اگر مدیر املاک هستید، حتما این مقاله را بخوانید.

زمان مطالعه: 48 دقیقه

چرا فروش اینترنتی ملک؟

در این مقاله شما با سیستم جدید و پول‌ساز «فروش اینترنتی ملک» آشنا می‌شوید. به کمک این سیستم می‌توانید کار یک هفته را در فقط طی یک روز انجام دهید. بعد از آشنایی با سیستم فروش اینترنتی ملک متوجه می‌شوید که بی دلیل از تکنولوژی استفاده نمی‌کردید و اینکه چقدر راحت می‌توانید با این سیستم پول خوب درآورید.

این روزها «سیستمی» در حرفه املاک جواب میدهد که اغلب کارهای آن بصورت آنلاین و با کمترین حضور طرفین انجام شود. تا:

انتخاب و تصمیم گیری را برای طرفین راحت کند
درآمد مشاورین را بیش از سه برابر افزایش دهد
اغلب کارها اتوماتیک باشد؛ یعنی وقت‌ کمتری بگیرد
جدید باشد که اغلب رقـیـبـان از آن آگاه نباشند
ابزار آن مثل «موبایل» در دسترس همه باشد
کار کردن با آن «سیستم» آسان باشد؛ یعنی هر مشاوری با یکبار آموزش بتواند آنرا اجرا کند.

سلطه کن، رقابت نکن

برای کسب درآمد عالی از معاملات املاک در بازار سلطه کنید نه رقابت

برای کسب درآمد چشمگیر از فروش ملک، بازارساز باشید نه بازاریاب!

دیجیتال مارکتینگ املاک چیست؟

روش‌های بازاریابی سنتی اگرچه هنوز هم رواج دارند و مورداستفاده قرار می‌گیرند اما در اکثر مواقع بازدهی زیادی ندارند و به عبارتی هزینه و وقت صرف شده برای آن‌ها در برابر بازدهی و عملکردشان قابل‌قبول نیست. با گسترش علم و فناوری و دنیای مجازی تکنیک‌های نوین بازاریابی از جمله بازاریابی دیجیتال یا همان دیجیتال مارکتینگ به‌سرعت جای خود را در دنیای کسب‌وکار بازکرده است و هر روز رو به گسترش است شغل مشاور املاک نیز از این قاعده مستثنی نیست و تکنیک‌هایی بازاریابی دیجیتال یکی از مباحث کلیدی در آموزش مشاور املاک است و می‌توان گفت این روزها دیجیتال مارکتینگ مهم‌ترین بخش بازاریابی در رونق کسب‌وکار املاک محسوب می‌شود.

برشی از “دیجیتال مارکتینگ املاک” را در ویدئوی زیر مشاهده می کنید.


دوره حضوری فروش اینترنتی ملک


انواع مختلف بازاریابی

برای رشد یک کسب و کار لازم است که انواع مختلف بازاریابی صورت ‌گیرد و هر یک به نوبه خود از اهمیت قابل‌توجهی برخوردار می‌باشند اما مهم‌ترین و پربازده‌ترین نوع بازاریابی دیجیتال مارکتینگ می‌باشد که با هزینه کمتر بازدهی خیلی بیشتری دارد. تکنولوژی در کسب‌وکارهای مختلف ورود کرده است و در آن‌ها انقلاب ایجاد کرده است. از بازاریابی دیجیتال می‌توان در خریدوفروش ملک با تبلیغات حرفه‌ای بیشترین استفاده را کرد. انواع مختلف تکنولوژی‌های دیجیتال می‌توانند ابزار بسیار مؤثری باشند.

تفاوت دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی سنتی در املاک

اینترنت بیشترین تأثیر را در زندگی بشر داشته است. در دنیای اینترنت طیف وسیعی از جامعه حضور دارند و تبلیغات به کمک اینترنت با تبلیغات به‌صورت سنتی تفاوت زیادی دارد. در تبلیغات سنتی تنها افراد کمی می‌توانند از تبلیغات شما دیدن کنند و بازاریابی طیف وسیعی ندارد اما در دیجیتال مارکتینگ هرکسی در هرجایی می‌تواند تبلیغات شما را ببیند پس محدودیت ندارد. با بازاریابی دیجیتال خیلی بهتر می‌توانید افراد بیشتری را جذب کنید. علاوه بر این در تبلیغات سنتی ذهن افراد نسبت به تبلیغات مقاومت بیشتری دارد.

مزایای استفاده از دیجیتال مارکتینگ در بازاریابی املاک

تبلیغات نامحدود و کم هزینه
جامعه هدف بسیار وسیع
برندسازی سریعتر
درآمد و بازدهی بالاتر
جذب مشتری بیشتر
و صرف زمان کمتر که همگی باعث افزایش درآمدتون خواهد شد

با استفاده از دیجیتال مارکتینگ می‌توان تبلیغات و بازاریابی مؤثری داشت. جامعه هدف در اینترنت بسیار وسیع و گسترده است. این جامعه شامل مشتریان از شهرهای دیگر و حتی ایرانیان خارج از کشور هم می‌باشد که ممکن است در شهر و منطقه‌ای که ما فعالیت می‌کنیم کار ملکی داشته باشند یا حتی یک فرد خارجی ممکن است بخواهد در شهر شما ملکی را داشته باشد یا کار ملکی داشته باشد و ما می‌توانیم خدمات ملکی خود را در جاهای مختلف ارائه بدهیم و بازاریابی وسیع داشته باشیم.

بازاریابی املاک با استفاده از دیجیتال مارکتینگ ابزاری است که به‌سرعت یک مشاور املاک را به دیگران می‌شناساند. هزینه تبلیغات در دیجیتال مارکتینگ خیلی کمتر از روش‌های سنتی می‌باشد و کارایی خیلی بیشتری دارد به همین دلیل بیشتر کسب‌وکارها سعی می‌کنند تا بازاریابی را از طریق اینترنت با هزینه کمتر انجام دهند.

بازدهی دیجیتال مارکتینگ بهتر و سریع‌تر از روش‌های قدیمی است که انگیزه شما را برای کارکردن بالا می‌برد. شما می‌توانید با دیجیتال مارکتینگ زمینه را برای کارکردن در شهرهای دیگر و خریدوفروش ملک در دیگر مکان‌ها فراهم آورید و با توسعه کسب‌وکار خود به‌راحتی درآمد خود را افزایش دهید.

شبکه‌های اجتماعی

استفاده از شبکه‌های اجتماعی برای معرفی کسب‌وکار در چند سال اخیر رشد خیلی زیادی داشته است. شغل مشاور املاک نیز از این موضوع عقب نمانده است و بنگاه‌ها و مشاوره‌های حرفه‌ای از این فضای مجازی بهره زیادی می‌برند.

شما می‌توانید به طور شخصی و یا به‌عنوان بنگاه در کانال‌های اجتماعی گروه یا کانال مشتریان و همکاران املاک درست کنید و هر روز انواع فایل‌های موجود، شرایط مالی، پست های آموزشی املاک، عکس‌های زیبا و جذاب از ملک‌هایی که در اختیار دارید را به همراه آدرس وب‌سایت خود و آدرس و شماره‌تلفن دفتر املاک خود را در قالب پست طراحی کرده و برای اعضا ارسال نمایید.

در مورد شبکه‌های مجازی باید گفت در ایران پرطرف‌دارترین شبکه‌ها تلگرام، اینستاگرام و و اتساپ هستند که جزء شبکه‌های اجتماعی عامه‌پسند محسوب می‌شوند. اگرچه تلگرام فیلتر شده است، اینستاگرام در شرف فیلتر شدن است و واتساپ تحلیل به فیلتر می‌شود ولی شما می‌توانید با استفاده از VPN خیلی راحت از این شبکه‌ها برای کسب‌وکار خود استفاده کنید.

شبکه اجتماعی لینکدین از دیگر شبکه‌های اجتماعی مربوط به کسب‌وکار است که مطالب مرتبط با استخدام و کسب‌وکار در آن منتشر می‌شود که اتفاقاً برای پیداکردن بازار هدف می‌تواند کارایی زیادی داشته باشد.

گوگل پلاس، پینترست، فیس‌بوک و توییتر هم از دیگر شبکه‌های مجازی هستند که البته در ایران کمتر موردتوجه قرار می‌گیرند و شما می‌توانید با بازکردن اکانت کاربری به نام خود و یا بنگاه مشاور املاک کسب‌وکار خود را معرفی کنید.

نکات مهم دیجیتال مارکتینگ

وقتی می‌خواهید از دیجیتال مارکتینگ در کار املاک استفاده کنید باید یک سری نکات را مدنظر قرار دهید. به همین علت باید با فردی خبره در زمینه بازاریابی اینترنتی مشورت کنید.

اولین نکته‌ای که باید آن را مدنظر قرار دهید جامعه هدف است. تبلیغات شما باید با جامعه و بازار هدف متناسب باشد.

استفاده از تصاویر و فیلم در بازاریابی اینترنتی املاک در ایران کاری است که به بهتر دیده‌شدن شما کمک زیادی می‌کند و می‌تواند روی ذهن افراد تأثیر بیشتری داشته باشد به همین دلیل هرچه تصاویر و فیلم‌های مرتبط و تأثیرگذارتری را در دیجیتال مارکتینگ استفاده کنید می‌توانید نتیجه بهتری بگیرید حتی پس از مدتی می‌توانید از نتیجه اعتماد مشتریان راضی خود برای تبلیغات و بازاریابی استفاده کنید و اگر در این مورد عملکرد خوبی نداشته باشید هرچقدر هم که بازاریابی خوبی داشته باشید نمی‌توانید کسب‌وکار پررونق ایجاد کنید به همین علت باید سعی کنید در این زمینه هرچه بهتر خود را برند کنید. برای این منظور باید در معاملاتتان به‌خوبی عمل کنید تا با جلب اعتماد مشتریان یک بازار وفادار داشته باشید.

محتواهایی که برای بازار یا روی سایت قرار می‌دهید نباید صرفاً یک ادعا باشد و باید بتوانید به‌تمامی آن‌ها عمل کنید بنابراین برای جذب مشتری دست به تبلیغاتی که نمی‌توانید به آن عمل کنید نزنید.

می‌توانید برای بازاریابی از روش‌هایی مثل قراردادن عکس و فیلم فایل‌های املاک خود کمک بگیرید در این صورت نیازی به بازدید حضوری افراد برای ملک نیست و بهتر می‌توانید کار کنید با این روش با صرف هزینه کمتر می‌توانید مشتریان بیشتری را جذب کنید.

روش‌های مختلفی را برای بازدید مجازی از املاک می‌توانید استفاده کنید و بدون شک مشتریان شما از این روش‌ها استقبال خواهند کرد.

با به‌کارگیری روش‌های مختلف بازاریابی دیجیتال یا دیجیتال مارکتینگ در ایران می‌توانید به‌راحتی مشتریان خود را چندین برابر کنید و در کسب‌وکار خود بسیار موفق باشید همچنین استفاده از این روش‌ها نسبت به بازاریابی‌های سنتی هزینه‌های شما را هم کمتر می‌کند ممکن است مشتریانی داشته باشید که از شهرها و استان‌های دیگر باشند و می‌توانید به‌صورت اینترنتی یا تلفنی برای ارائه خدمات با آن‌ها در تعامل باشید. در این صورت رفت‌وآمدهای شما و مشتریان کمتر شده است و کسب‌وکار به‌روز و مدرن خواهید داشت.


دوره رایگان دیجیتال مارکتینگ املاک

دوره رایگان آموزش مشاور املاک


دوره رایگان «پادکست‌های صوتی دیجیتال مارکتینگ املاک» که طی هفت روز برای شما پیامک می‌شود، سطح دیدگاهتون رو نسبت به بازارسازی و کسب درآمدهای کلان املاک کاملا دگرگون خواهد کرد و متوجه می‌شوید که با کمی تفکر می‌تونید درآمد خودتون رو تا 10 برابر افزایش بدهید.

برای ثبت نام در دوره رایگان “دیجیتال مارکتینگ املاک” که از طریق اس ام اس برای شما ارسال می‌شود روی دکمه زیر کلیک کنید.


در این دوره رایگان شرکت می‌کنم


رازهای برندسازی شخصی «مشاورین املاک ثروتمند»

اگر برند شخصی و کانال‌های ارتباطی نداشته باشید (یعنی مردم شما را نشناسند) اولین اتفاقی که می‌افتد این است که؛ هزینه تبلیغات و آگهی‌هاتون ده‌ها برابر زیاد می‌شود…

هر چه لیست مشتریان وفادارتون بیشتر باشد؛ در کار املاک قدرتمندتر خواهید بود و درآمدتون افزایش خواهد داشت؛ چون می‌توانید تبلیغات گسترده‌تری انجام بدید.

با ارسال پیام‌های مناسب از طریق رسانه‌های مناسب مثل اس ام اس، اینستاگرام، تلگرام، واتس آپ و … آنها را تبدیل به مشتری وفادار خواهیم کرد. داشتن فایل طلایی خیلی مهم است، دقیقا به همان میزانی که توانایی تبدیل مشتری عادی به مشتری وفادار مهم است. وقتی رسانه‌های قدرتمند با مشتریان وفادار داشته باشید، فقط کافی است که آنها، سریع‌تر از رقیبان از فایل شما با خبر شوند و این فایل برای رقیبان دیگر فایل سوخته به حساب می آید.

اگر شما این کانال‌های ارتباطی را با مشتریان وفادار خود نداشته باشید، هزینه‌های تبلیغاتی‌تون بین 10 تا 100 برابر افزایش پیدا می کند.

هفت راز بزرگ «برندسازی شخصی» مشاورین ثروتمند

این «هفت راز بزرگ» مخصوصا پاسخ به سوالات، ارزش میلیاردی دارند

1- استعداد خودتون رو کشف کنید

2- برای چه تخصصی در املاک می‌خواهید شناخته شوید؟

3- مشتریان شما چه کسانی هستند

4- مشاوران ثروتمند پیشرو در املاک را دنبال کنید

5- برای یک معرفی آسانسوری حرفه‌ای آماده شوید

6- شبکه‌سازی و ارتباطات جادویی ایجاد کنید

7- حضور آنلاین خود را ارتقا دهید

لطفا به فایل صوتی زیر گوش دهید.

این روزها با وجود رقبای زیاد جذب سازنده ها و مشتری ها بسیار دشوار شده؛ ضمناً برای وفادار نگهداشتن مشتریان چه کار باید بکنیم؟

قوی ترین استراتژی برندسازی است؛ مردم دیگه از غیر برندها خدمات نمی­گیرند. اگر برند نباشید نمی­تونید ملک بفروشید، مردم فقط از برندها خرید می­کنند.

چطور می‌توانید برند شخصی خودتان را ایجاد کنید؟

ببینید مردم بخاطر ترسی که دارند اول از برند انگیزه می­گیرند بعد از اطمینان از شما خرید می­کنند، کیفیت خدمات شماست که فروش ایجاد می­کنه. شما شاید با برندسازی انگیزه فروش را ایجاد کنید اما در زمان حضور مشتری اگر اشتباه کنید و نتونید درست سرویس بدهید اون­ها از شما خدمات ملکی نمی­گیرند.

با سیستم فروش اینترنتی ملک شما را به برندی تبدیل خواهم کرد که عملکردتون یک مشتری شاد را از ابتدای آشنایی با شما تا انجام کار ملکی خودش به طور کامل از شما راضی نگه میداره.

ببینید فروش خوب فقط به فن بیان خوب نیست، بلکه به خدماتیه که به مشتریان میدیم.

بقول دوست خوبم دکتر کامران صحت: وقتی مشتری کیف کنه دست تو کیف میکنه.

رعایت این ۷ راز بزرگ، مخصوصا پاسخ به سوالات هر کدام از آن ها برای شما ارزش میلیاردی در خواهد داشت. خب خیلی سریع بریم سراغ رازها

اول این که استعداد خودتون را کشف کنید. برای شروع برندسازی، ابتدا لازمه که خودتان را بیشتر بشناسید از خودتون این سوال ها را بپرسید:

1- من در چه زمینه هایی تخصص دارم؟

چه چیزی به من انگیزه میده؟ دیگران من را با چه ویژگی هایی میشناسند؟ چه کارهایی انرژی من را هدر میده؟ چه کارهایی را ساعت ها بدون خستگی می‌توانم انجام دهم؟

از شما می‌خوام که پاسخ تک تک این سوالات را با فکر کردن بدهید و سعی کنید ویژگی های خودتان را بهتر بشناسید اما در نظر داشته باشید که با رشد حرفه شما ویژگی های شخصیتون هم باید ارتقا پیدا کنه

دوم اینکه تعیین کنید در چه تخصصی در کار املاک می‌خواید شناخته شوید.

برند شخصی شما نشان دهنده این نیست که امروز کی هستید بلکه نشان میده که شما چه مسیری را در پیش دارید و به چه کسی تبدیل خواهید شد با شناخت نقاط قوت و ضعف خودتان تعیین کنید که در اینده می‌خواهید چطور شخصی بشوید.

سوم این که مشتریان شما چه کسانی هستند؟

قبل از شروع برندسازی شخصی باید بدانید که مخاطبان شما چه افرادی هستند. هرچقد موضوعات بیشتری درمورد سازندگان، متقاضبان و مشتریان بدانید، برندسازی بهتری میتوانید انجام دهید.

جواب این سوالات را حتما باید پاسخ دهید:

مخاطبان من دارای چه ویژگی هایی هستند؟ علایق موردنظر آن ها چیه؟ مخاطبان من بیشتر در چه رده سنی هستند؟ مخاطبان من در چه فضایی فعال هستند؟ و سوالاتی از این دست.

دوستان پاسخ این سوالات را جدی بگیرید، اگر به این سوالات پاسخ بدید موفق خواهید شد اما اگر پاسخ ندید و همینجوری ازش بگذرید به هیچ نتیجه ای نخواهید رسید. با پاسخ به این سوالات سعی کنید مخاطبان خودتان را به طور شفاف تعریف کنید درواقع میخوام پرسونای مشتری خودتان را بشناسید اگر این کار را انجام دهید خیلی راحت تر میتونید به آن ها بفروشید چون نیاز آن ها را درک نکنید چطور میخواید به آن ها بفروشید.

چهارم این که افراد فعال و موفق را در حوزه املاک شناسایی و ان ها را دنبال کنید فعالیت آن ها را زیر نظر داشته باشید و سعی کنید از آن ها الهام بگیرید.

همچنین در صورت امکان پیشنهاد میدم با این افراد ارتباط گرفته و از آن ها برای ورود به این مسیر مشورت بگیرید.

پنجم؛ برای یک معرفی آسانسوری حرفه ای آماده شوید.

فرض کنید سوار یک آسانسور می‌شوید و شخصی از شما می‌خواهد که خودتان را معرفی کنید و تنها تا زمان رسیدن آسانسور یعنی چیزی حدود ۳۰ الی ۶۰ ثانیه زمان دارید شما باید بتوانید در این مدت کوتاه خودتان و تخصصتان در زمینه املاک به خوبی معرفی کنید.

ششم؛ شبکه سازی و ارتباطات جادویی ایجاد کنید.

همان طور که در حال ایجاد برند شخصی خودتان هستید باید برای ایجاد ارتباطات موثر و مفید تلاش کنید؛ با شرکت در همایش ها و دوره پیشرفته املاک با افراد پیشرو و فعال در حوزه املاک ارتباط برقرار کنید و سعی کنید روابط قدرتمند و بیشتری ایجاد کنید.

هفتم؛ حضور آنلاین خودتان را ارتقا دهید.

یکی از مهم ترین اقدامات لازم برای برندسازی حضور در اینترنت و فضای مجازی است هرگز حضور و فعالیت در اینستاگرام و تلگرام دست کم نگیرید. ضمنا وب سایت شخصی خودتان را هر چه سریع تر راه اندازی کنید.

یادتان باشد که برند شخصی شما تنها مربوط به اینترنت نیست.

سعی کنید در همایش ها، محل کار و حتی در منزل ویژگی های برند شخصی خودتان را حفظ کنید و از آن ها پیروی کنید در نظر داشته باشید همان طور که شما رشد می‌کنید نام تجاری شما هم باید ارتقا پیدا کند.

فرمول‌های قیمت‌گذاری در املاک:

اهمیت قیمت گذاری صحیح

کمیسیون خوب گرفتن از کارشناسی حرفه‌ای شروع میشه و کارشناسی حرفه‌ای از قیمت‌گذاری صحیح. اگر طرفین سر پرداخت کمیسیون، چونه زدند با همین روشی که میگم: می‌تونید خیلی راحت از اونها «کمیسیون خوب» بگیرید.

همانطور که در کتاب شـزومـا گفتم: «مشاوره ملکی» در یک جمله یعنی: « در اختیار گرفتن مال، فکر و زمان متعاملین املاک»

نسل جدید مشاور املاک برای «متقاعد کردن» افراد از فرمول اون یعنی: «تخصص + اشتیاق + زیرکی» استفاده می‌کنه؛

با فرمول «متقاعدسازی» سازندگان، مالکان و مشتریان هم: مال، فکر و زمان خودشون رو در اختیار ما قرار میدن؛ چون مطمئن میشن که مشاوری بهتر از ما پیدا نخواهند کرد و در نهایت اقدام مورد نظر ما رو انجام میدن؛ البته به شرط اینکه «مشاوری واقعی و دلسوز» باشیم.

اگر درست قیمت‌گذاری نکنین، کارشناسی‌ شما رو بعنوان یک متخصص قبول ندارن؛ اما اگر حرفه‌ای قیمت‌گذاری‌ کنین، فروشنده و خریدار به شما اعتماد میکنن

چگونه املاک را به درستی قیمت گذاری کنیم؟

1- قیمت واحدهای کلنگی با توجه به قدرالسهم زمین محاسبه میشه و هر واحد بر مبنای «متراژ» خودش سهم میبره؛ یعنی واحد 120 متری، دو برابر یه واحد 60 متری سهم میبره

2- هر سال ساخت، 1.5% تا 2% از قیمت ملک کم می‌کنه؛ یعنی قیمت خونه 5 سال ساخت، حدود 10% کمتر از نوسازه.

3-  قیمت هر متر پارکینگ 50% قیمت واحده؛ مثلا آپارتمان متری شانزده میلیون، قیمت هر متر پارکینگش هشت تومانه که ضربدر
متراژ پارکینگ (12 متر) میشه

4- انباری 40_50% قیمت هر متر آپارتمانه

5- واحدی که حیاط اختصاصی داره 7 تا 10 درصد گرونتره

6- واحد جنوبی در ملک 5 تا 10% گرونتره

کتاب آموزش مشاور املاک به شیوه شزوماقابل توجه مدیران و صاحبین جواز املاک سراسر کشور:

مدیران و صاحبان جواز املاک درخواست آموزش به مشاوران خود را داشتند به همین جهت کتاب «آموزش مشاور املاک به شیوه شزوما» را به نگارش در آوردم تا به آنها کمک کنم به صورت سیستمی، اصول پایه‌ای و تکنیک‌های پیشرفته این حرفه را به مشاوران خود آموزش بدهند.

به خوانندگان کتاب که در آزمون بسیار آسان آن شرکت می‌کنند هدیه‌ای بی نظیر به ارزش 250.000 تومان تقدیم می‌شود.

‭‬این کتاب هوش کلامی شما را برای متقاعد کردن متقاضیان املاک تقویت می‌کند! ‬‬

همچنین کمک می‌کند با شارژ انرژی فکری و روحیه خود با تفریحات لذت‌بخش به بیشترین عملکرد ممکن دست یابید.

اگر معمولا خسته هستید و در محل کارتان بازده لازم را ندارید و همچنین در خانه انرژی کافی برای گذراندن با افراد خانواده را ندارید،

آموختن تفکر به شیوه شزوما مهم‌ترین مهارتی است که باید بیاموزید!

در کتاب آموزش مشاور املاک به شیوه شزوما به مطالب زیر پرداخته می‌شود:

• چگونه رابطه جادویی ایجاد کنیم؟
• شیوه شزوما در افزایش عملکرد مشاور املاک!
• چگونه عملکرد مغز را برای قراردادها بالا ببریم؟
• نقش کلیدهای طلایی در باز کردن قفل معاملات ملکی!
• چگونه انرژی فکری و روحیه بهتری داشته باشیم و کمتر خسته شویم؟
• رازهای تبدیل شدن به یک مشاور حرفه‌ای با کار کمتر و تفریحات لذت‌بخش

چگونه در یک هفته بیاموزیم،

90 درصد متقاضیان املاک را

پای میز قرارداد بنشانیم؟

کتاب آموزش مشاوره املاک به شیوه شزوما

سفارش کتاب آموزش مشاور املاک به شیوه شزوما

با اسناد و قوانین املاک آشنا شوید:

در معاملات ملکی انواع سند و قرارداد وجود دارد که در ادامه قصد داریم به معرفی هر یک از آن‌ها به‌صورت کامل و جامع بپردازیم. درصورتی‌که با تمامی انواع سند در معاملات ملکی آشنایی داشته باشید می‌توانید مشاوره‌های بهتری راحتی به همکاران خود ارائه دهید.بنچاق‌ها

بعد از اجرای قانون ثبت بنچاق به سندی گفته می‌شود که پس از نقل و انتقالات ملک توسط دفتر اسناد رسمی تنظیم می‌شود و در آن تمام جزئیات، متعلقات و مشخصات ملک قید می‌شود. اطلاعاتی از ملک مثل شماره‌های مربوط به برق، آب و تلفن در بنچاق نوشته می‌شود که در دفترچه مالکیت و سند تک برگی نیست برای دسترسی به مشخصات ملک بهتر است موقع انجام معامله مندرجات بنچاق را حتماً مطالعه و بررسی کنید.

سند قطعی

در این نوع مالکیت هر نوع سندی از سند ملک، دفترچه مالکیت، سند سیم سربی، سند رسمی، سند منگوله‌دار یا سند تک برگی در دفتر اسناد رسمی به نام صاحب آن ثبت می‌شود. مالکیت این سند کاملاً محرز و قطعی است و هیچ نوع وابستگی یا شرطی در مالکیت برای دارنده سند وجود ندارد. این حالت مطمئن‌ترین و بی‌دردسرترین نوع مالکیت است و نزد تمامی اشخاص اعم از حقیقی و حقوقی پذیرفته شده است و در هر نوع دادگاهی صاحب سند مالک ملک شناخته می‌شود و انکار و تردید در آن پذیرفته نیست.

سند قولنامه‌ای یا مبایعه‌نامه‌ای

اگر بعد از صدور بنچاق مالک اقدامی برای اخذ دفترچه مالکیت به نام خود نکند قطعاً در دفاتر اسناد هم به نام او نشده است در آژانس‌های املاک عموماً این نوع سند به نام معاملات ملکی صورت می‌گیرد و بین مردم به نام املاک قولنامه‌ای معروف است. پس قولنامه یا مبایعه‌نامه سند عادی محسوب می‌شود و قدرت قانونی آن به‌مراتب کمتر از سند رسمی، دفترچه مالکیت یا سند تک برگی است. خریدوفروش این نوع املاک در بنگاه‌های املاک معتبر و خوش‌نام با مبایعه‌نامه یا قولنامه صورت می‌گیرد. یکی از مزایای خوش‌نام بودن دفتر املاک همین مورد است. در این نوع معاملات اصل اسناد معامله شده باشد بین افراد قبلی را مطالبه و نگهداری کنیم.

هشدار

رایج‌ترین کلاهبرداری‌ها در معاملات ملکی مربوط به این نوع قراردادهاست که ممکن است فروشنده ملک را به چند نفر بفروشد. موقع خریدوفروش املاک قولنامه‌ای چون سند قطعی وجود ندارد باید از واقعی بودن معامله و عدم تقلب اطمینان حاصل کرد. برای اطمینان از عدم وجود چنین معضلی موقع کارشناسی باید با تحقیقات محلی آمار دقیق شخصیت مالک و مالکیت او را نسبت به ملک به دست آورید. البته در معامله املاکی که دارای سند رسمی هستند نیز چون طرفین بلافاصله اقدام به نقل‌وانتقال نمی‌کنند با عقد قرارداد مبایعه‌نامه طبق توافق طرفین خریدار در دو یا سه مرحله وجه ملک را به فروشنده پرداخت می‌کند که پرداخت آخرین بخش وجه هم‌زمان با انتقال سند به نام خریدار در دفاتر اسناد رسمی صورت می‌گیرد.

سند رهنی

مالک ملکی را در ازای دریافت وام در بانک یا مؤسسه‌ای که از آن وام می‌گیرد گرو بگذارد این موضوع باید در سند ملک قید شود. در این صورت سند به نام مالک است اما در رهن بانک یا وام‌دهنده است و درصورتی‌که مالک اقساط وام را پرداخت نکند بانک یا وام‌دهنده می‌تواند از طریق مراجع قضایی ملک را تصاحب کند.

نکته

سند رهنی را نمی‌توان به‌عنوان وثیقه ملکی در مراجع قانونی استفاده کرد.

سند اوقافی

این املاک از لحاظ مالکیت عرصه و اعیان فرق دارند. در املاک اوقافی عرصه یا زمین دارای قرارداد و اجاره است ولی صاحبان اعیانی یعنی صاحبان بنا پس از احداث ساختمان می‌توانند سند دریافت کنند.

سند بنیادی

بعد از مصادره اموال و املاک از صاحبان اصلی آن‌ها به دلایل متعدد سند جدیدی توسط دادگاه محل تنظیم و سند اصلی باطل می‌شود. سند بنیاد شهید، سند بنیاد مسکن، سند بنیاد جانبازان و مستضعفان از این نوع سندها هستند.

سند زمین‌شهری

سندی است که بر اساس آن طبق ماده 6 و 8 قانون زمین‌شهری در شهرهای بزرگ از محل زمین‌های بایر و متروکه بعد از تحویل هزار مترمربع آن به مالک اصلی یا ورثه قانونی آن شخص مابقی ملک به این سازمان انتقال داده می‌شود و بعد از آن به‌عناوین‌مختلف به افرا واگذار می‌شود.

سند معوض

سندی است که بر اساس آن املاکی را که به سازمان‌ها دولتی به دلیل عمران و آبادانی شهر از مالک اصلی می‌گیرند و در عوض آن ملکی دیگر که در تصرف آن سازمان است را به آن فرد می‌دهند سند معوض گفته می‌شود.

چند نوع سند دیگر نیز وجود دارند که ماهیت آن‌ها از اسم آن‌ها پیداست. این سندها شامل موارد زیر هستند:

 • سند شخصی
 • سند دولتی یا سند تعاونی

مزایای سند تک برگی

در سند تک برگی مشخصات کامل مالک به‌صورت دقیق از جمله کد ملی و کد پستی نوشته می‌شود درصورتی‌که در سند دفترچه‌ای کد ملی و کد پستی نوشته نمی‌شود. سند تک برگی به‌صورت رایانه‌ای تنظیم می‌شود که این کار باعث می‌شود اطلاعات و مندرجات سند به‌صورت شفاف، واضح و مشخص باشد و برخلاف سندی که به‌صورت دستی نوشته می‌شود و مشکلاتی مثل کم یا اضافه‌کردن به مندرجات سند را به وجود می‌آورد دیگر وجود ندارد.

بدین ترتیب راه جعل و سو استفاده با سند تک برگی گرفته می‌شود. در سند تک برگی نقشه جغرافیایی ملک چاپ شده است که تشخیص مختصات جغرافیایی ملک را از روی نقشه ساده می‌سازد که در سند دفترچه‌ای نقشه جغرافیایی وجود ندارد.

در نقشه تک برگی نقشه کاداستر ملک که دقیقاً مطابق با نقشه هوایی محل است ترسیم شده است درحالی‌که در سندهای دفترچه‌ای چنین چیزی وجود ندارد. ویژگی مهم سند تک برگی الصاق هولوگرام امنیتی است که باعث می‌شود از جعل جلوگیری کند.

درصورتی‌که در سند دفترچه‌ای این‌طور نیست. در سند تک برگی تنها امکان نوشتن نام یک مالک وجود دارد و در نقل و انتقالات بعدی این سند اعتبار خود را از دست می‌دهد و سند تک برگی جدید به نام مالک جدید صادر می‌شود اما در سند دفترچه‌ای انتقال مالکیت در همان سند در بخش نقل و انتقالات آن انجام می‌گیرد که احتمال خطا وجود دارد.

اشتباهات مشاور املاک

شما به‌عنوان یک مشاور املاک نباید اشتباه کنید. اشتباهات زیادی که ممکن است در قراردادها صورت بگیرد از قرار زیر است:

 • تعارف و رودربایستی
 • عدم آگاهی از قوانین
 • ثبت نکردن اسناد و مدارک
 • عدم اخذ استعلام و گواهی توسط افراد فاقد صلاحیت
 • عدم احراز هویت مالک

ماده 342 قانون

مقدار وصف مبیع باید معلوم باشد، تعیین مقدار آن به وزن یا عدد یا مساحت یا مشاهده تابع عدد عرف بلد است.

مبیع

چیزی است که مورد معامله قرار می‌گیرد.

ماده 190

شرایط اساسی صحت معامله

 • قصد طرفین و رضای آن‌ها
 • اهلیت طرفین
 • موضوع معین مورد معامله
 • مشروعیت جهت معامله

موضوع قرارداد

 • موضوع قرارداد باید دارای ویژگی‌های زیر باشد:
 • مورد معامله مال یا عمل طرفین موجود و قابل انتقال باشد.
 • معلوم و معین بودن آن

انتقال‌دهنده باید صاحب‌اختیار باشد. بر اساس همین مواد ذکر شده بهتر است از پیش‌فروش برج‌هایی که ساخت آن‌ها مدت‌زمان زیادی طول می‌کشد خودداری شود. البته قانونی وجود دارد که بر اساس آن پیش‌فروش این آپارتمان‌ها ممنوع است.

منع پیش‌فروش

تنها باید در دفاتر اسناد رسمی این معاملات صورت گیرد. درصورتی‌که از بنگاه‌های املاک اقدام به‌پیش فروش این آپارتمان‌ها کند پروانه کسب آن‌ها باطل شده و تعلیق خواهند شد. بر اساس ماده 24 مشاوران املاک باید به طرفین معامله مشاوره‌های لازم را ارائه داده و سپس آن‌ها را به دفاتر اسناد رسمی معرفی کنند و اگر این کار را خود انجام دهند برای بار اول پروانه آن‌ها یکسال تعلیق خواهد شد و در نهایت در مرتبه سوم پروانه کسب آن‌ها به‌صورت کامل باطل خواهد شد.

تعهد جبران خسارت

درصورتی‌که یک قرارداد دارای شرایط زیر باشد طرفین موظف هستند خسارات های ایجاد شده را جبران نمایند.

 • درصورتی‌که برای قرارداد زمان معینی مشخص شده باشد.
 • درصورتی‌که مدت مشخص شده به پایان رسیده باشد یا به عبارتی منقضی شده باشد.
 • لزوم تصریح و قانون قهوه قاهره یا فورس ماژور

نکات مهم در تنظیم و نوشتن قراردادها

 • در معاملات چک نباید دروجه‌حامل نوشته شود بلکه باید به نام شخص فروشنده صادر شود.
 • در چک‌هایی که بابت تضمین صادر می‌شود به‌هیچ‌وجه کلمه امانت نوشته نشود.
 • مدیران قرارداد نمی‌توانند چک‌های تضمینی را به‌طرف مقابل تحویل بدهند مگر بنابه‌درخواست قاضی یا رأی دادگاه آن هم با ارائه رسید
 • در متن چک در معاملات املاک نوشته شود بابت قرارداد شماره فلان صادر شده است ضمناً به حواله کرد خط‌زده شود.
 • اگر به‌عنوان مدیر قرارداد اقدام به تنظیم قرارداد می‌کنید در صورت توافق طرفین چک‌های تضمینی را پیش خود نگاه دارید تا امکان سوءاستفاده پیش نیاید.
 • از چک‌های صادر شده حتماً کپی گرفته شود و آن‌ها را در جای مطمئن بایگانی کنید.
 • وقتی قراردادی تنظیم می‌کنید که طرفین احراز هویت یا مالکیت دارند پس از تنظیم بهتر است اسناد معامله را از فروشنده دریافت کرده و در دفتر املاک به‌صورت امانت نگاه دارید. قبل از تنظیم قرارداد به ستون نقل و انتقالات به سلب یا عدم سلب، حق اختیار مورد معامله بازداشت و غیره توجه کنید.ژ

تعریف سیستم؟

«سیستم» مجموعه‌ای از عناصر به هم پیوسته است که خروجی مشخص ایجاد می‌کند. مثلا گوشی موبایل یک «سیستم» است که خروجی آن انتقال پیام در سریعترین زمان است.

سیستم‌سازی در املاک چگونه است؟

خروجی سیستم املاک، انعقاد قراردادهای ملکی با کسب درآمد است. هر چه سیستم کسب‌وکار املاک‌مان را بهبود بدهیم به همان نسبت اوقات فراغت و رشد درآمدمان بیشتر خواهد شد.

پس بهتر است خودمان را به دید یک بهینه‌ساز «سیستم» نگاه کنیم تا به دید یک مدیر املاک متخصص که اطلاعاتش در مورد اسناد و قوانین املاک زیاد است؛ یعنی کسی که سیستم کسب و کار املاکش را بهتر می‌کند تا کارها با درآمد بالاتر به سرعت پیش برود.

سیستم کسب و کار املاک سه جزء کلیدی دارد. اگر این سه بخش به خوبی کار کنند، خروجی و نتیجه‌اش «درآمد بسیار عالی» خواهد بود.

1.افراد
2.تجهیزات
3.دستورالعمل

بخش اول «افراد» شامل: مدیریت که خودمان هستیم.

مباشر، مدیر قراردادها، سرپرستان رنج‌ها، مشاورین، منشی، آبدارچی و بخش‌هایی که با آنها کار می‌کنیم؛ ولی کارمند ما نیستند. مثل فایل یاب، متخصص سایت و شبکه‌های اجتماعی و شرکت‌هایی که کار تبلیغات یا فایلینگ ما را به عهده دارند.

دومین بخش سیستم املاک «تجهیزات» هستند.

مانند: تلفن، کامپیوتر، میز و صندلی و … که در دفتر املاک‌ از آنها استفاده می‌کنیم. تجهیزات خوب، بسیار مهم هستند.

سومین بخش سیستم املاک «دستورالعمل‌‌ها» هستند که افراد با استفاده از آنها کارها را به خوبی پیش می‌برند.

شاید الان فکر کنید هیچ دستورالعملی ندارید؛ ولی شما دستورالعمل‌های زیادی دارید؛ اما تا کنون آنها را مکتوب نکرده‌اید و فقط در ذهن‌تان هستند. شما دقیقا می‌دانید که اگر یک متقاضی تماس بگیرد به او چه باید بگویید تا او را تشنه بازدید از فایل خود کنید و او را چطور تا انجام قرارداد پیش ببرید.

چطور سیستم «فروش اینترنتی ملک» درآمد مشاورین املاک‌ را متحول می‌کند؟


دوره حضوری فروش اینترنتی ملک


شاه کلید املاک چیست؟

برایان تریسی در کتاب «کلید فروش موفق» می‌گوید: «درفروش، هدف برقراری ارتباط با مشتری و متقاعد ساختن وی برای خرید به شیوه‎ای هر چه موثرتر است.» بــا ﮐﻤــال احترامــی  ﮐــه بــرای اســتاد تریســی قائل هســتم؛ امــا در فــروش امــﻼک یــک نقــد ﮐوچــک نسبت به آن دارم. بــه اﻋتقــاد مــن «ﮐﻠیــد فــروش موفــق» در مشــاوره املاک، بــه خصوص در ایــران، «ارتبــاط بــا مالــک» اســﺖ.

او در ادامه می‌گوید «برای این منظور باید شناخت کاملی از مشتری داشت. باید تعریفی از یک مشتری ایده‌آل داشت. باید از خود پرسید چرا مشتری باید محصول ما را برای خرید انتخاب کند.» من با نظر او موافقم اما در گام دوم و پس از شاه‌کلید یافتن فایل!

در اینجا با سوالاتی از ذهن شما کمک می‌گیرم. «مگر این‌طور نیست که شما قصد دارید با فروش فایل‌ به مشتری موفق شوید؟» و « اگر فایل ارزنده‌ای نداشته باشید، کلید برقراری ارتباط با مشتری را برای باز کردنِ کدام قفل می‌خواهید استفاده کنید؟» « آیا ارتباط صمیمانه شما با مشتری باعث می‌شود او پول خود را برای خرید خانه‌ای که موردپسندش نیست، هزینه کند؟»

« شاه‌کلید املاک »

ابتدا باید بگویم مالک حقیقی خداست، اما در املاک منظورمان از مالک، صاحب سند ملک یا وکیل او می‌باشد که اختیارات ملک جهت فروش یا اجاره آن به او تفویض شده است.

مالک می‌تواند در آنِ واحد، چند ملک را برای فروش یا اجاره فایل کند. به‌عنوان‌مثال معمولا سازنده‌ها در اکثر اوقات چندین واحد برای فروش یا پیش‌فروش دارند که اگر آنها را برای فروش یا اجاره به مشاورین املاک بسپارند، در اصل آنها را فایل کرده‌اند.

جواب:

«یک مدیر یا مشاور املاک بعد از در اختیار داشتن ملک‌های مناسب به‌عنوان فایل، می‌تواند با «شاه‌کلید» ارتباط با مالک قفل آن را باز کند.»

برای موفقیت در کار املاک باید تمرکزتان روی فایل باشد. کلید این کار در دست صاحب فایل؛ یعنی مالک آن است. در واقع ارتباط موثر و کارگشا با مالکین و سازنده‌ها، «شاه‌کلید املاک» است. پس باید رابطه‌ای قوی با آنها ایجاد کنید.

لزوم رابطه قدرتمند؟

به‌ غیر از متقاضیان عمومی املاک که خواهان انواع ملک مسکونی، تجاری، اداری و غیره هستند. هر زمان قیمت زمین ثبات نسبی پیدا می‌کند، باعث تقویت ساخت ‌و سازهای مسکونی از نوع مشارکتی می‌شود.

مدیر یا مشاور باهوش خوب می‌داند به‌دنبال ثبات نسبی قیمت زمین، بازار ملک کلنگی با استقبال سازنده‌های متقاضیِ «مشارکت در ساخت» روبه‌رو می‌شود.

چون مدیر یا مشاور املاک حرفه‌ای هر روز بازار ملک را رصد می‌کند. خیلی زودتر از سایر افراد، از این موضوع آگاهی می‌یابد. او با رابطه قدرتمندی که با سازنده‌ها دارد، برای جلب نظر مالکانِ ملک‌های کلنگی که اتفاقا با آنها نیز رابطه خوبی برقرار کرده است، پیشنهادهای «مشارکت در ساخت» متنوعی را طراحی می‌کند؛ که معاوضه ملک کلنگی با واحدهای نوساز یک نمونه از این پیشنهادهاست.

تماس قرار!

اولین تماس یا اولین برخورد نقش مهمی در شکل‌گیری رابطه با مالک دارد. وقتی شماره تلفن مالک را در مرحله فایل‌یابی پیدا کردید. با اعتمادبه‌نفس با مالک تماس بگیرید و خیلی مودبانه خودتان را به‌عنوان مدیر یا مشاور حرفه‌ای معرفی ‌کنید. در این مرحله با صراحت به مالک اعلام کنید که قصد کار کردن روی ملک او را دارید. سپس برای کارشناسی ملک با او قرار بگذارید. سعی ‌کنید با خود مالک یا تصمیم‌ گیرنده نهایی صحبت کنید و با او آشنا شوید.

برقراری ارتباط

مدیر یا مشاور املاک با انواع مختلفی از مالکین روبرو ‌خواهد شد. در آغاز صحبت با اعتمادبه‌نفس و با کمال احترام خودتان را معرفی کنید. برای این کار با ارائه کارت آژانس، خود را به‌عنوان مدیر یا مشاور املاک معرفی کنید.

در برقراری ارتباط با مالک عجله نکنید، نباید خود را به او تحمیل کنید. چون ممکن است برخی از فرصت‌های مناسب، برای تاثیرگذاری مثبت را در آینده از دست بدهید.

به ‌جای پرحرفی ابتدا به مالک اجازه بدهید تا احساسات و تفکرات خود را بیان کند. بدون اظهار نظر با تایید ضمنی صحبت‌های او، با دقت به حرف‌های او گوش کنید.

چنین رفتاری موجب جلب اطمینان مالک شده و حس بهتری را برای مکالمات بعدی به او منتقل می‌کند. به مالک بگویید که از مصاحبت با او لذت می‌برید. به او قول بدهید که خودتان یا مشاوران‌تان برای فروش یا اجاره ملک او نهایت تلاش‌تان را خواهید کرد. چنین عملکردی، نقطه شروعی عالی خواهد بود. با این کار یک رابطه محکم با مالک ایجاد می‌شود.

نکته: همیشه تعدادی کارت ویزیت آژانس املاک را همراه داشته باشید.

ایجاد حس خوب

شما با ایجاد حس خوب در برخورد اول این اطمینان را به مالک می‌دهید، درصورتی‌که ملک‌های دیگری نیز داشته باشد می‌توانید برای او به فروش برسانید یا اجاره بدهید. البته این موضوع بستگی به تلاش موثری دارد که خودتان یا مشاوران‌تان انجام می‌دهید.

بسیار مهم است که با عملکردی نتیجه‌بخش، حس خوبی در ذهن مالک ایجاد کنید و خیال او را بابت کارهای ملکی‌اش راحت کنید.

با ایجاد رابطه‌ای دوستانه با مالک، به ‌مرور زمان کارهای ملکی او را در دست خواهید گرفت؛ به‌این‌ترتیب ضمن تقویت فایلینگ خود، یک کانال قدرتمند برای کسب درآمدهای بیشتر ایجاد می‌کنید.

فایل شخصی

برای سهولت بازدیدهای بعدی می‌توانید کلید فایل را از مالک دریافت کنید. باید به او بگویید برای جلوگیری از مزاحمت، کلید ملک را به ‌صورت امانت در اختیار آژانس شما قرار دهد. شما می‌توانید با گرفتن فُرجه زمانی به‌ صورت انحصاری روی ملک او کارکنید.

برای این کار با صراحت از او بخو‌اهید کارهای ملکی‌اش را تا مدتی به آژانس املاک دیگری اعلام نکند تا با تمرکز بیشتر برای فروش یا اجاره آن اقدام کنید.

پیگیری تا نتیجه نهایی

کاری که به نتیجه مطلوب نرسد هیچ ارزشی ندارد. مشاوران باید در هنگام کارشناسی تمام جوانب ملک را بسنجند و اگر شرایط و قیمت ملک مناسب بود، آن را فایل کنند.

نکته طلایی: بهترین روش نتیجه‌گیری در کار املاک، تمرکز و کار کردن روی فایل است.

 

بهتر است مشاوران به فراخور رِنج خود، اگر فایلی برای فروش گذاشته ‌شده است با تمرکز روی آن، با فعالیت جدی آن را بفروشند و اگر آن را برای رهن یا اجاره گذاشته‌اند، آن را سریع‌تر اجاره بدهند.

حفظ ارتباط با متقاضیان قدیمی

ایجاد رابطه قوی با سازنده‌ها و مالکین فایل‌ها از اصول اولیه کار مدیران و مشاورین املاک است، اما حفظ و محکم کردن این رابطه از اهمیت بیشتری برخوردار است. یک آژانس حرفه‌ای برای اول بودن در منطقه، باید قبل از مشاورین دیگر، از آخرین تصمیمات سازنده‌ها و مالکین مطلع شود و آنها نیز متقابلا از آمادگی آژانس املاک شما آگاه باشند.

به‌ محض اینکه مالکی متقاعد شد با شرایط پیشنهادی شما ملکش را بفروشد یا برای ساخت مشارکت کند به جرگه دوستان دائمی شما می‌پیوندد و ارتباط خود را با او محکم‌تر نکنید.

در ارتباط با مالکین از آنها بخواهید قبل از همه،

کارهای ملکی خود را به شما اعلام کنند.

تماس به بهانه‌های مختلف

از هر فرصتی استفاده کنید و با آنها تماس بگیرید. ضمن احوال‌پرسی، آنها را در جریان آخرین تغییرات بازار ملک بگذارید و اشاره‌ کنید که روی ملک آنها کار می‌کنید.

تماس جهت بازدید

یکی از محاسن فعال بودن، این است که با بازدیدهایی که از ملک‌ها انجام می‌شود، ارتباط آژانس شما با مالکان آنها قوی‌تر می‌شود و آنها نیز از فعالیت شما روی ملکشان آگاه می‌شوند.

در صورت تداوم دوستی و جلب اعتماد آنها حتی می‌توانید، کار روی ملک‌شان را به‌صورت انحصاری در اختیار آژانس املاک خود بگیرید.

اگر آژانس شما را حرفه‌ای دریابند که کارتان را خوب بلدید و فعالانه به فکر رشد و پیشرفت هستید، خیال‌شان از فروش یا اجاره ملکشان راحت می‌شود.

تماس دوره‌ای

درصورتی‌که مدت زیادی از ارتباط‌تان با مالک گذشت و از او خبری نشد، خودتان یا مشاوران‌تان حتما با او تماس بگیرید و ضمن احوال‌پرسی، از آخرین تصمیم او در خصوص ملک‌ جویا ‌شوید.

کلوپ املاک!

اغلب مالکین علی‌الخصوص‌ سازنده‌ها، دوست دارند مکان مناسبی را به‌عنوان پاتوق جهت گپ‌‌وگفت داشته باشند. تا ضمن اطلاع از آخرین تغییرات بازار ملک، از تجربیات یکدیگر نیز آگاه شوند. پای آنها را به دفترتان بازکنید و همزمان با پیگیری کارهای متقاضیان، از آنها نیز با یک چای یا نسکافه پذیرایی کنید. با این کار ضمن حفظ رابطه، آن‌ را قدرتمندتر می‌کنید.

فهمیدن نظر مالک؟

در ارتباطات کلامی، درک منظور طرف مقابل از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار است، درهرصورت به هر بهانه‌ای باید با مالک صحبت کنید.

به قول پیتر دراکر (یکی از بزرگ‌ترین نظریه‌پردازان مدیریت) که می‌گوید: مهم‌ترین بخش یک ارتباط، شنیدن چیزی است که گفته نشده است. اگر قصد مالک واقعا فروش نباشد، کار کردن روی فایل او در حال حاضر اشتباه است.

روش‌های تعدیل! قیمت

افزایش گردش مالی

با عنوان این نکته که از دست دادن سود قابل‌توجهی که از تاخیر در فروش ایجاد می‌شود، بیش از مبلغی است که از فروش بالاتر به دست می‌آورد، می‌توان مالک را ترغیب به فروش کرد.

من چندین ملک را برای مالکانش با همین راهکار فروخته‌ام. البته شما باید از شرایط سودهای بانکی و نرخ بهره آگاه باشید. برای تنوع، داستان فروش یکی از آنها را اینجا نقل می‌کنم.

چند وقت پیش ملکی را فروختیم که مالک آن واقعا قصد فروش داشت؛ اما قیمت پیشنهادی او بالاتر از عُرف منطقه بود.

به شیوه «شـزومـا» با آوردن این دلیل که سود حاصل از پول نقد ملکش بسیار بیشتر از متری پانصد هزارتومانی است که از فروش آن به دست می‌آورد، اقدام به فروش ملکش کرد.

تا همین چند روز پیش که با او صحبت می‌کردم خیلی بیشتر از متری پانصد هزار تومان بهره برده بود.» با پایین آمدن سودهای بانکی و احتمال افزایش قیمت‌ها به او پیشنهاد دادم که «جهت خرید مجدد اقدام کند.»

راهکارهای دیگر: فراوانی فایل‌های مشابه

با عنوان کردن این‌که «در حال حاضر فایل‌های مشابه ملک شما در بازار زیاد است»، به مالکین توصیه کنید «شرایط معامله را تسهیل کنند تا ملکشان فروخته شود.»

سازندگان خوش‌نام!

در اغلب مناطق سازندگانی هستند که به‌عنوان سازنده برند و به نام منطقه معروف هستند و عملکرد آنها در امر «ساخت‌وساز» و «مشارکت در ساخت» زبانزد اهالی منطقه است.

این افراد اشخاصی هستند که از مصالح و متریال چیزی کم نمی‌گذارند و طراحی و معماری آنها بر اساس علم روز و آخرین تحقیقات در امر ساخت‌وساز می‌باشد.

سازندگان خوش‌نام به خاطر سود بیشتر، از مصالح و ایمنی ساختمان کم نمی‌گذارند و بیشتر به فکر برندسازی و خوش‌نام بودن خود هستند.

آنها ساختمان‌های خود را نسبت به دیگر سازندگان با قیمت بالاتری به فروش می‌رسانند. آنها ساختن ساختمان را در ابتدا به دید یک هنر نگاه می‌کنند و به این صنعت عشق می‌ورزند. سپس به‌عنوان یک تجارت به آن فکر می‌کنند.

سازندگان برند معمولا در تمام مناطق شهر هستند ولی در مناطقی که ارزش کار آنها حفظ شود و نادیده گرفته نشود، تعدادشان بیشتر است.

در هر فرصتی با سازنده ها و مالکین ارتباط برقرار کنید.

بــه مالــکان بناهــای قدیمی ســاز (کلنگــی)، پیشــنهاد مشــارکت در ســاخت بــا ســازندگان بــه نــام را بدهید.

بــا برقــراری ارتبــاط موثــر بــا مالکیــن از آنهــا بخواهیــد قبــل از هــر آژانس املاک دیگری، کارهــای ملکــی خــود را بــه شــما اعــلام کنند.

دانلود pdf شاه کلید املاک


فایل صوتی شاه کلید املاک

به شما پیشنهاد می‌کنیم که به فایل صوتی شاه کلید املاک نیز گوش دهید.


دو تکنیک کاربردی برای «جذب سازندگان و متقاضیان املاک در اینستاگرام»


دوره حضوری فروش اینترنتی ملک


1- مطالب عالی منتشر کنید.

اگر به طور مداوم هر روز مطالب عالی (و نه خوب) آماده کنید و در اینستاگرام منتشر کنید به راحتی موفق می‌شوید. دقت کنید که خوب، دشمن عالی است. فقط مطالبی را منتشر کنید که به نظر خودتان عالی هستند.

2-هشتگ گذاری کنید.

نه فقط برای دیده شدن مطالب، بلکه برای جستجوی بهتر آنها از هشتگ‌هایی استفاده کنید که مردم بیشتر از آنها استفاده می‌کنند. اینستاگرام هشتگ‌هایی که جستجو می‌شوند را به شما پیشنهاد می‌دهد.
فرض کنید که فردی دنبال یک ملک در منطقه شماست و اگر شما به این نکته دقت کنید، می‌توانید از هشتگ‌هایی استفاده کنید که مشتریان آینده را به سمت شما هدایت می‌کنند.

یکی از اشتباهات استراتژیک مشاوران در “مذاکرات” ؟!

یکی از مشکلات اغلب مشاورین املاک اینه که خیلی خیلی اضافی و بدون فکر کردن حرف می‌زنن یا اصلا در جایی که لازم نیست، صحبت می‌کنن!

در این پست توضیح میدم که چرا «متعاملین» میز مذاکره رو ترک می‌کنن؟ و برای نگه داشتن اونها سر میز مذاکره ‏چه کار باید کرد؟

این آموزش بسیار بسیار مهمه. این رو اگر درک نکنید؛ نمی‌تونین قراردادها رو به خوبی جمع کنید. هر چند این آموزش کاملا بر‌خلاف چیزیه که تا حالا شنیدین؛ اما به دقت بخونین و در موردش استدلال کنید. درک این درس ‏کوتاه، «کلید قفل» بسیاری از معاملات املاک است.‏

یکی از مهم‌ترین فرمول‌هایی که در مذاکره و فروش ملک نباید فراموش کنیم «ایده‌ی برگردوندن مشتری سر میز مذاکره است»

تا حالا شده برید خرید، توی مغازه تقریبا محصول به دلتون نشسته یا حتی از اول با هدف خرید محصول خاصی رفتید توی مغازه، قیمتش هم خوبه و تا 99% هم راضی هستید که بخرید؛ ولی باز بگید ممنون حالا یه دوری بزنم دوباره بر‌می‌گردم!؟

یکی از اشکالات مشاوران املاک اینه که بدون استراتژی حرف می‌زنن!

در ابتدا مشاور کل اطلاعات برجسته آن ملک رو به مشتری یا سازنده میده و بعد طرف می‌مونه که آیا تصمیم خرید بگیره یا نه! (کار 99% مشاورین)

فکر می‌کنن هر چه مزایای بیشتری از ملک بگن به فروش کمک می‌کنه .. ته‌اش این میشه که طرف میگه باشه حالا فکرامو بکنم!

مهم‌ترین چیزی که باید یه مشاور یا مدیر قرارداد حرفه‌ای برای خودش حفظ کنه:
“نگه داشتن برگ آس‌” برای “برگردوندن مشتری سر میز‌ مذاکره” است.

باید مثلا سه تا از ناب‌ترین مزایای ملک را نگه داره..
مثلا مشتری وقتی میگه، باشه ممنون حالا فکرامو بکنم.
مشاور باید بگه «راستی یکی از نکاتی که یادم رفت بگم اینه که این ملک فلان مزیت خیلی خاص رو هم داره و شروع کنه توضیح دادن … »

باز هر وقت که حس کرد مشتری داره سعی می‌کنه میز مذاکره را ترک کنه،‌ دوباره یکی از مزایای کلیدی را شروع کنه توضیح دادن ..
اگر مزیت دوم بهتر از مزیت‌ اول باشه مشتری بیشتر قانع میشه که ملک خوبیه
اگر مزیت سوم حتی از مزیت دوم بهتر بود مشتری باز بیشتر و بیشتر قانع میشه …
باید مزایای کلیدی و اصلی را بزاریم دقیقا قبل از اینکه مشتری تصمیم خریدش را گرفته یا داره می‌گیره … حتی دقیقا قبل از اینکه بخواد میز مذاکره را ترک کنه و حتی بعد از اینکه تصمیمیش قطعی شده؛ باز باید یکی از ناب‌ترین مزایای ملک را بگیم

اما وقتی مزایای خیلی اصلی را همان ابتدا بطور کامل رو کرده باشیم،‌ وقتی مشتری خواست میز مذاکره را ترک کنه، دیگه هیچ ترفندی نداریم که بر‌گردونیمش یا اگر بخوایم یکی از مزایای بی‌اهمیت را بهش گوشزد کنیم، طرف بدتر به این میرسه که می‌خواهید به هر کلکی ملک را بهش بندازین ..

این در مذاکره تلفنی حتی مهم‌تره!

همیشه باید چیزی را نگه داریم برای مواقعی که طرف خواست تلفن را قطع کند یا کلا مذاکره را ترک کند.
مزایا را باید پلکانی از مزایای معمولی به سمت مزایای خیلی مهم پیش ببریم. در حالی که اغلب مشاورین، برعکس عمل می‌‌کنن …

تا حالا فکر کردین چرا نمی‌تونید قراردادها را تا انتها جمع کنید؟!

برای اینکه پاسخ این سوال را پیدا کنید، لازم است که با فرمول جماق آشنا شوید و تلاش کنید که در شغل مشاور املاک از این فرمول استفاده کنید.

فرمول جماق چیست؟


جماق مخفف چهار عبارت است: و شامل چهار مرحله زیر است.

جستجو و کارشناسی  فایل

معرفی فایل با آگهی

ارائه سرویس  و مذاکره

قرارداد بستن

کسی که این 4 مرحله را به درستی انجام دهد به راحتی در کار املاک موفق می‌شود.


مدل‌های جدید فروش ملک چگونه است؟


مدل های جدید فروش

شما باید سیستم فروش داشته باشید. اینکه به صورت متفرقه یک فایل را در دیوار یا شیپور آگهی کنید، نمی‌توانید موفق شوید. بلکه باید از قبل برنامه تبلیغاتی شما برای هر روز مشخص شده باشد و حداقل در 9 سایت و اپلیکیشن مجزا تبلیغ دهید و فایلتان را آگهی کنید.

در بسیاری از این سایت‌ها می‌توانید آگهی رایگان قرار دهید ولی ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که در سایت‌هایی مثل دیوار، آگهی رایگان نگذارید و از سرویس‌های پولی آن استفاده کنید. معمولا آگهی شما وقتی که از تبلیغات پولی استفاده می کنید، بسیار بیشتر دیده می‌شود و نتیجه به مراتب بهتری می‌گیرید.

در ایران تجارت، ایران فایل اسکان، کاشانو، شیپور، مپلاک، شابش و … نمونه‌ای از بستر‌هایی است که می توانید آگهی‌های خود را قرار دهید. این نکته را به مشاور خود هم بگویید که باید حداقل در 9 جا آگهی را منتشر کند و به یک بستر اکتفا نکند.

برخی از این سایتها برند قوی‌تری دارند و شما بهتر می‌توانید از آنها نتیجه بگیرید. هربار که آگهی خود را منتشر می‌کنید، بعد از آن سعی کنید که بازخورد تبلیغ در هر یک از این سایت‌ها را بررسی کنید. شما می‌توانید برای مدت مثلا یک ماه در تمامی این سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها آگهی بزنید و بعد از آن سایت‌های ضعیف تر را حذف کنید.

از هر کسی هم که با شما تماس می‌گیرد بپرسید که آگهی ما را در کدام سایت دیدید، و بدین ترتیب سایت‌های ضعیف و کم بازده را برای مدتی کنار بگذارید.

همچنین لازم است که به سایت‌های جدیدی که در آگهی املاک به شما کمک می کنند نیز توجه کنید.

در مذاکرات چطور مدل ذهنی «سازندگان و مالکان» را برای مشارکت یا «متقاضیان» را برای خرید بسازیم؟

اگر ساختن قفسه را بلد باشید اینکار خیلی ساده است. البته با یک تفاوت که این بار، باید در مغز سازنده یا مشتری اینکار صورت بگیرد!

برای مشارکت یا فروش املاک، ابتدا با مشاوره آگاهانه و دلسوزانه به «سازندگان یا متقاضیان» رابطه خوبی با آنها برقرار می‌کنیم تا کاملا به حرف ما اعتماد داشته باشند. سپس در ذهن آنها شاخص‌های خرید فایل‌های خود را ایجاد می‌کنیم.

همیشه باید از سازندگان و متقاضیان یک قدم جلوتر باشیم. از قبل به سوالات احتمالی آنها خوب فکر کرده باشیم تا گره‌ای در کار نیفتد.

برای اینکار ابتدا از آنها سوالات خیلی بدیهی می‌پرسیم تا یخ‌شکنی برای مذاکره صورت گیرد. با سوالات دو گزینه‌ای که به راحتی انتخاب یک جواب ساده «بله یا خیر» باشد.

مثلا از متقاضی می‌پرسیم: خودتان می‌خواهید در واحد زندگی کنید یا برایتان اجاره‌ بدهیم؟ … تا به تدریج برسیم به سوالات مهمی مثل: سرمایه‌گذاری به قصد خرید و فروش …

در چارچوب استراتژی خودمان با آنها مذاکره می‌کنیم. به این شکل ذهن آنها را بر اساس پازل اهدافمان می‌سازیم و در واقع بطور نامحسوس قفسه‌هایی جدید در مغز آنها ایجاد می‌کنیم.

قبل از اینکه بخواهند در ذهنشان، قفسه‌های ملک مورد نظر خود را تکمیل کنند؛ ما یک نقشه ذهنی در مغز آنها از فایل‌های موجود درست می‌کنیم.

نکته1: «کار مشاور املاک تغییر ذهنیت مشتری برای فروش بهترین فایل خود طبق سلیقه و نیاز مشتری است؛ وگرنه هیچ فرقی با تلویزیون LED ندارد که فقط فایل‌ها را نمایش می‌دهد»

نکته2: اغلب مشتریان، پارامترهایی را که نمی‌خواهند، بهتر می‌دانند تا آن چیزی را که دقیقا خواهانش باشند!

پس قبل از اینکه آنها ذهن شما را به هم بریزند، باید مدل فایل‌های خودتان را در ذهنشان بسازید تا از فایل‌های موجودتان انتخاب کنند.

مثلا از مشتری بپرسید:

 • ساختمان چند واحدی باشه؛
 • دو یا چهار واحدی؟
 • آسانسور داشته باشد؟
 • پارکینگ الزامی است یا نه؟ و….

به این ترتیب غیر مستقیم، دارید در ذهن آنها شاخص تعریف می‌کنید.

اما اگر در ذهن «سازندگان یا متقاضیان» ۱۰ تا شاخص ایجاد نکنید، چه اتفاقی می‌افتد؟

آنها برای شما ۲۰ شاخص «نامربوط و عجیب غریب» تعیین می‌کنند که هیچ احدی نمی‌تواند تمام آن شاخص‌ها را یکجا در یک ملک جمع کند!!

اصلا چنین ملکی ساخته نشده و شاید فقط در ذهن آنها وجود داشته باشد!

پس قبل از اینکه آنها بخواهند «اختیار کار» را در دست بگیرند، آنها را به سمت شاخص‌های اصلی فایل‌های موجودمان راهنمایی می‌کنیم.

به آنها می‌گوییم: «این ملک با امکانات و مشخصاتی که دارد دقیقا مناسب کار شماست و به درد مشارکت یا خرید شما می‌خورد.»

باید ذهن آنها را به سمت مشخصات فایل‌های موجود خودمان هدایت کنیم. در راستای این شاخص‌ها، چارچوب ذهنی آنها را ایجاد می‌کنیم تا در نهایت ملک مورد نظرمان را به آنها ارائه کنیم یا قرارداد مشارکت آنرا ببندیم.

اگر این شاخص‌ها را در ذهن مشتری به شکل قفسه‌ جدید نسازید، چطور می‌توانید فروش‌های زیادی ایجاد کنید؟

براساس علم نئوروساینس (بازاریابی عصبی) عملکرد مغز انسان طوری است که ابتدا به چیزی که علاقمند باشد ارتباط ذهنی برقرار می‌کند. اگر حس خوبی در ارتباط با آن پیدا کند، برای مالکیت و به دست آوردن واقعی آن تلاش می‌کند.

به قول کامران صحت: «اگر مشتری کِیف بکنه، دست تو کیف میکنه»
بنابراین ابتدا، یک حس خوب در مغز آنها نسبت به شاخص‌های موجود در فایل‌های خود ایجاد می‌کنیم تا خوب به آن فکر کنند. سپس در مغز آنها از فونداسیون شروع به ساخت قفسه‌هایی برای ایجاد علاقه نسبت به فایل‌هایمان می‌کنیم. این کار را می‌توانیم با «استراتژی در مذاکره» انجام دهیم.

یادمان باشد: مشاوران املاک همیشه از تمام افراد جامعه؛ حتی سازنده‌های برند نیز مذاکره کننده‌‌های قوی‌تری هستند. پس خودتان را دست کم نگیرید.

هرگز موقع صحبت با «سازندگان یا متقاضیان» خودتان را در موضع ضعف قرار ندهید، چون اگر احساس برتری کنند؛ ترغیب آنها برای خرید فایل‌های موجود، کار بسیار دشواری خواهد بود.
سخت یا اینکه فقط می‌خواهید به آنها بفروشید قطعا آنها را از دست خواهید داد.

نکته بعدی اینکه هرگز ملک مشکل‌دار به مشتری نفروشید. هر جا که متوجه مشکل ریشه‌ای در اسناد ملک یا یک طرف معامله شدید با دقت موضوع را بررسی و جلوی ضرر طرف مقابل را بگیرید.

HSE چیست ؟

پیمانکاران همه روزه با مسائل HSE سر و کار دارند. در تمام مناقصات مدارک HSE از پیمانکاران مطالبه میشود. سوال پیمانکاران این است که HSE چیست ؟ چطور باید با کمترین هزینه HSE داشت؟ جواب تمام سوالات خود را از تیم تدوینگران دریافت کنید.

HSE مخفف کلمات health safety و environment به معنای سلامت، ایمنی و محیط زیست است. که در اصطلاح به HSE یا بهداشت حرفه ای تبدیل شده است.

بهداشت حرفه ای HSE از ما در برابر ریسک های موجود در محل کار حفاظت میکند. کارکنان و کارفرمایان هر دو ذی نفع کنترل ریسک ها و خطرات شغلی هستند. پیمانکاران از طریق اعمال HSE به پیشرفت خود کمک میکنند و از طرف دیگر کارمندان آنها ساعات کاری مفیدتری خواهند داشت. اما حقیقتا HSE چیست ؟

HSE علم و هنری است که با محدود کردن ریسک ها اقدامی کارامد در راستای حفاظت از انسانها ،تجهیزات و منابع مالی برمیدارد. گاهی اشتباها تصور میشود که HSE یک حرفه ی درمانیست درحالیکه تنها بخشی از HSE درمان و دارای موقعیت های درمانیست. در واقع بهداشت حرفه ای و HSE با کاهش درمانهای تخصصی و شغلی به نفع کارفرمایان عمل میکند.

گواهینامه HSE در کنار آموزش تخصصی HSE برای پیمانکاران ضروری است. امروزه پیمانکارانی که گواهینامهHSE ندارند به راحتی از بازار رقابت حذف میشوند.

HSE و مدیریت بهداشت و سلامت در محل کار اصولی برای متوقف کردن عوامل زیان آور محیط کار است. تمام مشاغل تا حدودی دارای عوامل زیان آور هستند. HSE به کنترل این عوامل میپردازد. به طور مثال در تماس بودن با مواد خطرناک، حرکات تکراری، پوسچر نامناسب، کار در شب، ارتعاش، گرد و غبار تنها تعدادی از عوامل زیان آور محیط کار است.

کنترل بعضی از خطرات نسبت به دیگر خطرات در اولویت هستند اما به هرحال تمام خطرات باید مورد ارزیابی قرار گیرند و کنترل شوند.

اولویت بندی خطرات به ترتیب به صورت زیر است:

حذف خطرات محیط کار
جایگزین کردن
محدود کردن خطرات
اقدامات مهندسی
اقدامات مدیریتی
تجهزات حفاظت فردی

حذف خطرات محیط کار:

اولین اولویت حذف خطرات است. به طور مثال اگر یک ماده اضافی و خطرناک در محیط وجود دارد باید از محیط کار حذف شود.

جایگزین کردن مخاطرات:

در بعضی مواقع حذف خطرات امکان پذیر نیست ولی میتوان با جایگزینی یک روش یا ماده دیگر احتمال وقوع حوادث را کاهش داد یا پیامد وقوع حوادث را کاهید. به طور مثال استفاده از یک دستگاه با صدای بالا به جای استفاده از یک دستگاه نا ایمن و مرگبار.

محدود کردن خطرات:

در حالتی که جایگزینی یا حذف امکانپذیر نیست باید خطرات را در یک محدوده نگه داشت. استفاده از حفاظ ها این نوع از مواجهه با خطرات است.

اقدامات مهندسی:

استفاده از روشهای ایمن تر مهندسی در رویه های کاری و یا به روز کردن تجهیزات اقدامات مهندسی محسوب میشوند.

اقدامات مدیریتی:

اقدامات مدیریتی اخذ تصمیماتی است که باعث تغییرات در شرایط محل میشود به طور مثال نوبت کاری یا استفاده از نیروهای با تجربه جزو اقدامات مدیریتی است.

استفاده از تجهیزات حفاظت فردی:

بسیاری از مدیران به اشتباه فکر میکنند تنها و اولین مرحله در HSE استفاده از تجهیزات حفاظتی است. در حالی که این مورد آخرین کاری است که در برابر خطرات باید انجام پذیرد.

بهداشت شغلی و ایمنی شغلی چه تفاوتی با هم دارند؟

هر دو حرفه مرتبط با مردم، کارمندان، پیمانکاران و بازدیدکنندگان در محیط کار هستند. با این وجود یک مرزی بین این دو وجود دارد. برای مثال یک حادثه صنعتی ممکن است بر سلامت فیزیکی ( ایمنی) افراد تاثیر بگذارد هماهنطور که میتواند بر سلامت روانی (بهداشت) افراد اثرگذار باشد.

برای ساده سازی ممکن است بهداشت حفاظت از ریسک‌های ذهنی و جسمی بلند مدت تلقی شود؛ اما ممکن است به بیماری منجر شود. از طرف دیگر ایمنی جلوگیری از پیامدهای ناگهانی است مانند بریدگی، سوختگی و…

چالش های مدیریت بهداشت حرفه ای و HSE چیست ؟

خطرات بهداشتی در محیط کار میتوانند بسیار متفاوت و مبهم باشند. تصور کنید سلامت روانی و هر موقعیتی چطور میتواند بر ما اثرات مختلفی بگذارد. بعد از آن عامل زمان و سلامت یک نفر ممکن است متاثر از عوامل مختلفی تاثیر پذیرد.

پیشنهاد می‌شود که به صورت مستمر خطرات بهداشتی را مورد بررسی قرار دهید؛ حتی مواردی که ضرر کمتری دارند باید مورد مدیریت HSE قرار گیرند.

هدف اصلی از بهداشت حرفه‌ای و HSE چیست؟

هدف اصلی از HSE کمک به کارکنان در راستای کاهش استرس و مراقبت از آنان در یک محیط کار ایمن است تا بتوانند خلاقانه عمل کنند.


آیا سیستم «فروش اینترنتی ملک» و این آموزش‌ها در شهرستان‌های کوچک هم جواب می‌دهد؟

اگر در منطقه شما مردم گوشی هوشمند لمسی دارند.
اگر اینستاگرام و رسانه‌های اجتماعی را دنبال می‌کنند.
اگر از سایت‌هایی مثل دیجی‌کالا و … خرید می‌کنند.
پس مطمئن باشید سیستم «فروش اینترنتی ملک» در منطقه شما هم جواب می‌دهد. مخصوصا در شهرهایی که شما از اولین نفراتی هستید که این سیستم را اجرا می‌کنید به دلیل نبودن رقیب خیلی بهتر هم جواب می‌دهد.

به قول ثروت‌آفرین فوق‌موفق آقای گرنت کاردونِ: «اگر اول نیستی، آخر هستی»

اولین‌ها همیشه 90% بازار را مال خود می‌کنند و سیل عظیم مشاوران املاک، فقط بر سر 10% بازار با یکدیگر رقـابت شدیدی می‌کنند.
اگر شم اقتصادی قوی داشته باشید در همین جمله؛ میلیاردها تومان پول هست؛ پس شما اولین باشید.

آیا در شهرهای کوچک، فایلی که در اینستاگرام میذاریم لو نمی‌رود؟

اولا که عکس‌برداری و فیلمبرداری را طوری به شما آموزش می‌دهیم که فایل برای رقیبان ناشناس باشد.
دوما با شیوه مونوپل کردن فایل‌ها که آموزش دادیم، فروش و اجاره فایل برای مدتی بطور انحصاری در اختیار شما خواهد بود.

چگونه در بازار ملک بازارسازی کنیم و کاری کنیم دیگران برای ما کار کنند؟

برشی از ویدیو جلسه “مولتی ویتامین مذاکره” از روز اول دوره جامع «فروش اینترنتی ملک» شزوما
«برشی از اولین جلسه از روز اول تورکارگاه تخصصی “فروش اینترنتی ملک” شـزومـا» در ویدئو زیر مشاهده کنید.سوالات متداول شرکت کنندگان در دوره فروش اینترنتی ملک


در تامین نیروی انسانی، چه افرادی را با چه نقشی باید استخدام کنیم؟

شما باید یک مدیر معاملات یا مدیر قرارداد داشته باشید و پایین دست آن سرپرستان باشند. تا زمانی که کار شما توسعه پیدا می‌کند مدیر معاملات کار زیر دستان را هم انجام می دهد و وظیفه‌ی آموزش به افراد جدید، به عهده اوست.

 

وقتی خریدار و فروشنده می خواهند اطلاعات تماس رد و بدل کنند باید چه کار کنیم؟

به هیچ عنوان به خریدار و فروشنده بعد از آشنایی اجازه رد و بدل کردن شماره را ندهید. همچنین باید قراردادی را آماده کنید که در آن مشخص شده باشد که این فایل را شما معرفی کرده‌اید. با تنظیم قرارداد می‌توانید مانع از این شوید که خریدار و فروشنده که به واسطه شما آشنا شده اند مستقیما معامله کنند و کارمزد شما را پرداخت نکنند.

 

چگونه سایتمان را از همین امروز راه اندازی کنیم؟

در مورد سایت‌های وردپرسی، دامنه همان آدرس سایت است (مثلا shezooma.com) و هاست هم سروری است که اطلاعات شما روی آن ذخیره می‌شود. دامنه را باید به صورت سالیانه تمدید کنید و در پایان سال مجددا نیاز است که دامنه را تمدید کنید. در رابطه با هاست نیز شما باید سرور اجاره کنید. این اجاره به صورت سه ماهه، شش ماهه و سالیانه انجام می‌شود. هزینه طراحی سایت استاندارد مناسب مشاورین املاک از حدود سه میلیون تومان شروع می‌شود و با توجه به امکانات تا 5 یا 6 میلیون تومان نیز افزایش میابد. در صورت تمایل می‌توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید تا طراحان سایت موجه و مورد تایید شما از طرف ما به شما معرفی شوند.

 

بهترین زمان برای مطرح کردن کمسیون کار چه زمانی است؟

هم می‌تونید درصدی با مشتری توافق کنید و هم به صورت عدد ثابت. البته عدد ثابت بهتر است. فرض کنید فردی برای خرید ملک به شما مراجعه می کند و شما یک فروشنده پول لازم که ملکی مناسب دارد را سراغ دارید. در این شرایط ابتدا چند ملک معمولی را به مشتری نشان می‌دهید و بعد از اینکه متوجه شدید که واقعا خریدار است می‌توانید ملک فرد پول لازم را پیشنهاد دهید.
و با مشتری توافق کنید که ارزش این ملک مثلا 2 میلیارد است ولی من می‌تونم با قیمت 1.7 میلیارد خرید را برای شما انجام دهم ولی 80 میلیون تومان کمیسیون می‌گیرم. (قبلا با فروشنده پول لازم در مورد قیمت حدودی 1.7 صحبت کرده‌اید و قبل از بازدید ملک توسط مشتری باید به فروشنده تذکر دهید که قیمت واقعی که 2 میلیارد تومان است را اعلام کند تا در نهایت بتوانید به قیمتی مناسب هم برای خریدار و هم برای فروشنده معامله را جوش دهید.

 

ضرورت استفاده از نقشه ذهنی در مدیریت املاک چیست و چگونه باید این کار را انجام دهیم؟

در دوره فروش اینترنتی ملک مفصلا در مورد نقشه ذهنی توضیح داده شد. شما می‌توانید برای بخشی از کار املاک شاخه‌ای ترسیم می‌کنید و به آن زیر شاخه می‌دهید. مثلا فرض کنید یک شاخه مربوط به مسائل مالی، شاخه‌ای مربوط به درآمدها، آگهی‌ها، مطالعاتی که باید انجام شود. مواردی که باید با مشاوران مطرح کنید. استفاده از نقشه ذهنی باعث می‌شود که مسائل را بتوانید دسته بندی کنید و به آنها نظم بدهید. به کمک نقشه ذهنی می‌توانید تمامی مسائل را در حجم کم روی کاغذ بنویسید و آنها را در ذهنتان نگه دارید.

 

دستورالعمل املاک را چگونه تهیه کنیم؟

دستور المعمل املاک برای هر املاک به صورت اختصاصی است و مخصوص خودش است. گرانبهاترین دارایی یک مجموعه همان دستورالعمل هایی است که برای مشاوران املاک خود و فایل‌های مربوط به همان منطقه آماده می شود. شما می‌توانید دستورالعمل‌ها را به صورت ویس، متن یا ویدئو آماده کنید و در اختیار مشاوران خود قرار دهید. با انجام این کار لازم نیست که یک آموزش را مکررا برای مشاوران خود یا افراد جدیدی که جذب می‌کنید تکرار کنید. فقط کافی است این ویدئوها یا ویس‌ها را که قبلا یکبار ضبط کردید را در اختیار آنها قرار دهید.

 

به عنوان یک مدیر چطور اطلاعات املاک و مراجعه کنندگان را ثبت کنیم که به راحتی قابل دسترس باشند؟

یک  مدیر وقتی که سیستم کامپیوتری یا  crm  داشته باشد می‌تواند به راحتی آپارتمان‌ها را دسته بندی کند تا در مواقع مورد نیاز به سرعت به اطلاعات هر مورد دسترسی پیدا کند. ضمن اینکه املاکی که جدید مراجعه می کنند در حافظه شما باقی می‌ماند. ضمنا دقت کنید که همانطور که در دوره فروش اینترنتی ملک یاد گرفتید کار یک مدیر این نیست که همه چیز را به خاطر بسپارد و همه کارها را خودش انجام دهد. بلکه باید اختیارات را به مشاورانی که استخدام می‌کند واگذار کند تا بخشی از کارها را آنها انجام دهند.

 

آیا برای شروع کار املاک باید به سراغ دفتر‌های بزرگ متراژ برویم؟

در شروع کار متراژ دفتر شما چندان مهم نیست. البته هرچقدر بزرگتر باشد و لوازم اداری شیک تری در دفتر بگذارید اثرات بهتری می‌گذارد. اما اگر به تازگی دارید کار خود را شروع می کنید می‌توانید از یک دفتر کوچک استفاده کنید و به مرور زمان آن را توسعه دهید.

 

مشاورانی که استخدام می‌کنیم باید چه ویژگی هایی داشته باشند و از چه رنجی کار خود را شروع کنند؟

در جذب مشاور املاک، سن فاکتور مهمی نیست. نکته‌ی مهم قدرت بیان خوب، قدرت فکر کردن خلاق، و آمادگی جسمانی برای نشان دادن املاک به مشتری است. یک مشاور جدید، بهتر است اول کار خود را از رنج اجاره شروع کند، تجربه بدست آورد، آموزش ببیند و وقتی تخصص مورد نیاز را به دست آورد وارد رنج فروش و یا بعد از آن مشارکت در ساخت شود.

 

برای تبلیغات املاک چه نوع سایت‌هایی بهتر است؟

سایت‌های آموزشی خوب است، سایت‌های فروشگاهی خیلی بهتر از سایت‌های معمولی است ولی به دنبال هزینه بالاتری نیز از شما می‌گیرند، با شبکه‌های اجتماعی  نظیر فیسبوک، اینستاگرام و تلگرام نیز خیلی خوب می توانید کار کنید و تبلیغات موثری داشته باشید.

 

در استخدام مشاران املاک، اختلافی که در تیپ شخصیتی این افراد وجود دارد را چگونه رفع کنیم؟

مشاوران شما لزوما لازم نیست که به صورت مشارکتی با هم کار کنند، هر کس باید کار خودش را انجام دهد. به مرور زمان مشاوران شما تیپ اخلاقی یکدیگر را درک می‌کنند و اگر نیاز باشد می‌توانند با هم همکاری کنند.

 

چطور از نتایج به راهکار برسیم؟ مثلا در پیدا کردن یک سیستم crm  خوب چگونه این کار را بکنیم؟

از مهندسی معکوس استفاده کنید. فرض کنید شما نیاز به یک نرم افزار دارید که شماره تلفن‌ها را وارد آن کنید و هر زمان که مشتری زنگ زد، نام و نام خانوادگی و … را به شما نمایش دهد.

حالا باید دنبال سیستمی بگردید که نیازهای بالا را بر طرف کند و مناسب سیستم املاک باشد. در واقع قدم به قدم به عقب بر می‌گردید.

برای crm  می‌توانید از پارس ویتایگر استفاده کنید (در گوگل این عبارت را سرچ کنید)

 

آیا می‌توانیم از گروه واتس آپ برای جمع آوری و ارتباط با مراجعه کنندگان استفاده کنیم؟

بله. البته باید دقت کنید که باید گروه‌های مختلفی ایجاد کنید. مثلا یک گروه برای مشتری ها، یک گروه برای مالکین املاک، و یک گروه‌هم برای سازندگان. اگر همه‌ی این افراد را در یک گروه اضافه کنید، با هم شماره را رد و بدل می‌کنند و دیگر به شما مراجعه نمی‌کنند.

 

آیا به عنوان مدیر املاک حتما باید از crm  استفاده کنید؟

خیر، تا زمانی که سرتان خیلی شلوغ نشده است نیازی به crm نیست. اما اگر در آینده احساس کردید که به crm نیاز دارید می‌توانید از پارس ویتایگر استفاده کنید.

 

آیا برای بازارسازی و رقابت با سایر مشاورین املاک، خوب است که از مالک یا فروشنده مبلغی نگیریم؟

می‌توانید این کار بکنید، اما باید دقت کنید که کل مبلغی که شما دریافت می‌کنید از سمت مشتری است. پس باید با مالکها سر قیمت صحبت کنید تا قیمت کم را در همان اول اعلام نکنند و بتوانید نسبت به قیمت واقعی ملک، از فروشنده تخفیف بگیرید.

 

مفهوم پلاگین در طراحی سایت املاک چیست و چه کاربردی دارد؟

دقیقا مشابه با اپلیکیشن‌های موبایل، که شما می‌توانید نصب کنید و قابلیت‌های جدیدی به گوشی خود اضافه کنید. در سایت نیز برای اضافه کردن قابلیت‌های جدید می‌توانید از پلاگین استفاده کنید. فرض کنید کسی از سایت شما بازدید می‌کند و در همان نگاه اول قصد خرید از شما را ندارد. شما می‌توانید از یک پلاگین پاپ آپ استفاده کنید تا قبل از خروج کاربر از سایت اطلاعات تماس مثل شماره تلفن را از او بگیرید و بعدا با او ارتباط برقرار کنید.

 

وقتی دپارتمان سازی می‌کنیم، مشتریان حضوری و آنلاین را چگونه به مشاوران واگذار کنیم؟

فرض کنید سه رنج دارید، مشتری اول به رنج اول، مشتری دوم به رنج دوم و به همین ترتیب مشتریان را واگذار می‌کنیم. برای فردا، باید دقت کنید که امروز آخرین رنجی که مشتری گرفته کدام است، و فردا رنجی که مشتری نگرفته در ابتدای صف قرار می گیرد. گاهی اوقات هم ممکنه شما رنج اجاره، رنج اداری تجاری، رنج زمین و … داشته باشید که در این حالت هم مشتری با توجه به نوع کاری که دارد به رنج مربوطه اختصاص پیدا می کند. اما در مورد مشتری آنلاین، شما با توجه به نوع آگهی و تبلیغاتی که در بسترهای مختلف می‌کنید مراجعه کننده و زنگ خور پیدا می‌کنید. در این حالت، با توجه به اطلاعات تماسی که در هر آگهی ثبت می‌کنید افراد به مشاور مربوطه زنگ می‌زنند.
اگر در اینستاگرام تبلیغ می کنید، لازم است که یک ادمین داشته باشید تا به پیام‌ها و کامنت‌ها رسیدگی کند. ادمین با توجه به اینکه چه سوالی در پایین کدام پست ثبت می‌شود می‌تواند به مشاور مربوطه اطلاع دهد که با مشتری مورد نظر ارتباط بگیرد. در واقع هر مشاور با توجه به اگهی که ثبت می‌کند، می‌تواند یک کد روی آگهی بگذارد و از طریق کد، ادمین می‌تواند پیگیری کند که کدام مشتری مربوط به کدام مشاور است. در مورد افرادی هم که دایرکت پیام می‌دهند، ادمین می‌تواند کد آگهی را از مشتری بپرسد و سپس شماره تلفن مشاور مربوطه را به مشتری بدهد. یا اینکه شماره مشتری را بگیرد و در اختیار مشاور قرار دهد تا پیگیری‌های بعدی را انجام دهد.

 

تولید محتوا و عکس برداری برای آگهی‌ها چگونه باید انجام شود؟

لازم است که از هر واحدی که می‌بینید و می خواهید آگهی کنید عکس بگیرید، البته بهتر است خیلی از بیرون ساختمان عکس نگیرید تا مشاوران املاک دیگر نتوانند فایلتان را از شما بگیرند. عکس خوب از داخل خانه بگیرید و آن را آگهی کنید راجع به امکانات ساختمان، اینکه می‌توانید آن را زیر قیمت بخرید و … توضیح دهید تا مخاطب را درگیر کنید.

 

چطور مشتری‌های مناسب و خاص را پیدا کنیم؟

در آگهی خود می‌توانید قید کنید که این ملک فقط مخصوص پزشکان است، یا فقط مخصوص معلمان است. با استفاده از این ایده شما می‌توانید خیلی راحت ذهن مخاطب را درگیر کنید و او را علاقه مند کنید (مخصوصا اگر پزشک یا معلم باشند) که با شما وارد گفتگو شود. اگر خریدار معلم یا پزشک هم نبود چندان برای شما مهم نیست، چون هدف نهایی شما این است که ملک را بفروشید.

 

رنج دپارتمان سازی را چگونه ایجاد کنیم؟

شما به عنوان یک مدیر املاک می‌توانید در آژانس املاک خود، رنج اجاره، رنج فروش، رنج املاک کلنگی و بزرگ را ایجاد کنید. برخی از آژانس‌ها نیز رنج تجاری و اداری هم دارند.

برخی از آژانس‌ها در یک رنج، تمام رنجهای مختلف را در نظر می‌گیرند. البته اگر بخواهید تخصصی کار کنید بهتر است که رنج‌ها را تفکیک کنید و هر مورد را به یک سرپرست واگذار کنید.

دوره جامع «فروش اینترنتی ملک»

برای دسترسی آسان مدیران و مشاورین املاک به آموزش‌ها، دوره جامع «فروش اینترنتی ملک» به دو روش برگزار می‌شود:

1- روش حضوری (تـورکارگاه)

2- روش آنـلاین

1- تورکارگاه فروش اینترنتی ملک:

روش برگزاری دوره «فروش اینترنتی ملک» به صورت «تـورکارگاه vip حضوری»

 تـورکارگاه حضوری 100 روزه : هفت روز کامل (هر دو هفته یک‌روز)

 تعداد جلسات: 28 جلسه در هفت + یک روز «با پذیرایی ویژه»

چهار جمعه کلاس + سه پنجشنبه تور تفریحی آموزشی در محیط‌های باز

به همراه کوچینگ و پشتیبانی

 از ساعت 10 صبح تا 5 عصر

 تور آموزشی در پارک آبی اُپارک، پروژه مجلل لکسون و دریاچه

 «هفت + یک روز» یعنی چه؟
خط مشی شـزومـا ارائه خدمات «بیشتر از تعـهد» است. به همین جهت شرکت‌کنندگان در تورکارگاه «فروش اینترنتی ملک» با پذیـرایی + یک روز کامل تور تفریحی آموزشی در «اُ پارک» برای دست‌یابی به درآمد 10 رقمی با بازی‌های شاد طراحی کردیم.

تور کارگاه فروش اینترنتی ملک

«تورکارگاه VIP مدیران و مشاوران املاک» اولین و کامل‌ترین دوره جامع آموزشی با اساتید برجسته سیستم «فروش اینترنتی ملک» در ایران بی نظیر است و هیچ دوره‌ای با این کیفیت به تمام مسائل املاک نپرداخته است.

2- روش آنلاین (همان تورکارگاه غیرحضوری):

کلاس‌های آنلاین (به محض خرید دوره می‌توانید ویدیو و صوت جلسات را ببینید و دانلود کنید)

شما هر جای ایران یا دنیا که باشید، در هر ساعت می‌توانید ویدیو‌ها را دانلود کنید و با موبایل،‌ تبلت یا لپتاب‌تان دوره را تماشا کنید.

می‌توانید ویدیو‌ها را چندین بار ببینید و یاد‌داشت‌برداری کنید و هر موقع نکته‌ای را فراموش کردید دوباره سراغ ویدیو‌ها بروید.

ویدیو‌های دوره از روز ثبت نام به صورت مادام‌العمر در اختیار شما هستند.

فایل‌های صوتی mp3 نیز در اختیارتان قرار می‌گیرد‌ تا بتوانید به ویس جلسات دوره گوش بدهید.

28 + 2 جلسه با دو فرمت: صوتیMp3 و ویدیویی Mp4 با کیفیت عالی ارائه می‌شود.

«28 + 2 جلسه» یعنی چه؟
خط مشی «مجموعه آموزشی شـزومـا» ارائـه خدمات «بیشتر از تعـهد» به دانش‌پذیران است.
با این دیدگاه به شرکت‌کنندگان در «دوره آنـلاین» برای “واریزهای 10 رقمی” دو جلسه فوق‌العاده قدرتمند آموزشی «با فرمول‌های بسیار جدید» تقدیم می‌کنیم. (به جای 28 جلسه «30 جلسه» ارائه می‌شود)

دوره آنلاین فروش اینترنتی ملک

ضمانت طلایی دوره فروش اینترنتی ملک

یا پولدار می‌شوید یا پولتان را به شما پس می‌دهیم.

تمام کسانی که در دوره فروش اینترنتی ملک شرکت می‌کنند، اگر به هر دلیلی فکر کردید که این دوره ارزش مبلغی که پرداخت کرده‌اید را ندارد، می توانید به ما اطلاع دهید و کل مبلغ دریافتی خود را پس بگیرید.

ویدئو مصاحبه با استاد محمدرضا شـایـگـان_طراح و مدرس دوره «فروش اینترنتی ملک»

من محمدرضا شایگان طراح و مدرس دوره «فروش اینترنتی ملک» به قدری به اثربخشی محتوای دوره اطمینان و ایمان دارم که دوره را گارانتی 100 درصد می‌کنم.

ما بهترین دوره‌های آموزشی ممکن را برای شما تدارک دیدیم و برای اثبات این ادعا «تضمین» می‌دهیم:‏
دوره «فروش اینترنتی ملک» دارای «ضمانت طلایی» است.‏

تمام کسانی که در دوره‌ «فروش اینترنتی ملک» ثبت نام می‌کنید، چنانچه به هر دلیلی حس‌ کردید، دوره ‏فوق‌العاده و عالی‌ نیست و یا ارزش پولی که بابتش داده‌اید را نداشته و دوره نتوانست نتایج دلخواه را ‏ایجاد کنه و یا به هر دلیل دیگر از دوره آموزشی «فروش اینترنتی ملک» راضی نبودید. کافی ‏است تا دو هفته بعد از ثبت نام، با تیم پشتیبانی فروش شرکت (09203021284) تماس بگیرید و شماره کارت بانکی ‏خودتان را اعلام کنید.

بدون هیچ سوال دیگری، همکارانم، تا حداکثر 24 ساعت تمامی مبلغ ثبت‌نام شما را به ‏شما بر‌ می‌گردانند.
با پیشنهاد بالا کوچکترین ریسکی متوجه ثبت‌نام کنندگان نیست.

از همین الان «رضایت ۱۰۰% ثبت‌نام‌کنندگان ‏دوره» و «بازگشت ۱۰۰% مبلغ، در صورت عدم رضایت» را تضمین می‌کنیم.‏

تمام ریسک خرید ‌شما را ما برعهده می‌گیرم. ‏

ما تضمین می‌کنیم که دوره آموزشی سیستم‌سازی «فروش اینترنتی ملک» بدون هیچ رقیبی بهترین و پول‎سازترین ‏دوره آموزشی «مشاورین املاک» در ایران می‌باشد.

برای اینکه شما هم شک نداشته باشید دوره «فروش اینترنتی ملک» را هم مثل تمام محصولات دیگر مجموعه آموزشی شـزومـا ضمانت 100% می‌کنیم.‏

اگر به هر دلیل از ثبت‌نام‌تان راضی نبودید، همان روز بدون هیچ ریسکی پول‌تان را پس می‌گیرید.‏

دوره فروش اینترنتی ملک به قدری کامل است و صادقانه از گفتن هیچ ترفندی دریغ نکردیم که با اطمینان کامل ‏نتایج آن را تضمین می‌کنیم.

با ثبت نام در دوره «فروش اینترنتی ملک» یا پول‌دار می‌شوید و به درآمد عالی ‏می‌رسید یا پولتان را بطور کامل همراه با هدایای ارزشمند پس می‌گیرید.‏

‏آیا پیشنهادی بهتر از این داریم؟ معطل چی هستید!!؟‏

افتخارات بزرگی که نصیب شزوما و محمدرضا شایگان شد.

در حضور پدر علم بازاریابی ایران، دکتر «احمد روستا» و مسئولین اتحادیه املاک از مجموعه شزوما تقدیر شد.

 

تقدیر از محمدرضا شـایگـان_طراح و مدرس دوره «فروش اینترنتی ملک» شـزومـا

توسط رئیس اتاق اصناف ایران و رئیس اتحادیه صنف مشاوران املاک

 • طراح و مدرس دوره «فروش اینترنتی ملک» که شامل سه دوره است:
  1- دوره « دیجیتال مارکتینگ املاک »
  2- دوره « کیمیاگر املاک » و
  3- دوره « بازارسازی با فرمول جـمـاق »
 •  مربی بیش از ۳۵۰ آژانس املاک موفق در شهرهای کوچک و بزرگ
 •  نویسنده پرفروش‌ترین کتاب آموزش مشاور املاک به شیوه شزوما
 •  موسس و مدیر سایت شزوما، سایت تخصصی آموزش املاک
 •  عضو هیات تحریریه مجلات املاک و ساختمان
 •  کارشناس رادیو اقتصاد
 •  سخنران همایش استراتژی‌های بازارسازان اینترنتی
 •  سابقه همکاری با مطرح‌ترین شرکت‌های فایلیـنگ ایـران
 •  مهمان برنامه مستند یک یاور به عنوان کارآفرین موفق اینترنتی
 •  سخنران بیش از 150 همایش مطرح در شهرهای مختلف ایران
 •  برگزیده بهترین محتوا و خدمات با دوره فروش اینترنتی ملک شزوما

کارآفرین برتر آموزش مشاورین املاک


مصاحبه شبکه خبر با محمدرضا شایگان، کارآفرین برتر آموزش مشاورین املاک، طراح و مدرس دوره «فروش اینترنتی املاک» و مدیر شزوما

مزایای دوره «فروش اینترنتی ملک»

1. قراردادهای بالای 10 میلیارد تومان با کمیسیون 3 تا 5 درصد

2. کاهش 90 درصد هزینه‌ آگهی‌ها و تبلیغات

3. صاحب سیستم «فروش اینترنتی ملک» در سه ماه

4. رقابت ضعیف رقبا در «فروش اینترنتی ملک»

5. سرمایه مورد نیاز بسیار کم

6. مواد اولیه در دسترس ارزان

7. سود قابل توجه

8. ارتباطات قوی، مطمئن و پول‌ساز در شبکه گسترده شزوما :gem:

9. عضویت در اپلیکیشن شزوما با امکانات بسیار قوی

10. رشد درآمد تا هفت برابر و بیشتر (نتایج دانش‌آموختگان در لینک پائین صفحه)

11. پیروزی بر رقیبان فاقد این سیستم و روش‌های جدید بازارسازی و فروش

12. آموزش‌های ماندگار با تفریح و بازی‌های گروهی با متد روز دنیا

13. تخفیفات ویژه بابت فایلینگ اپلیکیشن‌های همکار

14. آموزش توسط هفت + یک استاد موفق و فعال مارکتینگ ایران

15. ارائه مشاوره بابت جلسات معاملات پیچیده حتی پس از پایان دوره

16. کسب درآمدهای میلیاردی دانش‌آموختگان دوره

آیا سیستم «فروش اینترنتی ملک» و این آموزش‌ها در شهرستان‌های کوچک هم جواب می‌دهد؟

 • اگر در منطقه شما مردم گوشی هوشمند لمسی دارند
 • اگر اینستاگرام و رسانه‌های اجتماعی را دنبال می‌کنند
 • اگر از سایت‌هایی مثل دیجی‌کالا و … خرید می‌کنندپس مطمئن باشید سیستم «فروش اینترنتی ملک» در منطقه شما هم جواب می‌دهد. مخصوصا در شهرهایی که شما از اولین نفراتی هستید که این سیستم را اجرا می‌کنید به دلیل نبودن رقیب خیلی بهتر هم جواب می‌دهد.به قول ثروت‌آفرین فوق‌موفق آقای گرنت کاردونِ: «اگر اول نیستی، آخر هستی»اولین‌ها همیشه 90% بازار را مال خود می‌کنند و سیل عظیم مشاوران املاک، فقط بر سر 10% بازار با یکدیگر رقـابت شدیدی می‌کنند.
  اگر شم اقتصادی قوی داشته باشید در همین جمله؛ میلیاردها تومان پول هست؛ پس شما اولین باشید.

  آیا در شهرهای کوچک، فایلی که در اینستاگرام میذاریم لو نمی‌رود؟

  اولا که عکس‌برداری و فیلمبرداری را طوری به شما آموزش می‌دهیم که فایل برای رقیبان ناشناس باشد.
  دوما با شیوه مونوپل کردن فایل‌ها که آموزش دادیم، فروش و اجاره فایل برای مدتی بطور انحصاری در اختیار شما خواهد بود.

نتایج دانش‌آموختگان شـزومـا

دقیقا مشخص کنید برای چه هدفی اینجا هستید؟

اگر آدم عملگرایی باشید، سود این «دوره فوق‌العاده» تو جیب خودتون میره و …اگر هم در این دوره شرکت نمی‌کنید حتما تو کارِتون «در حال رشد هستید و خوب هم پول خلق می‌کنید» که باز هم از موفقیت شما خوشحال هستم؛ اما هر زمان به کمک من نیاز داشتید با کمال میل در کنارتون خواهم بود؛ منتها با شرایطی که در آینده به وجود خواهد آمد و نه فرصتی که الان در اختیارتون هست…

ویژگی تمایز کننده‌ شما چیست؟

نوشتن این جملات برایم خیلی سخته؛ اما صادقانه از ناراحتی فردی که درآمدش کمه، قلبم به درد میاد. در مقابل از کسب نتایج عالی دانش‌آموختگانم بسیار خوشحال می‌شوم سخن کوتاه کنم. این کار عشق من است و شرکت کردن شما در این دوره برای خودتون مفیده و باعث رشد چشمگیری در زندگی و کسب‌وکار شما می‌شود. همانطور که تا امروز دانش‌پذیرانم «رقم‌های میلیاردی» به دست آورده‌اند و در زندگی خود تحول ایجاد کردند. فقط خوشحالی شما به من انرژی مضاعف می‌دهد…

یادتون باشه شروع؛ سخت‌ترین قسمت هر کاره، فقط شروع کنید

تیم شزوما پشتیبان شزومایی‌ها خواهد بود تا با هم به نتایج عالی برسیم.

مراسم اهدا پایان‌نامه دانش‌آموختگان تورکارگاه آموزش فروش اینترنتی ملک شزوما با حضور اساتید محترم

نمونه‌ای از ده‌ها دانش‌آموخته شزوما

آقایان محمدرضا و محسن بیات از مدیران و مشاوران املاک منطقه ۱۵ تهران:

با آموزش‌های تورکارگاه «فروش اینترنتی ملک» شزوما این جسارت را پیدا کردیم که قراردادهای مشارکت در ساخت ببندیم.

کمیسیون یک قرارداد ۳۰۰ میلیون
کمیسیون یک قرارداد ۱۲۰ میلیون
یک قرارداد زمین ۱۲۰ میلیاردی در منطقه۵ با کمیسیون ۱۰ میلیارد تومان که بین دو آژانس املاک تقسیم شد نفری پنج میلیارد تومان سهم ما شد.

 

این ویدیوها را حتما حتما با دقت نگاه کنید!

ویدیو مراسم اهدا گواهینامه شرکت‌کنندگان دوره

 

ویدیوهای نتایج شرکت‌کنندگان در دوره فروش اینترنتی ملک

برادران بیـات مشاور املاک منطقه 15 تهران

 

کمیسیون یک قرارداد ۳۰۰ میلیون
کمیسیون یک قرارداد ۱۲۰ میلیون
پنـج میـلیـارد تومان کمیسیون و اوور بابت قرارداد زمین ۱۲۰ میلیاردی در منطقه۵ که کمیسیون آن 10میلیارد تومان بود که بین دو آژانس املاک تقسیم شد و پنج میلیارد تومان سهم ما شد.

آقایان محسن و محمدرضا بیـات از مدیران و مشاوران املاک منطقه ۱۵ تهران؛ نمونه‌ای از ده‌ها دانش‌آموخته شزوما: با آموزش‌های تورکارگاه شزوما این جسارت را پیدا کردیم که قراردادهای مشارکت در ساخت ببندیم.

جناب آقای پاک‌نهاد مشاور املاک منطقه یک (فرمانیه نیاوران)

 

سرکار خانم افرازه مشاور املاک منطقه یک (کامرانیه فرمانیه نیاوران )

 

جناب آقای علیدوستی مدیر املاک فرهنگ (سعادت‌آباد)

 

جناب آقای محمود امانی مدیر املاک منطقه یک (فرمانیه آذرمینا)

 

جناب آقای نادر فرجی مدیر املاک (فرمانیه اراک)

 

 

کمیسیون یک قرارداد مشارکت 700 میلیون
کمیسیون یک قرارداد 80 میلیون
سه واحد آپارتمان کمیسیون قرارداد مشارکت ۱۹۶ واحد آپارتمان

صحبت‌های آقای نادر فرجی مدیر املاک فرمانیه از دانش‌آموختگان شزوما: با وجود اینکه ‏هفت سال در کار املاک بودم ولی هرگز قرارداد قابل‌توجهی نبسته بودم تا اینکه سال ۹۷ در دوره «فروش اینترنتی ملک» شزوما شرکت کردم و پس از آن توانستم چندین قرارداد میلیاردی از جمله قرارداد مشارکت ۱۹۶ واحد آپارتمان را ببندم. سه واحد آپارتمان کمیسیون همین قرارداد بود. چندین قرارداد مشارکت با کمیسیون‌های 700 میلیونی و …..

 نادر فرجی در کمتر از یکسال اخیر، با شرکت در دوره آنلاین «فروش اینترنتی ملک» بیشتر از هفت سال گذشته در عقد قراردادهای سنگین و کسب درآمدهای میلیاردی از معاملات املاک موفقیت به دست آورد. نادر از مدیران املاک شهر اراک است که ابتدا به صورت غیرحضوری (آنلاین) در دوره «فروش اینترنتی ملک» ثبت نام کرد و سپس در تورکارگاه حضوری هم شرکت نمود. 

جناب آقای مهدی کاوه مدیر املاک کاخ  و دبیر شورای حل اختلاف (اراک)

 

جناب آقای پاک‌نهاد مشاور املاک منطقه یک (فرمانیه نیاوران)

 

جناب آقای مهندس عباسی مشاور املاک منطقه یک (نیاوران کامرانیه)

 

 

با آموزش‌های تورکارگاه شزوما در زندگی من تحول ایجاد شد
تغییر طرز فکر در کسب‌وکارم عالی شده است.

جناب آقای مهندس عباسی کارشناس املاک منطقه1 کامرانیه:
با 10% از آموزش‌های تورکارگاه «فروش اینترنتی ملک» شزوما در زندگی من تحول ایجاد شد و تغییر طرز فکر که به آن احتیاج داشتم در کسب‌وکارم عالی شده است.

سرکار خانم حدیث شاه‌رضا مدیر املاک راستین (منطقه 15تهران)

 

نظر سرمایه‌گذاران، مدیران و مشاوران املاک در مورد کتاب و دوره‌ سیستم‌سازی «فروش اینترنتی ملک» شـزومـا

 

تور کارگاه فروش اینترنتی ملک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همین حالا شانس خود را امتحان کنید!

گردونه را بچرخون
مهمترین راز موفقیت مدیران و صاحبان جواز املاک بزرگ ایران؟

چگونه بدون حضور خودمان مشاوران‌مان، بهترین عملکرد را داشته باشند؟

قیمت محصول رایگان

اطلاعات شما نزد آکادمی شزوما محفوظ است و صرفا برای اطلاع رسانی‌ استفاده می‌شود
دست نگه دارید...
یک پیشنهاد ویژه برای شما داریم.
محتویات این دوره را به صورت آنلاین و با قیمت کمتر مشاهده کنید.
مهمترین راز موفقیت مدیران و صاحبان جواز املاک بزرگ ایران؟

چگونه بدون حضور خودمان، مشاوران‌مان بهترین عملکرد را داشته باشند؟

قیمت محصول رایگان، به مدت محدود

اطلاعات شما نزد آکادمی شزوما محفوظ است و صرفا برای اطلاع رسانی‌ استفاده می‌شود
پادکست سریالی دیجیتال مارکتینگ املاک
برشی از دوره دیجیتال مارکتینگ املاک
برای شرکت در این دوره به صورت رایگان، اطلاعات خود را در فرم زیر وارد نمایید.
دست نگه دارید...
یک پیشنهاد ویژه برای شما داریم.
به شما پیشنهاد می‌کنیم دوره دیجیتال مارکتینگ املاک را مشاهده کنید.
دست نگه دارید...
یک پیشنهاد ویژه برای شما داریم.
به شما پیشنهاد می‌کنیم دوره وبیناری آموزش مشاوران املاک حرفه‌ای را مشاهده کنید.
SUBSCRIBE TO NEWSLETTER
Turpis dis amet adipiscing hac montes odio ac velit? Porta, non rhoncus vut, vel, et adipiscing magna pulvinar adipiscing est adipiscing urna. Dignissim rhoncus scelerisque pulvinar?
SUBSCRIBE TO NEWSLETTER
Turpis dis amet adipiscing hac montes odio ac velit? Porta, non rhoncus vut, vel, et adipiscing magna pulvinar adipiscing est adipiscing urna. Dignissim rhoncus scelerisque pulvinar?