برای زندگی و سرمایه گذاری قبرس شمالی بهتره یا قبرس جنوبی؟

قبرس جنوبی

قبرس یکی از کشور‌های مدیترانه‌ای در جهان به حساب می‌آید که به دلیل شرایط آب و هوایی بسیار ‌ایده‌آل، در گذشته تحت عنوان پارادایس یا همان بهشت شناخته شده است. این کشور با قدمتی بسیار دیرینه‌، به عنوان یکی از سرسبزترین مناطق جهان معرفی می‌گردد. وجود انواع درختان و باغ‌های میوه، کوه‌های پوشیده از جنگل، آب و هوای مرطوب مدیترانه‌ای و همچنین یک منطقه ساحلی بسیار آرام، از جمله مهمترین فاکتور‌هایی هستند که باعث شده‌اند سالانه افراد زیادی برای مسافرت و یا حتی مهاجرت به کشور قبرس، اقدام نمایند. این کشور به دو قسمت قبرس شمالی و قبرس جنوبی تقسیم می‌شود.

اگر شما تصمیم گرفته‌اید که به کشور قبرس سفر کنید و یا اینکه می‌خواهید ملکی در این کشور بخرید و در آنجا زندگی کنید، حتماً باید تفاوت های قبرس شمالی و قبرس جنوبی را بدانید تا بتوانید به پاسخ این سوال برسید که برای زندگی قبرس شمالی بهتر است یا قبرس جنوبی؟ در این مطلب همراه ما باشید تا اطلاعات لازم را به دست آورد و حتی بتوانید یک سرمایه‌گذاری بسیار ‌ایده‌آل در کشور قبرس داشته باشید.

قبرس شمالی کجاست و چه فرقی با قبرس جنوبی دارد؟

همانگونه که گفته شد کشور قبرس، به دو قسمت قبرس شمالی و قبرس جنوبی تقسیم‌بندی می‌شود. اگر شما تصمیم گرفته‌اید ملکی در کشور قبرس بخرید حتماً مشاورین املاک پیشنهاد می‌دهند به سراغ قبرس شمالی بروید چون این منطقه تازه رو به پیشرفت بوده و شرایط آب و هوایی بسیار خوبی دارد. از نظر آرامش، قبرس شمالی واقعاً محیطی شگفت‌انگیز را برای شما به ارمغان می‌آورد و از طرفی دیگر سرمایه‌گذاری کردن در این قسمت از قبرس، آینده درخشان‌تری را برای شما به همراه خواهد داشت. (برای کسب اطلاعات جامع در این خصوص مقاله قبرس شمالی کجاست را مطالعه نمایید.)

کشور قبرس شمالی در موقعیت جغرافیایی بسیار‌ ایده‌آل قرار گرفته است به گونه‌ای که از شمال با ترکیه، از شرق با سوریه لبنان اسرائیل و فلسطین و از غرب با مالتا و ایتالیا همسایه است. بنابراین کشور قبرس شمالی این امکان را فراهم می‌کند که شما همزمان بتوانید با کشور‌های آسیایی و کشور‌های اروپایی در ارتباط باشید. اما سؤالی که اغلب افراد برای سرمایه‌گذاری کردن در کشور قبرس و یا برای مسافرت به این کشور مطرح می‌کنند این است که چه فرقی بین کشور قبرس شمالی و قبرس جنوبی وجود دارد؟

قبرس شمالی
قبرس شمالی کجاست و چه فرقی با قبرس جنوبی دارد؟
  • مقایسه کشور قبرس شمالی و جنوبی از نظر زبان

اولین تفاوتی که بین مردم این دو کشور وجود دارد بحث زبان مردم این دو کشور است. مردم در کشور قبرس شمالی مسلط به زبان ترکی هستند این در حالی است که در قبرس جنوبی مردم به زبان یونانی صحبت می‌کنند.

  • مقایسه کشور قبرس شمالی و جنوبی از نظر شرایط کاری

اگر تصمیم گرفته‌اید که برای زندگی به کشور قبرس بروید و یا می‌خواهید بخشی از دوران تحصیل خود را در این کشور سپری کنید، قطعاً مسأله کار در این کشور برای شما اهمیت بسیار زیادی دارد. وضعیت کار در قبرس شمالی نسبت به قبرس جنوبی بسیار بهتر است. طبق آمار به دست آمده، نرخ بیکاری در کشور قبرس شمالی بسیار پایین‌تر بوده و میانگین درآمد ماهیانه مردم در قبرس شمالی نسبت به قبرس جنوبی، بالاتر است. البته اگر شما نگاهی به مشاغل پرطرفدار در کشور قبرس شمالی و جنوبی داشته باشید متوجه می‌شوید که کار‌های خدماتی و یا کار‌هایی که مهارتی هستند در این دو کشور با استقبال بسیار بیشتری مواجه می‌شوند.

  • مقایسه‌ی کشور قبرس شمالی و قبرس جنوبی از نظر شرایط تحصیل

به طور کلی کشور قبرس به عنوان یکی از بهترین کشور‌های جهان از نظر شرایط تحصیلی شناخته شده و چند مورد از بهترین دانشگاه‌های جهان در این کشور واقع شده است. اگر شما می‌خواهید آینده تحصیلی درخشان داشته باشید، می‌توانید بخشی از تحصیلات پایه دانشگاهی خود را در دانشگاه‌های قبرس سپری کرده و سپس از آنجا به کشور‌های اروپایی بروید تا بتوانید در دانشگاه‌های معتبر جهان، ادامه تحصیل بدهید. اما بحث هزینه‌ها نیز برای همه مردم اهمیت بسیار زیادی دارد. به طور کلی هزینه تحصیل به صورت سالانه در قبرس شمالی بالاتر از قبرس جنوبی است.

  • مقایسه قبرس شمالی و قبرس جنوبی از نظر سرمایه‌گذاری

کسانی که می‌خواهند از طریق خرید ملک در کشور قبرس یک سرمایه‌گذاری مطمئن داشته باشند، بین دو منطقه قبرس شمالی و قبرس جنوبی مردد شده و نمی‌دانند که کدام یک از این دو قسمت می‌تواند آینده درخشان‌تری را برای سرمایه‌گذاری آن‌ها به ارمغان بیاورد. مسلماً اگر شما بتوانید ملکی در قبرس شمالی بخرید، برد خواهید کرد اما علت آن چیست؟ جمعیت کشور قبرس شمالی هنوز به حد نصاب برای پیوستن این کشور به اتحادیه اروپا نرسیده و به همین دلیل دولت قبرس شمالی از اتباع خارجی برای ساکن شدن در این کشور  و در نتیجه افزایش جمعیت، استقبال می‌کند.

همین موضوع باعث شده است که سالانه افراد زیادی به کشور قبرس مهاجرت نمایند. در نتیجه نرخ قیمت املاک مدام در حال افزایش است. اگر شما امسال یک ملک در این کشور بخرید، در عرض یک تا دو سال سودی پنج برابر را به دست می‌آورید این در حالی است که شما چنین سودی را از کشور قبرس جنوبی به دست نخواهید آورد چون جمعیت این کشور بالا بوده و در نتیجه قوانین سختگیرانه‌تری برای ورود افراد در این کشور وجود دارد. به همین دلیل پیشرفتی که در املاک قبرس شمالی وجود دارد، در قبرس جنوبی دیده نمی‌شود. از طرف دیگر شرایط زندگی در قبرس شمالی بسیار بهتر از قبرس جنوبی است. بنابراین اگر شما تصمیم بگیرید ملک خود را بفروشید، احتمال پیدا کردن مشتری دست به نقد در قبرس شمالی که ملک شما را با قیمت بسیار خوب بخرد، بسیار بیشتر از قبرس جنوبی خواهد بود.

قیمت ملک در قبرس
مقایسه قیمت ملک در قبرس شمالی و جنوبی

مقایسه قیمت ملک در قبرس شمالی و جنوبی

در چند سال اخیر استقبال مردم ایران از کشور قبرس برای خرید ملک، بسیار شگفت‌انگیز بوده و جالب است بدانید که افراد زیادی ترجیح می‌دهند برای ادامه زندگی نیز به این کشور بروند چون شرایط آب و هوایی قبرس  شمال بسیاری عالی است و از نظر آزادی اجتماعی و همچنین شرایط زندگی، بهترین موقعیت برای یک خانواده فراهم می‌شود. اما موضوعی که برای همه مشتریان مهم است، بحث قیمت ملک در کشور قبرس شمالی و قبرس جنوبی است.

اگر شما نگاهی به قیمت املاک داشته باشید متوجه خواهید شد که خرید ملک در قبرس شمالی بسیار مقرون به صرفه‌تر خواهد بود. شما می‌توانید در یک موقعیت آب و هوایی ‌ایده‌آل، ملکی با قیمت بسیار مناسب‌تر حتی نسبت به قیمت املاک ایران خریداری کنید. همانگونه که گفته شد، چون جمعیت قبرس شمالی همچنان پایین بوده و به حد نصاب براساس معیار‌های اتحادیه اروپا نرسیده است بنابراین دولت قبرس قیمت املاک را کمی پایین‌تر از قبرس جنوبی در نظر می‌گیرد تا بتواند از این طریق اتباع خارجی را به این منطقه جغرافیایی جذب کند و جمعیت کشور قبرس شمالی را بالا ببرد.

بنابراین اگر شما در همین لحظه که هنوز کشور قبرس شمالی در حال جذب جمعیت است اقدام به خرید یک ملک در قبرس شمالی کنید، واقعاً سود خواهید کرد چون توانسته‌اید با قیمتی مناسب، ملکی را خریداری کرده و از طرف دیگر چون املاک در قبرس شمالی نسبت به قبرس جنوبی بیشتر پیشرفت می‌کند، بنابراین اگر تصمیم بگیرید ملک خود را بفروشید، سود زیادی را به دست خواهید آورد.

تفاوت دیگری که در بین املاک قبرس جنوبی و قبرس شمالی وجود دارد، بحث کیفیت املاک است. شما می‌توانید در قبرس شمالی طیف وسیعی از انواع ساختمان‌های جدید و نوساز در اختیار داشته باشید که با قیمت بسیار مناسب‌تر از قبرس جنوبی به شما عرضه خواهند شد. این در حالی است که بازار املاک در قبرس جنوبی به عنوان یک بازار دست دوم شناخته شده است. به این معنا که عمده املاک قبلاً تحت مالکیت افراد دیگر قرار داشته و بعد از بازسازی به مشتریان جدید فروخته می‌شوند. همچنین خرید ملک در قبرس جنوبی به راحتی قبرس شمالی نیست و به همین دلیل است که همچنان قبرس شمالی طلایه‌دار بازار املاک در کشور قبرس به حساب می‌آید.

چرا قبرس شمالی بهتر از قبرس جنوبی است؟

ما در آکادمی شزوما به مشتریانی که جهت خرید ملک در قبرس، بین دو منطقه جنوبی و شمال مردد هستند پیشنهاد می‌کنیم سفری به قبرس شمالی داشته باشند تا متوجه شوند که زندگی در قبرس شمالی بهتر از قبرس جنوبی است. چند فاکتور در این زمینه دخیل هستند:

  • اولین و مهمترین فاکتور، جمعیت کم بخش شمالی نسبت به بخش جنوبی است که این شرایط را فراهم می‌کند تا شما در محیطی بسیار آرام‌تر و با شلوغی و ترافیک کمتر، بتوانید زندگی خوبی را برای خود و خانواده رقم بزنید.
  • همچنین امنیت اجتماعی در قبرس شمالی بسیار بالاتر است به گونه‌ای که اگر شما در نیمه‌های شب بخواهید در سواحل دریای قبرس شمالی قدم بزنید هیچگونه خطری شما و حتی خانم‌ها را تهدید نخواهد کرد.
  • هزینه‌های زندگی در بخش شمالی نسبت به بخش جنوبی بسیار پایین‌تر است. بنابراین برای کسانی که قصد تحصیل در این کشور را داشته و یا اینکه می‌خواهند در کشور قبرس به تازگی یک زندگی جدید را راه‌اندازی کرده و شغل و پیشه‌ای در پیش بگیرند، قطعاً قبرس شمالی گزینه مناسب‌تری خواهد بود. به خصوص اینکه شرایط کاری در قبرس شمالی نیز بهتر است و نرخ بیکاری پایین‌تری دارد.
  • همچنین از نظر خرید ملک، قبرس شمالی شرایط مناسب‌تری برای شما فراهم می‌کند. با قیمت بسیار مناسب‌تر و پایین‌تر از قبرس جنوبی می‌توانید خانه‌های نوساز را در منطقه آب و هوایی ‌ایده‌آل و سرسبز خریداری کنید.

بنابراین همانطور که متوجه شدید زندگی در قبرس شمالی بسیار بهتر از قبرس جنوبی است.

تحصیل در قبرس
برای تحصیل قبرس شمالی بهتر است یا قبرس جنوبی؟

برای تحصیل قبرس شمالی بهتر است یا قبرس جنوبی؟

در مقایسه بخش شمالی و جنوبی از نظر شرایط تحصیلی، باید بگوییم که به طور کلی سیستم آموزش عالی این دو کشور براساس استاندارد‌های نظام آموزش عالی اروپا تدوین شده و در نتیجه فرزندان شما در دوران مدرسه و همچنین دانشگاه، بهترین شرایط تحصیلی را تجربه خواهند کرد. بنابراین اگر کیفیت تحصیلی برای شما اهمیت بسیار زیادی دارد، تفاوتی بین بخش شمالی و جنوبی وجود نخواهد داشت.

اما از نظر بحث هزینه‌ها، شرایط کشور قبرس شمالی و جنوبی، کمی با هم تفاوت دارد. هزینه تحصیل در کشور قبرس شمالی (برای دیدن رنکینگ دانشگاه‌های قبرس شمالی کلیک کنید) به مراتب بالاتر از قبرس جنوبی است اما این مسئله را در نظر بگیرید که هزینه زندگی در قبرس شمالی پایین‌تر قبرس جنوبی است، لذا اگر تصمیم گرفته‌اید که همراه با خانواده به کشور قبرس بروید تا فرزندان دوران مدرسه یا دانشگاه خود را در این کشور سپری کنندف مسلماً انتخاب قبرس شمالی بسیار مناسب‌تر خواهد بود چون بحث هزینه زندگی، اولین و مهمترین فاکتور برای مهاجرت به حساب می‌آید.

تفاوت فرهنگی قبرس شمالی و قبرس جنوبی

برای همه افرادی که تصمیم می‌گیرند به یک کشور خارجی مهاجرت کنند، بحث قرابت فرهنگی بین کشور مقصد با وطن آن‌ها اهمیت بسیار زیادی دارد. طبق تحقیقات انجام شده، قرابت فرهنگی بین مردم ایران با کشور قبرس شمالی بسیار بیشتر است. در هر دو کشور، آزادی دین وجود دارد. علی‌رغم اینکه اغلب مردم در قبرس شمالی مسلمان هستند ولی ادیان دیگر شامل مسیحیت و‌ یهودیت نیز دیده می‌شود. اما در بخش جنوبی، دین اغلب مردم مسیحی است. بنابراین با توجه به اینکه ایرانی‌ها عمدتا مسلمان هستند، زندگی در کشور قبرس شمالی به نفع آن‌ها خواهد بود. از طرف دیگر فرهنگ مردم قبرس شمالی به مردم ایران نزدیک‌تر است. البته تفاوت چندانی بین فرهنگ قبرس شمالی و جنوبی وجود ندارد و آنچه که بیشتر به چشم می‌آید، بحث آزادی اجتماعی و همچنین امنیتی است که در هر دو کشور حاکم بود و شرایط زندگی بسیار عالی را برای مردم فراهم می‌کند.

چرا در قبرس شمالی قیمت اجناس ارزانتر است ( چرا مردم قبرس جنوبی برای خرید به قبرس شمالی می آیند)؟

یکی از موضوعاتی که در این مطلب بار‌ها پیرامون آن صحبت شد، بحث پایین‌تر بودن هزینه زندگی در بخش شمالی نسبت به بخش جنوبی است. در کشور قبرس شمالی کشاورزی بسیار پررونق‌تر از بخش جنوبی است و وجود محصولات بسیار زیاد در این کشور باعث شده است قیمت محصولات پایین‌تر باشد. به همین دلیل اغلب مردم برای خرید مواد غذایی مورد نیاز خود به قبرس شمالی می‌آیند. البته جمعیت بسیار زیاد در قبرس شمالی نیز می‌تواند دلیلی دلیلی بر گران‌تر بودن محصولات باشد. چون میزان تقاضا در بخش جنوبی بالا می‌رود، مسلما واسطه‌گران قیمت اجناس را نیز بالاتر می‌برند. اما چنین چیزی در قبرس شمالی حاکم نبوده و به همین دلیل است که قیمت اجناس در قبرس شمالی ارزان‌تر است.

امیدواریم که از مطالعه این مقاله لذت برده باشید به شما پیشنهاد می‌کنیم مقاله قبرس شمالی بهتر است یا ترکیه را نیز مطالعه کنید. اگر که می‌خواهید برای زندگی یا ادامه تحصیل از ایران مهاجرت کنید، اما نمی‌دانید که کدام کشور برای شما مناسب‌تر است، همین حالا با کارشناسان شزوما تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت کنید. همچنین می‌توانید فرم زیر را تکمیل کنید تا در روز کاری آینده با شما تماس بگیریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *