بهترین سرمایه‌گذاری در سال 1401

زمان مطالعه: 7 دقیقه

روش‌های مختلف برای سرمایه‌گذاری وجود دارد اما اینکه شما بتوانید بهترین سرمایه‌گذاری در سال ۱۴۰1 را انجام دهید، درواقع تعیین‌کننده آینده این پس‌انداز شما خواهد بود. همه افرادی که کمی پس‌انداز مالی جمع کرده‌اند قطعاً یکی از سوالات بسیار مهم که مطرح می‌کنند، بهترین سرمایه‌گذاری است. شاید برخی از روش‌ها سوددهی کوتاه‌مدت و برخی دیگر سودآوری بلندمدت داشته باشند اما شما باید چند فاکتور بسیار مهم را کنار یکدیگر بگذارید تا درنهایت بتوانید بهترین روش سرمایه‌گذاری در سال ۱۴۰1 را انتخاب کنید و سود بسیار عالی با توجه به آنچه در ذهن دارید را به دست بیاورید.

از آنجایی‌که عمده مردم تخصصی در زمینه علم اقتصاد ندارند به همین دلیل زمان سرمایه‌گذاری به سراغ افرادی ‌می‌روند که علاوه بر تجربه، ازنظر علمی نیز بنیه قوی داشته و می‌توانند به آن‌ها کمک کنند. ما در این مقاله روش‌های سرمایه‌گذاری را معرفی می‌کنیم تا درنهایت شما بتوانید بهترین سرمایه‌گذاری در سال ۱۴۰1 را داشته باشد.

داشتن پس‌انداز کافی برای سرمایه‌گذاری ‌ایده ‌آل

همه ما می‌دانیم که زیربنای بهترین سرمایه‌گذاری، داشتن پس‌انداز کافی است. درواقع شما باید ازنظر مالی به حدی رسیده باشید که بتوانید بهترین سرمایه‌گذاری در سال ۱۴۰1 را برای خود رقم بزنید؛ بنابراین قبل از اینکه به سراغ روش‌های سرمایه‌گذاری بروید باید به فکر روش‌های پس‌انداز کردن باشید. درواقع پس‌انداز کردن یک هنر است. شاید در وهله اول این مسئله در ذهن شما شکل بگیرد که در شرایط اقتصادی فعلی اصلاً بودجه‌ای برای پس‌انداز کردن باقی نمی‌ماند؛ اما این کار شدنی است. متاسفانه برخی از مردم هیچ برنامه‌ای برای خرج و مخارج زندگی ندارند.

به شما پیشنهاد می‌کنیم امور زندگی خود را در طول یک ماه با دقت بررسی کنید. اطمینان داریم که ۵۰ درصد از مخارج در یک ماه کاملاً غیرضروری بوده و اگر می‌خواهید سرمایه‌گذاری عالی و آینده‌دار داشته باشید باید پس‌انداز بسیار خوبی را برای خود رقم بزنید و این منوط بر این است که از خواسته‌های غیرضروری خود کوتاه بیاید تا بتوانید در هرماه مبلغ چشمگیری را پس‌انداز کنید. اگر شما در طول هرماه بتوانید حداقل ۵۰۰ هزار تومان کنار بگذارید، قطعاً یک پس‌انداز خیلی خوب را برای خود رقم خواهید زد.

معرفی روش‌های سرمایه‌گذاری در سال ۱۴۰1

معرفی روش‌های سرمایه‌گذاری در سال ۱۴۰1

در پاسخ به این سوال که بهترین سرمایه‌گذاری در سال ۱۴۰1 کدام است، باید بگوییم که نمی‌توان با قاطعیت در این زمینه صحبت کرد. در پاسخ به این سؤال شما باید با روش‌های سرمایه‌گذاری آشنا شوید تا بتوانید بر اساس شرایط خود، هدف از سرمایه‌گذاری و میزان پس‌اندازی که در اختیاردارید بهترین سرمایه‌گذاری در سال ۱۴۰1 را داشته باشید.

بحث سرمایه‌گذاری نه‌تنها برای شرایط فعلی بلکه برای آینده فرزندان نیز اهمیت زیادی دارد. برخی از افراد سرمایه‌گذاری را باهدف بهتر شدن شرایط زندگی خود انجام می‌دهند اما برخی دیگر ازنظر مالی مشکلی نداشته و تصمیم می‌گیرند از طریق یک سرمایه‌گذاری آینده‌دار، شرایط بهتری را برای چند سال آینده فرزندان خود رقم بزنند. لذا با توجه به آنچه گفته شد، در ادامه به معرفی روش‌های سرمایه‌گذاری در سال ۱۴۰1 خواهیم پرداخت:

  • سرمایه‌گذاری در زمینه‌ خرید طلا

سرمایه‌گذاری در زمینه‌ خرید طلا

سرمایه‌گذاری در زمینه خرید طلا یک روش بسیار قدیمی به‌حساب می‌آید. هنوز هم افراد زیادی هستند که اعتقاددارند خریدن طلا بهترین روش سرمایه‌گذاری خواهد بود؛ اما این روش با مشکلاتی همراه است. برای مثال قبل از اینکه طلا بخرید باید به فکر محلی برای نگهداری آن باشید. سرقت طلا به معنای از دست رفتن سرمایه شما خواهد بود. حتی اگر در صندوق‌های ‌امانات در بانک نگهداری کنید بازهم نباید سرقت بانکی را فراموش کرد. از طرف دیگر نوسانات قیمت طلا بسیار زیاد است. برای مثال همین‌که قیمت سکه در چند سال اخیر نوسانات زیادی داشته است، گویای همین مطلب خواهد بود.

  • سرمایه‌گذاری در زمینه خرید ارز

سرمایه‌گذاری در زمینه خرید ارز

حتماً برای شما جالب خواهد بود اگر بگوییم به‌محض اینکه در چند سال اخیر قیمت ارز جان گرفته و افزایش‌یافته است، برخی از افراد به فکر سرمایه‌گذاری در زمینه خرید ارز افتاده‌اند. آیا به این موضوع فکر می‌کنید که اگر به‌صورت ناگهانی قیمت ارز افت کند سرمایه شما تا چه اندازه لطمه خواهد دید؟ آیا می‌دانید متأسفانه در بازار دلالان ارز‌های تقلب به فروش می‌رسد که در این میان تنها شما ضرر خواهد کرد؟ آیا می‌دانید برای خرید ارز قبل از هر چیز باید به فکر محلی برای نگهداری آن باشید که در اثر سرقت سرمایه خود را از دست ندهید؟

  • ورود به دنیای بورس برای سرمایه‌گذاری

ورود به دنیای بورس برای سرمایه‌گذاری

حتماً در این یک سال اخیر اخبار داغ مربوط به بازار بورس را شنیده‌اید و حتماً جالب خواهد بود اگر بگوییم حتی کسانی که تحصیلات دانشگاهی هم ندارند وارد دنیای بورس شده‌اند. متأسفانه مردم زیادی به حرص و ولع رسیدن به سود از طریق بورس بدون اینکه به این موضوع توجه ‌کنند این روش سرمایه‌گذاری به تخصصی نیاز دارند، تمام پس‌انداز خود را وارد بورس کرده و اکثر آن‌ها با شکست مواجه شده‌اند. البته برخی از افراد تکنیک هوشمندانه‌تری را انجام می‌دهند. به این صورت که پس‌انداز خود را به دست افراد متخصصی می‌دهند تا در بازار بورس با آن‌ کار کنند. این روش عاقلانه است اما منوط بر اینکه کلیه امور قانونی را انجام دهید تا درنهایت فرد مقابل پس‌انداز شما را چپاول نکند.

  • سرمایه‌گذاری از طریق خرید ملک

سرمایه‌گذاری از طریق خرید ملک

به جرات می‌توان گفت بهترین روش سرمایه‌گذاری در سال ۱۴۰1 خرید ملک است اما قطعاً با شنیدن این حرف، تعجب خواهید کرد که قیمت ملک، بسیار بالا بوده و به این راحتی نمی‌توان پس‌انداز کافی برای خرید زمین یا خانه کنار گذاشت؛ اما ابتدا اجازه دهید برای شما بگوییم که چرا ما این روش را به‌عنوان بهترین گزینه تلقی می‌کنیم؟

  • در بدترین حالت ممکن اگر بازار مسکن راکد باشد، حداقل آسوده‌خاطر هستید که سرمایه اولیه شما لطمه‌ای نخواهید دید؛ یعنی به همان مقداری که برای خرید ملک هزینه کرده‌اید همان مبلغ را دریافت خواهید کرد اما این موضوع در مورد سایر روش‌های سرمایه‌گذاری صدق نمی‌کند. بقیه روش‌ها با ضرر حتی اندک نیز مواجه می‌شوند.
  • مسئله دیگر این است که خرید ملک با نگرانی دزدی همراه نیست. همان‌طور که در قسمت‌های قبل توضیح داده شد، برای خرید ارز و طلا همیشه این استرس با شما همراه خواهد بود که مبادا سرمایه چندساله طی یک فقره دزدی، ازدست‌رفته و به خانه اول برگردید؛ اما در مورد ملک اگر تمامی مراحل قانونی را رعایت کرده و از همه نظر مطمئن شوید، امکان تخلف وجود نخواهد داشت.

بنابراین با توجه به آنچه گفته شد، به شما پیشنهاد می‌دهیم برای سرمایه‌گذاری در سال ۱۴۰1 به سراغ خرید ملک بروید.

اما قطعاً برای سرمایه‌گذاری در زمینه خرید ملک شما به پس‌انداز بسیار زیاد نیاز خواهید داشت. نگاهی به بازار مسکن و املاک گواه همین موضوع خواهد بود که شما با سرمایه‌گذاری حداقل نمی‌توانید یک‌شبه صاحب ملکی مستقل گردید. در این میان آن است که پیش‌خرید ملک و آپارتمان به کمک شما می‌آید تا بهترین سرمایه‌گذاری در سال ۱۴۰1 را داشته باشید. با این تکنیک، نیازی نیست که سالیان طولانی برای پس‌انداز کافی صبر کنید بلکه همین‌الان نیز می‌توانید با یک پس‌انداز پایه، برای خرید ملک دست‌به‌کار شوید.

منظور از پیش‌خرید ملک و آپارتمان چیست؟

منظور از پیش‌خرید ملک و آپارتمان چیست؟

اگر در چند سال اخیر بازار مسکن را دنبال کرده باشید متوجه شده‌اید که تعاونی‌های مسکن بسیار زیادی در نقاط مختلف کشور راه‌اندازی شده است که این تعاونی‌ها پیش‌فروش آپارتمان‌ها را انجام می‌دهند. به این معنا که شما به‌جای پرداخت تمامی مبلغ آپارتمان به‌صورت یکجا، می‌توانید هزینه را در چند قسط پرداخت کنید. در این بازه زمانی که شما اقساط را پرداخت می‌کنید، آپارتمان ساخته خواهد شد.

در واقع فرآیند پیش‌فروش از زمانی آغاز می‌شود که پیمانکاران تصمیم می‌گیرند یک پروژه ساختمان‌سازی را انجام دهند و باید مطمئن شوند حداکثر نیمی از واحد‌ها به فروش رسیده تا ساخت‌وساز کلید بخورد. البته به‌جز تعاونی‌های مسکن، برخی از پیمانکاران به‌صورت خصوصی نیز پیش‌فروش آپارتمان را نیز انجام می‌دهند؛ اما حتماً این ذهنیت برای شما به وجود آمده است که چرا بهترین روش سرمایه‌گذاری در سال ۱۴۰1 پیش‌خرید آپارتمان و ملک است؟ بهتر است با مزایای این روش سرمایه‌گذاری آشنا شوید تا ببینید که همه افراد با هر سطح پس‌انداز می‌توانند از این طریق بهترین سرمایه‌گذاری را داشته باشند.

بهترین سرمایه‌گذاری در سال 1401 با پیش‌خرید آپارتمان

پیش‌خرید آپارتمان

چند دلیل برای شما می‌آوریم که ثابت می‌کند بهترین روش سرمایه‌گذاری در سال 1401، پیش‌خرید آپارتمان یا هر ملک دیگری است:

  • با توجه به اینکه بازار ملک و مسکن همواره رونق داشته و در بدترین شرایط ممکن به حالت رکود می‌رسد، بنابراین اگر شما حتی آپارتمان را برای سکونت نیاز نداشته باشید می‌دانید که اگر در هر مرحله از ساخت‌وساز این ساختمان را بفروشید، سود بسیار خوبی را به دست خواهید آورد.
  • برای افرادی که هنوز مستأجر هستند، واقعاً پیش‌خرید آپارتمان بهترین روش سرمایه‌گذاری خواهد بود. حداقل دو سال دیگر به این روند ادامه دهید تا آپارتمان شما آماده‌شده و بدون اینکه تحت‌فشار مالی قرار بگیرد بتوانید تمامی اقساط را پرداخت کنید.
  • اگر به فکر سرمایه‌گذاری برای آینده فرزندان خود هستید، پیش‌خرید ملک و آپارتمان واقعاً بهترین روش خواهد بود. فرض کنیم که شما یک مغازه را پیش‌خرید می‌کنید. اولاً اگر بخواهید در اواسط کار مغازه را بفروشید، سود زیادی را به دست خواهید آورد؛ اما اگر همین مغازه را نگه‌دارید، از یک‌سو تا زمانی که فرزند شما بزرگ می‌شود از این مغازه منبع درآمدی برای خودخواهید داشت از سوی دیگر آینده مالی فرزند خود را نیز تضمین کرده‌اید.
  • مهم‌ترین مزیت پیش‌خرید ملک و آپارتمان این است که سرمایه شما حفظ خواهد شد؛ یعنی خطر‌هایی که برای سایر روش‌ها همانند دزدی و یا از دست رفتن اصل سرمایه وجود دارد را در خرید ملک مشاهده نخواهید کرد. البته منوط بر اینکه برای پیش‌خرید آپارتمان و ملک به پیمانکاران مراجعه کنید که سابقه درخشانی داشته و معتمد هستند.

 سخن پایانی

بحث سرمایه‌گذاری یکی از مهم‌ترین موضوعاتی است که حتی افراد مجرد نیز باید به آن توجه کنند. در پاسخ به این سؤال که بهترین سرمایه‌گذاری در سال ۱۴۰1 کدام است؟ ما تصمیم گرفتیم که در این مقاله روش‌های سرمایه‌گذاری را به شما عزیزان آموزش دهیم تا شما بر اساس هزینه‌ای که قرار است در این زمینه صرف کنید و البته هدف از سرمایه‌گذاری، بتوانید بهترین روش را انتخاب کنید.

البته با توجه به آنچه در این مقاله گفته شد بهترین روش سرمایه‌گذاری در سال ۱۴۰1 هم از این نظر که آینده درخشانی داشته و هم پس‌انداز شما حفظ شود، پیش‌خرید ملک است. درنهایت شما باید بر اساس شرایط زندگی خود و میزان پس‌انداز اولیه، روش مناسبی را جهت سرمایه‌گذاری انتخاب کنید. این شما هستید که تصمیم می‌گیرید بهترین روش سرمایه‌گذاری در سال ۱۴۰1 کدام خواهد بود اما اگر بتوانید به سراغ پیش‌خرید ملک و آپارتمان رفته و از عهده اقساط آن بربیایید، این روش واقعاً تضمین‌شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همین حالا شانس خود را امتحان کنید!

گردونه را بچرخون
مهمترین راز موفقیت مدیران و صاحبان جواز املاک بزرگ ایران؟

چگونه بدون حضور خودمان مشاوران‌مان، بهترین عملکرد را داشته باشند؟

قیمت محصول رایگان

اطلاعات شما نزد آکادمی شزوما محفوظ است و صرفا برای اطلاع رسانی‌ استفاده می‌شود
دست نگه دارید...
یک پیشنهاد ویژه برای شما داریم.
محتویات این دوره را به صورت آنلاین و با قیمت کمتر مشاهده کنید.
مهمترین راز موفقیت مدیران و صاحبان جواز املاک بزرگ ایران؟

چگونه بدون حضور خودمان، مشاوران‌مان بهترین عملکرد را داشته باشند؟

قیمت محصول رایگان، به مدت محدود

اطلاعات شما نزد آکادمی شزوما محفوظ است و صرفا برای اطلاع رسانی‌ استفاده می‌شود
پادکست سریالی دیجیتال مارکتینگ املاک
برشی از دوره دیجیتال مارکتینگ املاک
برای شرکت در این دوره به صورت رایگان، اطلاعات خود را در فرم زیر وارد نمایید.
دست نگه دارید...
یک پیشنهاد ویژه برای شما داریم.
به شما پیشنهاد می‌کنیم دوره دیجیتال مارکتینگ املاک را مشاهده کنید.
دست نگه دارید...
یک پیشنهاد ویژه برای شما داریم.
به شما پیشنهاد می‌کنیم دوره وبیناری آموزش مشاوران املاک حرفه‌ای را مشاهده کنید.
SUBSCRIBE TO NEWSLETTER
Turpis dis amet adipiscing hac montes odio ac velit? Porta, non rhoncus vut, vel, et adipiscing magna pulvinar adipiscing est adipiscing urna. Dignissim rhoncus scelerisque pulvinar?
SUBSCRIBE TO NEWSLETTER
Turpis dis amet adipiscing hac montes odio ac velit? Porta, non rhoncus vut, vel, et adipiscing magna pulvinar adipiscing est adipiscing urna. Dignissim rhoncus scelerisque pulvinar?