ترفندها و نکات نایاب املاک، مشاور املاک پول‌ سازترین شغل دنیا!

زمان مطالعه: 5 دقیقه

اگر می‌خواهید ترفندها و نکات نایاب املاک را یاد بگیرید، این مقاله را بخوانید، تا هم با داستان زندگی من آشنا شوید و هم تا انتهای مقاله، یک دوره آموزشی رایگان در حوزه‌ی دیجیتال مارکتینگ املاک به شما هدیه دهم.

وقتی شما نوشته‌های آکادمی شزوما را می‌خوانید و یا ویدیوهای آموزشی املاک را در سایت ما مشاهده می‌کنید، اگر صد راهکار گفته باشم. شما ۳۰ درصد از ترفندها را خیلی مهم می‌دانید و سعی می‌کنید آن‌ها را اجرا کنید! تا حالا فکر کردید که بر اساس چه فیلتری تشخیص می‌دهید، چرا از صد ترفند گفته‌شده، فقط آن ۳۰ راهکار مهم‌تر است؟

مهمترین ترفندها و نکات در آموزش شغل مشاور املاک

ترفندها و نکات نایاب املاک
در آکادمی شزوما، به شما کمک می کنیم تا به یک مشاور املاک حرفه‌ای تبدیل شوید

یکی از چالش‌هایی که به‌عنوان مدرس سرمایه گذاری و آمورش مشاور املاک، با آن درگیر هستم، این است که هر مشاور املاک هنگام یادگیری، اهمیت نکات را بر اساس راهکارهایی که خودش قبلا می‌دانسته طبقه‌بندی می‌کند و نه بر اساس راهکارهایی که از دید مدرس مهم است.

شاید اکثر افراد، وقت زیادی برای یادگیری می‌گذارند؛ ولی آخرش فقط «همان نکات و ترفندهایی را یاد می‌گیرند که از اول می‌دانستند و مورد تاییدشان بوده است» افراد به چشم تایید دانش قبلی‌شان به اطلاعات جدید نگاه می‌کنند.

اگر از فلان فرد معروف سه مطلب می‌خوانند که یکی‌ از آن‌ها خلاف باور‌ قبلی‌شان است، نادیده می‌گیرند و اگر حرفی باورشان را تایید می‌کند، می‌گویند «آفرین چه آدم دانایی، حرف‌هایش را باید با طلا نوشت» (درست یا غلط بودن حرف گوینده را بر اساس فکر‌های قبلی خودشان می‌سنجند).

مثلا من در دوره‌های آموزشی، برای زودتر نتیجه گرفتن به مشاورین می‌گویم «روی فایل و مالک آن متمرکز شوید» و از طرفی «اگر متقاضی، خریدار واقعی بود، برای او نیز پیگیر فایل باشید.» یک مشاور املاک، اولین توصیه‌ام را گوش می‌دهد و با توجه به برداشت خودش، می‌گوید «چقدر خوب، از دست متقاضیان پر فیس و افاده راحت شدم، من دیگر برای هیچ مشتری دنبال فایل نمی‌گردم!»

یک مشاور املاک دیگر، ناخودآگاه چون از دست بعضی مالکان شاکی است، برقراری ارتباط با آن‌ها را دوست ندارد! ازنظر او به‌محض اینکه برای فایل‌شان مشتری پیدا می‌کند آن‌ها ناز می‌کنند؛ بنابراین نصیحت دوم؛ یعنی پیگیری مشتری را جدی می‌گیرد!

داستان من قبل از اینکه با شغل مشاور املاک و ترفند‌های آن آشنا شوم

سال‌ها قبل که”] کارمند بودم همیشه هشتم گرو نه‌ام بود. هر ماه حقوقم تا دهم نشده، تمام می‌شد. آن‌قدر از دوست و آشنا و فامیل، پول قرض گرفته‌ بودم که دیگر روی نگاه کردن به صورت آن‌ها را نداشتم.

به همین دلیل تصمیم گرفتم با قناعت و صرفه‌جویی در هزینه‌ها و پیدا کردن یک شغل دومِ نیمه‌وقت که درآمد قابل‌توجهی ایجاد کند، به زندگی‌ام سر وسامان بدهم. با دریافت وام، چند شغل‌ مختلف از جمله خرید و ‌فروش ارز و سکه یا راه‌اندازی یک کلوپ بازی‌های کامپیوتری و چند کار دیگر را امتحان کردم.

در هر کاری بنا به ‌دلایلی که عمده آن برمی‌گردد به اعتماد بیش‌ازحد به افراد دوست‌نما، ناموفق بودم که در حوصله این کتاب نیست. هیچ سرمایه‌ای برایم باقی نمانده بود و به همه بدهکار بودم. اما از هر یک از شکست‌هایم درس‌های بزرگی یاد گرفتم که چراغ راهم شد.

با شناختی که صمیمی‌ترین دوستم از من داشت، گفت:« محمدرضا، با توجه به روحیه یاریگر بودن و اینکه برای کمک به مردم از هیچ کاری دریغ نمی‌کنی، بهترین کار برای تو مشاور املاک است.» توصیه او را پذیرفتم و سراغ مشاور املاک آمدم. با جستجوی زیاد، یک آژانس املاک قبول کرد در رِنج اجاره واحدهای اداری در منطقه «هفت تیر» مشغول کار شوم.

شرایط این‌گونه بود که به آگهی‌ و متقاضیانم تا بعدازظهر که از‌‌ اداره می‌آمدم، منشی جواب بدهد و من درصدی از کمیسیونم را به او بدهم. دو هفته اول سرپرست رِنج اجاره، به من آموزش داد؛ اما من که تشنه یادگیری بودم، در هر فرصتی با پرس‌وجو از همکاران قدیمی‌تر، به دنبال فراگیری ترفندهای معاملات املاک بودم ولی آن‌ها از ترس ایجاد رقیب، نسیه جواب می‌دادند.

چون تحت فشار مالی زیادی بودم روزها و شب‌ها فکر می‌کردم. از آنجا که آدم سرسختی هستم از خدا خواستم کمکم کند تا یکی از قوی‌ترین مشاوران املاک شوم و با خودم عهد کردم پس از فراگیری هر مطلبی آن‌را به دیگران یاد بدهم. بالاخره به این نتیجه رسیدم که با شیوه مهندسی معکوس که در کارهای فنی به کار می‌بردیم به بازیابی ترفندهای املاک و نکات نایاب معاملات املاک بپردازم.

در ماه دوم توانستم معادل یک‌ماه حقوقم را با اجاره چند واحد اداری به‌دست بیاورم. پس از چند ماه  با پرداخت بدهی‌ها نفسی کشیدیم و تازه‌ فهمیدم زندگی یعنی چی! هم‌زمان با مطالعه کتاب‌ها و شرکت در دوره‌های بازاریابی و قوانین املاک، به شهرک غرب و سعادت‌آباد رفتم و در فروش و مشارکت املاک کلنگی، ادامه کار دادم.

مدتی هم در منطقه جردن و پارک‌وی برای کمک به یکی از اولین مدیرانم فعالیت کردم. در همین دوران بود که با هر معامله ملک، بیشتر از یک ماه حقوقم را به دست می‌آوردم. سرانجام تصمیم گرفتم با ۲۱ سال سابقه، کارمندی را رها کنم و در سال ۱۳۸۸ این کار را کردم.

با توسعه منطقه ۲۲ و آغاز برج‌سازی‌ها به آن منطقه رفتم و پس از مدتی که با منطقه آشنا شدم، آژانس املاک خودم را در مجاورت دریاچه راه‌اندازی کردم. آنجا ضمن خرید و فروش ملک‌های کوچک، با هجمه متقاضیان برای ساخت برج‌های مسکونی و تجاری از شرکت‌های دولتی و خصوصی مواجه شدیم.

کم‌کم کشش بازار، من را به سمت مشاوره به مدیران این شرکت‌ها و خرید زمین‌های بزرگِ تراکم بالا، برای آن‌ها سوق داد. از ابتدای کارم همیشه با همکاران، در مورد راهکار قراردادها و مسائل ملکی گفتگو می‌کردم.

با توجه به علاقه‌ای که به یادگیری و آموزش داشتم، هر روز همکاران باتجربه‌تر را به چالش می‌کشیدم. ترفندهای آن‌ها را زیر سوال می‌بردم و از طرف دیگر راهکارهایم را به همکاران کم‌تجربه‌تر یاد می‌دادم.

یک نکته جالب فهمیدم که هر وقت ترفندها و نکات نایاب املاک را به دیگران یاد می‌دادم، اگر با بیان نتیجه، علت راهکارها را توضیح می‌دادم، سوالات آن‌ها بهتر پاسخ داده می‌شد. اغلب همکاران باعلاقه‌ای که در من می‌دیدند، اغلب در حل مسائل ملکی با من مشورت می‌کردند.

هر وقت در پاسخ آن‌ها کم می‌آوردم از روش بازیابی معکوس «شـزومـآ» استفاده می‌کردم. با این شیوه، مسائل برای خودم هم بهتر جا می‌افتاد. به‌تدریج با اعتماد آن‌ها و کارساز بودن شیوه‌ام، همیشه در کنار مشاوره به متقاضیان املاک و مدیران شرکت‌های دولتی و خصوصی، مشورت دادن به همکاران را به‌عنوان بخشی از کارم پذیرفته‌ام.

کتاب آموزش مشاور املاک به شیوه شزوما

دوره‌های پیشرفته پول‌ساز شغل مشاور املاک

من در آکادمی شزوما دوره‌های آموزشی پیشرفته را برای مشاورین و مدیران املاک برگزار می‌کنم که برای هر یک از آن‌ها چندین میلیون تومان، سرمایه‌گذاری لازم است. در این دوره‌ها با انجام تمرینات مهارتی و کارگاهی (نه صرفا تئوری و دانشگاهی) با طرح معما و ایجاد سوال، ذهن مدیران و مشاوران را قدرتمند می‌کنیم و با صدها ترفندی که در معاملات املاک به کار می‌رود، به‌صورت عملی آشنا می‌شوند.

چون به‌اندازه کافی از من شناخت ندارید، اطمینان دارم ریسک نخواهید کرد و در دوره‌ها شرکت نمی‌کنید. من بخشی از این اطلاعات، ترفندها و نکات خیلی با ارزش را در حد حوصله مخاطب در کتاب آموزش مشاوراملاک به شیوه شزوما نوشته‌ام تا شما آن‌ها را محک بزنید که آیا ترفندهای کارسازی می‌گویم یا نه! به‌این‌ترتیب خیلی راحت‌ می‌توانید در مورد ثبت‌نام در دوره‌هایی که در پیش است تصمیم بگیرید. این کتاب مشاوران و مدیران را برای دوره‌ها آماده می‌کند تا سرعت آموزش‌ ترفندهای بسیار پیچیده معاملات املاک را بالا ببریم.

آموزش‌های زیر به شما کمک می‌کند!

می‌خواهید همین الان با ترفندها و نکات نایاب املاک آشنا شوید؟

اگر می‌خواهید با ترفندها و نکات نایاب املاک آشنا شوید، همین حالا کتاب آموزش مشاوران املاک به شیوه شزوما را بخوانید. همچنین می‌توانید برای شروع، در دوره رایگان پادکست سریالی دیجیتال مارکتینگ املاک شرکت کنید!

4 دیدگاه برای “ترفندها و نکات نایاب املاک، مشاور املاک پول‌ سازترین شغل دنیا!

 1. Avatar
  حامی گفته:

  …………………بانک املاک حامی………………….اول اینکه یه درخواست داشتم اونم اینکه چندتا ایده در رابطه با املاک دارم که اگه میشه باهم به توافق برسیم ،طوری که من به شما ایده رایگان میدم و شما هم اگه کتابی یا آموزشی دارید رایگان در اختیار من بگذارید .
  این هم شماره منه
  ۰۹۱۹۰۶۸۱۰۰۹ _ ۰۹۳۹۶۶۸۱۰۰۹
  ………………..بانک املاک حامی……………..
  مازندران ،شهرستان بهشهر، خیابان فرودگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مهمترین راز موفقیت مدیران و صاحبان جواز املاک بزرگ ایران؟

چگونه بدون حضور خودمان مشاوران‌مان، بهترین عملکرد را داشته باشند؟

قیمت محصول رایگان

اطلاعات شما نزد آکادمی شزوما محفوظ است و صرفا برای اطلاع رسانی‌ استفاده می‌شود
دست نگه دارید...
یک پیشنهاد ویژه برای شما داریم.
محتویات این دوره را به صورت آنلاین و با قیمت کمتر مشاهده کنید.
مهمترین راز موفقیت مدیران و صاحبان جواز املاک بزرگ ایران؟

چگونه بدون حضور خودمان، مشاوران‌مان بهترین عملکرد را داشته باشند؟

قیمت محصول رایگان، به مدت محدود

اطلاعات شما نزد آکادمی شزوما محفوظ است و صرفا برای اطلاع رسانی‌ استفاده می‌شود
پادکست سریالی دیجیتال مارکتینگ املاک
برشی از دوره دیجیتال مارکتینگ املاک
برای شرکت در این دوره به صورت رایگان، اطلاعات خود را در فرم زیر وارد نمایید.
دست نگه دارید...
یک پیشنهاد ویژه برای شما داریم.
به شما پیشنهاد می‌کنیم دوره دیجیتال مارکتینگ املاک را مشاهده کنید.
دست نگه دارید...
یک پیشنهاد ویژه برای شما داریم.
به شما پیشنهاد می‌کنیم دوره وبیناری آموزش مشاوران املاک حرفه‌ای را مشاهده کنید.
SUBSCRIBE TO NEWSLETTER
Turpis dis amet adipiscing hac montes odio ac velit? Porta, non rhoncus vut, vel, et adipiscing magna pulvinar adipiscing est adipiscing urna. Dignissim rhoncus scelerisque pulvinar?
SUBSCRIBE TO NEWSLETTER
Turpis dis amet adipiscing hac montes odio ac velit? Porta, non rhoncus vut, vel, et adipiscing magna pulvinar adipiscing est adipiscing urna. Dignissim rhoncus scelerisque pulvinar?