وضعیت اقتصادی قبرس شمالی

اقتصاد قبرس

برای تمامی کسانی که می‌خواهند جهت مهاجرت و یا تحصیل به کشور قبرس شمالی بروند، آگاهی از وضعیت اقتصادی قبرس اهمیت بسیار زیادی دارد چون کسانی که قصد زندگی در این کشور را دارند، باید علاوه بر سرمایه‌ای که از ایران با خود می‌برند، به فکر راه‌اندازی کسب‌و‌کار و کسب درآمد در این کشور نیز باشند. بنابراین ما به مشتریانی که جهت خرید ملک در قبرس شمالی به کارگروه سرمایه‌گذاری شزوما مراجعه می‌کنند، کمک می کنیم تا در مورد وضعیت اقتصادی قبرس شمالی بیشتر بدانند. به هر حال آن‌ها قرار است در آینده، زندگی و تحصیل خانواده خود را در این کشور رقم بزنند. اجازه دهید در این مطلب به طور کامل تمامی جوانب وضعیت اقتصادی کشور قبرس شمالی را با یکدیگر بررسی کنیم تا بتوانید ذهنیت درستی نسبت به رشد اقتصادی و آینده این کشور داشته باشید.

پیش بینی آینده سرمایه گذاری قبرس شمالی

از شما می‌خواهیم تجسم کنید الان نوروز 1403 هست. به نظرتان اگر در آن تاریخ تصمیم به خرید ملک در قبرس بگیرید قیمت‌ها نسبت به الان چقدر رشد کرده است؟


شرایطی که در حال حاضر برای خرید و سرمایه‌گذاری در قبرس وجود دارد، بسیار عالی و استثنایی است. شما به راحتی می‌توانید به صورت نقد و اقساط و با قیمت‌هایی حتی کمتر از ایران، در قبرس ملک بخرید و آینده خود و اعضای خانوادتان را تضمین کنید. الان زمان خرید ملک در قبرس است. به دلیل تبلیغات گسترده‌ای که در سطح بین المللی برای املاک قبرس انجام می‌شود، بسیاری از مردم از کشورهای مختلف با این فرصت آشنا شده و سرمایه گذاری می‌کنند.

از طرفی با افزایش جمعیت قبرس شمالی احتمال الحاق آن به اتحادیه اروپا نیز افزایش میابد و همین اتفاق منجر به رشد چند برابری قیمت‌ها در آینده نزدیک خواهد شد. پس فرصت را از دست ندهید و در صورتی که نیاز به دریافت مشاوره رایگان دارید، همین حالا با شماره‌های 02146148753 یا 02146148783 تماس بگیرید. در صورت اشغال بودن تلفن‌ها یا در صورتی که خارج از ساعات اداری از سایت بازدید می‌کنید، لطفا فرم را پر کنید تا کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس بگیرند.

تأثیر کشور ترکیه بر اقتصاد قبرس شمالی

همانگونه که می‌دانید کشور قبرس شمالی تحت سلطه کشور ترکیه قرار دارد و به همین دلیل واحد اصلی پول قبرس شمالی، لیر ترکیه شناخته شده است. البته سایر واحد‌های پولی همانند دلار و پوند انگلیس نیز در این کشور اعتبار دارند ولی به عنوان واحد پولی پایه، لیر در رتبه اول قرار گرفته است. (مخارج روزانه با لیر ترکیه و خرید فروش ملک و خودرو با پوند انگلیس انجام می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا مقاله واحد پولی قبرس شمالی را بخوانید)

براساس تلاش‌هایی که سران این کشور و سازمان ملل در راستای بهبود وضعیت اقتصادی قبرس شمالی انجام داده است، خوشبختانه فعالیت‌های اقتصادی در بخش دولتی و خصوصی این کشور بسیار رونق گرفته و همین موضوع باعث شده است که شرایط این کشور، هر روز بهتر از قبل گردد.

جالب است بدانید که قسمت شمالی کشور قبرس وضعیت بسیار بهتری نسبت به قبرس جنوبی دارد (قبرس به دو کشور قبرس شمالی و قبرس جنوبی تقسیم می‌شود).

قبرس شمالی از سه طرف با کشور‌های مختلف در ارتباط است. ارتباط با کشور‌های خاورمیانه و همچنین ارتباط با کشور‌های اروپایی این فرصت را برای قبرس شمالی فراهم می‌کند تا بتواند وضعیت اقتصادی خود را از طریق توریست، گردشگری و جذب سرمایه‌گذاران خارجی، بهبود ببخشد، از طرفی دیگر قیمت پایین املاک، آزادی اجتماعی، امنیت بالا و کم بودن هزینه زندگی نسبت به قبرس جنوبی و کشورهای اروپایی و آمریکایی، باعث شده که از کشورهای مختلف به قبرس سفر کنند و اقتصادی رو به رشد را برای آن به ارمغان بیاورند.

ما در ادامه این مطلب، نقش صنعت‌های مختلف را بر وضعیت اقتصادی کشور قبرس شمالی با یکدیگر مورد بررسی قرار خواهیم داد.

تاثیر ترکیه بر قبرس
تأثیر کشور ترکیه بر اقتصاد قبرس شمالی

تأثیر صنعت گردشگری بر وضعیت اقتصادی قبرس شمالی

قبرس شمالی که تحت عنوان بهشت یا پارادایس نیز شناخته می‌شود یکی از زیباترین مناطق جهان برای گردشگری معرفی شده و به همین دلیل است که سالانه مسافران زیادی وارد این کشور می‌شوند. عواملی که باعث جذاب شدن این کشور و رونق گرفتن صنعت گردشگری آن شده است است عبارتند از:

  • قبرس شمالی دارای سواحل مدیترانه‌ای بسیار زیبا، آرام و وسیع است. در مناطق ساحلی، پنت هاوس و ویلاهای بسیار زیبایی احداث شده است که منظره رو به دریا دارند. همین زیبایی، برای همه مسافران جذاب بوده و حتی جالب است بدانید اغلب توریست‌ها با هدف دیدن این سواحل، وارد قبرس شمالی می‌شوند.
  • از آنجایی که آب و هوای این کشور معتدل مدیترانه‌ای است و در عمده روز‌های سال، هوا آفتابی و معتدل است، به همین دلیل افرادی که در کشور خود زمستان‌های سرد دارند، ترجیح می‌دهند در طول زمستان وارد قبرس شمالی شوند تا در هوای مطبوع و خنک، سمای زمستان را پشت سر بگذارند.
  • در قبرس شمالی آزادی اجتماعی بسیار زیادی وجود دارد و شما با هر پوشش و هر نوع مذهبی، می‌توانید سفری لذت‌بخش را در این کشور تجربه کنید.
  • امنیت بالای قبرس شمالی، عامل دیگری است که صنعت گردشگری این کشور را رونق بخشیده است. این کشور در گروه 5 کشور برتر جهان از نظر امنیت قرار گرفته است.  برای همه مسافران این مسئله بسیار مهم است که سفر خود را در کشور امن سپری کنند. به خصوص برای خانم‌ها که دوست دارند در شب در سواحل قدم بزنند، هیچ خطری در قبرس شمالی آن‌ها را تهدید نمی‌کند.

بنابراین با توجه به آنچه که گفته شد، ورود مسافران و توریست‌های زیاد به کشور قبرس شمالی، باعث بهبود وضعیت اقتصادی کشور خواهد شد. در واقع صنعت گردشگری یکی از مهمترین عناصر در بهبود وضعیت اقتصادی کشور قبرس شمالی بوده و نقش غالب را در این زمینه ایفا می‌کند. حتی لازم است بدانید که ورود مسافران زیاد به قبرس شمالی باعث شده است که سرمایه‌گذاران در زمینه ساخت و ساز املاک نیز از این فرصت استفاده کرده و با راه‌اندازی هتل‌های بسیار لوکس، خانه های‌ییلاقی توریستی، مسافرخانه‌ها و اماکن اقامتی توریستی، به درآمدزایی بیشتر این کشور کمک کنند چون وضعیت بازار کار برای افرادی که مقیم این کشور هستند بهتر شده و در نتیجه شرایط زندگی آن‌ها نیز بهبود پیدا خواهد کرد.

نقش سرمایه ‌گذاران خارجی بر وضعیت اقتصادی قبرس شمالی

همان گونه که گفته شد، کشور قبرس شمالی از نظر موقعیت جغرافیایی و شرایط آب و هوایی، به عنوان یکی از بهترین موقعیت‌های کشور‌های جهان شناخته شده است. این موضوع در کنار امنیت بالای این کشور، باعث شده که هر سال سرمایه‌گذاران زیادی وارد کشور قبرس شمالی شده و از طریق راه‌اندازی شرکت‌ها و شروع پروژه‌های ساختمانی، سرمایه‌گذاری خود را در این کشور توسعه دهند. مسلماً این سرمایه‌گذاری به سود هر دو طرف خواهد بود و آینده رو به رشدی را رقم می‌زند.

از یک طرف سرمایه‌گذاران خارجی مطمئن هستند که سرمایه خود را در کشوری با آینده رو بهرشد و درخشان وارد کرده‌اند و از طرف دیگر کشور قبرس شمالی که همچنان نتوانسته است به اتحادیه اروپا ملحق شود، می‌تواند وضعیت اقتصادی خود را بهبود داده و سالانه اتباع خارجی زیادی را جذب خود کند. با این کار هم وضعیت اقتصادی قبرس شمالی بهبود پیدا خواهد کرد و هم جمعیت آن به حدنصاب اتحادیه اروپا نزدیک می‌شود. (اگر جمعیت قبرس شمالی یه یک میلیون نفر برسد، به اتحادیه اروپا ملحق می‌شود و قیمت املاک جهش قابل توجهی خواهند کرد)

پروژه های ساختمانی در قبرس شمالی
نقش پروژه‌ های ساختمانی در اقتصاد کشور قبرس شمالی

لازم است بدانید در بین فعالیت‌هایی که در قبرس شمالی با هدف بهبود وضعیت اقتصادی این کشور انجام می‌شود، پروژه‌های ساختمانی نقش کلانی ایفا کرده و شرایطی را فراهم می‌کنند که اقتصاد این کشور با سرعت بیشتری در حال پیشروی و ارتقاء باشد. از آنجایی که زندگی کردن در کشور قبرس شمالی واقعاً شرایط بسیار ‌ایده‌آلی را برای مردم را فراهم می‌کند، به همین دلیل است که سالانه مهاجران زیادی وارد این کشور می‌شوند و تمایل دارند که زندگی خود را در این کشور ادامه داده و یا اینکه مشغول کار و تحصیل شوند. همین موضوع باعث می‌شود بازار املاک در کشور قبرس شمالی رونقی زیادی داشته باشد.

در چند سال اخیر ایرانی‌های زیادی برای خرید ملک در کشور قبرس شمالی اقدام کرده‌اند و به همین دلیل است که مشاورین املاک در ایران، نگاه‌های معاملاتی در قبرس شمالی را نیز راه‌اندازی کرده‌اند. این کار نیز از از هر دو طرف سود بسیار زیادی خواهد داشت. کشور قبرس شمالی از یک طرف توانسته است اقتصاد کشور خود را رونق دهد و از طرف دیگر با افزایش جمعیت، خود را به اتحادیه اروپا نزدیک می‌کند.

سرمایه‌گذاران در زمینه املاک نیز درآمد زیادی به دست می‌آورند چون فروش یا اجاره هر کدام از این ملک‌ها، سود چشمگیری را برای آن‌ها به همراه خواهد داشت. به خصوص اینکه موقعیت املاک در کشور قبرس شمالی بسیار عالی بوده و هر روز در حال پیشرفت است. اما جالب است بدانید علی‌رغم پیشرفت بسیار قابل توجه، هنوز هم قیمت املاک در قبرس شمالی بسیار پایین‌تر از حتی ایران بوده و همین موضوع یک برگ برنده برای سرمایه‌گذاری در زمینه‌ پروژه‌های ساختمانی به حساب می‌آید.

سخن پایانی

ما در این مطلب سعی بر این داشتیم که تمامی جوانب تأثیر‌گذار بر اقتصاد کشور قبرس شمالی را مورد بررسی قرار دهیم. اگر تصمیم گرفته‌اید شرایط کاری خود را در این کشور توسعه داده و یا در قبرس شمالی زندگی کنید این مقاله کمک زیادی در تصمیم‌گیری شما دارد. به شما پیشنهاد می کنیم مقاله کار در قبرس شمالی برای ایرانیان را مطالعه کنید تا پس از خرید ملک، در کنار دریافت اقامت این کشور بتوانید برای کسب و کارتان نیز برنامه‌ریزی کنید. اگر نیاز به دریافت مشاوره دارید، با دفتر شزوما تماس بگیرید، کارشناسان ما آماده پاسخ‌گویی هستند. همچنین می‌توانید فرم زیر را پر کنید تا ما با شما تماس بگیریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *