تلاش مالکان برای فروش واحد‌های مسکونی

زمان مطالعه: 3 دقیقه

افزایش قیمت ملک و سخت شدن فروش واحد‌های مسکونی

بازار معاملات خرید و فروش واحد‌های مسکونی در حالی به‌دنبال جهش‌های پی‌درپی قیمت‌های پیشنهادی مالکان و فروشندگان آپارتمان با افت اجباری حجم خرید ازسوی متقاضیان مصرفی روبه‌رو شده است که هفته گذشته مالکان و واسطه‌ها تکاپوی جدیدی را برای فروش واحدهای خود آغاز کردند.

فروش واحد‌های مسکونی

به گزارش شزوما و به نقل از دنیای اقتصاد، تحقیقات میدانی صورت گرفته از آخرین وضعیت بازار معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران نشان می‌دهد هم‌اکنون سطح قیمت‌های پیشنهادی فروش مسکن به‌خصوص در مناطق مصرفی و پرتقاضا به حدی افزایش یافته است که نرخ‌های پیشنهادی از توان مالی تعداد قابل‌توجهی از متقاضیان خارج شده و به‌خصوص طی دست‌کم دو ماه گذشته بخش قابل‌توجهی از متقاضیان به اجبار و به‌دلیل افزایش شکاف بین قدرت خرید و سطح قیمت‌ها از بازار ملک خارج شده‌اند.

 

خانه‌اولی‌ها به‌خصوص بیشترین آسیب را از ناحیه جهش قیمت مسکن در ماه‌های اخیر متحمل شده‌اند؛ چراکه بسیاری از آنها به‌خصوص افرادی که دست‌کم از یک سال گذشته برای استفاده از وام بانکی مختص خانه‌اولی‌ها اقدام به سپرده‌گذاری کرده بودند سطح فعلی قیمت‌ها را پیش‌بینی نمی‌کردند و هم‌اکنون با مشاهده جهش قیمت‌ها و افزایش فاصله قدرت خرید خود با قیمت واحدها قادر به خرید آپارتمان موردنظرشان نیستند.

وضعیت فعلی بازار مسکن که با افت محسوس حجم معاملات فروش واحدهای مسکونی طی ماه‌های اخیر در مقایسه با ماه‌های قبل مواجه شده است این پیش‌بینی را مطرح کرده است که در صورت ادامه شرایط فعلی بروز رکود زودهنگام در بازار بعید نخواهد بود. با این حال طی هفته گذشته تکاپوی جدیدی از سمت عرضه واحدهای مسکونی (سازندگان، مالکان و واسطه‌های فروش مسکن) مشاهده شد که نشان می‌دهد هم‌اکنون پیام شرایط ایجاد شده از سوی فروشندگان درک شده است.

فروشندگان مسکن در هفته‌ای گذشت سعی کردند از عبارت‌های جذاب‌تری برای جلب نظر خریداران مصرفی استفاده کنند؛ در برخی آگهی‌ها ضمن اشاره به امکان استفاده از وام بانکی برای خرید آپارتمان معرفی شده به متقاضیان، آمده است هزینه خرید اوراق بر عهده سازنده خواهد بود؛ به این معنا که سازنده حاضر است در قبال اعلام آمادگی متقاضی برای خرید واحد موردنظر، هزینه خرید اوراق را برای دریافت وام از سوی خریدار تقبل کند.

برخی واسطه‌ها نیز در تلاشند با شناسایی و معرفی فایل‌های زیر قیمت، اقدام به فروش واحد‌های مسکونی کرده و از این طریق متقاضیان مصرفی را به خرید آپارتمان تشویق کنند؛ در برخی آگهی‌ها نیز به صراحت اعلام شده که امکان استفاده از وام خانه‌اولی‌ برای خرید آپارتمان پیشنهاد شده به بازار فروش وجود دارد؛ هم‌اکنون به‌دلیل وجود شرط رعایت سقف سنی (حداکثر ۱۵ سال از زمان صدور پروانه ساختمانی)، برای استفاده از وام یکم، برخی خانه‌اولی‌ها به‌دلیل بالاتر بودن عمر بنا در زمان خرید دچار مشکل می‌شوند و همیشه این سوال در ذهن آنها وجود دارد که آیا امکان استفاده از وام برای خرید واحد معرفی شده وجود دارد یا خیر به‌خصوص اینکه در برخی موارد بعضی مالکان عمربنا را از زمان دریافت پایان کار محاسبه می‌کنند و خریدار را در این زمینه به اشتباه می‌اندازند.

برای مشاهده سایر مطالب مرتبط با آموزش املاک کافی است که همین حالا مقاله آموزشی هوش ملکی را مطالعه کنید.

کتاب آموزش مشاور املاک به شیوه شزوما

سفارش کتاب آموزش مشاور املاک به شیوه شزوما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همین حالا شانس خود را امتحان کنید!

گردونه را بچرخون
مهمترین راز موفقیت مدیران و صاحبان جواز املاک بزرگ ایران؟

چگونه بدون حضور خودمان مشاوران‌مان، بهترین عملکرد را داشته باشند؟

قیمت محصول رایگان

اطلاعات شما نزد آکادمی شزوما محفوظ است و صرفا برای اطلاع رسانی‌ استفاده می‌شود
دست نگه دارید...
یک پیشنهاد ویژه برای شما داریم.
محتویات این دوره را به صورت آنلاین و با قیمت کمتر مشاهده کنید.
مهمترین راز موفقیت مدیران و صاحبان جواز املاک بزرگ ایران؟

چگونه بدون حضور خودمان، مشاوران‌مان بهترین عملکرد را داشته باشند؟

قیمت محصول رایگان، به مدت محدود

اطلاعات شما نزد آکادمی شزوما محفوظ است و صرفا برای اطلاع رسانی‌ استفاده می‌شود
پادکست سریالی دیجیتال مارکتینگ املاک
برشی از دوره دیجیتال مارکتینگ املاک
برای شرکت در این دوره به صورت رایگان، اطلاعات خود را در فرم زیر وارد نمایید.
دست نگه دارید...
یک پیشنهاد ویژه برای شما داریم.
به شما پیشنهاد می‌کنیم دوره دیجیتال مارکتینگ املاک را مشاهده کنید.
دست نگه دارید...
یک پیشنهاد ویژه برای شما داریم.
به شما پیشنهاد می‌کنیم دوره وبیناری آموزش مشاوران املاک حرفه‌ای را مشاهده کنید.
SUBSCRIBE TO NEWSLETTER
Turpis dis amet adipiscing hac montes odio ac velit? Porta, non rhoncus vut, vel, et adipiscing magna pulvinar adipiscing est adipiscing urna. Dignissim rhoncus scelerisque pulvinar?
SUBSCRIBE TO NEWSLETTER
Turpis dis amet adipiscing hac montes odio ac velit? Porta, non rhoncus vut, vel, et adipiscing magna pulvinar adipiscing est adipiscing urna. Dignissim rhoncus scelerisque pulvinar?