کلاهبرداری در قبرس شمالی

کلاهبرداری در قبرس شمالی

نمی‌توان این واقعیت را انکار کرد که در تمامی مشاغل متأسفانه کلاهبرداران و شیادانی وجود دارند که از اعتماد، خواسته‌ها و نیاز‌های مردم سوءاستفاده کرده و سعی می‌کنند از این فرصت‌ها برای کسب درآمد نامشروع خود استفاده کنند. مسلماً در زمینه خرید املاک در خارج از کشور، کلاهبرداری بیشتر اتفاق می‌افتد. برای مثال با توجه به اینکه کشور قبرس شمالی به عنوان یکی از زیباترین و امن‌ترین کشور‌های جهان شناخته شده و شرایط زندگی در آن بسیاری عالی است، کلاهبرداری در قبرس شمالی نیز افزایش پیدا کرده است چون ورود به این کشور با استقبال زیادی از جانب مردم مواجه شده و در نتیجه کلاهبرداران و افراد متقلب از همین فرصت برای سودجویی خود استفاده می‌کنند.

ما به شما عزیزان حق می‌دهیم که برای خرید ملک و سرمایه‌ گذاری در قبرس شمالی نگران بحث کلاهبرداری و تخلفات باشید. به هرحال باید تمامی جوانب را رعایت کنید. با توجه به اینکه یک کلاهبرداری می‌تواند بخش قابل توجهی از سرمایه شما را از بین برده و شما را به نقطه اول زندگی بازگرداند، به همین دلیل لازم دانستیم در این مطالب در مورد کلاهبرداری در قبرس شمالی و راه‌های جلوگیری از این اتفاق با شما عزیزان صحبت کنیم.

اگر فرصت مطالعه ادامه مقاله را ندارید، ویدئو زیر را ببینید. در این ویدئو، استاد محمدرضا شایگان، بنیانگذار گروه سرمایه گذاری شزوما در ایران و قبرس شمالی، نکاتی را در مورد تضمین سرمایه گذاری در قبرس توضیح می‌دهد.


اگر نیاز به دریافت مشاوره رایگان دارید، همین حالا با شماره‌های 02146148753 یا 02146148783 تماس بگیرید. در صورت اشغال بودن تلفن‌ها یا در صورتی که خارج از ساعات اداری از سایت بازدید می‌کنید، لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس بگیرند.


آیا کلاهبرداری در قبرس شمالی گزارش شده است؟

اجازه دهید در همین ابتدا به سراغ بحث کلاهبرداری در قبرس شمالی و میزان اتفاقات رخ داده در این زمینه برویم. اگر به فکر خرید ملک در این کشور هستید، اگر می‌خواهید یک سرمایه‌گذاری سودآور در زمینه املاک در خارج از کشور داشته باشید، بهتر است سری به تبلیغاتی که در اینترنت وجود دارد بزنید. اگر شما برخی از این آگهی‌ها را با دقت مطالعه کرده باشید، متوجه خواهید شد که اطلاعات برخی از صاحبان آگهی‌ها، اصلاً کامل نیست. در واقع این افراد مشخصات خود را به صورت کاملاً سری نگه می‌دارند و تنها یک شماره تلفن تماس در اختیار کاربر قرار می‌دهند. پنهان کردن مشخصات شخصی به دو دلیل اتفاق می‌افتد:

 • از یک سو می‌خواهند کاربران را کنجکاو کنند تا تماس تلفنی را برقرار کرده و از این طریق بتواند با شیوه‌های روانشناسی، مردم را به سمت خود جذب کنند.
 • از سوی دیگر زمانی که اطلاعات کامل در آگهی‌ها نباشد، وقتی کلاهبرداری انجام گرفت، از نظر قانونی پیگیری این کلاهبرداری زمان‌بر بوده و آن‌ها از این فرصت برای جمع کردن حساب‌های بانکی خود استفاده می‌کنند.

دلالان و کلاهبردارانی که از اعتماد و سادگی مردم سوءاستفاده می‌کنند، به خوبی می‌دانند از چه طریقی وارد عمل شوند تا بتوانند اعتماد آن‌ها را به خود جلب کنند. متأسفانه این کلاهبرداران به خوبی بر روی روش‌های روانشناسی تسلط داشته و نیاز‌های مردم را می‌دانند. دقیقاً دست بر روی همین دو فاکتور می‌گذارند و مشتریان را مجذوب خود کرده و فروش تقلبی را برای آن‌ها انجام می‌دهند.

کلاهبردرای در قبرس شمالی چگونه انجام می شود؟

در ادامه، چند مورد از رایج‌ترین روش ‌های کلاهبرداری در قبرس شمالی را برای شما عزیزان توضیح خواهیم داد:

 • فروش ملک در قبرس شمالی تنها با تصویر

دلالان و متقلبان در آگهی‌های تبلیغاتی خود خانه‌های لوکس و ویلا‌های بسیار زیبا را قرار می‌دهند و ادعا می‌کنند که قیمت این املاک بسیار پایین‌تر از قیمت املاک در کشور ایران بوده و از طرف دیگر این خانه‌ها مجهز به تمامی امکانات هستند. متأسفانه برخی از مشتریان در زمان خرید املاک در قبرس شمالی، مراجعه حضوری نداشته و در نتیجه تنها از طریق تصاویر اعتماد می‌کنند. باید این واقعیت تلخ را بیان کنیم که کلاهبرداران تصاویر مربوط به آپارتمان‌ها و ویلا‌های افراد دیگر را در سایت‌ها منتشر می‌کنند تا از این طریق توجه مشتری را به خود جلب کرده و سپس با یک هویت جعلی و با اسناد تقلبی همین ملک را به مشتری می‌فروشند. زمانی که مشتری برای دریافت ملک به قبرس شمالی می‌رود، متوجه می‌شود که این ملک، مالک دیگری داشته و از نظر قانون هیچ کاری نمی‌تواند انجام دهد.

 • فروش ملک دارای مالک خصوصی

البته در برخی موارد نیز مشتریان سفر به قبرس داشته و می‌خواهند ملک خود را از نزدیک مشاهده کنند اما باز هم اگر دقت کافی نداشته باشند و تمامی جوانب را در نظر نگیرند، ممکن است در دام این کلاهبرداران گرفتار شوند. متأسفانه تا به حال آمار زیادی گزارش شده است که کلاهبرداران با صاحبان املاک دست به یکی کرده و خانه‌هایی که یک مالک خصوصی دارند را از طریق اسناد غیر رسمی و جدید، مجدداً به فروش می‌رساند.

خرید ملک در قبرس شمالی
خرید ملک در قبرس شمالی و کلاهبرداری در قبرس شمالی
 • خرید ملک و اقامت قبرس شمالی

یکی دیگر از ترفند‌های کلاهبرداری در قبرس شمالی تشویق مشتری برای خرید ملک جهت به دست آوردن اقامت آسان است. مسلماً کسانی که در قبرس شمالی یک ملک شخصی داشته باشند، بسیار راحت می‌توانند برای دریافت اقامت اقدام کنند اما این مسأله نباید شما را در دام کلاهبرداران گرفتار کند. برای مثال شاید در آگهی‌های تبلیغاتی بار‌ها این جمله را خوانده باشید که تنها با پرداخت روزی صد هزار تومان یک آپارتمان لوکس در قبرس شمالی خریده و از این طریق اقامت دائم را در مدت زمان کوتاهی به دست بیاورید. کمی به این جمله فکر کنید آیا واقعاً خرید یک ملک در خارج از کشور در منطقه‌ای که آینده درخشانی داشته و به زودی به اتحادیه اروپا ملحق خواهد شد، با روزی ۱۰۰ هزار تومان پس‌انداز ممکن است؟

متأسفانه بعضی از مردم اصلاً به محتوای تبلیغاتی نگاه نمی‌کنند و تنها فریب ظاهر این تبلیغات را خورده و سریع ترغیب می‌شوند که این مورد را پیگیری کنند. مسلماً در زمینه خرید املاک ما باید نکات زیادی را در نظر بگیریم. برای مثال واحد پول پول برای خرید و فروش ملک در قبرس شمالی چیست؟ آیا برای خرید ملک در این کشور یک پس‌انداز اولیه لازم است یا خیر؟ قیمت املاک در قبرس شمالی به چه صورت است؟ اگر ما بخواهیم یک آپارتمان پیش خرید کنیم مراحل کار به چه صورت بوده و در ابتدای کار چه مقدار هزینه را باید پرداخت کنیم؟ در صورت پیش خرید آپارتمان، اسناد چگونه واگذار خواهند شد؟

اگر شما تمامیه این موارد را کنار یکدیگر قرار داده و حتی از مشاورین املاک که در داخل ایران مشغول به کار هستند سؤال بپرسید، متوجه خواهید شد که آگهی‌های همانند پرداخت روزانه ۱۰۰ هزار تومان و یا مبلغ کمتر برای داشتن یک آپارتمان لوکس در قبرس شمالی، یک تبلیغات واهی و فریب دهنده برای جلب توجه مشتریان جهت کلاهبرداری در قبرس شمالی خواهد بود.

متأسفانه باید بگوییم که ما در آکادمی حقوقی و آموزشی شزوما بار‌ها با مشتریانی برخورد داشته‌ایم که به دلیل همین اعتماد نابجا به مراکزی که وجود حقوقی نداشته‌اند، سرمایه اولیه خود را به طور کامل از دست داده‌اند. در صورتی که ما همیشه به مشتریان پیشنهاد می‌کنیم برای انجام تمامی امور قانونی شامل خرید ملک و حتی اقامت، یک وکیل با خود داشته باشند چون وکیل می‌تواند تمامی اسناد و مدارک را با دقت بررسی کرده و اگر کوچکترین ابهامی وجود داشته باشد، به شما اطلاع خواهد داد. در این صورت از کلاهبرداری در قبرس شمالی و در نتیجه مشکلات بعد از آن در‌ امان خواهید بود.

 • شرایط کار در قبرس شمالی

و اما در نهایت لازم است این نکته را بیان کنیم که شرایط ‌ایده‌آل زندگی در قبرس شمالی نباید باعث شود که شما فریب صحبت‌های کلاهبرداران‌ را بخورید و در نتیجه سرمایه خود را به راحتی در اختیار آن‌ها قرار دهید. کلاهبرداران و شیادان سعی می‌کنند بر روی نقاط قوت زندگی در قبرس شمالی تمرکز کرده و شرایط را به گونه‌ای جلوه دهند که شما تصور کنید در این کشور زندگی بسیار زیبایی را خواهید داشت. مسلما اگر شما به این کشور سفر کنید متوجه خواهید شد که این منطقه شبیه به یک بهشت کوچک است که از نظر آب و هوایی، امنیت و روابط اجتماعی، در سطح بسیار ‌ایده‌آل قرار گرفته است.

اما شرایط کاری در کشور قبرس شمالی برای خارجی‌ها بسیار سخت است. اتباع خارجی که به کشور قبرس شمالی به مسافرت می‌کنند، برای پیدا کردن کار ابتدا باید یک کارفرما پیدا کرده و درخواستی از او دریافت نمایند. طبق قوانین قبرس شمالی کارفرمایان موظف هستند در ابتدا شرایط کاری را برای افراد مقیم در قبرس مهیا کنند و سپس به سراغ اعتبار خارجی بروند. در صورتی که کارفرما در نامه درخواست ذکر کند که برای شرایط کاری خود نتوانسته است نیروی مناسب قبرسی را پیدا کرده و در نتیجه به شما نیاز دارد، الان وقت آن می‌رسد که مجوز‌های کار را از وزارت کار این کشور دریافت کنید. لذا همانگونه که متوجه شده یک پروسه زمان‌بر خواهد بود.

متأسفانه کسانی که کلاهبرداری در قسمت شمالی را با ترفند‌های مختلف انجام دهند حتی ممکن است به سراغ بحث کار نیز بروند. یعنی به شما می‌گویند اگر ملکی زیبا در این کشور بخرید، از این پس کار شما تضمین شده خواهد بود. حتماً در این زمینه با یک وکیل صحبت کنید تا مراحل دریافت مجوز کار را به طور دقیق برای شما توضیح دهد و شما متوجه شوید که هیچ ارتباطی بین پیدا کردن کار در کوتاه‌ترین زمان ممکن و خرید ملک در این کشور وجود ندارد.

چگونه از کلاهبرداری در قبرس شمالی در ‌امان بمانیم؟

قطعاً بزرگترین نوع کلاهبرداری در قبرس شمالی، در بحث خرید املاک است به خاطر اینکه اغلب اتباع خارجی به خصوص ایرانی‌هایی که وارد این کشور می‌شوند می‌خواهند با خرید ملک برای همیشه در قبرس زندگی کرده و یا اینکه برای مدت زمانی، تحصیلات خود را در این کشور ادامه دهند. به همین دلیل است که کلاهبرداران و شیادان از این فرصت به نفع خود استفاده می‌کنند. به خصوص اینکه با نشان دادن تصاویری از خانه‌ها و ویلا‌های لوکس سعی می‌کنند که توجه و اعتماد مشتری را به خود جلب کرده و خرید غیرحضوری را برای آن‌ها انجام دهند. اما شما بعد از ورود به این کشور متوجه می‌شوید که هیچ چیز متعلق به شما نیست و ملکی به شما فروخته شده است که قبلا به شخص یا اشخاص دیگری تعلق داشته است. برای اینکه از کلاهبرداری در قسمت شمالی در امان بمانید چند توصیه برای شما داریم:

 • قبل از هر چیز یک وکیل برای خود انتخاب کنید چون تنها یک شخص متخصص در زمینه حقوق می‌تواند تمامی اسناد و مدارک را با دقت مورد بررسی قرار داده و به شما این اطمینان را بدهد که از نظر قانونی هیچ مشکلی وجود ندارد. (کارگروه سرمایه گذاری حقوقی شزوما بهترین وکیل‌ها را در اختیار دارد تا بتوانید یک سرمایه گذاری امن و پرسود انجام دهید)
 • برای خرید ملک در قبرس شمالی به هیچ عنوان به هر آگهی تبلیغاتی در اینترنت اعتماد نکنید. همانگونه که گفتیم کلاهبرداران، مشخصات حقیقی خود را در داخل اینترنت منتشر نمی‌کنند. آن‌ها اطلاعات خود را به صورت سری نگه می‌دارند تا اگر تخلفات آن‌ها علنی شد، بتوانند به راحتی از قانون فرار کنند. شما باید برای خرید و فروش ملک به سراغ گروه‌هایی بروید که نه تنها در کشور ایران ببوده بلکه در کشور قبرس شمالی نیز دارای بنگاه‌های مشاور املاک هستند. برای مثال آکادمی حقوقی آموزشی شزوما، بنگاه معاملاتی نیز در کشور قبرس شمالی تأسیس کرده است تا بتواند امور مربوط به خرید و فروش ملک و ساخت و ساز پروژه‌های خود را در کشور قبرس شمالی، توسط همکاران خود به راحتی مدیریت نماید. شما با استعلام گرفتن پروانه کسب آکادمی شزوما می‌توانید از فعالیت قانونی این مرکز مطمئن شوید. از سوی دیگر این آکادمی تور‌های مسافرتی برای مشتریان خود برگزار می‌کند تا بتواند کشور قبرس شمالی و پروژه‌های تحت ساخت را همراه با تمامی اسناد و مدارک، به شتریان معرفی کند. در این صورت مردم متوجه شوند که هیچ مشکل از این نظر وجود ندارد. حتماً تمامی اسناد و مدارک را با دقت مورد بررسی قرار دهید.
  اسناد ملک در قبرس شمالی
  انواع اسناد ملک در قبرس شمالی برای خرید ملک

انواع اسناد ملک در قبرس شمالی

به طور کلی اسناد ملکی در قبرس شمالی به سه دسته تقسیم می‌شوند:

 • سند ملکی از نوع معاوضه‌ای

کشور قبرس به دو قسمت جنوبی و شمالی تقسیم می‌شود. طبق قوانین این کشور، گاهی اوقات زمین‌هایی که در قبرس جنوبی است، به قبرس شمالی واگذار شده و برعکس، برخی از زمین‌های قبرس شمالی براساس شرایط و موقعیت جغرافیایی خود به قبرس جنوبی واگذار شده‌اند. این قبیل زمین‌ها سند‌های معاوضه‌ای دارند و در نتیجه شما باید بدانید که این سند نشان می‌دهد زمین بین دو قسمت شمالی و جنوبی تعویض شده است.

 • سند ملکی در قبرس از نوع ترکیش

بهترین و البته گران‌ترین سند املاک در قبرس شمالی، همین سند ملکی از نوع ترکیش به حساب می‌آید. این سند نشان می‌دهد که زمین به یک فرد قبرسی تعلق داشته و مالک آن هم این فرد قبرسی است در نتیجه هیچگونه مشکل قانونی از این نظر وجود ندارد و در صورتی که بخواهد زمین یا ملک خود را بفروشد، اختیار فروش زمین نیز در اختیار و کنترل او خواهد بود.

 • سند ملکی معلق

بدترین نوع اسناد در قبرس همین سند ملکی معلق است چون هیچ وضعیت مشخص ندارد. ممکن است هر لحظه زمین معاوضه شود و به قبرس جنوبی واگذار گردد. به همین دلیل است که سازندگان ساختمان‌های بزرگ و ویلا‌های مسکونی در قبرس شمالی باید به بحث سند املاک توجه داشته باشند چون ساخت و ساز کردن در ملکی که به حالت معلق قرار گرفته و هیچ آینده مشخصی ندارد واقعاً یک کار اشتباهی است چون ممکن سرمایه خود و مشتریان را از دست بدهند. بنابراین شما مشتریان عزیز برای اینکه از کلاهبرداری در قبرس شمالی در ‌امان بمانید، علاوه بر موارد گفته شده، حتماً وضعیت سند ملک مورد نظر را نیز مورد بررسی قرار دهید.

یک دیدگاه برای “کلاهبرداری در قبرس شمالی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *