آموزش رایگان دپارتمان‌سازی املاک

فرض کنید شما در آژانس املاک‌تان چندین مشاور دارید. اما برایتان، یک اتفاق ناگوار افتاده و شما مجبور می‌شوید دو سه هفته به آژانس املاک نروید. چه اتفاقی می‌افتد؟ شما به اجبار باید در خانه بمانید و هیچ چاره دیگری ندارید. پس باید بدون توجه به عواقب نبودن‌تان در دفتر املاک، به کارهایتان رسیدگی ‌کنید.

اگر کاری برای دپارتمان سازی نکرده باشید، قراردادها به شکل دلخواه شما پیش نمی‌رود و اغلب‌شان به مشکل بر می‌خورند.

چگونه مشاوران می‌توانند نشست‌های معاملات را مثل شما برگزار کنند؟ اگر نهایت تلاش خود را هم بکنند، باز هم نمی‌توانند قراردادها را آنطور که خودتان تبحر دارید، جمع کنند. چون تا حالا برای اینکار آموزش ندیده‌اند! آنها از نکات حقوقی اسناد و قوانین املاک، اطلاع کافی ندارند. شاید اصول مذاکره و مدیریت اتاق قرارداد را بلد نباشند!

چطور می‌توانند با مالکین و سازندگانی ارتباط برقرار کنند که فقط به شماره موبایل شما پاسخ می‌دهند؟ چطور به مشتریانی که فقط به اعتبار شما، برای خرید یا اجاره ملک به دفترتان مراجعه می‌کنند، سرویس بدهند؟ شما چگونه می‌خواهید مشکل را حل کنید!؟

این فرم را پر کنید و بلافاصله 75 دقیقه ویدئو آموزشی دپارتمان سازی املاک را به صورت رایگان دانلود کنید.


اصلا چرا اتفاق بد!؟ فکر کنید یک اتفاق خیلی خوب افتاده! مثلا بهترین سفر تفریحی تمام عمرتان که خودتان هم خبر ندارید، در پیش است! یکی از دوستان قدیمی و صمیمی‌تان که در خارج زندگی می‌کند و با او خیلی راحت هستید، تلفن می‌زند و شما را برای هفته آینده، به یک سفر یک ماهه با کشتی کروز به زیباترین سواحل و جزیره‌های دنیا با یک آفر ویژه دعوت می‌کند. شما کلا باید یک‌پنجم هزینه این سفر لذتبخش و تکرار نشدنی را بپردازید!

 حالا چه‌کار می‌کنید؟

اغلب صاحبین جواز و مدیران املاک معمولی در چنین شرایطی دچار اضطراب شدیدی می‌شوند و در نهایت قید این سفر را می‌زنند. اگر این پیشنهاد را به شما بدهند، چه کار می‌کنید؟ آیا آمادگی دارید که بدون نگرانی، آژانس املاک‌تان را یک ماه رها کنید و به سفر بروید؟ آیا می‌توانید با جیب پر پول و با خیال راحت در بهترین جزیره‌های توریستی دنیا صفا کنید؟ و بدون دغدغه و نگرانی از عملکرد منشی و مشاورین، از سفرتان لذت ببرید؟ مثل روزهایی که خودتان در دفترتان حضور دارید به طور مرتب پول‌های کلان به حساب‌تان واریز شود؟

قطعا می‌شود

همین الان به تعداد زیادی از صاحبین جواز و مدیران املاک مشاوره می‌دهم که حداقل پنج مشاور یا بیشتر دارند. دو نفر از آنها که بیشترین تعداد مشاوران را دارند صاحب گروه املاک هستند که یکی از آنها بیش از 200 و دیگری بیش از 300 کارمند، مدیر داخلی و مشاور املاک دارند. این مدیران چندین ویلا و خانه در کشورهای مختلف دارند و بخشی از سال را اصلا در ایران نیستند و نکته جالب اینجاست که درآمد آژانس املاک‌شان به حضور آنها در دفترشان بستگی ندارد. یعنی خودشان به هیچ عنوان مهره کلیدی کسب‌وکارشان محسوب نمی‌شوند و تمام کارها را واگذار کرده‌اند. فقط کافی است با استفاده از تجهیزات و روش‌هایی از راه دور، بر نتایج فعالیت‌‌های انجام شده در آژانس املاک‌شان نظارت داشته باشند.

بسیاری از مدیران و کارآفرینان در روز بیش از ۸ ساعت کار می‌کنند و همیشه پرمشغله هستند. این گروه از افراد فکر می‌کنند با ساعات کاری بیشتر می‌توانند تمام کارها را به‌خوبی به پایان برسانند. ولی آیا توجه کرده‌اید که تمام کارآفرینان موفق دنیا، زندگی متفاوتی دارند. خیلی کم پیش می‌آید که یک کارآفرین موفق را ببینید که در روز ۱۰ ساعت کار ‌کند و همیشه پرمشغله و خسته باشد.

راز موفقیت در املاک لزوما بیشتر کار کردن نیست. تمام مدیرانی که آژانس‌های املاک بزرگ را اداره می‌کنند با اصطلاحی به نام « دپارتمان سازی» آشنا هستند. اگر به آژانس املاک‌مان مانند یک سیستم نگاه کنیم شاید بتوانیم با ایجاد تغییراتی، باعث رشد آن شویم.

آیا شما به علم دپارتمان سازی نیاز دارید؟ کافی است به سوالات زیر پاسخ بدهید:

۱. هرچه کار می‌کنید پیشرفت کافی ندارید؟

۲. اگر سرکار نروید همه‌چیز از هم می‌پاشد؟

۳. لذت شما از کار کردن کمتر شده است؟

۴. کارهای ناتمام بسیار زیادی دارید؟

اگر پاسخ شما به برخی از این سوالات مثبت است، احتمالا وقت آن است که تغییری در کسب‌و‌کارتان ایجاد کنید و دپارتمان سازی را آغاز کنید!

هدف ما از دپارتمان سازی آن است که با حداقل حضور در محل کار، تمام کارها به‌خوبی پیش برود. احتمالا زمانی که مشاور یا مدیر املاک شدید یکی از اهدافتان این بود که علاوه بر موفقیت در کسب‌و‌کار، وقت کافی برای استراحت و تفریح داشته باشید.

اگر برای دریافت آموزش تخصصی دپارتمان سازی املاک نیاز به دریافت مشاوره رایگان دارید، می‌توانید با شماره 09211862906 مرکز پشتیبانی آکادمی تخصصی املاک شزوما (DBA و MBA) تماس بگیرید. همچنین می‌توانید به همین شماره در واتساپ پیام دهید.

3 دلیل کلیدی برای پرداختن به دپارتمان سازی املاک

۱. آزادتر شدن وقت مدیر املاک

اگر دپارتمان سازی را به درستی انجام دهید، به‌عنوان مدیر آژانس املاک لازم نیست در تمام جزئیات و تصمیم‌‌گیری‌های کوچک نقش داشته باشید. وقت شما آزادتر می‌شود و می‌توانید به اندازه کافی به تفریح و استراحت بپردازید که همین موضوع باعث افزایش عملکرد شما در محل کار می‌شود.

2. پرداختن به کارهای مدیریتی

اغلب مدیران املاک در آژانس املاک، کارهای یک مدیر را انجام نمی‌دهند. آن‌ها در بهترین حالت یک مدیر رنج خوب هستند و کارهایی را انجام می‌دهند که از عهده یک مشاور خوب به راحتی برمی‌آید. کارهایی مانند حسابداری، امور مالی، پیگیری فایلینگ و حتی مذاکره با سازندگان و خریداران جزو کارهای یک مدیر نیست.

کارهای کلیدی یک مدیر مواردی مثل استخدام، اخراج، انگیزش مشاوران، هدف‌گذاری، تعریف پروژه، طراحی استراتژی و … هستند. اگر دپارتمان سازی نکنید هیچ‌گاه فرصت کافی نخواهید داشت تا به کارهای واقعی یک مدیر املاک بپردازید!

3. رشد آژانس املاک

اگر به دپارتمان سازی نپردازید، رشد آژانس املاک شما بسیار محدود خواهد بود و در نقطه‌ای متوقف می‌شود. موضوعی که خیلی از مدیران املاک به آن توجه ندارند، کار در مقیاس بزرگ است و همین دیدگاه را اگر داشته باشید از بسیاری از رقیبان جلو خواهید بود. هر کاری اگر در مقیاسی بزرگ انجام شود نیاز به دپارتمان سازی دارد.

فرض کنید، می‌خواهید درآمد فروش آپارتمان شما عالی باشد. اگر فقط 15 مشتری دارید، این کار بسیار ساده است و پنج مشاور باهوش به‌راحتی می‌توانند به این 15 نفر مشاوره عالی ارائه بدهند. اگر آژانس املاک شما ۵۰۰ یا حتی ۵۰۰۰ مشتری داشته باشد، دیگر امکان‌پذیر نیست که صرفا با مشاورانی باهوش کار را پیش ببرید. شما به سیستمی نیاز دارید که شامل سخت‌افزار، نرم‌افزار و برنامه‌ریزی دقیق است تا بتوانید به چند هزار نفر مشاوره بدهید.

اگر همین الان به دپارتمان سازی نپردازید، آژانس املاک شما قابلیت رشد نامحدود نخواهد داشت و پس از مدتی متوقف خواهید شد!

برای دریافت ویدئو رایگان آموزش دپارتمان سازی املاک همین حالا فرم زیر را پر کنید.


مدرس این دوره کیست؟

محمدرضا شایگان، موسس و مدیر آکادمی شـزوما

نویسنده پرفروش‌ترین کتاب آموزش املاک (چاپ پنجم)
بیش از دو دهه (از سال ۱۳۷۸) مشاور حقوقی و سرمایه‌گذاری املاک و مستغلات
مدرس و عضو هیئت تحریریه نشریات و سایت‌های اینترنتی صنعت ساختمان
خالق چهار فرمول قالب امنک، رخنک و الزامک برای امنیت سرمایه‌گذاری در املاک
متخصص کشف فرصت‌های سرمایه‌گذاری‌ با پشتوانه پر سود در املاک
موسس و مدیر سایت شـزومـا، سایت تخصصی آموزش مشاوران و سرمایه‌گذاران املاک
سخنران همایش سالانه سرمایه‌گذاران برتر املاک
طراح و مدرس دوره جامع آموزش سرمایه‌سازی ارزی پیشرفته
مهمان برنامه مستند یک یاور به عنوان کارآفرین و سرمایه‌‌گذار موفق املاک
سخنران بیش از یکصد همایش مطرح در شهرهای مختلف ایران
مشاور بیش از ۴.۹۰۰ سرمایه‌گذار جهت برندهای معتبر ساختمانی داخلی و خارجی مثل: آتی ساز (همراه اول)، توسعه ابنیه همت (فرزانگان و لکسون)، مسکن‌سازان حکمت توانا (هوم‌آفیس بیسموت)، و برج‌های پارسیا، برج‌های پارلمان، مجتمع پارسیان، برج‌های برلیان، مروارید و آپارتمان‌های لوکس سزار، سفیر، ریور ساید، سایپروس کانستراکشن و …

اطلاعات بیشتر

دیگران در مورد شزوما چه می‌گویند؟


چرا اغلب مدیران املاک دپارتمان سازی نمی‌کنند؟

۱. بی‌علاقه بودن به واگذاری کارها

بسیاری از مدیران این تفکر اشتباه را دارند که هیچ‌کس مانند خودشان نمی‌تواند کارها را به‌خوبی انجام بدهد. عده‌ای دیگر فکر می‌کنند اگر کارهای مهم را به دیگران واگذار کنند خودشان فرد بی‌ارزشی خواهند بود یا کارکنان از آن‌ها حساب نخواهند برد.

اگر افرادی مثل بیل گیتس، استیو جابز و … این‌طور فکر می‌کردند هنوز یک شرکت بسیار کوچک داشتند و احتمالا خودشان در حال برنامه‌نویسی بودند! چون فکر می‌کردند هیچ‌کس مثل خودشان نمی‌تواند برنامه‌نویسی کند. برای ساختن یک کسب‌و‌کار موفق هیچ راهی ندارید جز واگذاری کارها به دیگران. البته شاید این واگذاری تا مدت‌ها با آموزش و نظارت همراه باشد تا به نتیجه مطلوب برسید.

۲. ترس از فناوری

اگر می‌خواهید به دپارتمان سازی بپردازید باید از فناوری استفاده کنید. مثلا اپلیکیشن‌هایی وجود دارد که توسط آن‌ها می‌توانید کارها را فهرست کنید. سپس هر کار را به یک کارمند واگذار کنید. پیام خودکاری به کارمند ارسال خواهد شد و یادآوری خواهد کرد که کار باید انجام شود. همچنین مشاور می‌تواند روند پیشرفت کار را اعلام کند و شما در اپلیکیشن وضعیت کارها را بررسی کنید. این موارد نیاز به استفاده از نرم‌افزارها و اپلیکیشن‌های مختلف دارد. شاید برخی از مدیران از این موارد ترس دارند، ولی برای پیشرفت، باید بر این ترس غلبه کنید!

البته یک راهکار دیگر هم وجود دارد! تمام کارهای مربوط به فناوری را به یکی از مشاوران واگذار کنید و به او اعتماد کنید. شما فقط بگویید دقیقا دنبال چه نتیجه‌ای هستید و آن مشاور تحقیق کند و سخت‌افزار و نرم‌افزار مناسب را تهیه کند تا به سیستم آژانس املاک‌تان اضافه شود.

۳. پرمشغله بودن

بسیاری از صاحبین جواز املاک بیش از حد پرمشغله هستند. البته این موضوع خودش نشانه بدی است و نشان می‌دهد مشکلی وجود دارد. یک مدیر موفق نباید خیلی پرمشغله باشد. اگر خیلی پرمشغله هستید دلیلش آن است که اغلب کارهایی که در روز انجام می‌دهید اصلا کار شما نیست! کار مدیران داخلی است! شما همیشه باید وقت کافی برای فکر کردن، برنامه‌ریزی، طراحی استراتژی و … داشته باشید.

4. ایده‌آل گرایی

برخی از مدیران بسیار ایده‌آل‌گرا هستند. همین موضوع باعث می‌شود بیشتر وقت خودشان را با برنامه‌ریزی و بررسی مواردی بگذرانند که هیچگاه اجرایی نمی‌شود. ایده‌آل‌گرایی باعث می‌شود تا تمام جوانب کار با دقت بررسی نشده، هیچ اقدامی صورت نپذیرد. همین موضوع باعث به تعویق افتادن کارها می‌شود. مدیران ایده‌آل‌گرا کمتر به دپارتمان سازی می‌پردازند چون نیاز به ایجاد تغییرات زیادی در کسب‌و‌کار است.

در همین آشفته بازار که خرید و فروش ملک دچار رکود ناشی از تورم بی‌رویه شده، بعضی از مدیران و مشاورین املاک نه تنها فروش‌شان کم نشده بلکه با عملکرد حرفه‌ای، درآمدشان از معاملات املاک همچنان رونق دارد. با مطالعه این مقاله جامع، به شما کمک می‌کنم که با یادگیری چند ترفند ساده، که مدیران و مشاوران خبره استفاده می‌کنند، تعداد افراد بیشتری را سر میز قرارداد بنشانید.

مشاوره رایگان

اگر برای دریافت آموزش تخصصی دپارتمان سازی املاک نیاز به دریافت مشاوره رایگان دارید، می‌توانید با شماره 09211862906 مرکز پشتیبانی آکادمی تخصصی املاک شزوما (DBA و MBA) تماس بگیرید. همچنین می‌توانید به همین شماره در واتساپ پیام دهید.