ویژگی‌های مدیر قرارداد در مشاور املاک

زمان مطالعه: 4 دقیقه

اگر شما می‌خواهید در زمینه مشاور املاک موفق باشید، باید مهارت‌های زیادی را به دست بیاورید که گاهاً از طریق مطالعه و شرکت در دوره‌های آموزشی و گاهاً به‌صورت تجربی حاصل می‌شوند. برای مثال یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید بدانید این است که مدیر قرارداد چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟ آیا می‌دانید یک اشتباه کوچک از جانب شما می‌تواند آینده قرارداد را کاملاً تغییر داده و حتی موجب ضرر یکی از طرفین گردد؟ در ادامه این مقاله ویژگی‌های موفق قرارداد را ذکر خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

چند ویژگی مهم مدیر قرارداد

ویژگی‌های مدیر قرارداد املاک

عزیزان دقت داشته باشید اگر به این چند نکته عمل کنید، قطعاً برای طولانی‌مدت می‌توانید در منطقه کاری خود به‌عنوان مشاور املاک موفق و معتبر شناخته شده و از رقیبان خود پیشی بگیرید:

1- به قوانین مشاور املاک تا حد نیاز اشراف داشته باشید.

اولین رمز موفقیت شما این است که بدانید در حیطه کاری شما چه قوانینی حکم‌فرما است. شما نمی‌توانید به مشتری بگویید باید بررسی‌های قانونی توسط شخصی دیگر انجام گیرد تا نتیجه نهایی را اعلام کنیم. در این صورت اعتماد او به شما از بین خواهد رفت. حداقل باید با کلیات قوانین آشنا باشید تا در لحظه، خطایی مرتکب نشوید. برای مثال اگر مشتری ملکی برای فروش به شما پیشنهاد می‌دهد، با اطلاعاتی که از او به دست می‌آورید، باید بدانید آیا ملک در طرح‌های ساخت‌وساز دولت در این منطقه قرار دارد یا خیر.

2- در مذاکره‌ها، بی‌طرف باشید.

فراموش نکنید که در مذاکره‌ها، شما تنها یک واسط هستید که قرار است به نفع خریدار و فروشنده، عمل کنید. فروشنده به شما اعتماد کرده است تا با بهترین قیمت ممکن، ملک را فروخته و خریدار نیز منتظر است شما بهترین شرایط خرید را برای او فراهم کنید. طرف‌داری کردن از یکی از طرفین قرارداد، چند عیب بزرگ را به همراه خواهد داشت:

– اعتماد طرف دیگر به شما از بین می‌رود در نتیجه حتی اگر در مرحله نهایی مذاکره متوجه جانب‌داری شما شود، همه چیز را به هم خواهد زد.

– فراموش نکنید که هر مشتری، زنجیره‌ای از چند مشتری دیگر را به همراه دارد. در نتیجه اگر یکی از آن‌ها به دلیل جانب‌داری شما، به بنگاه املاک شما بدبین شود، به دوستان خود سفارش می‌کنند به سراغ شما نیایند.

– آیا می‌دانید طرف‌داری از یکی از طرفین قرارداد، نوعی خیانت و دزدی به‌حساب می‌آید؟ شما در این‌جانب داری ممکن است مشکلات را به نفع این فرد بیان نکنید در این صورت یک خیانت بزرگ را مرتکب شده‌اید. بارها دیده‌ایم که برخی از مدیران املاک، تنها به دلیل این فروشنده، یکی از دوستان یا آشنایان است، عیوب ملک را به خریدار نمی‌گویند تا کار به نفع دوست خودشان پیش برود.

3- منافع طرفین قرارداد را به منافع خود ترجیح دهید.

این مطلب را همیشه در ذهن به‌خاطر بسپارید. رمز موفقیت و ماندگاری شما در حرفه مشاور املاک این است که اعتمادسازی انجام شود. در هر مذاکره و قراردادی باید به‌گونه‌ای عمل شود که اعتماد طرفین را به همراه داشته باشید. ما اعتقاد داریم بهترین بازاریاب‌ها برای بنگاه‌های معاملاتی، مشتریان سابق هستند. وقتی آن‌ها از شما راضی باشد، در آن زمان برنده شده‌اید و این برد به‌مراتب مهم‌تر از سودی است که از هر قرارداد به دست می‌آورید؛ لذا توصیه می‌کنیم منافع طرفین را ارجح قرار دهید. هر زمان متوجه شدید این قرارداد دچار مشکل بوده و یا نباید انجام شود، حتی اگر می‌دانید مبلغ چشمگیری را از دست می‌دهید، مذاکره را به هم بزنید.

4- تا حد نیاز با رفتارشناسی و زبان بدن آشنا باشید.

مدیر قرارداد املاک

در مقالات قبل بر این موضوع تأکید داشته‌ایم که لازم است مدیران و مشاورین بنگاه‌های معاملاتی، رفتار مناسبی داشته و به زبان بدن تسلط داشته باشند. هر نوع رفتار شما بیانگر ویژگی‌هایی است که اگر مشتری تیزبین و دقیق باشد، می‌تواند از شرایط فعلی احوالات شما به نفع خود استفاده کند. برای مثال کافی است فروشنده از نوع رفتار شما متوجه شود نگران فسخ قرارداد هستید. در این صورت میدان را برای خود باز می‌بیند تا به هر نحوی که دوست دارد شرایط را مدیریت کند. همچنین رفتار شما نقش بسیار مهمی در جلب یا ازدست‌دادن مشتری دارد. نباید از این موضوع بی‌تفاوت عبور کنید.

5- کلام قدرتمند و تأثیرگذار داشته باشید.

بیان شما باید نافذ بوده و بتواند هرگونه ترس و دلهره مشتری را رفع کند. مشتریان در خریدوفروش، تا مرحله آخر قرارداد نیز نگران این هستند که مبادا ضرر کرده باشند. این شما هستید که با قدرت بیان خود و البته به‌راستی، می‌توانید به آن‌ها اطمینان دهید این قرارداد تماماً سود بوده و جایی برای نگرانی نیست. کافی است کمی اطلاعات منطقی و درست در اختیار آن‌ها قرار دهید تا از هر لحاظ متوجه شوند اقدام دستی انجام داده‌اند. در واقع شما از ترفند آموزش برای جلب اعتماد طرفین قرارداد استفاده کرده‌اید.

6- به انواع مذاکره تسلط داشته باشید.

باتوجه‌به اینکه نوع املاک پیشنهادی در مشاور املاک متفاوت بوده و هر مذاکره به شیوه‌های مختلف برگزار می‌شود، لذا یک مدیر موفق باید انواع مذاکره را شناخته و بداند هرکدام را چگونه باید مدیریت نمود. انواع مذاکره عبارت‌اند از:

– معاملات تک‌مرحله‌ای در مقابل چندمرحله‌ای

– معاملات با حضور افراد ذی‌نفع در مقابل وکیل صاحب ملک

– معاملات بدون حضور طرف سوم (شخص ثالث)

– معاملات فردی در برابر گروهی

یک مدیر موفق در حرفه مشاوره املاک باید بر اساس نوع حضور طرفین در زمان عقد قرارداد، بهترین نوع مذاکره را انتخاب کند. چون در این صورت می‌توانید امور را به‌گونه‌ای مدیریت نماید که نفع طرفین و بنگاه را به همراه داشته باشد.


آموزش‌های زیر به شما کمک می‌کند!

1 دیدگاه برای “ویژگی‌های مدیر قرارداد در مشاور املاک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همین حالا شانس خود را امتحان کنید!

گردونه را بچرخون
مهمترین راز موفقیت مدیران و صاحبان جواز املاک بزرگ ایران؟

چگونه بدون حضور خودمان مشاوران‌مان، بهترین عملکرد را داشته باشند؟

قیمت محصول رایگان

اطلاعات شما نزد آکادمی شزوما محفوظ است و صرفا برای اطلاع رسانی‌ استفاده می‌شود
دست نگه دارید...
یک پیشنهاد ویژه برای شما داریم.
محتویات این دوره را به صورت آنلاین و با قیمت کمتر مشاهده کنید.
مهمترین راز موفقیت مدیران و صاحبان جواز املاک بزرگ ایران؟

چگونه بدون حضور خودمان، مشاوران‌مان بهترین عملکرد را داشته باشند؟

قیمت محصول رایگان، به مدت محدود

اطلاعات شما نزد آکادمی شزوما محفوظ است و صرفا برای اطلاع رسانی‌ استفاده می‌شود
پادکست سریالی دیجیتال مارکتینگ املاک
برشی از دوره دیجیتال مارکتینگ املاک
برای شرکت در این دوره به صورت رایگان، اطلاعات خود را در فرم زیر وارد نمایید.
دست نگه دارید...
یک پیشنهاد ویژه برای شما داریم.
به شما پیشنهاد می‌کنیم دوره دیجیتال مارکتینگ املاک را مشاهده کنید.
دست نگه دارید...
یک پیشنهاد ویژه برای شما داریم.
به شما پیشنهاد می‌کنیم دوره وبیناری آموزش مشاوران املاک حرفه‌ای را مشاهده کنید.
SUBSCRIBE TO NEWSLETTER
Turpis dis amet adipiscing hac montes odio ac velit? Porta, non rhoncus vut, vel, et adipiscing magna pulvinar adipiscing est adipiscing urna. Dignissim rhoncus scelerisque pulvinar?
SUBSCRIBE TO NEWSLETTER
Turpis dis amet adipiscing hac montes odio ac velit? Porta, non rhoncus vut, vel, et adipiscing magna pulvinar adipiscing est adipiscing urna. Dignissim rhoncus scelerisque pulvinar?