واحد پول قبرس شمالی چیست؟

واحد پولی

تفاوتی نمی‌کند که شما با هدف مهاجرت می‌خواهید به یک کشور خارجی بروید و یا اینکه تصمیم گرفته‌اید سفری به یکی از کشور‌های دیگر داشته باشید. به هر حال آشنایی با واحد پول هر کشور، یکی از ملزومات به حساب می‌آید. در این مقاله با واحد پول قبرس شمالی آشنا می شویم چرا که برای تمام کسانی که این کشور را برای زندگی، ادامه تحصیل، سفر و یا کار انتخاب کرده‌اند، این موضوع بسیار مهم است. در این مطلب با کارگروه سرمایه‌گذاری شزوما همراه باشید تا با واحد پول رایج در معاملات قبرس شمالی با شما صحبت کنیم.


آشنایی با پول رایج در قبرس شمالی (قبرس ترکیه)

اگر می‌خواهید مقداری پول به حساب بانکی خود در خارج از کشور منتقل کنید و یا می‌خواهید کمی پول نقد جهت مسافرت خارجی داشته باشید، باید واحد پول کشور مقصد را بدانید. از آنجایی که کشور قبرس شمالی تحت سلطه کشور ترکیه قرار گرفته است، بنابراین واحد پول رایج و رسمی در این کشور، لیر ترکیه است. لیر ترکیه بصورت اسکناس های 5، 10، 20، 50، 100 و 200 لیر موجود است. در تصویر زیر عکس اسکناس را مشاهده می کنید.

واحد پول قبرس شمالی

در قبرس شمالی برای خرید مواد غذایی، پرداخت اجاره خانه، پرداخت قبوض و خرید برخی از وسایل برقی کوچک، از لیر ترکیه استفاده می‌شود. اما جالب است بدانید در این کشور، پوند انگلیس نیز اعتبار بسیار زیادی دارد. در صورتی که می‌خواهید ملکی خریداری کنید و یا به فکر خرید اتومبیل یا وسایل گران قیمت هستید، از واحد پوند انگلیس برای معاملات استفاده خواهد شد. در تصویر زیر عکس اسکناس پوند انگلیس را مشاهده می کنید. (برای مشاهده قیمت پوند قبرس و قیمت لیر قبرس شمالی کلیک کنید)

واحد پول قبرس

به جز لیر و پوند انگلیس، چه واحدهای پولی دیگری در قبرس شمالی رواج دارد؟

پوند انگلیس همیشه اعتبار بسیار زیادی در جهان داشته و تورم، کمترین تاثیر را بر این واحد پولی دارد. بنابراین فرض کنیم که شما یک ملک در قبرس خریده‌اید. از آنجایی که خرید ملک براساس پوند انگلیس صورت گرفته و فروش آن نیز با پوند انگلیس انجام می‌شود، بنابراین شما در زمان فروش، ضرر نمی‌کنید. اما جالب است بدانید در کشوری همانند ترکیه، چنین قانونی وجود ندارد. در ترکیه، خرید ملک براساس پوند انگلیس انجام می‌شود ولی در زمان فروش، باید معامله براساس لیر ترکیه صورت گیرد و همین مسأله نشان می‌دهد که فرد خریدار چه اندازه ضرر خواهد کرد چون ملک را گران خریده ولی با توجه به افت قیمت لیر، ارزان می‌فروشد.

در کشور قبرس شمالی علاوه بر پوند انگلیس، واحد پول رایج بین‌المللی شامل دلار و یورو نیز رواج دارد. بنابراین اگر شما در ایران ریال خود را به دلار تبدیل کنید، باز هم در قبرس شمالی محدودیتی نخواهید داشت چون بعضی از افراد می‌خواهند تا چند روز یا چند هفته در قبرس شمالی مانده و سپس به یکی از کشور‌های اروپایی بروند. بنابراین ترجیح می‌دهند تمامی پول خود را به دلار تبدیل کنند تا مشکلی برای ورود به کشور‌های اروپایی دیگر نداشته باشند.

واحد پول قبرس جنوبی (قبرس اروپا) چیست؟

این در حالی است که واحد پول قبرس جنوبی یورو است چون کشور قبرس جنوبی تحت سلطه کشور یونان قرار گرفته و به همین دلیل واحد پول آن نیز با کشور یونان تطابق پیدا می‌کند. در تصویر زیر تصویر اسکناس را مشاهده می کنید.

واحد پولی قبرس جنوبی

چگونه از ایران برای خرید ملک در قبرس پول منتقل کنیم؟

در چند سال اخیر سرمایه‌گذاری در زمینه ملک در قبرس، رواج پیدا کرده است که در این میان، میزان استقبال مردم از قبرس شمالی بسیار بیشتر بوده و طبق آمار به دست آمده، پروژه‌های ساختمانی در کشور قبرس شمالی هر روز در حال افزایش است. (پیشنهاد می کنیم مقاله‌های قبرس شمالی کجاست و مقاله قبرس شمالی یا جنوبی را مطالعه کنید) اجازه دهید ابتدا در مورد دلیل استقبال ایرانیان از خرید ملک در قبرس شمالی با شما صحبت کنیم:

  • شرایط آب و هوایی قبرس شمالی به حدی ‌ایده‌آل و عالی است که در گذشته نام پارادایس یا بهشت را برای آن در نظر گرفته بودند. اگر شما وارد این کشور شوید، آب و هوای بسیار عالی، پوشش سرسبز، منطقه بسیار آرام و ساحل‌های آرام و جذاب، از جمله جذابیت‌های این کشور به حساب می‌آید که قطعاً برای شما بی‌نظیر و خاص خواهد بود.
  • از دیگر ویژگی‌های کشور قبرس شمالی باید به آزادی اجتماعی، آرامش بسیار زیاد، هزینه‌های پایین برای زندگی و کیفیت بالای تحصیل در این کشور اشاره کرد. (مقاله هزینه زندگی در قبرس شمالی را مطالعه کنید)
  • اما یکی از مهمترین فاکتور‌های که باعث استقبال اتباع خارجی برای خرید ملک در قبرس شمالی شده است، بحث قیمت مناسب املاک و پیشرفت روز افزون آن‌ها است. کشور قبرس شمالی جمعیت کمی داشته و به همین دلیل هنوز به اتحادیه اروپا ملحق نشده است. بنابراین از اتباع خارجی استقبال می‌کند تا با ورود به این کشور، جمعیت را افزایش دهند. دولت قبرس شمالی با هدف جذب اتباع خارجی، قیمت املاک را در حد مناسب نگه داشته تا مشتریان دچار سختی برای خرید ملک نشوند. پس خرید ملک از یک سو به نفع مشتریان بوده و از سوی دیگر به نفع دولت قبرس تمام می‌شود.
  • جالب است بدانید در عین حال که شما ملکی با قیمت مناسب می‌خرید، چون بازار املاک در این کشور هر روز در حال پیشرفت است، بنابراین اگر تصمیم بگیرید این ملک را بفروشید، در عرض دو سال، سودی پنج برابر به دست می‌آورید.

واحد پولی قبرس

تمامی این دلایل کافی است تا شما را برای خرید ملک در قبرس شمالی ترغیب کنند. اما قطعاً یکی از سؤالاتی که برای متقاضیان سرمایه‌گذاری در املاک در قبرس شمالی به وجود می‌آید، چگونگی خرید ملک و جابجایی پول است. آکادمی شزوما در این زمینه شما را راهنمایی خواهد کرد.

قطعاً به دنبال استقبال مردم برای خرید ملک از کشور قبرس به خصوص قبرس شمالی مشاورین، بنگاه‌های معاملاتی املاک در کشور ایران، تلاش می کنند تا بتوانند پروژه‌های ساختمان‌سازی در قبرس شمالی را به فروش برسانند. اما شما باید به سراغ بنگاه‌هایی بروید که روند کار را برای شما آسان می‌کنند و قابل اعتماد باشند. با توجه به اینکه در کارگروه سرمایه‌گذاری شزوما، مشاوره حقوقی نیز به سرمایه گذاران ارائه می‌دهیم بارها شاهد این بوده‌ایم که برخی افراد سودجو از هموطنان کلاهبرداری کرده‌اند. شما چگونه می‌توانید از قانونی بودن یک ملک مطمئن شوید؟ اگر قرار باشد ملکی در قبرس شمالی خریداری کنید، آیا به جابجایی پول فکر کرده‌اید؟ چگونه می‌توانید از امنیت خرید خود مطمئن باشید؟ شزوما برای تمامی این سؤالات شما راه‌های قانونی را ارائه می‌کند.

کارگروه سرمایه‌گذاری شزوما به سادگی فرآیند انتقال پول و خرید ملک در قبرس را برای شما انجام می‌دهد.

شزوما گروپ خود را موظف می‌داند قبل از اینکه ساخت و ساز انجام گیرد، اسناد ملک را به طور کامل تهیه کرده و سپس در زمان فروش پروژه‌های ساختمانی، به مشتریان نشان دهد. در این صورت مشتری بدون نگرانی، برای خرید اقدام خواهد کرد. (مقاله انواع سند در قبرس شمالی را مطالعه کنید) اما اگر شما نگران چگونگی انتقال پول برای خرید ملک از ایران هستید باز هم برای شما راه‌حل مناسبی داریم. شما در تهران هزینه‌ها را به صورت ریالی و در دفتر شزوما پرداخت می‌کنید و ما در کشور قبرس شمالی، ملک را براساس پوند انگلیس خریداری خواهیم کرد. (شزوما دارای کمپانی رسمی و ثبت شده در کشور قبرس شمالی است) سپس سند آن را در ایران به شما تحویل می‌دهیم. امکان سفر به قبرس برای دیدن پروژه‌های ساختمانی و آشنایی با محیط قبرس وجود دارد. بدین منظور کافی است که با کارشناسان ما تماس بگیرید. بنابراین نیازی نیست که شما برای تبدیل ارز و انتقال آن به دردسر بیفتید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که در زمان خرید یک ملک، تعداد اقساط را براساس بودجه مالی خود تعیین کنید و نگران فرآیند انتقال پول، دوندگی های اداری و مسائل قانونی نباشید. تمام این موارد را وکلای ما برای شما انجام خواهند داد.

خرید ملک در قبرس
انتقال پول برای خرید ملک در قبرس

وقتی قرار است یک آپارتمان، ویلا یا پنت هاوس در قبرس شمالی بخرید، مشاورین ما در شزوما ابتدا خواسته‌ها و شرایط شما را مورد بررسی قرار داده و سرمایه اولیه شما را جویا می‌شوند. سپس براساس درخواست شما و میزان پولی که در اختیار دارید، بهترین املاک را به شما پیشنهاد خواهند داد. اما اگر شما سرمایه کلان در اختیار ندارید باز هم می‌توانید برای خرید ملک اقدام کنید چون نیز شزوما امکان خرید اقساطی را برای شما فراهم کرده است. تعداد اقساط حتی‌المقدور براساس شرایط مالی مشتری تعیین می‌شود. در هر بار پرداخت قسط، کافی است پول را در کشور ایران به ریال پرداخت کنید تا ما در قبرس شمالی، پول را به پوند انگلیس تبدیل کرده و پرداخت اقساط انجام گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *