برای سرمایه گذاری چه کشوری را غیر از ایران انتخاب کنیم؟

من محمدرضا شایگان با ۲۲ سال سابقه در زمینه مشاوره املاک و نویسنده کتاب سرمایه‌گذاری در املاک، بیش از ۴۳ کشور جهان را برای سرمایه‌گذاری در زمینه ملک مورد بررسی قرار داده و طی تحقیقات حضوری و اطلاعات به دست آمده از ایرانی‌های مقیم در آن کشور‌ها، بیش از 20 معیار استاندارد جهانی را جهت انتخاب بهترین کشور برای سرمایه‌گذاری خارج از ایران در نظر گرفته و براساس نتیجه نهایی اعلام می‌کنم که قبرس شمالی در گروه ۵ کشور برتر جهان به عنوان یکی از بهترین کشور‌ها جهت خرید ملک شناخته شده است. این مسأله واقعاً عجیب است که ما در بین بیش از ۴۳ کشور دقیقاً دست بر روی قبرس شمالی گذاشته و با اطمینان بیش از ۱۰۰ درصد اکیداً توصیه می‌کنیم اگر قصد سرمایه‌گذاری در خرید ملک در خارج از ایران را دارید حتماً به سراغ قبرس شمالی بروید. دلیل این توصیه، ویژگی‌ها و مزایای سرمایه‌گذاری در قبرس شمالی است که به اختصار برای شما توضیح خواهیم داد:

 • قیمت پایین املاک در قبرس شمالی که تقریباً یک دهم قیمت املاک در ایران بوده و نسبت به کشور‌های جهانی دیگر نیز بسیار به صرفه‌تر است. حتی قیمت املاک در قبرس شمالی یک چهارم قبرس جنوبی است.
 • کشوری با امنیت بسیار بالا که در بین پنج کشور اول جهان از نظر امنیت قرار گرفته است.
 • شرایط آب و هوایی معتدل مدیترانه‌ای که بهترین آب و هوا شناخته می‌شود.
 • نزدیکی به ایران
 • قرابت فرهنگی بسیار زیاد بین قبرس شمالی و ایران
 • شرایط بسیار عالی برای تحصیل فرزندان در مدارس و دانشگاه‌ها
 • امکان اقامت در قبرس شمالی از طریق خرید ملک
 • رشد چشمگیر قیمت ملک در قبرس شمالی به صورت سالانه
 • امکان خرید خاک قبرس و در نتیجه به دست آوردن سند مالکیت زمین
 • و…

این موارد از جمله مهمترین مزایای سرمایه‌گذاری در قبرس شمالی به حساب می‌آیند. جالب است بدانید که مجله فوربس آمریکا که به عنوان یکی از معتبرترین مجله‌های مالی و اقتصادی جهان شناخته شده است نیز قبرس شمالی را مورد بررسی قرار داده  و طبق ۸ فاکتور به این نتیجه می‌رسد که قبرس شمالی اولویت اول سرمایه‌گذاری در زمینه ملک در دنیا بوده و بهترین فرصت برای خرید ملک به حساب می‌آید. به همین دلیل است که آکادمی شزوما پروژه‌های بسیار عالی با خدمات ویژه را در قبرس شمالی شروع کرده است. اگر از این پروژه‌ها دیدن کنید مطمئن خواهید شد که سرمایه‌گذاری تضمین شده را خواهید داشت. اگر بخواهید در قبرس زندگی بکنید، انواع خانه‌های ویلایی و آپارتمانی برای شما وجود دارد که براساس میزان سرمایه می‌توانید بهترین را انتخاب کنید.در بررسی های اولیه، کدام کشورها مدنظر شما بوده که بین آن ها قبرس شمالی را انتخاب کردید؟

همانگونه که قبلا نیز بیان کرده‌ایم، ما در بررسی بهترین کشور‌ها برای سرمایه‌گذاری ملک در خارج از ایران، بیش از ۴۳ کشور را انتخاب کردیم که برای مثال می‌توان به ارمنستان، ترکیه، تاجیکستان، ازبکستان و عراق، در حاشیه خلیج فارس، دبی، کشور‌های اروپایی همانند: مجارستان، آلمان، دانمارک، هلند، سوئد، نروژ، انگلیس، اسپانیا، پرتقال و بسیاری دیگر از کشور‌ها اشاره کرد. ۲۰ معیار‌های جهانی را در نظر گرفتیم تا بتوانیم به نتیجه درست جهت سرمایه‌گذاری برای ملک در خارج از ایران برسیم. همین موضوع باعث شد ما در بین این ۴۳ کشور، کشور قبرس را به عنوان بهترین موقعیت در ایران برای مردم جهت سرمایه‌گذاری خارج از ایران پیشنهاد کنیم. چند مورد بسیار مهم است که در ادامه بیان خواهیم کرد:

 • در کشور قبرس بدون اینکه بحث پناهندگی و اسیری به میان بیاید، شما می‌توانید به راحتی وارد کشور شده و نیازی به ویزا نیاز ندارید. حتی می‌توانید در قالب تور‌های مسافرتی به قبرس شمالی برویم؛ از پروژه‌های ساختمان‌سازی دیدن کنید و در صورتی که تمایل داشتید ملکی را خریداری نمایید. اما متأسفانه در اغلب کشور‌هایی که نام بردیم برای ورود به کشور بحث پناهندگی و اسیری وجود دارد که این موضوع شرایط را برای شما سخت کرده و به خصوص اینکه عزت نفس شما را از بین می‌برد.
 • همچنین قیمت ملک در قبرس شمالی نسبت به کشور‌های نامبرده بسیار پایین‌تر بوده و حتی نسبت به قبرس جنوبی نیز یک چهارم است و این در حالی است که رشد سالانه ملک در قبرس شمالی نسبت به قبرس جنوبی و کشور‌های دیگر به صورت چشمگیری بالاتر است. یعنی شما با قیمت پایین ملکی را می‌خرید که در دو سال آینده قیمت آن چهار برابر افزایش پیدا کرده است.
 • همچنین چون جمعیت قبرس شمالی زیر یک میلیون بوده و طبق نظر نماینده سازمان ملل اگر جمعیت بالای یک میلیون نفر برسد قبرس می‌تواند به اتحادیه اروپا ملحق گردد، بنابراین هیچ محدودیتی برای نژاد و گروه خاصی از مردم نگذاشته و شما به راحتی می‌توانید در قبرس شمالی علاوه بر خرید زمین، خرید اعیان را نیز انجام دهید. یعنی اگر در یک منطقه منزلی خریداری کردید، حتی اگر این منزل خراب شود زمین به نام شما خواهد بود در صورتی که در اغلب کشور‌ها همانند ترکیه چنین شرایطی وجود ندارد.
 • نزدیک بودن قبرس شمالی به ایران و از طرف دیگر نزدیکی فرهنگی بین مردم قبرس شمالی و ایران نیز از دیگر دلایلی است که باعث شد ما قبرس شمالی را به عنوان بهترین اولویت جهت سرمایه‌گذاری املاک غیر از ایران پیشنهاد دهیم.

قبرس شمالی در چه فاصله ای از ایران هست؟

اما مسلماً در زمان سرمایه‌گذاری ما باید در مورد موقعیت جغرافیایی یک کشور اطلاعات کاملی داشته باشیم. همانگونه که گفته شد قبرس شمالی به ایران بسیار نزدیک است. در یک پرواز هوایی چهار ساعته، ۲۶۰۰ کیلومتر مسافت را طی می‌کنیم تا به قبرس شمالی برسیم. البته چون پرواز مستقیم از ایران به قبرس شمالی وجود ندارد و مسافران مجبور هستند ابتدا به ترکیه آمده و سپس به قبرس بروند، به همین دلیل ۴ ساعت پرواز زمان خواهد برد. خوشبختانه در کشور قبرس فرودگاه جدیدی در حال راه‌اندازی در پایتخت می‌باشد که این امکان را فراهم می‌کند ایرانیان با پرواز مستقیم به کشور قبرس سفر کنند. در نتیجه مدت زمان پرواز کمتر از ۳ ساعت خواهد شد. از نظر موقعیت جغرافیایی قبرس شمالی دقیقاً در قلب دریای مدیترانه قرار گرفته و از شمال به ترکیه از شرق به سوریه و لبنان از جنوب به مصر و از غرب به یونان ختم می‌شود. همانگونه که متوجه شدید قبرس شمالی مرکز تلاقی سه قاره آسیا آفریقا و اروپا به حساب می‌آید. البته این کشور بیشتر به سمت کشور‌های اروپایی قرار گرفته و به همین دلیل در حال حاضر یک کشور نیمه اروپایی شناخته می‌شود. اگر جمعیت آن به بالای یک میلیون نفر برسد طبق نظر نماینده سازمان ملل قبرس نیز یک کشور اروپایی شناخته خواهد شد.

در مجله فوربس آمریکا، قبرس شمالی چگونه توصیف شده ست؟

همانگونه که گفته شد مجله فوربس آمریکا به عنوان یکی از معتبرترین و مشهورترین مجله‌های مالی و اقتصادی در آمریکا، در آخرین مقاله خود درمورد قبرس شمالی صحبت کرده و معتقد است اولین فرصت سرمایه‌گذاری در دنیا، قبرس شمالی است.. در این مقاله نوشته شده که بین پنج کشور جهان که امنیت بسیار بالایی برای زندگی دارند، قبرس شمالی رتبه اول را به خود اختصاص داده‌ است. به جز این عامل، ۸ شاخص دیگر نیز در مجله فوربس آمریکا مورد بررسی قرار گرفته است که طبق این هشت فاکتور قبرس شمالی اولویت اول سرمایه‌گذاری در کل دنیا شناخته شده و پیشنهاد می‌گردد که مردم در سراسر جهان از این فرصت به بهترین شکل ممکن استفاده کنند. امنیت اجتماعی بسیار بالا در قبرس شمالی، وجود زیرساخت‌های بسیار متنوع برای گردشگری، وجود مردمان مهمان نواز، هزینه‌های بسیار پایین برای زندگی، داشتن سواحل جذاب و طولانی، بهترین موقعیت جغرافیایی از نظر امنیت آرامش و طبیعتی بکر و وجود غذا‌های متنوع و خوشمزه از جمله همین فاکتور‌ها هستند که در مجله فوربس آمریکا به عنوان هشت شاخص مهم جهت انتخاب یک موقعیت جغرافیایی برای زندگی معرفی شده‌اند. محققان در این مقاله معتقد هستند که قبرس ‌شمالی از این 8 فاکتور برخوردار بوده و بنابراین سرمایه‌گذاری کردن در آن به عنوان یکی از بهترین و سودمندترین روش‌های سرمایه‌گذاری شناخته شده است.

نکته دیگر که لازم می‌دانیم در مورد قبرس شمالی بیان کنیم، بحث شرایط آب و هوایی این کشور است که باعث افزایش محبوبیت آن جهت سرمایه‌گذاری ملک در خارج از کشور شده است. همانگونه که گفتیم قبرس شمالی در قلب مدیترانه قرار گرفته و آب و هوای معتدل مدیترانه‌ای دارد. کسانی که به قبرس سفر کرده باشند می‌دانند که عمده روز‌ها در قبرستان آفتابی است و این در حالی است که چنین آب و هوای ‌ایده‌آلی در کشور‌های دیگر وجود ندارد. برای مثال غالب روز‌ها در انگلستان آب و هوا ابری و بارانی بوده و اگر یک روز آفتابی شود مردم از همان یک روز برای حمام آفتاب استفاده می‌کنند. به همین دلیل است که کشور قبرس در بین اروپاییان بسیار محبوب شده است.

فرهنگ مردم کشور قبرس چطور است؟

مسلماً اگر قرار باشد ما در یک کشور دیگری زندگی کنیم، بحث نزدیک بودن فرهنگ آن کشور و از طرف دیگر وجود مردمانی بسیار آرام و قانونمند، یکی از مهمترین فاکتور‌هایی است که در انتخاب موقعیت جغرافیایی بر روی تصمیم نهایی ما تأثیر می‌گذارد. همانگونه که گفتیم کشور قبرس شمالی از نظر فرهنگی شباهت بسیار زیادی به ایران دارد. علاوه براین مسأله چند مورد دیگر را نیز بیان می‌کنیم تا بدانید مردم در این کشور با چه سبکی زندگی می‌کنند و آیا از نظر اجتماعی شما در یک محیط ‌ایده‌آل قرار می‌گیرید یا خیر:

 • برای مردم قبرس شمالی الهه‌ای به نام عشق و شادی وجود دارد که معتقد هستند طبق دستور الهه باید با شادی و مهربانی زندگی کنند. به همین دلیل است که حتی اگر شما در سطح شهر تردد می‌کنید زمانی که نگاهتان به نگاه یک شهروند قبرسی دوخته می‌شود قطعاً با یک لبخند از شما استقبال کرده و از کنار شما عبور می‌کند و همین موضوع باعث شده که زندگی سالم‌تری داشته باشند و قبرس به عنوان یک کشور امن در جهان شناخته شود.
 • اگر شما در سطح شهر تردد کنید به هیچ عنوان صدای بوق نمی‌شنوید. براساس قوانینی که در این کشور وضع شده است اگر ماشین بوق بزند جریمه خواهد شد چون بوق زدن باعث سلب آسایش می‌شود.
  در کشور قبرس شمالی شما انواع مختلفی از نژاد‌ها و مردمانی از ادیان مختلف را خواهید دید. در عین حال که مساجدی وجود داشته و در طول روز ۵ بار صدای اذان را می‌شنوید، می‌توانید وجود کلیسا‌ها و معابد را نیز در قبرس شمالی مشاهده کنید. در واقع آزادی اجتماعی در آنجا به حدی بالا است که به هیچ عنوان کسی در امور زندگی و کاری دیگران دخالت نمی‌کند.
 • اگر برای شما بسیار مهم است که همسر و دخترانتان در یک محیط امن زندگی کنند به خصوص اگر می‌خواهید فرزند دختر خود را به یک کشور امن برای تحصیلات عالی بفرستید، قبرس بهترین فرصت خواهد بود. طبق قوانین این کشور، خانم‌ها باید در امنیت بسیار بالا قرار بگیرند به همین دلیل چند قانون خاص برای آن‌ها وضع شده است. از یک سو خانواده‌ها باید زمانی که دخترشان به سن بلوغ می‌رسد یک اتاق جداگانه برای او اختصاص دهند بنابراین دولت این موضوع را پیگیری کرده و در صورتی که خانواده‌ها توان مالی برای خرید خانه‌ای با اتاق‌های زیاد را نداشته باشند به آن‌ها کمک می‌کند.
 • همچنین یک شماره سه رقمی برای خانم‌ها در نظر گرفته شده است تا وقتی مشکلی برای آن‌ها به وجود بیاید سریع با پلیس تماس گرفته و پلیس کمتر از دو دقیقه خود را به آن‌ها می‌رساند تا مشکل را برطرف کند.
 • امنیت در کشور قبرس به حدی بالا است که اگر یک خانم در دل شب در سواحل قدم بزند اطمینان خواهید داشت هیچ اتفاقی برای او نمی‌افتد.

چطور می توانیم در قبرس سرمایه گذاری کنیم؟

اجازه دهید در پاسخ به این سؤال در مورد روش اقامت در کشور قبرس صحبت کنیم. به طور کلی شما از طریق تحصیل، کار و خرید ملک می‌توانید اقامت این کشور را به دست بیاورید. به نظر شما بین این ۳ روش کدام یک بهتر و آینده‌دار‌تر خواهد بود؟ از آنجایی که شما با خرید ملک در قبرس صاحب خاک آن منطقه نیز خواهید شد و در واقع سند زمین به نام شما ثبت می‌گردد، قطعاً سرمایه‌گذاری در ملک بسیاری ایده‌آل‌تر خواهد بود. این موضوع در کشور‌هایی همانند ترکیه رعایت نمی‌شود. شما اگر خانه‌ای در ترکیه بخرید، تنها صاحب خانه هستید و زمین به شما تعلق ندارد. بنابراین وقتی شما سرمایه‌گذاری در ملک در قبرس شمالی را انجام می‌دهید با یک تیر دو نشان زده‌اید. از یک سو پس‌انداز خود را در کشوری وارد کرده‌اید که رشد سالانه قیمت املاک آن بسیار ‌ایده‌آل بوده و در دو سال سودی ۴ برابر را به همراه می‌آورد و از طرفی دیگر کاملا رایگان توانسته‌اید اقامت خود و خانواده را به دست بیاورید. در چنین شرایطی می‌توانید فرزندان خود را در بهترین مدارس و دانشگاه‌ها وارد کنید تا تحصیلات عالی را نیز طی کنند. بنابراین بهترین کار این است که شما به سراغ خرید ملک بروید. در زمینه خرید ملک در قبرس شمالی آکادمی شزوما در کنار شما قرار دارد و خدمات مشاوره و آموزش را برای شما ارائه می‌نماید. در اولین قدم ما از مشتریان خود در مورد هدف سرمایه‌گذاری در کشور قبرس و میزان پس‌اندازی که در اختیار دارند سؤال خواهیم پرسید. این امکان وجود دارد که شما یک ویلای بسیار شیک در قبرس خریداری کنید و یا به سراغ آپارتمان بروید. اما آنچه جالب است این است که قیمت ویلا‌ها در قبرس یک دهم قیمت املاک در ایران است. در واقع شما می‌توانید در منطقه آب و هوایی شبیه به شمال کشور یک ویلای بسیار عالی در قبرس شمالی خریداری کنید. آکادمی شزوما پروژه‌های متعددی را در قبرس شمالی راه‌اندازی کرده است و جالب است بدانید پروژه‌های آپارتمانی خدماتی در سطح هتل‌های ۵ ستاره را که ۹۰ درصد آن‌ها رایگان هستند برای صاحب این آپارتمان‌ها و کسانی که در این برج‌ها مشارکت می‌کنند ارائه خواهد کرد. واقعاً یک فرصت ‌ایده‌آل است. شما وارد کشوری می‌شوید که از هر نظر نسبت به کشور‌های دیگر برتر بوده و طبق مجله فوربس آمریکا اولین فرصت سرمایه‌گذاری در دنیا شناخته شده است.

شرایط و نحوه تحصیل در قبرس شمالی چگونه است؟

اغلب افرادی که برای خرید ملک در قبرس شمالی به آکادی شزوما مراجعه می‌کنند تصمیم دارند که با خانواده خود در این کشور زندگی کرده و به همین دلیل در مورد نحوه تحصیل در قبرس شمالی سؤال می‌پرسند. در پاسخ به این سؤال چند مورد بسیار مهم را بیان می‌کنیم که قطعاً تضمین‌کننده شرایط بسیار عالی تحصیل در کشور قبرس شمالی خواهد بود:

 • ابتدا با بحث مدارس شروع می‌کنیم. مدارس دولتی کشور قبرس شمالی کاملاً رایگان هستند. حتی سرویس مدرسه، لباس فرم بچه‌ها و کتاب‌های آن‌ها به صورت کاملاً رایگان در اختیار دانش‌آموزان قرار خواهد گرفت. البته اگر شما اصرار دارید که فرزندانتان در مدارس خصوصی درس بخوانند مبلغی بسیار جزئی و کمی از شما دریافت خواهد شد. ولی این مطلب را بیان کنیم که کیفیت مدارس دولتی قبرس شمالی نیز بسیار بالا است. بنابراین نیازی نیست که هزینه‌ای برای مدارس خصوصی پرداخت کنید.
 • اگر فرزند شما دوران مدرسه را در کشور ایران سپری کرده و اکنون می‌خواهد به دانشگاه برود، بدون کنکور و بدون آزمون زبان امکان ورود به دانشگاه‌های برتر جهان برای او وجود خواهد داشت. دانشگاه‌های قبرس به عنوان بهترین و باکیفیت‌ترین دانشگاه‌های معتبر جهان شناخته شده‌اند که شما در صورت تحصیل در آنجا به راحتی می‌توانید به دانشگاه‌های معتبر جهان در کشور‌های دیگر همانند کانادا و آمریکا نیز وارد شده و ادامه تحصیل دهید.
 • همانگونه که گفته شد برای ورود به دانشگاه‌های قبرس نیازی به مدرک زبان نیست چون در دانشگاه دوره‌های آموزش زبان برای دانشجویان برگزار شده و اصلا نگرانی از این بابت نخواهید داشت.

وضعیت درمان در قبرس شمالی چطور است؟

یکی از مباحث بسیار مهم که لازم می‌دانیم در مورد کشور قبرس شمالی مطرح کنیم، بحث خدمات درمانی این کشور است. جالب است بدانید برخلاف کشور ایران که حتی برای ویزیت نیز هزینه از بیمار دریافت می‌شود، در کشور قبرس شمالی معاینات به صورت کاملاً رایگان برای همه مردم انجام گرفته و برخی از خدمات درمانی همانند سی تی اسکن، ‌ام آر آی و مواردی از این قبیل در بیمارستان‌های دولتی به صورت کاملاً رایگان انجام می‌شود. این بهترین شرایط برای همه افراد است. به همین دلیل است که گفته می‌شود هزینه‌های زندگی در قبرس شمالی بسیار پایین است. شما از پرداخت مخارج اضافی برای درمان و مخارج اضافی در تحصیل فرزندان معاف شده و می‌توانید هزینه‌ها را در امور دیگری صرف کنید.

اوضاع کار در قبرس چطور است؟

عمده مشتریانی که برای خرید ملک در قبرس شمالی مراجعه می‌کنند به فکر زندگی در این کشور بوده و به همین دلیل اوضاع کسب و کار در کشور برای آن‌ها اهمیت زیادی دارد. البته برخی از سرمایه‌گذاران به دور کاری مشغول هستند. به این معنا که شرکتی را در قبرس تأسیس کرده و امور کاری آن را از ایران مدیریت می‌کنند. اما در صورتی که می‌خواهید در این کشور زندگی کنید و مایل هستید در مورد فرصت‌های شغلی در این کشور اطلاعاتی به دست بیاورید، لازم است بدانید که شغل‌هایی که با مهارت‌های فنی سر و کار دارند با استقبال زیادی مواجه شده و از نظر درآمدی، فوق‌العاده عالی هستند چون این قبیل شغل‌ها در کشور قبرس بسیار کم هستند و بنابراین تقاضای زیادی برای آن‌ها وجود دارد. خیاطی آرایشگری تعمیرات موبایل تعمیر لوازم خانگی و حتی تعمیرکار ماشین، تأسیسات و سالن‌های زیبایی از مهمترین مشاغل پرطرفدار با آینده عالی در کشور قبرس شمالی شناخته شده‌اند. جالب است بدانید که ایرانی‌ها در قبرس شمالی در این قبیل مشاغل بسیار مهارت بالایی داشته و خوش درخشیده‌اند چون کار‌هایی که مهارت فنی نیاز دارند باید با ظرأفت دست همراه باشند که چنین مهارتی را در ایرانی‌ها مشاهده خواهید کرد.

آب و هوای قبرس شمالی چگونه است؟

اگر بخواهیم در مورد شرایط آب و هوایی قبرس شمالی به صورت مفصل صحبت کنیم همانگونه که در مقالات قبلی ذکر کردیم قبرس شمالی دقیقاً در قلب مدیترانه قرار گرفته است. اگر دوران ابتدایی را به خاطر بیاورید، در درس جغرافیا زمانی که در مورد بهترین شرایط آب و هوایی صحبت می‌شد، آب و هوای معتدل مدیترانه‌ای به عنوان شرایط ‌ایده‌آل شناخته شده و درس جغرافیا به ما ثابت می‌کرد که زندگی در مناطقی که آب و هوای معتدل مدیترانه‌ای دارند واقعاً عالی است. چنین شرایطی تنها در قبرس وجود دارد و همانگونه که گفته شد قبرس در قلب مدیترانه قرار گرفته است. اما حضور آن در قلب چنین دریای عظیمی به معنای شرجی بودن هوا نیست چون در قبرس همیشه نسیم ملایمی می‌وزد که باعث می‌شود هوا رطوبت زیادی نگرفته و همیشه معتدل باشد. بیش از ۳۰۰ روز از سال در قبرس شمالی آفتابی است ولی شاید این ذهنیت برای شما به وجود بیاید که این آفتاب بسیار تند بوده و باعث سوختگی پوست می‌شود. در حالی که به این شکل نیست. آفتاب بسیار ملایمی در تمام روز‌های سال وجود داشته و شما هر زمان که بخواهید می‌توانید در کنار سواحل زیبا و طولانی حمام آفتاب بگیرید و از طبیعت بکر و ساحل آرام لذت ببرید.

قبرس شمالی از نظر مواد غذایی در چه سطحی قرار دارد؟

اجازه دهید در مورد یکی از سؤالاتی که برخی از مشتریان جهت زندگی در قبرس شمالی مطرح می‌کنند صحبتی داشته باشیم که پیرامون مواد غذایی در این کشور است. به هر حال اگر شما بخواهید در این کشور زندگی کنید باید به این موضوع توجه داشته باشید که کیفیت تولیدات غذایی در این کشور در چه سطحی است. اگر از کسانی که به قبرس شمالی سفر کرده‌اند در مورد محصولات کشاورزی شامل میوه‌ها و سبزیجات سؤال بپرسید، به شما می‌گویند که طعم سبزیجات و میوه‌ها در قبرس نسبت به ایران بسیار عالی‌تر بوده و می‌توانید طعم واقعی میوه‌ها را حس کنید. زمانی که تحقیقاتی را به عمل آوردیم مشخص شد که در قبرس شمالی کمترین میزان استفاده از کود‌های شیمیایی وجود داشته و به همین دلیل میوه‌ها و سبزی‌ها تازه‌تر هستند. در مورد گوشت حیوانات نیز به دلیل اینکه گوسفند‌ها، گاوها و حتی پرندگان در محیط طبیعی تغذیه می‌شوند و به عبارت دیگر خوراک طبیعی دارند، به همین دلیل گوشت حیوانات نیز بسیار لذیذ بوده و باز هم اگر بخواهیم با ایران مقایسه کنیم طعم فوق‌العاده‌تری دارند.

آیا امکان مهاجرت به قبرس شمالی برای بازنشستگان وجود دارد؟

در بین مشتریان که به آکادمی مهندس حقوقی شزوما برای خرید پروژه‌های قبرس شمالی مراجعه می‌کنند، افرادی هستند که بازنشسته بوده و تصمیم گرفته‌اند باقی عمر خود را در یک محیط دنج با آب و هوای بسیار عالی و شرایط زندگی امن و آزادی اجتماعی بالا سپری کنند. بارها گفته شده که قبرس در ادبیات کهن تحت عنوان بهشت شناخته شده است. این موضوع را دکتر کزازی که تحت عنوان فردوسی زمان نیز شناخته شده‌اند تأیید کرده و معتقد هستند در فارسی کهن قبرس بهشت نام داشته است. لذا بازنشستگان می‌توانند در این محیط به راحتی زندگی آرام و به دور از هیاهو و آلودگی را داشته و از زندگی در محیط بکر و طبیعی با آب و هوای معتدل مدیترانه لذت ببرند. ما در قبرس شمالی افراد سالمند زیادی را دیدیم که پا به پای جوانان ورزش می‌کنند و روحیه سرزنده‌ای دارند. به جرات می‌توان گفت اگر بازنشستگان به این کشور بروند قطعاً از نظر روحی بسیار جوان‌تر خواهند شد. زندگی کردن در چنین کشوری چیزی به غیر از آرامش و شادابی به همراه نخواهد داشت.

برای کسانی که می خواهند به این کشور بروند چه پیشنهادی دارید؟

قطعاً برای خرید ملک ما در ابتدا باید موقعیت جغرافیایی ملک را از نزدیک مشاهده کرده و مطمئن شویم که به خواسته‌های ما نزدیک است. این موضوع برای سرمایه‌گذاری ملک در خارج از ایران اهمیت بیشتری پیدا می‌کند چون ما هیچ ذهنیتی در مورد کشور‌های خارجی نداریم مگر اینکه قبلا  سفری به آن کشور داشته باشیم. به همین دلیل در کارگروه مهندسی حقوقی شزوما بخشی برای حمایت از مشتریان جهت خرید ملک در قبرس شمالی در نظر گرفته‌ایم. کسانی که می‌خواهند از این کشور دیدن کرده و در صورت تمایل ملکی را خریداری کنند، می‌توانند تحت نظر کارگروه مهندسی شزوما سفری به کشور قبرس داشته باشند. در صورتی که بعد از سفر از پروژه‌ها خریدی انجام دهند، هزینه‌های سفر برای آن‌ها کاملاً رایگان در نظر گرفته خواهد شد. در غیر این صورت هزینه بر عهده خود شماست. در طول سفر کارشناسان ما با شما همراه خواهند بود تا علاوه بر نشان دادن موقعیت جغرافیایی پروژه‌ها و ویژگی‌ها و خدمات آن‌ها، شما را با کل کشور قبرس، جا‌های دیدنی، فروشگاه‌ها، مغازه‌ها و به طور کلی فرهنگ مردم این کشور آشنا کنند. بنابراین این بهترین فرصت است که شما تحت نظر یک گروه کارشناسی کاملاً توانمند خرید خود را با ضمانت و با اطمینان کامل انجام دهید بدون اینکه نگرانی از بابت از دست رفتن سرمایه داشته باشید.

نحوه سرمایه گذاری برای ملک در قبرس شمالی به چه صورت است؟

اگر شما نیز از این قسمت از مطلب فقط به دنبال به دست آوردن اطلاعات در زمینه سرمایه‌گذاری در قبرس شمالی، آینده این سرمایه‌گذاری و مزیت‌های زندگی در این منطقه جغرافیایی بوده و اکنون به این نتیجه رسیده‌اید که سرمایه‌گذاری برای ملک در قبرس شمالی بهترین سود را در بازه زمانی کوتاه مدت به همراه دارد، اکنون باید در مورد نحوه سرمایه‌گذاری نیز اطلاعاتی داشته باشید. به طور کلی در کشور قبرس چند واحد پول، اعتبار داشته و هر کدام از آن‌ها در بخشی از فعالیت‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. برای مثال در قبرس شمالی خرید و فروش ملک با پوند انگلیس انجام می‌شود به همین دلیل است که گفته می‌شود سرمایه‌گذاری در زمینه ملک در قبرس شمالی واقع عالی است چون قیمت خرید ملک و فروش آن براساس پوند انگلیس محاسبه شده و سود کلانی را برای شما به همراه دارد. این در حالی است که برخی از کشور‌ها همانند ترکیه خرید ملک را با دلار انجام داده و در زمان فروش مجبور هستید با لیر این کار را انجام دهید. مسلماً در چنین شرایط ضرر سنگینی را متحمل خواهید شد. براساس آنچه که آکادمی شزوما در زمینه قیمت‌گذاری واحد‌های مسکونی در قبرس شمالی محاسبه کرده است، اگر قرار است یک واحد یک خوابه از پروژه‌های شزوما خریداری کنید قیمتی معادل ۶۵ تا ۷۰ هزار پوند برای شما تمام خواهد شد. واحد‌های دو خوابه بین ۷۵ تا ۸۰ هزار پوند، واحد‌های سه خوابه حدود ۹۰ هزار پوند، سوئیت استودیو حدود ۴۵ هزار پوند و خانه‌های ویلایی قیمتی بالاتر از ۲۵۰ هزار پوند دارند. این در حالی است که قیمت ویلا در قبرس شمالی یک دهم قیمت ویلا‌هایی است که در ایران خرید و فروش می‌شود.

آیا می شود در قبرس شمال ملک خرید ولی آنجا ساکن نشد؟

بعضی از کشور‌ها شرط خرید ملک در موقعیت جغرافیایی خود را سکونت همیشگی در آن ملک اعلام می‌کنند. در صورتی که چنین قانونی در قبرس شمالی وجود ندارد. حتی اگر امروز ملکی را بخرید به راحتی می‌توانید فردا آن را به فروش برسانید بدون این که محدودیتی در انتخاب نوع خریدار وجود داشته باشد. برای مثال کشور ترکیه تا سه سال اجازه فروش به شما نمی‌دهد و بعد از سه سال شما تنها می‌توانید ملک را به شرکت‌ها و افرادی بفروشید که از طرف دولت ترکیه را پیشنهاد شده است. در صورتی که چنین سختگیری‌هایی در کشور قبرس وجود ندارد و حتی شما می‌توانید ملک خود را اجازه دهید و از کشور قبرس خارج شوید. بنابراین اگر می‌خواهید ملکی در قبرس شمالی بخرید و در سفر‌های کوتاه مدت خود محدوده شخصی برای اقامت داشته باشید، هیچ محدودیتی برای شما وجود ندارد. لزومی ندارد که شما مدت زمان طولانی را در کشور قبرس زندگی کنید. زمین ملک متعلق به شما بوده و هر زمان که بخواهید می‌توانید از آن استفاده نمایید.

در بحث اجاره خانه در قبرس شمالی لازم است این نکته را بیان کنیم که اگر شما ملک خود را در فصل‌های شلوغ که میزان مسافرت به کشور قبرس شمالی زیاد است اجازه دهید، سود بسیار زیادی به دست خواهید آورد. سود حاصل از اجاره ملک به مدت یک هفته در فصل‌های شلوغ، معادل سود حاصل از اجاره ملک به مدت یک ماه در فصل‌های غیر شلوغ است. این مبلغ واقعاً چشمگیر بوده و هر کسی را وسوسه می‌کند که برای سرمایه‌گذاری در قبرس شمالی اقدام نماید. البته مسأله‌ای که لازم است به آن بپردازیم، بحث دریافت گواهی عدم سوء پیشینه برای کسانی است که می‌خواهند سرمایه‌گذاری در قبرس شمالی را انجام دهند. همانگونه که گفته شد قبرس شمالی به عنوان یکی از امن‌ترین کشور‌های جهان شناخته شده و اجازه نمی‌دهد این امنیت به راحتی از دست برود. کسانی که قرار است از کشور‌های دیگر در قبرس شمالی سکونت داشته باشند باید گواهی عدم سوء پیشینه خود را به کشور قبرس ارائه دهند.

مدت زمان دریافت اقامت در قبرس شمالی چقدر است؟

یکی از سؤالات پرتکرار در بین مشتریان برای خرید پروژه‌های شزوما در قبرس شمالی، بحث مدت زمان لازم برای دریافت اقامت است. در ابتدا اجازه دهید این موضوع را مطرح کنیم که شما می‌توانید با ویزای توریستی خود به مدت سه ماه در کشور قبرس شمالی اقامت داشته باشید و در این بازه زمانی باید کار‌های مربوط به اقامت را انجام دهید. حداکثر مدت زمانی که برای دریافت اقامت قبرس شمالی لازم است تقریباً سه هفته است. البته فراموش نکنید که این سه هفته برای کسانی است که تمام مدارک خود را به طور کامل آماده کرده‌اند. نکته لازم به ذکر این است که اگر شما از پروژه‌های ساختمانی شزوما در قبرس خرید انجام دهید، بحث دریافت اقامت برای شما به عهده کارشناسان ما خواهد بود. ما تمامی امور مربوط به اقامت شما و اعضای خانواده را انجام داده و شما می‌توانید مسئولیت کار را به کارشناسان ما بسپارید بدون اینکه نگرانی در این زمینه داشته باشید.

تورم در قبرس شمالی به چه صورت است؟

مسلماً بحث تورم یکی از موضوعات بسیار مهم برای همه مردم دنیا به حساب می‌آید و همین مسأله به شدت شرایط اقتصادی مردم هر کشور را تحت تأثیر قرار می‌دهد. مردم ایران به خوبی این موضوع را درک می‌کنند چون چندین سال است که تورم، فشار بسیار زیادی به زندگی آن‌ها وارد کرده و کسب و کار آن‌ها را به شدت تحت تأثیر قرار داده است. واحد اصلی پول در قبرس شمالی، لیر است که ارزش خود را از دست داده و به همین دلیل است که قیمت موادغذایی در قبرس شمالی تحت تأثیر تورم قرار خواهد گرفت. اما در صورتی که سرمایه‌گذاری در زمینه ملک باشد، برای خرید و فروش ملک از پوند انگلیس استفاده می‌شود که تورم به آن تعلق نمی‌گیرد. همچنین برای خرید ماشین و لوازم خانگی بزرگ نیز از پوند انگلیس استفاده خواهد شد و در این زمینه‌ها شما سود بسیار زیادی خواهید کرد. از طرف دیگر قیمت املاک در قبرس شمالی سالانه رشد چشمگیری داشته و بنابراین اگر شما امسال ملکی را در این کشور بخرید سال دیگر با سود بسیار کلان آن را خواهید فروخت. لذا حتی اگر تورم حاصل شود باز هم سرمایه شما تحت تأثیر قرار نمی‌گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *