تجربیات زندگی در قبرس شمالی

زندگی در قبرس

همه ما وقتی می‌خواهیم به یک مسافرت داخلی برویم، حتماً از دوستان و آشنایان خود در مورد مقصدی که انتخاب کرده‌ایم سؤال می‌پرسیم تا اگر تجربه‌ای دارند در اختیار ما قرار داده و بتوانیم سفری لذت‌بخش و خاطره‌انگیز داشته باشیم. اکنون فرض کنیم که شما می‌خواهید به کشور دیگر مهاجرت کنید. مسلما این موضوع بسیار مهم است که شما از تجربه‌های افراد مقیم در آن کشور استفاده کرده و بتوانید تصمیم درستی را اتخاذ کنید. با توجه به اینکه در چند سال اخیر استقبال ایرانیان از قبرس شمالی بسیار زیاد شده است، کارگروه شزوما تلاش کرده است که تجربه زندگی در قبرس شمالی را از چند فرد مقیم در این کشور جویا شده و در قالب پرسش و پاسخ در اختیار شما عزیزان قرار دهد. حتماً این مطلب را مطالعه کنید چون به تصمیم‌گیری بهتر شما کمک خواهد کرد.

آیا شرایط زندگی در قبرس شمالی برای افراد مقیم این کشور مناسب است؟

به شما پیشنهاد می کنیم قبل از مطالعه این مقاله، ویدئو مصاحبه دکتر محمدرضا شایگان، با یکی از هموطنان ساکن قبرس شمالی را ببینید تا با تجربیات ایشان در خصوص زندگی در قبرس آشنا شوید.


اگر در خصوص شرایط زندگی، دریافت اقامت و خرید ملک در قبرس شمالی سوالی دارید و نیاز به دریافت مشاوره رایگان دارید، همین حالا با شماره‌های 02146148753 یا 02146148783 تماس بگیرید. در صورت اشغال بودن تلفن‌ها یا در صورتی که خارج از ساعات اداری از سایت بازدید می‌کنید، لطفا فرم را پر کنید تا کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس بگیرند.


تفاوتی نمی‌کند که شما تصمیم دارید با چه هدف و تا چه مدت زمان در کشور قبرس شمالی زندگی کنید. آنچه که مهم است، بحث کیفیت زندگی در این منطقه است. بعضی از افراد با هدف کسب و کار یا تحصیل و برخی دیگر تنها برای ادامه زندگی به کشور قبرس شمالی می‌روند. بنابراین لازم است بدانند که امنیت اجتماعی و حتی شرایط آب و هوایی در این منطقه به چه صورت است (برای اطلاعات بیشتر از آب و هوای قبرس شمالی کلیک کنید). اجازه دهید ابتدا در مورد آب و هوای قبرس شمالی صحبت کنیم.

این کشور به عنوان یک منطقه مدیترانه‌ای در جهان معرفی شده است که بسیار سرسبز بوده و ساحل‌های طولانی، آرام و زیبایی دارد. کشور قبرس شمالی از نظر آب و هوایی، ۳۲۰ روز آفتابی دارد اما این آفتاب اصلاً سوزاننده نیست بلکه نسیم خنک دریا باعث می‌شود که شرایط آب و هوایی منطقه، همیشه معتدل و مدیترانه باشد. بنابراین شما در منطقه‌ای زندگی خواهید کرد که همانند بهشت بوده و واقعاً آرامش روانی زیادی را برای شما به همراه دارد.

موضوع دیگری که باعث رضایت افراد مقیم قبرس شمالی شده است، بحث امنیت اجتماعی حاکم در این منطقه است. جالب است بدانید در مقاله‌ای که توسط یک ژورنال آمریکایی منتشر شد، کشور قبرس شمالی کشور در گروه 5 کشور امن جهان قرار دارد که علت آن، پایین بودن سطح جرم و تخلفات در این کشور است. جالب است بدانید در خیابان‌های قبرس شمالی به هیچ عنوان چراغ راهنمایی مشاهده نمی‌کنید چون مردم به صورت خودکار خود را موظف می‌دانند به قوانین راهنمایی و رانندگی احترام بگذارند. امنیت در کشور قبرس شمالی به حدی بالا است که شما برای زندگی خانم و دختران خود اصلاً نگران نخواهید بود. شما می‌توانید همسر و دختران خود را به تنهایی به این کشور بفرستید بدون اینکه نگران امنیت آن‌ها باشید.

شرایط زندگی در قبرس
شرایط زندگی و آب و هوای کشور قبرس شمالی

از طرف دیگر آزادی اجتماعی در این کشور، حرف اول را می‌زند. مردم با انواع آیین و اعتقادات، در کشور قبرس در کنار هم زندگی می‌کنند. ادیان مختلف شامل اسلام، مسیح و‌ یهود در کشور قبرس شمالی وجود دارد و هر کس براساس آیین خود می‌تواند به راحتی به زندگی خود در این کشور ادامه دهد بدون اینکه دچار مشکل یا دردسر گردد. آنچه که باعث شده است ایرانیان مقیم کشور قبرس شمالی از زندگی در این منطقه بیشتر لذت ببرند، قرابت فرهنگی بین مردم کشور قبرس شمالی با ایرانیان است. در نتیجه شما احساس بیگانگی و غریبی ندارید و خیلی زود می‌توانید خود را با شرایط موجود وفق دهید.

جالب است این نکته را بیان کنیم که مردم ساکن در قبرس شمالی ذاتاً انسان‌های شادی هستند. آن‌ها معتقد هستند در کشور قبرس شمالی، الهه شادی وجود داشته است که مردم را به آرامش، صلح، دوستی و خوشحال بودن تشویق کرده است. به همین دلیل حتی زمانی که شما در حال تردد از خیابان هستید اگر اتفاقی به یک عابر پیاده برخورد کنید، به جای برخورد پرخاشگرانه با شما، لبخندی ‌زده و از کنار شما عبور می‌کند چون معتقد مردم این کشور هستند لبخند و شادی زندگی، آن‌ها را بهتر خواهد کرد و همین موضوع باعث می‌شود که عصبانیت و ناراحتی از زندگی آن‌ها دور شده و حتی به رونق گرفتن کسب و کار آن‌ها کمک می‌کند.

نظرات مردم در مورد قبرس شمالی

نظرات در مورد قبرس شمالی
تجربیات زندگی ایرانیان در قبرس شمالی

کارگروه سرمایه گذاری شزوما به افراد زیادی کمک کرده است که بتوانند به قبرس شمالی مهاجرت کنند و صاحب خانه شوند. برخی از این افراد به قصد سرمایه‌گذاری و تضمین آینده خود و خانواده‌شان در قبرس ملک خریده‌اند و در ایران زندگی می‌کنند، برخی از این افراد نیز به قبرس مهاجرت کرده و مدتهاست که به جمع ایرانیان مقیم قبرس شمالی اضافه شده‌اند و در این کشور مشغول زندگی و مدیریت کسب و کار خودشان هستند. پیشنهاد می‌کنیم برای مشاهده نظرات در مورد قبرس کلیک کنید و ویدئو افرادی که در تور قبرس شمالی شرکت کرده‌اند و همچنین ویدئوهای ضبط شده لایو مردمی که پیش از این در قبرس ملک خریده‌اند را مشاهده کنید.

شرایط تحصیل در قبرس شمالی چگونه است؟

اگر شما تصمیم گرفته‌اید برای ادامه تحصیل به کشور قبرس شمالی سفر کنید، باید بگوییم که خوشبختانه این کشور از جمله کشور‌هایی است که چند دانشگاه برتر در جهان را به نام خود ثبت کرده و اساتید مجرب در آن تدریس می‌کنند. بنابراین قبرس شمالی یک سکوی پرتاب برای ورود به دانشگاه‌های اروپایی و آمریکایی به حساب می‌آید. برای آشنایی با شرایط تحصیل و دانشگاه‌های قبرس شمالی کلیک کنید. همچنین پیشنهاد می‌کنیم مقاله تجربه تحصیل در قبرس را نیز بخوانید.

اگر قرار است با خانواده به کشور قبرس سفر کنید و به فکر مدرسه فرزندان خود نیز هستید، باید این نوید را به شما بدهیم که تمامی مدارس قبرس شمالی براساس استاندارد‌های اروپایی مدیریت می‌شوند و کیفیت تحصیلات در این منطقه بسیار بالا است. از طرف دیگر اصلا نیاز نیست که هزینه‌ای برای مدرسه دانش‌آموزان پرداخت کنید. به جز هزینه مربوط به فرم بچه‌ها، تمامی هزینه‌ها و حتی سرویس دانش‌آموزان، به صورت رایگان خواهد بود. بنابراین این اطمینان را خواهید داشت که فرزندان شما می‌توانند در مدارسی با سطح کیفی بسیار بالا و بدون هیچگونه هزینه اضافی، دوران تحصیل خود در مدرسه را سپری کرده و از نظر علمی بسیار غنی شوند تا بتوانند در دانشگاه، بهترین رشته‌های تحصیلی را قبول شده و آینده درخشانی داشته باشند.

تحصیل در قبرس
شرایط تحصیل در قبرس شمالی

آیا شرایط کاری در قبرس شمالی مناسب است؟

مسلما یکی از مهمترین موضوعات برای زندگی در قبرس شمالی، بحث شرایط کاری است. بعضی از افراد با هدف تحصیل به این کشور می‌روند ولی چون بورس کشور قبرس شمالی نیستند باید برای تأمین مخارج زندگی کار کنند. برخی دیگر تصمیم می‌گیرند که ادامه زندگی خود را با خانواده در این کشور سپری کنند و بنابراین باید از آینده کاری در کشور قبرس شمالی مطمئن باشند.

جدای از مشاغل تخصصی نظیر پزشکی، پرستاری، برنامه نویسی و …، مشاغلی که در کشور قبرس شمالی رونق زیادی دارند، مشاغل مهارتی همانند آرایشگری، تعمیرکار ماشین، کشاورزی، هنر و یا حتی آشپزی هستند. بنابراین اگر شما در این مشاغل مهارت داشته باشید یا مدرک تخصصی دانشگاهی داشته باشید، شانس پیدا کردن شغل برای شما بیشتر خواهد بود.به شما پیشنهاد می‌کنیم برای آشنایی بیشتر با شرایط کاری، مقاله کار در قبرس شمالی برای ایرانیان را مطالعه کنید.

آیا خرید ملک در قبرس شمالی عاقلانه است؟

یکی از دغدغه‌های مهم برای افرادی که می‌خواهند به کشور قبرس شمالی مهاجرت کنند، بحث سکونت است. برخی از افراد تصمیم می‌گیرند که ملکی در این کشور اجاره کرده و چند سال در آن زندگی کنند تا اگر از زندگی کردن در قبرس شمالی رضایت داشتند، نسبت به خرید ملک اقدام نمایند. اما تجربه افراد مقیم در قبرس شمالی نشان می‌دهد اگر اکنون نسبت به سرمایه‌گذاری در املاک در قبرس شمالی اقدام کنید، قطعاً سودی که عاید شما خواهد بود نسبت به چند سال آینده بسیار چشمگیرتر بوده و بنابراین نباید این فرصت را از دست بدهید. اما چرا سرمایه‌گذاری در املاک در قبرس شمالی این همه سود دارد؟

کشور قبرس شمالی از نظر جمعیت در سطح پایین‌تری نسبت به قبرس جنوبی قرار دارد به همین دلیل همچنان این کشور نتوانسته است نظر اتحادیه اروپا را به خود جلب کرده و در نتیجه هنوز در لیست کشور‌های اروپایی قرار نگرفته است. دولت قبرس شمالی پذیرای مردمان کشور‌های دیگر است تا با ورود به کشور قبرس شمالی و دریافت اقامت دائم، جمعیت این کشور را بالا ببرند. در این صورت می‌توان کشور قبرس شمالی را به عنوان یک کشور اروپایی معرفی نمود. با توجه به این شرایط، قیمت املاک در قبرس شمالی بسیار مناسب‌تر از قبرس جنوبی هستند چون باید شرایط به گونه‌ای باشد که اتباع خارجی برای خرید ملک و ورود به این کشور، ترغیب شوند.

اما اجازه دهید بعد دیگر قضیه را نیز نگاه کنیم. چون کشور قبرس شمالی تحت عنوان بهشت شناخته شده و هر سال مسافران و توریست‌های زیادی وارد آن می‌شود و از طرف دیگر آمار مهاجرت به این کشور هر روز در حال افزایش است، بنابراین املاک در قبرس شمالی رشد بسیار خوبی دارند. یعنی اگر شما اکنون یک ملکی بخرید و دو سال دیگر بخواهید آن را بفروشید، ۵ برابر سود نصیب شما می‌شود. این سود واقعا چشمگیر است. بنابراین اولین مزیت خرید ملک در قبرس شمالی، بحث سرمایه‌گذاری آینده‌دار است که چنین سودی را حتی از روش‌های دیگر همانند خرید دلار و طلا یا خرید ماشین به دست نخواهید آورد.

خرید خانه در قبرس
سرمایه‌گذاری کردن در زمینه ملک در قبرس شمالی

مزیت دیگر خرید ملک در قبرس شمالی، بحث سکونت شما است. به هر حال شما نیاز به یک مکان شخصی برای سکونت در طول دوران زندگی خود دارید. اگر بتوانید یک آپارتمان، ویلا و یا پنت هاوس در کشور قبرس شمالی خریداری کنید، با یک تیر دو نشان زده‌اید چون توانسته‌اید در کنار یک سرمایه‌گذاری آینده‌دار با سود چشمگیر، محلی برای زندگی خود نیز داشته باشید.

همانگونه که می‌دانید در بین روش‌های سرمایه‌گذاری، خرید ملک به عنوان بهترین روش شناخته شده است چون بازار ملک همیشه رونق دارد. این موضوع در کشور قبرس شمالی بیشتر به چشم می‌آید چون رشد املاک در این کشور هر روز بیشتر از قبل است.

برخی از مردم زمانی که بحث سرمایه‌گذاری در ملک در قبرس شمالی به میان می‌آید، کمی نگران می‌شوند چون آن‌ها تجربه افراد دیگر در ترکیه را سرلوحه خود قرار داده و فکر می‌کنند کشور قبرس شمالی نیز همانند کشور ترکیه حق مالکیت زمین را به افراد نمی‌دهد. در صورتی که چنین تصوری اصلاً درست نیست و شما هر نوع خانه‌ای که در قبرس شمالی بخرید، علاوه بر حق مالکیت ساختمان، حق مالکیت زمین به شما داده می‌شود. پس وقتی می‌خواهید ملکی را بفروشید، شما صاحب تمام و کمال ساختمان و زمین هستید.

از طرف دیگر محدودیتی برای پیدا کردن مشتری برای شما وجود ندارد. در کشور ترکیه شما تنها می‌توانید ملک خود را به افرادی بفروشید که دولت ترکیه تعیین کرده باشد. در صورتی که چنین اجباری در کشور قبرس شمالی وجود نداشته و شما می‌توانید با هر مشتری که می‌دانید ملک را با قیمت مناسبی خریداری می‌کند، وارد معامله شوید.

حتی اگر شما خانه‌ای در قبرس شمالی بخرید ولی بعد از مدتی تصمیم بگیرید که به کشور ایران باز گردید، می‌توانید این خانه را به مسافران و توریست‌ها اجاره دهید. در فصل ورود مسافران به این کشور، نرخ املاک بسیار رشد کرده و قیمت اجاره‌خانه‌ها بالا می‌رود.

در بحث فروش املاک در قبرس شمالی (Northern Cyprus)، باید مسأله واحد فروش را نیز نظر بگیریم. در کشوری همانند ترکیه مردم باید ملک را با پوند انگلیس خریداری کرده ولی در زمان فروش با لیر ترکیه می‌فروشند و این یک ضرر بزرگ به حساب می‌آید چون لیر ترکیه در مقایسه با پوند انگلیس، بسیار کم ارزش است. پس ملکی را گران خریده و ارزان می‌فروشید. اما در کشور قبرس شمالی چنین چیزی نیست. شما همانطور که ملک را با پوند انگلیس خریداری می‌کنید، امکان فروش آن با پوند انگلیس وجود دارد و چون پوند دچار تورم زیاد نمی‌شود، بنابراین نه تنها ضرر نمی‌کنید بلکه سود بسیار زیادی نیز برای شما رقم خواهد خورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *