ویژگی‌ها و آیتم‌های فرم استخدام مشاور املاک

زمان مطالعه: 5 دقیقه

یکی از انواع قراردادهای کاری قرارداد فرم استخدام مشاور املاک است که محتوای اصلی آن توانایی اشتغال در کار مشاوره خریدوفروش املاک، مسکن، زمین و مغازه می‌باشد.

در گذشته عموم مردم تصور می‌کردند که مشاور املاک یک واسطه غیرمفید است و حضور این فرد در معاملات قابل حذف شدن است اما با گذشت زمان اهمیت مشاور املاک بیشتر مشخص شد. اهمیت این قشر امروزه تا حدی است که کارگزاران و قرارداد کارگزاری ملک مطرح شده است.

یک مشاور املاک با ارائه راهنمایی‌های لازم در زمان مناسب می‌تواند مالکان و خریداران را به راه درست هدایت کند. مشاوران املاک علاوه بر خریدوفروش برای تنظیم قرارداد اجاره نیروی قوی محسوب می‌شوند. این قراردادها سالانه بین موجر و مستأجر امضا می‌شود.

در زمان گذشته مشاور املاک به تنهایی به فعالیت‌های خود مشغول بود اما امروزه بنگاه‌های املاک به شکل گسترده‌تر به فعالیت خود ادامه می‌دهند و مناطق بیشتری را تحت پوشش قرار داده‌اند. رشد بنگاه‌های املاک اهمیت استخدام نیروی مشاور املاک را نیز افزایش داد.

بنگاه‌های املاک همواره به دنبال مشاوران فعال و خلاق هستند تا تعاملات اجتماعی قوی، آداب معاشرت خوب، فن بیان مناسب و دانش زمینه‌ای مفیدی داشته باشند. در عصر حاضر ارتباط کاری بین مشاور املاک و بنگاه املاک از طریق فرم قرارداد استخدام مشاور املاک برقرار می‌شود.

مهم‌ترین ویژگی‌های فرم استخدام مشاور املاک

مهم‌ترین ویژگی‌های فرم استخدام مشاور املاک

قرارداد کار به عنوان مشاور املاک به گونه‌ای است که یک قرارداد بین بنگاه املاک به عنوان کارفرما و مشاور املاک تنظیم می‌شود. متن قراردادهای استخدام بهترین مشاور املاک اساساً با توجه به قانون کار تنظیم می‌شوند از این رو از قوانین کار به خوبی پیروی می‌کنند.

با توجه به این قراردادها شخص به استخدام بنگاه املاک در می‌آید و تمام فعالیت‌هایش را باید زیر نظر بنگاه املاک مربوطه انجام دهد. بنگاه نیز مسئولیت نظارت و بررسی را بر عهده دارد. در صورتی که از یکی از مشاوران املاک خطایی سر بزند بنگاه به عنوان کارفرما و مسئول باید پاسخگو باشد. بنگاه‌ها می‌توانند در متون قرارداد این مسئولیت را به راحتی از خود سلب کنند.

ویژگی‌های فرم استخدام مشاور املاک از دید قانون

نمونه قرارداد استخدام مشاور املاک با توجه به قانون کار تنظیم می‌شود و به طور کلی می‌توان گفت فرم استخدام مشاور املاک نوعی قرارداد موقت محسوب می‌شود. بر اساس ماه 7 قانون کار قرارداد کار به این صورت تعریف شده است:

به طور کلی می‌توان گفت قرارداد استخدام مشاور املاک یک قرارداد کتبی و یا شفاهی است که به موجب آن کارگر در قبال کاری که برای مدت زمان موقت و یا غیرموقت برای کارفرما انجام می‌دهد حق‌السعی دریافت می‌کند.

بر اساس این تعریف قرارداد بین کارفرما و کارگر تنظیم می‌شود. در این قرارداد کارفرما همان بنگاه املاک می‌باشد و مشاور املاک در اصطلاح کارگر نامیده می‌شود. در ماده‌های 2 و 3 قانون کار به تعریف کارفرما و کارگر پرداخته است:

بر اساس ماده 2 قانون کار کارگر به کسی گفته می‌شود که به هر عنوان در قبال دریافت حق‌السعی از جمله مزد، حقوق، سهم سود و دیگر مزایا به درخواست کارفرما به فعالیتی مشغول است.

بر اساس ماده 3 قانون کار نیز به شخص حقیقی یا حقوقی کارفرما گفته می‌شود. کارگران و پرسنل برای انجام کار مشخص و یا قرارداد استخدامی توسط کارفرما به کار گرفته می‌شوند و با توجه به میزان زحمت و کاری که انجام می‌دهند حقوق دریافت می‌کنند.

برای نوشتن نمونه قرارداد استخدام مشاور املاک باید در رابطه با ویژگی‌ها و آیتم‌های موجود در فرم استخدام مشاور املاک آگاهی داشته باشید. در ادامه قصد داریم تا ویژگی‌ها و آیتم‌های استخدام مشاور املاک را به طور مختصر مورد بررسی قرار دهیم. برای آشنایی بیشتر با نمونه فرم استخدام مشاور املاک تا انتها ما را همراهی کنید.

نوع فرم استخدام مشاور املاک باید تعیین شود

نوع فرم استخدام مشاور املاک باید تعیین شود

فرم قرارداد استخدام مشاور املاک دارای انواع مختلفی می‌باشد که از آن جمله می‌توان به قرارداد دائم، قرارداد کار موقت و قرارداد کار معین اشاره شود. بنگاه املاک قبل از ثبت قرارداد نهایی ممکن است از فرم استخدام مشاور املاک به صورت آزمایشی و یا آموزشی استفاده کند.

موضوع قرارداد

بدون شک موضوع قرارداد استخدام مشاور املاک جذب نیرو برای بنگاه می‌باشد. باید در فرم استخدام مشاور املاک به این موضوع اشاره شود که زمینه فعالیت مشاور املاک چیست و در چه زمینه‌هایی قصد دارد فعالیت کند. در متن قرارداد کاری مشاور املاک باید به صورت واضح و روشن وظایف، مسئولیت‌ها و تعهدات مشاور املاک توسط بنگاه املاک پرداخته شود. در این بخش مشخص خواهد شد که مشاور املاک در کدام یک از زمینه‌های خرید، فروش و یا اجاره می‌تواند فعالیت کند.

مدت قرارداد

در صورت استخدام مشاور املاک به صورت دائم نسبت به بنگاه تعهد بلند مدت خواهد داشت و باید برای مدت مشخص برای بنگاه املاک کار کند. اما در صورتی که قرارداد کاری موقت باشد باید در فرم استخدام مشاور املاک تاریخ دقیق شروع و پایان قرارداد کاری ذکر شود. در صورتی که مدت قرارداد نوشته نشود قرارداد کاری به صورت دائم محسوب خواهد شد.

مشخص شدن ساعات کاری در فرم استخدام مشاور املاک

بر اساس قانون کار اداره کار میزان ساعت کاری در شبانه‌روز را 7 ساعت و 20 دقیقه مشخص ساخته است. در صورتی که مشاور املاک بیش از این کار کند اضافه کار محسوب خواهد شد و حق‌الزحمه جداگانه باید پرداخت شود.

در صورتی که میزان فعالیت مشاور املاک از این ساعت مشخص نیز کمتر باشد به صورت کار پاره‌وقت برای شما محسوب خواهد شد و مشاور املاک از تمامی مزایا و حقوق قرارداد به صورت دائم برخوردار نخواهد بود.

ذکر تعهدات و وظایف مشاور املاک در فرم استخدام مشاور املاک

ذکر تعهدات و وظایف مشاور املاک در فرم استخدام مشاور املاک

  • یک مشاور املاک باید با دیگر پرسنل و مراجعه‌کنندگان آداب و معاشرت خوبی داشته باشد.
  • مشاور املاک باید قادر به حفظ روحیه تیمی خود باشد و با دیگر مشاوران به منظور دستیابی به اهداف بنگاه همکاری کامل داشته باشد.
  • مشاور املاک باید بر اساس حیطه کاری خود فهرست مناسبی برای ارائه به مراجعه‌کنندگان داشته باشد.
  • یک مشاور املاک حرفه‌ای باید به صورت پیوسته و مداوم املاک را با یکدیگر مقایسه کند و از بازار بررسی دقیق داشته باشد.
  • یک مشاور املاک حرفه‌ای و موفق برای بازدید و بازرسی ابعاد زمین و تأسیسات خانه و غیره باید به صورت حضوری مراجعه کند.

یکی دیگر از مواردی که باید در فرم استخدام کارفرما ذکر شود حق بیمه تأمین اجتماعی است. به طور کلی کارفرما موظف است کارگر را نزد سازمان تأمین اجتماعی و دیگر دستگاه‌های بیمه‌گذار بیمه کند. البته لازم به ذکر است که در این مورد باید بین قرارداد دائم و موقت تفاوتی وجود نداشته باشد.

امیدواریم که از مطالعه این مقاله لذت برده باشید، اگر نیاز به دریافت مشاوره و راهنمایی دارید، همین حالا با کارشناسان شزوما تماس بگیرید و ار مشاوره رایگان ما استفاده کنید.


آموزش‌های زیر به شما کمک می‌کند!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مهمترین راز موفقیت مدیران و صاحبان جواز املاک بزرگ ایران؟

چگونه بدون حضور خودمان مشاوران‌مان، بهترین عملکرد را داشته باشند؟

قیمت محصول رایگان

اطلاعات شما نزد آکادمی شزوما محفوظ است و صرفا برای اطلاع رسانی‌ استفاده می‌شود
دست نگه دارید...
یک پیشنهاد ویژه برای شما داریم.
محتویات این دوره را به صورت آنلاین و با قیمت کمتر مشاهده کنید.
مهمترین راز موفقیت مدیران و صاحبان جواز املاک بزرگ ایران؟

چگونه بدون حضور خودمان، مشاوران‌مان بهترین عملکرد را داشته باشند؟

قیمت محصول رایگان، به مدت محدود

اطلاعات شما نزد آکادمی شزوما محفوظ است و صرفا برای اطلاع رسانی‌ استفاده می‌شود
پادکست سریالی دیجیتال مارکتینگ املاک
برشی از دوره دیجیتال مارکتینگ املاک
برای شرکت در این دوره به صورت رایگان، اطلاعات خود را در فرم زیر وارد نمایید.
دست نگه دارید...
یک پیشنهاد ویژه برای شما داریم.
به شما پیشنهاد می‌کنیم دوره دیجیتال مارکتینگ املاک را مشاهده کنید.
دست نگه دارید...
یک پیشنهاد ویژه برای شما داریم.
به شما پیشنهاد می‌کنیم دوره وبیناری آموزش مشاوران املاک حرفه‌ای را مشاهده کنید.
SUBSCRIBE TO NEWSLETTER
Turpis dis amet adipiscing hac montes odio ac velit? Porta, non rhoncus vut, vel, et adipiscing magna pulvinar adipiscing est adipiscing urna. Dignissim rhoncus scelerisque pulvinar?
SUBSCRIBE TO NEWSLETTER
Turpis dis amet adipiscing hac montes odio ac velit? Porta, non rhoncus vut, vel, et adipiscing magna pulvinar adipiscing est adipiscing urna. Dignissim rhoncus scelerisque pulvinar?