بهترین سرمایه‌گذاری با پول کم

زمان مطالعه: 13 دقیقه

بسیاری از افراد به‌اشتباه تصور می‌کنند که امکان سرمایه‌گذاری با پول کم برای آن‌ها وجود ندارد و با پول کم نمی‌توان سرمایه‌گذاری را آغاز نمود. این افراد فکر می کنند برای کسب بازدهی‌های قابل‌توجه باید مبالغ کلان را در دسترس داشته باشند؛ اما حقیقت این است که امکان سرمایه‌گذاری با حتی چند میلیون تومان نیز امکان‌پذیر است و می‌توان متناسب با آن بازدهی خوبی کسب کرد.

البته باید این نکته را نیز در نظر گرفت که سرمایه‌گذاری یک فرآیند زمان‌بر است و نباید انتظار کسب سود کلان را در بازه زمانی کوتاه داشته باشید. ارزش سرمایه‌گذاری با گذشت زمان مشخص خواهد شد. ازاین‌رو همواره توصیه می‌شود که واقع‌بین باشید، مهم نیست که میزان سرمایه شما چقدر است این‌که قصد دارید این مبلغ کم را صرف سرمایه‌گذاری نمایید از اهمیت قابل‌توجهی برخوردار است. البته ذکر این نکته از اهمیت زیادی برخوردار است که برای تبدیل سرمایه اندک به پول هنگفت روش معجزه‌آسایی وجود ندارد؛ اما با رعایت چندین اصل اساسی و دریافت مشاوره از کارشناسان در این زمینه می‌توان سودهای کلان کسب کرد.

آیا امکان سرمایه‌گذاری با پول کم وجود دارد؟

اکثر افرادی که دارای درآمد ثابت هستند درباره سرمایه‌گذاری با پول کم نگران هستند. در ابتدا این نکته را به شما گوشزد می کنیم که از قدم گذاشتن در دنیای سرمایه‌گذاری هراسی نداشته باشید و آن را به تاخیر نیندازید. با توجه به تورم موجود در کشور و ارزش پول ملی که در حال کاهش است به‌ منظور حفظ قدرت خرید خود، سرمایه‌گذاری لازمه زندگی افراد با سرمایه کم خواهد بود. لطفا ویدئو زیر را ببینید و سپس ادامه مقاله را بخوانید.با سرمایه کم می‌توان در بازارهایی مانند بورس، بانک و صندوق‌های سرمایه‌گذاری موجود سرمایه‌گذاری نمایید. شما با پول کم می‌توانید فرصت‌های سودآور خوبی را برای خود ایجاد نمایید و همین میزان سرمایه کم را به سرمایه‌های بزرگ تبدیل نمایید. مهم‌ترین قانون برای ایده‌های سرمایه‌گذاری با پول کم این است که در ابتدای کار نگاه بلندمدت و دید فراتر از چند ماه را داشته باشید تا به نتایج مطلوب دست یابید.

در ایده‌های سرمایه‌گذاری با پول کم باید دو نکته اساسی را مدنظر قرار دهید، یکی از آن‌ها مکان سرمایه‌گذاری و دیگری زمان سرمایه‌گذاری هستند.

سرمایه‌گذاری با پول کم

منظور از پول کم چه میزان سرمایه است؟

پول کم را می‌توان از یک میلیون تومان تا یک میلیارد تومان در نظر بگیرید. برای کسی که صاحب چندین کارخانه است ممکن است یک میلیارد تومان پول کمی باشد. از طرف دیگر برای یک خانواده با درآمد ثابت ماهانه معادل بیست میلیون تومان نیز ممکن است یک‌میلیون تومان کم به نظر برسد ازاین‌رو پول کم برای تمامی اقشار جامعه معنای یکسانی ندارد.

در شرایط فعلی بازارهای مالی ایران با توجه به قیمت سکه و نرخ دلار، ممکن است بگویید با مبلغ کمتر از 10 میلیون تومان نمی‌توان مقادیر قابل‌توجهی طلا، سکه و یا دلار خریداری کرد، پس تکلیف چیست؟

در ادامه ایده‌های سرمایه‌گذاری با پول کم را موردبررسی قرار خواهیم داد و مهم‌ترین گزینه‌هایی که در اختیارداریم را نیز ارزیابی خواهیم کرد تا بتوان به بهترین نحو سرمایه‌گذاری با پول کم را آغاز کرد.

فاکتورهای مهم سرمایه‌گذاری

 

فاکتورهای مهم سرمایه‌گذاری

نقد شوندگی

نقد شوندگی به این معناست که دارایی خریداری‌شده یا سرمایه‌گذاری شما با چه سرعت و چه قیمت می‌تواند به پول نقد و یا معادل آن برای شما تبدیل شود. به‌عنوان‌مثال درصورتی‌که یک واحد مسکونی بخرید و آن را 20% زیر قیمت به فروش برسانید واضح است که به‌سرعت به پول نقد برای شما تبدیل خواهد شد اما این اتفاق در قیمت موردنظر شما رخ نخواهد داد، ازاین‌رو باید در نقد شوندگی قیمت مناسب را نیز در نظر بگیرید.

اهداف سرمایه‌گذاری

این فاکتور به همراه چندین فاکتور دیگر تعیین‌کننده بازاری است که در آن قصد سرمایه‌گذاری را دارید. ممکن است هدف شما از سرمایه‌گذاری رشد سرمایه‌تان در کوتاه‌ترین زمان ممکن باشد و یا این‌که امنیت سرمایه برای شما از اهمیت قابل‌توجهی برخوردار است و حفظ سرمایه در اولویت اول برای شما قرار دارد. با توجه به اهداف مختلف می‌توان در رابطه با سرمایه‌گذاری تصمیمات متفاوت گرفت.

سرمایه‌گذاری با ریسک کم

ازآنجاکه پس از گذشت مدت‌زمان مشخص به پول و سرمایه خود نیاز پیدا خواهید کرد. درصورتی‌که هدف مالی در نظر دارید که موعد آن فرا رسیده است سرمایه‌گذاری با ریسک کم کاملاً عاقلانه خواهد بود. سرمایه‌گذاری‌هایی مانند خرید اوراق مشارکت و خرید واحدهای صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت می‌تواند یکی از روش‌های سرمایه‌گذاری با پول اندک باشد.

سرمایه‌گذاری با ریسک متوسط و بازدهی بهتر

درصورتی‌که ریسک‌پذیری بیشتری داشته باشید و در آینده نزدیک به پول خود نیاز ندارید بهتر است در سهام شرکت‌های بزرگ که دارای پایداری بالایی هستند و ترجیحاً سود نقدی خوبی پرداخت می‌کنند برای سرمایه‌گذاری گزینه مناسبی خواهد بود. همچنین می‌توان از صندوق‌های سرمایه‌گذاری مختلط برای این منظور استفاده کرد.

سرمایه‌گذاری پر ریسک به‌منظور کسب بازدهی بالا

درصورتی‌که توانایی ریسک بخش زیادی از پول خود را به‌منظور دستیابی به بازدهی بالاتر را داشته باشید رشد سریع برای شما یک هدف مناسب خواهد بود. در این شرایط باید در سهام شرکت‌هایی سرمایه‌گذاری خود را آغاز نمایید که آینده خوبی داشته باشند اما ریسک آن‌ها بیشتر باشد. این گزینه زمانی مناسب خواهد بود که برای مدت‌زمان طولانی به پول نیاز نداشته باشید و بتوانید صبر کنید تا شرکت موردنظر بزرگ شود و به سود بیشتری دست یابد.

سرمایه‌گذاری با اهداف ترکیبی نیز امکان‌پذیر است. به‌عنوان‌مثال ممکن است طرفدار ریسک بالا و سود بالا در مدت‌زمان طولانی باشید اما بخشی از سرمایه خود را برای کاهش ریسک، صرف خرید صندوق‌های سرمایه‌گذاری نمایید.

سن و سال سرمایه‌گذار

بدون شک هدف تمامی افراد از سرمایه‌گذاری یکسان نیست. شاید شخصی به فکر جمع‌آوری پول کافی برای سپری کردن دوران بازنشستگی خود باشد و فرد دیگر در ابتدای زندگی خود قرار داشته باشد و سال‌ها به پول خود نیازی نداشته باشد ازاین‌رو یکی دیگر از فاکتورهای سرمایه‌گذاری این است که تا چه زمان می‌توان سرمایه‌گذاری را نگهداری نمایید.

هرچه مدت‌زمان طولانی‌تری بتوانید سرمایه‌گذاری خود را حفظ کنید به سود بیشتری نیز دست خواهید یافت. درصورتی‌که زمان زیادی نیز در اختیار نداشته باشید و کم شدن پول برای شما یک فاجعه محسوب شود باید به سرمایه‌گذاری با ریسک کم فکر کنید.

میزان تحمل ریسک

یک اصل کلی بیان می‌کند که هرچه از یک سرمایه‌گذاری انتظار بازدهی بیشتری داشته باشید، ریسک آن نیز افزایش خواهد یافت. علاوه بر این، برخی از افراد با نوسانات بازار راحت نیستند و نمی‌توانند افت‌وخیزهای بازارهایی همچون بورس را تحمل کنند. در بازارهایی مانند بورس، همیشه زیان وجود دارد اما سرمایه‌گذار حرفه‌ای می‌تواند زیان‌های خود را با سودها پوشش دهد.

درصورتی‌که تحمل زیان را ندارید و با هر نوسان بازار، قلب شما شروع به تند زدن می‌کند ممکن است بهتر باشد به دنبال سرمایه‌گذاری کم ریسک باشید. درصورتی‌که از آن دسته از افرادی هستید که تمایل دارید برای کسب بازدهی بالاتر در آینده میزان زیان موقتی را متحمل شوید بهتر است سرمایه‌گذاری‌های پر ریسک را امتحان نمایید.

بهتر است در کجا سرمایه‌گذاری کنم؟

فاکتورهای مهم سرمایه‌گذاری

برای پاسخ دادن به این سؤال ابتدا باید در نظر بگیرید که تا چه میزان ریسک‌پذیر هستید. در بین گزینه‌هایی که در بالا معرفی شد درجه ریسک متنوع و متفاوت است. هرکسی دارای درجه ریسک‌پذیری متفاوتی است. ازاین‌رو بهتر است خود را با دیگران مقایسه نکنید. سعی کنید بهترین استراتژی ممکن را برای خود انتخاب نمایید و سرمایه‌گذاری خود در آن روش را آغاز نمایید. به‌ عنوان‌ مثال در بین گزینه‌های بالا ارزهای دیجیتال نسبت به دیگر گزینه‌ها از میزان ریسک کمتری برخوردار است.

از سوی دیگر، بانک و صندوق درآمد ثابت کم ریسک ترین گزینه موجود است. دقت کنید که به‌طورمعمول ریسک و سود نقطه خلاف یکدیگر هستند؛ یعنی به‌طورکلی هرچه ریسک یک سرمایه‌گذاری بیشتر باشد احتمالاً سودی که عاید سرمایه‌گذار می‌شود بالاتر خواهد بود. درصورتی‌که یکی از روش‌های سرمایه‌گذاری نیز سود کمتری داشته باشد به‌احتمال‌زیاد ریسک بیشتری خواهد داشت.گزینه‌های پر ریسک اما پرسود سرمایه‌گذاری با پول کم

شرایط بازار سهام در سال جدید تا حدودی تفاوت داشت. رشد شدید و افت قابل‌توجه آن باعث شد تا بسیاری از افراد به‌ویژه افراد تازه‌وارد به این بازار زیان‌های سنگینی را متحمل شوند و این امر باعث بدبینی این افراد به بازار سهام شد؛ اما موضوع این است که در طولانی‌مدت بازار سهام بازدهی بالاتری نسبت به دیگر بازارها دارد.

در سال های گذشته، با توجه به رشد طلا و دلار، درصورتی‌که پول خود را در جای درست سرمایه‌گذاری می‌کردید، به‌راحتی می‌توانستید از مزایای آینده آن بهره‌مند شوید. گزینه‌های مختلف را با توجه به ریسک‌پذیر بودن خود و سود آن مشخص نمایید و سعی کنید طولانی‌مدت به آن فکر کنید.

کاهش ریسک سرمایه‌گذاری با پول کم

اقتصاد ایران در دهه‌های گذشته شاهد تورم قابل‌توجهی بوده است. ممکن است تجربه شما نیز این نکته را تائید کند. برای این منظور لازم است این موضوع در سرمایه‌گذاری موردتوجه قرار گیرد. درصورتی‌که برای سرمایه‌گذاری گزینه خوبی انتخاب کرده باشید در غلبه بر تورم به شما کمک خواهد کرد. البته در اینجا پای دیگر متغیرها نیز به میان می‌آید. اخبار سیاسی در اقتصاد ایران تأثیر زیادی دارد و این اخبار قیمت ارز را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهند و رشد آن را به همراه خواهند داشت.

رشد ارزهای معتبر مانند دلار، باعث افزایش قیمت کالاهای وارداتی خواهد شد و به‌طورکلی اقتصاد را با مشکلات خاصی مواجه خواهد ساخت. حال تصور کنید اگر اخبار سیاسی مثبت از احیای توافق به گوش برسد چه اتفاقی خواهد افتاد؟ در این صورت قیمت دلار در بازار کاهش خواهد یافت. شاید این سؤال را بپرسید که قیمت دلار روی سرمایه‌گذاری با پول کم چه تاثیری دارد؟

این نکته را به خاطر داشته باشید که قیمت دلار در سرمایه‌گذاری‌ها نقش مهمی دارد. در حقیقت دلار می‌تواند حرکت طلا در بازار ایران، بورس و حتی مسکن را تحت تاثیر قرار دهد. وقتی ارزش دلار افزایش یابد همراه با خود قیمت دارایی‌های ثابت و سهام را نیز افزایش خواهد داد و زمانی که ارزش آن کاهش یابد ممکن است ارزش این موارد نیز کاهش یابد. حال که از این نکات آگاهی داریم خواهیم دانست که چطور می‌توان سرمایه‌گذاری را آغاز کرد تا نوسانات قیمت آسیب کمتری به ما وارد کند. توصیه می‌کنیم هر دو مورد را در نظر داشته باشید. برای روزهایی که نوسانات در بازارهای دارایی وجود دارد به فکر راه چاره باشید. برای شرایط رشد بازار نیز بهتر است گزینه‌ای را مدنظر داشته باشید تا تمامی شرایط ممکن را تحت پوشش قرار دهد.

روش‌های مختلف سرمایه‌گذاری با پول کم

روش‌های مختلف سرمایه‌گذاری با پول کم

سرمایه‌گذاری با پول کم در بورس

یکی از مزایای سرمایه‌گذاری در بورس این است که با هر مبلغی می‌توان وارد آن شد. این عدد با سرمایه‌گذاری غیرمستقیم در قالب صندوق‌های سرمایه‌گذاری می‌تواند حتی از 500 هزار تومان نیز کمتر باشد. شما در ابتدای کار با مراجعه به یک کارگزاری کد بورسی مخصوص به خود را دریافت خواهید نمود و همچنین می‌توانید در پلتفرم صندوق‌های سرمایه‌گذاری فعالیت خود را به‌صورت غیرمستقیم شروع نمایید. برای شروع تنها به یک اتصال به اینترنت، لپ‌تاپ، موبایل یا کامپیوتر نیاز خواهید داشت.

سرمایه‌گذاری، خریدوفروش مستقیم در بورس زمانی گزینه بسیار خوبی محسوب خواهد شد که از این بازار و نحوه خریدوفروش در آن اطلاعات و تجربه کافی داشته باشید. در غیر این صورت ریسک سرمایه‌گذاری در بازار بورس نیز افزایش خواهد یافت. در صورت نداشتن تجربه و زمان کافی می‌توانید به‌صورت غیرمستقیم در قالب صندوق‌های سرمایه‌گذاری، سرمایه‌گذاری کنید. از مهم‌ترین مزایای این صندوق‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

این صندوق‌ها تحت مدیریت افراد خبره و کارشناسان بازار سرمایه قرار دارند که سرمایه‌های خرد را جمع‌آوری می‌کنند و با مبلغ زیاد آن را در بازار سرمایه به گردش درمی‌آورند. کارمزد خریدوفروش صندوق، از معامله سهام کمتر است و سرمایه‌گذار هر وقت بخواهد اراده کند می‌تواند پول خود را از این صندوق‌ها خارج کند.

بازار سهام برای سرمایه‌گذاری با پول کم

درصورتی‌که در رابطه با سرمایه‌گذاری در بازار سهام اطلاعات کافی نداشته باشید می‌توانید از صندوق‌های سهام استفاده کنید. اگر دوست یا قوم‌وخویش شما که با بازار بورس آشنایی دارد برای خرید دارایی از شما پول بخواهد و بگوید شما را در آن دارایی شریک می‌کند، چه پاسخی به او خواهید داد؟ خرید صندوق‌های سهام شبیه این موضوع است. در این روش سرمایه‌گذاری، شما صندوق‌های سهام را خریداری می‌کنید و دیگر نیازی نخواهید داشت به‌صورت مستقیم وارد بازار بورس یا سهام شوید.

به‌طورمعمول در این صندوق‌ها کارشناسان خبره وجود دارند که از دارایی‌ها و سهام ارزشمند سبدی را تشکیل می‌دهند. با خرید این صندوق‌ها در حقیقت مالک بخشی از سبد سهام خواهید شد. خوبی این روش این است که عایدی خوبی دارد و نیاز به دانش خیلی خاصی نخواهید داشت. علاوه بر این، با پول کم می‌شود در این صندوق‌ها سرمایه‌گذاری کرد. با ابن حال سرمایه‌گذاری در صندوق سهام نیز با ریسک همراه است.

خرید طلا و سکه

همان‌طور که در بالا عنوان شد سرمایه‌گذاری با پول کم نیز امکان‌پذیر است و همان‌طور که ذکر شد سهام و صندوق‌ها ازجمله گزینه‌های خوب و سود ده هستند؛ اما ریسک در این بازارها باعث خواهد شد برای تمامی افراد گزینه مناسبی نباشند. به این دلیل در اینجا گزینه سومی را بیان خواهیم نمود. طلا از گذشته به‌عنوان گزینه‌ای محبوب مورد توجه تمامی افراد قرار دارد. از قدیمی‌ترها و سالمندان تا جوانان همگی به طلا به‌عنوان گزینه سرمایه‌گذاری مناسب به‌ویژه وقتی تورم در کشور زیاد باشد نگاه می‌کنند. خرید طلا با مزایای بسیار زیادی همراه است. به‌عنوان‌مثال قدرت خرید شما را حفظ خواهد کرد، سرمایه‌گذاری ایمن محسوب خواهد شد و ریسک آن نیز زیاد نیست. بااین‌وجود برای سرمایه‌گذاری با پول کم ممکن است خیلی خوب به نظر نرسد.

خرید طلای گرمی به‌طورمعمول با اجرت همراه خواهد بود که خود قیمت را افزایش خواهد داد. سکه نیز دچار حباب خواهد شد و قیمت آن گاهی اوقات از ارزش واقعی خود بالاتر قرار خواهد گرفت. علاوه بر این، خرید طلای فیزیکی همیشه با ترس از گم‌شدن و دزدی یا تقلبی بودن را به همراه خواهد داشت.

به‌طورکلی می‌توان گفت سرمایه‌گذاری در طلا با پول خیلی کم گاهی اوقات امکان‌پذیر نیست و نیاز به سرمایه‌های متوسط به بالا خواهد داشت؛ اما جای هیچ‌گونه نگرانی وجود نخواهد داشت. گزینه دیگر برای خرید طلا وجود دارد و با استفاده از آن می‌توان با پول کم نیز در این بازار سرمایه‌گذاری کرد. بهترین سرمایه‌گذاری با پول کم در فلزات قیمتی خرید صندوق‌های طلاست؛ اما آیا می‌دانید صندوق طلا چیست و چطور با پول کم می‌توان صاحب صندوق طلا شد؟

سرمایه‌گذاری با پول کم

سرمایه‌گذاری با پول کم در صندوق‌های طلا

یکی از ابتکاراتی که توسط برخی از شرکت‌های سرمایه‌گذاری انجام‌گرفته است و ارائه خواهد شد صندوق طلا است. صندوق‌های طلا مانند صندوق‌های سهام هستند اما دارای تفاوت‌هایی نیز می‌باشند. تصور کنید یکی از آشنایان معتبر شما بخواهد در سکه، طلا و برخی دارایی‌های مشابه سرمایه‌گذاری نماید. اگر از شما بخواهد با او مشارکت کنید چه‌کاری انجام می‌دهید؟ بزرگ‌ترین ویژگی این صندوق‌ها این است که با پول کم می‌توان وارد این بازار شد.

ازاین‌رو برای افرادی که پول کمی دارند و ریسک‌پذیری بالایی نیز ندارند گزینه مناسبی محسوب می‌شود. در صندوق‌های طلا، حداقل 70% از سرمایه‌گذاری روی خرید سکه طلا انجام خواهد گرفت و باقی سرمایه هم اوراق درآمد ثابت خریداری خواهد کرد. در حقیقت با این کار شما به‌صورت غیرمستقیم روی طلا سرمایه‌گذاری خواهید کرد. این صندوق‌ها در بورس تهران نیز قابل معامله هستند.

سرمایه‌گذاری در بانک

یکی از نکات مثبت بانک این است که سرمایه‌گذاری در آن با کمترین پول نیز امکان‌پذیر است. بانک‌ها به‌طور معمول برای اقشار سنتی و مسن‌ترها جذاب هستند؛ اما در سال‌های اخیر استقبال از آن‌ها نسبتاً کمتر شده است زیرا تورم کشور ما بسیار زیاد است. در سال‌های اخیر هم تورم تا حد قابل‌توجهی افزایش داشته است. بدون شک شما نیز احساس کرده‌اید که سود بانکی کمتر از تورم رشد داشته است و احتمالاً از میزان آن رضایت نداشته‌اید.

در حقیقت، دلیل استقبال افراد از بانک‌ها، ریسک اندک و توانایی سرمایه‌گذاری با پول کم در آن‌ها است. البته عیب آن‌ها هم این است که سودی که می‌دهند به‌ویژه در شرایط تورمی اصلاً جالب نیست. همین مسئله باعث خواهد شد بانک بهترین سرمایه‌گذاری با پول کم محسوب نشود. بانک تقریباً سالانه 18% سود می‌دهد که با توجه به تورم طولانی‌مدت ایران حتی قادر به پوشش دادن تورم نخواهد بود.

در سال‌های اخیر نیز تورم تا حد زیادی افزایش داشته است و اگر سود بانکی را سالانه 18% و مرکب آن را 19.5% در نظر بگیریم خواهیم دانست که 5 میلیون تومان شما در بانک پس از گذشت یک سال اندکی کمتر از 6 میلیون خواهد شد؛ اما آیا گزینه‌ای وجود دارد که بتوان با پول کم سرمایه‌گذاری نمود و ریسک پایینی داشته باشد؟ پاسخ صندوق‌های درآمد ثابت هستند که در ادامه با آن‌ها بیشتر آشنا خواهیم شد.

 

امنیت سرمایه‌گذاری

صندوق‌های درآمد ثابت

گزینه دیگر برای سرمایه‌گذاری با پول کم سرمایه‌گذاری در صندوق‌های درآمد ثابت است. این صندوق‌ها ریسک بسیار کمی دارند و سرمایه‌گذاری در آن‌ها برای افرادی که تمایل ندارند سرمایه‌شان در ریسک باشد مناسب خواهد بود. این صندوق‌ها مانند صندوق‌های سهام و طلا هستند. البته تفاوت آن‌ها در این است که آن‌ها بیشتر سرمایه خود را صرف سپرده بانکی می‌کنند. علاوه بر این، این افراد در اوراق و سایر دارایی‌ها نیز سرمایه‌گذاری خواهند کرد. سودی که این صندوق‌ها به سرمایه‌گذاران اعطا می‌کنند، بالاتر از بانک است اما ریسک آن‌ها همان حدود است.

ارزهای دیجیتال

یکی از گزینه‌هایی که به‌تازگی بین مردم به شهرت و محبوبیت قابل‌توجهی دست‌یافته است ارزهای دیجیتال است. این گزینه نیز می‌تواند سرمایه‌های خرد و پول‌های کم را به خود جذب نماید. بااین‌حال، در این زمینه مشکلاتی وجود دارد. یکی این است که سرمایه‌گذاری در این ارزها به آشنایی با این بازار و پیچیدگی‌های آن نیاز دارد. علاوه بر آن، ریسک در این بازارها بسیار زیاد است. ازاین‌رو توصیه ما این است که باوجود این‌که این بازار برای سرمایه‌گذاری با پول کم گزینه مناسبی محسوب می‌شود درصورتی‌که با آن آشنایی ندارید از ورود به آن خودداری نمایید. در غیر این صورت میزان ضرر و زیانی که متحمل خواهید شد اصلاً مشخص نخواهد بود.

سرمایه‌گذاری با پول کم در بخش مسکن

از دیگر گزینه‌های سرمایه‌گذاری با پول کم می‌توان به پیش خرید آپارتمان اشاره کرد. هرچند امروزه حداقل سرمایه موردنیاز برای خرید مسکن به‌ویژه در شهرهای بزرگ مانند تهران افزایش چشمگیری داشته است. درصورتی‌که بتوانید با توجه به سرمایه خود آپارتمان پیش خرید کنید یا زمین مناسب خریداری نمایید این گزینه نیز برای سرمایه‌گذاری مناسب خواهد بود. سرمایه گذاری در ملک نسبت به سرمایه گذاری در بورس و طلا ریسک بسیار کمتری دارد. با توجه به ریسک کم و سودآوری زیاد سرمایه گذاری در ملک، پیشنهاد می کنیم که همواره به دنبال تبدیل پول نقد خود به ملک باشید.

پیش خرید آپارتمان در بهترین مناطق تهران و ایران

با پیش خرید آپارتمان می توانید یک خانه را تا 80 درصد کمتر از قیمت استاندارد بازار خریداری کنید. هم اکنون فرصتهای عالی و سود آوری برای پیش خرید خانه در شهرهای مختلف ایران وجود دارد. شما می توانید با تماس با کارشناسان شزوما از این فرصتها مطلع شوید و به صورت رایگان مشاوره دریافت کنید.

برای مشاهده فرصتهای پیش خرید ملک در تهران روی دکمه زیر کلیک کنید.

پیش خرید خانه در تهران


سرمایه‌گذاری در بخش مسکن در گلبهار با پول کم

در پروژه گلبهار مشهد برای بسیاری از افراد فعال در حوزه املاک، بستری فراهم شده است که سرمایه گذاری کنند و بتوانند سرمایه اندک خود را رشد دهند. این امر باعث شده است تا تعداد زیادی از افراد قبل از تکمیل شدن ساخت‌وسازها در گلبهار، اعلام شهرستان شدن آن و یا اطلاع داشتن از قطار شهری اقدام به خرید زمین و یا آپارتمان در این شهر نمایند. گلبهار مشهد جزو بهترین مناطق مشهد برای خرید زمین است.

شهرستان گلبهار

شرایط سرمایه‌گذاری در بخش مسکن گلبهار

در طرح بهره‌برداری از شهر گلبهار، جمعیت مورد انتظار این شهر حدوداً 200 هزار نفر در نظر گرفته‌شده است و این تعداد را هنگام توسعه شهر گلبهار تا 400 هزار نفر در نظر گرفته‌اند. با توجه به مطالعاتی که در طرح توسعه جمعیت شهری انجام‌گرفته است جمعیت مشهد در سال‌های آینده به 5.8 میلیون نفر خواهد رسید که قرار است حدود 2 میلیون نفر از این جمعیت در 3 شهر اطراف مشهد که یکی از آن‌ها گلبهار است سکونت کنند. ازاین‌رو می‌توان گفت این شهر در آینده نه‌تنها روند رشد خود را حفظ خواهد کرد بلکه با رشد بیشتر به‌سوی جمعیت میلیونی نیز حرکت خواهد نمود. نتیجه رشد جمعیت این شهر بیانگر این است که سرمایه‌گذاری در این شهر در صورت آینده‌نگر بودن می‌تواند برای سرمایه‌گذاران فرصت بسیار خوبی محسوب شود.

امتیاز سرمایه‌گذاری در گلبهار

همان‌طور که احتمالا حدس می‌زنید دلایل بسیار زیادی وجود دارند که مشهدی‌ها و دیگر هموطنان در شهرهای اطراف مشهد، خرید آپارتمان و زمین را در گلبهار به‌ عنوان یک فرصت عالی برای سرمایه‌گذاری در نظر بگیرند. مهم‌ترین دلایل این امر شامل موارد زیر هستند:

نزدیک‌ترین شهر تازه تأسیس به مشهد، توجه ویژه استانداری خراسان رضوی به گلبهار به‌منظور کاهش حجم جمعیت مشهد، قرار گرفتن در موقعیت مناسب جغرافیایی و محورهای مواصلاتی مشهد- تهران و مشهد-شمال، طرح احداث متروی مشهد-گلبهار که بر اساس صحبت‌های مسئولین به‌زودی در دست احداث قرار خواهد گرفت. امکانات و خدمات رفاهی فراوان که به‌واسطه مسکن مهر گلبهار روزانه در حال افزایش است.

امنیت سرمایه‌گذاری در گلبهار

امنیت سرمایه‌گذاری در گلبهار

برای خرید زمین و یا آپارتمان در گلبهار مشهد، حتما باید از افراد با تجربه و قابل اعتماد مشاوره بگیرید. متاسفانه برخی از افراد سود جو با فروش زمینهای نامناسب و با مبلغی بسیار پایین، به فکر کلاه برداری از شما هستند.

ما در کارگروه مهندسی حقوقی شزوما امنیت سرمایه گذاری شما را تضمین می کنیم و به شما کمک می کنیم که سرمایه گذاری بدون ریسک داشته باشید. بدین منظور کافی است با کارشناسان شزوما تماس بگیرید و ار مشاوره رایگان ما استفاده کنید.

به شما پیشنهاد می کنیم که برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد پروژه گلبهار مشهد روی دکمه زیر کلیک کنید.

پروژه گلبهار مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همین حالا شانس خود را امتحان کنید!

گردونه را بچرخون
مهمترین راز موفقیت مدیران و صاحبان جواز املاک بزرگ ایران؟

چگونه بدون حضور خودمان مشاوران‌مان، بهترین عملکرد را داشته باشند؟

قیمت محصول رایگان

اطلاعات شما نزد آکادمی شزوما محفوظ است و صرفا برای اطلاع رسانی‌ استفاده می‌شود
دست نگه دارید...
یک پیشنهاد ویژه برای شما داریم.
محتویات این دوره را به صورت آنلاین و با قیمت کمتر مشاهده کنید.
مهمترین راز موفقیت مدیران و صاحبان جواز املاک بزرگ ایران؟

چگونه بدون حضور خودمان، مشاوران‌مان بهترین عملکرد را داشته باشند؟

قیمت محصول رایگان، به مدت محدود

اطلاعات شما نزد آکادمی شزوما محفوظ است و صرفا برای اطلاع رسانی‌ استفاده می‌شود
پادکست سریالی دیجیتال مارکتینگ املاک
برشی از دوره دیجیتال مارکتینگ املاک
برای شرکت در این دوره به صورت رایگان، اطلاعات خود را در فرم زیر وارد نمایید.
دست نگه دارید...
یک پیشنهاد ویژه برای شما داریم.
به شما پیشنهاد می‌کنیم دوره دیجیتال مارکتینگ املاک را مشاهده کنید.
دست نگه دارید...
یک پیشنهاد ویژه برای شما داریم.
به شما پیشنهاد می‌کنیم دوره وبیناری آموزش مشاوران املاک حرفه‌ای را مشاهده کنید.
SUBSCRIBE TO NEWSLETTER
Turpis dis amet adipiscing hac montes odio ac velit? Porta, non rhoncus vut, vel, et adipiscing magna pulvinar adipiscing est adipiscing urna. Dignissim rhoncus scelerisque pulvinar?
SUBSCRIBE TO NEWSLETTER
Turpis dis amet adipiscing hac montes odio ac velit? Porta, non rhoncus vut, vel, et adipiscing magna pulvinar adipiscing est adipiscing urna. Dignissim rhoncus scelerisque pulvinar?