معرفی بهترین شهرهای قبرس شمالی برای زندگی

شزوما قبرس

قبرس شمالی یکی از جذاب‌ترین، امن‌ترین و زیباترین کشور‌های جهان شناخته شده است که در چند سال اخیر ایرانیان زیادی این منطقه را برای زندگی خود انتخاب کرده‌اند. قطعاً برای کسانی که می‌خواهند در این کشور زندگی کنند، آشنایی با بهترین مناطق و بهترین شهرهای قبرس شمالی یک مسأله بسیار مهم به حساب می‌آید. قبرس شمالی، در تمامی مناطق، از شرایط آب و هوایی، امنیت اجتماعی و موقعیت زندگی بسیار خوبی برخوردار است. اما به هر حال همانند کشور ایران که در برخی از مناطق شرایط ‌ایده‌آل‌تری برقرار است، همین قانون در مورد قبرس نیز صدق می‌کند. در این مقاله شما را با بهترین شهر‌های قبرس شمالی آشنا خواهیم کرد.

به شما پیشنهاد می‌کنیم که بعد از مطالعه این متن، مقاله مزایا و معایب زندگی در قبرس شمالی را نیز مطالعه کنید.

با بهترین شهر‌های قبرس شمالی آشنا شوید:

بهترین شهر‌های قبرس شمالی
بهترین شهر‌های قبرس برای زندگی و سکونت

تقریبا تمامی مشتریانی که به آکادمی شزوما مراجعه می‌کنند تا ملکی در قبرس شمالی خریداری کنند،  در مورد بهترین شهر‌های قبرس شمالی سؤال می‌پرسند. تفاوتی نمی‌کند که مشتریان می‌خواهند در این کشور زندگی کنند و یا اینکه تصمیم دارند یک سرمایه‌گذاری انجام دهند؛ به هر حال لوکیشن خوب، همیشه اهمیت زیادی دارد. در ادامه به معرفی بهترین شهرهای قبرس شمالی می‌پردازیم:

شهر گیرنه یا کایرنیا

شهر گیرنه
شهر گیرنه، مرکز فرهنگی و اقتصادی کشور قبرس شمالی

شهر کایرنیا که به زبان ترکی گیرنه خوانده می‌شود، به عنوان مرکز فرهنگی و اقتصادی کشور قبرس شمالی شناخته‌ شده و شهر بسیار مناسب برای دانشجویان، توریست‌ها و گردشگرانی است که به دنبال زندگی در یک محیط بسیار جذابو در عین حال زیبا و آرام هستند. این شهر که تحت عنوان یکی از شهر‌های ساحلی قبرس شمالی معرفی شده است، مجهز به هتل‌های مجلل، فضا‌های سبز بسیار زیاد، قلعه تاریخی و یک بندر کوچک به شکل نعل اسب است. جعیت این شهر طبق آخرین آمار حدود 26.700 نفر است.

تمام این زیبایی‌ها باعث شده است که شهر گیرنه به یکی از جاذبه‌های گردشگری در قبرس شمالی تبدیل شود و به همین دلیل سالانه مسافران زیادی به این شهر وارد می‌شوند. در شهر کایرنیا یک کلیسای قدیمی وجود دارد که هر یکشنبه افراد زیادی به این کلیسا می‌روند تا از آن دیدن کنند. در شهر کایرنیا، امکانات رفاهی شامل خدمات شهری، مغازه‌ها، بانک، انواع کافه، رستوران بسیار زیادی وجود دارد. همچنین شهرک‌های کوچک بسیار زیبایی در شهر گیرنه واقع شده است. اگر شما به دنبال آرامش بیشتری هستید، پیشنهاد می‌کنیم این شهر را انتخاب کنید (این شهر شاید بهترین شهر قبرس برای زندگی باشد، البته پیشنهاد می‌کنیم از مشاوره رایگان کارشناسان شزوما استفاده کنید تا در انتخاب بهترین خانه‌ها شما را راهنمایی کنیم.)

شهر نیکوزیا (لفکوشا)

لفکوشا Nicosia پایتخت قبرس شمالی شناخته شده است ولی جالب است بدانید که شما در این شهر دسترسی به ساحل ندارید یعنی اگر تمایل دارید در منطقه ساحلی زندگی کنید، قطعاً نیکوزیا برای شما گزینه مناسبی نخواهد بود. از آنجایی که جمعیت گردشگری در شهر نیکوزیا کمتر است، بنابراین این شهر از نظر آرامش، برای کسانی که به دنبال سکوت در یک فضای کم هرج و مرج هستند، گزینه مناسب‌تری خواهد بود. یکی دیگر از مزایای زندگی در شهر نیکوزیا این است که بسیاری از صنایع خدماتی مانند مغازه‌ها، رستوران‌ها و کافی‌شاپ‌ها در طول سال افزایش قیمت زیادی پیدا نمی‌کند. بنابراین از نظر تأمین هزینه‌های زندگی، تحت فشار نخواهید بود.

اگر شما به این شهر بروید، متوجه می‌شوید که ردپایی از قرون وسطا در سبک معماری آن وجود دارد. حتی بسیاری از رستوران‌ها و مغازه‌ها نیز از این سبک پیروی می‌کنند. در شهر لفکوشا انواع ادیان، مذاهب و ملیت‌ها وجود دارد و به عبارتی می‌توان گفت یک شهر هزار رنگ است. اغلب دانشجویانی که به قبرس شمالی می‌روند، شهر نیکوزیا را به عنوان محل زندگی خود انتخاب می‌کنند. به همین دلیل نیکوزیا یک شهر دانشجویی شناخته شده است. البته توجه داشته باشید در بین تمامی مناطق و شهر‌های قبرس شمالی، نیکوزیا به عنوان گرمترین منطقه شناخته شده و این مسئله، نقطه ضعف این کشور به حساب می‌آید. اکنون تصور کنیم که قرار است تابستان را در لفکوشا سپری کنید. واقعا شرایط طاقت‌فرسایی خواهد بود.

شهر فاماگوستا

فاماگوستا
در بین شهر‌های قبرس شمالی شلوغ‌ترین و بزرگترین شهر، فاماگوستا است.

در بین شهر‌های قبرس شمالی، شلوغ‌ترین و بزرگترین شهر، فاماگوستا شناخته شده است. (بر اساس آخرین آمار جمعیت این شهر بالغ بر 42.500 نفر است) اگر شما نیکوزیا را برای سکونت انتخاب کنید، در واقع در 55 کیلومتری فاماگوستا قرار گرفته‌اید. جالب است بدانید آنچه باعث شده است فاماگوستا به عنوان یکی از بهترین شهر‌های قبرس شمالی به خصوص از نظر توریستی شناخته شود، ترکیب بافت قدیمی و مدرن است که در این شهر به کار برده شده است. همین موضوع به جذابیت شهر اضافه می‌کند. بندر عمیقی که در فاماگوستا وجود دارد، باعث می‌شود امکان عبور بزرگترین کشتی‌ها در این منطقه فراهم شود. سواحل اطراف فاماگوستا بسیار زیبا و جذاب هستند. بنابراین شرایط تفریحی و گردشگری زیبایی را برای شما فراهم خواهد کرد. باید به این شهر سفر کنید تا به چشم خود ببینید سواحل این منطقه بسیار باشکوه بوده و به خصوص در شب، منظره‌ای شگفت‌انگیر برای شما به ارمغان می‌آورد.

شهر لفکه

شهر لفکه
شهر لفکه در قبرس شمالی

جذابیت شهر لفکه، ترکیب خطوط ساحلی و کوه‌های وسیع در کنار باغ‌های مرکبات است که منظره‌های بسیار تماشایی را ایجاد می‌کنند. در این منطقه سه سد ساخته شده است که آب آشامیدنی و آب کشاورزی را تأمین می‌کند. از دیگر جاذبه‌های گردشگری شهر لفکه، باید به باید پارک آتاتورک در مرکز شهر اشاره کرد که سالانه مسابقات آشپزی در آن برگزار می‌گردد.

معرفی شهرهای مهم قبرس به اتمام رسید، برای کسب اطلاعات بیشتر پیشنهاد می‌کنیم فهرست شهرهای قبرس را مشاهده کنید.

معرفی بهترین مناطق قبرس شمالی برای زندگی و سرمایه گذاری

اکنون که با بهترین شهر‌های قبرس شمالی برای زندگی آشنا شدید، باید بدانید که در هر کدام از شهر‌ها، کدام یک از منطقه‌ها گزینه بسیار مناسب‌تری برای زندگی هستند. هر شهر شامل چندین منطقه است و مطمئنا انتخاب منطقه مناسب تاثیر زیادی بر کیفیت سرمایه گذاری و زندگی شما در قبرس شمالی خواهد داشت. در ادامه به معرفی بهترین مناطق می‌پردازیم:

منطقه لانگ بیچ

پروژه سزار

در قبرس شمالی، این منطقه به عنوان یکی از بهترین مراکز خرید ملک در کشور قبرس شمالی شناخته شده و یک منطقه بسیار جذاب و گیرا است. جالب است بدانید که مجله فوربس آمریکا در سال ۲۰۲۱ ، لانگ بیچ را در صدر بهترین مکان‌های خرید ملک در دنیا معرفی کرده است. یعنی اگر شما تصمیم دارید که در کشور قبرس شمالی از طریق خرید ملک سرمایه‌گذاری کنید، قطعاً لانگ بیچ بهترین منطقه خواهد بود.

طبیعت زیبا و سطح امنیت در قبرس شمالی به خوبی خود را در این شهر نشان می دهد.

اگر برای سرمایه گذاری در این منطقه نیاز به دریافت نوبت مشاوره رایگان دارید، همین حالا با شماره‌های 02146148753 و 02146148783 تماس بگیرید. در صورت اشغال بودن تلفن‌ها یا در صورتی که خارج از ساعات اداری از سایت بازدید می‌کنید، لطفا فرم را پر کنید تا کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس بگیرند.


منطقه لانگ بیچ یک منطقه توریستی و ساحلی است که در فاصله ۱۲ کیلومتری شهر فاماگوستا قرار گرفته و برای رفتن به شهر گیرنه تنها ۴۵ دقیقه رانندگی کردن کافی خواهد بود. همچنین اگر می‌خواهید به فرودگاه بین‌المللی دسترسی داشته باشید باید بگوییم که این منطقه در فاصله ۳۵ کیلومتری فرودگاه بین‌المللی ارجان قرار گرفته است. منطقه لانگ بیچ یک منطقه‌ای بسیار مهیج برای تفریح و خوشگذرانی است.

پیست‌های دوچرخه سواری، پارک بازی برای کودکان، محل پیاده‌روی، حمام آفتاب گرفتن، شاتل سواری، اسکی روی آب، قایق سواری، جت اسکی و… از بهترین تفریحاتی است که در این منطقه وجود دارد. اگر می‌خواهید در یک منطقه با موقعیت بسیار عالی، رو به پیشرفت و در عین حال جذاب، یک آپارتمان یا ویلا بخرید ما منطقه لانگ بیچ را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

لانگ بیچ قبرس
منطقه لانگ بیچ در قبرس شمالی

ساحل اسن تپه

برای کسانی که به مناطق ساحلی برای زندگی کردن علاقه دارند، ما ساحل اسن تپه را پیشنهاد می‌کنیم. شما می‌توانید ساعت‌ها در کنار یک منظره زیبا قدم بزنید و از چنین شرایط آب و هوایی لذت ببرید. همچنین در کنار این منطقه، زمین‌های گلف بسیار زیادی وجود دارد که شما می‌توانید برای تفریح به این زمین‌ها بروید. قطعاً کسانی که بتوانند آپارتمان یا ویلا در ساحل اسن تپه خریداری کنند، یک زندگی رویایی را تجربه خواهند کرد. زمانی که شما از خواب بیدار می‌شوید، می‌توانید طلوع خورشید را از پس پنجره‌های ویلا یا آپارتمان خود مشاهده کنید که زیبایی آن با دریای مدیترانه آمیخته شده و منظره بسیار تماشایی را برای شما به ارمغان خواهد آورد.

مسلما چنین منظره و چنین منطقه‌ای برای همه مردم خوشایند بوده و به همین دلیل خرید ملک در این منطقه سود بسیار خوبی برای شما خواهد داشت. باید بگوییم که آکادمی شزوما در این منطقه نیز پروژه‌های ساختمانی زیادی در دست احداث دارد.

منطقه آلسانجاک

در راستای معرفی بهترین مناطق قبرس شمالی، شما ار با منطقه آلسانجاک آشنا می‌کنیم که این منطقه به عنوان یکی از بزرگترین مراکز تجاری و اقتصادی شهر قبرس شمالی شناخته شده است. وجود فروشگاه‌های مدرن، آپارتمان‌های متنوع با طراحی‌های خاص، اقامتگاه‌های بسیار زیبا و همچنین تنوع در رستوران‌ها، کافه‌ها و بار‌ها، باعث جذابیت آلسانجاک شده و به همین دلیل سالانه توریست‌های زیادی این شهر را برای سفر انتخاب می‌کنند. حتی جالب است بدانید ساختمان‌های قدیمی زیادی در این شهر وجود دارد که باعث می‌شود ردپای تاریخ را بتوانید در محل‌های آلسانجاک به خوبی مشاهده کنید. این شهر به عنوان یکی از زیباترین شهر‌های قبرس شمالی شناخته شده و مسلما یکی از بهترین گزینه‌ها برای زندگی در این کشور خواهد بود.

 کدام یک از شهر‌های قبرس شمالی را برای زندگی انتخاب کنیم؟

ما در این مقاله به معرفی بهترین شهر‌های قبرس شمالی و بهترین مناطق این کشور پرداختیم تا زمانی که می‌خواهید به این کشور سفر کنید و یا اینکه یکی از این شهر‌ها را برای زندگی انتخاب نمایید، بدانید کدام یک از شهر‌ها و مناطق، از ویژگی‌های بسیار عالی برخوردار هستند. آکادمی شزوما در تمام این شهر‌ها و مناطق، پروژه‌های ساختمانی زیادی از جمله ویلا، پنت هاوس و ساختمان‌های آپارتمانی را شروع به ساخت کرده و زمانی که شما به آکادمی شزوما مراجعه می‌کنید تا در قبرس شمالی ملکی را بخرید، با تنوعی از ساختمان‌ها در شهرهای مختلف قبرس شمالی روبرو خواهید شد. اما اکنون این سؤال به وجود می‌آید که کدام یک از شهر‌ها و مناطق قبرس شمالی برای زندگی کردن مناسب‌تر هستند؟ در پاسخ به این سؤال باید چند فاکتور را در نظر بگیرید.

شرایط افراد با یکدیگر متفاوت است. کارشناسان فروش ما در آکادمی شزوما، بعد از شنیدن صحبت‌های مشتریان، بهترین شهر و بهترین ساختمان‌ها را در قبرس شمالی به شما معرفی می‌کنند. برای مثال شما باید هدف خود از خرید ملک در قبرس شمالی را مشخص کنید. آیا صرفاً می‌خواهید یک ویلا یا آپارتمان در این کشور بخرید و بعد از دو سال آن را بفروشید تا سود زیادی به دست بیاورید یا اینکه می‌خواهید حتماً برای سفر‌های خود و یا برای زندگی در این کشور، یک ساختمان شخصی داشته باشید. اگر هدف شما تنها سرمایه‌گذاری باشد، قطعاً باید شهری را انتخاب کنید که به دلیل رفت آمد مسافران و توریست‌ها و به دلیل امکانات زیادی که در آن وجود دارد، سود زیادی را در زمان فروش برای شما داشته باشد.

زندگی در قبرس شمالی
زندگی در بهترین شهرهای قبرس شمالی

اما ممکن است شما تصمیم گرفته‌اید در خانه خود در قبرس شمالی زندگی کنید. در این صورت باید فاکتورهای دیگر را در نظر بگیرید:

  • برای مثال اگر شما می‌خواهید در این کشور تحصیل کنید، بنابراین نزدیک بودن خانه به دانشگاه اهمیت بسیار زیادی دارد. (به شما پیشنهاد می‌کنیم مقاله بهترین دانشگاه های قبرس شمالی را مطالعه کنید)
  • آیا شما و خانواده به محیط‌های شلوغ علاقه‌مند هستید و یا دوست دارید در یک محیط آرام و بسیار زیبا زندگی کنید. همین فاکتور نیز در انتخاب بهترین شهر جهت زندگی کردن، تأثیرگذار است.
  • همچنین باید فاصله خانه تا محل کار را نیز در نظر بگیرید. به هر حال همانگونه که می‌دانید رفت و آمد در قبرس شمالی شاید کمی محدودیت داشته باشد. برای مثال در برخی از شهر‌ها، تردد تنها با قایق و کشتی امکان‌پذیر است. باید فاصله بین محل کار تا خانه را در نظر بگیرید و ببینید آیا می‌توانید در عرض چند دقیقه به محل کار خود برسید و یا اینکه لازم است چند ساعت زودتر از خانه خارج شوید تا بتوانید به اولین قایق رسیده و سریعاً به محل کار خود برسید.

سخن پایانی

با توجه به آنچه که در این مقاله گفته شد، از بین شهرهای مختلف قبرس شمالی انتخاب بهترین شهر برای زندگی برای افراد مختلف، متفاوت خواهد بود به همین دلیل است که در صورتی که تمایل داشته باشید، می‌توانید از مشاوره رایگان کارشناسان شزوما استفاده کنید تا با توجه به شرایط زندگیتان شما را راهنمایی کنند (اگر به قصد سرمایه گذاری می‌خواهید ملک بخرید، ما منطقه لانگ بیچ را پیشنهاد کرده و بهترین منازل ویلایی و آپارتمانی این منطقه را به شما معرفی می کنیم)

کارشناسان شزوما خود را موظف می‌دانند که تمامی خواسته‌ها و شرایط مشتریان در نظر بگیرند و براساس همین خواسته‌ها، بهترین شهر و بهترین موقعیت ساختمانی قبرس شمالی را به آن‌ها پیشنهاد کنند. همچنین ما تور مسافرتی به قبرس شمالی را برای مشتریان در نظر گرفته‌ایم تا از نزدیک شهرهای مختلف قبرس، شرایط زندگی، واحدهای مسکونی و شرایط کار را مشاهده کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر و آشنایی با شزوما گروپ، گروه مشاورین املاک قبرس شمالی کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *