چگونه پس‌انداز کنیم تا پولدار شویم؟

زمان مطالعه: 11 دقیقه

امروزه تمامی افراد به دنبال راه‌های مطلوب برای پولدار شدن هستند. روش‌های پس‌انداز کردن و تکنیک‌های مختلف برای دستیابی به ثروت وجود دارند و هر روز یک رویکرد جدید در این زمینه ایجاد می‌شود. با این‌ وجود قدیمی‌ترین تفکر هنوز نسبت به بقیه روش‌ها رایج‌تر است. هنوز اکثر افراد تصور می‌کنند بهترین روش برای پولدار شدن این است که درآمدشان از مخارجشان بیشتر باشد و پس‌انداز داشته باشند.

این رویکرد هنوز هم می‌تواند ما را ثروتمند بسازد اما باید آن را موردبررسی قرار دهیم و اصول پس‌انداز کردن در دنیای جدید را آموزش ببینیم. موضوع امروز ما همین است. می‌خواهیم بررسی کنیم که چطور می‌توان پس‌انداز کرد تا پولدار شد؛ اما قبل از هر چیز این نکته را باید در نظر بگیرید که پس‌انداز کردن کافی نیست. در دنیای امروز هیچ‌کس تنها از راه پس‌انداز کردن پولدار نمی‌شود. باید کاری کنید که پولتان برایتان پول بسازد تا بتوانید پولدار شوید. در مقاله چگونه پول خود را دو برابر کنیم، راهکارهایی برای رشد پول به شما آموزش داده‌ایم.

از آنجا که ساختارهای اقتصادی امروزه تغییر کرده است و حال پس‌انداز کردن پولی که روزبه‌روز ارزش خود را از دست می‌دهد فایده‌ای ندارد. کلید موفقیت در دنیای جدید، سرمایه‌گذاری است و کسی بیشترین ثروت را کسب خواهد کرد که بهترین محل برای پس‌انداز و سرمایه‌گذاری را پیدا کند.مدیریت زندگی

تمامی افراد برای رسیدن به خواسته‌های خود در زندگی به برنامه‌ریزی صحیح و بودجه مالی کافی نیاز دارند. ازاین‌رو برای مدیریت زندگی بهتر زندگی خود نیاز خواهید داشت تا درآمد خود را به‌درستی پس‌انداز کنید تا در زمان مناسب از آن استفاده کنید. بدون شک تمامی انسان‌ها در طول زندگی خود به دنبال محقق کردن یک رؤیا و یا هدف خاص هستند.

این اهداف به زندگی معنا می‌بخشند و اشتیاق و هیجانی در زندگی ایجاد می‌کنند. تحقق بسیاری از این اهداف به برنامه‌ریزی صحیح، هدفمند و گاهی اوقات صرف هزینه نیاز دارد. مدیریت صحیح تمام جوانب زندگی با پس‌انداز اصولی امکان‌پذیر خواهد بود.

اهمیت پس‌انداز کردن در زندگی

ممکن است عجیب به نظر برسد اما افراد ثروتمند که حتی نیاز مالی ندارند بخشی از سرمایه خود را پس‌انداز می‌کنند. بدون شک در زندگی افراد هزینه‌های زندگی متفاوت است ازاین‌رو برای پس‌انداز کردن به یک برنامه‌ریزی مناسب و مدیریت پول نیاز خواهید داشت.

از جمله نکات کلیدی در پس‌انداز کردن می‌توان به برنامه‌ریزی مالی اشاره نمود، افراد با داشتن برنامه‌ریزی مالی بهتر می‌توانند هزینه‌های زندگی خود را مدیریت نمایند و در نتیجه پس‌انداز خوبی نیز خواهند داشت.

برخی از افراد ممکن است خیلی دیر به فکر پس‌انداز کردن و مدیریت هزینه‌های زندگی خود باشند. چه‌بسا بهتر است پس‌انداز کردن را از دوران کودکی آغاز نمایید تا در برهه‌ای از زندگی بتوان بهترین استفاده را از اندوخته‌های مالی خود داشت.

 

چرا باید پس‌انداز کنیم؟

اهمیت پس‌انداز کردن در زندگی

تجربه ثابت کرده است که هر کس به هر میزانی که درآمد داشته باشد، تقریباً به آن اندازه و یا حتی بیشتر برای خود خرج می‌تراشد. از طرفی بسیار از افراد عقیده دارند که پولدار شدن در گروی داشتن درآمد بالا است. درحالی‌که میزان درآمد یکی از مؤلفه‌های ثروت و پولدار شدن است.

یکی از رکن‌های اساسی در مسیر ثروت و موفقیت مالی پس‌انداز کردن است. به‌عبارت‌دیگر مسیر پولدار شدن از پس‌انداز کردن می‌گذرد. متاسفانه بسیاری از افراد به این رکن مهم و اساسی توجه نشان نمی‌دهند و یا روش درست پس‌انداز کردن را نمی‌دانند.

پس‌انداز به زبان یعنی شما به بخشی از درآمد خود نظری نداشته باشید و آن را فعلاً خرج نکنید. البته برای استفاده از آن در آینده باید قوانینی را مشخص کرده و برنامه‌ریزی کنید. به همین دلیل ابتدا باید تعیین کنید که در چه شرایطی می‌توانید از حساب پس‌انداز خود برداشت نمایید و یا چه زمانی این اجازه را به خود می‌دهید.

پس‌انداز کردن باید برای شما به یک عادت مالی تبدیل شود. تفاوتی ندارد که در چه شرایط مالی قرار دارید و یا سطح درآمد شما چقدر است. بسیاری از افراد تصور می‌کنند که برای پس‌انداز کردن حتماً باید درآمد بالایی داشت و یا فارغ از هرگونه بدهی و نیاز مالی بود. درحالی‌که حتی اگر کارمند با حداقل درآمد باشید باید بتوانید بخشی از درآمد ماهانه خود را پس‌انداز نمایید. به این دلیل که همین پس‌اندازهای به‌ظاهر کم در آینده نه‌چندان دور می‌تواند سرمایه اولیه شما را برای ایجاد منابع مالی درآمدی جدید و رشد مالی شما فراهم آورد.

نکات مهم قبل از شروع پس‌انداز

قبل از این‌که پس‌انداز خود را آغاز نمایید بهتر است از نیازهای ضروری زندگی خود یک لیست تهیه کنید. با آگاهی از این جزئیات بهتر می‌توان برای درآمد خود برنامه‌ریزی کرد. درنهایت با مدیریت صحیح درآمدها و خرج‌ها از هزینه‌های غیرضروری خودداری نمایید. با پس‌انداز کردن روی خود سرمایه‌گذاری نموده‌اید و با پس‌انداز کردن به‌صورت مداوم و سرمایه‌گذاری اصولی می‌توانید به قول‌هایی که به خود داده‌اید عمل کنید.

قوانین ثروتمند شدن از طریق پس‌انداز

همان‌طور که عنوان شد پس‌انداز کردن باید به یک عادت مالی تبدیل شود و در قبال آن احساس مسئولیت کنید. برای این‌که بتوان به‌درستی پس‌انداز کرد، باید تابع سه قانون باشید:

  • پس‌انداز کردن را یک مسئولیت بدانید.
  • هزینه‌های غیرضروری را کاهش دهید.
  • هوشمندانه خرج کنید.

دلایل عدم توانایی در پس‌انداز کردن

عدم توانایی در پس‌انداز کردن می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. ولخرجی‌های بی‌مورد، نداشتن هدف مشخص، به تعویق انداختن کارها، ترس از ریسک کردن و تغییر ناپذیری، بدهی‌های متوالی، هم‌نشینی با افراد منفی‌باف و یا ولخرج، عدم بهره‌مندی از بیمه درمانی، عدم سلامت جسمی و روحی و بسیاری موارد دیگر می‌تواند در پس‌انداز نکردن افراد مؤثر باشد. برای پولدار شدن از طریق پس‌انداز کردن ابتدا باید عادات بد را ترک کرده و رفتارهای مفیدی را جایگزین آن‌ها نمایید. این نکته را به خاطر داشته باشید که درآمد کم و یا بهانه‌های دیگر نمی‌تواند دلیل قانع‌کننده‌ای برای پس‌انداز کردن شما باشد. یک فرد آینده‌نگر همواره برای شرایط غیرقابل‌پیش‌بینی پس‌انداز می‌کند تا در مواقع لزوم دچار تنش نشود.

گام‌های لازم برای پس‌انداز کردن

پس‌انداز کردن یک فرآیند زودبازده نیست. ازاین‌رو برای موفقیت در زندگی باید آن را به یک عادت همیشگی در رفتار و زندگی خود تبدیل کنید. لازمه این کار حذف تدریجی عادت‌های بد و تکرار رفتارهای صحیح است. زمانی که می‌توان با مبلغ مناسب کالای باکیفیت قابل‌قبول خریداری کرد پول خود را صرف خرید یک برند معروف با همان کیفیت نکنید.

در زمان بازدید از فروشگاه‌های مختلف، هر چیزی که جذاب و دیدنی به نظر می‌رسد را خریداری نفرمایید. این‌گونه رفتارهای هیجانی پس‌انداز شما را به باد خواهند داد. کالاهای ارزان و بی‌کیفیت عمر کوتاهی دارند و خرید آن‌ها شما را متحمل ضررهای خرید مجدد این اجناس خواهد کرد. با ترک این عادات در راه پولدار شدن از طریق پس‌انداز و سپس سرمایه‌گذاری گام‌های موثری بر خواهید داشت.

راهکارهای مختلف پس‌انداز کردن برای ثروتمند شدن

راهکارهای مختلف پس‌انداز کردن برای ثروتمند شدن

همان‌طور که عنوان شد حتی افراد پولدار و ثروتمند نیز که نیاز مالی ندارند اندکی از پول خود را پس‌انداز می‌کنند. گاهی نحوه پس‌انداز کردن آن‌ها موفقیت و افزایش سرمایه آن‌ها را به دنبال داشته است. به این منظور در ادامه برخی از راهکارهای پس‌انداز کردن افراد ثروتمند را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

آینده‌نگر بودن

تفاوتی ندارد که میزان درآمد شما چقدر است اما توصیه می‌کنیم به‌جای لذت بردن و پول خرج کردن در زمان حال، به آینده نیز فکر کنید. تمرکز به آینده باعث خشنودی و رضایت خواهد شد. به این منظور بیشتر از حال باید آینده را در نظر گرفت.

کاهش هزینه‌های کم‌اهمیت

بدون شک اکثر افراد در زمان خریدهای بزرگ حواس‌جمع هستند و اشتباه نخواهند کرد. در مقابل در زمان خریدهای کوچک و کم‌اهمیت بی‌توجه هستند. بااین‌وجود که اندوخته‌های هزینه‌های کم هستند که در زندگی تاثیر قابل‌توجهی دارند.

مدیریت هزینه‌های زندگی

حتی افرادی که دارای درآمد بالایی هستند برای هزینه‌های زندگی خود برنامه‌ریزی دارند. به‌نحوی‌که مقدار درآمد ماهانه و هزینه‌های زندگی خود را مشخص کرده و سپس مقداری را نیز برای پس‌انداز کردن کنار می‌گذارند.

ایجاد محدودیت در خرید کردن

اکثر افراد علاقه دارند که بدون هیچ حدومرزی خرید نمایند. بدون این‌که به آینده و سرمایه‌گذاری فکر کنند؛ اما این روش اشتباه است. افراد باید در زمان خرید کردن برای خود محدودیت‌هایی ایجاد نمایند و مبنای آن را تنها رضایت دیگران و یا برتری خود ندانند.

تلاش کردن

برخی از افراد عقیده دارند که افراد ثروتمند دیگر کارنکرده و تنها استراحت می‌کنند اما این‌گونه نیست. افراد موفق و یا پولدار حتی ممکن است بیش از افراد معمولی نیز به آینده و اندوختن مال فکر کنند. به همین منظور نه‌تنها برای آینده خود سرمایه‌گذاری می‌کنند بلکه پس‌انداز نیز خواهند کرد.

تخفیف گرفتن در زمان خرید

تخفیف گرفتن همیشه خوب است چه‌بسا بهتر است کالاهایی را خریداری نمایید که نه‌تنها ارزش بالایی دارند بلکه تخفیف نیز داشته باشند. ثروتمندان علاقه دارند که پولشان بیشترین ارزش را داشته باشد ازاین‌رو در معامله‌هایی وارد می‌شوند که سود خوبی نیز به همراه داشته باشد.

زیاد پس‌انداز کردن

در حقیقت می‌توان گفت یکی از دلایلی که ثروتمندان با بی‌پولی مواجه نمی‌شوند زیاد پس‌انداز کردن است. ممکن است برخی از افراد تصور کنند که ثروتمندان دیگر پس‌انداز نمی‌کنند و تنها پول خود را صرف خرید، تفریح و غیره می‌کنند اما این تصور کاملاً غلط است.

حذف خرج‌های بیهوده در زندگی

ممکن است عجیب به نظر برسد اما ثروتمندان پول خود را بیهوده خرج نمی‌کنند و اغلب خریدهای بیهوده را در زندگی خود حذف می‌کنند. با توجه به تفاوت شرایط زندگی، خرج‌های بیهوده را مشخص نمایید و از هزینه کردن برای آن‌ها جلوگیری نمایید.

به‌طورکلی می‌توان گفت در زندگی هر فردی بخشی از هزینه‌های به‌ظاهر عادی، فارغ از مقدارشان غیر ضروری هستند. ازاین‌رو باید آن‌ها را پیدا کرده، حذف یا اصلاح نمایید. به‌عنوان‌مثال اشتراک بسته‌های اینترنتی غیرضروری را حذف و با خدمات ارزان‌تر جایگزین نمایید. خودرو گران‌قیمت و پرمصرف خود را با خودرویی که مصرف سوخت و هزینه‌های نگهداری کمتری دارند تعویض نمایید. لباس و مبلمان خانه را از مراکزی خریداری نمایید که قیمت مناسب‌تری دارند.

کاهش هزینه‌های غیرضروری

هزینه‌های زیاد و عدم کنترل آن‌یکی از موانع پس‌انداز کردن است. ازاین‌رو به دنبال این باشید تا هزینه‌های خود را تا حد امکان کاهش دهید تا از محل صرفه‌جویی، بهتر و بیشتر از قبل پس‌انداز نمایید. البته حواستان باشد که پیچ کاهش هزینه‌ها را تا جایی نپیچانید که سطح زندگی شما پایین آید و از زندگی خود لذت نبرید. در ادامه چند راهکار برای کاهش هزینه‌های غیرضروری پیشنهاد می‌دهیم:

درصورتی‌که گاهی اوقات نیاز دارید تا از بیرون غذا خریداری نمایید به سراغ سایت‌ها و اپلیکیشن های تخفیف‌دار بروید تا بتوانید غذا را با مبلغ مناسب‌تری تهیه نمایید.

عادت‌هایی را در خود پرورش دهید که در مصرف بسیاری از چیزها مانند آب، برق و گاز صرفه‌جویی نمایید. حتی با ایجاد تمهیداتی مانند عایق‌کاری خانه می‌توان از هدر رفت انرژی جلوگیری به عمل آورد.

گاهی با تنظیم درست زمان‌بندی می‌توان هزینه‌های رفت‌وآمد خود را تا حد قابل‌توجهی کاهش داد. به‌عنوان‌مثال یک ربع زودتر از خواب بیدار شدن می‌تواند به‌جای گرفتن آژانس و یا رفت‌وآمد با خودروی شخصی این امکان را به شما بدهد تا از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنید.

عاقلانه خرج کردن اندوخته‌های مالی

گاهی افراد در زندگی خرج‌های ناچیزی دارند که به آن‌ها اهمیت زیادی نمی‌دهند؛ اما اهمیت خرج‌های ناچیز به‌تدریج به مقدار قابل‌توجهی تبدیل خواهد شد. ازاین‌رو می‌توان گفت اگر پول‌های اندک را جمع کنید و خرج‌های ناچیز زندگی خود را کاهش دهید می‌توانید نه‌تنها پس‌انداز کنید بلکه به سرمایه خوبی نیز دست پیدا خواهید کرد.

پیروی از فرمول میلیونرها

بدون شک افراد در زمان کسب درآمد ابتدا نیازهای ضروری خود را رفع می‌کنند و سپس باقیمانده پول خود را پس‌انداز می‌کنند؛ اما میلیونرها به این نحو پس‌انداز نمی‌کنند. افراد پولدار ابتدا بخشی از درآمد خود را صرف اهداف مالی و یا پس‌انداز می‌کنند و سپس باقیمانده آن را صرف نیازهای خود می‌کنند.

تعیین اهداف مناسب برای پس‌انداز کردن

اگر به‌صورت هدف‌دار پس‌انداز نمایید، پس‌انداز کردن برای شما راحت‌تر خواهد شد. ضمن این‌که هدف داشتن، ایجاد انگیزه خواهد کرد. به‌عنوان‌مثال باهدف خانه‌دار شدن یا تهیه جهیزیه برای فرزندتان. با در نظر گرفتن اهداف می‌توان درک کرد که چه میزان از مسیر را طی کرده‌اید و چه میزان راه در پیش دارید.

همچنین بهتر است برای اهداف خود چارچوب زمانی مشخص نمایید. به‌عنوان‌مثال برنامه‌ریزی کنید تا در طول مدت دو سال صاحب‌خانه شوید. البته اگر یک کارمند با درآمد متوسط باشید احتمالاً پس‌انداز شما کفاف هزینه‌های خرید خانه را ندهد؛ اما بدون شک می‌تواند پشتوانه شما برای تامین بخشی از هزینه‌های خانه و یا گرفتن وام بیشتر برای خرید خانه باشد.

یادداشت کردن هزینه‌ها

همیشه عنوان‌شده است که هزینه‌ها را باید یادداشت کرد؛ زیرا شما از این طریق می‌توانید ردیف‌های هزینه‌های خود را پیدا کرده و دیدگاه بهتری از دلایل خرج کردن خود را پیدا نمایید.

برخی از افراد تصور می‌کنند تنها باید هزینه‌های بزرگ را ثبت کرد اما این تصوری اشتباه است. این هزینه‌های جزئی است که ما به آن‌ها توجهی نشان نمی‌دهیم. ازاین‌رو هر پولی را که خرج می‌کنید باید یادداشت کنید. سپس با بررسی ماهانه متوجه خواهید شد برخی هزینه‌ها غیرضروری هستند و می‌توانید با صرفه‌جویی، این هزینه‌ها را به پس‌انداز خود اضافه نمایید.

گام‌های لازم برای پس‌انداز کردن

اضافه نکردن بدهی جدید و غیرضروری

برخی از بدهی‌ها اجتناب‌ناپذیر هستند. به‌عنوان‌مثال افراد خیلی پولدار می‌توانند به‌صورت نقدی خانه بخرند اما دیگر افراد مجبور هستند برای خرید خانه بدهکار شوند. به‌هرحال تا حد امکان توصیه می‌شود بدهی جدیدی به‌حساب خود اضافه نکنید. چون همیشه روی بدهی‌ها سود خواهد آمد. درصورتی‌که وام گرفته‌اید پرداخت اقساط آن را در اولویت قرار دهید تا زودتر وام شما تسویه شود و سود کمتری پرداخت نمایید.

باز کردن یک حساب بازنشستگی

زمانی که جوان، پرانرژی و سالم هستید حتی به بازنشستگی فکر هم نمی‌کنید چون به نظر خیلی دور از دسترس است؛ اما وقتی سن شما بالا می‌رود خیلی بیشتر به آن فکر خواهید کرد. شما می‌توانید با پس‌انداز کردن در طرح‌های بازنشستگی و بیمه عمر، بخش کوچکی از درآمد دوران جوانی خود را برای روزهای بازنشستگی پس‌انداز نمایید. این کار به شما کمک خواهد کرد در آن دوران هم به‌اندازه دوران جوانی از زندگی و خرج کردن نهایت لذت را ببرید.

پیدا کردن مسکن با قیمت مناسب

برای اکثر افراد پرهزینه‌ترین بخش بودجه، هزینه‌های مربوط به مسکن آن‌هاست، به‌ویژه اگر مستاجر باشند. صرفه‌جویی در هزینه‌های مربوط به خانه مبلغ قابل‌توجهی از درآمد شما را آزاد خواهد کرد. زمانی که از مسکن با قیمت مناسب صحبت می‌کنیم، منظور ما الزاماً سکونت در یک ملک ارزان‌قیمت نیست. بلکه خانه‌ای است که هزینه‌های مناسب با درآمد شما داشته باشد و یا هزینه‌های پنهان کمتری داشته باشد. به‌عنوان‌مثال ممکن است تصمیم بگیرید برای کاهش هزینه‌های مسکن در محله ارزان‌تر زندگی کنید؛ اما با سکونت در آن محله باید هرروز برای رفت‌وآمد به محل کار از لحاظ مالی و زمانی هزینه بیشتری را متحمل شوید.

پیدا کردن هزینه‌های پنهان

برخی از هزینه‌های زندگی ما آشکار و برخی از آن‌ها پنهان هستند. به‌عنوان‌مثال وقتی برای خرید یک وسیله دست‌دوم مبلغی را پرداخت می‌کنید آن مبلغ جزء هزینه‌های آشکار شما محسوب می‌شود. هزینه‌های تعمیر و نگهداری آن وسیله در طول یک سال نیز می‌تواند غیرضروری باشد و یا حتی اصلاً به چشم نیاید. چه‌بسا خرید همان وسیله به‌صورت دسته اول و نو، هرچند به‌ظاهر هزینه بیشتری دارند اما در طولانی‌مدت بسیاری از هزینه‌های جانبی شما را کاهش دهد. ازاین‌رو می‌توان گفت با پیدا کردن هزینه‌های پنهان زندگی، هوشمندانه خرج نمایید تا بتوانید مبلغ بیشتری از درآمد خود را برای پس‌انداز و دیگر مصارف زندگی آزاد کنید.

یادگیری سرمایه‌گذاریهمان‌طور که اشاره شد، پس‌انداز کردن به‌تنهایی کافی نیست. این‌که هرماه مقداری از درآمد خود را در حساب‌های بانکی ذخیره کنید شما را پولدار نخواهد کرد. نرخ بهره‌های بانکی هم همیشه چند قدم از نرخ تورم عقب‌تر است. ازاین‌رو در درجه اول برای کسب سود، باید سرمایه‌گذاری را یاد بگیرید و بهترین فرصت‌ها را شناسایی نمایید. هرکس با توجه به شرایط و تحلیل‌های خود، روشی را برای این کار در نظر می‌گیرد. برخی طلا و دلار خریداری می‌کنند و برخی نیز روی ملک و مسکن سرمایه‌گذاری می‌کنند. بورس نیز یک بستر پرسود اما به شدت پر ریسک برای پس‌انداز و سرمایه‌گذاری با پول کم است که این روزها مردم با آن بیشتر آشنا شده‌اند و اکثر آنها بخش قابل توجهی از سرمایه خود را از دست داده‌اند.

نکات مهم پس‌انداز کردن

بهتر است پس‌انداز صرف چه‌کارهایی شود؟

همان‌طور که بیان شد، پس‌انداز کردن به‌تنهایی کافی نیست. در جوامع امروزی با وجود نرخ بالای تورم، ذخیره پول بدون گردش آن در بازارهای سرمایه باعث افت ارزش آن خواهد شد. ازاین‌رو بهترین راه برای استفاده اصولی از پس‌انداز سرمایه‌گذاری آن است. پیشنهاد می‌کنیم حتما مقاله چگونه از آب شدن پولمان جلوگیری کنیم را بخوانید.

خرید ارز، سکه و طلا، ملک و یا پس‌انداز کردن در بانک از جمله اقداماتی است که توسط مردم انجام می‌گیرد. عده‌ای برای بهره بردن از پس‌انداز خود وارد بازار بورس می‌شوند. ورود پس‌انداز مردم به بازار سرمایه مزایای زیادی از جمله رونق اقتصاد و صنعت کشور را به دنبال دارد اما توجه کنید که ورود به بازار سرمایه به مطالعه و آگاهی کافی از این بازار نیاز دارد. اگر به اطرافیان خود نگاه کنید قطعا افرادی را می‌بینید که بخش بزرگی از دارایی خود را در بورس از دست داده‌اند. پیشنهاد می‌کنیم که مقاله بهترین سرمایه گذاری در شرایط فعلی ایران را نیز مطالعه کنید.

در مجموع می‌توان گفت یکی از بهترین این روش‌ها برای پس‌انداز کردن پول، خرید ملک است زیرا شما می‌توانید با اجاره دادن آن به درآمد ثابت ماهانه دست‌یابید. همچنین شما می‌توانید خانه‌های کلنگی را خریداری کرده و پس از تعمیر باقیمت مناسب آن‌ها را فروخته و به سود قابل قبولی دست‌یابید. بعد از مدتی که پس انداز کردید حتما در ملک سرمایه گذاری کنید. حتی با مبالغ کم نیز می‌توانید در پیش خرید خانه و زمین سرمایه گذاری کنید. برای آشنایی با مزایای سرمایه گذاری در مسکن کلیک کنید. (البته طبق تجربه سرمایه گذاری در طلا نیز در بلند مدت خوب است، به همین دلیل در یک مقاله به طور کامل بهترین انتخاب بین سرمایه گذاری در مسکن یا طلا صحبت کرده‌ایم.) 

پس‌انداز کردن لزوماً به معنای داشتن زندگی سخت و طاقت‌فرسا نیست. پس‌اندازهای شما پشتوانه مالی شما برای سرمایه‌گذاری و ایجاد درآمدهای نیمه فعال و غیرفعال هستند. زمانی که مبلغ پس‌انداز شما به حد مشخص رسید آن را در جای دیگر برای کسب درآمد بیشتر سرمایه‌گذاری نمایید. این کار به شما کمک خواهد کرد منابع درآمدی جدید به دست آورید. درآمدهایی که ممکن است برای به دست آوردن آن‌ها نیازی به کار کردن حتی نداشته باشید.

همچنین باید در نظر داشته باشید که برای کسب ثروت، لازم است با نگاهی واقع‌بینانه استراتژی و برنامه‌ای جامع برای پس‌انداز و سرمایه‌گذاری تدوین نمایید. این برنامه تمام رفتارهای روزمره شما را شکل می‌دهد و به‌تدریج به فرآیندی خودکار تبدیل خواهد شد که هرروز شما را کمی بیشتر به اهدافتان نزدیک می‌کند.

حال که با روش‌های اصولی پس‌انداز کردن برای پولدار شدن آشنا شدید می‌توانید به‌تنهایی و یا با کمک دیگران نوع سرمایه‌گذاری و پس‌انداز کردن را انتخاب نمایید.


آموزش‌های زیر به شما کمک می‌کند!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همین حالا شانس خود را امتحان کنید!

گردونه را بچرخون
مهمترین راز موفقیت مدیران و صاحبان جواز املاک بزرگ ایران؟

چگونه بدون حضور خودمان مشاوران‌مان، بهترین عملکرد را داشته باشند؟

قیمت محصول رایگان

اطلاعات شما نزد آکادمی شزوما محفوظ است و صرفا برای اطلاع رسانی‌ استفاده می‌شود
دست نگه دارید...
یک پیشنهاد ویژه برای شما داریم.
محتویات این دوره را به صورت آنلاین و با قیمت کمتر مشاهده کنید.
مهمترین راز موفقیت مدیران و صاحبان جواز املاک بزرگ ایران؟

چگونه بدون حضور خودمان، مشاوران‌مان بهترین عملکرد را داشته باشند؟

قیمت محصول رایگان، به مدت محدود

اطلاعات شما نزد آکادمی شزوما محفوظ است و صرفا برای اطلاع رسانی‌ استفاده می‌شود
پادکست سریالی دیجیتال مارکتینگ املاک
برشی از دوره دیجیتال مارکتینگ املاک
برای شرکت در این دوره به صورت رایگان، اطلاعات خود را در فرم زیر وارد نمایید.
دست نگه دارید...
یک پیشنهاد ویژه برای شما داریم.
به شما پیشنهاد می‌کنیم دوره دیجیتال مارکتینگ املاک را مشاهده کنید.
دست نگه دارید...
یک پیشنهاد ویژه برای شما داریم.
به شما پیشنهاد می‌کنیم دوره وبیناری آموزش مشاوران املاک حرفه‌ای را مشاهده کنید.
SUBSCRIBE TO NEWSLETTER
Turpis dis amet adipiscing hac montes odio ac velit? Porta, non rhoncus vut, vel, et adipiscing magna pulvinar adipiscing est adipiscing urna. Dignissim rhoncus scelerisque pulvinar?
SUBSCRIBE TO NEWSLETTER
Turpis dis amet adipiscing hac montes odio ac velit? Porta, non rhoncus vut, vel, et adipiscing magna pulvinar adipiscing est adipiscing urna. Dignissim rhoncus scelerisque pulvinar?