امنیت و حجاب در قبرس شمالی

امنیت در قبرس

آیا به پیشنهاد دوستان و آشنایان خود می‌خواهید سفری به قبرس شمالی داشته باشید و نگران امنیت خود در قبرس شمالی هستید؟ و یا اینکه می‌خواهید شرایط کاری خود را به این کشور توسعه داده و همراه با خانواده خود در قبرس شمالی زندگی خود را ادامه دهید؟ شاید هم قصد سرمایه گذاری و دریافت اقامت دائم قبرس را داشته باشید! در هر حال امنیت حاکم در قبرس مسأله بسیار مهمی برای شما خواهد بود. در این مطلب با آکادمی شزوما همراه باشید تا پیرامون امنیت در کشور قبرس شمالی، وضعیت حجاب و وضعیت اقتصادی با شما عزیزان صحبت کنیم.

اگر فرصت مطالعه ادامه مقاله را ندارید، ویدئو زیر را ببینید. در این ویدئو، استاد محمدرضا شایگان، بنیانگذار گروه سرمایه گذاری شزوما در ایران و قبرس شمالی، توضیحاتی در مورد وضعیت امنیت، فرهنگ و ارزش سرمایه گذاری در قبرس شمالی ارائه می‌دهد.


اگر نیاز به دریافت مشاوره رایگان دارید، نام و شماره تلفن خود را وارد کنید و منتظر تماس کارشناسان ما باشید.


امنیت در قبرس شمالی

زمانی که ما می‌خواهیم سفر داخلی برویم، مسلما امنیت شهر یا استان مقصد اهمیت بسیار زیادی ما خواهد داشت. اکنون فرض کنیم که شما می‌خواهید از کشور ایران به کشوری دیگر همانند قبرس شمالی بروید. حتی اگر قرار است که یک سفر کوتاه به این کشور داشته باشید، باز هم امنیت آن، مخصوصا سطح امنیت و آزادی عمل برای خانمها، برای شما و خانوادتان اهمیت بسیار زیادی دارد. تمام کسانی که به کشور ترکیه ‌می‌روند از ناامن بودن کوچه‌ها و محله‌های آن بسیار گلایه کرده و معتقد هستند به محض غروب خورشید بهتر است مسافران در کوچه پس کوچه‌های ترکیه حضور نداشته باشند چون به احتمال بسیار زیاد با دزد‌ها دست به گریبان شده و تمامی دارایی و مدارک خود را از دست می‌دهند. (پیشنهاد می کنیم مقاله‌های تجربه زندگی در قبرس شمالی و مقایسه خرید ملک در ترکیه یا قبرس را مطالعه نمایید.)

حتی در صورت مقاومت، ممکن است آسیب جانی به شما وارد گردد. اما در مورد کشور قبرس شمالی، ما به شما این اطمینان را می‌دهیم که اگر در نیمه‌های شب در سواحل دریای مدیترانه قدم بزنید هیچ خطری شما را تهدید نمی‌کند.

کشور قبرس شمالی از نظر امنیت، جزء پنج کشور اول جهان قرار گرفته است. حتی شما می‌توانید یک امتحان انجام دهید. در صورتی که وارد کشور قبرس شمالی شدید، کیف پول خود را بر روی یک نیمکت در پارک بگذارید و از از دور مراقب کیف پول خود باشید. مشاهده می‌کنید که حتی اگر افرادی بر روی نیمکت بنشینند، به هیچ عنوان دست به کیف پول نمی‌زنند. بنابراین همین مسأله باعث شده است که زندگی در قبرس شمالی به خصوص با خانواده، بسیار‌ ایده‌آل به نظر برسد. فرض کنیم که شما تصمیم می‌گیرید همسر و فرزندان خود را نیز به کشور قبرس شمالی ببرید. این مسأله برای شما بسیار مهم است که خانواده شما در امنیت کامل قرار داشته باشند و می‌خواهید مطمئن باشید که اگر همسر و دختران شما بخواهند در طول روز از خانه بیرون بیایند، به علت اینکه جز اتباع خارجی هستند خطراتی آن‌ها را تهدید نمی‌کند.

آرامش در قبرس
امنیت و آرامش در قبرس شمالی

در کشور قبرس شمالی امنیت بسیار زیادی حاکم بوده و از این بابت نگرانی وجود نخواهد داشت. حتی اگر فرزند کوچک شما بخواهد به تنهایی از خیابان عبور کند، اطمینان خواهید داشت هیچ خطری او را تهدید نمی‌کند. اگر در سطح کشور قبرس شمالی قدم بزنید، متوجه می‌شوید که چراغ راهنمایی برای آن در نظر گرفته نشده است چون مردم خود را موظف می‌دانند که به قوانین عمل کرده و در صورتی که حتی در اتوبان عابر پیاده‌ای در حال گذر باشد، طبق قوانین، خود را موظف می‌دانند که اجازه دهند عابر پیاده از خیابان عبور کند.

بنابراین همان گونه که متوجه شدید امنیت در کشور قبرس شمالی بسیار عالی بوده و شما برای زندگی، تحصیل کردن و سفر به این کشور، شرایط امینیت بسیار خوبی را تجربه خواهد کرد.

حجاب در کشور قبرس

جالب است بدانید تمام مسلمانانی که به کارگروه سرمایه گذاری شزوما مراجعه می‌کنند تا ملکی در کشور قبرس شمالی بخرند، حتماً در مورد بحث حجاب نیز از ما سؤال می‌پرسند. برای کسانی که تصمیم دارند در قبرس شمالی تحصیل کرده، یا می‌خواهند مشغول به کار شده و یا اینکه همراه با خانواده خود در آن منطقه زندگی کنند، بحث حجاب اهمیت زیادی دارد. برخلاف کشور ایران، در کشور قبرس هیچ اجباری برای حجاب وجود ندارد.

کشور قبرس شمالی دارای آزادی اجتماعی و آزادی دینی بالایی است. اگر شما در سطح شهرهای قبرس شمالی قدم بزنید متوجه می‌شوید که مساجد، کلیسا‌ها و معابد مذهبی زیاد وجود داشته و افراد در انتخاب دین بسیار آزاد هستند. وقتی آزادی در دین وجود داشته باشد، قطعا آزادی در حجاب نیز دیده می‌شود. در خیابان‌ها انواع افراد از نظر حجاب را مشاهده می‌کنیم که بدون لطمه زدن به یکدیگر، در کنار هم به خوبی زندگی می‌کنند. در واقع مردم کشور قبرس شمالی به اعتقادات همدیگر احترام می‌گذارند و به هیچ عنوان حجاب اجباری را برای مردم در نظر نمی‌گیرند. آن‌ها معتقد هستند که طبق گفته الهه عشق و شادی، باید با مهربانی در کنار هم زندگی کنند. بنابراین از نظر امنیت، اجتماعی و همچنین از نظر مذهب، به روابط پایدار انسانی و مهربانی، اهمیت زیادی می‌دهند.

رشد اقتصادی در کشور قبرس شمالی

برای تمام کسانی که می‌خواهند در کشور قبرس شمالی کار کرده و یا اینکه در این کشور ادامه تحصیل دهند، بحث اقتصاد کشور قبرس شمالی اهمیت زیادی دارد چرا که این موضع بر کیفیت زندگی مردم تأثیر می‌گذارد. در همین ابتدا این نکته را بیان کنیم که هزینه‌های زندگی در کشور قبرس شمالی پایین است. به همین دلیل است که شرایط خوبی را در برای زندگی کردن به خصوص برای افرادی که دانشجو هستند فراهم خواهد کرد. کشور قبرس شمالی آب و هوای بسیار‌ ایده‌آلی دارد. منطقه آرام با سواحل زیبا، سرسبز و خوش آب و هوا، با امنیت اجتماعی بسیار بالا، قطعاً بهترین شرایط را برای ورود توریست‌ها فراهم می‌کند. بنابراین مهمترین فاکتور‌ی که باعث بهبود وضعیت اقتصادی کشور قبرس شمالی شده است، ورود سالانه تعداد زیادی توریست و مسافر به این کشور است. در واقع همین توریست‌ها مهمترین منبع درآمد در کشور قبرس شمالی هستند.

اقتصاد در قبرس
رشد اقتصادی در کشور قبرس شمالی

از طرف دیگر بازار ملک و املاک در کشور قبرس شمالی، روز به روز بهبود پیدا کرده و همین موضوع به بهبود وضعیت اقتصادی این کشور کمک می‌کند چون سرمایه‌گذاران ترجیح می‌دهند بخشی از سرمایه خود را برای خرید ملک در منطقه‌ای هزینه کنند که سود بسیار چشمگیری برای آن‌ها به ارمغان داشته باشد. حال حاضر ایرانیان نیز به فکر سرمایه‌گذاری در زمینه ملک در کشور قبرس شمالی هستند. ما با مشتریان زیادی در آکادمی شزوما در تماس هستیم که می‌خواهند سهمی در زمینه ساخت و ساز پروژه‌های املاک در آکادمی داشته باشند.

بنابراین همین فاکتور‌ها دست به دست هم می‌دهند تا وضعیت اقتصادی کشور قبرس شمال هر روز پیشرفت چشمگیری داشته باشد.

در زمینه اقتصاد قبرس شمالی، مسأله واحد خرید و فروش اجناس و کالا‌های مورد نیاز نیز اهمیت بسیار زیادی دارد. به طور کلی واحد پول رسمی در کشور قبرس شمالی (Currency of Cyprus)، لیر ترکیه است. اما اگر تصمیم گرفته‌اید در زمینه خرید ملک در این کشور سرمایه‌گذاری کنید، باید بگوییم که خرید و فروش ملک با پوند انگلیس انجام می‌شود. بنابراین شما ضرری نخواهید کرد چون پوند انگلیس تحت تاثیر تورم قرار گرفته و همیشه اعتبار بالایی دارد. بنابراین اگر بخواهید ملک خود را بفروشید، بهترین سود نصیب شما خواهد شد. برای کسب اطلاعات بیشتر پیشنهاد می کنیم مقاله واحد پولی قبرس شمالی را مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *