تفریحات لذت بخش در قبرس شمالی

تفریح در قبرس شمالی

زمانی که می‌خواهیم به یک منطقه جدید در کشور خود سفر کنیم و یا وقتی قرار است به مسافرت خارجه برویم، به هر حال قبل از آغاز سفر باید با امکانات گردشگری و تفریحات مقصد آشنا شویم تا با یک برنامه منظم، بتوانیم از زمان خود بهترین استفاده را داشته و از سفر لذت ببریم. در صورتی که می‌خواهید به کشور قبرس شمالی بروید، ما در این مطلب تفریحات قبرس شمالی را برای شما عزیزان توضیح خواهیم داد.

معرفی تفریحات و امکانات گردشگری قبرس شمالی

کشور قبرس شمالی، به عنوان یکی از زیباترین کشور‌های جهان شناخته شده است که به دلیل وضعیت آب و هوایی و همچنین سرسبز بودن تمامی مناطق، به بهشت زمین معروف است. این کشور سالانه پذیرای توریست‌ها و مسافران بسیار زیاد به خصوص در فصل بهار و همچنین پاییز است. در این فصول، آب و هوا قبرس شمالی بسیار عالی‌تر شده و همچنین فضای سبز و طبیعت آن واقعاً چشم‌نواز می‌گردد به گونه‌ای که هر تماشاگری را مجذوب خود می‌کند. به همین دلیل است که ایرانیان زیادی نیز تصمیم می‌گیرند در فصل مناسب، به کشور قبرس شمالی بروند. اگر شما تصمیم گرفته‌اید که یک مسافرت کوتاه مدت به این کشور داشته باشید، بد نیست با جاذبه‌های توریستی قبرس شمالی آشنا شوید:

– تماشای ساحل لاکپشت‌ها

یکی از زیباترین مناظر در کشور قبرس شمالی، ساحلی است که پر از لاکپشت‌های کوچک بوده و رژه آن‌ها بر روی ماسه‌های کنار ساحل، واقعاً منظره زیبایی را ایجاد می‌کند. جالب است بدانید که اغلب مسافران زمانی که به ساحل لاکپشت‌ها می‌رسند، دوربین به دست مشغول عکس گرفتن هستند. تماشای حرکت منظم لاکپشت‌ها، واقعاً زیباترین منظره‌ای است که هر فردی را مجذوب خود می‌کند و جالب است بدانید اغلب مسافران ساعت‌ها در دوردست نشسته و این لاکپشت‌ها را مشاهده می‌کنند.

–  تماشای پرندگان بومی در قبرس شمالی

یکی از بهترین تفریحات قبرس شمالی، تماشای پرواز پرندگان بومی است. به طور کلی قبرس شمالی به دلیل شرایط آب و هوایی مطبوعی که دارد، از اکوسیستم بسیار زیبا و متنوعی برخوردار است. اگر شما در مسیر‌های گردشگری پیاده‌روی کنید و یا اینکه مشغول دوچرخه سواری باشید، قطعاً پرواز پرندگان بومی، یک منظره بسیار زیبا را برای شما به ارمغان می‌آورد.

– غواصی در سواحل مرجانی

اگر شما به تفریحات آبی علاقه دارید، پیشنهاد می‌کنیم حتماً غواصی در سواحل مرجانی قبرس شمالی را از دست ندهید. برای کسانی که اهل شنا کردن به خصوص در عمق هستند، دیدن دنیای زیر آب در جزیره قبرس شمالی یک فرصت بسیار طلایی برای کشف دنیای بسیار  مرموز و البته تاریخی است. شما در اعماق جزیره قبرس شمالی می‌توانید یک دنیای بسیار مجزا از دنیای آبی سایر مناطق جهان را مشاهده کنید.

پارک آبی قبرس
تفریحات آبی و امکانات رفاهی قبرس شمالی

 

– قایقرانی در دریای مدیترانه

قطعاً یکی از بهترین تفریحات در قبرس شمالی، قایقرانی است. تصور کنیم که شما به یک منطقه جزیره‌ای رفته‌اید ولی به سراغ قایقرانی نمی‌روید. واقعاً اشتباه محض است چرا که سواحل دریای مدیترانه شرایط آب و هوایی بسیار ‌ایده‌آلی دارد و شما با قایقرانی می‌توانید از انواع غار‌های سنگی و خلیج‌های زیبایی که در این جزیره وجود دارند،  حتی سواحل مرجانی، دیدن کرده و ساعت‌ها بر روی آبی شفاف معلق بمانید.

– بازدید از شهرهای تاریخی قبرس شمالی

در بین تفریحات کشور قبرس شمالی، نباید بازدید از شهر‌های تاریخی کشور را فراموش کنید. شما به هر کدام از شهر‌های قبرس شمالی که وارد شوید، ردپایی از تاریخ را خواهید دید که با بررسی هر کدام از بنا‌های تاریخی، متوجه می‌شوید قدمت این بنا‌ها دقیقاً به چه دوره‌ای بازمی‌گردد. حتی می‌توانید تشخیص دهید که این شهر در زمان‌های گذشته، تحت تصرف کدام یک از امپراتوری‌ها و حکومت‌ها قرار داشته است. در کنار آثار تاریخی، کلیسا‌های بسیار زیبایی در شهر‌های مختلف کشور قبرس شمالی وجود دارد که دیدن آن‌ها خالی از لطف نیست. حتی برخی از کلیسا‌ها در ارتفاع قرار گرفته‌اند و وقتی شما به آن‌ها وارد می‌شوید، می‌توانید بر سطح شهر اشراف داشته باشید.

بهتر است مقاله مربوط به بهترین شهر‌های قبرس شمالی را با دقت مطالعه کنید چرا که ما در آن مقاله به طور مفصل در مورد هر کدام شهر‌ها و آثار باستانی و آثار تاریخی آن‌ها صحبت کرده‌ایم. وقتی که بدانید در هر کدام از شهر‌های قبرس شمالی دقیقاً چه بنا‌هایی قرار دارد، برای سفر خود برنامه‌ریزی می‌کنید تا بتوانید در کنار بقیه تفریحات در قبرس شمالی حتماً بازدیدی از ابنیه تاریخی نیز داشته باشید.

– تفریحات ورزشی در قبرس شمالی

همه ما وقتی وارد یک فضای بسیار سرسبز و خوش آب و هوا که شبیه بهشت است می‌شویم، به فکر تفریحات ورزشی نیز خواهیم بود. برای مثال همانگونه که گفتیم، قایقرانی در سواحل دریای مدیترانه‌ای قطعاً یکی از بهترین و لذت‌بخش‌ترین تفریحات و گردشگری‌ها در قبرس شمالی شناخته شده است. اما این تمام ماجرا نیست. شرایط آب و هوایی قبرس شمالی و پارک‌های بسیار زیادی که در آن بنا شده است، این امکان را برای شما فراهم می‌کند که بتوانید ورزش‌های دیگر شامل اسب سواری، گلف، بولینگ، پرش از ارتفاع و …را انجام دهید. قطعاً ورزش کردن در چنین شرایط آب و هوایی، واقعاً بهترین تفریح برای شما خواهد بود.

– رفتن به فستیوال‌ها

اگر شما زمانی به کشور قبرس شمالی سفر می‌کنید که فستیوال‌ها در حال برگزاری هستند، حتماً در آن‌ها حضور پیدا کنید چون قطعاً به شما خوش خواهد گذشت. در این فستیوال‌ها مردم کشور قبرس شمالی مراسم آیینی خود را برگزار می‌کنند. ولی جالب است بدانید که  گروه‌های مختلفی از اتباع خارجی نیز آیین‌های کشور زادگاه خود را در فستیوال‌های کشور قبرس شمالی اجرا می‌کنند. کشور قبرس شمالی علی‌رغم اینکه به شدت بر روی فرهنگ خود متعصب است، اما از فرهنگ کشور‌های دیگر نیز استقبال می‌کند. شما در این فستیوال‌ها و جشنواره‌ها می‌توانید آثار هنری کشور‌های دیگر را نیز مشاهده کنید. جالب است بدانید اغلب ایرانی‌هایی که به کشور قبرس شمالی ‌می‌روند ادعا می‌کنند که در فستیوال‌ها و جشنواره‌های این کشور، ردپایی از هنر و فرهنگ کشور ایران نیز دیده می‌شود.

تفریحات شبانه در قبرس شمالی

قطعاً برای مسافرانی که به کشور قبرس شمالی سفر می‌کنند، بحث تفریحات شبانه در این کشور نیز اهمیت بسیار زیادی خواهد داشت. شما در طول روز می‌توانید از مناظر طبیعی بسیار زیبا در این کشور لذت ببرید و در شب به سراغ تفریحات شبانه در قبرس شمالی رفته و ساعت‌ها در کنار دوستان و خانواده خود از این تفریحات لذت ببرید. برای مسافران و توریست‌ها در قبرس شمالی، تفریحات شبانه زیر در نظر گرفته شده است:

تفریحات شبانه در قبرس
کلوپ‌های شبانه در قبرس شمالی

– بار‌های کشور قبرس شمالی

یکی از بهترین تفریحات قبرس شمالی برای کسانی که به دنبال محیطی بسیار زیبا و جذاب برای تفریحات شبانه هستند، بار‌های بسیار زیبا با امکانات کامل در شهر‌های مختلف کشور قبرس شمالی قرار دارد. بار‌ها در قبرس شمالی بسیار جذاب هستند. پخش موسیقی زنده، تنوع در انواع نوشیدنی‌ها و همچنین تنوع در انواع خوراکی‌های سرو شده، باعث می‌شود که شما در یک محیط بسیار عالی بتوانید از شنیدن موسیقی زنده و فضای دنج، لذت ببرید.

–  کلوپ‌های شبانه

معمولاً در شهر‌های مختلف قبرس شمالی، کلوپ‌های شبانه زیادی وجود دارد که یک محیط سرگرم‌کننده، مفرح و دوستانه را برای مسافران عزیز فراهم می‌کند. شما در این کلوپ‌ها می‌توانید مشغول بازی و رقصیدن شوید. خدماتی که در کلوپ‌های قبرس شمالی ارائه می‌شود، بسیار متنوع بوده و در نتیجه شما براساس سلیقه خود و افرادی که با شما در مسافرت همراه شما هستند، می‌توانید بهترین کلوپ شبانه را انتخاب نمایید.

–  موسیقی زنده در ساحل

جالب است بدانید که پخش موسیقی زنده نه تنها در بار‌ها و کلوپ‌های قبرس شمالی برقرار است بلکه در کنار سواحل کشور قبرس شمالی نیز موسیقی زنده پخش می‌شود. تصور کنید که شب در کنار سواحل نشسته‌اید و موسیقی زنده گوش می‌کنید که در کنار رقص نور در این سواحل، منظره بسیار زیبا و جذاب را برای شما ارائه می‌کند. با دیدن این صحنه در سواحل بسیار آرام با امنیت بالا، واقعاً سفری لذت‌بخش را تجربه خواهید کرد.

سخن پایانی

اگر تصمیم گرفته‌اید به کشور قبرس شمالی سفر کنید، پیشنهاد می‌کنیم یک تیم بسیار دوستانه را در کنار خود داشته باشید تا بتوانید از تمامی تفریحات قبرس شمالی لذت ببرید. البته بازدید از شهر‌های تاریخی، بنا‌های تاریخی و حتی رفتن به سراغ فروشگاه‌هایی که  انواع صنایع دستی کشور‌های مختلف جهان را ارائه می‌کنند، بخشی از تفریحات قبرس شمالی به حساب می‌آیند. حتی پیشنهاد ما این است که در صورت امکان، با تور‌های مسافرتی به کشور قبرس شمالی بروید تا لیدر‌ها، بهترین تفریحات قبرس شمالی را برای شما معرفی کرده و از سفر خود بی‌نهایت لذت ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *