با یک میلیارد کجا سرمایه‌گذاری کنیم؟

زمان مطالعه: 15 دقیقه

در چند سال اخیر بحث سرمایه‌گذاری برای مردم اهمیت بیشتری پیدا کرده است. افراد در گذشته زیاد به سرمایه‌گذاری‌های آینده دار فکر نمی‌کردند و حتی جالب است بدانید که به‌اندازه والدین امروزی به فکر آینده فرزندان خود نیز نبودند؛ اما در شرایط اقتصادی فعلی که هیچ تضمینی برای آینده وجود ندارد، فکر نکردن به یک سرمایه‌گذاری سودآور واقعاً اشتباه بوده و شما به‌زودی متوجه خواهید شد که چه اشتباه بزرگی را مرتکب شده‌اید.

فرض کنیم که شما یک میلیارد پس‌انداز دارید. قطعاً نگه‌داشتن این پول در بانک بزرگ‌ترین اشتباهی که یک فرد می‌تواند انجام دهد زیرا سود بانکی به‌اندازه سایر روش‌های سرمایه‌گذاری نمی‌تواند برای شما مناسب باشد و در واقع در این میان شما ضرر خواهید کرد. اکنون این سؤال مطرح می‌شود که با یک میلیارد کجا سرمایه‌گذاری کنیم؟ ما سعی کردیم در این مقاله تمامی راه‌های سرمایه‌گذاری را برای شما توضیح دهیم تا در نهایت با آگاهی و بر اساس انتظارات خود، بهترین روش سرمایه‌گذاری با یک میلیارد تومان را انتخاب نمایید و بتوانید به سود بسیار چشمگیری برسید.

با یک میلیارد چه‌کار کنیم؟

شاید زمانی که در مورد مبلغ یک میلیارد صحبت می‌کنیم اغلب کاربران از ادامه مطالعه این مقاله منصرف شوند چراکه پس‌انداز آن‌ها به‌اندازه یک میلیارد نخواهد شد؛ اما پیشنهاد ما بر این است که این مقاله را با دقت مطالعه نمایید زیرا اولاً در شرایط اقتصادی فعلی یک میلیارد، پس‌انداز بسیار مناسبی برای سرمایه‌گذاری مطمئن و آینده‌دار خواهد بود د و دوما حتی اگر شما به‌اندازه یک میلیارد پس‌انداز نداشته باشید بازهم آشنایی با روش‌های سرمایه‌گذاری به شما کمک می‌کند که در هر زمان بتوانید یک سرمایه‌گذاری مطمئن داشته باشید؛ اما اکنون برای پاسخ دادن به این سؤال که با یک میلیارد کجا سرمایه‌گذاری کنیم راه‌های مختلف را در اختیار شما قرار می‌دهیم:

سرمایه‌گذاری با یک میلیارد برای خرید خودرو

سرمایه‌گذاری با یک میلیارد برای خرید خودرو

ما در جلسات مشاوره با مشتریان جهت آشنایی با روش‌های سرمایه‌گذاری در ابتدا سعی می‌کنیم با ذهنیت آن‌ها آگاه آشنا شویم. عمده افراد در پاسخ به این سؤال که با یک میلیارد کجا سرمایه‌گذاری کنیم؟ سریعاً به فکر خرید خودرو می‌ا‌فتند و حتی چند توجیه به قول خود منطقی نیز برای این انتخاب دارند. برای مثال آن‌ها ادعا می‌کنند که خودرو یک کالای مصرفی است و در هر زمان مشتریان خاص خود را خواهد داشت؛ بنابراین سرمایه‌گذاری کردن در این زمینه نمی‌تواند با شکست روبرو شده و هر زمان که بخواهیم می‌توانیم نسبت به فروش خودرو اقدام کنیم؛ اما اجازه دهید مشکلات ناشی از سرمایه‌گذاری در زمینه خرید خودرو را با یکدیگر بررسی نماییم:

فرض کنیم که شما خودروی بسیار لوکسی خریداری کرده‌اید و قصد دارید آن را بفروشید. از زمان خرید تا فروش باید به فکر مکانی امن برای نگهداری از وسیله باشید. قرار دادن خودرو در پارکینگ‌های عمومی، در سوله‌ها و حتی پارکینگ مجتمع ممکن است آسیب‌هایی را برای آن به همراه بیاورد.

از سوی دیگر ممکن است زمانی که در حال رانندگی با خودرو به محل پارکینگ هستید تصادف کنید. پس شما باید این خطرات احتمالی را برای سرمایه‌گذاری در زمینه خرید خودرو در نظر بگیرید.

متاسفانه قیمت خودرو به‌شدت تحت تاثیر شرایط اقتصادی کشور قرار گرفته و جالب است بدانید برخی از افراد با همین ولع که سرمایه‌گذاری در زمینه خودرو می‌تواند سود زیادی داشته باشد، تمام پس‌انداز خود را وارد این مسیر کرده و به‌صورت ناگهانی با افت شدید قیمت‌ها در خودرو مواجه شدند.

و در نهایت اینکه اگر شما برای سرمایه‌گذاری به سراغ کالا‌های مصرفی همانند ماشین بروید به دلیل اینکه تورم بالا می‌رود ارزش پول شما از بین خواهد رفت.

سرمایه‌گذاری با یک میلیارد برای خرید طلا

سرمایه‌گذاری با یک میلیارد برای خرید طلا

گروه دیگری از افراد که به فکر سرمایه‌گذاری با یک میلیارد تومان هستند، راه دیگری را انتخاب می‌کنند. آن‌ها ترجیح می‌دهند پس‌انداز خود را در زمینه طلا استفاده کنند. سرمایه‌گذاری در بازار طلا نیز شرایط خاص خود را داشته و البته با مزایا و معایبی همراه خواهد بود. از گذشته تا به امروز مردم همواره طلا را برای سرمایه‌گذاری مطمئن انتخاب می‌کردند زیرا می‌دانستند همیشه ارزش آن رو به افزایش بوده و هر زمان که بخواهند می‌توانند آن را به پول نقد تبدیل کنند؛ اما برای سرمایه‌گذاری در زمینه طلا نیز باید یکسری محدودیت‌ها را قبول کنیم:

اولین محدودیت، داشتن محلی امن برای نگهداری از طلا است. البته خوشبختانه در حال حاضر برخی از بانک‌ها صندوق ‌امانات را برای نگهداری از طلا در نظر گرفته‌اند که باید بازهم این موضوع را در نظر گرفت که خطر سرقت در بانک نیز وجود دارد. نگهداری از طلا در خانه نیز بسیار ریسک‌آور خواهد بود و هر زمان که می‌خواهید به سفر بروید باید دلواپس طلا‌هایی باشید که در خانه خود نگهداری کرده‌اید.

برای سرمایه‌گذاری در زمینه طلا باید این موضوع را در نظر بگیرید که احتمال دارد بر اساس شرایط اقتصادی کشور به‌صورت ناگهانی ارزش طلا افت کند. همان‌گونه که می‌دانید در چند سال اخیر قیمت سکه نوسانات زیادی داشته است.

بنابراین با توجه به آنچه گفته شد سرمایه‌گذاری با یک میلیارد در زمینه خرید طلا شاید بهترین روش برای حفظ ارزش پول شما باشد ولی سود زیادی را عاید شما نخواهد کرد.

سرمایه‌گذاری با یک میلیارد در زمینه خرید ارز

سرمایه‌گذاری با یک میلیارد در زمینه خرید ارز

در پاسخ به این سؤال که با یک میلیارد چه کنیم؟ شاید افرادی به شما پیشنهاد دهند که در زمینه خرید ارز وارد شوید؛ اما ما سریعاً این پیشنهاد را رد می‌کنیم زیرا در بین روش‌های سرمایه‌گذاری، خرید ارز به‌عنوان یکی از روش‌های بسیار پر ریسک شناخته‌شده و به همین دلیل چون نمی‌توان آینده‌ای برای آن را تضمین کرد، بهتر است به سراغ آن نروید. آنچه باعث شده است میزان ریسک در زمینه خرید ارز افزایش پیدا کند، از یک‌سو تغییرات بسیار زیاد و نوساناتی است که در زمینه قیمت ارز‌ها بوده و از سوی دیگر متاسفانه برخی از دلالان به ارز‌های تقلبی روی آورده و در این میان شما هستید که سرمایه خود را ازدست‌داده‌اید. البته اگر همچنان اصرار دارید که شانس خود را در زمینه خرید ارز امتحان کنید باید به سراغ صرافی‌های مطمئن بروید. بازهم اکیداً توصیه می‌کنیم اگر مبلغی کلان همانند یک میلیارد دارید بهتر است تمام آن را صرف خرید ارز نکنید زیرا نمی‌توان آینده درخشانی را در این روش سرمایه‌گذاری دید.

سرمایه‌گذاری با یک میلیارد در بازار بورس

سرمایه‌گذاری با یک میلیارد در بازار بورس

حتماً در این دو سال اخیر متوجه شده‌اید که بازار بورس چه اندازه داغ شده و حتی کسانی که تخصصی در این زمینه ندارند هم سرمایه خود را در زمینه بورس وارد کرده‌اند. بازار بورس نیاز به تجربه، مهارت و تخصص زیادی داشته و درصورتی‌که شما تازه‌کار باشید ممکن است لطمه زیادی را متحمل شوید. البته سرمایه‌گذاری در بازار بورس برخلاف سرمایه‌گذاری در زمینه ارز و طلا، نیازی به نگهداری فیزیکی ندارد و یا اینکه برخلاف بازار خودرو قدرت نقد شوندگی بسیار بالایی دارد و شما در عرض چند ثانیه می‌توانید تمام سهام خود را فروخته و دارایی خود را به‌صورت نقدی در اختیار داشته باشید.

بنابراین سرمایه‌گذاری در بورس نیز می‌تواند یک روش بسیار مناسب برای سرمایه‌گذاری یک میلیارد تومانی باشد اما منوط بر اینکه بنیه علمی شما از نظر اقتصادی بسیار قوی باشد؛ بنابراین سرمایه‌گذاری در بورس را نمی‌توان به‌عنوان یک روش بسیار مناسب برای همه مردم جامعه در نظر گرفت. از سوی دیگر اگر شما بخواهید به افراد دیگر برای سرمایه‌گذاری در بورس اعتماد کنید باید تمامی جوانب را در نظر بگیرید. برای مثال کلیه روال قانونی جهت واگذاری سرمایه خود به شخص دیگر را انجام دهید تا مطمئن باشید که در دام افراد متقلب گرفتار نشده و پس‌انداز خود را یک‌شب از دست نمی‌دهید.

سرمایه‌گذاری با یک میلیارد در زمینه خرید ملک

سرمایه‌گذاری با یک میلیارد در زمینه خرید ملک

قطعاً با خواندن همین عنوان سریعاً این سؤال را مطرح می‌کنید که مگر می‌شود با یک میلیارد ملکی خریداری نمود. مسلماً چنین چیزی امکان‌پذیر نیست، زیرا قیمت ملک بیش از این‌ها بوده و روزبه‌روز در حال افزایش است. البته شاید شما بتوانید با این پول یک قطعه زمین در قسمتی از شهر خود و یا در شمال کشور خریداری نمایید اما مسلماً موقعیت جغرافیایی زمین مناسب نخواهد بود. از طرف دیگر ممکن است که مشاورین املاک زمین‌هایی که مشکل قانونی دارند را به شما بفروشند. برای مثال ما تابه‌حال با افرادی برخورد داشته‌ایم که به دلیل اعتماد به مشاورین املاک غیر معتمد، ملک‌های تخریب‌شده و یا املاکی که غیرقانونی هستند را خریداری کرده و اکنون هیچ راهی برای آن‌ها وجود ندارد. از یک‌سو دولت امکان ساخت‌وساز را برای آن‌ها منع کرده و از سوی دیگر امکان فروش برای آن‌ها وجود نداشته و سرمایه آن‌ها از بین رفته است.

سرمایه‌گذاری در پیش‌خرید ملک و آپارتمان در داخل و خارج از کشور

سرمایه‌گذاری با یک میلیارد در زمینه پیش‌خرید ملک و آپارتمان

اگر بخواهیم بهترین روش سرمایه‌گذاری با یک میلیارد را به شما پیشنهاد کنیم، پیش‌خرید کردن ملک و آپارتمان است. باید این واقعیت را بپذیریم که متاسفانه عمده مردم در جامعه فعلی توان خرید یک واحد آپارتمان حتی کوچک را ندارند. متاسفانه قدرت خرید آحاد جامعه پایین آمده و همین‌که بتوانند امورات زندگی خود را سپری کنند واقعاً شاهکار است. در چنین شرایطی نمی‌توانید انتظار داشته باشید که والدین شما برای شما یک سرمایه‌گذاری آینده دار داشته باشند؛ اما بااین‌حال جایی برای ناامیدی نیست. شما می‌توانید از طریق پیش‌خرید ملک و آپارتمان، سرمایه‌گذاری مطمئنی را برای خود و فرزندان رقم بزنید.

سرمایه گذاری امن برای کسب درآمد ارزی

در این روش شما در کشورهای دیگر (نظیر قبرس شمالی) با واحدهای پولی امن دنیا مثل پوند انگلیس، ملک می خرید و بعد از مدتی آن را می‌فروشید. ضمن اینکه می توانید ملک خود را نیز اجاره دهید و ماهیانه درآمد ارزی کسب کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر ویدئو زیر را ببینید.


به شما پیشنهاد می‌کنیم همین حالا کتاب الکترونیکی سرمایه سازی آسان ارزی را مطالعه کنید. برای دانلود این کتاب (به صورت کاملا رایگان) فرم زیر را پر کنید و بلافاصله کتاب را دانلود کنید.


چرا پیش‌خرید ملک و آپارتمان مناسب است؟

همان‌گونه که برای شما عزیزان توضیح دادیم، روش‌های مختلفی برای سرمایه‌گذاری با یک میلیارد وجود دارد. البته نظرات با یکدیگر متفاوت بوده و برخی از مردم هنوز هم روش‌های سنتی همانند خرید طلا را به‌عنوان بهترین راهکار شناخته و حتی زمانی که کوچک‌ترین پس‌اندازی به دست می‌آورند برای خرید سکه یا شمش از آن استفاده می‌کنند؛ اما ما در زمان سرمایه‌گذاری باید فاکتور‌های بسیار زیادی را در نظر بگیریم. در ادامه مقاله برای شما توضیح خواهیم داد که چرا پیش‌خرید لک و آپارتمان با یک میلیارد سرمایه راهکار بسیار مناسبی خواهد بود:

1) اولین دلیل مزیت سرمایه‌گذاری یک‌میلیاردی با پیش‌خرید ملک این است که شما در جریان ساخت‌وساز آپارتمان مشاهده خواهید کرد که چه اندازه سود نصیب شما می‌شود. به‌هرحال قیمت مسکن در طول دوران همواره رو به صعود بوده و حتی اگر به زمانی برسیم که بازار مسکن راکد شده است، افت چندانی را در قیمت مشاهده نخواهید کرد. درواقع سرمایه‌گذاری در زمینه ملک همیشه به نفع مشتری تمام خواهد شد؛ بنابراین همگام با افزایش قیمت مسکن، ارزش مالی قرارداد شما نیز افزایش خواهد یافت و حتی اگر تصمیم بگیرید در بین راه آپارتمانی که پیش‌خرید کرده‌اید را بفروشید بازهم سود زیادی نصیب شما خواهد شد.

2) سرمایه‌گذاری یک‌میلیاردی با پیش‌خرید ملک یک راه تضمین‌شده است. مشکلاتی که برای روش‌های دیگر وجود دارد را شما در این روش مشاهده نخواهید کرد. همان‌گونه که توضیح داده شد سرمایه‌گذاری در زمینه خرید ارز و طلا همواره این نگرانی را به دنبال دارد که مبادا دزدی از خانه صورت گرفته و تمام سرمایه خود را از دست بدهید. همین مسئله دوزی برای سرمایه‌گذاری در زمینه خودرو نیز وجود دارد. البته برای خودرو محدودیت‌های دیگر همانند آسیب به خودرو و یا پوسیدگی و افت شدید قیمت در خودرو را نیز توضیح دادیم؛ اما چنین محدودیت‌هایی برای پیش‌خرید ملک وجود ندارد. شما مطمئن هستید که یک سرمایه‌گذاری کاملاً تضمین‌شده در اختیار داشته و هر زمان که بخواهید می‌توانید آن را به نقدینگی تبدیل کنید و یا اینکه به‌عنوان یک سرمایه‌گذاری آینده دار از آن استفاده نمایید.

3) یکی دیگر از مزیت‌های پیش‌خرید ملک برای سرمایه‌گذاری یک‌میلیاردی این است که امکان بازگشت برای شما وجود دارد. در اغلب موارد زمانی که قرارداد عقد می‌شود باید به‌صورت قانونی یک دوره هفت‌روزه برای فسخ قرارداد در نظر گرفته‌شده و البته شرایط فسخ نیز ذکر گردد.

چه زمانی برای پیش‌خرید آپارتمان اقدام کنیم؟

شاید بامطالعه این مقاله شما نیز ترغیب شده‌اید که سرمایه‌گذاری یک‌میلیاردی در زمینه پیش‌خرید ملک را انجام دهید. البته فراموش نکنید که باید برای سرمایه‌گذاری، هدف نهایی خود را نیز مشخص کنید. برخی از افراد می‌خواهند سرمایه‌گذاری بلندمدت برای فرزندان داشته باشند اما برخی دیگر به فکر سودآوری جهت بهبود شرایط زندگی خود هستند؛ بنابراین شما باید اهداف خود را اولویت‌بندی کنید. اگر هنوز خانه ندارید و مستاجر هستید بهترین و عاقلانه‌ترین کار این است که پس‌انداز خود را برای خرید یک ملک کنار بگذارید. اکنون این سؤال مطرح می‌شود که برای پیش‌خرید آپارتمان جهت سرمایه‌گذاری یک‌میلیاردی، چه زمانی باید اقدام کنیم؟ برای پاسخ به این سوال باید دوره‌های مختلف در بازار مسکن را مورد بررسی قرار دهیم.

این دوره‌ها شامل دوره رکود، دوره گذار از رکود به رونق، دوره رونق و دوره گذار از رونق به رکود است که هر کدام از آن‌ها شرایط خاص خود را خواهند داشت. برای مثال درصورتی‌که به فکر یک سرمایه‌گذاری بلندمدت هستید توصیه می‌کنیم خرید ملک را در دوره رکود انجام دهید زیرا تعداد معاملات کاهش‌یافته، قیمت ملک افزایش چشمگیری نداشته و پایین آمده است؛ بنابراین بهترین زمان برای پیش‌خرید آپارتمان و یا پیش‌خرید ملک نیز در همین دوره خواهد بود. البته بازهم تأکید می‌کنیم این موضوع بستگی به این دارد که شما قصد دارید یک سرمایه‌گذاری بلندمدت داشته باشید و یا به فکر خرید یک آپارتمان برای زندگی هستید.

در واقع خرید ملک در دوره رکود به نفع کسانی خواهد بود که تصمیمی برای فروش ملک در آینده نزدیک را ندارند چون باید اجازه دهید ملک شما به دوره رونق برسد و قیمت‌ها افزایش پیدا کند تا بتواند به سود بسیار مناسبی دست پیدا کنید. البته نکته لازم به ذکر این است که فروشندگان املاک در دوره رونق به فکر تبلیغات و پیش‌فروش آپارتمان می‌افتند؛ بنابراین همان‌گونه که متوجه شدید همه افراد به فکر سود‌آور بودن سرمایه خود هستند. کسی که می‌خواهد ملکی خریداری کند سعی می‌کند در زمان رکود وارد بازار می‌شود؛ اما کسی که تصمیم دارد ملک خود را بفروشند و یا یک پروژه ساختمانی کلان را شروع کند، در دوره رونق وارد کار خواهد شد؛ بنابراین اهداف سرمایه‌گذاری تعیین‌کننده زمان شروع سرمایه‌گذاری خواهد بود.

برای سرمایه‌گذاری یک‌میلیاردی از طریق پیش‌خرید ملک چه‌کار کنیم؟

سرمایه‌گذاری یک‌میلیاردی از طریق پیش‌خرید ملک

ما در این مقاله سعی کردیم اطلاعات کاملی در مورد روش‌های سرمایه‌گذاری با یک میلیارد تومان در اختیار شما قرار دهیم. همچنان توصیه می‌کنیم که خرید ملک بهترین روش برای شما خواهد بود. البته در نهایت شما باید هدف سرمایه‌گذاری خود را تعیین کنید. بسیاری از افراد به دلیل اینکه به فکر خرید خانه هستند و یا اینکه می‌خواهند خانه‌ای برای فرزندان خود در آینده داشته باشند، پیش‌خرید آپارتمان‌ها را انجام می‌دهند. این روش واقعاً مناسب بوده و سوددهی بسیار بالایی را برای شما به همراه خواهد داشت؛ اما فراموش نکنید قبل از اینکه سرمایه‌گذاری در زمینه پیش‌خرید آپارتمان را شروع کنید باید یکسری فاکتور‌ها را در نظر بگیرید:

1- محل پیش‌خرید آپارتمان را تعیین کنید.

در اولین قدم برای سرمایه‌گذاری یک‌میلیاردی از طریق پیش‌خرید آپارتمان شما باید به سراغ موقعیت جغرافیایی ملک بروید. به این موضوع توجه کنید که قصد دارید خانه شما دقیقاً در کدام قسمت از شهر قرار گرفته باشد. درصورتی‌که می‌خواهید در این آپارتمان زندگی کنید این موضوع اهمیت بیشتری پیدا خواهد کرد؛ اما اگر هدف شما از پیش‌خرید آپارتمان، یک سرمایه‌گذاری طولانی‌مدت بوده و قصد ندارید در آن زندگی کنید باید به آینده ملک در این موقعیت جغرافیایی توجه کنیم. پیشنهاد ما بر این است که حتماً از مشاورین املاک معتمد در این زمینه سوال بپرسید تا به‌درستی شما را راهنمایی کرده و انتخاب درستی داشته باشید. تفاوتی نمی‌کند که این ملک را برای سکونت انتخاب می‌کنید یا آینده ملک برای شما اهمیت دارد. درهرصورت باید منطقه‌ای انتخاب گردد که سوددهی بیشتری برای شما داشته باشد.

2- در مورد سازنده ملک تحقیق کنید.

به‌جرئت می‌توان گفت یکی از مهم‌ترین فاکتور‌ها برای سرمایه‌گذاری یک‌میلیاردی از طریق پیش‌خرید آپارتمان بررسی صلاحیت سازنده است. شما باید تحقیق کنید که آیا این سازنده رزومه درخشانی در زمینه ساخت‌وساز املاک داشته است یا نه. آیا به اصول اخلاقی پایبند بوده و از طرف دیگر آیا از نظر مالی توان ساختن چند واحد آپارتمان را دارد یا خیر. به‌هرحال وقتی در مورد پیش‌خرید آپارتمان صحبت می‌کنیم منظور ما این است که مشتری در چند مرحله هزینه را پرداخت می‌کند؛ بنابراین سازنده موظف است در طول این مدت‌زمان از هزینه خود برای ساخت‌وساز استفاده کند و سپس پول را از مشتری دریافت ‌کند؛ بنابراین در نظر گرفتن رزومه سازنده، وضعیت مالی او و پایبندی به اصول اخلاقی، سه فاکتور بسیار مهم است که در زمان پیش‌خرید آپارتمان برای سرمایه‌گذاری یک‌میلیاردی باید به آن توجه داشته باشیم.

3- قرارداد پیش‌خرید آپارتمان را تنظیم کنید.

در مرحله سوم باید به سراغ عقد قرارداد برای پیش‌خرید آپارتمان بروید. این مرحله تعیین‌کننده آینده ملک شما خواهد بود. متاسفانه برخی از مردم به کوچک‌ترین و ظریف‌ترین نکات توجه نکرده و ما شاهد کلاهبرداری‌های زیادی در سطح جامعه در زمینه خرید و فروش ملک هستیم. برای اینکه در این مورد دچار مشکل نشوید لازم می‌دانیم نکاتی را در ادامه مقاله برای تنظیم قرارداد جهت پیش‌خرید آپارتمان توضیح دهیم.

نکات مهم برای عقد قرارداد جهت پیش‌خرید آپارتمان

نکات مهم برای عقد قرارداد جهت پیش‌خرید آپارتمان

1) اولین فاکتور برای تنظیم قرارداد پیش‌خرید آپارتمان جهت سرمایه‌گذاری یک‌میلیاردی، نوشتن مشخصات کامل طرفین شامل نام، نام خانوادگی، تاریخ تولد، شماره شناسنامه، نشانی، شماره تماس و کلیه اطلاعات دیگر که باید فروشنده و خریدار در داخل قرارداد ذکر کنند.

2) سپس باید به سراغ مشخصات ملک مورد معامله بروید. تمامی جزئیات شامل موقعیت جغرافیایی، شماره ثبت ملک، اشتراکات برق، آب، گاز و تلفن، پارکینگ، انباری، مساحت ‌زمین، شماره واحد و شماره طبقه باید در داخل قرارداد درج گردد. توجه داشته باشید زمانی که قرارداد منعقد شد قبل از آنکه آن را امضا کنید بهتر است به یک وکیل به معتمد نشان دهیم درصورتی‌که از نظر قانونی بخشی از مشخصات ذکر نشده است سریعاً قرارداد را عوض کرده و مشخصات را کامل نمایید.

3) مرحله سوم برای خرید آپارتمان این است که نقشه ملک را با دقت مورد بررسی قرار دهید. قطعاً زمانی که سازندگان به فکر پیش‌فروش آپارتمان می‌افتند نقشه‌هایی از پیش طراحی‌شده خواهند داشت تا به مشتریان نشان دهند. این نقشه باید با جزئیات کامل باشد. به این معنا که حتی محل نصب کلید و پریز، آیفون، رادیاتور و سایر بخش‌ها به‌خوبی مشخص گردد. متاسفانه برخی از خریداران به این موردتوجه نمی‌کنند و زمانی که ساختمان به مرحله بهره‌برداری می‌رسد، با مشکلاتی روبرو شده و اختلاف‌نظر بین آن‌ها و پیمانکاران اوج می‌گیرد. برنامه‌هایی که مربوط به ساخت‌وساز آپارتمان‌ها است معمولاً طبق یک طراحی از پیش تعیین‌شده پیش خواهند رفت و سازندگان موظف هستند نقشه ساختمان را به مشتری نشان دهند.

4) نکته دیگر در تنظیم قرارداد برای پیش‌خرید آپارتمان، بحث بهای ملک و چگونگی پرداخت هزینه آن است که تمامی جزئیات مربوط به این موضوع باید در قرارداد ذکر گردد تا سازندگان پیش از موعد نخواهند هزینه‌ای از شما دریافت کرده و بنا به سلیقه خود مبلغ کار را مدام تغییر ندهند. در این مرحله شما نیز باید از سازنده ملک تعهداتی دریافت کنید.

برای مثال سازنده باید متعهد شود همان اندازه که خریدار در پرداخت مبالغ باید خوش‌قول باشد، سازنده نیز باید در زمان‌های مشخص‌شده بخشی از کار را طبق قرارداد تحویل دهد. در صورت تاخیر در کار خریدار می‌تواند پرداخت هزینه را به تعویق بیاندازد. از سوی دیگر لازم است در قرارداد درج کنید که اگر این پروژه طبق زمان مشخص‌شده تحویل داده نشود، پیمانکار موظف است مبلغی را به‌عنوان خسارت به خریدار تحویل دهد. مبلغ خسارت بر اساس شرایط مورد توافق توسط دو طرف در قرارداد محاسبه خواهد شد.

5) نکته پایانی برای پیش‌خرید آپارتمان، مسئله تنظیم سند رسمی است. در این سند هر دو طرف باید تعهدات خود را به‌طور کامل ذکر کرده و درصورتی‌که هر کدام از طرفین نسبت به این تعهدات بدقولی کنند امکان پیگرد قانونی وجود خواهد داشت. همان‌گونه که گفته شد یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که لازم است در داخل سند رسمی ذکر گردد، تاریخ دقیق تحویل ملک است. این تاریخ باعث می‌شود که پیمانکار تمام توان خود را به کار بگیرد تا تحت شرایط کاملاً استاندارد با بهترین مصالح، ساخت‌وساز را پیش ببرد تا در زمان موعد ملک را به خریدار تحویل دهد. باید در این سند مبلغ خسارت به ازای هر روز تاخیر مشخص‌شده و یا اینکه روش محاسبه مبلغ خسارت به ازای هر روز تاخیر لحاظ گردد تا از نظر قانونی هیچ مشکلی وجود نداشته باشد. تمام این موارد باید با جزئیات و بر اساس اصول قانونی درج شود تا بعداً شبهه و مشکلی از این بابت وجود نداشته باشد.

چند نکته مهم برای سرمایه‌گذاری یک‌ میلیاردی جهت پیش‌خرید آپارتمان

سرمایه‌گذاری یک‌ میلیاردی جهت پیش‌خرید آپارتمان

در این مقاله برای شما توضیح داده شد که اگر به فکر سرمایه‌گذاری یک میلیارد تومانی هستید در میان روش‌های پیش، رو پیش‌خرید ملک و آپارتمان بهترین راهکار خواهد بود. البته ممکن است که شما به فکر پیش‌خرید یک ملک تجاری باشید. در این صورت بازهم باید تمام نکاتی که ذکر شد را در نظر بگیرید و بازهم تأکید می‌کنیم که هدف از سرمایه‌گذاری را مشخص کنید. ما در پاسخ ‏به این سؤال که با یک میلیارد کجا سرمایه‌گذاری کنیم؟

در ابتدا اهداف سرمایه‌گذاری را موردبررسی قرار می‌دهیم. قطعاً خرید ملک گزینه مناسب‌تری خواهد بود اما اگر شما به فکر سرمایه‌گذاری آینده دار هستید پیشنهاد ما به شما، پیش‌خرید واحد‌های تجاری است چون در بازه زمانی طولانی‌مدت یک واحد تجاری با سود بسیار زیاد را در اختیار خواهید داشت که قطعاً بهترین آینده را برای فرزندان شما نیز رقم خواهد زد. در هر صورتیکه به فکر پیش‌خرید آپارتمان مسکونی یا یک واحد تجاری هستید در کنار رعایت کردن موارد ذکرشده در تنظیم قرارداد، لازم است چند نکته بسیار مهم را نیز در نظر بگیرید:

1- هر زمان که مبلغی را به فرد سازنده پرداخت می‌کنید، حتماً باید یک فتوکپی از فیش پرداختی در اختیار خود داشته باشید و در کنار سایر مدارکی که برای پیش‌خرید آپارتمان در اختیار شما قرار گرفته، این فتوکپی را نگهداری نمایید.

2- قبل از اینکه در موعد مقرر مبلغ ذکر شده در قرارداد را پرداخت کنید، حتماً به ملک سر بزنید و مطمئن شوید که پیمانکار نیز به تعهدات خود عمل کرده و تا این زمان بخشی از کار طبق قرارداد، پیش رفته است و خللی در کار اتفاق نیفتاده است. درصورتی‌که مشاهده کردید هنوز کار به‌اندازه کافی و طبق بازه‌های زمانی مشخص‌شده پیش نرفته، شما می‌توانید در پرداخت قسط بعدی تاخیر داشته باشید.

3- حتی اگر مطمئن هستید که پیمانکار رزومه درخشانی داشته و فرد بسیار بااخلاقی است، باز هم لازم است شما در زمان‌های مشخص به ملک سر بزنید و اوضاع کار را با دقت مورد بررسی قرار دهید. زمانی که پیمانکار بداند که عملکرد او تحت نظر خریدار قرارگرفته است قطعاً دقت بیشتری خواهد داشت تا بی‌نظمی در کار اتفاق نیفتد و از طرف دیگر از اتفاقات ناخوشایند همانند کلاهبرداری یا استفاده از مصالح بی‌کیفیت جلوگیری خواهد شد.

نتیجه‌گیری نهایی

متأسفانه باید این واقعیت را بپذیریم که در حال حاضر شرایط اقتصادی کشور ایران اصلاً مناسب نیست و به همین دلیل است که باید به فکر آینده نیز باشیم به‌خصوص برای افرادی که فرزند کوچک دارند، این موضوع اهمیت بیشتری خواهد داشت. اگر شما اکنون بتوانند یک سرمایه‌گذاری مطمئن را برای آن‌ها داشته باشید، قطعاً آینده درخشانی برای آن‌ها رقم خواهد خورد. با توجه به اینکه اغلب مردم از ما سؤال می‌پرسند که با یک میلیارد کجا سرمایه‌گذاری کنیم؟

ما در این مقاله سعی کردیم تمامی روش‌های سرمایه‌گذاری، مزایا و معایب هرکدام از آن‌ها را مورد بررسی قرار داده و در نهایت بهترین روش را به شما عزیزان پیشنهاد کنیم. همان‌گونه که متوجه شدید سرمایه‌گذاری یک‌میلیاردی از طریق پیش‌خرید آپارتمان یک روش کاملاً تضمینی برای سرمایه‌گذاری بلندمدت و یا حتی کوتاه‌مدت خواهد بود؛ بنابراین پیشنهاد می‌کنیم اگر تصمیم دارید که مبلغ کلانی شامل یک میلیارد تومان را سرمایه‌گذاری کنید با مشاورین املاک متخصص در این زمینه صحبت کرده و درصورتی‌که شرایط لازم را داشتید پیش‌خرید آپارتمان را انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همین حالا شانس خود را امتحان کنید!

گردونه را بچرخون
مهمترین راز موفقیت مدیران و صاحبان جواز املاک بزرگ ایران؟

چگونه بدون حضور خودمان مشاوران‌مان، بهترین عملکرد را داشته باشند؟

قیمت محصول رایگان

اطلاعات شما نزد آکادمی شزوما محفوظ است و صرفا برای اطلاع رسانی‌ استفاده می‌شود
دست نگه دارید...
یک پیشنهاد ویژه برای شما داریم.
محتویات این دوره را به صورت آنلاین و با قیمت کمتر مشاهده کنید.
مهمترین راز موفقیت مدیران و صاحبان جواز املاک بزرگ ایران؟

چگونه بدون حضور خودمان، مشاوران‌مان بهترین عملکرد را داشته باشند؟

قیمت محصول رایگان، به مدت محدود

اطلاعات شما نزد آکادمی شزوما محفوظ است و صرفا برای اطلاع رسانی‌ استفاده می‌شود
پادکست سریالی دیجیتال مارکتینگ املاک
برشی از دوره دیجیتال مارکتینگ املاک
برای شرکت در این دوره به صورت رایگان، اطلاعات خود را در فرم زیر وارد نمایید.
دست نگه دارید...
یک پیشنهاد ویژه برای شما داریم.
به شما پیشنهاد می‌کنیم دوره دیجیتال مارکتینگ املاک را مشاهده کنید.
دست نگه دارید...
یک پیشنهاد ویژه برای شما داریم.
به شما پیشنهاد می‌کنیم دوره وبیناری آموزش مشاوران املاک حرفه‌ای را مشاهده کنید.
SUBSCRIBE TO NEWSLETTER
Turpis dis amet adipiscing hac montes odio ac velit? Porta, non rhoncus vut, vel, et adipiscing magna pulvinar adipiscing est adipiscing urna. Dignissim rhoncus scelerisque pulvinar?
SUBSCRIBE TO NEWSLETTER
Turpis dis amet adipiscing hac montes odio ac velit? Porta, non rhoncus vut, vel, et adipiscing magna pulvinar adipiscing est adipiscing urna. Dignissim rhoncus scelerisque pulvinar?