جاذبه‌ های توریستی قبرس شمالی

دیدنی های قبرس

آیا شما تصمیم گرفته‌اید که به کشور قبرس شمال سفر کنیم و می‌خواهید با جاذبه‌ های توریستی قبرس شمالی آشنا شوید؟ مسلما قبل از سفر به هر منطقه‌ای باید ابتدا یک شناخت کلی از آن منطقه داشته باشید و با کمی تحقیق در اینترنت، با جاذبه‌های گردشگری آنجا آشنا شوید تا در زمان ورود به مقصد، دقیقاً بتوانید با یک برنامه‌ریزی درست، از سفر خود به بهترین شکل ممکن لذت ببرید. ما در این مطلب در مورد جاذبه ‌های گردشگری کشور قبرس شمالی با شما صحبت می‌کنیم. جالب است بدانید که آشنایی با این جاذبه‌ها حتی بر روی سرمایه‌گذاری شما در قبرس شمالی نیز تأثیر می‌گذارد چون در این صورت بهتر متوجه خواهید شد که خرید ملک در قبرس شمالی چه اندازه می‌تواند آینده درخشانی داشته باشد.

معرفی جاذبه‌ های توریستی قبرس شمالی

همین حالا، قبل از اینکه مطالعه این مقاله را شروع کنید، واژه قبرس شمالی را در اینترنت جستجو کرده و عکس‌های مربوط به این کشور را بررسی نمایید. متوجه خواهید شد که این منطقه شبیه بهشت است. یک منطقه سرسبز، با سواحل زیبا و همچنین آثار تاریخی و معماری بسیار زیبا در شهر‌های مختلف آن که توانسته است توجه مسافران و توریست‌های خارجی را به خود جذب کند. اکنون اجازه دهید با یکدیگر به طور مفصل در مورد جاذبه ‌های قبرس شمالی صحبت کنیم:

 • بندر گیرنه

یکی از زیباترین جاذبه‌ های توریستی قبرس شمالی، بندر گیرنه است که در شهر گیرنه واقع شده است. به طور کلی این شهر که یکی از بهترین شهر‌های قبرس شمالی است، به دلیل همین بندر و قلعه تاریخی که در آن قرار گرفته، شهرت زیادی داشته و افرادی که به قبرس شمالی سفر می‌کنند تمایل بسیار زیادی برای رفتن به شهر گیرنه دارند تا بتوانند از این بندر و قلعه دیدن کنند. جالب است بدانید که قلعه گیرنه از معماری ترکیبی ساخته شده است.  پشت دیوار‌های این قلعه، شما می‌توانید کلیسای سنت جورج، ساختمان پادشاهی و نمای تاریخی بسیار زیبا از کلیسا‌های کوچک را مشاهده کنید. قرار گرفتن قلعه گیرنه در کنار بندر‌ گیرنه، زیبایی آن را دو چندان کرده است.

 • ساحل لاکپشت

همین عنوان قطعاً شما را کنجکاو خواهد کرد که بدانید ساحل لاکپشت دقیقاً در کدام قسمت قبرس شمالی قرار گرفته به چه دلیل به این نام خوانده می‌شود. تقریباً تمام مردم علاقه زیادی برای رفتن به سواحل زیبا و آرام دارند. به خصوص در فصل تابستان دوست دارند در کنار ساحل‌های ماسه‌ای، ساعات زیادی را سپری کرده و از نسیم خنک دریا استفاده کنند. اما علت نامگذاری این ساحل چیست؟ تصور عموم مردم این است که این ساحل محل زندگی لاکپشت‌ها بوده و در طول سال جمعیت زیادی از لاکپشت‌ها در آن زاد و ولد می‌کنند. در صورتی که اینگونه نیست.

اگر شما در فصل تابستان به قبرس شمالی بروید، جمعیت زیادی از لاکپشت‌های سبز رنگ را مشاهده می‌کنید که در حال رفت و آمد و تخمگذاری هستند. بنابراین شما این منظره را فقط در فصل تابستان شاهد خواهید بود. تخمگذاری لاکپشت‌ها به حدی زیبا است که حتی مردم محلی قبرس شمالی هر سال در فصل تابستان به تماشای رفت و آمد و حرکت لاکپشت‌ها و تخم‌گذاری آن‌ها می‌نشیند. این حیوانات خزنده کوچک،  واقعاً یک منظره زیبایی را برای شما به ارمغان خواهند آورد.

 • کلیسای بلاپایس

در کشور قبرس شمالی کلیسا‌های بسیار زیادی وجود دارد. همانگونه که در مقالات قبلی توضیح داده‌ایم، در این کشور آزادی دین برقرار بوده و در کنار کلیسا‌ها، شما مساجد و معابد مذهبی دیگر را نیز مشاهده می‌کنیم. ولی کلیسا‌های تاریخی، بخشی از جاذبه ‌های گردشگری قبرس شمالی به حساب می‌آیند. کلیسای بلاپایس که در روستای بلاپایس واقع در ۵ کیلومتری گیرنه قرار گرفته است، مربوط به دوره پادشاه هوگ سوم بوده و در واقع یک فلسفه تاریخی را با خود به دوش می‌کشد. یک کلیسای بسیار زیبا که معماری خاص خود را داشته و به عنوان یکی از آرام‌ترین جاذبه ‌های گردشگری قبرس شمالی شناخته شده است.

کلیسای بلاپایس
کلیسای دیدنی بلاپایس
 • قلعه سنت هیلاریون

اگر در مورد جاذبه‌ های گردشگری قبرس شمالی تحقیق کنید، متوجه می‌شوید عمده زیبایی این کشور تحت تأثیر قلعه‌ها و کلیسا‌هایی است که در آن قرار گرفته‌اند. این قلعه در شهر گیرنه قرار دارد. به طور کلی شهر گیرنه یکی از شهر‌های تاریخی قبرس شمالی است چون همانگونه که تا این قسمت مقاله متوجه شدید، جاذبه‌های تاریخی بسیار زیادی در آن وجود دارد. قلعه سنت هیلاریون از سه طبقه تشکیل شده است که در طبقه بالایی، پله‌های بسیار باریک و پیچ در پیچ وجود داشته و در نهایت به برج پرینس جان و خانواده سلطنتی که در آنجا زندگی می‌کردند ختم می‌شود. به جرات می‌توان گفت یکی از زیباترین چشم‌انداز‌های گیرنه همین قلعه سنت هیلاریون  است.

 • قلعه بوفاونتو

در معرفی جاذبه‌ های توریستی کشور قبرس شمالی، باید به قلعه بوفاونتو اشاره کرد. کافی است که عکس این قلعه را ببینید تا متوجه شوید چه اندازه موقعیت بسیار عالی دارد و معماری آن نیز جذاب است. اگر شما به قبرس شمالی سفر می‌کنید واقعاً حیف است این فرصت را از دست داده و از قلعه بوفاونتو دیدن نکنید. برای کسانی که دوست دارند در حین گردش، کوهنوردی نیز داشته باشند، قلعه بوفاونتو را پیشنهاد می‌کنیم.

 • شبه جزیره کارپاس و کلیسای آندریس

برای کسانی که می‌خواهند به یک سرزمین با ساحل شنی بکر و بسیار آرام بروند تا ساعت‌ها در این سواحل به تماشای دریای مدیترانه بنشیند، شبه جزیره کارپاس را پیشنهاد می‌کنیم. در این شبه جزیره کلیسای آندریس قرار گرفته است که جزء یکی از بنا‌های تاریخی بسیار زیبا به حساب می‌آید. در واقع این شبه جزیره از یک سو به دلیل ساحل‌های شنی خود و از سوی دیگر به دلیل معماری خاص، جذابیت بسیار زیادی دارد. همچنین به دلیل بکر بودن سواحل، شما حیات وحش به خصوص الاغ‌های وحشی را در سواحل شنی جزیره کارپاس مشاهده خواهید کرد.

 • قلعه کانتارا

این قلعه که در ارتفاع ۱۱۰ متری قرار گرفته است، با هدف محافظت از کشور قبرس در برابر حمله عرب‌ها ساخته شده است. پیشنهاد ما این است که به جای شب، حتما در یک روز کاملا آفتابی به این قلعه بروید. در این صورت وقتی در بالای قلعه هستید، می‌توانید شهر فاماگوستا، شبه جزیره کارپاس و خلیج سالامیس را مشاهده کنید.

 • شهر سالامیس

به گفته باستان‌شناسان، شهر سالامیس در قرن دوازدهم قبل از میلاد ساخته شده است. اما متأسفانه از زمانی که دچار حمله عرب‌ها می‌شود، بسیاری از زیبایی‌های خود را از دست می‌دهد. با این حال همچنان اگر شما به این شهر سفر کنید، آثار تاریخی و بنا‌های رومی قدیمی را مشاهده خواهید کرد که برای کسانی که به ساختمان‌های باستان علاوه دارند، جذابیت زیادی خواهد داشت.

 • ساحل گلپسیدس

به جرأت می‌توان گفت یکی از زیباترین ساحل‌هایی که در قبرس شمالی وجود دارد، ساحل گلپسیدس  است. این ساحل به اندازه‌ای تمیز، ساکت و آرام است که وقتی در آنجا بایستید، گویی مرز بین آسمان و زمین از بین رفته و کافی است بر روی ساحل دراز بکشید تا احساس کنید ابر‌ها دقیقا در یک وجبی شما قرار گرفته‌اند. اگر برای قدم زدن در ساحل علاقه‌مند هستید، بدون اینکه وقت خود را برای پیدا کردن یک ساحل زیبا هدر دهید، سریعاً به سراغ ساحل گلپسیدس بروید.

فاماگوستا
دیدنی های شهر فاماگوستا
 • آثار باستانی در شهر فاماگوستا

همانگونه که در مقاله معرفی بهترین شهر‌های قبرس شمالی برای زندگی صحبت کردیم، فاماگوستا یکی از زیباترین شهر‌ها به حساب می‌آید. آثار باستانی در این شهر را نیز نباید فراموش کنید. برای کسانی که می‌خواهند به این کشور سفر‌ی داشته و از جاذبه‌های گردشگری آن دیدن کنند، قطعاً دیواره‌های بسیار بلند و در عین حال نازک آن، بسیار جذاب خواهند بود. اگر از یک لیدر که در زمینه تاریخی زیادی دارد کمک بگیرید، برای شما توضیح خواهد داد که هدف از ساخته این دیوار‌های بلند، دفاع از شهر در برابر حمله دشمنانی همانند عثمانی‌ها بوده است.

 • کلیسای سنت بارناباس

در بین کلیسا‌های بسیار زیادی که در قبرس شمالی وجود دارد، کلیسای سنت بارناباس به دلیل گنبد‌های سفید رنگ، همانند یک الماس می‌درخشند و باعث شده است که از کلیسا‌های دیگر، خاص‌تر و جذاب‌تر باشد. جالب است بدانید که مقبره سنت بارباروس در حین کلیسا قرار گرفته و به همین دلیل کلیسای سنت بارباروس به عنوان یکی از زیارتگاه‌های یونانی‌ها در قبرس شمالی شناخته شده است.

 • کلیسای جامع سنت نیکلاس

یکی از معروف‌ترین جاذبه‌های توریستی در شهر فاماگوستا، همین کلیسای جامع است. این کلیسا محلی برای تاجگذاری غیابی پادشاهان بوده است ولی متأسفانه بعد از حمله عثمانی‌ها، به یک مسجد تبدیل شد و اکنون تحت عنوان مسجد لالا مصطفی پاشا نیز شناخته می‌شود.

 • کلیسای جامع سنت سوفیا

این کلیسا در شهر نیکوزیا قرار داشته و یکی از بهترین سبک‌های معماری گوئتیک به حساب می‌آید. کلیسای جامع سنت سوفیا نیز در زمان حمله عثمانی‌ها به مسجد سلیمیه تبدیل می‌شود.

 • شهر باستانی سولی

در میان شهر‌هایی که در قبرس شمالی قرار دارند، شهر سولی به عنوان یکی از شهر‌های تاریخی این کشور شناخته شده است. جالب است بدانید تمام کسانی که به این شهر سفر می‌کنند این تصور را دارند که شهر سولی در دوره یخبندان به طور کامل یخ‌زده است و به همین دلیل آثار گذشته، گویی همچنان زنده هستند. زمانی که شما در کوچه پس کوچه‌های شهر سولی قدم می‌زنید ردپایی از حضور رومی‌ها را در این شهر به خوبی مشاهده خواهید کرد.

مهمترین بهترین مراکز خرید قبرس شمالی

قطعاً کسانی که برای سفر، قبرس شمالی را انتخاب می‌کنند، دوست دارند مراکز خرید این کشور را نیز بشناسند. به خصوص اگر قرار باشد چند هدیه برای عزیزان خود ببرند، مراجعه کردن به بهترین مراکز خرید قبرس شمالی اهمیت بسیار زیادی خواهد داشت. البته این موضوع تنها برای مسافرت صدق نمی‌کند. اگر قرار است شما در این کشور زندگی کنید باز هم باید مراکز خرید قبرس شمالی را بشناسید، قیمت‌ها و کیفیت کالا‌ها را با یکدیگر مورد بررسی قرار دهید و سپس براساس موقعیت محل زندگی خود، بهترین مراکز خرید قبرس شمالی را انتخاب کنید. این مراکز عبارتند از:

مرکز خرید قبرس
مراکز خرید قبرس شمالی
 • سیتی مال

سیتی مال یکی از بزرگترین مراکز خرید در قبرس شمالی است که در شهر فاماگوستا قرار گرفته و یک ساختمان ۴ طبقه است. دو طبقه از این مرکز خرید به فروشگاه‌های لوازم خانگی، دکوراسیون و حتی پوشاک اختصاص داشته و دو طبقه دیگر آن مربوط به سینما و همچنین فودکورت است.

 • مراکز خرید گیرنه

همانگونه که در این مقاله متوجه شدید گیرنه یکی از بزرگ‌ترین، جذاب‌ترین و زیباترین شهر‌های قبرس شمالی شناخته شده و به همین دلیل است که سالانه مسافران زیادی به شهر گیرنه وارد می‌شوند. وقتی شما به شهر گیرنه وارد شوید متوجه خواهید شد که مراکز خرید ‌گیرنه همانند فروشگاه‌های زنجیره‌ای در کنار یکدیگر قرار گرفته و به همین دلیل دسترسی به آن‌ها بسیار راحت است. البته جالب است بدانید که سرمایه‌گذاران زیادی برای ساخت مراکز خرید بزرگ در گیرنه دست به کار شده‌اند و قرار است که توسعه چشمگیری را در این زمینه شاهد باشیم.

 • منطقه دره بویو

این منطقه به مجموعه فروشگاه‌هایی اشاره دارد که در شهر لفکوشا قرار گرفته‌اند. این فروشگاه‌ها مجموعه‌ای از لباس‌فروشی‌ها، لوازم خانگی و رستوران‌ها هستند که تقریباً در فاصله نزدیک به یکدیگر قرار گرفته‌اند.

 • مرکز خرید اولد سیتی

یک بازارچه قدیمی در منطقه لفکوشا (Lefkosa) وجود دارد که مجموعه‌ای از مغازه‌های صنایع دستی، رستوران‌ها و سایر لوازم را به خود اختصاص داده است. جالب است بدانید در قسمت صنایع دستی، حتماً شما آثار هنری بسیار زیبای ایرانی‌ها را مشاهده خواهید کرد.

سخن پایانی

آشناییبا جاذبه‌ های توریستی قبرس شمالی نه تنها برای مسافران و توریست‌ها بلکه برای کسانی که تصمیم گرفته‌اند از طریق خرید ملک در این کشور سرمایه‌گذاری کنند، اهمیت بسیار زیادی دارد. مسلما اگر شما بدانید با خرید ملک در شهری که سالانه توریست‌های زیادی به آن وارد می‌شوند، سود بسیار زیادی را از طریق اجاره دادن به مسافران و یا فروش ملک به دست می‌آورید، قطعاً تصمیم می‌گیرد هر چه زودتر برای خرید اقدام کنید. آکادمی شزوما اما در این زمینه به شما کمک خواهد کرد. کافی است هدف خود را از خرید مشخص کنید تا کارشناسان ما در این زمینه شما را راهنمایی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *