بررسی قیمت مسکن در قبرس شمالی

قیمت خانه در قبرس

کشور قبرس شمالی یکی از بهترین و زیباترین کشور‌های جهان شناخته شده است که به دلیل موقعیت جغرافیایی بسیار عالی، سالانه شاهد ورود مسافران و توریست‌های زیادی به این کشور هستیم. قبرس شمالی یک کشور جزیره‌ای است که از یک طرف با کشور‌های آسیایی من جمله ایران و از طرف دیگر با کشور‌های اروپایی در ارتباط است. موقعیت جغرافیایی بسیار عالی این کشور و همچنین قیمت رو به رشد املاک، باعث شده سالانه سرمایه‌گذاران بسیاری از ایرانیان به فکر خرید مسکن در قبرس شمالی باشند. در نتیجه نکته‌ای که برای همه سرمایه‌گذاران در این زمینه اهمیت دارد، قیمت مسکن در قبرس شمالی است.

تفاوتی نمی‌کند که شما با هدف زندگی در این کشور به فکر خرید خانه در قبرس شمالی هستید و یا اینکه می‌خواهید یک سرمایه‌گذاری بلند مدت داشته باشید و خانه خریداری شده را به مسافران و توریست‌ها اجاره دهید. در این صورت سود بسیار زیادی را به دست خواهید آورد. به هر حال لازم است با قیمت مسکن در قبرس شمالی آشنایی داشته باشید. در این مطلب با ما همراه باشید تا در مورد این موضوع با شما صحبت کنیم.

 وضعیت رشد قیمت مسکن در قبرس شمالی در سال‌های گذشته

اگر شما در مورد قبرس شمالی کمی تحقیق کنید متوجه می‌شوید که این کشور هنوز جای پیشرفت دارد. قیمت املاک در کشور قبرس شمالی، بسیار عالی است و  هر سال پیشرفت چشمگیری دارد. اجازه دهید در مورد این موضوع صحبت کنیم که چرا قیمت ملک و مسکن در قبرس شمالی همچنان رو به پیشرفت بوده و در نتیجه سرمایه‌گذاران سود زیادی را در این زمینه به دست می‌آورند. از آنجایی که قبرس شمالی هنوز جمعیت کافی برای ملحق شدن به اتحادیه اروپا را ندارد، همین مسأله کافی است که از اتباع خارجی استقبال کند تا از این طریق بتواند جمعیت خود را افزایش دهد.

رشد قیمت خانه
رشد قیمت مسکن در قبرس شمالی

دولت قبرس شمالی برای اینکه بتواند افراد زیادی را جذب این کشور کند، قیمت املاک را بسیار مناسب در نظر گرفته است و همین موضوع باعث می‌شود که سرمایه‌گذاران زیادی برای خرید مسکن در قبرس شمالی ترغیب شوند. اما حتما این ذهنیت برای شما به وجود آمده است که از آنجایی که قیمت مسکن در قبرس شمالی نسبت به ایران و حتی قبرس جنوبی کمتر است، بنابراین در زمان فروش نیز ضرر خواهیم کرد. اما این گونه نیست. قیمت ملک در قبرس شمالی براساس پوند انگلیس محاسبه می‌شود و پوند تحت تأثیر تورم قرار نمی‌گیرد. بنابراین شما در زمان فروش ملک نیز ضرر نخواهید کرد.

از طرف دیگر با توجه به اینکه سالانه مسافران و سرمایه‌گذاران زیادی وارد قبرس شمالی می‌شوند تا از طریق خرید مسکن در قبرس شمالی بتوانند سود بسیار زیادی را عاید خود کنند، در نتیجه بازار ملک و مسکن در این کشور رو به پیشرفت است به گونه‌ای که شما در عرض دو سال، سودی به اندازه پنج برابر سرمایه اولیه خود را به دست خواهید آورد. بنابراین اگر شما روند قیمت ملک و مسکن در قبرس شمالی در سال‌های گذشته را مورد بررسی قرار دهید، متوجه صعود قیمت‌ها نیز خواهید شد و همین موضوع تایید ‌کننده گفته‌های ما است.

 عوامل مؤثر بر قیمت مسکن در قبرس شمالی

اگر شما به آکادمی شزوما مراجعه کنید تا بتوانید از طریق خرید ملک و مسکن در قبرس شمالی یک سرمایه‌گذاری آینده داشته باشید، متوجه تفاوت قیمت‌ها در این کشور خواهید شد. به نظر شما چه چیزی باعث تفاوت قیمت ملک در قبرس شمالی می‌شود:

  • اولین عامل، بحث منطقه‌ای است که برای خرید مسکن در قبرس شمالی انتخاب کرده‌اید. همانگونه که در کشور ایران، قیمت ملک در مناطق مختلف متنوع است، همین موضوع در قبرس شمالی نیز صدق می‌کند.
  • شما در زمان خرید ملک و مسکن در قبرس شمالی باید حتماً این موضوع را در نظر بگیرید که آیا قرار است در این خانه زندگی کنید یا نه. چون اگر بنا به زندگی در قبرس شمالی باشد، باید منطقه‌ای نزدیک به محل تحصیل و یا محل کار را انتخاب کنید و همین موضوع مجدداً بر روی قیمت تأثیر می‌گذارد.
  • عامل دیگری که تعیین‌کننده قیمت مسکن در قبرس شمالی است، متراژ خانه است. مسلما هر چه متراژ مسکن بیشتر شود، قیمت پرداختی نیز افزایش خواهد یافت.
  • نوع ساختمان انتخابی برای خرید ملک و مسکن در قبرس شمالی نیز بخش عمده‌ای از هزینه را به خود اختصاص می‌دهد. اگر شما به فکر خرید پنت هاوس هستید قطعا باید مبلغ بیشتری را پرداخت نمایید در حالی که قیمت آپارتمان‌ها بسیار کمتر است.
  • از طرف دیگر اگر به فکر خرید آپارتمان هستید، امکانات در نظر گرفته شده برای مجتمعات مسکونی نیز بر روی قیمت مسکن تأثیر می‌گذارد. به همین دلیل است که در زمان مراجعه به آکادمی شزوما برای خرید مسکن در قبرس شمالی تمامی این موارد برای شما توضیح داده خواهد شد تا بدانید قیمت اعلام شده برای مسکن در قبرس شمالی ارزش دارد یا خیر.

 مقایسه قیمت ملک در قبرس شمالی و ایران

برای آن دسته از ایرانی‌هایی که تصمیم می‌گیرند در کشوری خارجه سرمایه‌گذاری کنند، این مسأله بسیار مهم است که در کشوری خرید ملک را انجام دهند که قیمت آن کمتر از ایران باشد ولی از طرف دیگر در آینده نزدیک، سود زیادی را برای آن‌ها به ارمغان بیاورد. به همین دلیل ما تصمیم گرفتیم که مقایسه‌ای در مورد قیمت ملک در قبرس شمالی و ایران داشته باشیم. برای این منظور آکادمی شزوما نیز اطلاعات کاملی را در اختیار شما عزیزان قرار می‌دهد.

باید ابتدا توضیح دهیم که قیمت ملک در کشور ایران در استان‌های مختلف، به چه صورت تغییر می‌کند. برای مثال استان‌های بزرگ مانند تهران، شیراز و اصفهان از جمله استان‌هایی هستند که بیشترین قیمت ملک را به خود اختصاص می‌دهند. همچنین در شمال کشور، قیمت ملک روز به روز افزایش پیدا می‌کند چون موقعیت جغرافیایی مناطق شمالی کشور، بسیار عالی است و استقبال مردم برای خرید ویلا در این مناطق، باعث چشمگیر قیمت مسکن شده است.

تورم مسکن قبرس
تورم قیمت مسکن در قبرس شمالی

اکنون اجازه دهید در مورد بازار ملک در قبرس شمالی با شما عزیزان صحبت شد، کنیم. همان گونه که گفته شد، دولت این کشور از اتباع خارجی استقبال می‌کند تا با ورود خود به قبرس شمالی، جمعیت این کشور را افزایش داده و از این طریق کشور قبرس شمالی به اتحادیه اروپا ملحق شود. به خاطر همین، کشور قبرس شمالی سیاست‌هایی را در راستای ترغیب اتباع خارجی برای اقامت در این کشور در نظر گرفته است. برای مثال، کاهش قیمت املاک نسبت به کشور‌های همسایه، یکی از همین سیاست‌های موفق بوده است. اگر به عنوان یک ایرانی وارد قبرس شمالی شوید، متوجه خواهید شد که قیمت املاک در قبرس شمالی بسیار کمتر از کشور ایران است.

برای مثال اگر شما یک ویلای ساحلی در قبرس شمالی در بهترین موقعیت بخرید، نسبت به ویلا‌هایی که در شمال کشور وجود دارد، مبلغ بسیار پایین‌تری را پرداخت خواهید کرد و در عین حال در یک موقعیت جغرافیایی عالی ساکن خواهید شد. از طرف دیگر قیمت ملک در قبرس شمالی براساس پوند انگلیس محاسبه می‌شود. در واقع معاملات ملکی در قبرس شمالی براساس پوند انگلیس پیش می‌رود. از آنجایی که پوند انگلیس برخلاف تومان ایران دچار تورم نمی‌شود (Cyprus House Price Growth)، بنابراین شما ضرری را متحمل نخواهید شد. به خصوص اینکه در کشور قبرس شمالی پروژه‌های ساختمان‌سازی با اقساط بلند مدت راه‌اندازی شده است. برای مثال آکادمی شزوما چنین پروژه‌هایی را برای شما عزیزان در نظر گرفته و همچنین شما می‌توانید اقساط را خودتان تعیین کنید. پس با توجه به آنچه که گفته شد، خرید مسکن در قبرس شمالی یک سرمایه‌گذاری بسیار مطمئن، آینده‌دار و عالی برای شما عزیزان خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *