کدام مناطق برای سرمایه گذاری املاک در تهران سود بیشتری دارد؟

زمان مطالعه: 5 دقیقه

سرمایه گذاری املاک در تهران یکی از پر سود ترین و پربازده ترین سرمایه گذاری هایی می باشد که از گذشته تا به امروز نظر بسیاری از سرمایه گذاران حقیقی و حقوقی را به خودش جلب کرده است. علی رغم سود زیادی که این سرمایه گذاری برای افراد به همراه دارد، در برخی موارد نیز در صورت انتخاب اشتباه امکان زیاده ده بودن این نوع سرمایه گذاری نیز وجود دارد. عواملی مثل نوسانات قیمتی و همچنین تغییر قیمت زمین و همچنین عدم پذیرش و خرید ملک ساخته شده توسط مشتریان از جمله مواردی است که می تواند باعث زیان ده شدن این نوع سرمایه گذاری گردد. در این بین شناخت مناطق مختلف تهران و ارزیابی ارزش ذاتی هر منطقه در تعیین میزان سود حاصل از سرمایه گذاری املاک در تهران نقش مهمی را ایفا نماید. در ادامه این مقاله به بررسی اجمالی و کوتاه در مورد مناطق مختلف تهران و مناطقی که ممکن است ارزش سرمایه گذاری در بلند مدت را داشته باشند، می پردازیم.

مناطق 22 گانه و بررسی تاثیر آنها در میزان سود دهی سرمایه گذاری املاک در تهران

سرمایه گذاری املاک در تهران

برای سهولت در مدیریت انجام کارهای شهری، و اموری مثل بودجه بندی و غیره، شهر تهران به 22 منطقه تقسیم بندی شده است.

بررسی ویژگی های منطقه ای و عواملی که بر قیمت مسکن در این مناطق تاثیر مستقیم می گذارد، می تواند در تعیین میزان سود دهی سرمایه گذاری املاک در تهران بسیار مهم باشد. برای این که این نوع سرمایه گذاری برای شما سودده باشد، شما باید در ابتدا هزینه های جاری و احتمالی خود را از سرمایه و سود نهایی خود کسر نمایید تا میزان سود دهی شما مشخص شود.

در واقع میزان سود دهی شما تا حدودی به قیمت مسکن بستگی دارد. قیمت مسکن به دو فاکتور عمده هزینه زمین و هزینه ساخت و ساز آن مرتبط است. البته عواملی نیز وجود دارند که از طرف خریدار می توانند در میزان قیمت مشکن تاثیر بگذارند، از جمله: نرخ شهرنشینی، نرخ اجاره بها، درآمد سرانه، اعتبارات بانکی، مالیات در بخش مسکن، نرخ رشد نقدینگی و غیره. در ادامه به بررسی اجمالی هر یک از این موارد می پردازیم.

هزینه زمین و تاثیر آن در میزان سود دهی سرمایه گذاری املاک 

سرمایه گذاری در ملک

هزینه خرید زمین تا حدود زیادی به تمایل زمین‌داران به فروش یا عدم فروش زمین خود بستگی دارد. با توجه به سیاستهای دولت مبنی بر عرضه زمین و ساخت انبوه مسکن، قیمت زمین می‌تواند دستخوش تغییرات شود.

تاثیر هزینه ساخت و ساز بر سود دهی سرمایه گذاری املاک

اگر شما زمینی خریده باشید که نیاز به ساخت و ساز دارد و یا خانه ای خریده باشید که نیاز به تعمیرات دارد، هزینه های جاری ساخت و تعمیر می تواند بر سود دهی نهایی سرمایه گذاری شما تاثیر مستقیم داشته باشد. ثبات یا افزایش قیمت مصالح ساختمانی، افزایش قیمت واردات، افزایش قیمت تولید کننده از جمله عواملی می باشد که در رشد یا ثبات قیمت مصالح نقش دارد.

سرمایه گذاری املاک تهران در کدام مناطق بهتر است؟

یکی از نکاتی که هنگام سرمایه گذاری املاک در تهران باید به آن توجه داشته باشید میزان پیشرفت و رونق بازار آن منطقه است. عواملی مثل میزان جمعیت منطقه، وجود مراکز تفریحی و تجاری، وجود مناطق گردشگری مثل پارک ها و پروژه های مسکونی و تجاری جدید، از جمله مواردی هستند که در تعیین رونق خرید و فروش یک منطقه تاثیر مهمی دارند. برای مثال:

یکی از مناطق پر رونق این روز های تهران، منطقه 22 تهران می باشد که در غرب این شهر قرار دارد. این منطقه به دلیل ارزان تر بودن قیمت زمین و وجود پتانسیل های توریستی مختلف از جمله آبشار تهران، دریاچه چیتگر، مجموعه ورزشی آزادی، رود دره بوستان جوانمردان، پارک جنگلی چیتگر، پارک جنگلی وردآور، پارک جنگلی خرگوش دره، و همچنین پروژه های مسکونی و گردشگری در حال ساخت مثل شهرک مدرن اسپرلوس و مروارید شهر، دارای ارزش بسیار زیاد و همچنین پیشرفت مناسب برای رشد سرمایه است.

خرید آپارتمان در تهران

دسترسی آسان به مترو وردآورد و همچنین دسترسی راحت به اتوبان حکیم و همچنین اتوبان تهران کرج، از دیگر مزایای این منطقه می باشد. تمیزتر بودن آب و هوا در این منطقه به دلیل شرایط خاصی که دارد نیز می تواند برای مشتریان شما جذابیت دیگری باشد که به خانه ای که شما ساخته اید تمایل داشته باشد. از دیگر مزایای مناطقی مثل منطقه 22 تهران، نوساز بودن بافت شهری در این مناطق است.

مناطق مرکزی تر به دلیل بافت قدیمی تری که دارند، دارای انباشت جمعیت زیاد تر می باشند در حالی که مناطق جدید تر به دلیل رعایت اصول مهندسی شهرسازی و همچنین جدید بودن مناطق، از نظر شهری و مهندسی دارای مناطق و زمین های مناسب تری می باشد که همه این موارد در ترغیب مشتریان و افزایش رونق خرید و فروش که به طور مستقیم بر قیمت نهایی زمین شما و سود نهایی سرمایه گذاری تاثیر می گذارد، موثر می باشند.

طبق گزارش بانک مرکزی، منطقه 22 نسبت به پارسال و در مقایسه با سایر مناطق مثل منطقه 1، دارای رشد قیمت حدود دو برابری می باشد در حالی که قیمت زمین در این منطقه نسبت به منطقه 1 ارزان تر می باشد. در نتیجه شما با یک هزینه کمتر زمین خود را خریداری می نمایید و با قیمت مناسب تر به فروش می رسانید. همین موضوع می تواند سود دهی مناسبی در سرمایه گذاری املاک در تهران در منطقه 22 برای شما به همراه داشته باشد.

پروژه رومنس و ساختمان سبز مطقه 22 تهران، از بهترین فرصت‌های سرمایه گذاری در تهران است.

این پروژه یکی از بهترین فرصتهای سرمایه گذاری در حال حاضر است. ما در مجموعه شزوما فرصتهای ناب سرمایه گذاری در زمین و پیش خرید آپارتمان در تهران را به شما معرفی می‌کنیم. کافی است که با شماره 09198937556 تماس بگیرید و به صورت رایگان از تخصص و تجربه مشاوران ما استفاده کنید.

خرید سودآور و سرمایه گذاری امن را با آکادمی شزوما تجربه کنید.

سخن آخر

به صورت کلی، یکی از ابتدایی ترین شروط هر سرمایه گذاری، بررسی محلی است که می خواهید در آن جا سرمایه گذاری نمایید.

سرمایه گذاری املاک در تهران در صورتی که در منطقه مناسبی انجام شود، می تواند سود قابل توجهی برای سرمایه گذار به همراه داشته باشد. عواملی مثل ارزش زمین، هزینه ساخت از مهم ترین فاکتورهای تاثیر گذار در میزان فروش و سود نهایی سرمایه گذاری شما می باشد. امیدواریم که این مقاله از آکادمی شزوما به درد شما خورده باشد. سوالات خود را در بخش کامنت‌ها بنویسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همین حالا شانس خود را امتحان کنید!

گردونه را بچرخون
مهمترین راز موفقیت مدیران و صاحبان جواز املاک بزرگ ایران؟

چگونه بدون حضور خودمان مشاوران‌مان، بهترین عملکرد را داشته باشند؟

قیمت محصول رایگان

اطلاعات شما نزد آکادمی شزوما محفوظ است و صرفا برای اطلاع رسانی‌ استفاده می‌شود
دست نگه دارید...
یک پیشنهاد ویژه برای شما داریم.
محتویات این دوره را به صورت آنلاین و با قیمت کمتر مشاهده کنید.
مهمترین راز موفقیت مدیران و صاحبان جواز املاک بزرگ ایران؟

چگونه بدون حضور خودمان، مشاوران‌مان بهترین عملکرد را داشته باشند؟

قیمت محصول رایگان، به مدت محدود

اطلاعات شما نزد آکادمی شزوما محفوظ است و صرفا برای اطلاع رسانی‌ استفاده می‌شود
پادکست سریالی دیجیتال مارکتینگ املاک
برشی از دوره دیجیتال مارکتینگ املاک
برای شرکت در این دوره به صورت رایگان، اطلاعات خود را در فرم زیر وارد نمایید.
دست نگه دارید...
یک پیشنهاد ویژه برای شما داریم.
به شما پیشنهاد می‌کنیم دوره دیجیتال مارکتینگ املاک را مشاهده کنید.
دست نگه دارید...
یک پیشنهاد ویژه برای شما داریم.
به شما پیشنهاد می‌کنیم دوره وبیناری آموزش مشاوران املاک حرفه‌ای را مشاهده کنید.
SUBSCRIBE TO NEWSLETTER
Turpis dis amet adipiscing hac montes odio ac velit? Porta, non rhoncus vut, vel, et adipiscing magna pulvinar adipiscing est adipiscing urna. Dignissim rhoncus scelerisque pulvinar?
SUBSCRIBE TO NEWSLETTER
Turpis dis amet adipiscing hac montes odio ac velit? Porta, non rhoncus vut, vel, et adipiscing magna pulvinar adipiscing est adipiscing urna. Dignissim rhoncus scelerisque pulvinar?