راهکار خنثی کردن ایرادات ملک موقع بازدید

زمان مطالعه: 3 دقیقه

شاید مشتری برای فروش یک خانه یا هر نوع ساختمان دیگر به بنگاه شما مراجعه کرده و بعد از شما ساختمان را بررسی می‌کنید، متوجه عیوبی در داخل آن خواهید شد. خوب عاقلانه‌ترین کار این است که از مشتری بخواهید ابتدا کمی به بازسازی ساختمان رسیده و ظاهر آن را بر اساس استانداردهای روز، تعمیر کند. اما گاهاً مشتری قصد چنین کاری نداشته و نمی‌خواهد هزینه اضافی خرج کند. اکنون این سؤال مطرح می‌شود که چگونه می‌توان ایرادات ملک را موقع بازدید خنثی نمود؟

ترفندهایی برای خنثی‌کردن ایرادات ملک موقع بازدید:

خنثی‌کردن ایرادات ملک

در این مقاله سعی بر این داریم که چند ترفند بسیار مهم برای رفع عیوب ملک، پیشنهاد کنیم. تمام نکات زیر را مرحله‌به‌مرحله انجام دهید:

1- بیان صادقانه ایرادات ملک

در ابتدا شما باید اعتماد مشتری را جلب کنید به این معنا که هر اطلاعاتی که لازم است بداند را در اختیار او گذاشته و ترسی از این بابت نداشته باشید.

متأسفانه برخی از مشاورین املاک، تنها به سراغ نقاط قوت یک ساختمان می‌روند و مشتری در حین بازدید، متوجه ایرادات آن می‌گردد. در این صورت مشتری گمان می‌کند شما قصد فریب او را داشته‌اید و به همین دلیل از گفتن عیوب، خودداری کردید.

در این صورت شما مشتری خود را از دست داده‌اید چون او اعتمادش را به شما از دست داده است؛ لذا بهتر است روز قبل از بازدید، لیستی از نقاط قوت و ضعف ساختمان را آماده کرده و آن‌ها را مرور کنید.

2- مدیریت در بیان ایرادات ساختمان

مدیریت در بیان ایرادات ساختمان

اما همان گونه که گفته شد لازم است هم از عیوب و هم از ویژگی‌های مثبت ساختمان صحبت کنید. اما نحوه بیان، مهم است. برخی از مشاورین، در ابتدا تمام نقاط مثبت را ذکر کرده و سپس به سراغ ایرادات می‌روند. این ترفند کاملاً غلط است.

این نکته را همیشه به خاطر داشته باشید که طبق اصول روان‌شناسی، انسان‌ها همیشه آخرین اطلاعات را خیلی بهتر در حافظه خود نگه می‌دارند. به این معنا که اگر بیان ایرادات ملک را به مرحله آخر واگذار کنید، در واقع مشتری تنها به آن‌ها فکر کرده و نقاط مثبت در ذهن او کم‌رنگ خواهند شد؛ بنابراین شما باید ایرادات را لابه‌لای ویژگی‌های مثبت ساختمان ذکر کنید. (ترتیب بیان مزایا و معایب ملک تاثیر زیادی بر خنثی کردن ایرادات ملک می‌گذارد.)

به همین دلیل است که ذکر کردیم حتماً باید روز قبل از بازدید، لیستی از ویژگی‌های ساختمان در اختیار داشته باشید. برای مثال به ازای هر 3 ویژگی مثبت، یک ایراد ملک را بیان کنید.

3- تمرکز بر ویژگی‌های مثبت ساختمان

تمرکز بر ویژگی‌های مثبت ساختمان

وظیفه شما از این مرحله، پررنگ‌تر می‌شود. شما باید به‌گونه‌ای عمل کنید که مشتری توجه بیشتر به نقاط قوت ساختمان داشته و ایرادات ملک از نظر او اهمیت زیادی نداشته باشند. در ادامه چند مثال را ذکر خواهیم کرد:

– به مشتری بگویید درست که اتاق‌خواب پنجره ندارد اما در عوض نورگیر بسیار خوبی برای ساختمان تعبیه شده است که اتاق‌ها را روشن می‌کند.

– اگرچه سن ساختمان زیاد است اما بافت بسیار خوبی دارد در نتیجه تنها کمی بازسازی داخلی کافی است تا این ملک برای چندین سال برای شما کارایی داشته باشد.

– ایرادات موجود در ساختمان بسیار جزئی است و تنها به‌خاطر این چند عیب، موقعیت آن را از دست ندهید. این ملک در نزدیک به مراکز فروش و مترو قرار دارد.

امیدواریم که در این مقاله با راهکارهای خنثی کردن ایرادات ملک آشنا شده باشید. نظر خود را در این مورد زیر همین ویدئو برای ما بنویسید.آموزش‌های زیر به شما کمک می‌کند!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همین حالا شانس خود را امتحان کنید!

گردونه را بچرخون
مهمترین راز موفقیت مدیران و صاحبان جواز املاک بزرگ ایران؟

چگونه بدون حضور خودمان مشاوران‌مان، بهترین عملکرد را داشته باشند؟

قیمت محصول رایگان

اطلاعات شما نزد آکادمی شزوما محفوظ است و صرفا برای اطلاع رسانی‌ استفاده می‌شود
دست نگه دارید...
یک پیشنهاد ویژه برای شما داریم.
محتویات این دوره را به صورت آنلاین و با قیمت کمتر مشاهده کنید.
مهمترین راز موفقیت مدیران و صاحبان جواز املاک بزرگ ایران؟

چگونه بدون حضور خودمان، مشاوران‌مان بهترین عملکرد را داشته باشند؟

قیمت محصول رایگان، به مدت محدود

اطلاعات شما نزد آکادمی شزوما محفوظ است و صرفا برای اطلاع رسانی‌ استفاده می‌شود
پادکست سریالی دیجیتال مارکتینگ املاک
برشی از دوره دیجیتال مارکتینگ املاک
برای شرکت در این دوره به صورت رایگان، اطلاعات خود را در فرم زیر وارد نمایید.
دست نگه دارید...
یک پیشنهاد ویژه برای شما داریم.
به شما پیشنهاد می‌کنیم دوره دیجیتال مارکتینگ املاک را مشاهده کنید.
دست نگه دارید...
یک پیشنهاد ویژه برای شما داریم.
به شما پیشنهاد می‌کنیم دوره وبیناری آموزش مشاوران املاک حرفه‌ای را مشاهده کنید.
SUBSCRIBE TO NEWSLETTER
Turpis dis amet adipiscing hac montes odio ac velit? Porta, non rhoncus vut, vel, et adipiscing magna pulvinar adipiscing est adipiscing urna. Dignissim rhoncus scelerisque pulvinar?
SUBSCRIBE TO NEWSLETTER
Turpis dis amet adipiscing hac montes odio ac velit? Porta, non rhoncus vut, vel, et adipiscing magna pulvinar adipiscing est adipiscing urna. Dignissim rhoncus scelerisque pulvinar?