مزایا و معایب خرید ملک در قبرس شمالی در سال 2023

خرید ملک در قبرس شمالی

خرید ملک در قبرس شمالی چه مزایا و معایبی دارد؟

این مقاله را تا انتهای بخوانید تا با مزایا و معایب خرید ملک در قبرس شمالی آشنا شوید. اگر بخواهیم جزایر مدیترانه را از نظر وسعت تقسیم می‌کنیم، جزیره قبرس رتبه سوم را بعد از جزیره ساردنی و سیسیل به دست می‌آورد.

به طور کلی قبرس به دو قسمت قبرس شمالی و قبرس جنوبی تقسیم می‌شود. قسمت جنوبی متعلق به یونانی‌ها بوده و ترک‌ها در قسمت شمالی زندگی می‌کنند. جالب است بدانید که دو قسمت قبرس از طریق مرزی به نام خط سبز از یکدیگر جدا می‌شود.

آنچه باعث شهرت بیشتر قبرس در دنیا شده است، شرایط آب و هوایی این منطقه است. قبرس شمالی با شرایط آب و هوای معتدل و ساحلی، به عنوان یکی از خوش آب و هوا‌ترین جزایر در کل دنیا شناخته شده و برای کسانی که دوست دارند حداقل یک سفر لذت‌بخش در دنیایی پر از آرامش داشته باشند، قطعاً بهترین‌ مکان خواهد بود.

اگر شما به جزایر قبرس بروید، آبی زلال و شفاف را خواهید دید که در کنار آن سرزمین‌های بکر و سواحل آرام قرار گرفته است. همین ویژگی‌های قبرس شمالی باعث شده است که افراد زیادی به فکر سرمایه ‌گذاری در قبرس شمالی بوده و بخواهند ملکی را در این منطقه خریداری کنند.

جالب است بدانید حتی بسیاری از افراد در ایران به دنبال اقامت قبرس با خرید ملک هستند چرا که زندگی در یک منطقه خوش آب و هوا با سرزمین‌های دیدنی و مملو از آرامش از یک سو و از طرف دیگر وجود امکانات زیاد در این منطقه، مهم‌ترین معیار‌ها برای این دسته از افراد به حساب می‌آید.

مزایای خرید ملک در قبرس شمالی
قبرس شمالی بر خلاف بسیاری از کشورهای جهان، علاوه بر سازه، خاک خود را به شما می‌فروشد.

شرایط آب و هوایی بسیار ‌ایده‌آل در قبرس، وجود شهرهای بسیار زیبا و آرام و از طرف دیگر موقعیت جغرافیایی بسیار عالی قبرس، سه ویژگی مهمی است که باعث شده است مردم از نقاط مختلف جهان به این جزیره مهاجرت کنند. جالب است بدانید که مهاجرت ایرانیان از سال ۲۰۱۱ به قبرس نیز آغاز شده است.

قطعاً یکی از مهمترین معیارها برای همه مردم جهت خرید ملک و یا زندگی در یک منطقه، بحث امنیت و آرامشی است که در آن منطقه حاکم است. جالب است بدانید که قبرس شمالی به حدی امن و آرام است که به اغلب کسانی که یکبار به این منطقه سفر کرده باشند با شنیدن نام قبرس، تنها به یاد سواحل آرام، ورزش‌های آبی، آرامش و هوای دلپذیر آن منطقه می‌افتند.

در صورتی که به فکر خرید ملک در قبرس شمالی هستید قطعاً از این منظر سود خواهید کرد چرا که حتی اگر نخواهید در آینده ملک خود را بفروشید، زمانی که به قبرس شمالی سفر می‌کنید، در یک ملک شخصی زندگی بسیار و آرام جذاب همراه با امکانات تفریحی زیاد را تجربه خواهید کرد.

مهمترین مزایای خرید ملک در قبرس شمالی

قطعاً سرمایه‌گذاری در زمینه خرید ملک و املاک، یکی از بزرگترین سرمایه‌گذاری‌ها به حساب می‌آید که اگر شما با دقت و وسواس زیاد عمل کنید، قطعاً سود زیادی به دست خواهید آورد چرا که در بین روش‌های سرمایه‌گذاری، خرید ملک به عنوان یک روش ایمن و مسلماً آینده‌دار شناخته شده است به گونه‌ای که هیچ وقت شما ضرر نمی‌کنید.

تنها کافی است از مشاورین خبره در این زمینه سؤال بپرسید تا شما را راهنمایی کنند که براساس شرایط حاکم در کشور ایران و کشور‌های خارجه و میزان پس‌اندازی که در اختیار دارید، کدام یک از املاک بهترین انتخاب جهت سرمایه‌گذاری خواهند بود.

یکی از پیشنهاد‌هایی که در این زمینه به برخی از مشتریان می‌شود، بحث خرید ملک در قبرس شمالی است. مسلماً شما باید بدانید که از این روش سرمایه‌گذاری چه سودی عاید شما می‌شود.


در واقع باید مزایای خرید ملک در قبرس شمالی را بدانید تا بتوانید درست تصمیم‌گیری کنید:

 • قیمت املاک در قبرس شمالی بسیار ‌ایده‌آل و عالی است.

در راستای بررسی مزایای خرید ملک در قبرس شمالی اجازه دهید با موضوع قیمت شروع کنیم چیزی که برای همه مشتریان اهمیت بسیار زیادی دارد. تمامی کسانی که به فکر سرمایه ‌گذاری در قبرس شمالی و یا در هر منطقه دیگر هستند، قطعاً ترجیح می‌دهند ملکی با قیمتی بسیار مناسب خریداری کنند که آینده درخشانی داشته و بتوانند در زمان فروش، سود زیادی به دست بیاورند. براساس تحقیقاتی که در زمینه‌ خرید ملک در قبرس شمالی انجام گرفته است، مشخص شده که قیمت‌ املاک در این کشور مدیترانه‌ای بسیار عالی است. در واقع شما می‌توانید یک ملک با قیمت بسیار مناسب در بهترین موقعیت آب و هوایی را خریداری کنید. همانگونه که گفته شد شرایط آب و هوایی قبرس معتدل بوده و شما می‌توانید زندگی در ساحلی بکر آرام و زیبا را تجربه کنید.

اگر می‌خواهید بدانید مالیات خرید ملک در قبرس چقدر است ویدئو زیر را ببینید.


 • بازار ملک در قبرس شمالی رشد سالانه بسیار خوبی دارد.
مزایای خرید خانه در قبرس شمالی
معرفی قبرس شمالی از سمت مجله فوربز آمریکا، افزایش روز افزون استقبال برای خرید ملک و مهاجر پذیر بودن این کشور منجر به رشد قیمت‌ها در قبرس می‌شود.

طبق آنچه که گفته شد، یک فاکتور بسیار مهم برای خرید ملک در قبرس شمالی از نظر تمامی سرمایه‌گذاران، بحث رشد قیمت ملک است چرا که باید آینده‌نگری را نیز در نظر بگیریم. اگر شما ملکی را خریداری کنید که بدانید سالانه رشد بسیار خوبی داشته و هر زمان که بخواهید بفروشید سود زیادی به دست می‌آورید، قطعاً سرمایه‌گذاری کردن در این ملک تماماً به نفع شما تمام خواهد بود. طبق تحقیقات انجام گرفته، قیمت ملک در قبرس شمالی رشد سالانه نزدیک به ۵ تا ۱۲ درصد داشته و تمام کسانی که از طریق خرید ملک در قبرس شمالی توانسته‌اند در این منطقه سرمایه‌گذاری داشته باشند، سود بسیار زیادی را به دست آورده‌اند. جالب است بدانید آنچه باعث شده است که قیمت ملک در قبرس شمالی رشد سالانه چشمگیری داشته باشد، بحث جاذبه‌های توریستی است که در این منطقه حاکم بوده و هر ساله به تعداد مسافران و توریست‌ها در این منطقه افزوده می‌شود. حتی آمار نشان می‌دهد که میزان مهاجرت به قبرس شمالی افزایش یافته و افرادی هستند که به فکر اقامت قبرس با خرید ملک هستند. قطعاً در چنین شرایطی شما شاهد رشد سالانه سرمایه‌گذاری از طریق خرید ملک در قبرس شمالی خواهید بود.

 • خرید ملک در قبرس شمالی روند بسیار ساده‌ای دارد.

پیشنهاد می‌کنیم مراحل خرید ملک در قبرس شمالی را با سایر املاک در خارج از کشور مقایسه کنید تا متوجه شوید که روند اداری ثبت اسناد جهت خرید ملک در قبرس شمالی بسیار راحت بوده و نیازی نیست که حتی شما شرکتی تأسیس کنید. همین سادگی در روند کار نیز یکی دیگر از دلایلی است که باعث شده افراد برای سرمایه‌گذاری در خارج از کشور، قبرس شمالی را انتخاب نمایند. حتی جالب است بدانید که شما با پرداخت نزدیک به ۳۰ درصد مبلغ کل ملک یا خانه می‌توانید سریعا مراحل اقامت در قبرس را انجام دهید. به همین دلیل است که بعضی از افراد به فکر اقامت قبرس از طریق خرید ملک هستند زیرا روند اداری پیچیده‌ای نداشته و با توجه به آنچه گفته شد می‌توانید در کوتاه مدت برای اقامت اقدام نمایید.

 • اقامت در قبرس شمالی بسیار راحت است.

یکی از دلایلی که باعث شده است اقامت قبرس از طریق خرید ملک در بین مردم کشور ایران بسیار رایج گردد، به بحث اقامت آسان در این جزیره برمی‌گردد. جهت اقامت در جزیره قبرس به هیچ عنوان نیاز نیست که شما به صورت دائمی در قبرس شمالی حضور داشته باشید و حتی نیازی به زندگی کردن در این منطقه نیست. شما می‌توانید ملک را خریداری کنید و هر زمان که بخواهید به کشور قبرس سفر نمایید.

 • زبان غالب در قبرس، زبان انگلیسی است.

زمانی که قرار است به یک کشور دیگر را سفر کنیم، قطعاً اولین نگرانی برای همه ما، مسأله زبان آن کشور است. در صورتی که مردم آن کشور به زبان انگلیسی صحبت کنند این موضوع برای ما راحت‌تر خواهد شد چون انگلیسی یک زبان بین‌المللی است که به راحتی می‌توانیم در کشور خود آن را آموزش دیده و در نتیجه در روابط اجتماعی و کاری و همچنین روابط آموزشی خود با مردم کشوری که برای مهاجرت انتخاب کرده‌ایم، دچار مشکل خواهیم شد. خوشبختانه چنین مسأله و معضلی در مورد قبرس شمالی وجود ندارد. لازم است بدانید که مهاجرت به قبرس شمالی توسط انگلیس آن آغاز گردید و به همین دلیل عمده مردم که در این جزیره زندگی می‌کنند انگلیسی ‌زبان هستند. بنابراین کسانی که اقامت قبرس از طریق خرید ملک را انجام دهند در صورت تسلط به زبان انگلیسی هیچگونه مشکلی از نظر برقراری ارتباط با مردم ساکن در این جزیره نخواهند داشت.

 • امنیت جزیره قبرس بسیار بالا است.

هزینه زندگی در قبرس شمالی

در کنار آرامش حاکم در جزیره قبرس که به دلیل جاذبه‌های گردشگری و موقعیت جغرافیایی و آب و هوای معتدل به دست آمده است، باید بگوییم که این جزیره کمترین نرخ جرم را داشته و در نتیجه از امنیت بسیار بالایی برخوردار است. حتی شما اگر در ساعات پایانی شب نزدیک به ساحل بروید مطمئن خواهید بود که دزدی در منطقه وجود نداشته و با خیال راحت می‌توانید ساعت‌ها در دل تاریکی در ساحل قدم بزنید. حتی جالب است بدانید طبق اطلاعات به دست آمده، رفتار‌های خشونت‌آمیز بسیار کمی بین مردم ساکن در قبرس شمالی دیده می‌شود و همین عوامل دست به دست هم می‌دهند تا امنیت در منطقه بالا برود.

 • هزینه زندگی در قبرس، پایین است.

در صورتی که به فکر زندگی در کشوری هستید که بتوانید هزینه‌های بسیار پایین برای زندگی پرداخت کرده و از آن طرف درآمد خوبی به دست بیاورید تا در کوتاه مدت سرمایه‌گذاری بسیار قوی برای خود داشته باشید، قطعاً قبرس شمالی بهترین مکان خواهد بود. شاید به جرات بتوان گفت علت استقبال عمده ایرانی‌ها جهت زندیگ در قبرس شمالی همین موضوع باشد چرا که امکان زندگی با هزینه پایین را برای شما فراهم می‌کند. هزینه‌های زندگی در قبرس شمالی نسبت به آمریکا، کانادا، استرالیا و اروپا بسیار پایین بوده و حتی اگر این هزینه‌ها را با قبرس جنوبی مقایسه کنید متوجه تفاوت فاحش بین این دو منطقه از نظر هزینه‌های زندگی خواهید شد.

 • انعطاف ارز در قبرس شمالی بسیار زیاد است.

در صورتی که به قبرس شمالی سفر کنید، متوجه خواهید شد که علیرغم اینکه وجه رایج این منطقه لیر ترکیه است ولی شما می‌توانید از طریق پوند انگلیس، یورو و دلار هم خرید کنید که محدودیتی از نظر ارز برای شما وجود نداشته و هر کدام از ارز‌ها را که در اختیار داشته باشید می‌توانید در اولین فرصت خرید خود را نیز انجام دهید.

 • قوانین مالیات در قبرس بسیار آسان است.

آنچه باعث شده است صاحبان سرمایه قبرس را به عنوان محلی برای احداث شرکت‌ها و کمپانی‌ها جهت گسترش زمینه کار خود انتخاب کنند، پایین بودن نرخ مالیات در این کشور است. البته در گذشته قبرس شمالی مالیاتی برای فعالیت‌های تجاری در نظر نمی‌گرفت اما در چند سال اخیر سعی کرده است که خود را با کشور‌های همسایه وفق دهد و بحث مالیات را نیز مطرح نماید. اما با این حال باز هم اگر نرخ مالیات در قبرس شمالی را با کشور‌های دیگر مقایسه کنید متوجه خواهید شد که سرمایه‌گذاری کردن در این کشور چه اندازه به نفع شما تمام خواهد شد. حتی جالب است بدانید که امکان دورکاری در قبرس فراهم شده است. خوشبختانه کسانی که به فکر سرمایه‌گذاری در قبرس شمالی هستند می‌توانند پروژه‌های خود را به صورت دورکاری انجام دهند یعنی شما بعد از تأسیس شرکت در داخل جزیره نیازی نیست که حتماً در داخل آن شرکت حضور داشته و پروژه‌های خود را انجام دهید. می‌توانید به کشور ایران برگشته و تمامی امور کاری خود را از راه دور مدیریت نمایید. در واقع هیچگونه سخت‌گیری در این زمینه برای شما وجود ندارد.

 • سرعت اینترنت در قبرس بسیار بالا است.

به جرات می‌توان گفت که یکی از مهمترین مزایای خرید ملک در قبرس شمالی و زندگی در این منطقه، وجود اینترنت بدون هیچگونه نقص در این جزیره است. سرعت اینترنت در این منطقه به حدی بالا است که همه مسافران و توریست‌هایی که به این منطقه سفر می‌کنند را شگفت‌زده خواهد کرد. بنابراین در صورتی که به فکر دورکاری هستید از این نظر به هیچ به مشکلی برخورد نمی‌کنید.

 • اقتصاد قبرس شمالی رو به رشد است.

قطعاً این مسأله بسیار مهم است که ما منطقه‌ای را برای سرمایه‌گذاری و یا خرید ملک انتخاب کنیم که اقتصاد رو به رشدی داشته باشد. بنابراین به عنوان یکی از مزایای خرید ملک در قبرس شمالی باید همین فاکتور را در نظر گرفت چون قطعاً این موضوع بر روی قیمت ملک تأثیر خواهد گذاشت. اگر شما بخواهید در این جزیره به کسب و کار مشغول شوید، سود زیادی را به دست می‌آوریم ولی اگر تنها به فکر خرید ملک در قبرس شمالی هستید مطمئن خواهید بود که به دلیل رشد سالانه ملک و اقتصاد رو به رشد، این سرمایه‌گذاری آینده درخشانی را برای شما خواهد داشت.

 • با اقامت در قبرس به راحتی ویزای شینگن به دست می‌آوردید.

اگر بخواهیم یکی دیگر از مزایای خرید ملک در قبرس شمالی را برای شما بیان کنیم باید به بحث دریافت ویزای شینگن اجاره داشته باشیم. با توجه به اینکه قوانین حاکم در کشور‌های همانند آلمان فرانسه و هلند و همچنین کشور‌های اتحادیه اروپا در قبرس شمالی نیز حاکم هستند، بنابراین می‌توان قبرس شمالی را بخشی از اروپا دانست و زمانی که شما بتوانید در این کشور اقامت پیدا کنید، به راحتی می‌توانید به کشور‌های اروپایی دیگر نیز سفر داشته باشید و هیچ گونه محدودیتی برای شما وجود ندارد.

 • اقامت در قبرس با خرید ملک بسیار آسان است.

همانگونه که گفته شد اقامت قبرس از طریق خرید ملک یکی از ساده‌ترین روش‌ها برای به دست آوردن اقامت دائم در این سرزمین است و حتی مسیر انجام این پروژه بسیار کوتاه بوده و در سریعترین زمان ممکن می‌توانید اقامت دائم را به دست بیاورید.

 • در قبرس در دانشگاه‌های خوب با قیمت بسیار مناسب تحصیل کنید.

به عنوان یکی دیگر از مزایای خرید ملک در قبرس شمالی باید به بحث تحصیل فرزندان نیز اشاره کنیم. اگر شما این منطقه را برای زندگی انتخاب کنید مطمئن هستید که فرزندان شما به دانشگاه‌های بسیار خوب با قیمت مناسب دسترسی داشته و می‌توانند در هر رشته‌ای که دوست داشته باشند تحصیل کنند. از طرف دیگر تحصیل کردن در قبرس باعث می‌شود که راحت‌تر بتوانند از سایر دانشگاه‌های اروپایی پذیرش دریافت نمایند. نکته لازم به ذکر این است که برای تحصیل در قبرس نیازی به مدرک زبان و ویزا نیست. هیچ اجباری در این زمینه برای متقاضیان تحصیل در این کشور در نظر گرفته نشده است. بلکه بعد از پذیرش، در داخل دانشگاه دوره‌های انگلیسی را برای شما برگزار می‌کنند تا بتوانید زبان خود را تقویت کرده و در زندگی و در امور علمی و کاری دچار مشکل نشوید.

 • قبرس شمالی علاوه بر بنا، عرصه را نیز به شما می فروشد.

قبرس شمالی یکی از محدود کشورهایی است که عرصه و اعیان را با هم می فروشد، به همین دلیل جذابیت بالایی برای سرمایه گذاری دارد. خرید ملک در قبرس نسبت به کشورهایی مثل ترکیه، یک تصمیم بسیار منطقی است. در این خصوص در مقاله خرید ملک در ترکیه یا قبرس مفصلا صحبت کرده‌ایم. بزرگترین تفاوت بین این دو کشور در هنگام فروش ملک و واحد پولی که ملک را بر اساس آن می‌فروشید مشخص می‌شود. پیشنهاد می‌کنیم ویدئو زیر را مشاهده نمایید.

تا این بخش با مزایای خرید ملک در قبرس شمالی آشنا شدید. حالا اجازه دهید تا نگاهی نیز به معایب این کشور بیاندازیم:

با معایب خرید ملک و زندگی در قبرس شمالی آشنا شوید!

قطعاً زمانی که بحث خرید ملک در قبرس شمالی و یا هر منطقه دیگری مطرح می‌شود ما تنها نباید به جنبه مثبت قضیه نگاه کرده و باید حتماً معایب و مشکلاتی که بر سر راه وجود دارد را نیز در نظر بگیریم و در نهایت براساس برآیند این دو، بهترین تصمیم‌گیری را داشته باشیم. اگر به فکر اجاره خانه در قبرس شمالی هستید و یا تصمیم گرفته‌اید اقامت قبرس با خرید ملک را به دست بیاورید، در هر صورت لازم است شما از معایب زندگی در قبرس شمالی نیز اطلاع داشته باشید. این حق شماست که بدانید در چه منطقه‌ای قرار است سرمایه‌گذاری کنید و آیا وجود برخی از محدودیت‌ها می‌تواند باعث نادیده گرفتن مزایای خرید ملک در قبرس شمالی گردد یا نه.


با این اوصاف مهمترین معایب زندگی در قبرس شمالی عبارتند از:

 • برای اشخاص حقیقی مالیات در نظر گرفته می‌شود.

همانگونه که در قسمت قبل در مورد بحث مالیات شرکت‌ها توضیح داده شد، متوجه شدید که یکی از مهمترین مزایای خرید ملک در قبرس شمالی با هدف زندگی یا کسب و کار تجاری، طرح‌های تشویقی و حمایتی مالیاتی است که این کشور برای سرمایه‌گذاران در شرکت‌ها و کمپانی‌ها در نظر گرفته است. اما زمانی که بحث زندگی در قبرس پیش می‌آید باید بدانید که مالیات بر درآمد افراد حقیقی در نظر گرفته شده و بی‌تردید همین موضوع یکی از معایب زندگی در قبرس شمالی خواهد داد. البته بحث مالیات بر درآمد اشخاص حقیقی موضوعی است که در تمامی کشور‌ها با هدف ارتقاء سطح زندگی خود مردم اجرا می‌گردد اما لازم است بدانید که چند درصد از درآمد شما باید برای مالیات در قبرس صرف شود؟ طبق قوانینی که در این کشور وضع شده است، 30 درصد از درآمد شما خرج مالیات می‌شود که این موضوع قطعاً برای همه افراد سنگین خواهد بود.

 • قبرس بیش از اندازه ساکت و خلوت است.

زندگی کردن در سومین جزیره مدیترانه‌ای با آب و هوای بسیار عالی و درجه یک واقعاً رویایی و لذت‌بخش خواهد بود اما به این موضوع هم فکر کنید که جزیره بسیار ساکت و خلوت است. گاهی اوقات این سکوت به حدی زیاد می‌شود که گویی هیچ موجود زنده‌ای در آن ساکن نیست و انگار همه افرادی که در این جزیره زندگی می‌کنند به خواب زمستانی رفته‌اند. بنابراین اگر شما از جمله کسانی هستید که دوست دارید در محیط شلوغ و پر سر و صدا زندگی بکنید، قطعاً سرمایه‌ گذاری در قبرس شمالی برای شما اصلاً مناسب نخواهد بود و در مدت زمان کوتاهی به حدی شرایط برای شما کسل‌کننده خواهد بود که احتمالا تصمیم بگیرید هر چه زودتر به کشور بازگردید.

 • درآمدزایی برای مشاغل صنعتی در کشور قبرس شمالی پایین است.

درست است که زندگی کردن در قبرس شمالی هزینه زیادی نیاز نداشته و شما با کمترین هزینه‌ها می‌توانید زندگی بسیار عالی در این کشور داشته باشید اما متأسفانه باید بگوییم که درآمد‌هایی که ناشی از کسب و کار در این منطقه به دست می‌آید، زیاد چشمگیر نخواهد بود و به همین دلیل است که هزینه‌های مصرفی برای زندگی در قبرس شمالی پایین بوده و در نتیجه به عنوان یکی از مهمترین معایب زندگی در قبرس شمالی به حساب می‌آید. البته لازم می‌دانیم این نکته را بیان کنیم که این موضوع در مورد همه مشاغل صدق نمی‌کند. بحث سرمایه‌گذاری کردن برای راه‌اندازی یک کسب و کار بزرگ با داشتن یک شغل کوچک و عادی در کشور قبرس کاملاً متفاوت است. بنابراین قبل از اینکه بخواهید وارد کشور قبرس شمالی شوید باید بحث کسب و کار در این منطقه را با دقت مورد بررسی قرار دهید و در زمینه‌ای سرمایه‌گذاری کنید که مطمئن هستید درآمدزایی بسیار بالایی را برای شما خواهد داشت. در چنین شرایط زندگی کردن در قبرس شمالی واقعا مقرون به صرفه خواهد بود چون شما درآمد زیادی به دست می‌آورید و از طرف دیگر هزینه‌های زندگی برای شما پایین خواهد بود. (پیشنهاد می‌کنیم مقاله کار در قبرس شمالی را مطالعه کنید)

 • رفت و آمد در جزیره با محدودیت روبرو است.

شاید بتوان یکی از مهمترین معایب زندگی در قبرس شمالی را محدودیت در رفت و آمد در نظر گرفت. اگر شما بخواهید از مسیر آبی برای رفت و آمد استفاده کنید، قطعاً برای شما محدودیت‌های زیادی وجود خواهد داشت. شما در جزیره زندگی می‌کنید و هر زمان که بخواهید نمی‌توانید از طریق قایق از یک منطقه به منطقه دیگر جابجا شوید چون باید مسافران زیادی وجود داشته باشد. از طرف دیگر پرواز‌های ورودی و خروجی جزیره نیز محدود هستند و بنابراین در هر زمان دلخواه نمی‌توانید بلیط برای سفر به دست بیاورید. این بستگی به شرایط کاری و زندگی شما دارد که آیا رفت و آمد در جزیره قبرس به عنوان یک محدودیت برای زندگی در این جزیره به حساب می‌آید یا نه.اگر شغل پر رفت و آمدی دارید مسلما دچار مشکل خواهید شد. مگر اینکه در زمانی بسیار زودتر از تاریخ پرواز، برای رزرو بلیط اقدام نمایید.

 • در قبرس شمالی تنوع اجناس زیاد نیست.

مسلماً شما در طول روز ممکن است به اجناس و کالا‌های متنوع نیاز داشته باشیی و حتی برای امورات زندگی نیاز است برخی از اقلام را از بازار خریداری کنید. در حالی که تنوع زیادی در بین اجناس و کالا‌های قبرس شمالی مشاهده نمی‌کنید. در واقع شما نمی‌توانید انتظار داشته باشید تنوع اجناس در شهر قبرس به اندازه شهر‌های بزرگ باشد و شما باید سطح انتظارات خود را بسیار محدود نمایید.

 • پیدا کردن کار برای دانشجویان خارجی فاقد مهارت سخت است.

در حال حاضر دانشجویان زیادی در داخل کشور تصمیم می‌گیرند تحصیلات خود را در یکی از کشور‌های خارجی در بهترین دانشگاه‌ها ادامه دهند و به همین دلیل است که بحث مهاجرت تحصیلی را مطرح می‌کنند. اما شما باید به این موضوع توجه داشته باشید که اگر نیاز دارید در کشور مورد نظر مشغول به کار شوید متأسفانه بازار کار برای دانشجویان خارجی در کشور قبرس شمالی اصلاً مناسب نیست. آن‌ها به سختی می‌توانند شغل مناسب خود را به دست بیاورند.

برای خرید ملک در قبرس شمالی باید چه کار کنیم؟

مزایای خرید ملک در قبرس شمالی

ما در این مقاله سعی کردیم اطلاعات لازم در مورد مزایای خرید ملک در قبرس شمالی، زندگی در این منطقه و حتی اجاره‌ خانه در قبرس شمالی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. قطعاً با خواندن دقیق این مطلب می‌توانید تصمیم‌گیری درستی در مورد اقامت قبرس از طریق خرید ملک و اجاره خانه داشته باشید. در صورتی که نیاز به دریافت مشاوره رایگان دارید، کافی است با کارشناسان ما تماس بگیرید.

حتی اگر به فکر سرمایه‌ گذاری در قبرس شمالی هستید با مطالعه این مقاله می‌توانید تصمیم درستی اتخاذ کند چرا که شرایط زندگی در این منطقه به طور کامل برای شما شرح داده شده و اکنون این شما هستید که باید تعیین کنید برای سرمایه‌گذاری مد نظر خود این منطقه مناسب است یا خیر. در هر صورت اگر به فکر خرید ملک در قبرس شمالی هستید باید مراحل زیر را انجام دهید:

خرید ملک در قبرس شمالی
خرید خانه در قبرس شمالی در هفت گام
 • ملک مورد نظر خود را پیدا کنید.

در اولین قدم لازم است که شما براساس شرایط زندگی و کاری خود، ملک مناسبی را در قبرس شمالی پیدا کنید. برای این کار چند راه پیش روی شما قرار دارد. می‌توانید به سراغ سایت‌های اینترنتی بروید که موقعیت انواع ملک‌ها در داخل قبرس را معرفی نموده و در نتیجه می‌توانید تمامی این املاک را با دقت مورد بررسی قرار دهید. باید به سراغ سایت‌ها و بنگاه‌های معاملاتی آنلاینی بروید که اطلاعات کاملی در این زمینه در اختیار شما قرار می‌دهند. اما در نهایت شما به یک نماینده معتمد نیاز دارید که بین شما و مالک، واسط بوده و در صورتی که ملکی را پسندیدید، با مالک تماس بگیرد و شرایط شما را با او در میان بگذارد. در این زمان است که شما به یک وکیل معتمد نیاز دارید که وکالت نامه موقت را در اختیار وکیل قرار دهید تا در این زمینه بتواند به شما کمک کند. در این مرحله نماینده یا وکیل باید شرایط پیشنهادی مالک را نیز به شما اطلاع دهد و در صورتی که هر طرف به توافق رسیدید، مرحله بعد یعنی تنظیم قرارداد انجام گیرد.

 • تنظیم قرارداد فروش ملک انجام شود.

در مرحله دوم پس از رضایت طرفین باید قرارداد فروش ملک به صورت کاملاً رسمی و کتبی تنظیم شده و به امضای هر دو طرف در بیاید. نکته لازم به ذکر این است که این قرارداد باید به تمام زبان‌های دنیا ترجمه شده و از طرف دیگر در مدت دو ماه به اداره اراضی ناحیه مورد نظر ارائه گردد و امور قانونی برای ثبت ملک به نام مالک جدید انجام شود.

 • پرداخت بیعانه امری لازم است.

یکی از موضوعات بسیار مهم در زمینه خرید ملک در قبرس شمالی بحث پرداخت بیعانه است. خریدار باید ۱۰ درصد از قیمت ملک را به صورت بیعانه به فروشنده پرداخت نماید. به هر حال این مسأله طبیعی است که فروشنده برای این قرارداد، تضمینی از جانب خریدار دریافت نمایند تا مطمئن باشد که خریدار در لحظه آخر معامله را فسخ نمی‌کند. زمانی که بحث پرداخت بیعانه مطرح می‌شود قطعاً خریداری می‌داند که باید تمام این موارد را در نظر گرفته و تصمیم خود را نهایی کرده باشد. اگر بعد از پرداخت بیعانه بنا به دلایلی غیر منطقی بخواهد قرارداد را فسخ کند ضرر خواهد کرد.

 • انتقال سند به نام مالک جدید انجام شود.

آخرین مرحله از خرید ملک در قبرس شمالی بحث انتقال سند به مالک جدید است. زمانی که تمامی مجوز‌های لازم را از دولت قبرس شمالی دریافت کردید می‌توانید در آخرین مرحله، انتقال سند را انجام دهید که در این زمان وکیل یا نماینده شما می‌تواند امور انتقال سند را انجام دهد.

چند نکته مهم برای خرید ملک در قبرس شمالی

خرید ملک در قبرس شمالی

اما در ادامه بحث خرید ملک در قبرس شمالی لازم می‌دانیم چند نکته بسیار مهم را برای شما مطرح ‌نماییم که اجرای تمامی این نکات مهم و قانونی، لازم و ضروری هستند:

 • در بحث انتقال سند لازم است این نکته را بیان کنیم که هزینه‌های انتقال براساس ارزش ملک تعیین می‌شود. بنابراین نمی‌توان هزینه ثابتی را برای این منظور در نظر گرفت و به طور کلی هزینه انتقال بین ۳ درصد تا ۸ درصد متفاوت خواهد بود.
 • حق تمبر نیز یکی از موضوعات دیگر جهت خرید ملک است که براساس ارزش ملک تعیین می‌شود.
 • همانگونه که گفته شد برای خرید ملک در قبرس شمالی شما به یکی نماینده یا وکیل معتمد نیاز دارید. متأسفانه افراد متقلب زیادی در این زمینه فعالیت می‌کنند که سرمایه افراد را در اختیار خود گرفته و در این میان است که فرد خریدار دچار ضرر بسیار سنگین‌ خواهد شد زیرا تمام پس‌انداز خود را از دست داده است. بنابراین جهت خرید ملک در قبرس شمالی به سراغ شرکت‌هایی بروید که شناخته شده هستند و تمامی امور قانونی را برای شما انجام می‌دهند.

اقامت دائم قبرس شمالی با خرید ملک


بحث اقامت در خارج از کشور یکی از موضوعات داغ در بین جوانان کشور ایران است که ترجیح می‌دهند با مهاجرت به کشور دیگر و اقامت در آن، تحصیلات خود را در یکی از بهترین دانشگاه‌های جهان ادامه داده و فرصت کاری بسیار مناسبی را برای خود مهیا کنند. خوشبختانه امکان اقامت در قبرس از طریق خرید ملک فراهم شده و شما در صورتی که بتوانید ملکی در این منطقه خریداری نمایید، راحت‌تر می‌توانید اقامت این کشور را به دست بیاورید. به طور کلی جهت به دست آوردن اقامت دائم در قبرس باید مراحل زیر سپری گردد:

 • در ابتدا شما باید ملکی در قبرس خریداری کنید. همانگونه که گفته شد اکان اقامت در قبرس با خرید ملک فراهم شده است.
 • سپس باید یک سپرده بانکی در یکی از بانک‌های قبرس شمالی داشته باشید که طبق قوانین کشور قبرس این مبلغ به مدت ۳ سال بلوکه می‌شود.
 • و در نهایت اینکه شما باید به کشور قبرس ثابت کنید که درآمد کافی برای زندگی دارید. لازم است میزان درآمد سالانه را طبق قوانین قبرس شمالی مورد بررسی قرار دهید تا در صورتی که به فکر اقامت در این کشور هستید از این منظر دچار مشکلی نشوید چرا که اثبات درآمد سالیانه براساس شرایط زندگی شما، یکی از مهمترین فاکتور‌ها برای به دست آوردن اقامت دائم در قبرس شمالی خواهد بود.

به شما پیشنهاد می‌کنیم که برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقامت دائم کشور قبرس شمالی، مقاله اقامت قبرس شمالی را مطالعه کنید.

توجه: با توجه به درخواست زیاد هموطنان برای خرید ملک در قبرس، متاسفانه برخی شرکت‌ها و افراد سودجو اخیرا شروع به کلاهبرداری از سرمایه گذاران کرده‌اند، ما در کارگروه حقوقی – سرمایه گذاری شزوما، با داشتن تمامی مجوزهای لازم و بیش از دو دهه سابقه فعالیت درخشان در ایران و کمپانی ثبت شده شزوما گروپ در قبرس شمالی، امنیت سرمایه گذاری شما را تضمین می‌کنیم و بهترین فرصتهای سرمایه گذاری را به شما معرفی می‌کنیم. برای اطلاع از هزینه خرید ملک در قبرس شمالی، نمونه قرارداد خرید ملک و شرایط پرداخت وجه و دریافت سند مالکیت ملک همین حالا با شماره‌های 02146148753 یا 02146148783 تماس بگیرید. در صورت اشغال بودن تلفن‌ها یا در صورتی که خارج از ساعات اداری از سایت بازدید می‌کنید، لطفا فرم را پر کنید تا کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس بگیرند.

سوالات متداول در مورد قیمت و خرید ملک در قبرس شمالی

1- آیا می‌توانیم ملک مورد نظرمان را در قبرس پیدا کنیم و فقط از مشاوره حقوقی مجموعه شزوما استفاده کنیم؟

بله. ما در آکادمی شزوما در کنار شما هستیم تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید. کارشناسان ما با توجه به شرایط شما بهترین فرصتهای سرمایه‌گذاری در قبرس را با مناسب‌ترین قیمت به شما پیشنهاد می‌دهند. در صورتی که خودتان ملک خاصی را برای خرید مد نظر داشته باشید، ما از نظر بررسی اعتبار سند، مسائل حقوقی و … در کنار شما هستیم.

2- برای خرید ملک در قبرس پروژه‌های آماده بهتر است یا پیش خرید؟

بستگی به نقدینگی و ریسک پذیری شما دارد. اگر نقدینگی کمی دارید و یا نگران سرمایه‌گذاری خود هستید، پیش خرید را به شما پیشنهاد می‌دهیم تا بتوانید مبلغ ملک را با اقساط بلند مدت بدون بهره پرداخت کنید. در غیر اینصورت می‌توانید از آپارتمان‌های آماده تحویل استفاده کنید.

3- قیمت ملک در قبرس از چقدر شروع می‌شود؟

بستگی به محل ملک و امکانات پروژه مورد نظر شما دارد. همچنین واحدها از نظر متراژ نیز با هم متفاوت هستند در نتیجه قیمتها نیز فرق می‌کند. قیمت پروژه‌های پیش خرید از حدود قیمت 1.8 میلیارد تومان شروع می‌شود. واحدهای آماده و فروش نقدی نیز از 3.9 میلیارد تومان شروع می‌شوند. برای استعلام دقیق قیمت حتما با کارشناسان شزوما تماس بگیرید.

امیدواریم که در این مقاله در مورد مزایا و معایب خرید ملک در قبرس شمالی اطلاعات کافی را به دست آورده باشید. اگر سوالی دارید یا نیاز به دریافت مشاوره دارید، در قسمت نظرات بنویسید.

خريد ملک در قبرس شمالی

خرید ملک در یک کشور خارجی، فکری هوشمندانه است. زیرا بدین ترتیب علاوه بر اینکه می‌توانید سرمایه‌گذاری خارجی انجام دهید، می‌توانید قدمی برای تضمین آینده خود و فرزندانتان بردارید. ما پس از سالها تجربه خرید فروش ملک در کشورهایی نظیر دبی، ترکیه، کانادا، کشورهای اروپایی و … با بررسی کشورهای مختلف جهان و بررسی ده‌ها معیار استاندارد، در نهایت به این نتیجه رسیدیم که در حال حاضر قبرس شمالی یکی از بهترین کشورها برای خرید ملک است. شما با خرید ملک در قبرس شمالی، نه تنها می‌توانید یک سرمایه گذاری امن و سودآور داشته باشید، بلکه می‌توانید اقامت این کشور را نیز به دست آورید و آینده بهتری برای خود و اعضای خانواده‌تان بسازید.

شما لیاقت زندگی در یک کشور امن، آزاد، رو به رشد و با آینده درخشان را دارید. اگر به فکر آینده خود و فرزندانتان هستید، اگر می‌خواهید فرزندانتان در بهترین و معتبرترین دانشگاه‌های جهان تحصیل کنند و آینده خوبی داشته باشند، در قبرس شمالی ملک بخرید. کارگروه سرمایه گذاری شزوما از مرحله اول، که ارائه مشاوره رایگان به شما است، تا پس از تکمیل فرآیند خرید و تحویل سند و کلید خانه همراه شما است. حتی اگر در آینده قصد اجاره یا فروش ملک خود را داشته باشید، بدون اینکه نگران مراحل و سختی‌های انتقال پول باشید ما در کنار شما هستیم و می‌توانید روی کمک ما حساب کنید.

قیمت خانه در قبرس شمالی چقدر است؟

گزینه‌های پیش رو برای سرمایه گذاری در قبرس شمالی، زیاد است. قبرس شمالی شهرهای مختلفی دارد که قیمت ملک در آنها کاملا متفاوت است. از جمله این شهرها می توان به گیرنه، ساحل اسن تپه، سواحل بوآز، لانگ بیچ، ماگوسا، لفگوشا، آلسانجاک و … اشاره کرد. (مقاله بهترین شهر قبرس شمالی برای زندگی را مطالعه کنید)

املاک ویلایی، آپارتمانی (سه خواب، دو خوابه، تک خواب و سوئیت اسودیو) در قبرس وجود دارد که با توجه به لوکیشن و متراژ قیمت‌های کاملا متفاوتی دارند. شما باید در ابتدا به موجودی فعلی خود و هدف از سرمایه‌گذاری توجه داشته باشید. ملک را برای زندگی می خواهید؟ به قصد سرمایه گذاری و کسب درآمد می‌خواهید خانه بخرید؟ یا هر دو؟

در ویدئو زیر در مورد قیمت خانه در قبرس به پول ایران و شرایط خرید نقدی و اقساطی ملک برای شما توضیح داده‌ایم. برای آشنایی بیشتر با قیمت نقدی و خرید اقساطی ویلا و آپارتمان در قبرس شمالی کلیک کنید. لطفا این ویدئو را ببینید و سپس ادامه مقاله را مطالعه کنید.


اگر نیاز به دریافت مشاوره رایگان دارید، همین حالا با شماره‌های 02146148753 یا 02146148783 تماس بگیرید. در صورت اشغال بودن تلفن‌ها یا در صورتی که خارج از ساعات اداری از سایت بازدید می‌کنید، لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس بگیرند.


سرمایه‌ گذاری و خرید ملک در قبرس شمالی یکی از بهترین گزینه‌های سرمایه‌گذاری در حال حاضر است. ما در این مقاله تمامی جوانب این کار را برای شما توضیح خواهیم داد. در صورتی که به فکر خرید ملک در قبرس شمالی هستید و سوالاتی دارید، ما در این مقاله معایب زندگی در قبرس شمالی، مزایای خرید ملک در این منطقه و نحوه دریافت اقامت قبرس با خرید ملک، قیمت ملک در قبرس و … را برای شما عزیزان توضیح خواهیم داد.

قیمت خانه و آپارتمان در پروژه‌های مختلف با هم متفاوت است. در ادامه قیمت ملک را در پروژه‌های مختلف مشاهده می‌کنید.

پروژه کورنسیا قبرس شمالی

خرید آپارتمان در پروژه کورنسیا Querencia

شروع متراژ واحدها: 41 متر
شروع قیمت: از 2.2 میلیارد تومان

برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

ادلوایس قبرس شمالی

خرید واحد آپارتمان در پروژه ادلوایس

شروع متراژ واحدها: 41 متر
شروع قیمت: از 1.8 میلیارد تومان

برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

پروژه سزار قبرس شمالی

خرید ملک در پروژه سزار قبرس شمالی

شروع متراژ واحدها: 47 متر
شروع قیمت: از 1.9 میلیارد تومان

برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

پروژه‌های قبرس شمالی

خرید ملک در پروژه Corner Park قبرس شمالی

شروع قیمت از: 69,000 پوند
شروع متراژ واحدها: 53 متر

برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

پروژه مسکونی در قبرس شمالی


خرید ملک در پروژه کورتیارد Courtyard

شروع قیمت از: 69,000 پوند
شروع متراژ واحدها: 53 متر

برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

فاز یک از پروژه Breeze قبرس شمالی


خرید ملک در فاز یک از پروژه Breeze

شروع قیمت از: 69,000 پوند
شروع متراژ واحدها: 53 متر

برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *