با 10 میلیارد تومان چیکار کنم – پردرآمدترین سرمایه گذاری در ایران

زمان مطالعه: 16 دقیقه

در مقالات متعددی که تاکنون در آکادمی شزوما قرار داده‌ایم در مورد بهترین سرمایه گذاری در شرایط فعلی ایران توضیح دادیم و در مورد نحوه‌ی شناسایی فرصتهای طلایی سرمایه گذاری مفصلا توضیح دادیم. اما اجازه دهید در این مقاله در مورد یک موضوع خاص تر صحبت کنیم. اگر جزو افرادی هستید که پول چندین میلیاردی دارید، بهترین راهکار برای استفاده صحیح از این پول چیست؟ پردرآمدترین سرمایه گذاری در ایران چیست؟ از جزو افرادی هستید که از خود می پرسید مثلا با 10 میلیارد یا 50 میلیارد یا …. تومان می‌توانم چیکار کنم تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

این مقاله برای افراد با سرمایه‌های چندین میلیاردی مفید است. اگر شما جزو افرادی هستید که سرمایه کمی دارید، می‌توانید از نکات این آموزش الگو بگیرید و سایر مقاله‌های سایت شزوما را مطالعه کنید. همچنین می‌توانید مقاله‌های چگونه پس‌انداز کنیم تا پولدار شویم یا بهترین راه های حفظ ارزش پول در ایران چیست یا با یک میلیارد کجا سرمایه‌گذاری کنیم را مطالعه کنید.

ما در این مطلب برای شما توضیح می‌دهیم که چرا سرمایه گذاری با مبالغ بالا با سرمایه گذاری با مبالغ کم متفاوت است و در رقمهای بالا باید نگرش خود به سرمایه گذاری را اصلاح کنید. اگر فرصت مطالعه این مقاله را ندارید، می‌توانید همین حالا با مشاوران مجموعه سرمایه گذاری شزوما تماس بگیرید. ما به صورت رایگان به شما مشاوره می‌دهیم و فرصتهای مناسب برای خرید زمین، آپارتمان، واحدهای تجاری و اداری در بهترین نقاط ایران و جهان (نظیر قبرس، ترکیه، دبی و …) را به شما معرفی می کنیم.

چرا باید سرمایه‌گذاری کنیم؟

در ابتدای مقاله اجازه دهید در مورد این موضوع صحبت کنیم که چرا ما باید به فکر سرمایه‌گذاری باشیم. متاسفانه هنوز هم افرادی هستند که به سرمایه‌گذاری اعتقاد ندارند و فکر می‌کنند تمام درآمد خود را باید خرج امور روز مره زندگی کنند. این دسته از افراد معتقد هستند زندگی همین لحظه الان است بنابراین لزومی ندارد درآمد خود را برای آینده‌ای که معلوم نیست در آن حضور خواهیم داشت یا نه پس‌انداز کنیم. درست است که زندگی کردن به معنای لذت بردن از لحظه کنونی است ولی این بدان معنا نیست که ما هیچ ذهنیتی نسبت به آینده نداشته و برای آینده خود و فرزندان برنامه‌ریزی نکنیم.

افرادی که چنین طرز فکری دارند حتی اگر سرمایه چندین میلیاردی داشته باشند چون نمی‌دانند که با این پول باید چیکار بکنند به زودی آن را از دست خواهند داد.

هیچ‌کس نمی‌داند که چند سال عمر می‌کند و شرایط زندگی به چه صورت خواهد بود. حتی هیچ‌کدام از ما نمی‌دانیم آینده کاری به چه صورت پیش می‌رود. شاید تا آخر عمر اوضاع کار همچنان پررونق بوده و درآمد بسیار عالی داشته باشیم اما شاید در لحظه‌ای از زمان به دلیل غفلت یا شرایط اقتصادی بد مملکت و یا به دلیل از دست دادن توان جسمی خود، درآمد خود را از دست بدهیم. در این زمان است که متوجه می‌شوید سرمایه‌گذاری چقدر اهمیت داشته است. بنابر آنچه گفته شد مهم‌ترین دلایل سرمایه‌گذاری عبارت‌اند از:

 • شما با یک سرمایه‌گذاری درست و مطمئن می‌توانید برای ایام پیری خود یک درآمد بسیار عالی را رقم بزنید. قطعاً افراد سالمند نمی‌توانند به‌خوبی کار کنند و نیاز دارند که ازنظر درآمدی در شرایط ‌مطلوبی زندگی کنند. درصورتی‌که در دوران جوانی سرمایه‌گذاری مطمئن و بلندمدتی انجام داده باشید قطعاً نتیجه آن را در طول دوران بزرگسالی و سالمندی خواهید دید.
 • سرمایه‌گذاری می‌تواند به نفع فرزندان تمام شود. شما نمی‌دانید آینده اقتصاد کشور به چه صورت پیش خواهد رفت. از سوی دیگر همان‌گونه که می‌دانید متأسفانه بسیاری از فارغ‌التحصیلان دانشگاهی بیکار هستند؛ بنابراین از زمانی که بچه‌دار می‌شوید باید پس‌انداز کردن را شروع کنید تا یک سرمایه‌گذاری مطمئن برای فرزند خود داشته باشید که در دوران جوانی با یک پشتوانه مالی قوی بتواند کسب‌وکاری برای خود راه‌اندازی کرده و زندگی خود را شروع کند.

با ۱۰ میلیارد تومان چیکار کنم – بررسی امنترین روش‌های سرمایه گذاری

اکنون به موضوع اصلی مقاله بپردازیم و به این سوال پاسخ دهیم که با ۱۰ میلیارد چیکار کنم

همان‌گونه که گفته شد داشتن چنین پس‌اندازی برای همه افراد مقدور نیست. حتی اگر پدران شما از بچگی برای شما پس‌انداز کرده باشند، ممکن است شما در سن ۲۰ سالگی هنوز نتوانسته باشید ۱۰ میلیارد پس‌انداز کنید؛ بنابراین یک واقعیت است که قدرت خرید مردم یک جامعه باهم متفاوت بوده و نحوه سرمایه‌گذاری آن‌ها نیز باهم متفاوت باشد. مهم این است که شما بر اساس پس‌انداز خود بهترین روش سرمایه‌گذاری را انتخاب کنید که برای شما سودآوری زیادی داشته باشد. لذا با در نظر گرفتن این واقعیت، قدرت پس‌انداز افراد به دلیل تفاوت درآمد آن‌ها، باهم متفاوت است. اجازه دهید این مقاله را به کسانی تقدیم کنیم که می‌توانند ۱۰ میلیارد پس‌انداز کنار گذاشته و اکنون به فکر یک سرمایه‌گذاری مطمئن با ۱۰ میلیارد تومان هستند. ما در ادامه مقاله روش‌های مختلف سرمایه‌گذاری را بررسی می‌کنیم تا بتوانیم به پاسخ این سوال که با ۱۰ میلیارد چه کنیم برسید؟

1- سرمایه‌گذاری ۱۰ میلیاردی در طلا

با 10 میلیارد چیکار کنم

جالب است بدانید اگر از افرادی که تخصص زیادی در زمینه سرمایه‌گذاری و اقتصاد ندارند سوال کنیم که با ۱۰ میلیارد چه‌کار می‌توان انجام داد؟ سریعاً به فکر خرید طلا می‌افتند. ریشه این جواب و ذهنیتی، از گذشته با آن‌ها همراه بوده است. از قدیم مردم می‌دانستند که خرید طلا واقعاً یک سرمایه‌گذاری سودآور خواهد بود اما بالأخره محدودیت‌های زیادی را با خود به همراه دارد. خرید طلا گزینه خوبی برای سرمایه‌گذاری با یک میلیارد خواهد بود به‌خصوص اینکه در چند سال اخیر شاهد افزایش نرخ طلا بوده‌ایم آیا به فکر محلی برای نگهداری طلا هستید؟ آیا شما می‌دانید با ۱۰ میلیارد چه اندازه می‌توان طلا خرید و نگهداری از آن‌ها واقعاً سخت و دشوار خواهد بود؟

اگر بخواهید طلا‌ها را در بهترین گاوصندوق در خانه نیز نگهداری نمایید بازهم همیشه استرس این را خواهید داشت اگر دزد وارد خانه شود تمامی سرمایه شما را با خود خواهد برد و سرمایه چند سال شما هدر می‌رود. البته می‌توانید از صندوق ‌امانات بانک استفاده کنید ولی بازهم خطر سرقت را نباید فراموش کرد. به نظر ما بزرگ‌ترین محدودیت سرمایه‌گذاری با ۱۰ میلیارد از طریق خرید طلا، همین مسئله عدم امنیت روانی در مورد نگهداری از طلا خواهد بود. با توجه به اینکه مبلغ سرمایه‌گذاری بسیار زیاد است، پس باید به سراغ روش‌هایی بروید که کوچک‌ترین ریسک را با خود به همراه ندارد.

2- سرمایه‌گذاری ۱۰ میلیاردی در بازار بورس

سرمایه‌گذاری با ۱۰ میلیارد از طریق بازار بورس

جالب است که در حال حاضر در دو سال اخیر حتی افرادی که ازنظر علمی با مبانی اقتصاد آشنا نیستند نیز وارد بازار بورس شده‌اند و همین افراد هستند که لطمه جدی به بدنه بورس وارد می‌کنند. بورس یکی از مطمئن‌ترین روش‌های سرمایه‌گذاری به‌حساب شما می‌آید. شما می‌توانید در زمینه‌های مختلف سهام بخرید و دقیقاً زمانی که به سوددهی بسیار بالایی می‌رسد، سهام خود را بفروشید؛ اما قطعاً شرکت در بازار بورس به تخصص زیادی نیاز دارد. حتی شما نمی‌توانید با دوره‌های پایه ادعا کنید که توانایی سرمایه‌گذاری کلان در این زمینه را دارید. نباید به هرکسی برای سپردن سرمایه به دست او اعتماد کنید چون متأسفانه آمار زیادی مبنی بر سرقت و فرار افراد در وجود دارد و در این میان شما تنها کسی هستید که برای چندین سال مجدداً به عقب باز خواهد گشت چون ۱۰ میلیارد سرمایه خود را ازدست‌داده‌اید.

سرمایه‌گذاری با ۱۰ میلیارد در بازار ارز

با دو میلیارد چیکار میشه کرد

اگر اخبار را دنبال کنید متوجه خواهید شد که در چند سال اخیر ارز چه اندازه در کشور ایران ارزش پیداکرده است به‌گونه‌ای که حتی پای دلالان و واسطه‌ها نیز به میان آمده و به‌صورت قاچاقی ارز می‌فروشند. با توجه به قیمت‌های بسیار زیادی که هرلحظه برای ارز بیان می‌شود، سرمایه‌گذاری در این زمینه نیز می‌تواند سود‌آور باشد ولی ارزش ریسک کردن را ندارد. همان‌گونه که گفته شد قاچاقچیان زیادی وارد سرمایه‌گذاری در زمینه ارز شده‌اند؛ بنابراین هرکسی نمی‌تواند تشخیص دهد که دلار‌های خریداری‌شده اصل هستند یا خیر. البته با فرض اینکه شما بتوانید از طریق مراجعه به صرافی‌ها ارز قانونی خریداری کنید بازهم مسئله نگهداری از آن، بزرگ‌ترین محدودیتی است که شما را از سرمایه‌گذاری در زمینه ارز منصرف خواهد کرد. فراموش نکنید مبلغ سرمایه‌گذاری ۱۰ میلیارد است؛ بنابراین باید احتیاط به خرج دهید چون در غیر این صورت ممکن است تمامی دارایی شما یک‌شبه از دست برود.

سرمایه‌گذاری با ۱۰ میلیارد در بازار خودرو

پردرآمدترین سرمایه گذاری در ایران

کسانی که در زمینه خودرو کار می‌کنند به شما پیشنهاد می‌دهند برای سرمایه‌گذاری با ۱۰ میلیارد در زمینه خودرو وارد شود. خودرو‌های لاکچری بسیار زیادی در سطح کشور وجود دارند که قطعاً مشتریان بسیار خاصی برای آن‌ها وجود خواهد داشت؛ بنابراین شما با خرید یک خودروی لاکچری سود بسیار زیادی به دست می‌آورید. از این نظر سرمایه‌گذاری با ۱۰ میلیارد در زمینه خرید خودرو، عاقلانه است اما شما باید تمامی جوانب را در نظر بگیرید. فرض کنیم که تمام ۱۰ میلیارد خود را خرج خرید اتومبیل کرده‌اید. آیا به فکر محلی برای نگهداری آن‌ها هستید؟ آیا می‌دانید اگر در حین حمل‌ونقل آسیبی به بدنه خودرو وارد شود چه اندازه ضرر خواهید کرد؟ آیا به این فکر کرده‌اید اگر محل نگهداری خودرو‌ها به‌صورت ناگهانی دچار آتش‌سوزی شده و یا سرقت انجام گیرد، چه اتفاقی برای سرمایه شما خواهد افتاد؟ بنابراین ریسک سرمایه‌گذاری ۱۰ میلیارد با خرید اتومبیل بسیار بالا بوده و ما چنین توصیه‌ای را برای شما عزیزان نخواهیم داشت.

سرمایه‌گذاری با بودجه میلیاردی در املاک و مستغلات داخل یا خارج از کشور

سرمایه‌گذاری با ۱۰ میلیارد در زمینه خرید ملک

کسی که ۱۰ میلیارد سرمایه داشته باشد عاقلانه‌ترین کار این است که به سراغ خرید ملک برود. قیمت ملک هر روز در حال افزایش بوده و در دوران رکود تغییر چندانی در آن مشاهده نمی‌کنیم. بهترین روش سرمایه‌گذاری روشی است که کمک می‌کند شما سود مطمئن و زیادی را برای آینده خود رقم بزنید. در بین روش‌هایی که برای سرمایه‌گذاری با ۱۰ میلیارد بیان کردیم ما به شما پیشنهاد می‌دهیم که به سراغ خرید ملک بروید.

فرصت‌های طلایی برای خرید ملک هم در ایران و هم در کشورهای خارجی نظیر قبرس، ترکیه، عمارات و … وجود دارد که می‌تواند آینده شما و خانواده‌تان را تضمین کند. برای دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان شزوما تماس بگیرید!

اگر برای شما این سؤال پیش‌آمده که مزیت‌های سرمایه‌گذاری از طریق خرید ملک چیست که باعث شده نسبت به سایر روش‌ها برتری داشته باشد، پیشنهاد می‌کنیم ادامه مقاله را با دقت مطالعه نمایید.

چرا سرمایه‌گذاری با ۱۰ میلیارد در زمینه خرید ملک عاقلانه است؟

چند دلیل کاملاً منطقی که بیان خواهد کرد چرا بهترین روش سرمایه‌گذاری با ۱۰ میلیارد، خرید ملک است:

 • خاک هیچ‌گاه ارزش خود را از دست نمی‌دهد.

به شما پیشنهاد می‌کنیم نوسانات قیمت در بین روش‌های مختلف سرمایه‌گذاری را با دقت بررسی کنید. آیا به نظر شما تنها بازار ملک و مسکن نبوده است که کمترین نوسان را داشته و تقریباً در طول سالیان، سودهی بسیار زیادی را برای صاحبان سرمایه به همراه داشته است؟ حتی از کسانی که در زمینه‌‌هایی همانند فرش، خودرو یا طلا کار می‌کنند سوال پرسیده شده که به نظر شما با ۱۰ میلیارد کجا سرمایه‌گذاری کنیم؟ اغلب آن‌ها معتقد هستند بهترین راهکار، خرید ملک است.

زمینه نه‌تنها ارزش خود را از دست نمی‌دهد بلکه رو به رشد بوده و حتی اگر یک زمین در خارج از شهر خریداری کنید در طولانی‌مدت متوجه خواهید شد که چه‌کار عاقلانه‌ای انجام داده‌اید؛ بنابراین به‌خصوص اگر تصمیم گرفته‌اید سرمایه‌گذاری آینده‌دار برای فرزندان خود داشته باشید، بهترین کار این است که در زمینه خرید ملک سرمایه‌گذاری کنید. فرض کنیم که شما یک مغازه پیش‌خرید می‌کنید. بعد از آماده شدن می‌توانید از آن استفاده نمایید تا زمانیکه فرزند شما بزرگ‌شده و از این ملک برای کسب‌وکار خود استفاده کند. درواقع شما بهترین روش سرمایه‌گذاری را داشته‌اید تا در طول دوران زندگی خود نیز از سود آن بهره‌مند شوید.

 • مشکلات روش‌های دیگر سرمایه‌گذاری برای ملک وجود ندارد.

همان‌گونه که گفته شد برای خرید ارز و طلا باید نگران مسئله سرقت نیز باشیم. برای سرمایه‌گذاری در زمینه خرید خودرو باید این مسئله را در نظر بگیرید که هر آن ممکن است خودرو شما آسیب ببیند و یا حتی ارزش آن کاهش پیدا کند؛ اما چنین محدودیت‌هایی برای بازار ملک و مسکن وجود ندارد. اگر شما در زمان خرید، تمامی اسناد و مدارک ملک را با دقت بررسی کنید و مطمئن باشید هیچ تخلفی انجام نگرفته، حتی اگر این زمین را در شهری دیگر ر‌ها کنید و چند سال دیگر به سراغ آن بروید، بازهم ازنظر قانونی متعلق به شما بوده و هیچ‌کس قادر نیست آن را بدزدد.

 • بازار ملک همیشه رونق دارد.

اگر روش‌های دیگر سرمایه‌گذاری را بررسی کنید، متوجه خواهید شد که در طول دوران نوسانات شدید قیمت در آن‌ها دیده‌شده و گاهی اوقات قیمت طلا، ارز و خودرو به‌شدت افت کرده است. در این صورت کسانی که سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت داشته و تصمیم گرفته‌اند سرمایه خود را بفروشند، سود چندانی را به دست نخواهند آورد ولی چنین شرایطی برای خرید ملک وجود ندارد. حتی اگر به دوران رکود نیز وارد شویم بازهم افت شدیدی در قیمت مشاهده نخواهد شد.

برای سرمایه‌گذاری با ۱۰ میلیارد در بازار مسکن چه‌کار کنیم؟

سرمایه‌گذاری با ۱۰ میلیارد در بازار مسکن
با 10 میلیارد چیکار کنم – شاید یکی از بهترین گزینه‌ها سرمایه گذاری در املاک و مستقلات باشد

همان‌گونه که در این مقاله متوجه شدید علی‌رغم وجود روش‌های متنوع و زیاد برای سرمایه‌گذاری با ۱۰ میلیارد، تقریباً تمامی متخصصان در علم اقتصاد معتقد هستند ایمن‌ترین و بهترین روش، ورود به خریدوفروش ملک است. دلایل برتری سرمایه‌گذاری در زمینه خرید ملک را به‌طور کامل برای شما عزیزان توضیح دادیم. حتی جالب است بدانید که افراد کارخانه‌دار و یا سرمایه‌گذاران بزرگ نیز ترجیح می‌دهند بخشی از پس‌انداز خود را در زمینه‌ خرید ملک سرمایه‌گذاری کنند. اگر شما نیز به فکر سرمایه‌گذاری با ۱۰ میلیارد هستید قطعاً این سوال برای شما به وجود خواهد آمد که چگونه می‌توان در این زمینه وارد شد و با اطمینان خاطر بهترین ملک در بهترین موقعیت را خریداری نمود؟ در این قسمت از مقاله چند نکته را برای شما توضیح خواهیم داد تا بتوانید برای سرمایه‌گذاری با ۱۰ میلیارد، تصمیم‌گیری بهتری برای خرید ملک داشته باشید:

 • هدف شما از خرید ملک چیست؟

اولین سؤالی که باید از خود بپرسید این است که من با چه هدفی قرار است ۱۰ میلیارد پس‌انداز خود را در زمینه خرید ملک صرف کنم؟ برخی از افراد به فکر یک سرمایه‌گذاری آینده‌دار و طولانی‌مدت هستند. فرض کنیم سرمایه‌داران بزرگ می‌خواهند املاکی را برای فرزندان خود خریداری کنند. در این صورت انتخاب برای شما بسیار باز خواهد بود. مثلاً اگر قرار باشد که ملک خریداری‌شده به مدت ۲۰ سال بلااستفاده باقی بماند، حتی شما می‌توانید با ۱۰ میلیارد تعداد زیادی زمین در حومه شهر خریداری کنید چون مطمئن هستید که در طول این سال‌های پیش رو، پیشرفت‌های چشمگیری اتفاق خواهد افتاد؛ اما برای افرادی که به فکر سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت هستند باید ۱۰ میلیارد خود را در جایی سرمایه‌گذاری کنند که در همین مدت‌زمان کوتاه بهترین سودد‌هی را برای آن‌ها به همراه داشته باشد.

برای مثال خرید املاک تجاری واقعاً پیشنهاد عالی خواهد بود. کسی که ۱۰ میلیون پس‌انداز دارد قطعاً ازنظر محل زندگی مشکلی نخواهد داشت؛ بنابراین عاقلانه‌ترین کار این است که پس‌انداز خود را در زمینه خرید املاک تجاری کنار بگذارد تا بتواند در کوتاه‌مدت سود زیادی را از طریق اجاره دادن این املاک و یا فروش آن‌ها با قیمت بسیار بالا در دوران رونق به دست بیاورد.

 • کجا سرمایه‌گذاری کنیم؟

دومین نکته که باید در زمینه‌ خرید ملک جهت سرمایه‌گذاری با ۱۰ میلیارد به آن توجه داشته باشید، انتخاب بهترین موقعیت مکانی است. درصورتی‌که تصمیم دارید سرمایه‌گذاری طولانی‌مدت و آینده‌دار را انجام دهید می‌توانید در تمامی مناطق کشور به‌خوبی تحقیق کرده و بهترین موقعیت را انتخاب کنید. برای مثال درصورتی‌که می‌دانید خرید ملک در تهران (آن هم نه در هر منطقه‌ای، برخی قسمت‌های تهران بسیار گران شده‌اند و خرید ملک در آن مناطق کار عاقلانه‌ای نیست)، بیشترین سوددهی را برای شما خواهد داشت حتی اگر در این شهر سکونت ندارید پیشنهاد می‌کنیم به فکر خرید ملک در استان تهران باشید چون قرار است شما این ملک را تا سالیان طولانی به‌صورت بلااستفاده ر‌ها کرده و یا اینکه آن را اجازه دهید.

در این صورت محدودیتی برای شما وجود نخواهد داشت؛ اما اگر اصرار دارید خرید ملک حتماً در محل زندگی شما اتفاق بیافتد، بازهم باید هدف خود از سرمایه‌گذاری را مشخص کنید. همان‌گونه که گفته شد برای زمانی که شما نمی‌خواهید از این ملک تا سالیان طولانی استفاده کنید باید به آینده املاک توجه داشته باشید. به‌جای اینکه ۱۰ میلیارد خود را صرف خرید یک‌تکه زمین با قیمت بسیار گزاف کرده و آن را ر‌ها کنید، مساحت زیادی از زمین‌ها در حومه شهر را بخرید. مطمئن باشید که در آینده سود زیادی نصیب شما می‌گردد. در غیر این صورت بهتر است به سراغ مناطقی از شهر خود بروید که بازار ملک در آنجا رونق بیشتری دارد چون اگر در کوتاه‌مدت بخواهید ملک را بفروشید سود بیشتری نصیب شما خواهد شد.

سرمایه‌گذاری در کشورهای امن که عرصه و اعیان را هم زمان به شما می‌فروشند نیز گزینه خوبی است. یکی از این کشورها که کارگروه شزوما کمپانی رسمی ثبت شده در آن دارد و تاکنون به ایرانیان زیادی کمک کرده است که در آن کشور صاحب خانه شوند، قبرس شمالی است.

شما می توانید با همان مبلغی که می‌توانید در ایران ملک بخرید، در کشور قبرس ملک مورد نظر خود را خریداری کنید و ضمن بهره‌مندی از افزایش قیمت ملک طی ماه‌های آینده، از اجاره دادن آن نیز درآمد ارزی داشته باشید. شاید برایتان جالب باشد که اگر قصد مهاجرت یا دریافت اقامت قبرس شمالی را ندارید، می‌توانید با خرید ملک از امتیاز سرمایه‌گذاری استفاده کرده و با دریافت اجاره، درآمد ارزی داشته باشید و چند برابر ایران اجاره دریافت کنید. در این خصوص پیشنهاد می کنیم ویدئو زیر را مشاهده کنید.

 • آیا املاک پیشنهادی قانونی هستند؟

زمانی که شما به مشاورین املاک مراجعه می‌کنید و به آن‌ها می‌گوید که قرار است سرمایه‌گذاری ۱۰ میلیاردی در زمینه خرید ملک داشته باشید قطعاً همه آن‌ها وسوسه خواهند شد یکی از املاک پیشنهادی خود را به شما بفروشند چون در این صورت سود بیشتری نصیب آن‌ها می‌شود؛ اما شما نباید فراموش کنید که متاسفانه برخی از مشاورین املاک معتمد و صادق نیستند و از اعتماد مشتریان خود سوءاستفاده کرده و املاک غیرقانونی و املاکی که حتی در طولانی‌مدت آینده خوبی ندارد را به مشتریان می‌فروشند؛ اما قطعاً این سؤال برای شما به وجود می‌آید پس چگونه می‌توانیم مشاورین املاک باتجربه و منصف را برای سرمایه‌گذاری ۱۰ میلیاردی خود انتخاب کنیم؟

برای این منظور حتماً باید وقت زیادی برای تحقیق، پرسش و جستجو کنار بگذارید. از اهالی آن محل سؤال پرسیده و در صورت امکان به سراغ مشتریان قبلی بروید. اگر می‌دانید که این بنگاه معاملاتی در زمینه ساخت‌وساز مجتمع‌های مسکونی نیز فعالیت دارد، به سراغ مشتریان بروید و از خوش‌قول بودن آن‌ها مطمئن شوید.

زمانی که توانستید بهترین مشاورین املاک را پیدا کنید باید به سراغ اسناد املاک پیشنهادی بروید. تمامی اسناد و مدارک را با دقت بررسی کنید و از طرف دیگر حتماً به یک وکیل کارکشته نشان دهید تا مطمئن شوید هیچ مشکلی ازنظر قانونی برای ملک‌های پیشنهادی وجود ندارد. برخی از املاک دارای چند صاحب هستند برای مثال وراثت می‌خواهند ملک‌های به ارث رسیده را بفروشند. باید در زمان فروش همه آن‌ها حضورداشته باشند و یا اینکه وکالت‌نامه رسمی را به سایر فروشندگان ارائه کنند؛ بنابراین شرایط ملک را به‌طور کامل و دقیق بررسی کنید تا بعد از خرید دچار کوچک‌ترین مشکلی نشوید.

 • آیا ملک انتخابی ارزش قیمت پیشنهادی را دارد؟

و اما آخرین مرحله برای سرمایه‌گذاری با ۱۰ میلیارد در زمینه خرید ملک این است که شما از قیمت پیشنهادی توسط فروشنده و مشاورین املاک مطمئن شوید. حتی اگر شما بهترین و معتمدترین مشاورین املاک را هم پیداکرده باشید بازهم لازم است برای اطمینان از قیمت از چند متخصص در این زمینه سؤال بپرسید. ممکن است قیمت پیشنهادی به شما بیش از قیمتی باشد که عرف بازار بوده و در این زمینه شما ضرر خواهید کرد؛ بنابراین تمامی تحقیقات پیرامون این مسئله را انجام دهید تا سرمایه خود را از دست ندهید.

آیا پیش‌خرید چندین واحد آپارتمان با بودجه ۱۰ میلیارد تومان عاقلانه‌ است؟

سرمایه گذاری با 10 میلیارد تومان

زمانی که در مورد سرمایه‌گذاری صحبت می‌کنیم روش‌های زیادی در پیش روی شما قرارگرفته و این تنوع روش کمک می‌کند تا افراد بر اساس قدرت خرید خود و میزان پس‌اندازی که در اختیار دارند بتوانند روش مناسبی را انتخاب کرده و سود زیادی به دست بیاورند. در چند سال اخیر شاهد راه‌اندازی تعاونی‌های مسکن هستیم که هم در زمینه ساخت‌وساز مجتمع‌های مسکونی و هم در زمینه ساخت مجتمع‌های تجاری فعالیت می‌کنند.

این تعاونی‌ها در زمان شروع ساخت، پیش‌فروش واحد‌ها را آغاز می‌کنند. در این صورت هزینه ساخت‌وساز توسط مشتریان به‌صورت مرحله‌ای پرداخت خواهد شد. درنتیجه بدون اینکه فشاری به شما وارد شود می‌توانید بعد از مدت چند سال ملک خود را به‌صورت آماده دریافت کنید. سؤالی که برخی از مشتریان از من می‌پرسند این است که آیا عاقلانه است برای سرمایه‌گذاری با ۱۰ میلیارد به سراغ پیش‌خرید ملک برویم؟ برای توضیح دادن در این زمینه اجازه دهید چند مورد را باهم بررسی کنیم:

 • گاهی اوقات بعضی از افراد تصمیم می‌گیرند اکنون‌که پس‌انداز کلان در اختیاردارند به‌جای اینکه تمام این پس‌انداز را در یک زمینه سرمایه‌گذاری کنند، روش‌های مختلفی را امتحان کرده و از این طریق سود زیادی به دست بیاورند. برای مثال ممکن است تصمیم بگیرند که در کنار سرمایه‌گذاری طولانی‌مدت و آینده‌دار، یک سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت نیز داشته باشند. این دسته از افراد تصمیم می‌گیرند که به سراغ پیش‌خرید ملک بروند. در این صورت نیاز نیست تمام ۱۰ میلیارد را برای خرید ملک به‌صورت یکجا پرداخت نمایند. می‌توانند اقساط ملک را در بازه‌های زمانی مشخص پرداخت کرده و درنتیجه بخش عمده‌ای از ۱۰ میلیارد را وارد روش دیگری همانند خرید ارز، طلا، خودرو یا حتی ورود به بازار بورس کنند. حتی این دسته از افراد تصمیم می‌گیرند بخشی از سرمایه خود را به‌صورت یکجا برای خرید یک ملکی که واقعاً شرایط‌ ایده‌آل دارد صرف کنند. در چنین شرایطی پی خرید ملک نیز به‌عنوان سرمایه‌گذاری دوم شناخته‌شده و واقعاً سودآور خواهد بود.
 • فاکتور دیگر در این زمینه این است که آیا پیش‌خرید ملک پیشنهادی واقعاً ارزش دارد یا خیر. برای مثال در شهرک‌هایی که آینده درخشانی دارند در حال حاضر پیش‌خرید املاک تجاری آغاز می‌گردد. در این صورت کمی تحقیق کنید اگر مطمئن شدید که با پیش‌خرید این املاک واقعاً سود بسیار چشمگیر نصیب شما شده و می‌توانید لحظه صدساله را یک‌شبه بروید، به شما پیشنهاد می‌کنیم که بخشی از سرمایه ۱۰ میلیاردی خود را در این زمینه وارد کنید.
 • البته در زمینه پیش‌خرید ملک نباید فریب‌خورده و تنها به موقعیت عالی املاک توجه کنید. بلکه لازم است همه امور قانونی شامل اسناد، مدارک و قانونی بودن ساخت‌وساز را با دقت موردبررسی قرار دهید. متأسفانه برخی از املاک بعد از دو سال مشکل قانونی پیدا می‌کنند؛ بنابراین حتی لازم است نقشه ملک پیشنهادی را به مهندسین نشان دهید تا مطمئن شود ازنظر قانون شهرسازی نیز هیچ خللی در کار پیش نخواهد آمد.

خرید ملک در قبرس شمالی با سرمایه کمتر از 10 میلیارد

قبرس شمالی یکی از کشورهای روبه توسعه است که روز به روز ارزش املاک در آن افزایش میابد. به دلیل آب و هوای عالی، امنیت، هزینه پایین زندگی و تبلیغاتی که در سطح جهان برای این کشور انجام می شود، روز به روز افراد مختلفی از کشورهای متفاوت دنیا برای سرمایه گذاری در این کشور اقدام می‌کنند.

یک راه هوشمندانه برای اینکه با بخشی از پول خود سرمایه گذاری کنید، این است که در قبرس شمالی ملک بخرید و بعد از مدتی آن را بفروشید. واحد پولی برای خرید ملک در قبرس پوند انگلیس است و تا حد زیادی می‌توانید مطمئن باشید که دارایی شما در برابر تورم ایران و جهان، نه تنها ارزش خود را حفظ می‌کند بلکه سود خوبی نیز می‌کند.

لطفا ویدئو زیر را ببینید.


به شما پیشنهاد می‌کنیم همین حالا کتاب الکترونیکی سرمایه سازی آسان ارزی را مطالعه کنید. برای دانلود این کتاب (به صورت کاملا رایگان) فرم زیر را پر کنید و بلافاصله کتاب را دانلود کنید.


جمع‌بندی نهایی

ما در این مقاله سعی کردیم با بررسی روش‌های مختلف سرمایه‌گذاری به این سؤال پاسخ دهیم که با بودجه حدود ۱۰ میلیارد تومان چیکار کنید.

نکته‌ای که در پایان این مقاله باید ذکر کنیم این است که بهترین روش برای سرمایه‌گذاری با ۱۰ میلیارد، خرید ملک است. همان‌گونه که گفته شد شما با این کار هیچ‌گونه ضرری نخواهید دید چراکه ارزش خاک همیشه حفظ‌ شده و طبق آمار به‌دست‌آمده بر اساس تغییر قیمت بازار ملک و مسکن، در طول سالیان طولانی نوسان شدیدی در این زمینه مشاهده نشده است. درصورتی‌که برای سایر روش‌های سرمایه‌گذاری ما شاهد نوسانات بسیار زیاد بوده‌ایم. (البته دقت کنید که اگر بدون دانش و شناخت کافی اقدام به خرید ملک کنید، ممکن است در آینده برای فروش ملک خود دچار مشکلات زیادی شوید. موقعیت ملک بسیار مهم است و کارشناسان شزوما با سال‌ها سابقه موفق در سرمایه گذاری می‌توانند به شما کمک کنند.)

حتی اگر شما به فکر خرید ملک در حومه شهر باشید، شاید فکر کنید در حال حاضر این کار ارزش زیادی ندارد اما در آینده متوجه خواهید شد که چه‌کار درستی انجام داده‌اید چون جمعیت رو به افزایش بوده و مهندسین و پیمانکاران مجبور هستند ساخت‌وساز در همه شهر را آغاز کنند تا بتوانند ازنظر مسکن نیاز مردم جامعه را تامین کنند.

بنابراین با توجه به توضیحاتی که برای شما ارائه گردید، درصورتی‌که به فکر سرمایه‌گذاری با ۱۰ میلیارد هستید، ابتدا با بنگاه‌های معاملاتی و مشاورین املاک متخصص که سال‌هاست در این زمینه فعالیت می‌کنند صحبت کنید تا شما را راهنمایی کنند. درصورتی‌که می‌خواهید بخشی از پس‌انداز خود را درروش دیگری نیز وارد نمایید بازهم نیاز است از نیرو‌های متخصص سؤال کنید. درواقع به‌هیچ‌عنوان نباید بی‌گدار به آب بزنید. حتی زمانی که قرار است بخشی از سرمایه را در حرفه خود وارد نمایید لازم است از نیرو‌های همکار خود سؤال کنید تا متوجه شوید آیا آینده چنین سرمایه‌گذاری خوب است یا خیر.

به شما پیشنهاد می‌کنیم برای دریافت مشاوره رایگان، از طریق چت واتساپ یا تماس با تلفن‌های 02146148753 و 02146148783 اقدام نمایید.

1 دیدگاه برای “با 10 میلیارد تومان چیکار کنم – پردرآمدترین سرمایه گذاری در ایران

 1. Avatar
  جعفری مقدم گفته:

  ممنون پسندیدم مطلب شمارا
  من ملك کشاورزی مشأدارم بدون سند رسمی است ولی عرفی من شریک هستم نمی دانم بفروشم ملک سند دار بخرم یا ملک مشا نگه دارم از آینده مردم نا امیدم لطفا راهنمایی بفرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همین حالا شانس خود را امتحان کنید!

گردونه را بچرخون
مهمترین راز موفقیت مدیران و صاحبان جواز املاک بزرگ ایران؟

چگونه بدون حضور خودمان مشاوران‌مان، بهترین عملکرد را داشته باشند؟

قیمت محصول رایگان

اطلاعات شما نزد آکادمی شزوما محفوظ است و صرفا برای اطلاع رسانی‌ استفاده می‌شود
دست نگه دارید...
یک پیشنهاد ویژه برای شما داریم.
محتویات این دوره را به صورت آنلاین و با قیمت کمتر مشاهده کنید.
مهمترین راز موفقیت مدیران و صاحبان جواز املاک بزرگ ایران؟

چگونه بدون حضور خودمان، مشاوران‌مان بهترین عملکرد را داشته باشند؟

قیمت محصول رایگان، به مدت محدود

اطلاعات شما نزد آکادمی شزوما محفوظ است و صرفا برای اطلاع رسانی‌ استفاده می‌شود
پادکست سریالی دیجیتال مارکتینگ املاک
برشی از دوره دیجیتال مارکتینگ املاک
برای شرکت در این دوره به صورت رایگان، اطلاعات خود را در فرم زیر وارد نمایید.
دست نگه دارید...
یک پیشنهاد ویژه برای شما داریم.
به شما پیشنهاد می‌کنیم دوره دیجیتال مارکتینگ املاک را مشاهده کنید.
دست نگه دارید...
یک پیشنهاد ویژه برای شما داریم.
به شما پیشنهاد می‌کنیم دوره وبیناری آموزش مشاوران املاک حرفه‌ای را مشاهده کنید.
SUBSCRIBE TO NEWSLETTER
Turpis dis amet adipiscing hac montes odio ac velit? Porta, non rhoncus vut, vel, et adipiscing magna pulvinar adipiscing est adipiscing urna. Dignissim rhoncus scelerisque pulvinar?
SUBSCRIBE TO NEWSLETTER
Turpis dis amet adipiscing hac montes odio ac velit? Porta, non rhoncus vut, vel, et adipiscing magna pulvinar adipiscing est adipiscing urna. Dignissim rhoncus scelerisque pulvinar?