پاسخ معما سفر با کشتی کروز

معمای سفر با کشتی کروز که در مقدمه کتاب طرح کردم را یادتان هست؟ آیا می‌خواهید هر وقت اراده کردید بدون هیچ دغدغه‌ای از بابت کسب‌وکارتان، با جیب پر پول به سفرهای طولانی و هیجان‌انگیز با خانواده یا بهترین دوستان‌تان بروید؟ اگر مدیر املاک هستید می‌دانم جوابتان مثبت است. فقط باید برای آژانس املاک‌تان سیستمی درست کنید که بدون حضور شما، با حفظ درآمد عالی توسط مشاوران و کارکنان‌تان خیلی راحت، کار دفتر املاک‌تان به خوبی پیش برود.

 

تعریف سیستم؟

سیستم مجموعه‌ای از عناصر به هم پیوسته است که خروجی مشخص ایجاد می‌کند. مثلا گوشی موبایل یک سیستم است که خروجی آن انتقال پیام در سریعترین زمان است.

 

اما سیستم‌سازی در املاک چگونه است؟

خروجی سیستم املاک، انعقاد قراردادهای ملکی همراه با کسب درآمد است. هر چه سیستم کسب و کار املاک‌مان را بهبود بدهیم به همان نسبت اوقات فراغت و رشد درآمدمان بیشتر خواهد شد.

 پس بهتر است خودمان را به دید یک بهینه‌ساز «سیستم» نگاه کنیم تا به دید یک مدیر مشاوران املاک متخصص که اطلاعاتش در مورد اسناد و قوانین املاک زیاد است. یعنی کسی که سیستم کسب و کار املاکش را بهتر می‌کند تا کارها با درآمد بالاتر به خوبی پیش برود.

 سیستم کسب و کار املاک سه جزء کلیدی دارد. اگر این سه بخش به خوبی کار کنند، خروجی و نتیجه‌اش، یک «درآمد بسیار عالی» خواهد بود.

  1. سیستم‌های نرم یا افراد
  2. سیستم‌های سخت یا تجهیزات
  3. سیستم‌های اطلاعاتی یا دستورالعمل‌ها

 بخش اول افراد، شامل مدیریت که خودمان هستیم. مباشر، مدیر قراردادها، سرپرستان رنج‌ها مشاورین، منشی، آبدارچی و بخش‌هایی که با آنها کار می‌کنیم ولی کارمند ما نیستند. مثل فایل یاب، متخصص سایت و شبکه‌های اجتماعی و شرکت‌هایی که کار تبلیغات یا فایلینگ آژانس املاک ما را به عهده دارند.

دومین بخش سیستم املاک، تجهیزات هستند. تجهیزاتی مانند: تلفن، کامپیوتر، میز و صندلی و … که در دفتر املاک‌ از آنها استفاده می‌کنیم. تجهیزات خوب، بسیار مهم هستند.

 

سومین بخش سیستم املاک، دستورالعمل‌ انجام کارها هستند که افراد با استفاده از آنها به همراه تجهیزات، کارها را به خوبی پیش می‌برند. شاید الان فکر کنید هیچ دستورالعملی ندارید ولی شما دستورالعمل‌های زیادی دارید که آنها در ذهن‌تان هستند. یعنی می‌دانید که اگر متقاضی تماس گرفت به او دقیقا چه بگویید و چطور با او صحبت کنید تا او را برای بازدید از ملک یا نشست قرارداد دعوت کنید و کارها را برای به سرانجام رساندن قرارداد پیش ببرید.

توضیح اینکه سیستم‌سازی دقیقا چگونه باید در کار املاک اجرایی شود، در قالب نوشتار کتاب سخت است و نیاز به آموزش تصویری دارد که در ویدیوهای هدیه مکمل این کتاب قرار دادم. طی روزهای آینده حتما آنها را ببینید! (توضیح در کتاب آموزش مشاور املاک به شیوه شزوما)

مستقیم بریم سر اصل مطلب …

 


فقط جمع کننده اطلاعات نباشید. خیلی‌ها فقط به دانلود و جمع آوری اطلاعات علاقه دارند. شما سعی کنید یاد بگیرید و اجرا کنید تا به درآمد عالی برسید.