درآمد شغل مشاور املاک چقدر است؟

زمان مطالعه: 6 دقیقه

در این مقاله از آکادمی شزوما به بررسی میزان درآمد شغل مشاور املاک می‌پردازیم. به نظر شما یک مشاور املاک مبتدی و یک مشاور املاک حرفه‌ای چقدر در میزان درآمد با یکدیگر متفاوت هستند؟

یکی از مشاغل ضروری در کشور، مشاور املاک است. برای خرید، فروش و یا اجاره دادن ملکی باید به سراغ بنگاه‌های معاملاتی برویم. این بنگاه‌ها از طرف اتحادیه مجوز کسب دریافت نموده و به صورت قانونی فعالیت می‌کنند. در هر منطقه تعداد زیادی بنگاه وجود دارد که برحسب نزدیکی به ملکی که مد نظر دارید باید به سراغ آن‌ها بروید.

شاید شما یکی از افرادی هستید که علاقمند به شغل مشاور املاک شده اید و یکی از دلایلی این علاقمندی، درآمد این شغل است. شاید در میان دوستان و آشنایان که در این شغل فعالیت می‌کنند، شنیده باشید درآمد مشاور املاک بالا است و در نتیجه این مسئله شما را وسوسه کرده است. توصیه می‌کنیم این مقاله را با دقت مطالعه کنید تا اطلاعات لازم را در مورد درآمد مشاور املاک به دست بیاورید. همچنین پیشنهاد می‌کنیم که مقاله مزایا و معایب شغل مشاور املاک را نیز برای آشنایی بیشتر با این حرفه مطالعه کنید.

عوامل موثر بر میزان درآمد مشاور املاک

سطح درآمد مشاور املاک
یک مشاور املاک چقدر درآمد دارد؟

آنچه که میزان درآمد مشاور املاک را تعیین می‌کند، حق کمیسیون است. برای هر نوع ملکی که خرید و فروش می‌شود و یا حتی برای اجازه ملک، باید حق کمیسیون برای مشاور در نظر گرفته شود که مبلغ آن توسط اتحادیه مشاور املاک به صورت سالانه محاسبه می‌شود. حق کمیسیون براساس نوع ملک و نوع قرارداد تعیین شده و مشاورین املاک باید نرخ تعیین شده توسط اتحادیه را در اختیار داشته باشند تا در زمان انجام معاملات، بتوانند حق الزحمه خود را دریافت نمایند. عوامل متعددی بر روی درآمد این حرفه تاثیر می‌گذارد که عبارتند از:

1- اولین عامل موثر بر درآمد مشاور املاک : تعداد معاملات در هر ماه

اینکه شما به عنوان یک مشاور املاک چند قرارداد طی یک ماه تنظیم می‌کنید، میزان درآمد شما را تعیین خواهد کرد. بنابراین این به مهارت شما بستگی دارد که بتوانید مشتریان زیادی را به خود جذب کنید. صداقت در عمل و گفتار، برخورد خوب با طرفین قرارداد، حمایت کردن از هر دو طرف، معرفی ملک مناسب به خریدار براساس شرایطی که مد نظر دارد و… باعث می‌شود خوش نامی شما در میان هم صنفان خود پیچیده و روز به روز افراد بیشتری به بنگاه های معاملاتی شما مراجعه نمایند.  نکته لازم به ذکر این است که با توجه به اینکه امروزه مردم ما سخت اعتماد می‌کنند، تمام تلاش‌های خود را داشته باشید تا اعتماد آن ها را جلب نمایید.

2- نوع معاملات انجام شده، عاملی موثر در سطح درآمد مشاور املاک

حق کمیسیون برای هر نوع معامله متفاوت است. آیا ملکی خرید و فروش می‌شود و یا اینکه قرار است اجازه داده شود؟ نوع ملک و کارایی آن نیز در تعیین حق کمیسیون موثر هستند. قطعا حق کمیسیون خرید، فروش یا اجاره ملک تجاری با مسکونی کاملا تفاوت دارد و بیشتر خواهد بود. پیشنهاد می‌کنیم با برنامه ریزی و استراتژی کار کنید تا بتوانید درآمد ایده آل خود را به دست بیاورید.

3- همکاری با بنگاه های معاملاتی دیگر

ممکن است شما نتوانید ملک مورد نظر را برای مشتری پیدا کنید. در این زمان بهترین کار این است که او را به بنگاه‌های اطراف که با آن‌ها همکاری قبلی داشته اید معرفی نمایید. این کار دو مزیت مهم دارد. از یک سو حق کمیسیون بین آن بنگاه و شما نصف خواهد شد در واقع مشتری را از دست نداده و درآمد مناسب را کسب کرده‌اید. از سویی دیگر مشتری متوجه می‌شود که شما نهایت تلاش خود را داشته‌اید تا به او کمک کنید و این رفتار برای او بسیار خوشایند خواهد بود. لذا بیشتر به شما اعتماد نموده و بنگاه شما را به دوستان و آشنایان معرفی خواهد کرد.

4- پاداش های دریافتی

گاهی فروش یا خرید یک ملک به حدی برای مشتری مهم است که علاوه بر حق کمیسیون، تمایل دارد پاداشی را برای شما در نظر بگیرد و این مسئله را از ابتدا با شما در میان خواهد گذاشت. بنابراین چنین مواردی نیز منجر به افزایش درآمد یک مشاور املاک خواهد شد.

راه های افزایش درآمد مشاور املاک

راه های افزایش درآمد مشاور املاک
چگونه می‌توانیم درآمد خود را افزایش دهیم؟

اما اکنون این سوال پیش می‌آید که چگونه می‌توان تعداد مشتریان بیشتری را جلب نموده و از این طریق درآمد خود را افزایش داد. پیشنهاد ما به شما این است که با سیستم فروش اینترنتی ملک آشنا شوید و سعی کنید از تکنولوژی برای رشد کسب و کارتان استفاده کنید. چند راهکار به شما پیشنهاد می‌کنیم:

1- برای بنگاه معاملاتی خود یک سایت راه اندازی کنید.

یکی از مهمترین فاکتورها برای افزایش درآمد، معرفی خدمات خود به تعداد بیشتری از مشتریان است و در این میان، راه اندازی یک وب سایت، بسیار موثر خواهد بود. امروزه اغلب مردم از گوشی‌های اندروید استفاده نموده و در هر جای کشور و حتی جهان می توانند خدمات بنگاه شما را بررسی کنند. حتی کلیه املاکی که برای خرید، فروش و اجاره به شما سپرده شده است را با اطلاعات کلی در سایت معرفی نمایید تا کاربران بتوانند آن‌ها را بررسی نموده و در صورتی که گزینه مناسب خود را در این لیست مشاهده کردند، با شما تماس بگیرند.

اگر قصد دارید که یک وب سایت برای خود راه‌اندازی کنید، با پشتیبانی شزوما تماس بگیرید که به شما کمک کنیم.

2- مشاوره تلفنی و آنلاین در نظر بگیرید.

در بنگاه خود کارشناسانی را مسئول پاسخگویی به سوالات مشتریان قرار دهید. البته اگر بتوانید مشاوره آنلاین نیز ارائه کرده و به صورت 24 ساعته در خدمت کاربران باشید، احتمال برد شما بیشتر خواهد بود.

3- تیم مشاورین خود را سازماندهی کنید.

همه ما وقتی به یک محیط جدید وارد می شویم، ظاهر را در نظر می گیریم و شما می توانید از این خصلت ذاتی انسان ها برای کسب درآمد خود استفاده کنید. بنگاه معاملاتی شما باید بسیار زیبا، با تجهیزات کامل و تیمی از مشاورین توانمند راه اندازی شود که هر بخش، مسئول قسمتی از امور باشد. مثلا اگر قرار است ملک تجاری خرید و فروش شود، مشتری باید به بخش مربوطه مراجعه کند. وقتی مراجعه کننده این سازماندهی را مشاهده می‌کند، متوجه خواهد شد تمام امور در این مرکز به صورت قانونی و با نظم پیش می‌رود. این اقدام شما، اعتماد مشتریان بیشتری را به دنبال داشته و به نوعی درآمدزا خواهد بود.

آیا شرایط بازار می‌تواند مشاوران املاک را ورشکسته کند؟

رکود در شعل مشاور املاک
چگونه در هنگام رکود کسب و کار خود را نجات دهیم؟

جواب سوال بالا برای همه یکسان نیست، زیرا در شرایط سخت بازار نیز تعداد زیادی از مشاوران املاک درآمد میلیاردی را تجربه می‌کنند. اگر می‌خواهید در حرفه مشاور املاک مشغول به کار شوید و موفق شوید، باید بدانید که شرایط بازار همیشه یکسان نیست.

مشاور املاک مثل کار کارمندی نیست که همیشه حقوق ثابت و پیش بینی شده داشته باشید. در برخی فصول سال میزان درآمد کم است و اگر از قبل برنامه ریزی نکرده باشید شکست می‌خورید.

در این شغل می‌توانید درآمد رویایی را تجربه کنید، به شرطی که دائما آموزش ببینید و سعی کنید از تکنولوژی روز در کسب و کار خود استفاده کنید.

افرادی که نکات بالا را نمی‌دانند ممکن است بعد از چند ماه و حتی با وجود کسب موفقیت در ماه‌های اول مشاور املاک خود را تعطیل کنند.

اگر می‌خواهید کار در حرفه مشاور املاک را شروع کنید کمکتان می‌کنیم

آکادمی شزوما با بیش از 22 سال تجربه در شغل مشاور املاک  به هزاران نفر در تهران و سایر استان‌ها کمک کرده است که بتوانند در شغل مشاوره املاک موفق شوند. شرکت کنندگان در دوره‌های آکادمی شزوما از کشورهای دیگر نظیر ترکیه، آمریکا، قبرس و … نیز هستند.

اگر به تازگی می خواهید وارد این شغل شوید و نمی‌دانید آیا از نظر میزان درآمد خوب است یا خیر، به شما اطمینان می‌دهیم که در صورتی که آموزش ببینید قطعا می‌توانید با کار در شغل مشاور املاک صاحب درآمدهای بسیار بالایی شوید.

همین حالا نظرات شرکت کنندگان دوره‌های شزوما در مورد شغل مشاور املاک را مشاهده کنید. بسیاری از شرکت کنندگان دوره‌های شزوما توانسته اند در مدت زمانی کوتاه به درآمد میلیاردی از مشاور املاک برسند.

در ادامه نظرات درباره شغل مشاور املاک و کسب سودهای بالا را مشاهده می‌کنید.آموزش‌های زیر به شما کمک می‌کند!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همین حالا شانس خود را امتحان کنید!

گردونه را بچرخون
مهمترین راز موفقیت مدیران و صاحبان جواز املاک بزرگ ایران؟

چگونه بدون حضور خودمان مشاوران‌مان، بهترین عملکرد را داشته باشند؟

قیمت محصول رایگان

اطلاعات شما نزد آکادمی شزوما محفوظ است و صرفا برای اطلاع رسانی‌ استفاده می‌شود
دست نگه دارید...
یک پیشنهاد ویژه برای شما داریم.
محتویات این دوره را به صورت آنلاین و با قیمت کمتر مشاهده کنید.
مهمترین راز موفقیت مدیران و صاحبان جواز املاک بزرگ ایران؟

چگونه بدون حضور خودمان، مشاوران‌مان بهترین عملکرد را داشته باشند؟

قیمت محصول رایگان، به مدت محدود

اطلاعات شما نزد آکادمی شزوما محفوظ است و صرفا برای اطلاع رسانی‌ استفاده می‌شود
پادکست سریالی دیجیتال مارکتینگ املاک
برشی از دوره دیجیتال مارکتینگ املاک
برای شرکت در این دوره به صورت رایگان، اطلاعات خود را در فرم زیر وارد نمایید.
دست نگه دارید...
یک پیشنهاد ویژه برای شما داریم.
به شما پیشنهاد می‌کنیم دوره دیجیتال مارکتینگ املاک را مشاهده کنید.
دست نگه دارید...
یک پیشنهاد ویژه برای شما داریم.
به شما پیشنهاد می‌کنیم دوره وبیناری آموزش مشاوران املاک حرفه‌ای را مشاهده کنید.
SUBSCRIBE TO NEWSLETTER
Turpis dis amet adipiscing hac montes odio ac velit? Porta, non rhoncus vut, vel, et adipiscing magna pulvinar adipiscing est adipiscing urna. Dignissim rhoncus scelerisque pulvinar?
SUBSCRIBE TO NEWSLETTER
Turpis dis amet adipiscing hac montes odio ac velit? Porta, non rhoncus vut, vel, et adipiscing magna pulvinar adipiscing est adipiscing urna. Dignissim rhoncus scelerisque pulvinar?