چگونه خانه بخریم؟

زمان مطالعه: 12 دقیقه

امروزه قیمت خانه، مسکن و دیگر املاک سر به فلک کشیده است ازاین‌رو صاحب‌خانه شدن به آرزویی محال تبدیل‌شده است و راه اشتباه برای رسیدن به این رویا این است که مدام پول‌های خود را پس‌انداز کنید و منتظر بمانید تا روزی با مبلغ جمع‌آوری‌شده خود ملکی را خریداری نمایید. راهکار عاقلانه این است که یک‌خانه ارزان‌قیمت با بودجه در دسترس خریداری نمایید یا از وام و قرض استفاده کرده و صاحب‌خانه شوید. به این صورت نه‌تنها صاحب‌خانه خواهید شد بلکه خرید خانه خیلی سریع اتفاق خواهد افتاد.

اما خرید خانه در این شرایط که مردم به‌سختی پول خود را پس‌انداز می‌کنند در حقیقت یکی از سخت‌ترین کارها به‌حساب می‌آید و به راحتی آنچه عنوان می‌شود نیست؛ اما راهکارهایی وجود دارد که در خرید یک ملک به شما کمک خواهند کرد.خرید خانه با استفاده از تسهیلات مسکن

صندوق پس‌انداز مسکن در بانک مسکن از خردادماه سال 1394 کار خود را آغاز نمود و در حال حاضر به تعدادی از سپرده‌گذاران تسهیلات اعطا شده است. در ابتدای شروع کار این صندوق، تنها سرپرستان خانوار، زوج‌های جوان و خانه اولی‌ها می‌توانستند افتتاح حساب کنند و سپس وام دریافت نمایند اما امروزه برخی از شرایط دریافت این وام ساده‌تر شده است.

متقاضی تهرانی خرید ملک می‌تواند با سپرده‌گذاری 40 میلیون تومانی به مدت یک سال در بانک مسکن، 80 میلیون تومان وام دریافت نماید. علاوه بر این‌که مبلغ سپرده اولیه نیز به وی بازگردانده خواهد شد که درمجموع متقاضی می‌تواند 120 میلیون تومان وام دریافت نماید. اگر به این مبلغ 10 میلیون تومان وام جعاله تعمیرات مسکن نیز اضافه شود به‌طورکلی در دستان متقاضی خرید خانه 130 میلیون تومان پول نقد قرار خواهد گرفت.

وام خرید مسکن از محل اوراق تسهیلات

این روش یکی دیگر از روش‌های خرید خانه برای افرادی است که قصد ندارند از سیستم پس‌انداز استفاده نمایند. خرید اوراق گواهی حق تقدم تسهیلات مسکن از طریق شعب بانک مسکن و از طریق فرابورس قابل خریداری است. قیمت هر برگه حق تقدم تسهیلات مسکن به نرخ روز آن در بازار سرمایه وابسته است. با هر برگه می‌توان 500 هزار تومان تسهیلات دریافت کرد. متقاضی نیز با توجه به نیاز مالی خود هر تعداد برگه که بخواهد می‌تواند بخرد. سقف این تسهیلات در تهران 60 میلیون تومان است که با احتساب 10 میلیون تومان وام جعاله، به 70 میلیون تومان خواهد رسید.

همچنین زوج‌هایی که بخواهند با یکدیگر یک واحد مسکونی بخرند می‌توانند تا سقف 100 میلیون تومان تسهیلات مسکن همراه با 10 میلیون تومان وام جعاله مسکن، تسهیلات دریافت نمایند.

روش ترکیبی وام+ آورده شخصی+ پول رهن کامل

بسیاری از متقاضیان خرید واحد مسکونی اعم از مصرفی و سرمایه‌ای با این روش برای خرید ملک مسکونی آشنا هستند و عده زیادی نیز از آن استفاده کرده‌اند. به این صورت که متقاضیانی که تمایل به پس‌انداز کردن پول خود در صندوق مسکن ندارند می‌توانند از روش ترکیب وام خرید مسکن و اوراق تسهیلات همراه با آورده شخصی خود به‌علاوه مبلغ ودیعه مسکن مستاجر ملک مورد نظر شوند و هزینه خرید واحد مسکونی موردنظر را تامین نمایند.

وام خرید مسکن

راهنمای خرید ملکامروزه خرید مسکن علاوه بر این‌که نیاز بشر به سرپناه و حریم شخصی را رفع می‌کند به یک سرمایه‌گذاری بلندمدت با بازدهی قابل‌قبول نیز تبدیل‌شده است. درصورتی‌که قصد خرید ملک را با توجه به بودجه خود دارید ابتدا باید هدف خود را از خرید ملک مورد نظر مشخص سازید. آیا خرید ملک برای سکونت شخصی خود و خانواده‌تان است و ممکن است چندین سال به فکر فروش آن نباشید و یا قصد اجاره دادن آن به دیگر اشخاص یا فروش واحد در آینده نزدیک را دارید. در هر یک از این حالت‌ها باید شرایط رونق و یا رکود بازار مسکن را مورد بررسی قرار دهید.

اگر خرید خانه با هدف مصرف شخصی است بهتر است قبل از دوران رونق و شرایط رکود مسکن وارد عمل شوید، زیرا دوران رکود به معنای کاهش تقاضا و کاهش رشد قیمت‌ها در کوتاه‌مدت است. ازاین‌رو بهتر است با آرامش و تمرکز لازم و در زمان مناسب مهم‌ترین خرید زندگی خود را انجام دهید؛ اما اگر خرید شما به‌منظور سرمایه‌گذاری است و احتمالاً در مدت‌زمان کوتاه قصد فروش واحد مسکونی موردنظر و یا قصد اجاره به غیر را دارید، مناسب‌ترین زمان خرید در پایان دوران رکود و آغاز رونق بازار مسکن خواهد بود؛ زیرا با افزایش تقاضا برای خرید، روند رشد قیمت با سرعت بیشتر طی خواهد شد و دوره بازگشت سرمایه به‌مراتب کوتاه‌تر خواهد بود.

برای سرمایه‌گذاری در بازار ملک نخستین نکته‌ای که باید در نظر گرفته شود پتانسیل رشد قیمت منطقه مورد نظر شما در آینده خواهد بود. به‌عنوان‌مثال در شهر تهران، مناطقی که از لحاظ حمل‌ونقل عمومی و دسترسی به مرکز شهر در وضعیت بهتری قرار داشته باشد و یا خارج از محدوده طرح ترافیک واقع‌شده باشد رشد قیمت بالاتری در مقایسه با دیگر مناطق برای آن‌ها پیش‌بینی می‌شود.

انتخاب محل مناسب برای خرید ملک

تمامی متقاضیان تقریباً برای خرید ملک، بودجه محدودی دارند و سعی می‌کنند که با توجه به بودجه خود بهترین انتخاب ممکن را انجام دهند. بدون شک منطقه‌ای که برای خرید ملک انتخاب می‌شود از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. این مسئله به‌قدری اهمیت دارد که منطقه و زمین ملک مورد نظر درصد قابل‌توجهی از قیمت ملک را به خود اختصاص می‌دهد. هدف اصلی این است که با پول در دسترس خود بهترین منطقه را مناسب با نیاز خود برای خرید ملک انتخاب نمایید انتخاب محله مورد نظر به موارد زیادی وابسته است از جمله این موارد می‌توان به رشد و پیشرفت منطقه در آینده، نزدیکی به محل کار، نزدیکی به مدارس دولتی یا غیرانتفاعی درصورتی‌که فردی از خانواده محصل باشد.

دسترسی مناسب به مرکز شهر، خیابان‌ها و گذرگاه‌های اصلی، ترافیک و آلودگی صوتی کمتر، نزدیکی به مراکز تامین‌کننده مایحتاج روزانه مانند نانوایی و سوپرمارکت، دسترسی به پارک و فضای سبز و دیگر امکانات رفاهی که تمام این موارد هنگام انتخاب محل سکونت باید در نظر گرفته شوند. توجه کنید که نزدیکی به دکل‌های برق فشارقوی از جنبه‌های منفی محل قرارگیری واحد مسکونی است. همین‌طور واحد مسکونی تا حد امکان بهتر است در مجاورت بیمارستان، مسجد، مراکز و ادارات دولتی، رستوران و هتل، مدارس و دانشگاه‌ها و مکان‌هایی از این قبیل به دلیل ازدحام اشخاص و خودروها نباشد.

تعداد واحدها و بهترین طبقه برای خرید ملک

تعداد واحدهای مجتمع آپارتمانی و همین‌طور تعداد واحدها از چند نظر مهم هستند، نخستین مسئله قدرالسهم ملک است. قدرالسهم در حقیقت درصد سهم مالک واحد مسکونی از عرصه ملک است. در حقیقت هرچه تعداد واحدها کمتر باشد سهم شما از قدرالسهم بیشتر و آپارتمان شما ارزش بیشتری خواهد داشت. این‌یکی از دلایلی است که آپارتمان‌های کم واحد متقاضی بیشتری نسبت به دیگر مجتمع‌های مسکونی دارند.

یکی دیگر از دلایلی که آپارتمان‌های کم واحد طرفداران بیشتری دارند خلوت بودن آن‌ها به دلیل واحدهای کم و تعداد افراد کمتر ساکن در مجتمع است. البته این نکته را نیز در نظر بگیرید که در آپارتمان‌های کم واحد هزینه‌های تعمیر ساختمان بین تعداد واحدهای کم تقسیم می‌شود و به نسبت بالاتر خواهد بود. البته افرادی نیز خواستار زندگی در مجتمع‌های پر واحد هستند که به دلیل امنیت بالای این مجتمع‌ها و مدیریت قانونمندتر آن‌ها است. هرچند فضای سبز، سوپرمارکت و فروشگاه‌ها و خدمات رفاهی اختصاصی مجتمع‌ها و شهرک‌های مسکونی نیز طرفداران زیادی دارند.

در رابطه با بهترین طبقه برای خرید ملک نیز معمولاً طبقات بالاتر برای خرید گزینه مناسب‌تری می‌باشند، زیرا از لحاظ ویو و دید اشراف بیشتری دارند و همچنین نورگیری واحدهای طبقات بالایی بهتر است و آلودگی‌های طبقات پایین‌تر در آن‌ها کمتر است. البته این در شرایطی صدق خواهد کرد که مجتمع مسکونی از سیستم ایمنی آسانسور و برق اضطراری و خروجی اضطراری استاندارد برخوردار باشد.

آپارتمان‌هایی تعداد واحد آن‌ها در یک طبقه کمتر است مطلوب‌تر هستند چون رفت‌وآمد در آن‌ها کمتر خواهد بود و آپارتمان خلوت‌تر است و سروصدا نیز در آن‌ها کمتر است. در آپارتمان‌هایی بیش از یک واحد در هر طبقه وجود دارند بهتر است تا حد امکان درب‌های ورودی واحدهای روبرو دقیقه روبروی یکدیگر قرار نگیرند.

نکات مهم برای خرید ملک

نکات مهم برای خرید ملک

برای این‌که تا مدت از خرید ملک خود راضی باشید توصیه می‌شود از کارشناسان امور ملکی کمک بگیرید، اما اگر برای شما امکان‌پذیر نبود به هنگام خرید بهتر است نکاتی را مدنظر قرار دهید که در ادامه چندین نکته را عنوان خواهیم نمود:

موقعیت قرارگیری ملک مورد نظر خود را در نظر بگیرید، خانه‌ای که در نزدیکی اتوبان‌ها و خیابان‌های اصلی قرار دارند از لحاظ آلودگی هوا و آلودگی صوتی مطلوب نیستند. یکسان بودن کاربری تمام واحدهای یک مجتمع نیز از اهمیت قابل‌توجهی برخوردار است. گاهی اوقات وجود واحد مسکونی با موقعیت اداری در همسایگی شما ممکن است مشکلاتی را برای شما ایجاد نماید.

عرض کوچه و گذر آن را نیز هنگام خرید خانه در نظر بگیرید. هرچه کوچه عریض‌تر باشد از چندین نظر بهتر خواهد بود. نخست این‌که در کوچه‌های باریک، آپارتمان‌های روبرو مانع نفوذ نور آفتاب به واحدهای طبقات پایین‌تر خواهد شد و به‌ویژه در مناطق سردسیر نتابیدن نور به کف کوچه برف‌ها دیرتر آب خواهند شد. علاوه بر آن در کوچه‌های با گذر کم مشکل عبور خودرو، دور زدن و هدایت خودرو به سمت پارکینگ وجود خواهد داشت که هنگام خرید خانه باید این مسائل را در نظر گرفت.

فاکتورهای تعیین‌کننده قیمت ملکیکی از مهم‌ترین فاکتورهای تعیین‌کننده قیمت یک ملک عمر آن است. به‌طورمعمول از مصالح و نمای ساختمان عمر تقریبی ساختمان قابل تخمین است اما برای کسب اطلاع از سن دقیق ملک مورد نظر باید به نخستین قبض برق صادره از اداره برق رجوع نمایید، دقت کنید که پایان کار ساختمان و یا مجوز ساخت هیچ‌یک تعیین‌کننده عمر واقعی بنا نیستند و ممکن است تا سال‌ها پس از ساختن بنا نسبت به گرفتن پایان کار اقدام نشود. این به شما بستگی دارد که با بودجه مشخص خانه نوساز با متراژ پایین‌تر را انتخاب نمایید و یا خانه چند سال ساخت با متراژ بالاتر را.

مشاعات ساختمان را نیز باید مورد بررسی قرار دهید. از مواردی که کمتر به آن توجه می‌شود کیفیت عایق‌کاری پشت‌بام است. قبل از خرید ملک حتماً به این مسئله دقت نمایید که عایق‌کاری مناسب و استاندارد اجرا شده باشد زیرا در صورت بروز مشکل، هزینه تعمیر و نصب مجدد آن بر عهده مالکین تمام واحدها خواهد بود.

راه‌ پله‌ها و راهروها نیز از مشاعات ساختمان محسوب می‌شوند که به در زمان خرید ملک باید به عرض آن‌ها توجه کنید. راه‌پله‌های باریک در زمان جابجایی لوازم‌خانگی و دیگر موارد برای شما مشکلاتی را به وجود می‌آورند. عرض استاندارد و مطلوب برای راه‌پله‌ها حدود 110 سانتی‌متر است.

نکات دیگر برای خرید ملک

کیفیت و نحوه استفاده و نگهداری از آسانسور نیز بخشی از مشاعات ساختمان محسوب می‌شود که باید موردتوجه قرار گیرند. استفاده نادرست و عدم سرویس و تعمیر به‌موقع آسانسور، خسارات جانی و مالی برای شما به همراه خواهد داشت.

اسکلت سازه و فاصله استاندارد آن با ساختمان‌های مجاور نیز باید هنگام خرید ملک در نظر گرفته شوند. سازه مورد نظر باید در مقابل زلزله و آتش‌سوزی از مقاومت کافی برخوردار باشد و از لحاظ خروجی اضطراری، سیستم اطفا حریق، درزهای انقطاع و انبساط کاملاً طبق استانداردها و مقررات ملی ساختمان باشد.

انشعابات آب و گاز را نیز باید مورد بررسی قرار داد. لوله‌کشی جداگانه آب و گاز برای هر واحد از جنبه‌های مثبت ساختمان موردنظر محسوب می‌شود. کیفیت لوله‌کشی آب، گاز، فاضلاب و تهویه مطبوع آپارتمان را نیز مورد توجه قرار دهید. لوله‌کشی گاز باید از لحاظ ایمنی و استانداردها کاملاً تایید شده باشد. عایق‌کاری سرویس‌های بهداشتی و حمام و آشپزخانه نیز باید به‌درستی انجام‌شده باشد و ساکنین طبقات پایین‌تر مشکل رطوبت دهی از سقف را نداشته باشد. بهتر است در طراحی نقشه حمام و سرویس‌های بهداشتی در طبقات روی یکدیگر قرار گیرند.

از دیگر عوامل مهم که هنگام خرید ملک باید در نظر گرفته شوند سیستم گرمایش و سرمایش هستند. در ساختمان‌های نوسازتر از تکنولوژی‌های جدید گرمایش و سرمایش استفاده‌شده است که این مسئله باعث رفاه حال بیشتر ساکنین خواهد بود. پنجره‌های دوجداره، عایق‌کاری حرارتی اصولی و مسدود نمودن درزهای اطراف بازشوها باعث بهینه‌سازی و مصرف کمتر انرژی و کاهش آلودگی صوتی خواهد شد.

در صورت وجود پارکینگ و انباری، مشخصات آن باید به‌طور کامل در سند ذکر شود؛ اگر پارکینگ مزاحم باشد و یا مشخصات دقیق انباری در سند ذکر نشود استفاده از آن‌ها غیرقانونی و موقت خواهد بود و به‌هیچ‌وجه نباید بابت آن‌ها هزینه اضافه پرداخت نمود.

ویژگی‌های واحدهای مسکونی

مهم‌ترین ویژگی‌های واحدهای مسکونی

از مهم‌ترین ویژگی‌های واحدهای مسکونی می‌توان به معماری داخلی و جایگذاری مناسب فضاها اشاره کرد. وجود پرتی‌ها و استفاده نامناسب از فضا در طولانی‌مدت برای ساکنین مشکلاتی را ایجاد خواهد نمود.

پلان ساختمان باید به‌طور دقیق بر اساس پایان کار باشد، در صورت ایجاد تغییرات در آن، برای نمونه تبدیل تراس به پاسیو از طریق ساختن دیوار در اطراف آن و یا ساخت دیوارهای جداکننده فضاها، غیرقانونی است و فروشنده باید تعهد دهد که پلان را به حالت قبلی و دقیق مطابق با نقشه‌های پایان کار بازگرداند.

وجود تراس یا بالکن در زندگی آپارتمانی نکته مثبت محسوب می‌شود و امروزه برای بسیاری از متقاضیان خرید خانه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است؛ اما تفاوت تراس و بالکن در چیست و هر یک از آن‌ها در زیربنای واحد ساختمانی چگونه محاسبه می‌شود؟

دیگر ویژگی‌های واحدهای مسکونی

بالکن یک فضای مسقف است و در ساختمان به‌صورت تورفتگی ساخته می‌شود. بالکن‌ها به دو صورت ساخته می‌شوند یا ازیک‌طرف باز هستند و یا در گوشه پلان قرار می‌گیرند و از دو طرف باز هستند. تراس معمولاً به‌صورت بیرون‌زدگی ساخته می‌شود و سقف سازه‌ای ندارد. مساحت بالکن و تراس درصورتی‌که در سند واحد مسکونی قید شوند، از متراژ خانه محسوب خواهد شد. اگر خانه شامل بالکن باشد که از دو طرف بسته است قیمت هر مترمربع از این بالکن معادل 3.2 قیمت هر مترمربع از واحد محاسبه خواهد شد و در حالتی که بالکن در گوشه واقع شود و دو طرف آن باز باشد قیمت هر مترمربع آن به‌اندازه 2.1 قیمت هر مترمربع آپارتمان محاسبه خواهد شد.

در مورد تراس که در سند ذکر نشده باشد قیمت آن معادل 3.1 قیمت واحد مسکونی محاسبه خواهد شد. به این مسئله توجه کنید که ساخت تراس باید در پروانه ساختمان ذکر شود در غیر این صورت تخلف محسوب خواهد شد و یا باید جریمه آن پرداخت گردد و یا حکم تخریب آن صادر خواهد شد.

مورد دیگر که هنگام خرید ملک باید در نظر گرفته شود نورگیری آن است. برای این منظور باید از ملک مورد نظر خود در دو نوبت روز و شب بازدید کنید.

نکات مربوط به خرید ملک

نکات مربوط به خرید ملک

هنگام خرید ملک علاوه بر نکاتی که ذکر شد نکات داخلی خانه را نیز باید در نظر بگیرید. در ادامه به بررسی نکات داخلی خانه که هنگام خرید باید در نظر گرفته شوند را بررسی خواهیم نمود.

آشپزخانه

از آنجا که خانم‌ها خانه‌دار زمان زیادی را در آشپزخانه صرف می‌کنند، نورگیر بودن آشپزخانه باعث خواهد شد تا احساس بهتری در زمان کار داشته باشند. زمان بازدید از ملک حتماً دقت کنید که اتصالات مربوط به سینک، ماشین لباسشویی، اجاق‌گاز و پکیج یا آبگرمکن به‌درستی و در جای مناسب قرار گرفته باشد تا زمان نصب این وسایل با مشکل خاصی مواجه نشوید.

کف‌پوش

یکی از مهم‌ترین بخش‌های هر ملک، جنس کف‌پوش استفاده‌شده در آن است. هر کف‌پوش دارای روش شستشو و مراقبت مخصوص به خود است. هر یک از این کف‌پوش‌ها نیز دارای ظاهر منحصربه‌فرد هستند. از مهم‌ترین مزایا و معایب جنس‌های مورداستفاده برای کف‌پوش مطلع شوید تا بتوانید با دید بازتر برای خرید خانه اقدام نمایید.

دیوار پوش‌ها

جنس، رنگ و کیفیت دیوارپوش یک‌خانه بر افرادی که وارد آن می‌شوند تأثیر بسیار زیادی دارد. در حال حاضر دیوار پوش‌هایی که قابلیت شستشو ندارند محبوبیت زیادی ندارند و سختی زیادی برای مالک یک ساختمان خواهند داشت. از پیش از جزئیات جنس دیوار پوش اطمینان کسب نمایید تا مجبور نشوید پس از خرید خانه مجدد برای تغییر دیوارپوش هزینه پرداخت نمایید.

پس از گرفتن تصمیم قطعی برای خرید ملک چه باید کرد؟پس از بررسی موارد مذکور و رسیدن به توافق در رابطه با قیمت ملک، اگر تصمیم قطعی خود را مبنی بر خرید خانه گرفته‌اید باید به‌منظور بررسی سند ملک و تنظیم مبایعه‌نامه به مشاور املاک مراجعه نمایید. مشاور املاک باید اسناد ملک را به‌صورت دقیق مورد بررسی قرار دهد. سند ملک باید ازنظر در رهن بودن، توفیقی بودن، ورثه‌ای یا مشاعی و وکالتی بودن مورد بررسی قرار گیرد. درصورتی‌که خانه نوساز خریداری می‌کنید از سازنده ملک باید قرارداد مشارکت در ساخت ملک مورد نظر را بخواهید.

درصورتی‌که اسناد از لحاظ حقوقی مشکل نداشته باشند، طرفین معامله باید برای تنظیم مبایعه‌نامه حاضر شوند. مدارک شناسایی مالک یا مالکین آپارتمان را مورد بررسی قرار دهید و در مورد نحوه پرداخت مبلغ قرارداد با طرف فروشنده به توافق شفاف برسید.

در زمان خرید املاک سعی کنید کد رهگیری را حتماً دریافت نمایید، با دریافت کد رهگیری می‌توان مطمئن شد که فروشنده، آپارتمان خود را به شخص دیگری نفروخته است و جلوی کلاهبرداری های احتمالی تا حد زیادی گرفته خواهد شد. مرحله پایانی خرید ملک، انتقال سند به نام شما خواهد بود.

بیمه سرمایه گذاری در خرید خانه با فرمول امنک و قالب

لطفا ویدئوی زیر را ببینید و حتما در هنگام خرید ملک از این نکات استفاده کنید. دیدن همین ویدئو به تنهایی می‌تواند تا حد زیادی امنیت سرمایه گذاری شما را تضمین کند.جمع‌بندی نهایی

جستجوی مداوم و طولانی‌مدت برای یافتن ملک مورد نظر می‌تواند بسیار خسته‌کننده و طاقت‌فرسا باشد. گاهی اوقات مجبور خواهید بود تا هفته‌ها یا ماه‌ها به محله‌های مختلف بروید و خانه‌های متفاوت را بازدید کنید. بازدید از ملک آن‌هم در هوای گرم تابستان یا ترافیک کلافه کننده ممکن است باعث عجول بودن شما شود. فشاری که برای معامله یک‌خانه به شما وارد می‌شود می‌تواند باعث شود به برخی از شرایط دقت نکنید. دقت نکردن به قواعد خرید خانه نه‌تنها می‌تواند باعث پشیمانی و حس منفی در شما شود بلکه ممکن است ضرر سنگینی نیز برای شما داشته باشد.

  • از همسایه‌های خود تا حد امکان مطلع شوید. همسایه‌های شلوغ، پررفت‌وآمد، دردسرساز یا بدخلق می‌تواند آسایش روزانه شما را به راحتی مختل نماید.
  • خرید خانه در محله‌های شلوغ و مراکز تجاری و اداری در نگاه نخست ممکن است جالب به نظر برسد، اما شلوغی خیابان و سروصدای زیاد می‌تواند به‌سرعت کام شما را تلخ کند.
  • درصورتی‌که از موارد قانونی و قواعد خرید خانه اطلاعات کافی در دسترس ندارید حتماً یک نفر آشنا به بازار ملک را همراه خود ببرید تا قرارداد را با دقت بررسی نماید.
  • قبل از خرید ملک حتماً در رابطه با وضعیت پارکینگ، کنتورهای آب، برق، گاز و شارژ ماهانه اطلاعات کسب نمایید.
  • بهینه بودن یک ملک در مصرف انرژی در فصل‌های سرد و گرم نه‌تنها هزینه انرژی مصرفی شما را به‌شدت کاهش خواهد داد بلکه تعادل دما حس رضایت بالایی در طول سال برای شما به همراه خواهد داشت.
  • ممکن است زمان بازدید از ساختمان بسیاری از موارد را برای بررسی فراموش نمایید. همواره یک لیست از نکاتی که باید مورد بررسی قرار گیرند را همراه خود داشته باشید و گزینه به گزینه تمام آن را مورد بررسی قرار دهید.


هفت روش سرمایه گذاری املاک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همین حالا شانس خود را امتحان کنید!

گردونه را بچرخون
مهمترین راز موفقیت مدیران و صاحبان جواز املاک بزرگ ایران؟

چگونه بدون حضور خودمان مشاوران‌مان، بهترین عملکرد را داشته باشند؟

قیمت محصول رایگان

اطلاعات شما نزد آکادمی شزوما محفوظ است و صرفا برای اطلاع رسانی‌ استفاده می‌شود
دست نگه دارید...
یک پیشنهاد ویژه برای شما داریم.
محتویات این دوره را به صورت آنلاین و با قیمت کمتر مشاهده کنید.
مهمترین راز موفقیت مدیران و صاحبان جواز املاک بزرگ ایران؟

چگونه بدون حضور خودمان، مشاوران‌مان بهترین عملکرد را داشته باشند؟

قیمت محصول رایگان، به مدت محدود

اطلاعات شما نزد آکادمی شزوما محفوظ است و صرفا برای اطلاع رسانی‌ استفاده می‌شود
پادکست سریالی دیجیتال مارکتینگ املاک
برشی از دوره دیجیتال مارکتینگ املاک
برای شرکت در این دوره به صورت رایگان، اطلاعات خود را در فرم زیر وارد نمایید.
دست نگه دارید...
یک پیشنهاد ویژه برای شما داریم.
به شما پیشنهاد می‌کنیم دوره دیجیتال مارکتینگ املاک را مشاهده کنید.
دست نگه دارید...
یک پیشنهاد ویژه برای شما داریم.
به شما پیشنهاد می‌کنیم دوره وبیناری آموزش مشاوران املاک حرفه‌ای را مشاهده کنید.
SUBSCRIBE TO NEWSLETTER
Turpis dis amet adipiscing hac montes odio ac velit? Porta, non rhoncus vut, vel, et adipiscing magna pulvinar adipiscing est adipiscing urna. Dignissim rhoncus scelerisque pulvinar?
SUBSCRIBE TO NEWSLETTER
Turpis dis amet adipiscing hac montes odio ac velit? Porta, non rhoncus vut, vel, et adipiscing magna pulvinar adipiscing est adipiscing urna. Dignissim rhoncus scelerisque pulvinar?