هزینه‌ زندگی در قبرس شمالی چقدر است؟

هزینه زندگی در قبرس شمالی

اگر قصد دارید که در کشور قبرس شمالی زندگی کنید، توجه به هزینه‌های روتین زندگی بسیار مهم و ضروری است. اگر قصد ادامه تحصیل در قبرس را دارید، یا اینکه می‌خواهید اقامت این کشور را دریافت کنید و زندگی و کسب و کار خود را در این کشور بنا کنید،‌ حتما تا انتهای این مقاله با کارگروه سرمایه‌گذاری شزوما همراه باشید. در این مقاله به طور کامل در مورد هزینه رندگی در قبرس شمالی برایتان توضیح می‌دهیم.

در این مقاله هزینه زندگی در قبرس شمالی را بر حسب دلار آمریکا بررسی می‌کنیم. دلیل اینکه از واحد ریال استفاده نمی‌کنیم نوسانات قیمت ارزهای خارجی و افت روز افزون ارزش ریال است. شما می‌توانید مبالغ اعلام شده را در قیمت روز دلار ضرب کنید و هزینه دقیق را بر حسب ریال به دست آورید. همچنین تمام هزینه‌ها برای بازه زمانی یکماه اعلام شده است.

آیا زندگی در قبرس شمالی واقعاً ‌ایده‌آل است؟

قبل از اینکه به بررسی پاسخ این سؤال بپردازیم که هزینه زندگی در قبرس شمالی چقدر است، اجازه دهید در مورد اصل موضوع صحبت کنیم که در بین تمامی کشور‌های جهان آیا منطقی است ما قبرس شمالی را برای زندگی و ادامه تحصیل انتخاب کنیم؟ در انتخاب یک کشور خارجی برای زندگی و تحصیل، باید چند فاکتور را در نظر بگیریم. اگر کشور مورد نظر از نظر تمامی این فاکتور‌ها در سطح ‌قابل قبول بود، قطعاً انتخابی درست خواهیم داشت، در ادامه فاکتورهای مهم به جز هزینه زندگی را با هم بررسی می کنیم.

1- امنیت و آزادی اجتماعی کشور مورد نظر

ما باید به سراغ کشور‌های برویم که در گروه کشور‌های امن جهان قرار گرفته و جالب است بدانید که طبق تحقیقات انجام شده، کشور قبرس شمالی در گروه ۵ کشور اول امن جهان قرار گرفته و حتی رتبه اول را در میان کشورهای کم جمعیت و امن جهان به خود اختصاص داده است. هیچ گونه تخلف قانونی در این کشور اتفاق نمی‌افتد و دلیل آن قوانین سفت و سخت و برخورد جدی با متخلفان است. حتی در زمان رانندگی شما چراغ راهنمایی را در سطح شهر مشاهده نمی‌کنید چون مردم به قانون بسیار پایبند هستند. این موضوع زمانی که قصد فرستادن فرزندانتان برای ادامه تحصیل را دارید، به شدت مهم است. همچنین از نظر زندگی با خانواده نیز اهمیت بسیار زیادی دارد.

اگر شما قرار باشد همسر و دختران خود را نیز به قبرس شمالی ببرید، برای شما اهمیت دارد که آن‌ها در یک محیط امن از نظر روانی زندگی کنند. آماری از سرقت، تجاوز، نا امنی و تخلفات در این کشور گزارش نشده است. به خصوص اینکه اگر قرار باشد افراد خارجی وارد قبرس ‌شمالی شوند، تنها زمانی می‌توانند اقامت را به دست بیاورند که گواهی سوء پیشینه را به دولت قبرس تحویل دهند. بنابراین مردمانی وارد این کشور می‌شوند که هیچگونه پیشینه‌ای از تخلف نداشته باشند.

2- وجود مدارس و دانشگاه‌های معتبر

اگر قرار است برای زندگی در قبرس شمالی فرزندان خود را نیز به این کشور ببرید و نگران آینده تحصیلی آن‌ها هستید، مطمئن باشید که در دوران مدرسه بهترین شرایط برای آن‌ها فراهم شده و از طرف دیگر برای تحصیلات دانشگاهی نیز می‌توانند در یکی از بهترین مناطق جهان تحصیل کنند زیرا چندین دانشگاه‌ بین المللی و معتبر جهان نیز در قبرس شمالی وجود داشته و شما می‌توانید بعد از تحصیل یک دوره در این دانشگاه‌ها، بورسیه تحصیلی از دانشگاه‌های آمریکا و اروپا را نیز به دست آورده و تحصیل خود را در کشور‌های دیگر ادامه دهید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دانشگاه‌های معتبر قبرس شمالی و تجربه تحصیل در قبرس کلیک کنید.

قبرس شمالی
نکات مهاجرت به قبرس شمالی

3- فرهنگ مردم

قبرس شمالی از این نظر نزدیکی بسیار زیادی با ایران دارد. در این کشور انواع ادیان اسلام‌، یهود و مسیحیت وجود داشته و آزادی اجتماعی بسیار زیادی در آنجا حاکم است. هیچ اجباری برای انتخاب دین و یا سبک زندگی وجود ندارد. اگر شما در ایران دین اسلام را قبول کرده‌اید، نگران این موضوع در کشور قبرس شمالی نباشید. در این کشور نیز افراد مسلمان زندگی می‌کنند. لذا شما می‌توانید همین روند زندگی خود را که در ایران داشتید، در کشور قبرس شمالی نیز ادامه دهید.

اگر به نماز، روزه و حجاب مقید هستید زندگی راحتی در این کشور خواهید داشت. اگر تمایلی به رعایت حجاب نداشته باشید، باز هم به راحتی می‌توانید زندگی آزادان خود را دنبال کنید.

4- آب و هوا و فاصله از ایران

قبرس شمالی از جمله بهترین کشورهای جهان از نظر آب و هوایی است. آب و هوای مدیترانه‌ای و طبیعت زیبا این کشور باعث جذب توریستهای زیادی به این کشور شده است. از طرفی فاصله نزدیک به ایران نیز از جمله مزیتهایی است که برای افرادی که تمایل دارند چند بار در سال به ایران سفر کنند، بسیار مهم و حائز اهمیت است.

5- وضعیت اقتصادی

شرایط اقتصادی هر کشور تعیین‌کننده کیفیت زندگی مردم آنان کشور خواهد بود. با توجه به این موضوع، یکی از مهمترین مسائلی که بر روی هزینه زندگی در قبرس شمالی تأثیر می‌گذارد، وضعیت اقتصادی این منطقه جغرافیایی است. مردمانی که برای زندگی به این کشور می‌آیند به دو دسته تقسیم می‌شوند؛ گروهی از آن‌ها شغل خود را به صورت دورکاری مدیریت می‌کنند. یعنی همچنان شرکت‌ها، کارخانه‌ها و سازمان‌های اداری خود را در کشور خود ایران نگه داشته و سپس به قبرس شمالی مهاجرت می‌کنند.

در واقع کسب و کار آن‌ها در کشور مبدا یا کشور زادگاه آن‌ها پابرجا باقی می‌ماند و از این طریق هزینه زندگی در قبرس شمالی را تأمین می‌کنند. اما گروه دوم کسانی هستند که می‌خواهند به طور کامل از کشور زادگاه خود جدا شده و به کشور قبرس شمالی بروند. در نتیجه باید به فکر وضعیت اقتصادی این منطقه و شرایط کار در آن باشند. در کشور قبرس کارها و فعالیت‌هایی که به مهارت فنی بالایی نیاز دارند، رونق بیشتری خواهند داشت. برای مثال کشاورزی، شغل آرایشگری، تعمیر لوازم خانگی، تعمیر خودرو از جمله امور بسیار  پردرآمد در قبرس شمالی به حساب می‌آیند. در واقع اگر شما یک حرفه خاص بلد باشید، می‌توانید کسب و کار خود را راه‌اندازی کرده و درآمد زیادی به دست بیاورید. به شما پیشنهاد می‌کنیم مقاله آینده قبرس شمالی را نیز مطالعه نمایید.

هزینه زندگی در قبرس شمالی

با توجه به توضیحاتی که در مورد شرایط زندگی در قبرس شمالی و وضعیت اقتصادی این کشور ارائه شد، اکنون به بررسی پاسخ سؤال اصلی خود بپردازیم که هزینه زندگی در قبرس شمالی چقدر است؟

اگر شما می‌خواهید برای همیشه از ایران بروید و کشور قبرس را برای زندگی انتخاب کنید، باید مطمئن باشید که می‌توانید آسایش و امکانات کامل را برای خود و خانواده فراهم کنید و یا اگر شما در قالب دانش‌آموز و دانشجو به این کشور سفر می‌کنید باز هم باید بحث هزینه زندگی در قبرس شمالی را در نظر داشته باشید چون مخارج روزانه و پایه، موضوعی نیست که بتوان آن‌ها را نادیده گرفت. بنابراین ما در ادامه این مطلب برخی از مهمترین هزینه‌ های زندگی در قبرس شمالی را برای شما عزیزان شرح خواهیم داد.

توجه: دقت کنید که هزینه‌های اعلام شده، هزینه متوسط است و ممکن است در شهرهای قبرس شمالی این هزینه‌ها تا حدودی متفاوت باشد.

1- هزینه خرید یا اجاره مسکن

اولین و مهم‌ترین هزینه زندگی در قبرس شمالی به خرید یا اجاره مسکن تعلق دارد. در همین جا لازم می‌دانیم یک نکته بسیار مهم  را ذک کنیم. اگر بتوانید ملکی را در قبرس شمالی خریداری کنید، شک نداشته باشید که یک سرمایه‌گذاری مطمئن و آینده‌دار برای خود رقم زده‌اید.

قبرس شمالی به دنبال این است که بتوانند جمعیت خود را به حد تعیین شده توسط اتحادیه اروپا برساند تا از این طریق به کشورهای اروپایی ملحق شود. بنابراین تا زمانی که جمعیت به این حد نرسیده است، از مردمان کشور‌های دیگر استقبال می‌کند تا آن‌ها با ورود به این منطقه جمعیت قبرس را بالا ببرند. همین موضوع باعث شده است قیمت ملک در قبرس شمالی پیشرفت چشمگیری داشته باشد.

(در حال حاضر قیمت خرید ملک در قبرس، حتی از ایران نیز ارزانتر است، اما بعد از الحاق به اتحادیه اروپا قطعا شاهد رشد چشم‌گیر قیمت‌ها خواهیم بود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت املاک در قبرس با کارشناسان ما تماس بگیرید. مجموعه حقوقی سرمایه‌گذاری شزوما علاوه بر انجام تمام اقدامات مربوط به خرید ملک،‌ اقامت شما و اعضای خانواده‌تان را نیز در قبرس شمالی دریافت می‌کند)

هزینه خرید ملک در قبرس شمالی

از طرف دیگر اگر قیمت املاک در قبرس شمالی را با قبرس جنوبی و حتی ایران مقایسه کنید متوجه خواهید شد که خرید ملک در این کشور چه اندازه به نفع شما خواهد بود. حتی شما می‌توانید یک ویلای لاکچری و زیبا در قبرس شمالی بخرید در حالی که قیمت آن بسیار کمتر از قیمت ویلا‌ها در شمال کشور ایران است. بنابراین پیشنهاد ما بر این است که برای ورود به کشور قبرس تا جایی که امکان دارد یک ملک شخصی را خریداری کنید. در این صورت هزینه زندگی در قبرس شمالی برای شما مقرون به صرفه‌تر خواهد بود. از یک سو سرمایه‌گذاری آینده‌دار داشته‌اید و در عرض چند سال آینده سود قابل توجهی می‌کنید و از سوی دیگر نیازی نیست که نگران پرداخت هزینه اجاره ملک خود باشید.

هزینه اجاره، به طور متوسط 320 – 385 دلار است. هرچند که در برخی مناطق با مبالغی کمتر یا بیشتر می‌توانید ملک مورد نظر را اجاره کنید. برای هزینه قبوض، از جمله قبض آب، برق، گاز و اینترنت، هر یک باید 20 تا 30 دلار در نظر بگیرید.

2- هزینه تهیه مواد غذایی

با توجه به شرایط آب و هوایی ‌ایده‌آل در قبرس شمالی که شرایط را برای کشاورزی و دامپروری فراهم نموده است، بنابراین شما برای خرید انواع میوه، سبزی و صیفی‌جات تازه، برای خرید لبنیات و گوشت، هزینه کلانی پرداخت نخواهید کرد بلکه می‌توانید بهترین و باکیفیت‌ترین محصولات کشاورزی را در کشور قبرس با هزینه کاملاً مقرون به صرفه تهیه کنید. مهمترین محصولاتی که تولید این کشور هستند می‌توان به میوه‌ها سبزیجات روغن زیتون لبنیات سیب زمینی معروف به سیب زمین قبرس نیز اشاره کرد. اما به هر حال بحث خرید سایر مواد غذایی همانند خوراکی‌ها و مواد مورد نیاز برای خانه همانند شوینده‌ها را نیز باید در نظر بگیرید.

در واقع برآوردی از هزینه کلی مربوط به خرید ماهانه داشته باشید تا بتوانید هزینه زندگی در قبرس شمالی را تخمین بزنید. اما با توجه به اینکه بخش عمده‌ای از هزینه‌های مربوط به یک ماه زندگی در قبرس شمالی، به خوراکی و میوه‌ها سبزیجات و محصولات کشاورزی اختصاص دارد، از این نظر خرید کاملاً مقرون به صرفه خواهید داشت. لازم به ذکر است که هزینه مربوط به خرید مواد غذایی، تردد در سطح شهر، خرید محصولات کشاورزی و حتی خرید پوشاک، به لیر ترکیه محاسبه می‌شود.

برای هزینه مواد غذایی سوپرمارکتی، 150 تا 200 دلار و برای رستوران 200 تا 300 دلار پیش بینی کنید.

3- هزینه مربوط به رفت و آمد

براساس محل زندگی شما و فاصله‌ای که با محل کار یا تحصیل دارید، بخشی از هزینه‌ها نیز در طول روز به این امر اختصاص پیدا می‌کند. هزینه بلیط مترو، تاکسی و حتی هزینه هر لیتر بنزین در این کشور را جویا شوید و تخمینی برای هزینه ماهانه از نظر رفت و آمد داشته باشید.

هزینه‌های رفت و آمد معمولا عدد قابل توجهی نیست.

4- هزینه مربوط به خرید پوشاک

اغلب کسانی که تصمیم می‌گیرند مدتی در این کشور با هدف تحصیل یا کار زندگی کنند، پوشاک مورد نیاز خود را از کشور ایران با خود خواهند برد. بنابراین نیازی نیست هزینه زیادی در این زمینه داشته باشید و در واقع مسأله پوشاک نمی‌تواند بخش عمده‌ای از هزینه زندگی در قبرس شمالی را به خود اختصاص دهد. شاید شما چند ماه یکبار نیاز داشته باشید خریدی انجام دهید. برای این منظور فروشگاه‌های متعددی وجود دارد که قیمت پوشاک در آن‌ها با هم متفاوت است. می‌توانید براساس نیاز خود و موجودی پولی که در اختیار دارید به سراغ فروشگاه‌هایی بروید که پوشاک باکیفیت و با قیمت مناسب را در اختیار شما قرار می‌دهند.

5- هزینه مربوط به تحصیل

شاید شما با هدف تحصیل به قبرس شمالی سفر کرده و یا اینکه وقتی با خانواده به این کشور می‌روید، باید به فکر تحصیل فرزندان خود نیز باشید. اگر فرزندان شما در دوران تحصیل مدرسه به سر می‌برند، لازم است بدانید که مدارس دولتی قبرس از تمام مردم از تمامی نژاد‌ها حمایت کرده و هیچ هزینه‌ای را از شما دریافت نمی‌کنند. فقط شما باید مبلغی را برای لباس فرم فرزندان پرداخت کنید. همچنین در مورد دانشگاه‌ها نیز هزینه زیادی پرداخت نخواهید کرد. اگر فرزندان شما بتوانند بورس دانشگاه‌های قبرس شوند، بنابراین بدون اینکه نیاز باشد به صورت آزاد در دانشگاه‌ها درس بخوانند، در بهترین شرایط از خدمات و کیفیت علمی دانشگاه‌های معتبر جهان بهره‌مند خواهند شد.

زندگی قبرس شمالی
هزینه مهاجرت و زندگی در قبرس شمالی

6- هزینه‌های جانبی برای زندگی در قبرس شمالی

‏ علاوه بر هزینه‌های ضروری شامل خرید خوراکی، خرید ملک یا اجاره خانه، قبض آب برق گاز تلفن و هزینه مربوط به رفت و آمد و همچنین هزینه‌های تحصیل، باید برخی از امور جانبی همانند رفتن به کافی شاپ و فست فود و رستوران و رفتن به پارک‌های بازی را نیز در نظر بگیرید. به فرض اینکه شما ماهی یکبار بخواهید با اعضای خانواده خود به گردش بروید، یک هزینه تخمینی باید داشته باشید. اگر شما به سایت‌هایی که قیمت مواد غذایی در کافی شاپ‌ها و رستوران‌های قبرس شمالی را ذکر کرده‌اند سری بزنید، می‌توانید با نرخ‌های اعلام شده به صورت متوسط برآورد کنید که در ماه چقدر هزینه جانبی برای تفریح در این کشور باید کنار بگذارید.

برای هزینه‌های متفرقه از جمله رفت و آمد، خریدهای متفرقه و … می‌توانید تا ماهیانه 200 دلار را در نظر بگیرید.

هزینه زندگی دانشجویی در قبرس شمالی

هزینه زندگی دانشجویی در قبرس شمالی

بحث تحصیل به خصوص تحصیلات دانشگاهی، تعیین‌کننده آینده کاری همه جوانان خواهد بود به خاطر همین است که دانشجویان دوست دارند حداقل تحصیلات دوره لیسانس خود را در دانشگاه‌های معتبر جهانی سپری کنند تا از این طریق بتوانند به کشور‌های اروپایی و آمریکایی راه پیدا کرده و آینده شغلی خود را تضمین نمایند. اگر شما به فکر تحصیل در قبرس شمالی هستید حتماً باید در مورد هزینه زندگی دانشجویی در قبرس شمالی به اندازه کافی تحقیق کنید. به هر حال درست است که چند مورد از دانشگاه‌های برتر دنیا در قبرس شمالی قرار گرفته‌اند اما شما به عنوان یک دانشجو باید تمامی جوانب را در نظر داشته باشید تا بی‌گدار به آب نزده و مطمئن شوید که شرایط زندگی در این کشور برای شما بسیار ‌ایده‌آل خواهد بود. در این مطلب ما در مورد هزینه تحصیل دانشجویی در قبرس شمالی برای شما توضیحاتی را ارائه می‌کنیم.

1- هزینه اسکان و اقامت دانشجویی در قبرس شمالی

اولین مورد در برآورد هزینه زندگی دانشجویی در قبرس شمالی، بحث اسکان و اقامت دانشجویان است. باید این موضوع را در نظر بگیرید که آیا قرار است در داخل دانشگاه اقامت داشته باشید یا می‌خواهید اقامتگاه خصوصی برای خود در نظر بگیرید. مسلما در چنین شرایط هزینه‌های مسکن برای شما کاملاً متفاوت خواهد بود.

برای دانشجویانی که توانسته‌اند بورسیه کشور قبرس شمالی را به دست بیاورند هزینه اسکان در دانشگاه‌های دولتی به صورت رایگان در نظر گرفته می‌شود. اما اگر شما می‌خواهید بدون بورسیه وارد دانشگاه‌های قبرس شمالی شوید، باید برای خوابگاه‌های دولتی و خوابگاه‌های خصوصی هزینه تعریف شده را پرداخت کنید.

حتی اگر نمی‌خواهید در خوابگاه زندگی کنید و به فکر اجاره خانه هستید، باز هم باید این موضوع را در نظر داشته باشید که هزینه اجاره خانه در طول سال چقدر خواهد شد. البته پیشنهاد ما بر این است که شما از خوابگاه‌های خصوصی و دولتی استفاده کنید چون اگر به سراغ اجاره خانه بروید باید بحث هزینه‌های برق و آب، سرویس سیستم سرمایشی و گرمایشی و حتی هزینه رفت و آمد به دانشگاه‌ها را نیز باید لحاظ کنید. برای مثال هر چه خانه اجاره کرده از دانشگاه دور‌تر باشد هزینه رفت و آمد در قبرس شمالی بیشتر می‌شود. از طرف دیگر باید ببینید که خانه در کدام یک از مناطق قبرس قرار گرفته‌اید.

همانند کشور ایران که در برخی از مناطق، هزینه اجاره خانه بسیار زیادتر است، همین موضوع در قبرس نیز صدق می‌کند. از آنجایی که اغلب دانشجویان وارد شده به دانشگاه قبرس شمالی شغلی نداشته و یا از نظر مالی در سطح متوسطی قرار دارند، بنابراین زندگی کردن در خوابگاه‌های خصوصی یا دولتی به نفع آن‌ها خواهد بود. بهتر است دوران دانشجویی هزینه‌ها را کمتر کنید تا بتوانید به امور علمی خود برسید و همین هزینه‌ها را صرف شرایط تحصیلی خود کنید.

هزینه اجاره خوابگاه یا اسکان دانشجویی ، به طور متوسط 170 – 30 دلار است. هرچند که در برخی مناطق با مبالغی کمتر یا بیشتر می‌توانید می توانید این هزینه را پوشش دهید.

2- هزینه تغذیه دانشجویان در قبرس شمالی

دومین مورد از هزینه ‌های زندگی دانشجویی در قبرس شمالی بحث تغذیه است. اگر شما در خوابگاه‌های دانشگاه‌های قبرس شمالی سکونت داشته باشید، بخش عمده‌ای از این هزینه‌ها برای شما کمتر خواهد شد چون حداقل سه وعده غذایی تحت نظر دانشگاه برای دانشجویان عرضه می‌گردد و در نتیجه شما هزینه کمتری را پرداخت خواهید کرد. ولی اگر قرار باشد هر یک از وعده‌های غذایی را خودتان شخصا آماده کنید، باید مواد اولیه را از فروشگاه‌ها خریداری کرده و سپس مشغول پخت و پز شوید. در چنین شرایطی چون تمامی هزینه‌ها بر عهده خود شما خواهد بود و دانشگاه تعهدی نسبت به شما ندارد، قیمت نهایی برای شما بیشتر خواهد داشت شد. اما به جز وعده‌های غذایی، در صورتی که شما بخواهید خوراکی و تنقلات بخرید، تفاوتی ندارد که در خوابگاه هستید یا اینکه خانه اجاره کرده باشید. به هر حال باید هزینه این قبیل مواد غذایی را در لیست هزینه زندگی دانشجویی در قبرس شمالی لحاظ کنید. بهتر است به سراغ سایت‌هایی بروید که هزینه وعده‌های غذایی در رستوران‌ها را نیز ارائه کرده‌اند. در این صورت بهتر متوجه خواهید شد که چرا به شما توصیه می‌کنیم برای تهیه وعده‌های غذایی سه‌گانه در طول روز به سراغ غذا‌های دانشگاهی بروید چون در چنین شرایطی هزینه برای شما کمتر تمام می‌شود. خوشبختانه در اغلب دانشگاه‌های معتبر قبرس شمالی کیفیت مواد غذایی بسیار بالا بوده و اکثر دانشجویان گلایه‌ای از این نظر ندارند.

همانطور که گفتیم اگر قرار باشد در خانه اجاره‌ای زندگی کنید، باید در یخچال خود مواد غذایی اولیه برای تهیه وعده‌های غذایی را داشته باشید. حتماً به سایت‌هایی که قیمت به روز مواد غذایی اولیه در قبرس شمالی را ارائه می‌کنند مراجعه نمایید تا بتوانید به صورت تقریبی برآورد کنید در هر ماه چه مبلغی را باید برای این منظور کنار بگذارید.

مزایای استفاده از کارت شناسایی دانشجویی

خوشبختانه دانشگاه‌های قبرس شمالی برای دانشجویان خود کارت شناسایی دانشجویی در نظر می‌گیرند تا علاوه بر اینکه برای ورود و خروج به دانشگاه دچار مشکل نشوند، از برخی از خدمات نیز برخوردار شوند. برای مثال وعده‌های غذایی رایگان، حمل و نقل رایگان، تخفیف‌های دانشجویی در زمینه هزینه انتشارات، امکان خرید از برخی از فروشگاه‌های تحت نظر دانشگاه با قیمت پایین‌تر و… از جمله خدماتی است که با کارت دانشجویی برای دانشجویان در نظر گرفته شده است. زمانی که دانشگاهی را انتخاب می‌کنید بهتر است به سایت آن مراجعه کرده و خدمات ارائه شده دانشگاه را بررسی کنید تا بهتر بتوانید برآوردی از هزینه زندگی دانشجویی در قبرس شمالی داشته باشید.

4- هزینه درمان در قبرس شمالی

به هر حال ممکن است شما بیمار شوید و در نتیجه نیاز به خدمات پزشکی داشته باشید و یا اینکه ممکن است دچار دندان درد شده و نیاز باشد به دندانپزشک مراجعه نمایید. در چنین شرایطی باید هزینه‌های درمانی را نیز در نظر بگیرید. البته لازم است بدانید که اغلب دانشگاه‌های قبرس شمالی بیمه دانشجویی را برای دانشجویان خود در نظر گرفته‌اند و شما با ارائه بیمه می‌توانید هزینه کمتری را پرداخت کنید. شرایط استفاده از بیمه طبق قوانین دانشگاه تعریف شده و شما باید این شرایط را بررسی نمایید.

6- هزینه تفریحات در قبرس شمالی

به هر حال دانشجویان نیز به تفریح نیاز دارند و دوست دارند حداقل ماهی یکبار به سینما، رستوران و یا شهربازی بروند. حتی دوست دارند  در باشگاه‌های ورزشی، ساعتی را به تفریح و ورزش مشغول باشند. باید هزینه‌های مربوط به این موارد را نیز در نظر بگیرید.

7- هزینه اینترنت در قبرس شمالی

اگر قرار باشد در خوابگاه‌های خصوصی یا در خانه‌ای که خودتان اجاره کرده‌اید سکونت داشته باشید باید هزینه اینترنت را جزو هزینه های زندگی دانشجویی در قبرس شمالی برآورد کنید.

8- هزینه خرید کتاب

مسلما در دوران تحصیل خود به کتاب‌ها و جزواتی نیاز دارید که همین موضوع باعث افزایش هزینه زندگی دانشجویی در قبرس شمالی می‌گردد. اما خوشبختانه از آنجایی که دانشگاه‌های قبرس شمالی خدمات بسیار ویژه را برای دانشجویان خود در نظر گرفته‌اند، بنابراین شما با در دست داشتن کارت دانشجویی می‌توانید به سراغ انتشاراتی که تحت نظر دانشگاه‌ها هستند بروید تا بتوانید کتاب‌ها و جزوه‌های مورد نظر خود را با قیمت بسیار مناسب‌تری خریداری کنید.

سخن پایانی

هزینه اجاره اجاره ملک شخصی $320-385
خوابگاه $200-300
قبض و صورتحساب برق $58-78
آب $20
گاز $20
اینترنت $20-30
هزینه خوراک خرید سوپر مارکتی $150-200
رستوران $300
هزینه تفریح و گشت‌و‌گذار خرید متفرقه، رفت و آمد و … $200

ما در این مطلب سعی کردیم عوامل مؤثر بر هزینه زندگی در قبرس شمالی را بیان نماییم. براساس اینکه شما با چه هدفی به این کشور مهاجرت می‌کنید، تعداد اعضای خانواده شما چقدر است و اینکه آیا ملکی در این کشور خریده‌اید یا خانه اجاره کنید، قطعاً هزینه زندگی در قبرس شمالی برای شما نسبت به سایر افراد متفاوت خواهد بود. همچنین شرایط کاری شما نیز بر روی هزینه‌ها تأثیر می‌گذارد. برخی از افراد اوضاع کاری بسیار ‌ایده‌آلی دارند. بنابراین در هزینه کردن محتاطانه عمل نمی‌کند و هر گونه که بخواهند می‌توانند درآمد خود را خرج کنند.

اما اگر شما در حال تحصیل هستید و شرایط کاری شما هنوز پایدار نشده است، بهتر است برآوردی از هزینه زندگی در قبرس شمالی داشته باشید تا بتوانید از هزینه‌های اضافه کم کرده و پس‌انداز بیشتری برای خود رقم بزنید. اما به طور کلی لازم است این نکته را بیان کنیم که زندگی کردن در قبرس شمالی، واقعاً شرایط ایده‌آلی را از نظر اجتماعی اقتصادی و حتی رفاهی فراهم کرده و شما بعد از مدت زمان کوتاهی متوجه می‌شوید که انتخاب درستی را برای زندگی داشته‌اید.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *