ترفندهای فروش ملک

زمان مطالعه: 8 دقیقه

بدون شک وقتی قصد فروش ملک خود را داشته باشید همواره سعی می‌کنید تا آن را به بهترین نحو ممکن به خریداران ارائه دهید تا آن‌ها قادر باشند زندگی و کار خود را در آن خانه تصور کرده و مشتاق خرید خانه شوند. خرید یک ملک امری است که بیشتر بر احساس و منطق مبتنی است از این رو باید برخی از ترفندهای فروش ملک را بدانید و با آن‌ها آشنا باشید.

دقت کنید که هدف نهایی از فروش ملک این نیست که خریدار را به بهانه‌های مختلف گول بزنید و احساسات آن‌ها را در جهت نادرست تحریک کنید. در صورتی که با ترفندهای فروش ملک آشنا باشید و از آن‌ها استفاده کنید می‌توانید آن‌ها را در مسیر درست فروش قرار دهید. از این رو برای درک بهتر تکنیک‌ها و ترفندهای فروش ملک توصیه می‌شود ما را تا پایان همراهی کنید.

مهم‌ترین ترفندهای فروش ملک

اگر می‌خواهید ملک خود را به فروش برسانید باید از این نکته آگاه باشید که چطور می‌توان در مدت زمان کوتاه بهترین مشتری را پیدا کرد و از طریق فروش ملک خود به سود عالی دست یابید.

همچنین بهتر است این نکته را همواره به خاطر داشته باشید که کلاه‌برداری کردن و پنهان کردن حقایق در رابطه با ملک از مشتری بیانگر زرنگی شما نیست بلکه نوعی خیانت محسوب می‌شود و درآمدی که از این راه کسب می‌شود بدون شک برکتی نخواهد داشت.

در صورت آشنایی با ترفندهای فروش ملک می‌توانید از روش‌های درست ملک و یا زمین خود را به مشتری خوب بفروشید. با مطالعه این مقاله تا انتها به اطلاعات کافی در رابطه با ترفندهای فروش ملک دست خواهید یافت.

توجه به محتوای تولید شده در فضای آنلاین

در عصر حاضر بیش از 90% از خریداران ملک مورد نظر خود را به صورت آنلاین خریداری می‌کنند. از این رو برای خرید و فروش ملک پلتفرم‌ها و سایت‌های بسیار زیادی وجود دارند و در این زمینه مشغول فعالیت هستند. اما موضوع مهم این است که باید توانایی استفاده از محتوای خوب و مناسب را داشته باشید. در صورت عدم وجود عکس، ویدئو و محتوای متنی مناسب خریدار برای مشاهده ملک شما به خود زحمت نخواهد داد و سوار ماشین نخواهد شد.

در صورتیکه در زمینه ساخت‌وساز املاک مشغول فعالیت هستید و در این زمینه یک وب‌سایت مخصوص برای خود راه‌اندازی کرده‌اید تا از این طریق بتوانید واحدهای خود را راحت‌تر به فروش برسانید همواره توصیه می‌شود تا برای تولید محتوا وقت کافی بگذارید و با دوربین مناسب از ملک مورد نظر عکس‌های باکیفیت بگیرید.

عکس‌های گرفته شده باید تمام بخش‌های ملک مورد نظر را به نمایش بگذارد. همچنین توصیه می‌شود در محتواهای متنی خود یک ویدئو جذاب نیز به کار ببرید تا در کنار محتوای متنی تمام مشخصات ملک مورد نظر شما را توصیف کند. مهم‌ترین ترفندهای فروش ملک در فضای اینترنتی وب‌سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی هستند.

شناخت بهترین زمان فروش ملک

شناخت بهترین زمان فروش ملک

بهتر است بدانید که بهترین فصل خرید و فروش ملک در تابستان و سه ماهه آخر سال است. در فصل تابستان خانواده از مبحث مدرسه بچه‌ها فارغ هستند از این رو با خیال راحت می‌توانند زمان زیادی را صرف بررسی برای خرید ملک مورد نظر خود نمایند.

همچنین برخی از افراد ترجیح می‌دهند تا برای سال نو در منزل جدید خود سکونت داشته باشند سه ماهه آخر سال بهترین زمان برای خرید ملک می‌باشد.

اما باید این نکته را به خاطر بسپارید که خرید و فروش ملک در زمستان به دلیل سردی هوا نسبت به تابستان کمتر است. در فصل‌های سرد سال قیمت بازار تا حد قابل‌توجهی کاهش پیدا می‌کند از این رو خرید ملک در فصل زمستان با قیمت‌های پایین‌تر امکان‌پذیر است.

در صورتی که برای مدرسه فرزندان خود با مشکل خاصی مواجه نیستید و آب‌وهوای بارانی برای شما مشکل خاصی ایجاد نمی‌کند توصیه می‌کنیم برای یافتن ملک با قیمت مناسب و عالی در فصول سرد سال پاییز و زمستان اقدامات لازم را انجام دهید.

زیبا نمایش دادن نمای بیرونی ملک

نمای بیرونی ملک نخستین بخشی است که خریدار آن را مشاهده می‌کند. در صورت زندگی در آپارتمان بهتر است قبل از ورود خریدار از کیفیت و زیبایی درب ورودی و تمیزی راهرو اطمینان حاصل کنید. بدون شک اگر درب ورودی آپارتمان شما رنگ و رو پریده باشد و یک قفل کهنه روی آن قرار گرفته باشد و یا راهرو واقعاً کثیف باشد خریدار نظر خود را در نگاه اول تغییر خواهد داد.

در صورتی که ملک شما یک ملک ویلایی است نیز با استفاده از رنگ جدید، محوطه‌سازی و یا قرار دادن مبلمان در فضای باز می‌توان به محوطه بیرونی ساختمان زینت بخشید. اگر فضای داخل خانه شما زیباتر باشد اما نمای بیرونی آن شرایط خوبی نداشته باشد. امکان فروش ملک تا حد قابل‌توجهی کاهش خواهد یافت. تمیز کردن و نوسازی نمای بیرونی باید به عنوان مهم‌ترین ترفندهای فروش و تکنیک‌های آن در نظر گرفته شوند.

واقع‌بین بودن در رابطه با قیمت ملک

این نکته را به خاطر داشته باشید که خریداران در عصر حاضر از قیمت ملک به خوبی آگاه هستند. تمامی افراد از طریق رسانه‌ها و پرس‌وجو از مشاورین املاک می‌توانند قیمت حدودی ملک در مناطق مختلف را پیش‌بینی کنند. در صورتی که قصد داری ملک خود را خیلی سریع و قبل از ورود به فصل رکود به فروش برسانید باید روی قیمت‌گذاری به صورت عادلانه کار کنید.

همواره توصیه می‌شود تا حد امکان قیمت را پایین بیاورید، با انجام این کار امکان فروش ملک تا حد زیادی افزایش خواهد یافت. در غیر این صورت بهتر است اجازه دهید تا ملک شما با قیمت متوسط بازار به فروش برسد. اما در صورت انجام دادن برخی از اقدامات از قبیل بازسازی و رسیدگی به منزل خود تا حد زیاد به خاطر ویژگی‌های اضافه شده به ملک می‌توان قیمت را کمی افزایش داد.

فروش ملک

دور ساختن ملک از حالت شخصی‌سازی

یکی دیگر از ترفندهای فروش ملک خارج کردن ظاهر ملک از حالت شخصی‌سازی می‌باشد. تمام وسایلی که باعث می‌شوند فضای خانه به محیطی کاملاً خصوصی تبدیل شود را حذف کنید.

از جمله این وسایل می‌توان به عکس‌های خانوادگی، وسایل مذهبی، مجسمه و لوازم تزیینی اشاره کرد. اما دقت کنید که وجود مبلمان و وسایل ضروری به محیط داخلی ملک شما عمق می‌دهند و بیانگر چیدمان هستند از این رو باید آن‌ها را هنگام فروش ملک در منزل نگاه داشت.

بدون شک خریداری هنگام خرید ملک می‌خواهد تصور کند که خانه شما در حقیقت منزل اوست از این رو برای آن‌ها دشوار خواهد بود تا تمام وسایل شخصی شما را به عنوان بخشی از قلمرو خود محسوب کند.

خریدار قصد دارد تا در آینده در ملک شما زندگی کند از این رو باید نسبت به آن احساس نزدیکی داشته باشد. به همین دلیل است که همواره توصیه می‌شود قبل از این که بخواهید ملک خود را به فروش برسانید مهم‌ترین ترفند فروش که در واقع همان عدم شخصی‌سازی است را رعایت نمایید.

تعیین زمان مناسب برای بازدید حضوری از ملک

خریدار قبل از خرید ملک حتماً باید از ملک مورد نظر بازدید کند. دقت کنید که در صورت فروش ملک به صورت اینترنتی و یا از طریق املاک خریدار باید در زمان مناسب از ملک مورد نظر بازدید کند و این امر از اهمیت قابل‌توجهی برخوردار می‌باشد.

در صورتی که نحوه زندگی و یا کار شما به صورتی است که می‌توان در هر ساعت از روز از خریداران میزبانی کرد می‌توان به شما تبریک گفت. زیرا می‌توانید در مورد زمان بازدید از ملک می‌توان انعطاف‌پذیر باشید و این دقیقاً همان چیزی است که خریدار می‌خواهد.

اما اگر در مورد زمان انعطاف‌پذیری لازم را ندارید بهتر است زمان مناسبی را برای بازدید از ملک مورد نظر تعیین کنید. در اکثر موارد خریداران دوست دارند در طول روز که هنوز هوا روشن است از ملک شما بازدید کنند. زیرا در صورت بازدید در طول روز از ملک مورد نظر می‌توان فضای داخل و نحوه نورگیری محیط را با دقت مورد بررسی قرار داد.

اما اگر در طول روز با محدودیت ترافیک مواجه هستید می‌توانید پس از پایان یافتن زمان کاری ساعت مشخصی را برای بازدید از ملک مورد نظر تعیین کنید. فقط این نکته را به خاطر بسپارید که یکی از ترفندهای فروش مهم این است که تا حد امکان ملک خود را باید روشن و پر از نور نگاه داشت.

بازسازی کردن ملک

یکی دیگر از ترفندهای مهم فروش ملک بازسازی کردن آن می‌باشد. در صورتی که بودچه کافی برای بازسازی ملک قدیمی خود دارید توصیه می‌کنیم زمان را از دست ندهید و همین حالا دست به کار شوید. فضای داخلی را نو بسازید و به تمامی بخش‌های منزل رسیدگی کنید.

به طور کلی می‌توان گفت بازسازی منزل یکی از مهم‌ترین ترفندهای فروش ملک است. در صورتیکه دیوارهای خانه شما رنگ و رو رفته هستند توصیه می‌کنیم رنگ آن‌ها را تغییر دهید تا دیوارها کاملاً یک دست و زیبا به نظر برسند.

در صورتی که کاشی‌ها و یا سرامیک‌های موجود در خانه ترک برداشته‌اند نیز توصیه می‌کنیم نسبت به تعویض آن‌ها اقدامات لازم را انجام دهید. یکی دیگر از کارهایی که برای بازسازی منزل می‌توان انجام داد به شکل اپن درآوردن آشپزخانه است. با این کار آشپزخانه که یکی از مهم‌ترین بخش‌های منزل محسوب می‌شود در ذهن خریداران تاثیرات شگرفی خواهد داشت.

توصیه می‌شود تمام بخش‌های منزل که فکر می‌کنید می‌توان به بهترین نحو ممکن زیبا و مدرن شود را تغییر دهید. در این بین می‌توان از طراحان داخلی کمک گرفت تا سبک طراحی متفاوتی را در منزل شما ایجاد کنند.

در آخر سعی کنید منزل خود را با استفاده از مبلمان و وسایل نو نشان دهید و همواره تمیز بودن را سرلوحه کار خود قرار دهید. اگر ملک شما خالی هم باشد باید به صورت کامل تمیز شود و یا به اصطلاح عامیانه برق بزند. این مورد ساده بیانگر احترام شما به خریدار خواهد بود.

بازسازی کردن ملک

رسیدگی به تاسیسات ساختمانی

این نکته را به خاطر داشته باشید که با زیباسازی نمای ساختمان نباید مشتری را فریب داد بلکه باید او را از نظر سفت‌کاری و تاسیسات داخلی نیز مطمئن ساخت. خریدار باید از استاندارد بودن تمامی تاسیسات ساختمانی اطمینان حاصل نماید.

در صورتی که می‌دانید لوله‌ها پوسیده شده‌اند و به تعویض نیاز دارند بهتر است برای انجام این کار اقدامات لازم را انجام دهید. همچنین پکیج ساختمان و تاسیسات گرمایشی باید با دقت مورد بررسی قرار گیرند. تمام مشکلات فنی موجود در ملک مورد نظر باید به طور کلی رفع شوند.

ملک مورد نظر باید بوی خوش بدهد

بوی بد به عنوان یکی از نقاط ضعف ساختمان‌ها محسوب می‌شود. در صورتی که بوی بدی در خانه وجود دارد که ماندگار شده است باید نسبت به رفع آن اقدامات لازم را انجام داد. تصور کنید خانه شما بو گرفته است و حال قصد دارید آن را برای فروش به مشتری نشان دهید تا خریدار بتوانید فضای داخلی منزل شما را مورد بررسی قرار دهد.

در صورتی که مشتری به محض ورود به منزل متوجه این بو شود شرایط برای او تا حد زیادی ناخوشایند خواهد شد تا حدی که بدون شک نظر خود را در رابطه با ملک شما تغییر خواهد داد. این نکته را به خاطر داشته باشید که بوی بد به قدری تأثیرگذار است که حتی اگر ساختمان شما دارای نما و دکوراسیون زیبا باشد هیچ یک از این زیبایی‌ها به چشم نخواهد آمد.

جذاب بودن پوشش‌های کف و دیوارهای ملک

یکی از مهم‌ترین تکنیک‌های فروش که بهتر است رعایت شود این است که در صورت نیاز باید ساختمان را نقاشی کرد. البته همواره توصیه می‌شود به جای نقاشی کردن کل ساختمان از کاغذ دیواری و نمای سنگی به صورت ترکیبی استفاده کنید تا فضای داخلی ساختمان شما شیک و جذاب به نظر برسد.

البته دقت کنید که بین رنگ‌های مورد استفاده برای شیک ساختن دیوار ملک باید هارمونی و هماهنگی لازم وجود داشته باشد. تضاد موجود بین رنگ‌ها بدون شد بازخورد منفی خواهد داشت. شما باید همچنین کف‌پوش ساختمان را نیز ترمیم کنید. کثیف بودن و یا پوسیدگی آن به عنوان یکی از فاکتورهای منفی در نمای منزل شما به نظر خواهد رسید.

مهم‌ترین تکنیک‌های فروش

رفع آلودگی‌های ساکنین قبلی ساختمان

بسیاری از خریداران ملک به دنبال ساختمانی هستند که کاملاً آماده زندگی باشد. آلودگی‌های باقیمانده از ساکنین قبلی ساختمان ناخوشایند خواهد بود و بدون شک خریداران را از خرید ملک شما منصرف خواهد کرد. از این رو با تمیز کردن و برق انداختن منزل شانس فروش ملک تا حد زیادی افزایش خواهد یافت. همچنین بهتر است بخش‌هایی از منزل که دچار شکستگی شده‌اند را تعمیر و یا تعویض کنید.

  • ملک خود را از دید یک خریدار مورد بررسی قرار دهید و با توجه به تصویر ذهنی خود برای تمیز کردن ساختمان این مراحل را انجام دهید:
  • پاک کردن و تمیز کردن کابینت، کمد دیواری، درزها و شکاف‌ها
  • پاک کردن گردوغبار، چربی‌های درب و دیوار آشپزخانه و زیر وسایل
  • تمیز کردن کاشی‌ها و سرامیک‌ها، در صورت نیاز به بندکشی باید آن‌ها با دقت بندکشی کنید.
  • در صورت نیاز باید طبقه‌ها، کشوهای کمد دیواری و کابینت‌ها مرتب، رنگ و یا تعویض شوند.
  • تعویض دسته‌های قدیمی درب کابینت‌ها و کمدها

آموزش‌های زیر به شما کمک می‌کند!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همین حالا شانس خود را امتحان کنید!

گردونه را بچرخون
مهمترین راز موفقیت مدیران و صاحبان جواز املاک بزرگ ایران؟

چگونه بدون حضور خودمان مشاوران‌مان، بهترین عملکرد را داشته باشند؟

قیمت محصول رایگان

اطلاعات شما نزد آکادمی شزوما محفوظ است و صرفا برای اطلاع رسانی‌ استفاده می‌شود
دست نگه دارید...
یک پیشنهاد ویژه برای شما داریم.
محتویات این دوره را به صورت آنلاین و با قیمت کمتر مشاهده کنید.
مهمترین راز موفقیت مدیران و صاحبان جواز املاک بزرگ ایران؟

چگونه بدون حضور خودمان، مشاوران‌مان بهترین عملکرد را داشته باشند؟

قیمت محصول رایگان، به مدت محدود

اطلاعات شما نزد آکادمی شزوما محفوظ است و صرفا برای اطلاع رسانی‌ استفاده می‌شود
پادکست سریالی دیجیتال مارکتینگ املاک
برشی از دوره دیجیتال مارکتینگ املاک
برای شرکت در این دوره به صورت رایگان، اطلاعات خود را در فرم زیر وارد نمایید.
دست نگه دارید...
یک پیشنهاد ویژه برای شما داریم.
به شما پیشنهاد می‌کنیم دوره دیجیتال مارکتینگ املاک را مشاهده کنید.
دست نگه دارید...
یک پیشنهاد ویژه برای شما داریم.
به شما پیشنهاد می‌کنیم دوره وبیناری آموزش مشاوران املاک حرفه‌ای را مشاهده کنید.
SUBSCRIBE TO NEWSLETTER
Turpis dis amet adipiscing hac montes odio ac velit? Porta, non rhoncus vut, vel, et adipiscing magna pulvinar adipiscing est adipiscing urna. Dignissim rhoncus scelerisque pulvinar?
SUBSCRIBE TO NEWSLETTER
Turpis dis amet adipiscing hac montes odio ac velit? Porta, non rhoncus vut, vel, et adipiscing magna pulvinar adipiscing est adipiscing urna. Dignissim rhoncus scelerisque pulvinar?