آیا تا به حال به خرید ملک فکر کرده‌اید؟ شاید شما رویای داشتن یک خانه دنج در قلب یک شهر شلوغ یا یک ملک وسیع با هکتارها زمین را داشته باشید. لذت داشتن ملک شخصی را نمی توان انکار کرد. با این حال عوامل بسیاری وجود دارند که باید قبل از انجام چنین سرمایه‌گذاری قابل توجهی در نظر بگیرید. یکی از این عوامل حیاتی، جستجوی مشاوره حقوقی خرید ملک است.

وقتی نوبت به خرید ملک می‌رسد، چیزهای زیادی از نظر مالی و قانونی در خطر خواهند بود. سرمایه‌گذاری مقدار قابل توجهی پول در یک ملک که دارای مشکلات حقوقی بوده، می‌تواند مشکل ساز باشد. اینجاست که مشاوره با یک کارشناس حقوقی واجد شرایط می‌تواند شرایط کاملا متفاوتی را ایجاد کند.

بسیاری از مردم اهمیت جستجوی مشاوره حقوقی هنگام خرید ملک را نادیده می‌گیرند. بیشتر مردم گمان می‌کنند که این یک امر رسمی بوده و ضرورتی ندارد. در واقعیت، جستجوی مشاوره حقوقی خرید ملک، یک گام حیاتی برای اطمینان از حفظ سرمایه‌گذاری شما است. همچنین یک کارشناس از پیش آمدن هرگونه بدهی قانونی و مالی غیرمنتظره جلوگیری می‌کند.

در این راهنمای جامع، ما نگاهی دقیق‌تر به اهمیت مشاوره حقوقی جهت خرید ملک و نکاتی درباره آن خواهیم داشت. با ما همراه باشید.


اگر نیاز به دریافت مشاوره رایگان دارید، همین حالا با شماره‌های 02146148753 یا 02146148783 تماس بگیرید. در صورت اشغال بودن تلفن‌ها یا در صورتی که خارج از ساعات اداری از سایت بازدید می‌کنید، لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس بگیرند.


چه چیزهایی را باید قبل از خرید ملک در نظر گرفت و چرا مشاوره حقوقی بسیار مهم است؟

نکاتی که قبل از خرید ملک باید در نظر بگیرید و دلایل اهمیت مشاوره حقوقی عبارتند از:

 • محل

محل یک ملک، شاید مهم ترین عاملی است که باید در نظر گرفته شود. چه در حال خرید خانه برای خود یا یک ملک سرمایه‌گذاری هستید، اطمینان از پارامترهای زیر ضروری می‌باشد:

 • امنیت محله
 • امکانات رفاهی متناسب با نیازهای شما
 • پتانسیل رشد یا بازگشت سرمایه

مشاوره حقوقی خرید ملک معتبر می‌تواند به شما در یافتن منطقه مناسب کمک کند. دریافت مشاوره حقوقی در مورد مقررات منطقه‌بندی و کاربری زمین ضروری است. کارشناس حقوقی می‌تواند تعیین کند که چه کاری می‌توانید با ملک انجام دهید.

 • بودجه

بودجه شما فاکتور مهمی است که باید قبل از خرید ملک در نظر بگیرید. باید اطمینان حاصل کنید که می‌توانید به راحتی هزینه ملک را بپردازید. یک کارشناس مالی به شما کمک کرده تا میزان هزینه‌های قابل پرداخت و شیوه بودجه‌بندی را تعیین نمایید. یک مشاور حقوقی می‌تواند به شما کمک کند تا قرارداد خرید، رهن یا اجاره را بررسی کنید. همچنین مطمئن شوید که سرمایه شما از بین نمی‌رود.

 • بازرسی ملک

بازرسی ملک ضروری است، زیرا به شناسایی هر گونه نقص یا مشکلات احتمالی ملک کمک می‌کند. باید اطمینان حاصل کنید که ملک مورد نظر، ارزش سرمایه‌گذاری شما را دارد. یک بازرس حرفه‌ای به دنبال مسائل مربوط به فونداسیون، سقف، لوله کشی، برق، سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی خواهد بود. این گزارش بازرسی، ممکن است حاوی جزئیاتی باشد که درک آن برای شما دشوار می‌باشد.

امنیت در خرید ملک

 • جستجوی عنوان و بیمه عنوان

جستجوی عنوان یک فرآیند قانونی بوده که بررسی می‌کند آیا فروشنده حق فروش ملک را دارد یا خیر. همچنین آیا حق حبس، قضاوت یا ادعایی علیه ملک موجود است؟ در صورت وجود نقص نامشخص در عنوان یا ادعای مالکیت قبلی، بیمه نامه از شما در برابر هرگونه ضرر محافظت می‌کند. یک مشاور حقوقی می‌تواند به شما در درک مفاهیم حقوقی جستجوی عنوان و بیمه عنوان کمک کند.

 • مالیات بر دارایی

مالیات بر دارایی هزینه قابل توجهی برای صاحبان املاک است. قبل از خرید ملک، مطمئن شوید که قوانین مالیاتی محلی و مالیات بر دارایی مرتبط با خانه را درک کرده‌اید. مشاوره حقوقی خرید ملک می‌تواند به شما کمک کند تا بفهمید مالیات‌های شما چگونه ارزیابی می‌شوند.

 • خاتمه

بستن قرارداد، مرحله نهایی خرید ملک است. در آن، تمامی طرفین معامله، اسناد لازم را امضا می‌کنند. یک مشاور حقوقی می‌تواند این اسناد را بررسی کند. بدین صورت مشاور، از رعایت شرایط قرارداد شما، از جمله بدهی‌های معوقه، حق حبس، وام مسکن و هزینه‌ها اطمینان حاصل می‌کند. مشاور حقوقی املاک می‌تواند از منافع شما محافظت کرده و مطمئن شود که هیچ کس از شما سوءاستفاده نمی کند.

بررسی اسناد خرید ملک

 • ملاحظات حقوقی

ملاحظات حقوقی، برای محافظت از سرمایه‌گذاری شما و اطمینان از خرید ملکی عاری از هرگونه مشکل قانونی بسیار حیاتی هستند. مشاوره حقوقی خرید ملک در طول فرآیند خرید، از بررسی قرارداد تا بسته شدن و فراتر از آن، نقش مهمی ایفا می‌کند. یک وکیل با تجربه می‌تواند به شناسایی هرگونه مسائل حقوقی، توضیح حقوق و تعهدات شما به عنوان خریدار و هدایت فرآیند خرید کمک کند.

نگاهی به جنبه‌های قانونی خرید ملک: نکات و ترفندها

از درک اصطلاحات حقوقی و تخصصی گرفته تا مذاکره در قراردادها و بستن معاملات، فرآیند خرید ملک می‌تواند پیچیده و گیج کننده باشد. با این حال، با رعایت نکات و ترفندهای صحیح، هر کسی می‌تواند جنبه‌های قانونی خرید ملک را با خیال راحت و با اطمینان انجام دهد. ما با ذکر نکات زیر به شما کمک می‌کنیم تا قوانین این فرآیند را دنبال کنید.

وکیل املاک

 • آنچه را که می‌خواهید مشخص نمایید

اولین قدم در مسیریابی جنبه‌های قانونی خرید ملک، شناسایی نوع ملک مورد نظر است. چه نوع خانه‌ای در نظر دارید؟ بودجه شما چقدر است؟ با شناسایی آنچه می‌خواهید، می‌توانید جستجوی خود را محدود کنید. بدین صورت روی ویژگی‌هایی تمرکز خواهید کرد که نیازهای شما را برآورده می‌کنند.

 • یک مشاور املاک حرفه ای استخدام کنید

استفاده از مشاوره حقوقی خرید ملک برای بررسی جنبه‌های قانونی خرید ملک کلیدی است. یک نماینده خوب به شما کمک کرده که املاکی مطابق با معیارهای خود پیدا کرده و مذاکرات را پیش ببرید. آنها همچنین به شما کمک می‌کنند تا قوانین پیچیده معاملات املاک و مستغلات را بررسی نمایید. به علاوه توصیه‌ها و راهنمایی‌های ارزشمندی را به شما ارائه می‌دهند.

وظایف مشاور حقوقی املاک

 • اصطلاحات حقوقی را درک کنید

اصطلاحات حقوقی و مربوط به خرید ملک می‌توانند گیج کننده باشد، بنابراین مهم است که برای درک آنها وقت بگذارید. برخی از اصطلاحات رایجی که باید با آنها آشنا شوید، عبارتند از:

 • عنوان: یک سند قانونی که ثابت می‌کند شما مالک ملک هستید.
 • سند: سند قانونی که مالکیت ملک را به شما منتقل می‌کند.
 • هزینه‌های انعقاد: هزینه‌های مربوط به بسته شدن معامله، مانند هزینه‌های ارزیابی، جستجوی عنوان و وکالت.
 • برای وام مسکن از قبل تاییدیه بگیرید

دریافت پیش تاییدیه برای وام مسکن گام مهمی در جهت گیری جنبه‌های قانونی خرید ملک است. این امر به شما ‌ایده می‌دهد که چقدر می‌توانید برای یک ملک هزینه کنید. همچنین از اتلاف وقت برای دیدن املاکی که خارج از بودجه شما هستند، جلوگیری می‌کند.

 • در مورد شرایط فروش مذاکره کنید

مذاکره شامل قیمت ملک، تاریخ اختتامیه و هر گونه موارد احتمالی مانند بازرسی خانه است.

 • یک وکیل ملکی استخدام کنید

هنگام بررسی جنبه‌های قانونی خرید ملک، استفاده از مشاوره حقوقی خرید ملک ‌ایده خوبی است. یک وکیل املاک می‌تواند اطمینان حاصل کند که شرایط فروش، منصفانه و قانونی می‌باشد. آنها همچنین می‌توانند در مورد مسائل حقوقی در طول معامله، کاوش می‌کنند.


اگر نیاز به دریافت مشاوره رایگان دارید، همین حالا با شماره‌های 02146148753 یا 02146148783 تماس بگیرید. در صورت اشغال بودن تلفن‌ها یا در صورتی که خارج از ساعات اداری از سایت بازدید می‌کنید، لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس بگیرند.


 • تمام اسناد را به دقت بررسی کنید

قبل از امضای هر سندی، بررسی دقیق آن مهم است. اگر سوال یا ابهامی دارید، از مشاور املاک یا وکیل خود، توضیح بیشتری بخواهید.

مدارک قانونی مورد نیاز برای خرید ملک: راهنمایی برای خریداران

هنگام خرید ملک، خریدار باید چندین سند قانونی را برای اطمینان از یک معامله روان و موفق به دست آورد. این اسناد حقوقی، نقش مهمی در حفظ حقوق و منافع طرفین درگیر دارند. در این راهنما، نگاهی دقیق‌تر به اسناد قانونی مختلف مورد نیاز برای خرید ملک، اهمیت آنها و نحوه دریافت آنها خواهیم داشت.

مشاوره حقوقی خرید ملک

 • سند مالکیت

سند مالکیت یک سند قانونی بوده که مالکیت ملک را تأیید می‌کند. این سند شامل جزئیاتی مانند مکان، اندازه و مرزهای ملک و همچنین هرگونه محدودیت یا شرایطی بوده که ممکن است، اعمال شوند. سند مالکیت یکی از مهم ترین اسناد قانونی مورد نیاز برای خرید ملک می‌باشد. این سند از اداره ثبت اسناد و املاک اخذ شده و اطمینان از اصیل و معتبر بودن آن ضروری است.

 • قرارداد فروش

این سند حقوقی به تشریح شرایط و ضوابط قرارداد خرید بین خریدار و فروشنده می‌پردازد. ‌این سند جزئیاتی مانند قیمت خرید، شرایط پرداخت، تاریخ تملک و سایر بندهای مربوطه را ارائه می‌کند. قرارداد فروش معمولا توسط یک مشاور حقوقی تنظیم می‌شود و هر دو طرف باید آن را امضا کنند.

 • رسید مالیات بر دارایی

رسید مالیات بر دارایی، سندی بوده که ثابت می‌کند، مالیات املاک به طور منظم پرداخت شده است. این رسیدها برای خریدار ضروری می‌باشند. پرداخت نشدن یا معوق بودن مالیات می‌تواند منجر به عواقب قانونی شود. رسیدها را می‌توان از اداره شهرداری محلی در منطقه‌ای که ملک در آن واقع شده دریافت کرد. با کمک مشاوره حقوقی خرید ملک بیشتر با این مورد آشنا می‌شوید.

مشاوره حقوقی خرید ملک

 • گواهی پایان کار

این گواهی، یک سند قانونی بوده که تایید می‌کند ساخت و ساز ملک طبق نقشه‌های مصوب انجام شده و مطابق با ضوابط ساختمانی محلی است. دریافت گواهی پایان کار ضروری بوده زیرا تضمین می‌کند که ملک از نظر ساختاری برای زندگی امن می‌باشد. این سند را می‌توان از اداره شهرداری محلی یا سازنده ملک دریافت کرد.

 • گواهی عدم اعتراض

گواهی عدم اعتراض (NOC) یک سند قانونی است که تأیید می‌کند که هیچ اعتراض یا اختلاف حقوقی ضمیمه ملک وجود ندارد. این گواهی معمولا از مقامات محلی اخذ می‌شود. این سند برای خرید ملک تحت شرایط خاصی، مانند خرید ملک در زمین کشاورزی، الزامی است.

وکالت خرید ملک

 • وکالتنامه

(POA) یک سند قانونی بوده که به شخص دیگری این اختیار را می‌دهد که از طرف خریدار اقدام کند. این اختیار می‌تواند شامل امضای اسناد قانونی، انجام سایر وظایف ضروری و نمایندگی خریدار در امور مختلف حقوقی باشد. POA معمولا زمانی مورد نیاز است که خریدار در محل حضور نداشته یا قادر به انجام معامله از طرف خود نیست.

درک نقش وکیل ملک در خرید مسکن

برخی از وظایف وکیل املاک در ارائه مشاوره حقوقی خرید ملک عبارتند از:

 • یک وکیل ملک می‌تواند به شما در درک جزئیات و پیامدهای تمام اسناد حقوقی که در طول فرآیند خرید با آنها روبرو می‌شوید، کمک کند. این امر به ویژه برای خریدارانی که برای اولین بار خانه خریداری می‌کنند و با این فرآیند آشنا نیستند، بسیار مهم است.
 • یک وکیل دارایی همچنین مسئول انجام جستجوها و بررسی‌های مختلف می‌باشد. مشاوره حقوقی املاک اطمینان حاصل می‌کند که ملک خریداری شده، عاری از هرگونه ادعا یا مشکل قانونی باشد.
 • نقش مهم دیگر یک وکیل دارایی، برقراری ارتباط با وکیل فروشنده است. این کار تضمین می‌کند که هر گونه مشکلی که در طول فرآیند خرید ایجاد می‌شود، به طور موثر و به موقع رسیدگی ‌شود. این می‌تواند شامل اختلافات بر سر سپرده‌ها، بازرسی‌ها یا تامین مالی باشد. داشتن یک وکیل واجد شرایط برای راهنمایی شما در این فرآیند می‌تواند فوق العاده مفید به شمار رود.
 • یک وکیل ملکی در فرآیند بسته شدن قرارداد که آخرین مرحله خرید خانه است، مشارکت خواهد داشت. این فرآیند پیچیده شامل انتقال مالکیت و تبادل وجوه می‌باشد.
 • مشاوره حقوقی خرید ملک باید شامل توصیه‌های ارزشمندی در مورد قانون املاک و مستغلات و بازار محلی که در آن خرید می‌کنید، باشد.

وظیفه وکیل املاک


اگر نیاز به دریافت مشاوره رایگان دارید، همین حالا با شماره‌های 02146148753 یا 02146148783 تماس بگیرید. در صورت اشغال بودن تلفن‌ها یا در صورتی که خارج از ساعات اداری از سایت بازدید می‌کنید، لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس بگیرند.


اشتباهات قانونی رایجی که در هنگام خرید و مالکیت ملک باید از آنها پرهیز کرد

اشتباهات رایج حقوقی که هنگام خرید و مالکیت ملک باید از آنها اجتناب کرد، عبارتند از:

 • عدم بررسی اسناد ملکی

اغلب، خریداران از بررسی تمام اسناد مرتبط با ملک، مانند عنوان، قراردادهای اجاره، مقررات منطقه‌بندی و سوابق مالیاتی دارایی کوتاهی می‌کنند. این اسناد حاوی اطلاعات مهمی در مورد وضعیت حقوقی ملک، مانند محدودیت‌های منطقه‌بندی و هرگونه دعوا یا حق حبس قریب‌الوقوع هستند. لازم است که تمام اسناد ملک را بررسی کرده و در صورت لزوم از مشاوره حقوقی خرید ملک حرفه‌ای بهره مند شوید.

 • نادیده گرفتن منطقه‌بندی و محدودیت‌های استفاده

تحقیق در مورد منطقه‌بندی ملک و استفاده از محدودیت‌ها قبل از خرید ملک ضروری است. منطقه‌بندی به قوانین استفاده و توسعه که توسط مقامات محلی تعیین می‌شوند، اشاره دارد. مقررات منطقه‌بندی برای املاک مسکونی، تجاری و با کاربری مختلط وجود دارد. نادیده گرفتن این مقررات می‌تواند منجر به جریمه‌های پولی، اقدامات قانونی و حتی بازسازی‌های پرهزینه ملک شود.

 • بازرسی‌های قبلی اموال

بازرسی ملک یک فرآیند ضروری برای هر خریدار است. این کار شامل بازرسی کامل از وضعیت فیزیکی ملک برای شناسایی هر گونه مشکل یا نقصی بوده که نیاز به تعمیر یا نوسازی دارد. عدم انجام بازرسی ملک می‌تواند پس از بسته شدن قرارداد، منجر به مشکلات پیش بینی نشده، تعمیرات پرهزینه و اختلاف با فروشنده شود. دریافت مشاوره حقوقی خرید ملک در بررسی دقیق ملک به شما کمک می‌کند.

بررسی ملک قبل از خرید

 • عدم اخذ بیمه نامه

بیمه، نامه‌ای است که از خریداران در برابر نقص در عنوان ملک محافظت می‌کند. بیمه، تضمین می‌کند که مالک جدید مالکیت کامل ملک را خواهد داشت و هیچ ادعای معوق یا حقی علیه ملک وجود ندارد. عدم دریافت بیمه نامه می‌تواند منجر به مشکلات حقوقی پرهزینه برای اثبات مالکیت یا پرداخت هزینه‌های قانونی برای حل و فصل ادعاهای علیه ملک شود.

 • عدم درک قرارداد خرید

این قرارداد، بین خریدار و فروشنده بوده و شرایط فروش، شامل قیمت، تاریخ بسته شدن قرارداد، موارد احتمالی و غیره را مشخص می‌کند. بررسی و درک کل قرارداد خرید برای اطمینان از قابل قبول بودن همه شرایط و ضوابط قبل از امضای آن ضروری است. مشاوره حقوقی خرید ملک به درک و ایجاد قرارداد کمک می‌کند.

 • عدم افشای تمام حقایق مادی

هنگام فروش یک ملک، فروشنده موظف بوده که کلیه حقایق مادی شناخته شده در مورد ملک را به خریدار فاش کند. حقایق مادی شامل هر گونه نقص، اختلافات حقوقی یا هر موضوع مهمی است که می‌تواند بر ارزش یا استفاده دارایی تأثیر بگذارد. عدم افشای تمام حقایق مهم می‌تواند منجر به اقدامات حقوقی پرهزینه و حتی فسخ قرارداد فروش شود.

 • عدم رعایت قوانین و مقررات منطقه‌بندی

پس از مالکیت یک ملک، رعایت تمام قوانین و مقررات منطقه‌بندی بسیار مهم است. عدم انجام این کار می‌تواند منجر به مشکلات حقوقی مهمی از جمله جریمه‌های پولی، اقدامات قانونی و حتی مصادره اموال شود. بررسی کلیه قوانین و مقررات منطقه‌بندی مربوط به ملک و رعایت آنها برای جلوگیری از هرگونه مشکل قانونی، ضروری است.

مشاوره خرید ملک

نحوه انتخاب صحیح مشاور حقوقی برای خرید ملک شما

موارد ضروری که باید در هنگام دریافت مشاوره حقوقی خرید ملک مناسب برای خرید ملک خود در نظر بگیرید، عبارتند از:

 • تحقیق

قبل از انتخاب مشاور حقوقی، تحقیق و جمع آوری اطلاعات تا حد امکان ضروری است. با پرسیدن توصیه‌های دوستان، اعضای خانواده و همکاران شروع کنید. فقط به یک نظر تکیه نکنید، بلکه برای جمع آوری چندین مرجع وقت بگذارید. همچنین می‌توانید به صورت آنلاین برای بررسی درباره شرکت‌های حقوقی مختلف، موفقیت‌های آنها و زمینه‌های تخصصی آنها تحقیق کنید.

 • حوزه تخصصی

یک وکیل املاک باید دانش و تجربه لازم را برای رسیدگی به امور ملکی و ارائه مشاوره حقوقی خرید ملک داشته باشد. آنها باید از تفاوت‌های ظریف مقررات محلی، قوانین، مالیات‌ها و بدهی‌های مربوط به خرید ملک آگاه باشند. مطمئن شوید که وبسایت آنها را برای بررسی رزومه و رضایت مشتریان و همچنین میزان تخصص بررسی کنید.

مشاوره حقوقی املاک

 • تجربه و صلاحیت

انتخاب مشاور حقوقی با تجربه و دارای شرایط لازم بسیار مهم است. اعتبار آنها، از جمله دانشکده حقوق، تجربه کاری، عضویت و گواهینامه‌های مربوطه را بررسی کنید.

 • مهارت‌های ارتباطی

شما به یک مشاور حقوقی نیاز دارید که بتواند به طور موثر با شما و سایر طرف‌های درگیر در معامله ارتباط برقرار کند. مشاور حقوقی باید پاسخگو بوده و مشاوره مختصر و تمام اطلاعات لازم را به گونه‌ای ارائه دهد که به راحتی قابل درک باشند. آنها باید بتوانند به تمام سوالات شما و هر شک و شبهه‌ای، با شفافیت پاسخ داده و مشاوره حقوقی خرید ملک حرفه‌ای ارائه دهند.

 • تعهد زمانی

شما به یک مشاور حقوقی نیاز دارید که به معامله شما متعهد باشد و بتواند آن را در یک بازه زمانی معقول انجام دهد.

هزینه مشاوره حقوقی خرید ملک

 • شهرت

توجه به شهرت یک مشاور حقوقی ضروری است. هیچ کس نمی خواهد با کسی که سابقه سوء رفتار دارد کار کند. بررسی نمایید که مشاور حقوقی انتخابی شما شهرت خوبی در صنعت داشته باشد. همچنین می‌توانید هرگونه اقدام انضباطی یا شکایت علیه آنها را بررسی کنید.

 • هزینه‌ها

با مشاور حقوقی جلسه‌ای ترتیب دهید و از قبل در مورد هزینه‌های آنها صحبت کنید.

مسائل حقوقی احتمالی خرید ملک و نحوه رسیدگی به آن‌ها

هنگام خرید ملک، آگاهی از مسائل حقوقی احتمالی و دریافت مشاوره حقوقی خرید ملک ضروری است. این مسائل می‌توانند شامل اختلاف با فروشنده، مسائل منطقه‌بندی و برنامه‌ریزی، مشکلات زیست محیطی و بدهی‌های مالی باشند. به طور کلی مسائل حقوقی احتمالی خرید ملک عبارتند از:

 • حق التزام و احکام پیش بینی نشده

یکی از مهم‌ترین جنبه‌های خرید ملک، اطمینان از عدم وجود حق حبس یا حکم علیه ملک است. حکم دادگاه علیه مالک قبلی به طلبکار اجازه می‌دهد بر روی ملک حق التزام قرار دهد. برای جلوگیری از این امر، خریداران باید قبل از تکمیل خرید، آن را بررسی کنند. با دریافت مشاوره حقوقی خرید ملک می‌توانید به این مسائل آگاه‌تر شوید.

نکات حقوقی خرید‌ ملک‌

 • اختلافات مالکیت اموال

یکی دیگر از مسائل حقوقی رایج، اختلاف بر سر مالکیت است. این امکان وجود دارد که ملک مورد نظر چندین مالک داشته باشد. همچنین ممکن است فروشنده، ملک را از یکی از بستگان متوفی که آن را به چندین وارث واگذار کرده، به ارث برده باشد. اگر مالکان قبلی به درستی مالکیت را منتقل نکرده باشند، مشکلاتی ایجاد می‌شوند. خریداران باید تمام اسناد مربوطه، از جمله اسناد ملک و سوابق مالکیت را درخواست و بررسی کنند. بدین صورت مطمئن می‌شوند که فروشنده، مالک واقعی ملک است.

 • مسائل منطقه‌بندی و برنامه‌ریزی

مقررات منطقه‌بندی و برنامه‌ریزی توسط سازمان‌های محلی اداره می‌شوند و می‌تواند بر توانایی خریدار برای استفاده از ملک به‌صورت موردنظر تاثیر بگذارد. این محدودیت‌ها می‌توانند به ویژه برای خریدارانی که قصد توسعه یا ساخت ملک را دارند، مشکل ساز باشند. از این رو خریداران باید از کارشناسان مختلف، مانند وکیل املاک، کارشناسان منطقه‌بندی و غیره، مشاوره حقوقی خرید ملک دریافت کنند.

کارشناس خرید ملک در قبرس

 • مسائل زیست محیطی

مسائل زیست محیطی مختلفی، مانند آلودگی خاک تا مسائل مربوط به زباله‌های خطرناک، می‌توانند در هنگام خرید ملک ایجاد شوند. خریداران باید محتاط باشند و از آزمایش‌ها و ارزیابی‌های محیطی حرفه‌ای برای شناسایی چنین مسائلی استفاده کنند. اصلاح و کاهش مسائل زیست محیطی می‌تواند پرهزینه باشد. با این حال نادیده گرفتن آنها می‌تواند خریدار را در شرایط زندگی و کار ناامن قرار دهد.

 • مسائل مربوط به تامین مالی

مسائل حقوقی مرتبط با تامین مالی نیز در هنگام خرید ملک رایج است. این مسائل معمولا از تعهدات مالی خریداران، مانند پرداخت‌های وام مسکن یا تعهدات تأمین مالی خصوصی ناشی می‌شوند. خریداران باید اسناد کافی در مورد پرداخت، تامین مالی و توافق بین طرفین را حفظ کنند.

مزایا مشاوره‌ حقوقی‌

حفاظت از منافع خود در فروش ملک: نقش مشاوره حقوقی

دریافت مشاوره حقوقی خرید ملک می‌تواند به شما در عبور از رویه‌ها و اسناد قانونی کمک کرده و از هرگونه دام قانونی جلوگیری کند. در زیر برخی از روش‌های خاصی که مشاوره حقوقی می‌تواند از منافع شما در فروش ملک محافظت کند را ارائه کرده‌ایم:

 • بررسی قرارداد فروش
 • رسیدگی به مسائل حقوقی
 • اطمینان از تطابق با مقررات
 • حل و فصل اختلافات

مزایای داشتن وکالت در جریان مذاکرات و معاملات ملکی

مذاکرات و معاملات ملکی مستلزم آگاهی از قانون، بینش صنعت و توجه به جزئیات برای جلوگیری از اشتباهات پرهزینه است. در طول معاملات دارایی، بهره بردن از مشاوره حقوقی املاک برای اطمینان از اینکه شما در برابر خطرات قانونی و مالی محافظت می‌شوید، ضروری می‌باشد. در اینجا به برخی از مزایای داشتن وکالت در مذاکرات و معاملات ملکی و دریافت مشاوره حقوقی خرید ملک از آنها اشاره کرده‌ایم:

 • تخصص حقوقی
 • حفاظت از منافع شما
 • اجتناب از بدهی‌های احتمالی در طول معامله ملک
 • کمک به مذاکرات
 • صرفه جویی در زمان و هزینه
 • دسترسی به بینش صنعت
 • ارائه مشاوره‌های ارزشمند

بهترین مشاوره حقوقی خرید ملک

خرید ملک می‌تواند یک کار دلهره آور باشد، به خصوص اگر با قوانین مربوط به این فرآیند آشنا نباشید. جستجوی مشاوره حقوقی قبل از خرید می‌تواند شما را از مشکلات قانونی احتمالی در این مسیر نجات دهد. این امر خصوصا زمانی که به دنبال خرید ملک در کشور دیگری باشید، اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. اگر به دنبال خرید ویلا یا آپارتمان در قبرس شمالی هستید، شزوما می‌تواند بهترین انتخاب باشد.

کارشناسان شزوما با دانش گسترده‌ای از املاک و مستغلات، به هر مشتری بهترین مشاوره حقوقی خرید ملک را برای تصمیم گیری آگاهانه، ارائه می‌دهند. سرمایه‌گذاری در قبرس شمالی بدون شک یکی از پرسودترین فرصت‌ها در جهان می‌باشد. عوامل زیر، آن را به مقصدی‌ ایده‌آل برای سرمایه‌گذاری افراد داخلی و خارجی تبدیل کرده است:

 • موقعیت استراتژیک این کشور بین اروپا، آسیا و خاورمیانه
 • اقتصاد با ثبات
 • تقاضای فزاینده برای املاک با کیفیت بالا

با شزوما تماس بگیرید تا در مورد خدمات ما و اینکه چگونه می‌توانیم به شما در تحقق رویاهای سرمایه‌گذاری ملک خود کمک کنیم، بیشتر بدانید.

محمدرضا شایگان، موسس آکادمی حقوقی_سرمایه‌گذاری شـزوما

محمد رضا شایگان

نویسنده پرفروش‌ترین کتاب‌های املاک (با بیش از ۴۳.۰۰۰ نسخه تا چاپ ششم)
 آموزش سرمایه‌گذاری به شیوه شزوما
 دپارتمان‌سازی املاک به شیوه شزوما
 آموزش مشاوره املاک به شیوه شزوما
ریاست املاک سازمان جهانی مدرسان و سخنرانان حرفه‌ای
عضو رسمی نخبگان آسیایی با گواهینامه بین‌المللی
بیش از 24 سال مشاوره حقوقی و سرمایه‌گذاری املاک و مستغلات (از سال ۱۳۷۸)
مدرس و عضو هیئت تحریریه نشریات و سایت‌های صنعت ساختمان
خالق فرمول‌های امنک، رخنک و الزامک برای امنیت سرمایه‌گذاری در املاک
متخصص کشف فرصت‌های سرمایه‌گذاری‌ با پشتوانه پر سود در املاک
مدیر سایت شـزومـا، سایت تخصصی آموزش مشاوران و سرمایه‌گذاران املاک
طراح و مدرس هفت دوره جامع آموزشی کاربردی
مهمان برنامه مستند یک باور برای کمک به موفقیت بیش از 7.900 سرمایه‌‌گذار املاک
سخنران سمینار در نقاط مختلف همراه با سخنرانان مطرح دنیا
سخنران همایش سالانه سرمایه‌گذاران برتر املاک
مشاوره به سرمایه‌گذاران برای برندهای معتبر داخلی و خارجی: آتی ساز (همراه اول)، توسعه ابنیه (فرزانگان و لکسون)، مسکن‌سازان توانا (هوم‌آفیس) و برج‌های پارسیا، پارلمان، پارسیان، ارکیده، مروارید و آپارتمان‌ها و ویلاهای لوکس کورنسیا، گراندسفیر، ریور ساید، سایپروس کانستراکشن، سزار کلیف و پالم جمیرا، و ...

تماس با ما

شما می‌توانید از طریق تماس تلفنی، مراجعه حضوری یا تماس با ما از طریق واتساپ یا تلفن، با ما در ارتباط باشید.


آدرس دفتر شزوما

دفتر تهران (با مجوز رسمی): تهران، اتوبان همت غرب، مجتمع اداری رزمال، برج جنوبی، طبقه 9، واحد 906 (قبل از حضور با مدیر دفتر شزوما هماهنگ نمایید)

دفتر کمپانی شزوما (ثبت شده در قبرس): Ceasar resort, Long beach, Iskele, North cyprus

شماره تلفن دفتر

02146148783
02146148753

تلفن پشتیبان

09211862906
09198937556

ایمیل

Info@shezooma.com

کد پستی

1498711416

لوکیشن دفتر شزوما (تهران)