معرفی روش ‌های مختلف مهاجرت به قبرس شمالی

مهاجرت به قبرس

کشور قبرس شمالی به دلیل موقعیت جغرافیایی و آب و هوایی بسیار عالی، شرایط زندگی مناسب و از طرف دیگر فراهم کردن شرایط تحصیلی عالی برای افراد، به عنوان یک گزینه مناسب جهت مهاجرت اتباع خارجی شناخته شده است. طبق گزارش‌های به دست آمده، در چند سال اخیر مهاجرت به قبرس شمالی در بین ایرانیان افزایش پیدا کرده است. برخی از افراد با هدف راه‌اندازی یک شغل جدید به این کشور مهاجرت می‌کنند اما برخی دیگر به دلیل اینکه می‌خواهند یک زندگی مملو از آرامش و با کیفیت بالا را برای خانواده فراهم می‌نمایند، به فکر مهاجرت به قبرس شمالی می‌افتند. اگر شما نیز تصمیم گرفته‌اید که به این کشور مهاجرت کنید، در این مطلب با ما همراه باشید تا در مورد روش ‌های مختلف مهاجرت به قبرس شمالی و البته شرایط انجام این کار با شما صحبت کنیم.

معرفی روش ‌های مهاجرت به قبرس شمالی

برای کسانی که می‌خواهند به قبرس شمالی مهاجرت کنند، انتخاب روشی که کمترین دردسر را داشته و آن‌ها بتوانند در کوتاه‌ترین زمان ممکن وارد این کشور شوند، اهمیت بسیار زیادی دارد. اما متأسفانه برخی از مردم به دلیل اینکه تحقیقات لازم را انجام نمی‌دهند، روش‌هایی را انتخاب می‌کنند که ممکن است آن‌ها را به دردسر انداخته و یا زندگی سختی را برای آن‌ها رقم خواهد زد. اجازه دهید در ادامه مطلب روش ‌های مهاجرت به قبرس شمالی را با هم بررسی کرده و در مورد مزایا و معایب هر کدام از آن‌ها صحبت کنیم:

 • مهاجرت به قبرس شمالی از طریق پناهندگی

برخی از افراد تصمیم می‌گیرند از طریق پناهندگی وارد کشور قبرس شمالی شوند. اما آیا به نظر شما چنین کاری درست است یا خیر؟ مهمترین‌ عیب مهاجرت از طریق پناهندگی این است که این روش بسیار پر فراز و نشیب بوده و به عنوان یک روش پرخطر شناخته می‌شود. همین که شما قرار است به صورت غیرقانونی وارد یک کشور شوید و برای اینکه بتوانید مهاجرت آن منطقه را به دست بیاورید برای چند ماه در شرایط بسیار سخت‌ زندگی کنید، مسلماً راهی پر خطر را برای شما رقم می‌زند. به همین دلیل است که اکیدا توصیه می‌کنیم اگر تصمیم گرفته‌اید به کشور قبرس شمالی مهاجرت کنید، فکر پناهندگی را از سر خود بیرون نمایید چون در این صورت شرایط را برای خود و خانواده سخت خواهید کرد. از دیگر معایب مهاجرت از طریق پناهندگی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اگر دولت کشور قبرس شمالی تشخیص دهد که شما دروغ می‌گویید، قطعاً شما را رد کرده و در نتیجه شما هم برای بازگشت به کشور ایران دچار مشکل خواهید بود و همین که ممکن است دیگر شانس مهاجرت به قبرس شمالی را نداشته باشید.
 • توجه کنید که هزینه‌های مهاجرت غیر قانونی به کشور قبرس شمالی در اغلب موارد نسبت به مهاجرت قانونی بیشتر است چون ممکن است شما در زمان قاچاق، دارایی خود را از دست بدهید یا اینکه مجبور باشید هزینه گزافی را به قاچاقچی پرداخت کنید تا شما را از مرز رد کند.
 • همانگونه که گفته شد شما برای مدت زمانی باید در کمپ زندگی کنید و شرایط زندگی در کمپ اصلاً مناسب است. به خصوص اگر شما اعضای خانواده را با خود همراه کرده باشید، باید بدانید که زندگی کردن در کمپ واقعاً از زندگی کردن در زندان هم سخت‌تر بوده و اصلاً امنیت و آرامش درونی برای شما وجود ندارد.
 • یکی از مهمترین معایب مهاجرت از طریق پناهندگی محروم شدن از امتیازات اقامتی همانند اقامت از طریق کار و تحصیل است چون دولت قبرس می‌داند که شما از طریق پناهندگی وارد کشور شده‌اید، امکان اخذ اقامت به روش‌های دیگر را برای شما فراهم نخواهد کرد.
 • متأسفانه باید این موضوع را نیز بیان کنیم که عدم امکان تحصیل تا چند سال برای شما فراهم نخواهد شد. به این موضوع فکر کنید که اگر قرار باشد چند سال از تحصیل محروم شوید، چقدر از زندگی عقب می‌افتید. بنابراین همین مسأله نیز یکی از مشکلات مهاجرت از طریق پناهندگی به حساب می‌آید.
  پناهندگی در قبرس
  مهاجرت به قبرس شمالی از طریق پناهندگی
 • مهاجرت به قبرس شمالی از طریق خرید ملک

برای کسانی که سرمایه کافی جهت خرید ملک در کشور قبرس شمالی دارند، مهاجرت به این کشور از طریق خرید ملک را پیشنهاد می‌کنیم. به جرأت می‌توان گفت مطمئن‌ترین و ساده‌ترین روش برای مهاجرت به کشور قبرس شمالی، همین خرید ملک است چون شما با یک تیر دو نشان زده‌اید. از یک طرف یک سرمایه‌گذاری آینده دار در این کشور انجام داده و زمانی که می‌خواهید در آنجا زندگی کنید می‌توانید وارد ملک شخصی خود شوید و از طرف دیگر اقامت این کشور را خیلی راحت به دست آورده‌اید بدون اینکه به دردسر بیافتید. گروه آموزشی شزوما در این زمینه شما را راهنمایی خواهد کرد.

کارشناسان ما سال‌هاست در زمینه خرید ملک در قبرس شمالی و ساخت و ساز پروژه‌های ساختمانی در این کشور فعالیت می‌کنند. اگر می‌خواهید یک سرمایه‌گذاری مطمئن داشته باشید پیشنهاد می‌کنیم که با مهندسین ما مشورت نمایید. ما براساس میزان سرمایه اولیه که دارید، انواع ملک شامل آپارتمان، ویلا یا پنت هاوس را به شما معرفی خواهیم کرد. جالب است بدانید که قیمت پنت هاوس در قبرس شمالی نسبت به قیمت ویلا‌های ایران بسیار ارزان‌تر است و از آنجایی که کشور قبرس شمالی هنوز رو به پیشرفت است، اگر شما در این کشور ملکی خریداری کنید، در عرض دو سال سودی ۵ برابر به دست می‌آورید.

پس در صورتی که تصمیم بگیرید ملک خود را بفروشید، واقعاً سود خواهید کرد. همچنین شما از طریق خرید ملک در قبرس شمالی می‌توانید اقامت دائم این کشور را به دست آورده و یک مهاجرت بسیار ساده داشته باشید .کارشناسان ما در گروه آموزشی شزوما، تمامی مراحل شامل خرید ملک و دریافت سند آن را برای شما انجام داده و همچنین اقامت دائم شما و اعضای خانواده را دریافت خواهند کرد.

 • مهاجرت قبرس شمالی از طریق ازدواج

به طور کلی اگر تصمیم گرفته‌اید به کشور خارجی سفر کنید، یکی از روش‌هایی که کمک می‌کند شما بتوانید اقامت دائم آن کشور را به دست بیاورید بحث ازدواج با یکی از شهروندان کشور مقصد است. فرض کنیم که شما تصمیم گرفته‌اید به کشور قبرس شمالی مهاجرت نمایید. اگر با یکی از شهروندان آنجا ازدواج کنید، بعد از سه سال می‌توانید اقامت دائم این کشور را به دست بیاورید.

البته زمانی که می‌خواهید برای اخذ اقامت اقدام کنید، لازم است که گذرنامه، شناسنامه‌ خود و شهروند قبرسی، گواهی ازدواج، سند مالکیت ملک یا سند اجاره‌خانه، بیمه درمانی، تمکن مالی و همچنین درخواست تابعیت برای همسر را به دولت قبرس ارائه نمایید تا شرایط اقامت دائم همسر شما فراهم گردد. مسلماً این روش معایب خاص خود را نیز دارد. برای مثال شما نمی‌توانید بعد از ورود به یک کشور از فردی بیگانه درخواست کنید که با شما ازدواج کند چون ازدواج یکی از مهمترین مراحل زندگی هر فردی است و اگر شما اشتباه کنید به دردسر تازه می‌افتید.

بار‌ها دیده شده است که ایرانیان بعد از ورود به کشور قبرس و ازدواج کردن با یک شهروند قبرسی، از این کار پشیمان شده و آینده زندگی خود را از دست می‌دهند. اگر شما از قبل با شهروندان قبرسی آشنایی داشته باشید و مطمئن خواهید بود که زندگی خوبی را با یکدیگر خواهد داشت، می‌توانید از روش ازدواج برای مهاجرت به قبرس شمالی استفاده کنید. فراموش نکنید حتی اگر می‌خواهید با ازدواج سوری به کشور قبرس شمالی وارد شوید، باز هم باید تبعات آن را در نظر بگیرید. به هر حال ۳ سال شما نمی‌توانید با کسی دیگر ازدواج کنید چون باید صبور باشید تا بتوانید اقامت دائم کشور قبرس را به دست بیاورید.

ازدواج و مهاجرت به قبرس
مهاجرت قبرس شمالی از طریق ازدواج
 • مهاجرت به قبرس شمالی از طریق کار

همانگونه که گفته شد بعضی از افراد تصمیم می‌گیرند برای توسعه شرایط کاری خود، به کشور قبرس شمالی مهاجرت کنند. برای مثال می‌خواهند شرکت‌هایی را در این کشور راه‌اندازی کرده و از طریق فعالیت بین دو کشور بتوانند حوزه کاری خود را بسیار توسعه دهند. یا اینکه برخی افراد تصمیم گرفته‌اند برای همیشه از ایران رفته و در قبرس شمالی زندگی کنند. در نتیجه می‌خواهند به واسطه شاغل شدن در این کشور، امور مربوط به مهاجرت را انجام دهند. اما به نظر شما آیا این روش مهاجرت درست است؟ برای اینکه شما بتوانید از طریق کار، اقامت دائم در کشور قبرس شمالی را به دست بیاورید ابتدا باید مدت زمانی در این کشور اقامت داشته باشید.

طبق قوانین کشور قبرس شمالی کارفرمایان موظف هستند برای استخدام نیروی کار، ابتدا به سراغ شهروندان قبرسی رفته و در صورتی که مطمئن شدند برای حوزه کاری خود نمی‌توانند فرد مناسبی را در بین افراد قبرسی پیدا کنند، می‌توانند از نیرو‌های خارجی کمک بگیرند. بنابراین جهت مهاجرت به قبرس شمالی از طریق کار شما باید از قبل یک شغل مناسب در کشور قبرس شمالی پیدا کنید که مطمئن باشید کارفرمایان برای پیشبرد اهداف کاری خود به نیرو‌های خارجی نیز نیاز دارند.

سپس باید با یک کارفرما در کشور قبرس شمالی در ارتباط باشید تا یک توافقنامه اولیه بین شما انجام گرفته و کارفرما طی یک نامه‌ای به وزارت کار قبرس شمالی، اعلام ‌نماید که براساس حوزه کاری خود به نیرو‌های خارجی نیاز دارد. در چنین شرایطی است که دولت قبرس مجوز کار را برای شما صادر خواهد کرد. دو نکته را برای مهاجرت به قبرس شمالی از طریق کار در نظر داشته باشید:

 • از یک سو لازم است که شما گواهی سوء پیشینه خود را به این دولت عرضه نمایید. البته طبق یک قانون کلی، کشور قبرس شمالی تنها به اتباع خارجی با گواهی عدم سوء‌پیشینه اجازه اقامت در این کشور را خواهد داد. بنابراین تفاوتی نمی‌کند که شما به فکر مهاجرت در قبرس شمالی از طریق کار هستید یا می‌خواهید به روش‌های دیگر وارد این کشور شوید. به هر حال باید گواهی عدم سوء‌پیشینه را با خود به همراه داشته باشید.
 • از طرفی دیگر لازم است که شما قرارداد اجاره‌خانه یا سند یک ملک را به وزارت کار کشور قبرس ارائه کنید تا این دولت مطمئن شود شما در کشور قبرس اقامت دارد.
 • مهاجرت به قبرس شمالی از طریق تحصیل

در بین روش ‌های مهاجرت به قبرس شمالی، مهاجرت تحصیلی نیز یکی از روش‌های بسیار راحت و مطمئن به حساب می‌آید. برای مثال اگر تصمیم گرفته‌اید وارد دانشگاه شوید می‌توانید برای دانشگاه‌های قبرس شمالی درخواست پذیرش را ارسال نمایید. جالب است بدانید که در این کشور، مدرک زبان به عنوان یک فاکتور اصلی در نظر گرفته نمی‌شود. اگر چه داشتن چنین مدرکی یک امتیاز ویژه محسوب شده و شرایط اقامت تحصیلی را برای شما هموار‌تر خواهد کرد ولی اگر شما چنین مدرکی را نداشته باشید، هیچ مشکلی در کار ایجاد می‌شود چرا که دوره‌های آموزشی زبان در دانشگاه برای دانشجویان اتباع خارجه برگزار شده و در نتیجه از این بابت اصلاً نگرانی وجود ندارد.

یکی از موضوعاتی که اغلب افراد جهت مهاجرت به قبرس شمالی از طریق تحصیل مطرح می‌کنند، رشته‌هایی است که دانشگاه‌های این کشور پذیرای دانشجو در آن رشته‌ها هستند. همانگونه که می‌دانید در کشور قبرس شمالی رشته‌های فنی و مهندسی جایگاه ویژه‌ای دارند چون وضعیت کار در قبرس شمالی به گونه‌ای است که امور مهارتی و یدی درخواست بیشتری داشته و در نتیجه قبرس شمالی به این موضوع فکر می‌کند که فارغ‌التحصیلان دانشگاهی بتوانند برای آینده کشور مفید واقع شده و بلافاصله بعد از فارغ‌التحصیلی شرایط کاری مناسب برای آن‌ها فراهم باشد. بنابراین مهمترین رشته‌های دانشگاهی در قبرس شمالی که بازار کار بسیار خوبی در این کشور نیز دارند شامل هنر، معماری، آشپزی، هتل‌داری و صنعت گردشگری، داروسازی، مدیریت بیزینس و‌ MBA هستند.

تحصیل در قبرس
مهاجرت به قبرس شمالی از طریق تحصیل

البته اغلب ایرانی‌هایی که به قبرس شمالی مهاجرت می‌کنند دوست دارند در یکی از رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی تحصیل کرده و سپس بعد از اتمام دوران تحصیلی پایه، بتوانند به کشور‌های اروپایی بروند چون همانگونه که می‌دانید کشور قبرس شمالی یکی از کشور‌های جهان است که بهترین دانشگاه‌های دنیا را داشته و در نتیجه فارغ‌التحصیلان این دانشگاه‌ها راحت‌تر می‌توانند به کشور‌های اروپایی و آمریکایی وارد شوند. به همین دلیل است که اغلب ایرانی‌ها برای ورود به دانشگاه‌های اروپا و آمریکا، کشور قبرس را به عنوان یک پل ارتباطی انتخاب می‌کنند. خوشبختانه برخی از دانشگاه‌های قبرس شمالی شرایط تحصیل در رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی را برای دانشجویان فراهم کرده‌اند. بنابراین حق انتخاب با شما است که در کدام یک از رشته‌ها تحصیلات خود را ادامه دهید.

شرایط مهاجرت به قبرس شمالی

براساس نوع روش انتخابی جهت مهاجرت به قبرس شمالی، شرایطی که در پیش روی شما قرار می‌گیرد کاملا متفاوت خواهد بود. برای مثال اگر تصمیم گرفته‌اید برای تحصیل به کشور قبرس شمالی مهاجرت کنید، قطعاً شما باید مدارکی شامل نامه پذیرش دانشگاه، ریز نمرات تحصیلی، کارت دانشجویی، گذرنامه، افتتاح حساب بانکی و… را در اختیار داشته باشید تا بتوانید برای اقامت دائم در قبرس شمالی از طریق تحصیل اقدام کنید.

و یا کسانی که به فکر کار در این کشور هستند مسلما نیاز به مجوز کار دارند که در قسمت قبل پیرامون این موضوع صحبت شد. بنابراین شما باید ابتدا روش مناسب مهاجرت به قبرس شمالی براساس شرایط خود را انتخاب کرده و سپس کلیه مدارک لازم را به کشور قبرس شمالی ارائه کنید. البته خوشبختانه کشور قبرس شمالی سخت‌گیری‌های زیادی در این زمینه اعمال نمی‌کند اما نکته مهم برای این دولت، بحث گواهی عدم سوءپیشینه است که همه مهاجران باید داشته باشند. در غیر این صورت به هیچ عنوان اقامت دائم به شما داده نخواهد شد.

اخذ اقامت دائم در قبرس شمالی

ما در این مطلب‌ پیرامون روش های مهاجرت به قبرس شمالی با شما صحبت کردیم. به کمک هر کدام از این روش‌ها می‌توانید اقامت دائم در این کشور را به دست بیاورید. البته مسلماً اقامت دائم در قبرس شمالی از طریق خرید ملک نسبت به روش‌های دیگر شامل تحصیل، کار، ازدواج و یا سرمایه‌گذاری کردن، بهترین راهکار است و شما به راحتی و بدون دردسر می‌توانید از طریق خرید ملک، اقامت دائم این کشور را به دست بیاورید. در واقع با خرید ملک، هم یک سرمایه‌گذاری آینده‌دار را انجام داده‌اید و هم می‌توانید با خانواده، مقیم این کشور شوید. همیشه در بین روش‌های مهاجرت به یک کشور، به سراغ روشی بروید که کمترین دردسر را داشته و آینده درخشانی را برای شما رقم می‌زند.

البته در کنار روش‌های ذکر شده برای مهاجرت به قبرس شمالی، می‌توان روش سرمایه‌گذاری را نیز نام برد. به این معنا که اگر شما تصمیم بگیرید حوزه کاری خود را در کشور قبرس شمالی نیز توسعه دهید، پس از راه‌اندازی یک شرکت در این کشور و ارائه مدارکی شامل کپی گذرنامه سهامداران، انتخاب نام مناسب برای شرکت، ارائه گواهی عدم سوءپیشینه تمام اعضای شرکت و همچنین افتتاح حساب در یکی از  بانک‌های قبرس مالی، می‌توانید برای اقامت دائم این کشور اقدام نمایید.

مهاجرت به قبرس شمالی بهتر است و یا قبرس جنوبی؟

کشور قبرس به دو قسمت قبرس شمالی و جنوبی تقسیم می‌شود و در نتیجه کسانی که تصمیم می‌گیرند در قبرس زندگی کنند، دچار تردید خواهند شد که مهاجرت به قبرس شمالی بهتر است یا جنوبی؟ در پاسخ به این سوال، اجازه دهید چند فاکتور را با یکدیگر بررسی کنیم:

 • اولین و مهمترین فاکتور که باعث شده است مهاجرت به قبرس شمالی نسبت به قبرس جنوبی برتری داشته باشد، بحث شرایط زندگی در این کشور است. کشور قبرس شمالی جمعیت کمی دارد بنابراین شما می‌توانید در محیطی زندگی کنید که آرام است، شلوغی زیادی ندارد و خبری از ترافیک‌های سنگین نیست. این در حالی است که کشور قبرس جنوبی کاملا برعکس است و جمعیت زیادی دارد. در نتیجه شما نمی‌توانید چنین آرامشی را در قبرس جنوبی تجربه کنید.
 • برای مهاجرت به هر کشوری باید میزان هزینه‌های زندگی را نیز در نظر بگیریم. به هر حال ما دوست داریم در منطقه‌ای زندگی کنیم که در کنار آرامش و شرایط ‌ایده‌آل زندگی، هزینه کمی را برای امور زندگی پرداخت نموده و بتوانیم پس انداز بیشتری داشته باشیم. طبق تحقیقات انجام گرفته، زندگی کردن در قبرس شمالی هزینه کمتری دارد. بنابراین شما برای پرداخت اجاره‌خانه، پرداخت قبوض، رفت و آمد به سر کار یا مدرسه، تحصیل، خرید مواد غذایی و محصولات کشاورزی، هزینه کمتری را نسبت به قبرس جنوبی پرداخت خواهید کرد.
 • شرایط آب و هوایی یک منطقه مهم‌ترین عاملی است که کیفیت زندگی در آن منطقه را تعیین می‌کند. اگر چه به طور کلی کشور قبرس یک منطقه خوش آب و هوا شناخته شده است و در نزدیکی مدیترانه قرار دارد ولی کشور قبرس شمالی به دلیل اینکه یک منطقه سرسبزتری است، بنابراین زیبایی چندین برابری نسبت به قبرس جنوبی داشته و به دلیل همین است که تحت عنوان پارادایس یا بهشت شناخته می‌شود.
  قبرس شمالی و جنوبی
  مهاجرت به قبرس شمالی بهتر است یا قبرس جنوبی
 • آزادی اجتماعی و میزان امنیت در کشور قبرس شمالی بسیار بیشتر از قبرس جنوبی است. به طوری که طبق نتایج تحقیقات جهانی، کشور قبرس شمالی به عنوان 5 کشور امن جهان شناخته شده است. اگر خانم‌ها بخواهند در تاریکی شب کنار ساحل قدم بزنند، هیچ خطری آن‌ها را تهدید نمی‌کند. اگر شما کیف پول خود را در مکانی جا بگذارید و بعد از چند ساعت برگردید، می‌بینید که دست نخورده همان جا مانده است. بنابراین همین که امنیت اجتماعی منطقه قبرس شمالی بسیار بالا است، تضمین‌کننده کیفیت زندگی بسیار ‌ایده‌آل برای خانواده شما خواهد بود.
 • اجازه دهید کشور قبرس شمالی و جنوبی را از نظر کیفیت تحصیل نیز مقایسه کنیم چون به هر حال برای ما مهم است که بعد از مهاجرت به یک کشور، بتوانیم خود یا اعضای خانواده در دانشگاه‌ها و مدارس معتبر تحصیل کنیم. از نظر کیفیت تحصیلی، تفاوتی بین قبرس شمالی و جنوبی وجود نداشته و هر دو کشور از استاندارد‌های اروپایی تبعیت می‌کنند. اما هزینه تحصیل در قبرس شمالی بیشتر است. همین موضوع باعث شده است که افراد برای مهاجرت تحصیلی به این کشور، مردد شوند. اما لازم است این نکته را بیان کنیم که چون هزینه زندگی در قبرس شمالی به مراتب بسیار پایین‌تر از قبرس جنوبی است، بنابراین همین فاکتور باعث می‌شود مهاجرت به قبرس شمالی اولویت داشته باشد.
 • اگر می‌خواهید از طریق خرید ملک به کشور قبرس مهاجرت کنید، پیشنهاد ما این است که به سراغ قبرس شمالی بروید چون در این منطقه قیمت املاک نسبت به قبرس جنوبی پایین‌تر بوده و از طرف دیگر به دلیل اینکه قبرس شمالی همچنان در حال پیشرفت است، در نتیجه بازار ملک، رونق بیشتری داشته و اگر شما تصمیم بگیرید ملک خود را بفروشید، سود بیشتری را نسبت به قبرس جنوبی به دست می‌آورید. از طرف دیگر در زمینه املاک، قبرس شمالی ساختمان‌های نوساز و بسیار متنوعی دارد که شما براساس سرمایه اولیه خود می‌توانید زیباترین خانه‌ها را خریداری کنید. این در حالی است که بازار املاک در قبرس جنوبی، تحت عنوان بازار دست دوم شناخته شده و اغلب خانه‌ها بازسازی شده‌اند.

مزایای مهاجرت به قبرس شمالی

زمانی که قرار است به یک کشور خارجی مهاجرت کنیم باید تمامی جوانب را در نظر بگیریم. جالب است بدانید برخی از افراد که به فکر تحصیل در کشوری دیگر هستند، تنها همین امور علمی و تحصیلی را در نظر گرفته و شرایط زندگی را فراموش می‌کنند. در نتیجه بعد از ورود به کشور خارجی متوجه می‌شوند که زندگی کردن در این کشور چقدر سخت است. بنابراین قبل از اینکه روشی را برای مهاجرت به قبرس شمالی انتخاب کرده و تصمیم خود را نهایی کنید، بهتر است با مزایای مهاجرت به قبرس شمالی آشنایی داشته باشید تا متوجه شویم وارد شدن به چنین کشوری می‌تواند چه اندازه به نفع شما باشد:

 • مهمترین مزیت مهاجرت به قبرس شمالی زندگی کردن در منطقه‌ای امن با نرخ پایین جرم است. همانگونه که گفته شد کشور قبرس شمالی یکی از امن‌ترین کشور‌های جهان شناخته شده است که میزان ارتکاب جرم در آن بسیار پایین است. در نتیجه اگر شما می‌خواهید همراه با خانواده خود وارد این کشور شود، آسوده‌خاطر خواهید بود که هیچ خطری همسر و دختران شما را تهدید نمی‌کند. آن‌ها با آسودگی خیال می‌توانند ساعت‌ها در خیابان‌های کشور قبرس شمالی قدم‌زده، خرید کند و حتی در نیمه‌های شب به گردش و تفریح در این منطقه بپردازند بدون اینکه خطری آن‌ها را تهدید کند. امنیت اجتماعی کشور قبرس شمالی به حدی بالا است که کودکان نیز در بهترین شرایط زندگی کرده و حتی زمانی که می‌خواهند به تنهایی از خیابان عبور کنند، هیچ خطری برای آن‌ها وجود ندارد.
 • مزیت دیگر مهاجرت به قبرس شمالی هزینه‌های پایین زندگی است. ممکن است شما بین چند کشور خارجی مردد باشید که کدام یک برای مهاجرت بهتر هستند. مهمترین فاکتور برای انتخاب یک کشور جهت مهاجرت، شرایط و هزینه‌های زندگی است. کشور قبرس شمالی از نظر هزینه‌ها یک گزینه مناسب و مقرون به صرفه به حساب می‌آید. اگر شما کشور قبرس شمالی را با ترکیه و یا برخی از کشور‌های اروپایی که در مجاورت قبرس قرار دارند مقایسه کنید، متوجه می‌شوید که هزینه‌های زندگی در قبرس شمالی نسبت به اروپا، آمریکا، استرالیا و حتی ترکیه بسیار پایین‌تر است. بنابراین شما می‌توانید یک زندگی با کیفیت بالا و هزینه مقرون به صرفه را تجربه کنید.
 • کیفیت خدمات بهداشت و درمان در کشور قبرس شمالی بسیار بالا است. اگر شما بتوانید اقامت دائم این کشور را به دست بیاورید می‌توانید به طور رایگان از تمامی خدمات درمانی بیمارستان‌های دولتی بهره‌مند شوید و جالب است بدانید که خدمات و امکانات موجود در بیمارستان‌های دولتی در قبرس، در حد بیمارستان‌های خصوصی ایران است. بنابراین بهترین شرایط بهداشتی و درمانی برای افراد مقیم این کشور در نظر گرفته می‌شود.
 • درست است که شرایط کار برای اتباع خارجی در کشور قبرس شمالی کمی سخت است ولی اگر شما بتوانید مجوز کار را دریافت کرده و یکی از امور مهارتی را در پیش بگیرید، درآمد خوبی به دست می‌آورید چون بازار کار و اقتصاد این کشور رو به رشد بوده و کار‌های مهارتی و یدی با استقبال بسیار زیادی روبرو می‌شوند. مثلاً کشاورزی در قبرس شمالی بسیار پر رونق است. اگر شما تخصصی در این زمینه داشته باشید با راه‌اندازی یک گلخانه یا خرید باغ یا زمین کشاورزی، می‌تواند سالانه سود چشمگیری به دست بیاورید. این در حالی است که قیمت محصولات کشاورزی در قبرس شمالی چندان زیاد نیست و به همین دلیل بازار این محصولات همواره داغ خواهد بود. حتی مردم از قبرس جنوبی، برای خرید محصولات غذایی به قبرس شمالی می‌آیند چون قیمت‌ها در این منطقه پایین‌تر است.
  مزایای قبرس شمالی
  مزایای مهاجرت به قبرس شمالی
 • شرایط آب و هوایی قبرس شمالی بسیار‌ ایده‌آل‌تر از قبرس جنوبی است. در قبرس شمالی نزدیک به 320 روز از سال آب و هوای آفتابی حاکم بوده و البته این شرایط آب و هوای اصلاً سوزاننده یا اذیت‌کننده نخواهد بود. همچنین زمستان‌های این کشور فوق‌العاده ملایم و خنک با ریزش برف ملایم است.
 • اما یکی دیگر از مهم‌ترین مزیت های مهاجرت به کشور قبرس شمالی بحث آینده‌دار بودن سرمایه‌گذاری‌هایی است که در این کشور انجام می‌دهید. اگر شما از طریق خرید ملک وارد این کشور شوید، هر لحظه که تصمیم بگیرید ملک خود را بفروشید، سود بسیار زیادی به دست خواهید آورد. از طرف دیگر برای فروش ملک هیچ محدودیتی برای شما وجود ندارد چرا که می‌توانید ملک را به هر مشتری که در نظر دارید بفروشید. همچنین مهمترین برتری خرید ملک در کشور قبرس شمالی نسبت به برخی کشور‌ها همانند ترکیه این است که شما صاحب زمین ملک نیز ‌خواهید بود یعنی هزینه‌ای که برای یک خانه پرداخت می‌کنید، حق مالکیت زمین را نیز به شما می‌دهد.
 • یکی دیگر از مزایای مهاجرت به قبرس شمالی کیفیت تحصیلی بسیار بالایی است که در این کشور حاکم است. مدارس این کشور از استاندارد‌های اروپایی تبعیت کرده و همچنین قبرس شمالی یکی از بهترین کشور‌های جهان از نظر دانشگاه‌هایی است که توسط اساتید مجرب مدیریت می‌شوند. اگر شما بتوانید مقطع تحصیلی پایه و همچنین مقطع کارشناسی را در کشور قبرس شمالی سپری کنید، قطعاً با شرایط بهتری می‌توانید به دانشگاه‌های اروپایی و آمریکایی وارد شوید. در واقع شانس بیشتری برای دریافت پذیرش از این دانشگاه‌ها خواهید داشت. این موضوع برای همه ما اهمیت زیادی دارد که بتوانیم در دانشگاه‌های معتبر درس بخوانیم چون قطعاً کیفیت دانشگاه بر روی آینده کاری ما تأثیر چشمگیری می‌گذارد.

معایب مهاجرت به قبرس شمالی

در کنار مزیت‌هایی که برای مهاجرت به قبرس شمالی بیان کردیم، حتماً مشکلاتی نیز برای زندگی کردن در این کشور وجود دارد. پس باید این مشکلات را نیز در نظر بگیریم تا در نهایت براساس برآیند بین مزایا و معایب مهاجرت به قبرس شمالی، بتوانیم تصمیم درستی را اتخاذ کنیم. براساس آنچه که گفته شد، مهمترین معایب مهاجرت به قبرس شمالی عبارتند از:

 • همان گونه که توضیح دادیم شرایط کاری برای اتباع خارجی کمی سخت است. اگر به فکر پیدا کردن شغل مناسب در قبرس شمالی هستید باید ابتدا تحقیقات لازم را انجام داده و یک کارفرما در کشور قبرس پیدا کنید که نیاز خود به حرفه شما را تأیید نماید. پس از توافق اولیه و دریافت نامه از کارفرما، به وزارت کار کشور قبرس شمالی مراجعه می‌کنید تا مجوز کار برای شما ارائه گردد. البته لازم است حتماً سند مالکیت ملک یا سند اجاره‌خانه را نیز داشته باشید. بنابراین بازار کار در شرایط قبرس شمالی زیاد مساعد نیست. البته نرخ بیکاری در کشور قبرس شمالی نسبت به قبرس جنوبی کمتر است و همین موضوع باعث می‌شود که بین این دو منطقه، کشور قبرس شمالی برتری بیشتری داشته باشد.
 • درست است که کشور قبرس شمالی مملو از آرامش بوده و ترافیک و شلوغی زیادی ندارد اما این موضوع برای افرادی که دوست دارند در محیط شلوغ و پر هیجان زندگی کنند، کسل‌کننده خواهد بود. پیشنهاد می‌کنیم قبل از اینکه برای مهاجرت به قبرس شمالی تصمیم خود را نهایی کنید، حتماً سفر کوتاهی به این کشور داشته و چند روز در آنجا زندگی کنید. اگر در طول روز در خیابان‌های این کشور قدم بزنید متوجه می‌شوید که چقدر جمعیت کمی در قبرس شمالی ساکن بوده و چه سکوتی در آنجا حکم‌فرما است. در نتیجه برای کسانی که دوست دارند در یک منطقه شلوغ زندگی کنند، قبرس شمالی گزینه مناسبی نیست.
 • اگر چه هزینه زندگی در این منطقه پایین است ولی متأسفانه یکی از معایب مهاجرت به قبرس شمالی، نداشتن درآمد‌های زیاد است. دستمزد کارگر‌ها به خصوص کارگران مزرعه بسیار پایین بوده و همین موضوع می‌تواند شرایط زندگی آن‌ها را تحت شعاع قرار دهد.
  هزینه های قبرس شمالی
  درآمد و هزینه زندگی در قبرس شمالی
 • یکی دیگر از معایب مهاجرت به قبرس شمالی، بحث رفت و آمد به جزیره است. به هر حال کشور قبرس شمالی موقعیت جزیره‌ داشته و شما برای رفتن به برخی از مناطق باید از کشتی و قایق استفاده کنید. اما تا وقتی که کشتی یا قایق پر نشود امکان جابجایی مسافر وجود نخواهد داشت. بنابراین رفت و آمد کمی با محدودیت روبرو می‌شود. همچنین پرواز‌های ورودی و خروجی جزیره نیز از همین قانون پیروی کرده و تا وقتی که جمعیت به حد نصاب نرسد امکان پرواز وجود ندارد.
 • از دیگر معایب زندگی در قبرس شمالی بحث محدودیت تنوع کالا است. البته از این نظر کشور قبرس شمالی نسبت به قبرس جنوبی برتری دارد ولی برای ایرانی‌هایی که در کشوری با تنوع زیاد کالا زندگی می‌کنند، رفتن به منطقه‌ای که از این نظر محدودیت زیادی دارد کمی سخت خواهد بود. برای مثال در زمینه‌ انواع لوازم برقی یا پوشاک شما تنوع چندان زیادی در کشور قبرس شمالی مشاهده نخواهید کرد.

هزینه مهاجرت به قبرس شمالی

یکی از موضوعات بسیار مهم که برای همه افراد جهت مهاجرت به قبرس شمالی مطرح می‌شود، بحث هزینه‌ای است که باید برای این منظور بپردازند. این مسأله به شدت تحت تأثیر روش انتخابی جهت مهاجرت قرار دارد. برای مثال اگر شما می‌خواهید از طریق خرید ملک اقامت دائم قبرس شمالی را به دست بیاورید، نیاز به سرمایه اولیه کافی دارید تا بتوانید ملکی را در این منطقه بخرید. البته اگر شما به مشاورین املاک همانند گروه آموزشی شزوما مراجعه کنید امکان خرید ملک به صورت اقساطی برای شما فراهم خواهد شد.

ما پروژه‌های ساختمان‌سازی در قبرس شمالی را به گونه‌ای مدیریت می‌کنیم که مشتریان می‌توانند هزینه‌ها را در چند مرحله پرداخت کرده و بدون هیچ گونه فشار مالی، یک ملک بسیار عالی خریداری خواهند کرد. بنابراین به طور کلی هزینه مهاجرت به قبرس شمالی براساس روش انتخابی، هزینه‌های پرداختی برای رفت و برگشت به کشور قبرس شمالی، هزینه‌های مربوط به دستمزد وکیل و فاکتور‌های دیگر کاملاً متفاوت است. بهتر است قبل از  هر چیز، با یک وکیل خبره مشورت نمایید تا بهترین روش با هزینه مقرون به صرفه را به شما پیشنهاد دهد.

اخذ پاسپورت قبرس شمالی

لازم است این نکته را بیان کنیم که پاسپورت قبرس شمالی یکی از با ارزش‌ترین پاسپورت‌ها در جهان شناخته شده است که از طریق آن شما می‌توانید بدون نیاز به ویزا، به ۱۲۲ کشور دنیا سفر کنید. بنابراین دریافت پاسپورت قبرس شمالی واقعاً ارزش هر گونه دردسر و هزینه را دارد. شما با مهاجرت به قبرس شمالی از طریق خرید ملک، ازدواج، تحصیل و یا سرمایه‌گذاری، می‌توانید جهت دریافت پاسپورت این کشور اقدام نمایید.

وکیل مهاجرت به قبرس شمالی

همانگونه که گفته شد، بدون در نظر گرفتن نوع روش انتخابی برای مهاجرت به قبرس شمالی، شما در درجه اول به یک وکیل کارکشته و مجرب نیاز دارید چون چنین وکیلی می‌تواند بهترین راه‌ را برای مهاجرت شما انتخاب کند تا با اطمینان خاطر و پرداخت کمترین هزینه، بتوانید به این کشور مهاجرت کنید. گروه آکادمی شزوما با کمک وکیل‌های حرفه‌ای، در خدمت شما خواهد بود تا بتوانید امور مربوط به مهاجرت و اقامت دائم در قبرس شمالی را به راحتی انجام دهید. اگر شما تصمیم گرفته‌اید که ملکی را در این منطقه خریداری کنید و از این طریق اقامت دائم قبرس شمالی (Cyprus Permanent Residence Permit) را به دست بیاورید، پیشنهاد می‌کنیم با کارشناسان ما در آکادمی شزوما  مشورت نمایید چون در این صورت صفر تا صد کار شامل خرید ملک، دریافت سند و انجام امور مربوط به مهاجرت، برای شما توسط کارشناسان، مهندسین و وکلای حرفه‌ای ما انجام خواهد گرفت.

قوانین مهاجرت به قبرس
وکیل مهاجرت به قبرس شمالی

جمع‌بندی نهایی

با مطالعه این مقاله حتماً این سؤال برای شما به وجود آمده است که بهترین روش مهاجرت به قبرس شمالی کدام روش است؟ اگر به دنبال یک روش مطمئن با آینده درخشان هستید که از طرفی اقامت این کشور را به دست آورده و از طرف دیگر در کنار روش انتخابی سود زیادی نصیب شما شود، پیشنهاد می‌کنیم به سراغ خرید ملک بروید چون در این صورت هم می‌توانید در ملک شخصی خود زندگی کنید و هم اگر بخواهید ملکی را بفروشید، سود چندین برابری نصیب شما خواهد شد. همچنین از طریق خرید ملک، شما در بازه زمانی کوتاه‌تری قادر خواهید بود اقامت دائم قبرس شمالی را به دست بیاورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *