بهترین منطقه مشهد برای خريد خانه

زمان مطالعه: 4 دقیقه

مشهد یک شهر توریستی است و همیشه میزبان زائران امام رضا است. همچنین دومین شهر بزرگ ایران مشهد است که در مرکز استان خراسان رضوی واقع‌شده است. همان‌طور که اطلاع دارید این شهر به‌عنوان پایتخت معنوی کشور ما و شیعیان شناخته می‌شود. به همین دلیل یکی از گزینه‌های مناسب برای سرمایه گذاری است. درصورتی‌که قصد سرمایه‌گذاری در بازار مسکن این شهر را دارید بهتر است ابتدا با بهترین مناطق مشهد برای خرید خانه آشنا شوید. تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا هم بهترین مناطق مشهد را به شما معرفی کنیم، هم با فرصتهای ناب خرید زمین در مناطق رو به توسعه آشنا شوید.

کدام مناطق مشهد برای خرید خانه مناسب هستند؟

انتخاب مناسب‌ترین خانه برای زندگی به دلایل بسیار زیادی وابسته است که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به آرام بودن محله و سهولت دسترسی به مناطق مختلف شهر اشاره کرد.

آرام ترین مناطق مشهد

آرام ترین مناطق مشهد

آرامش و سکوت یک محله برای زندگی ویژگی‌های بسیار زیادی دارند که به‌راحتی نمی‌توان از آن‌ها چشم‌پوشی کرد. از مهم‌ترین ویژگی‌های یک محل ساکت می‌توان به مواردی ازجمله عدم وجود مراکز عمومی و مدرسه در نزدیکی خانه‌ها، تعداد ساختمان‌های موجود در منطقه مشخص، تراکم کوچه‌ها و همچنین دور بودن ساختمان نسبت به مراکز پررفت‌وآمد شهر اشاره کرد.

خیابان احمدآباد

یکی از بهترین محله‌های موجود در منطقه ۱ مشهد خیابان احمدآباد است. نکته لازم به ذکر این است که این محله علاوه بر این‌که برای سکونت و خرید خانه گزینه مناسبی محسوب می‌شود دارای مراکز تجاری و شرکت‌های بسیار زیادی است. بهترین خیابان‌های این محله مرفه نشین مشهد برای خرید خانه خیابان‌های بابک، ملاصدرا، پاستور، قائم، عدالت و ناصرخسرو خسرو هستند. بافت اکثر خانه‌های موجود در این خیابان‌ها ویلایی است و بیشتر خانه‌ها یک طبقه با مساحت بسیار بالا هستند. در این محله بازار بزرگ موبایل، شرکت‌های معروف هواپیمایی داخلی و خارجی، مرکز تجاری لوکس خورشید، بیمارستان قائم، هتل هما، رستوران‌های مشهور و فروشگاه‌های بزرگ واقع‌شده‌اند.

بلوار سجاد

از دیگر محله‌های مشهد که به‌عنوان یکی از مناسب‌ترین منطقه‌های مشهد برای خانه محسوب می‌شود می‌توان به بلوار سجاد اشاره کرد. این محله به‌عنوان یکی از قدیمی‌ترین مناطق بالا شهر مشهد محسوب می‌شود. قیمت املاک در این محله مشهد بسیار بالاست. در این محله اکثر برندهای معروف پوشاک و ورزشی در پاساژها قرار دارند. فضای سبز موجود در ابن محله نیز بسیار زیاد است و به‌عنوان یک‌ منطقه مشهد با پارک‌های بزرگ شناخته‌شده است.

خیابان هاشمیه

ای خیابان بسیار آرام که در منطقه ۹ شهرداری واقع‌شده است علاوه بر این‌که به‌عنوان یکی از بهترین محله‌های مشهد برای زندگی شناخته می‌شود برای تجارت نیز مکان مناسبی به نظر می‌رسد ازاین‌رو به‌طورکلی می‌توان گفت یکی از بهترین محله‌های مشهد برای خرید خانه و سرمایه‌گذاری در بخش مسکن خیابان هاشمیه است. در خیابان هاشمیه مشهد تعداد زیادی از فروشگاه‌های برند و شرکت‌های مدرن لوکس قرارگرفته‌اند. ازجمله مهم‌ترین فروشگاه‌های برند و شرکت‌های لوکس واقع در خیابان هاشمیه مشهد می‌توان به برج‌های آرمیتاژ و باران، کوهستان پارک خورشید و بیمارستان قلب جوادالائمه اشاره کرد.

بهترین محله‌های مشهد برای خرید خانه ازلحاظ دسترسی به مناطق مختلف شهری

یکی دیگر از ویژگی‌های مهم که در انتخاب بهترین محله مشهد برای خرید خانه باید در نظر گرفته شود دسترسی آسان و راحت محله موردنظر به بلوارهای اصلی، ادارات و مرکز شهر است. این ویژگی از اهمیت قابل‌توجهی برخوردار است. ازجمله محله‌های مناسب برای خرید خانه و سکونت در مشهد می‌توان منطقه‌های مختلف هفت‌تیر، خیابان هاشمیه، بلوار امامت، بلوار صیاد شیرازی، جلال آل احمد، ملک‌آباد، باهنر و کوثر شمالی اشاره کرد.

خرید خانه در مشهد بهتر است یا زمین؟

خرید خانه در مشهد بهتر است یا زمین؟

خرید خانه یا زمین در مشهد در صورت انتخاب صحیح و به‌موقع سود بسیار زیادی را برای شما به همراه خواهد داشت. البته لازم به ذکر است که انتخاب این موضوع که خانه خریداری شود یا زمین تا حد زیادی به سلایق شخصی و اهداف خریدار مربوط است. به‌عنوان‌ مثال یک سرمایه‌گذار باوجود این‌که آپارتمان‌های مختلف زیادی در اختیار دارد و همچنین می‌تواند زمین خریداری کند ترجیح می‌دهد به دنبال زمینی که آینده خوبی دارد باشد. با خرید زمین سرمایه‌گذار قادر خواهد بود برای سرمایه خود برنامه‌ریزی بلندمدت داشته باشد. این مسئله باعث خواهد شد تا سرمایه‌گذار علاوه بر خرید آپارتمان بیشتر به دنبال خریدوفروش زمین باشد.

بهترین منطقه مشهد برای خرید زمین

بهترین منطقه مشهد برای خرید زمین

یکی از کم ریسک ترین و پر سردترین روش‌های سرمایه‌گذاری خرید زمین است البته باید دقت شود که زمین موردنظر شما برای خرید در کجا قرارگرفته است زیرا هر زمینی در هر منطقه‌ای با سوددهی زیاد همراه نخواهد بود. یکی از شهرهای بزرگ ایران که سرمایه‌گذاری در بخش مسکن و زمین در آن با سود فراوانی برای شما همراه خواهد بود مشهد است. شرایط برای خرید زمین و سرمایه‌گذاری در این شهر کاملاً مساعد است. مناطق شهرهای بزرگ ازجمله مشهد به‌طور پیوسته در حال گسترش است.

رشد جمعیت و مهاجرت افراد از روستاها به مشهد باعث افزایش جمعیت شهری این شهرهای بزرگ‌شده است و این امر نیاز به مسکن را نیز برای افراد تا حد قابل‌توجهی افزایش داده است. بهترین مناطق برای خرید زمین در مشهد مناطق حاشیه شهری است زیرا با توجه به حاشیه‌ای بودن و کاربری‌های غیرمسکونی قیمت آن‌ها در مقایسه با مناطق درون‌شهری بسیار پایین‌تر است. رشد شهری باعث خواهد شد تا در طول سال‌های آینده این زمین‌ها به شهرها خواهند پیوست و با گرفتن کاربری مسکونی قیمت آن‌ها چندین برابر افزایش خواهد یافت.

از مهم‌ترین مناطق درحال‌توسعه مشهد می‌توان به منطقه الهیه مشهد اشاره کرد که در منطقه ۱۲ شهرداری مشهد واقع‌شده است. این منطقه با سرمایه‌گذاری‌های زیاد و پروژه شهر سبز الهیه درحال‌توسعه است و برای خرید زمین در مشهد و سرمایه‌گذاری دارای موقعیت بسیار عالی است. از دیگر مناطق بهینه و تازه تأسیس به‌منظور سرمایه‌گذاری شهر جدید گلبهار است هرچند این منطقه از مشهد فاصله زیادی دارد اما با افتتاح خط متروی مشهد گلبهار مشکل فاصله نیز حل خواهد شد. منطقه گلبهار بیشتر به دلیل پروژه‌های مسکن مهر شهر به شهرت و محبوبیت دست‌یافته است اما امروزه اکثر مردم برای سرمایه‌گذاری به گلبهار می‌آیند ازاین‌رو به‌طورکلی می‌توان گفت یکی دیگر از سرمایه‌گذاری‌های منطقی در مشهد خرید زمین در گلبهار است.

برای دریافت مشاوره رایگان سرمایه‌گذاری در مشهد، با شماره 09198937556 تماس بگیرید. کارشناسان ما آماده ارائه مشاوره رایگان به شما هستند.

آموزش‌های زیر به شما کمک می‌کند!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همین حالا شانس خود را امتحان کنید!

گردونه را بچرخون
مهمترین راز موفقیت مدیران و صاحبان جواز املاک بزرگ ایران؟

چگونه بدون حضور خودمان مشاوران‌مان، بهترین عملکرد را داشته باشند؟

قیمت محصول رایگان

اطلاعات شما نزد آکادمی شزوما محفوظ است و صرفا برای اطلاع رسانی‌ استفاده می‌شود
دست نگه دارید...
یک پیشنهاد ویژه برای شما داریم.
محتویات این دوره را به صورت آنلاین و با قیمت کمتر مشاهده کنید.
مهمترین راز موفقیت مدیران و صاحبان جواز املاک بزرگ ایران؟

چگونه بدون حضور خودمان، مشاوران‌مان بهترین عملکرد را داشته باشند؟

قیمت محصول رایگان، به مدت محدود

اطلاعات شما نزد آکادمی شزوما محفوظ است و صرفا برای اطلاع رسانی‌ استفاده می‌شود
پادکست سریالی دیجیتال مارکتینگ املاک
برشی از دوره دیجیتال مارکتینگ املاک
برای شرکت در این دوره به صورت رایگان، اطلاعات خود را در فرم زیر وارد نمایید.
دست نگه دارید...
یک پیشنهاد ویژه برای شما داریم.
به شما پیشنهاد می‌کنیم دوره دیجیتال مارکتینگ املاک را مشاهده کنید.
دست نگه دارید...
یک پیشنهاد ویژه برای شما داریم.
به شما پیشنهاد می‌کنیم دوره وبیناری آموزش مشاوران املاک حرفه‌ای را مشاهده کنید.
SUBSCRIBE TO NEWSLETTER
Turpis dis amet adipiscing hac montes odio ac velit? Porta, non rhoncus vut, vel, et adipiscing magna pulvinar adipiscing est adipiscing urna. Dignissim rhoncus scelerisque pulvinar?
SUBSCRIBE TO NEWSLETTER
Turpis dis amet adipiscing hac montes odio ac velit? Porta, non rhoncus vut, vel, et adipiscing magna pulvinar adipiscing est adipiscing urna. Dignissim rhoncus scelerisque pulvinar?