چگونه زمین و ملک خود را سریع بفروشیم؟

زمان مطالعه: 16 دقیقه

فروش ملک یکی از موضوعاتی است که صاحبان سرمایه به‌وفور در مورد آن سؤال می‌پرسند. اینکه شما بتوانید مشتری خیلی خوبی به دست بیاورید قطعاً اصلی‌ترین فاکتور به‌حساب می‌آید؛ اما شاید شما به دلایلی تمایل دارید ملک خود را سریع‌تر با قیمت مناسب بفروشید. گاهی مواقع فرصتهای ویژه‌س سزمایه گذاری برای شما پیش می‌آید که اگر پول نقد داشته باشید می‌توانید سود بسیار کلانی را نصیب خود کنید. یا به عنوان مثالی دیگر شاید تصمیم به مهاجرت گرفته باشید و درنتیجه باید تمامی اموال خود را به پول نقد تبدیل کنید. در این زمان است که فروش سریع ملک و زمین اهمیت زیادی پیدا می‌کند. ما در این مقاله برای شما راهکار‌هایی توضیح می‌دهیم که به فروش سریع ملک و زمین کمک خواهد کرد؛ بنابراین حتماً تا انتهای مقاله با آکادمی شزوما همراه باشید.

چرا گاهی فروش سریع ملک و زمین اهمیت پیدا می‌کند؟

همان‌گونه که گفته شد پیدا کردن یک مشتری دست‌به‌نقد که بتواند ملک ما را به قیمت مناسب خریداری کند فاکتور اساسی در فروش ملک و زمین به‌حساب می‌آید چون ما درنهایت می‌خواهیم سرمایه اولیه خود را با یک سود بسیار کلان، مجدداً به دست بیاوریم؛ اما گاهی اوقات فروش سریع ملک و زمین لازم می‌شود. برای مثال ممکن است قیمت ملک و املاک به‌صورت چشمگیر و یا حبابی افزایش پیداکرده و زمینی که تاکنون هیچ ارزش مادی چندانی نداشته است، قیمت بسیار گزاف پیدا می‌کند به‌گونه‌ای که شما را به سود زیادی می‌رساند. مسلماً در چنین شرایطی اگر بتوانید با سرعت یک مشتری عالی پیدا کنید، سود زیادی به دست می‌آورید.

یکی دیگر از دلایل فروش سریع ملک و زمین، نیاز فروشندگان به پول است. البته فروشندگان عزیز این نکته را در نظر بگیرند که اگر خریدار بداند شما به پول نیاز دارید، قطعاً شگرد‌هایی رو می‌کند تا شما را به قیمت پایین‌تر راضی کند؛ بنابراین به‌هیچ‌عنوان نباید به خریدار و حتی مشاورین املاک که نمی‌شناسید این موضوع را اطلاع دهید؛ اما باید به فکر فروش سریع ملک باشد چون شما به پول نقد نیاز دارید تا بتوانید گره‌ای از سایر مشکلاتی که ضرورت دارند بازکنید.

همان‌گونه که گفته شد فروش سریع ملکه ممکن است به دلیل مهاجرت و جابجایی اتفاق بیفتد. در این مورد نیز نباید صحبتی با مشاورین املاک و خریداران داشته باشید. به‌هرحال شما در پی تبدیل اموال و املاک خود به پول نقد برای مهاجرت هستید و خریداران از این فرصت به نفع خود استفاده می‌کنند؛ اما آنچه اهمیت دارد، فروش سریع ملک برای انجام امور مربوط به مهاجرت است.

چگونه یک ملک را بفروشیم؟ راهکار‌های طلایی برای فروش سریع ملک و زمین

به‌هرحال فروشندگان بنا به دلایلی به فکر این هستند که ملک و زمین خود را سریع‌تر بفروشند و درنتیجه بهترین راهکار برای آن‌ها، یک فرصت طلایی به‌حساب می‌آید. در پاسخ به این سؤال که چگونه می‌توانیم ملک و زمین خود را سریع‌تر بفروشیم – راهکار‌هایی را پیشنهاد می‌دهیم که قطعاً به شما کمک خواهند کرد، چه قصد فروش آپارتمان دارید چه قصد فروش زمین نکاتی که در ادامه توضیح می‌دهیم به شدت برای شما مفید خواهد بود. این نکات برای افرادی که قصد ساخت و ساز و پیش فروش واحدهای مسکونی یا اداری تجاری خود را نیز دارند مفید است.

چگونه زمین و ملک خود را سریع بفروشیم
یک مشاور املاک حرفه‌ای، سریع و با قیمت مناسب ملک شما را می‌فروشد!

1- به مشاورین املاک معتمد مراجعه کنید.

اولین قدم برای فروش سریع زمین و ملک، مراجعه به مشاور املاک قابل‌اعتماد و باتجربه است. متأسفانه در این زمینه افرادی فعالیت می‌کنند که تنها به فکر سود خود بوده و اگر فروشنده یا خریدار ضرر سنگینی را متحمل شوند، برای آن‌ها هیچ اهمیتی نخواهد داشت. در چنین شرایطی شما سرمایه خود را از دست می‌دهید. لازم است به مشاورین املاکی مراجعه کنید که ‌امین بوده و اگر دلیل خود برای اصرار به فروش سریع‌تر ملک و زمین را به آن‌ها اطلاع دهید به‌هیچ‌عنوان از این دلیل برای سود بردن خود استفاده نمی‌کنند. برای پیدا کردن مشاورین املاک معتمد ما چند راهکار را به شما پیشنهاد می‌کنیم:

  • حتماً روند کاری آن‌ها را با دقت بررسی کنید. در حال حاضر مشاورین املاکی در سراسر کشور فعالیت می‌کنند که مشاورین کاملاً باتجربه و توانمند دارند و این گروه به‌صورت حرفه‌ای و با تقسیم‌کار انجام‌شده، در خدمت مشتریان هستند تا بتوانند به سؤالات و نیاز‌های شما پاسخ دهند. از زمانی که شما وارد بنگاه‌های معاملاتی می‌شوید برخورد مشاورین املاک با شما، نظم در کار و حتی سیستم مدیریت بنگاه املاک، به شما نشان می‌دهد که این بنگاه معاملاتی با چه کیفیتی کار می‌کند. برای مثال زمانی که شما در مورد فروش زمین و ملک صحبت می‌کنید آن‌ها باید در اولین قدم به بررسی منطقه پرداخته، ویژگی‌های زمین را از شما جویا شوند و حتی موارد قانونی را از شما سؤال بپرسند. این نشان می‌دهد که این تیم مشاوره تمامی امور کار را بر اساس قوانین و ضوابط پیش برده و به‌گونه‌ای عمل می‌کنند که بدون کوچک‌ترین نقص قانونی بتوانند ملک شما را در اسرع وقت بفروشند.
  • همچنین شما می‌توانید از مشاورین املاک در مورد رزومه کاری آن‌ها سؤال بپرسید. برای مثال اگر به آن‌ها بگویید که به دنبال فروش سریع زمین و ملک خود هستید، قطعاً کارشناسان باید چند پرونده کاری در این زمینه که به موفقیت رسیده است را برای شما ارائه نمایند تا از این طریق اعتماد شما را به خود جلب کنند.

زمانی که مطمئن شوید این کارشناسان توانایی فروش ملک و زمین شما را در کوتاه‌ترین زمان ممکن با قیمت بسیار عالی دارند، با خیال آسوده می‌توانید برای فروش اقدام کنید.

2- ملک خود را آماده فروش کنید.

شاید شما که در حال مطالعه مقاله هستید به فکر فروش سریع‌تر خانه یا ویلا بوده و دوست دارید که این سرمایه که سالیان طولانی نیز در این زمین خوابیده است را با سود بسیار عالی در مدت‌زمان کوتاه بفروشید. قطعاً اگر عمر زیادی از خانه یا ویلا شما گذشته و ازنظر ظاهری کیفیت زیادی نداشته باشد، نباید انتظار داشته باشید که مشتری‌پسند بوده و در کوتاه‌ترین زمان ممکن بتوانید آن را بفروشید. لذا آماده‌سازی ملک یکی از شروط اصلی برای فروش زمین، خانه، ویلا یا آپارتمان خواهد بود. اگر خانه شما نیاز به تعمیرات ظاهری و یا بافتی دارد حتماً برای این کار هزینه کنید.

فروش ملک
ملک خود را آماده فروش کنید

متأسفانه برخی از فروشندگان ادعا می‌کنند که هزینه کردن در این مسیر اصلاً مقرون‌به‌صرفه نیست چون ممکن است نتوانند ملک خود را با قیمت زیاد بفروشند و درنتیجه پولی که برای تعمیرات صرف کردند به آن‌ها بازنخواهد گشت؛ اما این طرز تفکر اشتباه است. شما درنهایت می‌توانید قیمت ملک خود را به نرخ روز محاسبه کرده و اگر در دوران رونق برای فروش اقدام کنید، قطعاً سود ‌ایده‌آلی را به دست خواهید آورد.

هراندازه که شما برای بازسازی ساختمان هزینه کرده باشید، در زمان قیمت‌گذاری، مشاورین و بنگاه‌های معاملات حتماً این مسئله را در نظر می‌گیرند. اگر ساختمان شما ظاهری ایده‌آل نداشته باشد عمده قیمت بر اساس متراژ زمین محاسبه می‌شود ولی در خانه‌هایی که نوسازی انجام‌گرفته چون طول عمر ساختمان مجدداً تمدیدشده است بنابراین گروه‌های معاملاتی قیمت بازسازی ساختمان را نیز لحاظ خواهند کرد.

البته ممکن است ملک شما به تعمیرات اساسی نیاز نداشته باشد و تنها ظاهر آن نسبت به سبک‌های طراحی که در چند سال اخیر مد شده، قدیمی به نظر برسد. در چنین شرایطی مشتری زیادی به دست نخواهید آورد زیرا مشتریان به دنبال خرید خانه‌های بسیار زیبا با طراحی‌های جذاب و به‌روز هستند؛ بنابراین زمانی که در مورد آماده‌سازی ساختمان صحبت می‌کنیم روی صحبت ما تنها به تعمیرات ختم نمی‌شود بلکه نوسازی و تغییر دکوراسیون و طراحی، یکی از مهم‌ترین مواردی است که باید به آن توجه کنید. دراین‌بین طراحی قسمت پذیرایی و آشپزخانه نسبت به سایر قسمت‌های خانه اهمیت بیشتری دارد چون این دو قسمت نقطه کانونی به‌حساب آمده و زمانی که مشتری وارد خانه شما می‌شود در اولین قدم به سراغ آشپزخانه و قسمت پذیرایی خواهد رفت.

همچنین برای خانم‌ها قسمت آشپزخانه از اهمیت بیشتری برخوردار است؛ بنابراین اگر می‌دانید طراحی آشپزخانه اصلاً جذاب نیست و یا اینکه از فضا به بهترین شکل ممکن استفاده‌نشده است، حتماً تغییرات لازم را اعمال کنید. عوض کردن کابینت‌ها، تغییر پوشش دیوار‌ها، عوض کردن سینک ظرفشویی درصورتی‌که بسیار کثیف یا خراب‌شده و تغییر در سیستم نورپردازی قسمت پذیرایی و آشپزخانه، ازجمله مواردی است که در بخش نوسازی جهت آماده‌سازی ملک برای فروش سریع ملک و زمین توصیه می‌شود.

3- نمای ساختمان باید به‌روز باشد.

یکی دیگر از مواردی که در زمینه آماده‌سازی ملک برای فروش سریع زمین یا خانه باید به آن توجه داشت، بحث نمای ظاهری ساختمان است. ما در بنگاه‌های معاملاتی با فروشندگان زیادی برخورد داریم که بدون توجه به نمای ساختمان، تنها به سراغ طراحی ‌ایده‌آل قسمت داخلی رفته و انتظار دارند مشتری در نگاه اول به ساختمان آن‌ها علاقه‌مند شود؛ اما تصور کنیم که شما به خرید رفته‌اید. بازاریاب‌هایی که در مسیر فروشگاه‌ها حضور دارند شما را به یک فروشگاه با جنس‌های بسیار عالی دعوت می‌کنند.

بازسازی منزل
نمای ساختمان باید به‌روز باشد

به‌محض رسیدن به ورودی مغازه، به دلیل اینکه ازنظر ظاهری اصلاً زیبا به نظر نمی‌رسد و خرابی‌هایی در نمای بیرونی مغازه وجود دارد، از ورود به داخل آن منصرف می‌شوید. حتی اگر فروشنده به شما تضمین دهد بهترین جنس‌ها با کیفیت عالی از بهترین برند‌ها در مغازه وجود دارد، باز شما میل چندانی برای حضور در مغازه نخواهد داشت چون این قضاوت به‌صورت ناخواسته به سراغ شما می‌آید که اگر این مغازه از فروش بسیار ‌ایده‌آلی برخوردار بود قطعاً بخشی از هزینه‌ها را برای بازسازی نما صرف می‌کرد؛ بنابراین عدم زیبایی ظاهر نشان‌دهنده عدم کیفیت در خدمات و کالا‌های ارائه‌شده است.

اکنون این مثال را به نمای بیرونی ساختمان تعمیم دهید. حتی اگر شما از بهترین متریال برای ساخت قسمت داخلی ملک و نوسازی آن استفاده کرده باشید و زیباترین سبک‌های طراحی دکوراسیون را اجرا کرده باشید اما نمایی بیرونی اصلاً زیبا نباشد، مشتری در نگاه اول سرخورده خواهد شد و علاقه چندانی به بازدید از قسمت داخلی ساختمان نخواهد داشت. البته اگر خوش‌شانس باشید مشتری وارد ساختمان شده و تمامی قسمت‌های آن را بررسی کند، بازهم عدم زیبایی ظاهر ساختمان بر تصمیم نهایی مشتری تأثیر می‌گذارد چون به این فکر می‌افتد که اگر قرار باشد چنین خانه‌ای را بخرد باید تعمیرات اساسی برای قسمت نمای بیرون انجام گیرد؛ بنابراین ترجیح می‌دهد بازهم به جستجوی خود ادامه دهد تا خانه‌های بسیار زیبا ازنظر نمای داخلی و خارجی را به دست بیاورد.

4- در مورد ویژگی‌های مثبت ملک خود صحبت کنید.

یکی از مهم‌ترین فاکتورها برای فروش سریع ملک و زمین، صحبت کردن از ویژگی‌های مثبت ملک است. درواقع آنچه در این میان اهمیت دارد، ایجاد نگرش مثبت در ذهن مشتری است. همین‌که شما بتوانید به مشتری اعتماد دهید به ازای هزینه پرداختی برای ملک، بهترین سرمایه‌گذاری را خواهد داشت، با اطمینان بیشتری برای خرید اقدام می‌کند. برای مثال فرض کنیم که شما می‌خواهید خانه‌ای که در آن زندگی می‌کنید را بفروشید. مسلماً تمامی خانه‌ها از شرایط ‌ایده‌آل برخوردار نیستند و در کنار داشتن ویژگی‌های مثبت، ویژگی منفی نیز دارند؛ اما شما باید این نکات مثبت را در ذهن مشتری برجسته کنید.

شاید زمانی که این موضوع را می‌خوانید به این فکر کنید که منظور ما پنهان کردن عیوب ساختمان است درصورتی‌که این کار کاملاً غیراخلاقی است. درواقع شما باید در ابتدا تمامی ویژگی‌های ملک را برای خریدار توضیح دهید اما تمرکز شما بر روی ویژگی‌های مثبت باشد. برای مثال به او بگویید اگرچه طول عمر این ساختمان زیاد است اما بازسازی و نوسازی‌های انجام‌گرفته به طول عمر مفید آن افزوده و از طرف دیگر موقعیت جغرافیایی این ساختمان بسیار عالی است و اگر شما برای خرید آن سرمایه‌گذاری کنید، همانند این است که در خرید مقدار زیادی طلا سرمایه‌گذاری کرده‌اید.

البته نکته لازم به ذکر این است که در بحث ایجاد نگرش مثبت در ذهن مشتری باید مشاورین املاک وارد عمل شوند یعنی بهترین کار این است که شما ویژگی‌های ملک یا زمین خود را برای مشاورین املاک توضیح دهید و کارشناسان در هنگام مراجعه خریدار، تمامی نکات را با ترفند‌هایی که خود می‌دانند به بهترین شکل ممکن در ذهن مشتری جای دهند.

آگهی فروش ملک
برای ملک خود آگهی چاپ کنید

دقت کنید که در مورد سوالات متداول خرید و فروش ملک که ممکن است از شما پرسیده شود آمادگی قبلی داشته باشید. سنجیده جواب دادن و دقت به پاسخی که می‌دهید اثر زیادی بر موفقیت شما خواهد داشت.

5- برای ملک خود آگهی چاپ کنید.

اگر به فکر فروش سریع ملک و یا زمین خود هستید یکی از راهکار‌هایی که به شما کمک می‌کند، چاپ کردن آگهی است؛ اما هر نوع آگهی نمی‌تواند جوابگوی نیاز شما باشد. بهترین کار این است که به سراغ مشاورین املاک بروید تا متن آگهی را برای شما تنظیم نمایند. آنچه مشتری می‌خواند بر روی تصمیم او جهت مراجعه و بازدید از ملک تأثیر بسیار زیادی می‌گذارد. باید یک متن انگیزشی بنویسید که بتواند مشتری را به‌صورت ناخواسته وادار به بازدید از محل کند بدون اینکه متوجه شود شما برای فروش این ملک عجله دارید. همان‌گونه که گفته شد به‌هیچ‌عنوان نباید مشتری از این قضیه مطلع شود چون ممکن است شگرد‌هایی را برای کاهش قیمت ملک و درنتیجه سود بردن خود در پیش بگیرد.

6- بیش‌ازاندازه به حرف‌های دیگران ‌اهمیت ندهید.

اگر تصمیم خود را برای فروش سریع ملک و یا زمین خود گرفته‌اید و تمامی جوانب را سنجیده‌اید، دیگر نباید به حواشی و حساسیت‌های بیش‌ازاندازه دیگران اهمیت دهید. درست است که در سرمایه‌گذاری‌های کلان همانند خریدوفروش ملک باید از افراد زبده و باتجربه در این زمینه کمک گرفت و حتی اگر در بین دوستان و آشنایان کسی را می‌شناسیم که قبلاً سرمایه‌گذاری در زمینه ملک داشته و موفقیت زیادی به دست آورده است، این افراد را به‌عنوان مشاور خود انتخاب کنیم اما این بدان معنا نیست که بعد از سنجیدن تمامی جوانب و اطمینان از اینکه فروش سریع زمین و ملک کار درستی است، بازهم دو دل باشیم و به دنبال نظر دیگران برویم.

پیشنهاد می‌کنیم در چنین مواردی با یک مشاور املاک معتمد مشورت نهایی را داشته باشید و تصمیم خود را یکسره کنید چون ممکن است مشتری خیلی خوبی برای شرایط ملک یا زمین شما نصیبتان شده باشد ولی به دلیل اینکه هنوز هم دنبال حرف دیگران هستید این مشتری را ازدست‌داده و ازاین‌پس نتوانید با همان قیمت عالی که مدنظر داشتید این زمینه خود را بفروشید. فراموش نکنید در کار املاک شما باید به سراغ افراد متخصص بروید. اینکه اعضای خانواده که هیچ تخصصی در این زمینه ندارند و یا دوستان و آشنایان شما بخواهند در چنین مواردی اظهارنظر کنند اصلاً کار عاقلانه نیست چون آن‌ها با حدس و گمان‌ها و اطلاعات نادرست باعث ایجاد شک و دودلی در وجود شما خواهند شد و همین مسئله ضرر‌های زیادی را برای شما به دنبال دارد.

7- در پرتال‌های آنلاین به دنبال مشتری بگردید.

یکی از بهترین راهکار‌ها برای اینکه بتوانید در کوتاه‌ترین زمان ممکن مشتری موردنظر برای ملک یا زمین خود به دست بیاورید و با همان قیمتی که در نظر دارید ملک را بفروشید، حضور در پورتال‌های آنلاین است. همان‌گونه که می‌دانید در دنیای امروز مردم عمده کار‌های خود را به‌صورت اینترنتی انجام می‌دهند. حتی برای خرید لباس نیز به سراغ مزون‌های آنلاین می‌روند. این نشان‌دهنده جایگاه اینترنت در زندگی مردم است.

در زمینه املاک نیز پرتال‌هایی راه‌اندازی شده که فروشنده‌ها می‌توانند املاک خود را در داخل این پرتال‌ها معرفی کرده و مشتریان در هرکجا که باشند می‌توانند موقعیت ملک را شناسایی کرده و درصورتی‌که شرایط آن با شرایطی که خود در نظر دارند همخوانی داشت، با فروشنده تماس بگیرند. به شما پیشنهاد می‌کنیم حتماً در پرتال‌های آنلاین املاک شرکت کنید چون برای کسانی که به فکر فروش سریع زمین یا ملک خود هستند این راه واقعاً جوابگو خواهد بود. اگر موقعیت ملک و زمین خود را در داخل پرتال‌ها بگذارید متوجه می‌شوید که در همان یک روز اول چه تعداد مشتری با شما تماس می‌گیرند.

فروش سریع ملک و آگهی در اینترنت
در سایتهای آگهی ملک، اطلاعات ملک خود را ثبت کنید.

البته نکته‌ای که ممکن است باعث نگرانی گردد، لو رفتن اطلاعات است. ممکن است این سؤال برای شما به وجود بیاید که اگر موقعیت ملک خود به‌خصوص خانه‌ای که در آن زندگی می‌کنیم را در داخل سایت‌های اینترنتی بگذاریم ممکن است در دام شیادان و دزدان گرفتار شویم. مسلماً زمانی که شما به پرتال‌های آنلاین وارد می‌شوید می‌توانید محدودیتی برای ارائه اطلاعات داشته باشید. به این معنا که اطلاعات کلی را در داخل پورتال گذاشته و به خریداران اطلاع دهید که برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره شما تماس بگیرند. در این صورت نیازی نیست تمام اطلاعات در داخل اینترنت لحاظ شود.

یکی از اقداماتی که لازم است در زمینه تبلیغات اینترنتی برای فروش سریع زمین و ملک انجام دهید، عکاسی از زمین و خانه است. اگر شما می‌خواهید خانه‌ای که در آن زندگی می‌کنید را بفروشید حتماً عکس‌های حرفه‌ای از آن بگیرید. قبل از آن باید چیدمان خانه را مرتب کنید و حتی اگر لازم است دکوراسیون آن را تغییر دهید تا عکس‌ها بسیار حرفه‌ای و جذاب‌تر به نظر برسند. از سوی دیگر اگر تصمیم گرفته‌اید زمینی را بفروشید می‌توانید نقشه‌های آن را در داخل سایت بگذارید تا خریداران تمامی جنبه‌ها را بررسی کرده و سپس برای خرید با شما تماس بگیرند. درنهایت عکس‌ها تأثیر زیادی بر تصمیم کاربران جهت تماس گرفتن برای خرید ملک شما خواهند داشت. در این زمینه اگر قرار است آپارتمان یا خانه خود را بفروشید از عکاسان حرفه‌ای کمک بگیرید.

از بهترین سایتهای فروش ملک و زمین می‌توان به دیوار و شیپور اشاره کرد. در صورت نیاز می‌توانید با کارشناسان شزوما تماس بگیرید تا با راه اندازی کمپین فروش اینترنتی ملک به شما کمک کنیم.

8- از ملک خود چیزی کم نکنید.

اشتباهی که برخی از فروشندگان مرتکب می‌شوند این است که قسمت‌های از ملک را به‌عنوان محدوده شخصی در نظر گرفته و به مشتری نمی‌فروشند. برای مثال فرض کنید که شما یک واحد آپارتمان دارید و می‌خواهید پارکینگ را از آن جدا کنید. مسلماً هیچ مشتری زیر بار چنین آپارتمان نمی‌رود چون محلی برای گذاشتن ماشین نداشته و مجبور است خودرو خود را بیرون از مجتمع پارک کند. در چنین شرایطی اصلاً امنیت نخواهد داشت؛ بنابراین برداشتن پارکینگ به ضرر خود شما تمام می‌شود. این پارکینگ به درد شما نمی‌خورد وقتی شما در داخل این مجتمع واحدی برای زندگی ندارید. نمی‌توانید در محل دیگر زندگی کرده و ماشین خود را به این پارکینگ انتقال دهید؛ بنابراین با برداشتن بخش‌هایی از ملک کار را برای خود سخت کار نکنید.

یا برخی از فروشندگان انباری را تصاحب می‌کنند و ادعا می‌کنند که انباری یک بخش مجزا از ملک بوده و اختیار آن را دارد که برای خود بردارد. درست است که انباری برای چیدن وسایلی که نیاز ندارید واقعاً کارایی دارد اما اگر شما به فکر فروش سریع ملک خود هستید جدا کردن انباری از ملک، کار اشتباهی است که به ضرر خود شما تمام می‌شود.

9- به صحبت‌های مشتری با دقت گوش کنید.

یکی از ترفند‌های فروش سریع ملک و زمین این است که مشتری را در کانون توجه خود قرار دهید. وقتی خریدار بداند که شما تماماً به حرف‌های او گوش می‌دهید و برای شما مهم است که مشتری انتقاداتی بر روی ملک یا زمین دارد، قطعاً بیشتر از قبل جذب شما شده و حتی علاقه‌مند شود که به صحبت‌های شما گوش کند. این ترفند برای جلب اعتماد و توجه مشتری بسیار ضرورت دارد.

برای اینکه بتوانید صحبت‌های خود را در ذهن مشتری بگنجانید و از جنبه‌های مثبت زمین صحبت کنید، باید در اولین قدم تمام توجه او را به سمت خود جلب نمایید و این کار مستلزم توجه کردن به خود مشتری است. تمامی صحبت‌های او را گوش کنید. حتی اگر انتقاد نسبت به ملک دارد با گوش جان بپذیرید و به او بگویید که تمامی آنچه می‌گوید را قبول دارید اما در ادامه بابیان ویژگی‌های مثبت ملک ثابت خواهید کرد که این ملک ارزش خریدن را خواهد داشت.

چگونه ملک خود را سریع بفروشیم
قیمت گذاری منطقی اثر زیادی بر سرعت فروش ملک شما دارد.

10- قیمت‌گذاری منطقی داشته باشید.

آنچه باعث می‌شود مشتری در نگاه اول از خرید ملک شما منصرف شود، قیمت‌گذاری‌های غیرمنطقی است. ما تابه‌حال مشتریانی داشته‌ایم که قبل از ورود به ساختمان به‌محض شنیدن قیمت غیرمنطقی و گزاف فروشنده، از دیدن آن منصرف شدند و هر چه اصرار کرده‌ایم که حداقل ساختمان را از نزدیک ملاحظه کنند، به‌هیچ‌عنوان قبول نکردند؛ بنابراین برای فروش سریع ملک و زمین باید قیمت‌گذاری کاملاً اصولی و منطقی داشته باشید.

درست است شما به فکر یک سرمایه‌گذاری سودآور هستید ولی این مسئله نباید شما را به سمتی ببرد که مشتریان خود را به دلیل قیمت‌های نادرست از دست بدهید و ازاین‌پس زمین شما به حالت طلسم شده دربیاید. اگر دوست دارید هر چه زودتر زمین یا ملک را با قیمتی بسیار ‌ایده‌آل بفروشید، برای قیمت‌گذاری حتماً از مشاورین املاک معتمد سؤال بپرسید و سپس بر اساس آنچه در ذهن دارید، تغییرات نهایی در قیمت را اعمال کنید. قیمت بیش‌ازاندازه قطعاً باعث می‌شود زمین شما بلوکه شود چون کسی به سراغ آن نمی‌آید.

11- در ارتباط با مشتری منعطف عمل کنید.

حتماً تابه‌حال این اتفاق برای شما به وجود آمده است که برای خرید و یا اجاره یک ملک به بنگاه‌های معاملاتی مراجعه کرده و با برخورد بسیار تند فروشنده یا صاحب‌ملک مواجه شده‌اید. در چنین شرایطی علی‌رغم اینکه علاقه بسیار زیادی به خرید و یا اجاره داشته‌اید اما همین برخورد نادرست شما را منصرف کرده است. یکی از رموز موفقیت در فروش هر کالایی ارتباط درست با مشتری است. حتی اگر شما در زمینه پوشاک فعالیت می‌کنید برای اینکه بتوانید خریدار را به سمت خود جلب کرده و آن را ترغیب کنید تمامی جنس‌های شما را از نزدیک بررسی کند، رفتار بسیار خوب و محترمانه با مشتری است.

در زمینه فروش املاک این موضوع اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. منعطف عمل کنید؛ با احترام برخورد نمایید و اجازه دهید در ابتدا مشتری شرایط خود را بیان کند. همان‌گونه که گفته شد اگر مشتری متوجه شود شما انسان بااخلاقی هستید و به صحبت‌ها و نظرات او اهمیت می‌دهید قطعاً با تمام وجود به صحبت‌های شما گوش خواهد داد و در این زمان است که برگ برنده به دست شما می‌افتد.

12- در شبکه‌های اجتماعی نیز حضور پیدا کنید.

حضور در شبکه‌های اجتماعی که مخصوص خریدوفروش کالا هستند، یکی از روش‌ها برای تبلیغات جهت معرفی ملک خواهد بود و بنگاه‌های معاملاتی نیز در این زمینه فعالیت داشته و شما می‌توانید از آن‌ها بخواهید آگهی تبلیغاتی را به‌غیراز پرتال‌های آنلاین در شبکه‌های اجتماعی نیز ارائه کنند. قطعاً در چنین شرایطی زودتر می‌توانید مشتری‌های موردنظر خود را به دست بیاورید اما درنهایت فراموش نکنید که نوع متن آگهی تأثیر روانی بسیار زیادی برای جذب مشتری دارد.

فروش سریع ملک از شبکه های اجتماعی
ملک خود را در شبکه اجتماعی نظیر اینستاگرام آگهی کنید.

13- بهترین زمان را برای فروش خانه انتخاب کنید.

یکی از مهم‌ترین فاکتور‌ها در زمینه فروش سریع زمین و ملک، انتخاب زمان مناسب برای فروش است به‌خصوص اگر تصمیم گرفته‌اید خانه خود را بفروشید و یا بحث پیش‌فروش آپارتمان‌ را آغاز نمایید. به‌طورکلی در فصل بهار و تابستان بهترین زمان فروش خواهد بود چون در این زمان فرصت فراغت مردم بیشتر شده و وقت بیشتری برای جستجو در بین املاک دارند. بخصوص کسانی که می‌خواهند خانه بخرند در این فصول دست‌به‌کار خواهند شد چون تا قبل از پاییز باید خانه خود را خریده و اسباب‌کشی را انجام دهند تا وضعیت مدرسه بچه‌ها دچار مشکل نگردد.

البته اگر می‌خواهید یک زمین را بفروشید تفاوتی نمی‌کند که در کدام یک از ایام سال آگهی تبلیغاتی را ارائه نمایید ولی اگر در همان فصل بهار و تابستان دست‌به‌کار شوید، شانس دیده شدن آگهی بیشتر خواهد بود. در فصول سرد به دلیل اینکه مردم زمان بیشتری را مشغول کار هستند فرصت فراغت کمتری برای جستجو در بین املاک و سرمایه‌گذاری در این زمینه دارند به همین دلیل صبر می‌کنند تا تابستان برسد؛ بنابراین پیشنهاد می‌کنیم حتی تبلیغات را به این زمان موکول کنید تا نتیجه هزینه خود را به بهترین شکل ممکن رؤیت نمایید.

دقت داشته باشید که همیشه در دوره رکود زمان خرید است و در دوره رونق باید ملک خود را بفروشید. اگر در دوره رکود قصد فروش داشته باشید ممکن است مجبور شوید با قیمتی کمتر نسبت به فروش ملک خود اقدام کنید.

سخن پایانی

ما در این مقاله سعی کردیم توضیحاتی در مورد فروش سریع ملک و زمین بدهیم و امیدواریم که اکنون توانسته باشید به پاسخ سؤال خود که چگونه زمین و ملک خود را سریع بفروشیم برسید. در یک جمع‌بندی کلی لازم می‌دانیم این نکته را بیان کنیم که در زمان فروش حتماً باید با مشتری به بهترین شکل ممکن برخورد کرده و بهترین زمان را برای ارائه آگهی‌های تبلیغاتی انتخاب کنید. (پیشنهاد می‌کنیم مقاله متن های طلایی و اعجاب برانگیز آگهی فروش خانه را بخوانید) در ارائه آگهی از متن‌های نافذ و تأثیرگذار استفاده نمایید. به خاطر داشته باشید که مراجعه کردن به مشاورین املاک معتمد و معتبر رمز موفقیت شما خواهد بود به‌خصوص اینکه مطمئن شوید کارشناسان فروش به بهترین شکل ممکن از شما حمایت کرده و به ضرر شما صحبت نکند.

درنهایت اینکه مسئله قیمت‌گذاری بر روی ملک سرنوشت فروش ملک شما را تعیین خواهد کرد. اگر قیمتی را خارج از قیمت معقول و منطقی برای ملک خود در نظر بگیرید، در کوتاه‌مدت متوجه خواهید شد که هیچ‌کس به سراغ آن نمی‌آید و حتی ممکن است برای همیشه امکان فروش با قیمت مناسب برای شما فراهم نشود. درواقع قیمت‌گذاری غیرمنطقی باعث می‌شود شما با دست خودتان ملک یا زمین را بلوکه کرده و شانس فروختن آن با سود عالی را از دست بدهید.

در فروش ملک خود نیاز به کمک دارید؟

در صورتی که قصد فروش ملک خود را دارید، می‌توانید روی کمک کارگروه حقوقی-مهندسی شزوما حساب کنید. برای دریافت مشاوره رایگان همین حالا با شماره‌های 02146148753 و 02146148783 تماس بگیرید یا در واتساپ به پشتیبان شزوما پیام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همین حالا شانس خود را امتحان کنید!

گردونه را بچرخون
مهمترین راز موفقیت مدیران و صاحبان جواز املاک بزرگ ایران؟

چگونه بدون حضور خودمان مشاوران‌مان، بهترین عملکرد را داشته باشند؟

قیمت محصول رایگان

اطلاعات شما نزد آکادمی شزوما محفوظ است و صرفا برای اطلاع رسانی‌ استفاده می‌شود
دست نگه دارید...
یک پیشنهاد ویژه برای شما داریم.
محتویات این دوره را به صورت آنلاین و با قیمت کمتر مشاهده کنید.
مهمترین راز موفقیت مدیران و صاحبان جواز املاک بزرگ ایران؟

چگونه بدون حضور خودمان، مشاوران‌مان بهترین عملکرد را داشته باشند؟

قیمت محصول رایگان، به مدت محدود

اطلاعات شما نزد آکادمی شزوما محفوظ است و صرفا برای اطلاع رسانی‌ استفاده می‌شود
پادکست سریالی دیجیتال مارکتینگ املاک
برشی از دوره دیجیتال مارکتینگ املاک
برای شرکت در این دوره به صورت رایگان، اطلاعات خود را در فرم زیر وارد نمایید.
دست نگه دارید...
یک پیشنهاد ویژه برای شما داریم.
به شما پیشنهاد می‌کنیم دوره دیجیتال مارکتینگ املاک را مشاهده کنید.
دست نگه دارید...
یک پیشنهاد ویژه برای شما داریم.
به شما پیشنهاد می‌کنیم دوره وبیناری آموزش مشاوران املاک حرفه‌ای را مشاهده کنید.
SUBSCRIBE TO NEWSLETTER
Turpis dis amet adipiscing hac montes odio ac velit? Porta, non rhoncus vut, vel, et adipiscing magna pulvinar adipiscing est adipiscing urna. Dignissim rhoncus scelerisque pulvinar?
SUBSCRIBE TO NEWSLETTER
Turpis dis amet adipiscing hac montes odio ac velit? Porta, non rhoncus vut, vel, et adipiscing magna pulvinar adipiscing est adipiscing urna. Dignissim rhoncus scelerisque pulvinar?