استراتژی در مذاکره ویژه مشاوران املاک

زمان مطالعه: 4 دقیقه

استراتژی در مذاکره

در هر حرفه‌ای که کار می‌کنیم باید بتوانیم استراتژی‌هایی را برای خود در نظر بگیریم تا نهایتاً به موفقیت دلخواه برسیم. ما نمی‌توانیم بدون داشتن برنامه و هدف، جایگاه بسیار خوبی در میان رقبا به دست بیاوریم. این مسئله در مورد شغل مشاور املاک هم صدق می‌کند و به همین دلیل است که در این مقاله در مورد اهمیت داشتن استراتژی در مذاکره املاک برای شما توضیح می‌دهیم. کارشناسان در این حرفه یک شغل مستقل دارند که تمام پیچ‌وخم کار دست خودشان بوده و درصورتی‌که با بازار و نیازهای جامعه آشنا باشند، در مدت کوتاهی می‌توانند به‌عنوان یک بنگاه املاک معتبر در منطقه کاری خود شناخته شوند.

استراتژی در مذاکره

نکاتی برای داشتن استراتژی موفق:

به‌هیچ‌عنوان بی‌گدار به آب نزنید. توصیه ما این است که قبل از شروع کار به‌صورت حرفه‌ای در این زمینه تحقیق گرفته و اطلاعات لازم را به دست بیاورید. شما باید چند استراتژی که در ادامه بیان می‌کنیم را همواره مدنظر داشته باشید. در واقع این توصیه برگ برنده شما خواهند بود که اگر به نظر ساده بیایند اما غفلت از هرکدام می‌تواند ضربه مهلکی بر پیکره کاری شما وارد کند به‌گونه‌ای که چندین پله از رقبای خود عقب بمانید. این استراتژی‌ها عبارت‌اند از:

1- برای مذاکره، استراتژی کوتاه‌مدت داشته باشید.

در زمانی که قرار است ملکی را خریداری کرده و یا اجاره بدهید، یکی از استراتژی‌ها، کوتاه‌مدت است. فرض کنیم که شما می‌خواهید مغازه‌ای را اجازه کنید تا فعلاً بنگاه املاک خود را راه‌اندازی نمایید. اما می‌دانید که این مکان موقتی است و به‌زودی بنگاه خودتان آماده می‌شوید؛ لذا وقتی به سراغ صاحب ملک می‌روید از استراتژی کوتاه‌مدت استفاده کنید چون می‌دانید با این شخص در آینده ارتباطی نخواهید داشت. قطعا به او بگویید من ملک شما را برای اجاره انتخاب کرده‌ایم اما اگر با هم به توافق نرسیم، به سراغ ملکی دیگر خواهم رفت.

2- استراتژی‌های بلندمدت را فراموش نکنید.

اما آنچه که بیشتر اهمیت می‌دهد، داشتن استراتژی‌های بلندمدت است. در واقع موفقیت شما در گرو داشتن استراتژی‌هایی است که قرار است در طول زمان، تأثیر خود را نشان دهند. در ادامه چند مورد از استراتژی‌های بلندمدت را برای شما توضیح خواهیم داد:

اهداف بزرگ داشته باشید.

انسان به رؤیاهای خودش زنده است و اگر ما تنها به داشته‌های خود اکتفا کنیم، قطعاً پیشرفت نخواهیم کرد. در شغل خود به دنبال اهداف بزرگ باشید. برای مثال اگر در منطقه‌ای بنگاه املاک راه‌اندازی نموده و تنها به خریدوفروش ملک اکتفا کنید، در واقع شما وسیله‌ای هستید برای کسانی که در زمینه ساخت‌وساز فعالیت کرده و آن‌ها از شما به‌عنوان واسطه فروش استفاده می‌کنند. در واقع شما سکوی پرواز آن‌ها هستید. چرا شما به این فکر نمی‌افتید که یک هلدینگ راه‌اندازی نموده و در کنار داشتن بنگاه‌های معاملاتی، کار ساخت‌وساز را هم پیش ببرید؟

بازار هدف را شناسایی کنید.

استراتژی دیگر که لازم است همیشه در حرفه خود دنبال کنید، شناسایی بازار هدف است. به این معنا که بررسی کنید در شرایط فعلی چه چیزی بازار هدف را پیش برده و چه خطراتی در این زمینه وجود دارد. شما باید معاملاتی که مدنظر دارید را بر اساس بازار هدف تنظیم کنید. برای مثال ممکن است در شرایطی قرار گیرید که خریدوفروش خانه راکد شده ولی ملک‌های تجاری همچنان با استقبال روبرو می‌شود.

به بازاریابی اهمیت دهید.

هر حرفه‌ای نیاز به بازاریابی دارد تا بتواند مشتریان زیادی را به خود جذب کند. اشتباهی که مشاورین املاک مرتکب می‌شوند این است که گمان می‌کنند چون مشتریان به‌هرحال برای خریدوفروش ملک خود نیاز به بنگاه‌های معاملاتی دارند، لذا نیازی به بازاریابی نیست چون آن‌ها خواه‌ناخواه به آن‌ها مراجعه خواهند کرد. اما به این نکته نیز توجه داشته باشید که شما رقبای زیادی دارید و ممکن است مشتریان به سراغ بنگاه‌های دیگر بروند. در این زمان است که بازاریابی اهمیت پیدا می‌کند. از طریق راه‌اندازی وب‌سایت، شبکه‌های اجتماعی، ایمیل مارکتینگ و… حوزه فعالیت خود را به تعداد بیشتری از مشتریان معرفی نمایید.

بازاریابی مشاوره املاک

تبلیغات مشتریان را دست‌کم نگیرید.

آیا می‌دانید هرکدام از مشتریان شما می‌توانند به‌عنوان یک بازاریاب برای شما عمل کنند؟ اگر مشتری از شما راضی باشد در نتیجه بنگاه املاک شما را به دوستان و نزدیکان خود معرفی می‌کند. شما باید اعتماد آن‌ها را جلب کنید. صداقت در مذاکره و عمل، نظم داشتن در امور، احترام به مشتری و مدیریت صحیح به نفع هر دو طرف قرارداد از جمله مهم‌ترین استراتژی‌ها برای جلب نظر مشتری است. در واقع شما بدون هیچ هزینه‌ای برای خود بازاریاب پیدا کرده‌اید.

برای بنگاه املاک خود خبرنامه منتشر کنید.

همان گونه که بیان کردیم ما باید به استراتژی بلندمدت در مذاکره بیشتر اهمیت دهیم. در واقع باید به موفقیت طولانی‌مدت و همیشگی فکر کنیم؛ لذا یکی از اموری که در این زمینه به ما کمک می‌کند، انتشار خبرنامه است. به‌هرحال اغلب مردم تمایل دارند اطلاعاتی در مورد املاک داشته باشند. شما از طریق انتشار خبرنامه می‌توانید سطح آگاهی آن‌ها را در این زمینه بالا برده و نکات آموزشی املاک همانند ترفندهای فروش، طراحی دکوراسیون، ترفندهای خرید و… کمک می‌کند هم مشتریان علاقه‌مند به پیگیری از خبرنامه شده و همیشه در ذهن آن‌ها باقی بمانید.

به فکر برندسازی باشید.

هر کسب‌وکار موفقی باید برای خود نام برندی طراحی ‌کند. شما نیز برای بنگاه املاک خود لازم است یک برند طراحی کرده و به این فکر باشید که نام برند در ذهن مشتریان ثبت شود. در انتخاب نام برند و حتی لوگو، دقت داشته باشید که به نوع فعالیت شما نزدیک باشد. به این معنا که حوزه کاری شما، املاک است لذا حتماً طراحی لوگو به‌گونه‌ای صورت گیرد که با دیدن آن مردم متوجه شوند فعالیت شما در زمینه ملک و ساختمان است. از طرفی سایت خود را با نام برند راه‌اندازی کرده و لوگو را در سایت لحاظ کنید.


آموزش‌های زیر به شما کمک می‌کند!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همین حالا شانس خود را امتحان کنید!

گردونه را بچرخون
مهمترین راز موفقیت مدیران و صاحبان جواز املاک بزرگ ایران؟

چگونه بدون حضور خودمان مشاوران‌مان، بهترین عملکرد را داشته باشند؟

قیمت محصول رایگان

اطلاعات شما نزد آکادمی شزوما محفوظ است و صرفا برای اطلاع رسانی‌ استفاده می‌شود
دست نگه دارید...
یک پیشنهاد ویژه برای شما داریم.
محتویات این دوره را به صورت آنلاین و با قیمت کمتر مشاهده کنید.
مهمترین راز موفقیت مدیران و صاحبان جواز املاک بزرگ ایران؟

چگونه بدون حضور خودمان، مشاوران‌مان بهترین عملکرد را داشته باشند؟

قیمت محصول رایگان، به مدت محدود

اطلاعات شما نزد آکادمی شزوما محفوظ است و صرفا برای اطلاع رسانی‌ استفاده می‌شود
پادکست سریالی دیجیتال مارکتینگ املاک
برشی از دوره دیجیتال مارکتینگ املاک
برای شرکت در این دوره به صورت رایگان، اطلاعات خود را در فرم زیر وارد نمایید.
دست نگه دارید...
یک پیشنهاد ویژه برای شما داریم.
به شما پیشنهاد می‌کنیم دوره دیجیتال مارکتینگ املاک را مشاهده کنید.
دست نگه دارید...
یک پیشنهاد ویژه برای شما داریم.
به شما پیشنهاد می‌کنیم دوره وبیناری آموزش مشاوران املاک حرفه‌ای را مشاهده کنید.
SUBSCRIBE TO NEWSLETTER
Turpis dis amet adipiscing hac montes odio ac velit? Porta, non rhoncus vut, vel, et adipiscing magna pulvinar adipiscing est adipiscing urna. Dignissim rhoncus scelerisque pulvinar?
SUBSCRIBE TO NEWSLETTER
Turpis dis amet adipiscing hac montes odio ac velit? Porta, non rhoncus vut, vel, et adipiscing magna pulvinar adipiscing est adipiscing urna. Dignissim rhoncus scelerisque pulvinar?