خرید زمین بهتر است یا ماشین؟

زمان مطالعه: 10 دقیقه

یکی از سؤالاتی که اغلب اوقات ذهن افرادی را که پس از گذشت مدت‌ها سرمایه خود را پس‌انداز نموده‌اند به خود مشغول می‌کند، این است که خرید زمین بهتر است یا ماشین؟

آیا خرید خانه یا زمین را باید در اولویت قرار دهند و یا خرید ماشین را؟

جدا از تصمیم‌گیری در رابطه با این موضوع که ابتدا سرمایه باید به خرید خانه و یا زمین اختصاص داده شود و یا خرید ماشین، می‌توان این‌گونه عنوان کرد که خانه‌دار شدن و صاحب و مالک ملک شخصی و یا یک زمین بودن آرزویی است که تمامی افراد در سنین مختلف آن را در ذهن دارند. همچنین شما می‌توانید با خرید زمین ساخت‌وساز در آن شروع کنید و به سود قابل‌توجهی دست‌یابید.

درصورتی‌که شما از آن دسته از افرادی هستید که تاکنون صاحب‌خانه نشدید اهمیت این موضوع را می‌توانید به‌خوبی درک نمایید. البته از سوی دیگر نیز داشتن شرایط و امکانات رفاهی مانند داشتن ماشین که از هر لحاظ خوب و عالی باشد می‌تواند شرایط رفاهی را برای زندگی شما فراهم آورد و احساس لوکس بودن را به شما منتقل سازد. داشتن ماشین عالی نیز از آرزوهای هر فردی می‌باشند که می‌تواند باعث وسوسه او شود.

در مقاله‌های قبل به سوالاتی مانند، سرمایه گذاری در مسکن یا طلا؟ – خرید خانه بهتر است یا مغازه؟بهترین سرمایه گذاری در شرایط فعلی ایران چیست؟خرید زمین بهتر است یا آپارتمان؟ و … پاسخ دادیم. اگر این عناوین برای شما جذاب هستند کافی است که روی هر یک کلیک کنید تا بتوانید آنها را مشاهده کنید.

تا پایان این مقاله از آکادمی شزوما با ما همراه باشید تا به شما در یافتن بهترین پاسخ کمک کنیم.

کسب سرمایه

تمامی افراد بر اساس برنامه‌ای مشخص ابتدا وارد دانشگاه می‌شوند و پس‌ازآن وارد چرخه کار و فعالیت‌های اقتصادی می‌شوند و یا از همان ابتدا به‌جای رفتن به دانشگاه شغل موردنظر خود را انتخاب نموده و به‌صورت مستقیم وارد بازار کار می‌شوند. پس از گذشت چندین سال سرمایه‌ای را برای خود پس‌انداز می‌کنند که نتیجه سال‌ها زحمت و کار کردن است. زمانی که سرمایه قابل‌توجهی را برای خود پس‌انداز کردند تمایل خواهند داشت با خریدی حساب‌شده و مناسب باعث ارتقا سطح رفاهی زندگی خود شوند و یا همچنین تمایل خواهند داشت تا با سرمایه‌گذاری که با موفقیت روبرو هست پس‌انداز سال‌ها زحمت و کار کردن خود را به‌درستی خرج نمایند.

خرید کدام‌یک در اولویت قرار دارد؟ خرید زمین یا خرید ماشین؟

صحبت در رابطه با خرید زمین و یا خرید ماشین به این دلیل است که هر دو مورد در ارتقا کیفیت و رفاه زندگی تأثیر قابل‌توجهی دارد و در رفاه و آسایش افراد نقش مهمی را بر عهده می‌گیرند؛ اما خرید هر دو مورد از کارهای اقتصادی بزرگ محسوب می‌شوند زیرا به اختصاص دادن پول زیاد برای خرید آن‌ها نیاز خواهید داشت.

برای این‌که بتوان سرمایه و پس‌انداز خود را به‌خوبی برای خرید خانه و یا ماشین صرف کرد بهتر است که ابتدا آگاهی خود را در هرکدام از این زمینه‌ها افزایش دهید تا بتوان خرید خوب و مطلوب برای خود داشته باشید. شما باید در نظر داشته باشید که در تمامی معامله‌های اقتصادی ممکن است عوامل و شرایطی به وجود آید که تصمیم و اقدام شما را تحت تأثیر قرار دهد و شرایط معامله را به‌طورکلی عوض کند.

این موضوع تنها به خرید زمین و یا خرید ماشین مربوط نمی‌شود بلکه در هر زمینه‌ای احتمال دارد که این موضوع پیش آید. در نتیجه شما قبل از اقدام به خرید هرکدام از این دو مورد، بهتر است که ابتدا به مواردی مانند شرایط اقتصادی یک جامعه و همچنین عوامل اجتماعی مؤثر بر آن توجه زیادی نشان دهید.

قطعاً شما نیز از این موضوع آگاه هستید که وضعیت اقتصادی و شرایطی که ممکن است به دنبال آن به وجود آید چقدر می‌تواند روی تصمیمات شما تأثیرگذار باشد. شرایطی که می‌تواند تعیین کند که در حال حاضر شما با سرمایه‌ای که پس‌انداز نموده‌اید بهتر است به خرید زمین بپردازید و یک زمین کوچک که قرار است به شما تعلق داشته باشد را خریداری نمایید و یا به خرید و تعویض ماشین خود بپردازید.

واضح است که هر جامعه‌ای در معرض نوسانات اجتماعی و اقتصادی قرار خواهد گرفت. این نوسانات باعث به وجود آمدن بحران‌ها و تغییرانی در شرایط معیشتی مردم می‌شود که آن‌ها را به‌صورت طبیعی و یا غیرطبیعی تهدید می‌کند. این موضوع چیزی نیست که بتوان از آن دوری و یا پرهیز نمود. به‌عبارت‌دیگر مردمی که در یک جامعه در کنار یکدیگر زندگی می‌کنند خواه‌ناخواه دچار این تغییر و تحولات می‌شوند کیفیت و وضع زندگی آن‌ها تغییر می‌کند.

تاثیر میل و علاقه شخصی روی تصمیم‌گیری در رابطه با خرید زمین و یا خرید ماشین

موضوع دیگری که می‌تواند روی تصمیمات اقتصادی شما تأثیرات قابل‌توجهی داشته باشد میل و علاقه شخصی برای دستیابی به یک‌چیز است. این بدان معناست که شما ترجیح می‌دهید که سرمایه‌ای که برای خود پس‌انداز نموده‌اید را به خرید خانه اختصاص دهید و مالک زمین شوید و یا این‌که با پس‌اندازی که دارید ماشین خود را عوض کنید و یا یک ماشین جدید و پیشرفته برای خود خریداری نمایید.

علاقه شخصی و میل شما می‌تواند پاسخ درستی برای این سؤال بیابد که بهتر است اولویت با خرید زمین باشد و یا خرید ماشین زیرا علاقه و میل شخصی شما تصمیم‌گیری شما را جهت می‌دهد و می‌تواند به‌راحتی باعث تغییر تصمیمات شما شود.

هنگام خرید زمین و یا ماشین بهتر است چه نکاتی را مدنظر قرار داد؟

برای داشتن معامله و یا اقدام اقتصادی موفق بهتر است ابتدا هدف خود را مشخص سازید که چه چیزی برای شما در اولویت قرار دارد. به‌عبارت‌دیگر زمانی که شما قصد دارید سرمایه و پس‌انداز خود را برای خرید و به دست آوردن چیزی اختصاص دهید قبل از هر کاری باید تمام جوانب و شرایط موجود در معامله و شرایطی که قبل از معامله و بعدازآن ممکن است به وجود آید را در نظر بگیرید.

قبل از اقدام به معامله بهتر است از خودتان بپرسید که آیا این معامله که قصد انجام آن را دارید می‌تواند روی کیفیت و رفاه زندگی شما تأثیر بگذارد و همچنین معامله‌ای که قصد انجام آن را دارید با توجه به اوضاع اقتصادی کشور و همچنین اوضاع مالی خودتان تا چه میزانی به‌عنوان یک سرمایه‌گذاری و خرید موفق محسوب می‌شود؟ سعی کنید پاسخی که به این سؤال‌های خود می‌دهید منطقی و قانع‌کننده باشد.

در این مقاله تمام تلاش خود را کرده‌ایم تا مواردی را برای شما عنوان کنیم که شما بتوانید پس از مطالعه آن‌ها به این سؤالات که در ذهن شما وجود دارند به‌راحتی پاسخ دهید و تصمیم بگیرید که آیا اولویت با خرید زمین است یا خرید ماشین؛ زیرا همان‌طور که شما اطلاع دارید اقدام به خرید هر یک از این دو مورد به‌عنوان معامله‌ای بزرگ محسوب می‌شود که با توجه به شرایط و نیازمندی‌های هر فرد می‌تواند شرایط و ویژگی‌های منحصر به خود را داشته باشد.

نیاز شما برای ارتقا کیفیت زندگی خرید زمین است یا خرید ماشین؟شما هم قطعاً از این موضوع اطلاع دارید که اکثر اقداماتی که انجام می‌دهید به خاطر نیازهایی است که در زندگی دارید. درنتیجه شما به‌عنوان نخستین اقدام برای خرید خانه باید نیاز شخصی خود و خانواده خود را به‌طور کامل بسنجید و مشخص نمایید که اکنون بیشتر نیاز شما به خرید ماشین است و یا سرمایه گذاری در خرید زمین؟ همچنین باید تعیین کرد که خرید کدام‌یک از این دو باعث خواهد شد که کیفیت زندگی شما در عمل ارتقا یابد؟

درصورتی‌که هنوز صاحب‌خانه شخصی برای خود نیستید خرید خانه و یا زمین می‌تواند اقدام هوشمندانه برای شما محسوب شود. با توجه به شرایط اقتصادی و تأثیر آن روی قیمت ملک، خرید خانه و زمین مناسب به‌عنوان یک سرمایه گذاری امن محسوب می‌شود. پس انداز کردن پول برای خرید ملک، فرصتی نیست که شما به‌راحتی و به‌دفعات در زندگی خود تجربه نمایید و بتوانید آن را به‌راحتی تکرار نمایید. ازاین‌رو شما باید به‌درستی تصمیم بگیرید و به جای احساسات، منطقی به موضوع نگاه کنید.

اگر خانه ندارید، اگر منبع درآمدی به جز شغلتان ندارید، اولویت را به خرید زمین و سرمایه گذاری برای آینده خود بگذارید. 

زمین بهتر است یا ماشین؟

چقدر زمان نیاز است سرمایه‌ای که برای خرید زمین نیاز دارید را دوباره به دست آورید؟

تصور کنید در وضعیتی قرار دارید که می‌توانید با پس‌انداز خود یک زمین برای خود بخرید اما هم‌زمان نمی‌توانید از علاقه و میل شخصی خود نسبت به خرید و داشتن یک ماشین مجهز با آپشن های بی‌نظیر بگذرید. ازاین‌رو تصمیم می‌گیرید که با سرمایه و پس‌انداز خود قبل از این‌که زمین برای خود خریداری نمایید اول ماشین موردعلاقه خود را به دست آورید.

درصورتی‌که شما در واقعیت این‌گونه عمل می‌کنید باید به شما بگوییم که اختصاص دادن سرمایه و پس‌انداز خود برای معامله فکر شده می‌تواند نتیجه‌های بهتر و امن‌تری را برای شما به همراه داشته باشد. درنتیجه در چنین شرایط اقتصادی که بر کشور حاکم است به این موضوع توجه داشته باشید که خرید زمین یک پروسه پرهزینه، طولانی و سنگین‌تر نسبت به خرید ماشین محسوب می‌شود و صاحب‌خانه و یا زمین شدن در چنین شرایط اقتصادی که برای اکثر افراد به یک رویا تبدیل‌شده است اقدامی مناسب‌تر و بهتر است که می‌تواند نتایج مطلوب‌تری را برای شما به همراه داشته باشد.

تصمیم‌گیری مناسب برای سرمایه خود

با توجه به نکاتی که به آن‌ها اشاره شد شما با در نظر گرفتن شرایط موجود می‌توانید تصمیم مناسب‌تری را برای پس‌انداز و سرمایه خود بگیرید. شما برای این کار تنها لازم است که به این موضوع توجه داشته باشید سرمایه‌ای که اکنون در اختیاردارید و می‌توانید به‌وسیله آن صاحب زمین شوید و در یک حرکت اقتصادی به خرید زمین اقدام نمایید

اگر قسمتی از پس‌انداز و یا تمام آن را برای خرید ماشین اختصاص دهید چقدر طول می‌کشد تا دوباره بتوانید سرمایه‌ای را برای خود پس‌انداز نمایید که بتوان به‌وسیله آن اقدام به خرید زمین نمود؟

پاسخ به این سؤال می‌تواند در تصمیم‌گیری شما بسیار تأثیرگذار باشد.

با خرید خانه یا زمین می‌توان صاحب ماشین شد؟

زمین بهتر است یا ماشین؟

یک تئوری قدیمی در زمینه اقدامات اقتصادی و معاملات وجود دارد که عنوان می‌کند خرید خانه و یا زمین می‌تواند باعث خرید ماشین نیز شود اما اگر شما ابتدا سرمایه خود را برای خرید ماشین اختصاص دهید دیگر نمی‌توانید به خرید بزرگی مانند خرید خانه دست‌یابید.

شاید این تئوری قدیمی کمی عجیب به نظر برسد اما به‌بیان‌دیگر می‌توان این‌گونه توضیح داد که شما تصور کنید که صاحب یک‌خانه شخصی برای خود هستید اکنون سرمایه و پس‌انداز چشمگیری در اختیار خواهید داشت و برای خرید خانه و یا ماشین دچار شک و تردید شده‌اید.

خرید خانه و یا زمین می‌تواند باعث خرید ماشین نیز شود اما اگر شما ابتدا سرمایه خود را برای خرید ماشین اختصاص دهید دیگر نمی‌توانید به خرید بزرگی مانند خرید خانه دست‌یابید.  

اولویت اول خانه یا زمین

این تئوری کلاسیک اعتقاد دارد که با خرید خانه دیگری می‌توانید ارزش سرمایه خود را پس از گذشت مدت‌زمانی افزایش دهید زیرا عمر بیشتری نسبت به ماشین دارد و روزبه‌روز با رشد قیمت نیز مواجه خواهد شد. شما با توجه به این نکات می‌توانید به‌جای اختصاص دادن سرمایه خود برای خرید ماشین آن را به خرید خانه دیگری اختصاص دهید. با این خرید یک‌راه کسب درآمد مطمئن و منظم برای خود ایجاد خواهید نمود و با درآمدی که به‌وسیله خانه دوم خود به دست می‌آورید می‌توانید ماشین خود را تعویض کرده و یک ماشین با آپشن های جدیدتر و به‌روزتر برای خود خریداری نمایید.

در رابطه خرید زمین نیز این تئوری صدق می‌کند و شما می‌توانید با خرید زمین و افزایش قیمت آن پس از گذشت چندین سال صاحب یک ماشین با آپشن های ویژه‌تر شوید. این نکته را در نظر داشته باشید که خرید زمین باعث افزایش سرمایه شما باگذشت زمان خواهد شد درصورتی‌که خرید ماشین ممکن است به دلایل مختلف باعث کاهش قیمت خودرو و سرمایه شما شود ازاین‌رو همواره توصیه می‌شود خرید زمین و یا خانه در اولویت خود قرار دهید.

اولویت اول ماشین

اکنون تصور کنید با پس‌اندازی که در اختیاردارید بازهم برای تصمیم‌گیری در رابطه با این‌که سرمایه خود را برای خرید خانه، زمین یا ماشین اختصاص دهید دچار شک و تردید شده‌اید این تئوری قدیمی به شما توصیه می‌کند که خرید زمین برای شما گزینه‌ای محسوب می‌شود که می‌تواند نتایج امن و مطلوب را در آینده برای شما به همراه داشته باشد و به‌عنوان یک اقدام عاقلانه از طرف شما محسوب شود.

اشتباهات رایج که ممکن است شما هم مرتکب شوید!

1- پولی که دارم برای خرید زمین و ملک کافی نیست، اما می‌توانم یک ماشین خوب بخرم!

متاسفانه بسیاری از مردم، مخصوصا در شهر تهران، دچار این خطای وحشتناک می‌شوند و هیچ وقت خانه دار نمی‌شوند! اگر پولهای خود را قبل از اینکه به حد کافی برسند خرج کنید، با توجه به تورم هیچ وقت امکان سرمایه گذاری و خرید ملک را پیدا نمی‌کنید.

شما می‌توانید با پیش خرید آپارتمان و خرید زمین‌های ارزان که در حاشیه و مناطق رو به توسعه شهرها، از سرمایه خود مراقبت کنید. سعی کنید پول خود را به یک ملک کوچک تبدیل کنید، سپس سعی کنید آن را رشد دهید.

برای مشاهده فرصت خرید زمین ارزان و سرمایه گذاری با پیش خرید آپارتمان در تهران کلیک کنید. (پیشنهاد می‌کنیم مقاله مربوط به پروژه رومنس را هم بخوانید)

2- تجربه خرید ماشین را دارم، اما چون تا حالا زمین و ملک نخریده‌ام می‌ترسم سرم کلاه برود!

سرمایه گذاری در ملک، نیازمند پول زیاد است. شاید چند سال برای جمع کردن پول زحمت کشیده باشید، پس دقت کنید که بدون آموزش دیدن و بدون مشاوره گرفتن از افراد قابل اعتماد ملک نخرید. در کارگروه حقوقی شزوما بارها افرادی را دیده‌ایم که از افراد و شرکتهای نا معتبر ملک خریده اند و به یکباره سرمایه خود را از دست داده اند.

پس اگر تجربه خرید زمین و ملک ندارید، آموزش ببینید. دوره آموزش 7 روش سرمایه گذاری در املاک به شما کمک می‌کند تا خریدی مطمئن داشته باشید و هنگام معامله، صدها میلیون تومان در هزینه خرید خود صرفه جویی کنید.

سرمایه‌گذاری املاک

دوره هفت روش سرمایه گذاری املاک

3- دوست دارم در زمین و ملک سرمایه گذاری کنم، اما نمی‌دانم کجا مناسب‌تر است!

تعلل در تصمیم گیری می‌تواند آسیب زیادی به شما بزند، کافی است قیمت ملک را با پارسال مقایسه کنید. استاد محمدرضا شایگان و تیم مشاوره شزوما به شما کمک می کنند که با توجه به شرایطی که دارید از بهترین فرصتهای سرمایه گذاری مطلع شوید.

ما در مجموعه شزوما، با آموزش دادن، معرفی فرصتهای سرمایه گذاری، ارائه مشاوره و … به هزاران نفر کمک کرده‌ایم که سرمایه گذاری امن و سودآوری در خرید زمین و ملک انجام دهند.

4- از خرید ماشین جدید بیشتر لذت می‌برم، اما خرید ملک اصلا به چشم نمی‌آید!

متاسفانه در فرهنگ ما، چشم و هم چشمی به بسیاری از مردم آسیب می‌زند. خودرو، یک بدهی است و هزینه‌های زیادی برای شما دارد. اما زمین و ملک، علاوه بر اینکه با گذشت زمان، ارزش بیشتری پیدا می‌کند، بلکه می‌تواند برای شما درآمد غیرفعال نیز ایجاد کند.

قطعا شنیده‌اید که یک درصد مردم از 99 درصد دیگر موفق‌تر و ثروتمندتر هستند، دلیل این اتفاق این است که اغلب مردم به جای سرمایه گذاری و تلاش برای تامین آینده خود و خانوادشان، به دنبال لذت‌های زود گذر و چشم و هم چشمی هستند.

اگر خانه ندارید از سرمایه خود برای خرید ملک کمک بگیرید، اگر هم خانه دارید، با مبلغی کم از سرمایه خود خودرو بخرید و مابقی را برای خرید زمین و خانه سرمایه گذاری کنید. از سودی که درآینده عایدتان می‌شود می‌توانید به راحتی خودرو خود را عوض کنید.

امیدواریم نکاتی که در این محتوا در رابطه با خرید زمین، خانه و یا ماشین به آن‌ها اشاره شد برای شما کاربردی و مفید باشد و شما از خواندن این مقاله نهایت لذت را برده باشید و با استفاده از راهنمایی‌های ارائه‌شده بتوانید تصمیم صحیح برای سرمایه‌گذاری خود بگیرید.

نیاز به دریافت مشاوره دارید؟

همین حالا با شماره‌های 02146148753 و 02146148783 تماس بگیرید. در صورت اشغال بودن تلفن‌ها یا در صورتی که خارج از ساعات اداری از سایت بازدید می‌کنید، لطفا فرم را پر کنید تا کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همین حالا شانس خود را امتحان کنید!

گردونه را بچرخون
مهمترین راز موفقیت مدیران و صاحبان جواز املاک بزرگ ایران؟

چگونه بدون حضور خودمان مشاوران‌مان، بهترین عملکرد را داشته باشند؟

قیمت محصول رایگان

اطلاعات شما نزد آکادمی شزوما محفوظ است و صرفا برای اطلاع رسانی‌ استفاده می‌شود
دست نگه دارید...
یک پیشنهاد ویژه برای شما داریم.
محتویات این دوره را به صورت آنلاین و با قیمت کمتر مشاهده کنید.
مهمترین راز موفقیت مدیران و صاحبان جواز املاک بزرگ ایران؟

چگونه بدون حضور خودمان، مشاوران‌مان بهترین عملکرد را داشته باشند؟

قیمت محصول رایگان، به مدت محدود

اطلاعات شما نزد آکادمی شزوما محفوظ است و صرفا برای اطلاع رسانی‌ استفاده می‌شود
پادکست سریالی دیجیتال مارکتینگ املاک
برشی از دوره دیجیتال مارکتینگ املاک
برای شرکت در این دوره به صورت رایگان، اطلاعات خود را در فرم زیر وارد نمایید.
دست نگه دارید...
یک پیشنهاد ویژه برای شما داریم.
به شما پیشنهاد می‌کنیم دوره دیجیتال مارکتینگ املاک را مشاهده کنید.
دست نگه دارید...
یک پیشنهاد ویژه برای شما داریم.
به شما پیشنهاد می‌کنیم دوره وبیناری آموزش مشاوران املاک حرفه‌ای را مشاهده کنید.
SUBSCRIBE TO NEWSLETTER
Turpis dis amet adipiscing hac montes odio ac velit? Porta, non rhoncus vut, vel, et adipiscing magna pulvinar adipiscing est adipiscing urna. Dignissim rhoncus scelerisque pulvinar?
SUBSCRIBE TO NEWSLETTER
Turpis dis amet adipiscing hac montes odio ac velit? Porta, non rhoncus vut, vel, et adipiscing magna pulvinar adipiscing est adipiscing urna. Dignissim rhoncus scelerisque pulvinar?