برای خرید ملک در کشورهای دیگر به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

زمان مطالعه: 4 دقیقه

سرمایه‌گذاری و خرید ملک در کشورهای دیگرشاید شما که در حال مطالعه این مقاله هستید، کمی سرمایه مالی پس انداز کرده و اکنون می‌خواهید یک روش مناسب برای سرمایه‌گذاری پیدا کنید. ممکن است به توصیه دوستان و آشنایان، تصمیم گرفته باشید سرمایه‌گذاری خرید ملک در کشورهای دیگر را تجربه کنید. حقیقت این است که در سال‌های اخیر، افراد زیادی به سراغ خرید ملک در خارج از کشور رفته‌اند و احتمالاً این تصور در ذهن شما نیز شکل‌گرفته است که این کار، بهترین سود را در کوتاه‌ترین زمان در اختیار شما قرار می‌دهد. اما در این مقاله می‌خواهیم در مورد واقعیت ماجرا صحبت کنیم.

سرمایه گذاری ملک در کشورهای دیگر

چند نکته مهم برای خرید ملک در کشورهای دیگر

به طور کلی ما به شما توصیه نمی‌کنیم که به سراغ خرید ملک در خارج از کشور بروید چون با این کار، ارز از کشور خارج شده و قطعاً این مسئله تماماً به زیان اقتصاد کشور خواهد بود. اما ممکن است شما به دلیل شرایط کاری خود مجبور باشید ملکی در کشور مقصد خریداری کنید تا در زمان اقامت در کشور خارجه، بتوانید در ملک خود زندگی کنید؛ لذا در این حالت چند نکته زیر را در نظر داشته باشید:

هزینه خرید ملک

اولین نکته که لازم است به‌خوبی نسبت به آن تامل داشته باشید، هزینه خرید ملک در کشورهای دیگر است. شاید با پس اندازی که اکنون دارید بتوانید در ایران، یک ملک خریداری کنید و این ذهنیت به وجود آمده باشد که قطعاً قدرت خرید ملک در خارج را دارید. اما این باور کاملاً غلط است. شما باید ابتدا سرمایه خود را بر اساس ارز کشور مربوطه معادل‌سازی کنید و سپس تصمیم‌گیری نمایید.

اطمینان از اعتبار ملک

اگر بخواهید در کشور خودمان ملکی خریداری کنید، قطعاً بنگاه‌های معاملاتی زیادی وجود دارد که می‌توانند در این زمینه به شما کمک کنند. از سویی دیگر شما به‌راحتی می‌توانید به سراغ دفاتر اسناد و مدارک رفته و از اعتبار ملک موردنظر مطمئن شوید. اما برای خرید ملک در کشورهای دیگر، کار کمی سخت می‌شود. پیداکردن مشاور املاک مطمئن در کشور بیگانه واقعاً سخت است. از سویی دیگر شما در مورد قوانین آن کشور اطلاعات زیادی نداشته و نمی‌دانید چگونه می‌توان در مورد اعتبار اسناد، اطلاعات لازم را به دست آورد. متأسفانه با افراد زیادی برخورد داشته‌ایم که دارایی خود را در اثر یک اعتماد نادرست به فردی متقلب در خارج از کشور، ازدست‌داده‌اند.

راهنمای خرید خانه در خارج

ارتباط با مشاورین املاک ایرانی

پیشنهاد ما این است که در داخل کشور، به سراغ بنگاه‌های معاملاتی معتبر بروید و از آن‌ها در مورد فعالیت‌های خود در خارج از کشور سؤال کنید. در واقع شما باید قبل از خروج از کشور، یک مشاور املاک معتمد در کشور خارجه مدنظر پیدا کنید. در این صورت نه‌تنها می‌توانید از جعلی نبودن اسناد مطمئن شوید بلکه مشاور کمک می‌کند یک ملک مناسب در بهترین جای شهر خریداری کنید. این مسئله از دو جنبه اهمیت دارد. از یک سو، ساکنین منطقه موردنظر بر کیفیت زندگی یا کار شما تأثیر می‌گذارند. فرض کنیم که شما در یک منطقه که پرخطر است، خانه‌ای خریده‌اید. قطعاً این محیط برای زندگی خانواده مناسب نخواهد بود. از سویی دیگر، اگر هر زمان قصد داشته باشید ملک را فروخته و به ایران بازگردید، منطقه‌ای که ملک در آن قرار دارد، بر روی قیمت آن تأثیر می‌گذارد. در واقع شما باید سرمایه‌گذاری مطمئن و آینده‌دار داشته باشید.

قرارداد با تیمی از مشاورین حرفه‌ای

البته ممکن است قصد شما از خرید ملک در کشورهای دیگر، سرمایه‌گذاری باشد و نمی‌خواهید در آن کشور زندگی کنید. در این صورت حتماً باید یک تیم مشاوره حرفه‌ای در داخل کشور پیدا کنید که این نوع سرمایه‌گذاری‌ها را در کشورهای خارجی انجام می‌دهند. در چنین سرمایه‌گذاری‌هایی باید به نوع پروژه ساختمانی، کشور موردنظر، هدف از اجرای پروژه، تیم مهندسین فعال در آن و… توجه داشته باشید. سپس در جلسات مشاوره با کارشناسان، میزان سودی که در آینده به دست می‌آید را به طور تقریبی بررسی کنید. حتی خطرات و مشکلات احتمالی نیز باید سنجیده شود. درنهایت با این اطلاعات، تصمیم درست را اتخاذ کنید.

به قوانین کشور موردنظر توجه کنید.

خرید خانه در کشورهای دیگردر برخی کشورها، خرید خانه نه‌تنها به‌عنوان سرمایه‌گذاری حساب نمی‌شود، بله به دلیل مالیات و هزینه‌های سنگین به شما ضرر مالی می‌زند.

همچنین در برخی از کشورها اگر ملک بخرید، بازهم در نهایت ملک متعلق به دولت است و پس از گذر بازة زمانی معین، ملک از مالکیت شما خارج می‌شود.

به همین دلیل داشتن اطلاعات لازم و مشورت با افراد کاردان می‌تواند از زمان و سرمایة شما محافظت کند.

آکادمی شزوما، می‌تواند به شما کمک کند تا بهترین تصمیم را برای سرمایه‌گذاری انجام دهید. مشاوران ما سابقة همکاری با مشاوران املاک بزرگ در سطح جهان را دارند. همچنین در برخی از مناطق پرتقاضا سرمایه‌گذاری کشورهای دیگر، شناخت کافی از فرصت‌ها و چالش‌های موجود دارند.

به شما پیشنهاد می‌کنیم که برای کسب اطلاعات برای سرمایه‌گذاری در کشورهای دیگر و ارتباط با کارشناسان شزوما، همین حالا با شماره‌های 02146148753 و 02146148783 تماس بگیرید. در صورت اشغال بودن تلفن‌ها یا در صورتی که خارج از ساعات اداری از سایت بازدید می‌کنید، لطفا فرم را پر کنید تا کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس بگیرند.


شزوما هیچ شعبه‌ دیگری ندارد.
برای خرید لطفا فقط از طریق کارگروه حقوقی شزوما اقدام کنید؛ در غیر اینصورت مجموعه شزوما هیچگونه مسئولیتی در قبال خرید نامطمئن شما ندارد.
سرمایه‌گذاری از شما تضمین از ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همین حالا شانس خود را امتحان کنید!

گردونه را بچرخون
مهمترین راز موفقیت مدیران و صاحبان جواز املاک بزرگ ایران؟

چگونه بدون حضور خودمان مشاوران‌مان، بهترین عملکرد را داشته باشند؟

قیمت محصول رایگان

اطلاعات شما نزد آکادمی شزوما محفوظ است و صرفا برای اطلاع رسانی‌ استفاده می‌شود
دست نگه دارید...
یک پیشنهاد ویژه برای شما داریم.
محتویات این دوره را به صورت آنلاین و با قیمت کمتر مشاهده کنید.
مهمترین راز موفقیت مدیران و صاحبان جواز املاک بزرگ ایران؟

چگونه بدون حضور خودمان، مشاوران‌مان بهترین عملکرد را داشته باشند؟

قیمت محصول رایگان، به مدت محدود

اطلاعات شما نزد آکادمی شزوما محفوظ است و صرفا برای اطلاع رسانی‌ استفاده می‌شود
پادکست سریالی دیجیتال مارکتینگ املاک
برشی از دوره دیجیتال مارکتینگ املاک
برای شرکت در این دوره به صورت رایگان، اطلاعات خود را در فرم زیر وارد نمایید.
دست نگه دارید...
یک پیشنهاد ویژه برای شما داریم.
به شما پیشنهاد می‌کنیم دوره دیجیتال مارکتینگ املاک را مشاهده کنید.
دست نگه دارید...
یک پیشنهاد ویژه برای شما داریم.
به شما پیشنهاد می‌کنیم دوره وبیناری آموزش مشاوران املاک حرفه‌ای را مشاهده کنید.
SUBSCRIBE TO NEWSLETTER
Turpis dis amet adipiscing hac montes odio ac velit? Porta, non rhoncus vut, vel, et adipiscing magna pulvinar adipiscing est adipiscing urna. Dignissim rhoncus scelerisque pulvinar?
SUBSCRIBE TO NEWSLETTER
Turpis dis amet adipiscing hac montes odio ac velit? Porta, non rhoncus vut, vel, et adipiscing magna pulvinar adipiscing est adipiscing urna. Dignissim rhoncus scelerisque pulvinar?