با ویژگی‌های بهترین مشاور املاک آشنا شوید

زمان مطالعه: 5 دقیقه

مشاور املاک حرفه‌ای است که تمام افرادی که به آن مشغول هستند باید دارای رفتار حرفه‌ای باشند. یکی از نکات اساسی که اکثر مشاورین املاک توجه چندانی به آن نشان نمی‌دهند آراستگی ظاهری و خوشبویی آن‌هاست اما باید این نکته را در نظر داشته باشید که این مورد یکی از ویژگی‌های مهم مشاور املاک محسوب می‌شود. مشاورین املاک باید در مشتریان و صاحبان ملک ظاهری آراسته و عطری خوش داشته باشند.

مهم‌ترین ویژگی‌های مشاور املاک

مشاور املاک در ردیف مشاغل خدماتی قرار می‌گیرد. هرچند مشاور املاک هیچ‌گونه کالایی تولید نمی‌کند اما خدماتی را به دیگران ارائه می‌دهد که باعث می‌شود در ردیف شغل‌های خدماتی دسته‌بندی شود. در ادامه قصد داریم تا ویژگی‌های بهترین مشاور املاک را مورد بررسی قرار دهیم.روابط اجتماعی عالی و موثر

یک مشاور املاک حرفه‌ای باید خوش‌برخورد و خوش‌رو باشد و از روابط اجتماعی و عمومی نسبتاً بالایی برخوردار باشد. یک مشاور املاک حرفه‌ای و موفق همچنین باید با مشتریان و مراجعه‌کنندگان خود به صورت مستمر در رابطه باشد و دید آن‌ها را برای خرید و یا اجاره بهترین گزینه مورد نظر به صورت کامل باز کند. همچنین در مورد قیمت و ملک بتواند پیشنهادات خوب و کارآمد به مشتریان ارائه دهد.

یک مشاور املاک حرفه‌ای و موفق باید به‌روز باشد و از وضعیت بازار خریدوفروش و اجاره املاک آگاهی کامل داشته باشد و با فروشندگان، سرمایه‌گذاران، خریداران و مستاجران روابط خوبی برقرار کند. در صورت به‌روز بودن به راحتی و به طور کامل در جریان شرایط بازار و تغییرات آن قرار خواهید گرفت و منبع مناسبی را برای معرفی بهترین املاک در اختیار خواهید داشت. داشتن روابط خوب با دیگر مشاورین املاک نیز به نفع شما خواهد بود و شما می‌توانید از سیستم فایلینگ آن‌ها استفاده کنید و فایل‌ها را با آن‌ها به اشتراک بگذارید.

ویژگی‌های مشاور املاک

شنونده خوب بودن

یک مشاور املاک فعال باید کمتر صحبت کند و بیشتر گوش شنوا داشته باشد. مشتریانی که به شما مراجعه می‌کنند دوست دارند تا با دقت پای صحبت‌ها و خواسته‌های آن‌ها بنشینید و بررسی‌های مورد نیاز آن‌ها را انجام دهید و در نهایت پیشنهادات خود را بیان کنید. همچنین باید بتوانید به سوالات مشتریان با دقت پاسخ‌دهی تا با یکدیگر به نتیجه مطلوب خود دست یابید.

پویا و فعال بودن

یک مشاور املاک موفق و حرفه‌ای باید تمام تلاش خود را برای کسب رضایت و اعتماد مراجعه‌کنندگان بکند. از این رو باید در این زمینه به صورت فعال و پویا عمل کند و همیشه برای خریدار، فروشنده و مستاجر بهترین گزینه باشد و در این زمینه نهایت دقت خود را به کار گیرد.

مشتری مدار و حمایت گر باشد

در خرید و فروش یک ملک طرفین معامله استرس زیادی دارند زیرا قصد دارند تا بهترین گزینه را انتخاب کنند از این رو یک مشاور املاک موفق و حرفه‌ای وظیفه دارد تا در یک معامله ملکی به عنوان واسط تمام استرس‌ها را به خوبی مدیریت کند و برای خریدار و فروشنده تمام مسائل مبهم را شفاف‌سازی کند. یک مشاور املاک خوب باید تمام نکات حقوقی در رابطه با خرید، اجاره ملک، روش صادر کردن سند مالکیت المثنی، سند مالکیت وارث و تبدیل اسناد مالکیت مشاعی به یک جلد و موارد مهم در عقد قرارداد و حق کمیسیون خود را به طرفین معامله توضیح دهد و نگرانی‌های آن‌ها را به طور کامل رفع کند و در تمام مسائل موجود در این راه چشم آن‌ها را باز کند.

مهم‌ترین ویژگی‌های مشاور املاک

شخصیت شناس بودن

در صورتی که مشاور املاک بتواند شخصیت مشتری را بشناسد می‌تواند ارتباطی بهتر و سریع‌تر با او برقرار کند. یک مشاور املاک حرفه‌ای باید به این موضوع واقف باشد که مشتری برای پیگیری کار خود به برقراری تماس تلفنی و یا داشتن جلسات حضوری تمایل دارد از این رو در صورت شناخت این موضوع و آگاه بودن به روحیه فرد مراجعه‌کننده می‌توانید با او ارتباط بهتری برقرار کنید تا اعتماد و رضایت او را جلب کنید.

شناسایی هدف مشتری

یک مشاور املاک خوب و حرفه‌ای باید هدف خریدار و فروشنده را بداند. در صورتی که قصد فروشنده از فروش نیاز مالی باشد و یا برای سرمایه‌گذاری بزرگ‌تر و خرید واحدهای ملکی بزرگ‌تر ملک خود را می‌فروشد با آگاهی از هدف او می‌توانید او را راهنمایی کنید. همچنین قصد خریدار باید بررسی شود که آیا پس از خرید ملک می‌خواهد آن را بازسازی کند و یا می‌خواهد آن را اجاره دهد و یا هدف او سکونت در ملک مورد نظر می‌باشد. در صورتی که از هدف او آگاه باشید می‌توانید به راحتی به او کمک کنید و در صورت وجود شرایط قراردادهای بیشتری بین شما نوشته خواهد شد. در زمان عقد قرارداد و یا قولنامه با توجه به نرخ کمیسیون مشاور املاک باید عادل باشد.

آگاهی از محدودیت و یا عدم محدودیت مشتری

یک مشاور املاک خوب باید از زمان مشتریان خودآگاهی داشته باشد و بداند که آیا مراجعه‌کننده برای یافتن موارد مناسب‌تر و بهتر زمان کافی دارد. با دانستن این موضوع به راحتی قادر خواهید بود به مشتری خود در پیدا کردن گزینه بهتر کمک کنید.

مهم‌ترین ویژگی‌های مشاور املاک

خوش‌نام بودن

یک مشاور املاک حرفه‌ای باید به نحوی رفتار کند و کار خود را انجام دهد که مشتریان از او رضایت کامل داشته باشند و بین آن‌ها از شهرت و محبوبیت خوب برخوردار باشد. در حرفه مشاور املاک اعتماد داشتن از اهمیت زیادی برخوردار است و در صورت داشتن اعتماد معاملات زیادی انجام خواهد گرفت. برای نشان دادن حسن نیت می‌توان مراجعه‌کنندگان جدید را به مشتری‌های سابق ارجاع داد تا اعتماد آن‌ها جلب شود.

در این حرفه داشتن تجربه و رضایت مشتری از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. در صورتی که در این راه تازه‌کار هستید پیشنهاد می‌شود در کنار افراد خبره و ماهر برای مدت زمان کوتاهی کار کنید و مشاوره‌های لازم را از آن‌ها دریافت کنید. توجه کنید که به‌روز بودن و رعایت موارد بالا باعث می‌شود در شغل مشاوره املاک بهترین عملکرد را داشته باشید و به عنوان یک مشاور املاک موفق به حرفه خود ادامه دهید.

خدمات مشاور املاک

خدمات مشاور املاک

  • ارائه خدمات مشاوره
  • تنظیم یک فهرست و ارائه آن به مشتری
  • مقایسه و بررسی املاک زیاد
  • داشتن همکاری کامل با فروشنده برای قیمت‌گذاری ملک بر اساس ارزش واقعی آن
  • بازبینی قیمت‌های نهایی
  • بررسی جزئیات ملک

آموزش‌های زیر به شما کمک می‌کند!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همین حالا شانس خود را امتحان کنید!

گردونه را بچرخون
مهمترین راز موفقیت مدیران و صاحبان جواز املاک بزرگ ایران؟

چگونه بدون حضور خودمان مشاوران‌مان، بهترین عملکرد را داشته باشند؟

قیمت محصول رایگان

اطلاعات شما نزد آکادمی شزوما محفوظ است و صرفا برای اطلاع رسانی‌ استفاده می‌شود
دست نگه دارید...
یک پیشنهاد ویژه برای شما داریم.
محتویات این دوره را به صورت آنلاین و با قیمت کمتر مشاهده کنید.
مهمترین راز موفقیت مدیران و صاحبان جواز املاک بزرگ ایران؟

چگونه بدون حضور خودمان، مشاوران‌مان بهترین عملکرد را داشته باشند؟

قیمت محصول رایگان، به مدت محدود

اطلاعات شما نزد آکادمی شزوما محفوظ است و صرفا برای اطلاع رسانی‌ استفاده می‌شود
پادکست سریالی دیجیتال مارکتینگ املاک
برشی از دوره دیجیتال مارکتینگ املاک
برای شرکت در این دوره به صورت رایگان، اطلاعات خود را در فرم زیر وارد نمایید.
دست نگه دارید...
یک پیشنهاد ویژه برای شما داریم.
به شما پیشنهاد می‌کنیم دوره دیجیتال مارکتینگ املاک را مشاهده کنید.
دست نگه دارید...
یک پیشنهاد ویژه برای شما داریم.
به شما پیشنهاد می‌کنیم دوره وبیناری آموزش مشاوران املاک حرفه‌ای را مشاهده کنید.
SUBSCRIBE TO NEWSLETTER
Turpis dis amet adipiscing hac montes odio ac velit? Porta, non rhoncus vut, vel, et adipiscing magna pulvinar adipiscing est adipiscing urna. Dignissim rhoncus scelerisque pulvinar?
SUBSCRIBE TO NEWSLETTER
Turpis dis amet adipiscing hac montes odio ac velit? Porta, non rhoncus vut, vel, et adipiscing magna pulvinar adipiscing est adipiscing urna. Dignissim rhoncus scelerisque pulvinar?