هزینه اجاره خانه در قبرس شمالی

خانه در قبرس شمالی

کشور قبرس شمالی که لقب بهشت را به خود اختصاص داده است، به عنوان یکی از بهترین کشور‌های جهان برای زندگی شناخته شده و به همین دلیل در چند سال اخیر ایرانیان زیادی تمایل به مهاجرت به این کشور دارند. اما مسأله‌ای که باید به آن توجه داشت این است که بهتر است ابتدا ما چند ماهی در این کشور زندگی کنیم تا بعد از سپری شدن چند ماه، بتوانیم تصمیم نهایی را برای اقامت همیشگی در قبرس شمالی اتخاذ کنیم. در چنین شرایطی اجاره خانه در قبرس شمالی اهمیت زیادی پیدا می‌کند. البته کسانی که برای تحصیل به این کشور سفر می‌کنند نیز به سراغ اجاره خانه خواهند رفت.

بنابراین یکی از موضوعات بسیار مهم برای این دسته از افراد، هزینه‌ اجاره خانه است. با توجه به اینکه بحث هزینه‌ها همیشه در اولویت قرار گرفته و ما نباید نسبت به آن بی‌تفاوت باشیم، بنابراین ما در این مطلب در مورد هزینه اجاره خانه در قبرس شمالی صحبت خواهیم کرد. این نکته را به خاطر بسپارید که به هیچ عنوان نباید بی‌گدار به آب بزنید. باید ابتدا تمامی جوانب را در نظر گرفته، هزینه‌ها را به صورت دقیق برآورد کنید و سپس تصمیم خود را برای زندگی یا عدم زندگی در قبرس شمالی نهایی نمایید.

شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید با همان پولی که در ایران خانه می‌خرید و آن را اجاره می‌دهید تا کمک هزینه مخارج شما باشد، می‌توانید در قبرس شمالی ملک بخرید و اجاره بسیار بیشتری دریافت کنید. در این خصوص پیشنهاد می‌کنیم ویدئو زیر را ببینید.


شرایط اجاره خانه در قبرس شمالی

قبل از اینکه به بحث شرایط خانه ‌های اجاره ‌ای در قبرس شمالی بپردازیم، لازم داریم در همین ابتدا مطلبی را برای شما عزیزان ذکر کنیم. برخی از افراد فکر می‌کنند که اگر خانه اجاره‌ ای در قبرس شمالی داشته باشند، می‌توانند شرایط اقامت را با سهولت بیشتری پیش ببرند. در صورتی که باید بگوییم شرایط کشور قبرس شمالی برای اقامت، با شرایط کشور ترکیه کاملاً متفاوت است. شما تا زمانی که یک ملک در قبرس شمالی نداشته باشید نمی‌توانید اقامت خود را همیشگی کنید. اگر شما خانه‌ای در این کشور اجاره کنید، نهایتا می‌توانید اقامت شش ماه داشته باشید که به هیچ عنوان قابل تمدید نیست. بنابراین با این ذهنیت به کشور قبرس سفر کنید.

اگر شما تصمیم گرفته‌اید که اقامت در قبرس شمالی را به دست بیاورید، باید به طرق دیگر همانند خرید ملک و یا اقامت تحصیلی اقدام نمایید. همچنین لازم است این مطلب را نیز به شما عزیزان گوشزد کنیم که سرمایه‌گذاری در زمینه خرید ملک در قبرس شالی، سود بسیار زیادی برای شما به ارمغان خواهد آورد.

کشور قبرس شمالی به دلیل محدودیت جمعیت، هنوز نتوانسته است به اتحادیه اروپا ملحق شود. بنابراین استقبال زیادی از افراد کشور‌های دیگر می‌کند تا از طریق اقامت در کشور قبرس شمالی، بتوانند آمار جمعیت این کشور را بالا برده و هر چه سریع‌تر قبرس شمالی به اتحادیه اروپا ملحق شود. بنابراین بهترین فرصت هم اکنون فراهم شده است. پیشنهاد ما این است که منطقی و عاقلانه، وارد خرید ملک در قبرس شمالی شوید زیرا ارزش املاک در این کشور روز به روز در حال افزایش است. با توضیحاتی که برای شما عزیزان ذکر کردیم، اکنون به بررسی شرایط خانه ‌های اجاره ‌ای در قبرس شمالی می‌پردازیم

برخلاف خانه‌های اجاره‌ای در ایران که هیچ وسیله‌ای در داخل آن نیست و مستأجر موظف است تمامی آنچه که نیاز دارد را تهیه کند، خوشبختانه خانه ‌های اجاره‌ ای در قبرس شمالی مجهز به وسایلی شامل مبلمان، تخت، میز ناهارخوری، تلویزیون، کولر گازی، پرده و همچنین لوازم بزرگ آشپزخانه شامل یخچال، ماشین لباسشویی، گاز فر و مایکروفر می‌باشد. در نتیجه شما تنها وسایل دم دستی و در واقع وسایل جزئی نیاز خواهید داشت. به همین دلیل شرایط خانه ‌های اجاره‌ ای در قبرس شمالی واقعا ‌ایده‌آل هستند. به خصوص اینکه حق انتخاب زیادی در این زمینه وجود دارد. شما می‌توانید خانه‌های آپارتمانی شامل خانه‌های یک خوابه، دو خوابه، سه خوابه و خانه‌های ویلایی و پنت هاوس را اجاره کنید.

هزینه اجاره خانه در قبرس شمالی چقدر است؟

مسلماً یکی از مهمترین مواردی که بر روی هزینه اجاره خانه در قبرس شمالی تأثیر می‌گذارد، نوع خانه انتخابی و البته موقعیت جغرافیایی آن است. برای مثال اگر شما خانه‌های ویلایی یا پنت هاوس را انتخاب کنید، مسلما هزینه‌ای که باید برای اجاره خانه پرداخت نمایید بیشتر خواهد بود و یا اینکه اگر شما به سراغ اجاره خانه در شهر‌ها بروید هزینه کمتری را نسبت به اجاره خانه در شهرک پرداخت خواهید کرد. بنابراین زمانی که به بنگاه‌های معاملاتی مراجعه می‌کنید تمامی این موارد برای شما توضیح داده خواهد شد. اما فراموش نکنید که باید خانه‌ای را اجاره کنید که به محل تحصیل یا محل کار شما نزدیک‌تر باشد چون در غیر این صورت هزینه بیشتری را برای رفت و آمد باید پرداخت نمایید. اما در ادامه این مطلب ما سایر عوامل مؤثر بر هزینه اجاره خانه در قبرس شمالی را توضیح خواهیم داد.

آپارتمان در ساحل قبرس شمالی
هزینه آپارتمان در قبرس شمالی و شرایط آن

هزینه آب برق گاز و شارژ خانه‌های اجاره‌ای در قبرس شمالی

بخش قابل توجهی از هزینه اجار‌ه خانه در قبرس شمالی به بحث هزینه منابع انرژی و شارژ خانه برمی‌گردد. بنابراین در مورد هر کدام از آن‌ها به طور کامل صحبت خواهیم کرد:

هزینه برق در قبرس شمالی

متأسفانه در قبرس شمالی هیچ نیروگاه برق قوی وجود ندارد به همین دلیل است که تولید برق، هزینه‌بر شده و مبلغ آن متوسط رو به بالا خواهد بود. بنابراین باید در مصرف برق صرفه‌جویی کنیم. البته خوشبختانه در چند سال اخیر شاهد راه‌اندازی پنل‌های خورشیدی برای تولید برق در قبرس شمالی هستیم که همین موضوع باعث می‌شود هزینه‌ها کاهش پیدا کند. اما به طور کلی شما برای پرداخت هزینه برق به صورت ماهانه، دو روش را در اختیار دارید. اگر شما خانه‌ای را اجاره کرده‌اید که در گروه پروژه‌های مسکونی قرار دارد، شما باید براساس اطلاعات آن پروژه، برای پرداخت هزینه برق اقدام نمایید. اما اگر شما به سراغ خانه معمولی می‌روید، کد کنترل برای شما قرائت شده و در نتیجه هزینه آن به صورت آنلاین یا حضوری پرداخت خواهد شد.

هزینه آب در قبرس شمالی

در کشور قبرس شمالی لوله کشی‌های منظم برای انتقال آب به خانه‌ها وجود دارد بنابراین شما برای پخت و پز مشکلی ندارید. اما مسأله‌ای که وجود دارد، تصفیه بودن آب است. خوشبختانه اغلب خانه ‌های اجاره ‌ای در قبرس شمالی به دستگاه تصفیه آب خانگی مجهز هستند در غیر این صورت حتماً نسبت به تهیه این دستگاه اقدام نمایید. برای پرداخت هزینه آب نیز شما می‌توانید به صورت حضوری و یا به صورت آنلاین اقدام نمایید.

هزینه گاز در قبرس شمالی

مسأله‌ای که برای همه ایرانی‌ها نگران‌کننده است، این است که در کشور قبرس شمالی لوله کشی گاز وجود ندارد. مسلماً این موضوع نگران‌کننده‌ است چون از یک سو برای پخت و پز غذا دچار محدودیت شده و از سوی دیگر در طول زمستان هوا بسیار سرد می‌شود و محدودیت بزرگی برای ما جهت راه‌اندازی وسایل گرمایشی ایجاد خواهد شد. اما جالب است بدانید که اگر سراغ مردم ساکن در قبرس بروید، نبود گاز برای آن‌ها اصلاً تعجب‌آور نخواهد بود. کشور قبرس شمالی به عنوان یکی از بهترین کشور‌ها شناخته شده است که ۳۲۰ روز آن آفتابی است پس لزومی ندارد شما در این بازه زمانی از بخاری استفاده کنید.

در بقیه ایام سال که هوا کمی سرد می‌شود، بخاری برقی یا اسپلیت‌های گرمایی می‌تواند به خوبی گرمایش ساختمان را تامین کند. همچنین در کشور قبرس شمالی خانه‌های اجاره‌ای مجهز به گاز‌های برقی هستند بنابراین برای پخت غذا نیز مشکلی ندارید. همچنین می‌توانید از کپسول‌های گاز برای پخت غذا نیز استفاده کنید.

هزینه اینترنت در قبرس شمالی

در دنیای امروز، اینترنت یکی از مهم‌ترین ملزومات برای زندگی است. به خصوص زمانی که ما از خانواده‌های خود جدا می‌شویم، باید هر روز با آن‌ها در ارتباط باشیم که نگرانی از بابت شرایط زندگی ما نداشته باشند. در این زمان است که اینترنت اهمیت زیادی پیدا می‌کند. تمامی خانه ‌های اجاره‌ ای در قبرس شمالی مجهز به اینترنت وایرلس هستند اما هزینه آن براساس نوع طرحی که انتخاب می‌کنید و در نتیجه میزان سرعت آن، متفاوت خواهد بود.

هزینه شارژ ساختمان برای خانه‌های اجاره‌ای در قبرس شمالی

در قبرس شمالی نیز همانند کشور ایران، باید بحث شارژ ساختمان را نیز به عنوان هزینه خانه ‌های اجاره ‌ای در قبرس شمالی در نظر بگیرید. اگر شما در یک آپارتمان زندگی می‌کنید، شارژ ماهانه شامل تعمیرات پمپ آب و آسانسور، نظافت، نگهداری از وسایل، امکانات رفاهی و تفریحی در ساختمان، بخشی از هزینه اجاره خانه در قبرس شمالی خواهد بود. مبلغ نهایی شارژ ساختمان در خانه‌ های اجاره ‌ای قبرس شمالی، براساس میزان امکاناتی که در ساختمان وجود دارد متفاوت خواهد بود. برای مثال در شهرک‌ها، امکانات رفاهی بیشتری در اختیار مردم قرار می‌گیرد. بنابراین هزینه شارژ افزایش پیدا می‌کند. شرایط پرداخت شارژ نیز توسط مدیر ساختمان تعیین خواهد شد. ممکن است از شما بخواهند که مبلغ را به صورت ماهانه پرداخت کنید ولی در برخی موارد دیده شده است که مستأجر باید هزینه شارژ یکسال ساختمان را زودتر پرداخت نماید.

آپارتمان در قبرس شمالی
هزینه اجاره آپارتمان در قبرس شمالی

تنظیم اجاره نامه در قبرس شمالی

در پایان این مطلب لازم می‌دانیم در مورد بحث اجاره نامه خانه‌ها در قبرس شمالی صحبت کنیم. همان گونه که گفته شد، خانه‌های اجاره‌ای به چند دسته شامل خانه‌های ویلایی، پنت هاوس و خانه‌های آپارتمانی تقسیم‌ می‌شوند. زمان تنظیم اجاره نامه حتماً باید نکاتی را در نظر بگیرید تا در طول مدت زمانی که در این خانه اقامت دارید، مشکلی با صاحب خانه پیدا نکنید:

  • همانگونه که در ابتدای مطلب ذکر کردیم، خانه ‌های اجاره ‌ای در قبرس شمالی مجهز به امکانات ضروری و مهم همانند مبلمان، تخت، میز ناهارخوری و وسایل بزرگ آشپزخانه هستند. بنابراین قبل از اینکه اجاره‌نامه را امضا کنید، به ساختمان بروید و تمامی اقلامی که در داخل اجاره‌نامه ذکر شده است را کنترل نمایید. همچنین باید از سلامت آن‌ها مطمئن شوید تا در صورتی که عیبی دارد، سریعاً موضوع را به صاحبخانه اطلاع دهید چون ممکن است که خرابی به گردن شما افتاده و مجبور باشید هزینه‌ای را پرداخت نمایید.
  • نحوه پرداخت اجاره بها در قبرس شمالی با ایران کاملاً متفاوت است. در کشور ایران، مبلغ به صورت ماهانه به حساب صاحب‌خانه واریز می‌شود اما در قبرس شمالی باید اجاره آپارتمان را به صورت یکجا و در زمان عقد قرارداد پرداخت نمایید.
  • اما برتری اجاره خانه در قبرس شمالی نسبت به ایران این است که نیازی به پیش پرداخت نخواهد بود به دلیل اینکه شما باید تمامی هزینه‌ها را به صورت یکجا پرداخت کنید. بنابراین هیچ هزینه‌ای به عنوان رهن و پیش پرداخت از شما گرفته نمی‌شود. البته همین موضوع باعث می‌شود که مبلغ اجاره کمی افزایش پیدا کند. توجه داشته باشید که در زمان ورود به ساختمان تمامی قسمت‌ها حتی نمای ساختمان با دقت کنترل نمایید و در صورتی که کوچکترین عیبی را در آن مشاهده کرده‌اید، به صاحب‌خانه اطلاع دهید تا شما به دردسر نیافتید.
  • بهتر است به جای اینکه سریعاً به حرف صاحب‌خانه اعتماد کنید، قبل از هر چیز به سراغ چند مشاور املاک معتمد و شناخته شده بروید و در مورد قیمت اجاره خانه در قبرس شمالی سؤال کنید چون گاهی اوقات برخی از صاحبان املاک مبلغی مدنظر خود را ارائه می‌کنند بدون اینکه توجهی به نرخ بازار داشته باشند. اگر شما آگاهی کامل در این زمینه داشته باشید، می‌توانید متوجه تفاوت قیمت پیشنهادی صاحب‌خانه و قیت واقعی شوید.
  • مطلبی که در ابتدای این مقاله در مورد آن صحبت کردیم، بحث تاثیرموقعیت جغرافیایی بر هزینه اجاره خانه در قبرس شمالی است که مسلماً این مسأله بخش عمده‌ای از هزینه‌ها را به خود اختصاص می‌دهد. در این زمینه نیز باید تحقیقات کافی انجام دهید تا دقیقاً بدانید کدام یک از موقعیت‌های جغرافیایی قبرس شمالی به عنوان مناطق گرانقیمت شناخته شده‌اند تا در صورتی که نیازی به زندگی در این مناطق نیست، به سراغ خانه‌هایی بروید که هزینه کمتری برای شما خواهند داشت. اما در هر صورت بحث نزدیک بودن خانه به محل تحصیل و کار را حتماً در نظر بگیرید تا مجبور نباشید هزینه زیادی برای رفت و آمد صرف کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *