نکات مهم آگهی‌نویسی متن تبلیغات املاک

زمان مطالعه: 6 دقیقه

در این مقاله، چندین نکته طلایی برای نوشتن متن تبلیغات مشاور املاک به شما آموزش داده‌ایم. رعایت این نکات آگهی املاک شما را موفق می‌کند. پس تا پایان این مقاله با ما همراه باشید و سعی کنید از این نکات در نوشتن متن تبلیغات املاک استفاده کنید.

اگر درآمدتان کم است، شاید آگهی‌نویسی حرفه‌ای بلد نیستید!

شاید هم کارشناسی و فایل‌یابی خوبی نکرده باشید و از فایل‌های موجود در منطقه خبر ندارید!

متن تبلیغات املاک

آگهی فروش ملک، می‌تواند شما را ثروتمند کند. اگر با آگهی‌نویسی فایل‌های املاک آشنا باشید، می‌توانید آگهی‌های بسیار بهتری درست کنید و سریع‌تر فایل‌ها را به فروش برسانید. نوشتن آگهی ملک نیاز به مهارت دارد تا اصطلاحا «زنگ‌خور آگهی» افزایش یابد. به عبارتی تعداد تماس‌های تلفنی متقاضیان بیشتر شود؛ اما نگران نباشید با شگردهایی که خواهم گفت پس از نوشتن متن چند آگهی، شما هم میتوانید برای فایل‌های خود بهترین آگهی‌ها را بنویسید. به‌این‌ترتیب تعداد قراردادهایتان را افزایش‌ خواهید داد.

آگهی در کدام رسانه‌ها؟

تا همین چند سال قبل، وقتی از مشاوران میخواستم یک فایل را آگهی کنند، بلافاصله طبق معمول گوشی تلفن را برمی‌داشتند و به نزدیک‌ترین دفتر نیازمندی‌های روزنامه همشهری زنگ می‌زدند و مسئول مربوطه که شناخت کافی از کارمان داشت، آگهی‌ را برای پس‌فردای آن روز ثبت می‌کرد. پس از چاپ آگهی در روزنامه همشهری از طرف روزنامه‌ها و شرکت‌های فایل‌یابی برای انتشار آگهی در روزنامه یا قرار دادن در فایلینگ اشتراکی خود با دفتر ما تماس می‌گرفتند. اما اکنون دیگر مثل گذشته، روزنامه تنها رسانه قوی برای آگهی فروش یا اجاره ملک نیست.

روزنامه‌ها

اگرچه مثل گذشته، روزنامه تنها رسانه قدرتمند برای تبلیغات املاک نیست؛ اما برای اینکه همیشه در بازار ملک حضور داشته باشید و مشتریان نسبت به شما اعتماد بیشتری به دست بیاورند، بهتر است به‌صورت مستمر در روزنامه‌ آگهی‌ خود را منتشر کنید. از بین روزنامه‌ها بیشترین تعداد آگهی املاک در روزنامه همشهری درج می‌شود.

سعی کنید در هفته حداقل دو بار آگهی دو یا سه کادرِ در روزنامه داشته باشید. با این کار تلاشِ یافتن فایل‌های جدید در شما زیاد می‌شود و از طرفی تعداد مشتریان افزایش پیدا می‌کند.

نکته: در آگهی‌های روزنامه همیشه نام خود را در پایین متن آگهی درج کنید.

آگهی در سایت‌ها؟

با گسترش اینترنت مارکتینگ و شبکه‌های مجازی، برای دست‌یابی به متقاضیان جدید، می‌توانید فایل خود را به‌صورت رایگان در سایت‌های مرتبط با املاک منتشر کنید. ضمن اینکه می‌توانید تصاویر و فیلم فایل‌ها را برای مشتریان خود نمایش دهید.

بالا بردن زنگ‌خور!

شاید در ابتدا کمی سخت باشد، ولی با رعایت نکات این فصل پس از نوشتن چند آگهی به‌آسانی می‌توانید، آگهی‌هایی بنویسید که تکراری و کلیشه‌ای نباشد، یعنی متفاوت و جذاب‌تر از آگهی‌های دیگر باشد و به تماس‌های بیشتر منجر شود. با این کار به هدف خود دست پیدا می‌کنید که بالا بردن تعداد زنگ‌خور آگهی‌ است.

نباید از کلمات غیر واقعی استفاده کنیم؛ زیرا با کلماتی که در آگهی می‌نویسیم، مخاطب آن را در ذهن خود به تصویر می‌کشد. به‌هرحال پس از بازدید از ملک اگر با واقعیت مطابقت نداشته باشد، حسن نیت شما زیر سوال می‌رود. در همان ابتدای آشنایی، درست در زمانی که می‌توانستید یک مشتری خوب داشته باشید، به‌راحتی او را از دست می‌دهید. در واقع با این کار وقت خود و مردم را تلف می‌کنید. شما نباید خودتان را گول بزنید. امکانات واقعی ملک را با دقت در متن آگهی با کلمات واقعی و جذاب بنویسید. با این کار احتمال اینکه بازدید از فایل‌ها توسط متقاضیان منجر به قرارداد شود را بالا می‌برید.

نمونه متن تبلیغات مشاور املاک

برای بالا بردن تعداد تماس‌های آگهی املاک باید به نکات زیر توجه کنید:

 • مهم این است که نوشتن آگهی را جدی بگیرید.
 • با نوشتن روش‌های گوناگون آگهی، تعداد تماس‌های ورودی را افزایش ‌دهید.
 • فقط سعی کنید با دقت روی جزئیات آگهی، خودتان را از رقیبان‌ متمایز کنید.
 • متن آگهی را با کلماتی بنویسید که تصویر واقعی از فایل موردنظر، در ذهن متقاضی ایجاد‌کند.
 • هرچه در متن آگهی از کلمات قابل تجسم و تصویری استفاده کنید، مخاطب سریع‌تر با متن آگهی ارتباط برقرار می‌کند.

پنج بخش متن تبلیغات املاک

۱. عنوان

۲. مشخصات

۳. امکانات ملک

۴. قیمت

۵. اطلاعات مشاور

ویژگی‌های آگهی تبلیغاتی خوب

۱. عنوان

چون معمولا «عنوان» با فونت تیتر نوشته می‌شود، اشتباها به آن تیتر گفته می‌شود! هر آگهی که در روزنامه چاپ می‌کنید، می‌تواند منجر به فروش شود. به‌شرط آن‌که در انتخاب «عنوان» آگهی درست عمل کنید. مشتریان بعد از متراژ ( نیازمندی روزنامه با متراژ تقسیم‌بندی شده است ) به دنبال فایل مورد نظر خود در محله یا خیابان خاصی می‌گردند. محلیت ملک را در بخش اول؛ یعنی «‌عنوان» قرار می‌دهیم.

اغلب مشاورین املاک «عنوان» آگهی را به نام محله یا خیابانی اختصاص می‌دهند که ملک در آن واقع ‌شده است. شما متفاوت عمل کنید؛ مثلا می‌توانید بارزترین حُسن ملک را در کنار نام محل درج کنید. معمولا مشتریان در مراحل بعدی به دنبال «امکانات» و «مشخصات» ملک هستند.

نکته: در آگهی روزنامه همیشه «عنوان» با فونت تیتر و درشت‌ چاپ می‌شود.

اگر «عنوان» آگهی را خوب ننویسید، چه می‌شود؟

عنوان آگهی مانند ویترین مغازه است، اگر در همان نظر اول، ظاهر ویترین نامناسب باشد، مشتری از ادامه خرید منصرف می‌شود و دیگر به خرید از آن مغازه ادامه نمی‌دهد. اگر نام محل یا خیابان را در «عنوان» ننویسید، کسی برای آگهی شما تماس نمی‌گیرد! از طرفی اگر «عنوان» آگهی جذاب نباشد، به آن کم‌تر توجه می‌شود و تعداد تماس‌های آگهی به‌شدت کاهش می‌یابد!

بدون استفاده از یک عنوان جذاب، متن تبلیغات که برای املاک می‌نویسید خوانده نمی‌شود.

۲. مشخصات ملک

پس از درج محله موردنظر نوبت «مشخصات» ملک است که باید به آن اشاره‌کنید. در «مشخصات» معمولا ابتدا موقعیت جغرافیایی، مانند شمالی، جنوبی یا شرقی، غربی بودن ملک را توضیح دهید. سپس زیربنا و تعداد اتاق‌خواب و… را درج کنید.

نکته: معمولا در متن راجع به جزئیات ملک چیزی نوشته نمی‌شود.

۳. امکانات ملک

در این بخش آگهی، مشتری به دنبال «امکانات» فایل آگهی‌شده می‌گردد. مهم‌ترین «امکانات» ملک را به‌طور خلاصه و مفید قید کنید. مثل پارکینگ، انباری، کیفیت مصالح به ‌کار رفته در داخل و نمای ساختمان.

چند نکته مهم در نوشتن متن آگهی املاک

 • همیشه بهترین فایل خود را آگهی ‌کنید.
 • متن را به نحوی بنویسید که رقیبان نتوانند مکان فایل راحدس بزنند.
 • در حد ممکن از کلمات معادل فارسی استفاده کنید.
 • کم‌ترین کلمات مفید و ضروری را در آگهی روزنامه به کار ببرید.
 • از علامت سوال؟ و علامت تعجب! پس از کلمات استفاده کنید.
 • سعی کنید با نوآوری، از کلمات‌ متفاوت و جدید استفاده کنید.
 • آگهی باید حس کنجکاوی ایجاد کند و سوال‌برانگیز باشد.

در متن آگهی املاک اشاره به قیمت درست است؟

معمولا نوشتن «قیمت» ملک در آگهی کار صحیحی نیست؛ زیرا یکی از فرصت‌های ایجاد سوال در ذهن مخاطب را از دست می‌دهید. با این کار «زنگ‌خور» آگهی کم می‌شود. از طرفی شاید بودجه مشتری، با فایل‌های دیگر شما مطابقت داشته باشد ولی چون «قیمت» را در آگهی می‌بیند، دلیلی برای تماس با شما نمی‌بیند. ولی اگر «قیمت» درج نشود، احتمال تماس بالا می‌رود و شما با معرفی فایل‌های دیگر، او را برای بازدید دعوت می‌کنید.

فقط در دو صورت «قیمت» در آگهی نوشته می‌شود!

۱. زمانی که فایل آگهی «اکازیون» باشد و «قیمت» ملک بسیار پایین‌تر از قیمت عرف منطقه باشد.

۲. زمانی که فایل شما دارای «وام یا مستاجر» باشد و مشتری با پرداخت مبلغی در حدود یک‌سوم کل ثمن معامله، بتواند آن ملک را خریداری کند.

 

نکته: اگر فایل موردنظر دارای «وام یا مستاجر» است، حتما باید مبلغ «وام و رهن» آن را بنویسید و علاوه بر آن، وجه نقد موردنیاز را قید کنید.

مثلا به این شکل: ۸۰ وام+ ۷۵ رهن+ ۸۰ نقد

اگر به نظرتان نوشتن «قيمت» برای فایل کارایی ندارد و فضای مناسب در کادر آگهی هست. می‌توانید به این صورت بنویسید:

اگر فایل زير «قيمت» باشد:

قيمت باورنکردنی

زير قيمت منطقه

فقط بپرسید چند؟

به این صورت مخاطبان بیشتری را جذب تبلیغات املاک می‌کنید و با تماس‌هایی که با شما می‌گیرند، تعداد مشتریان بیشتری را جذب خواهید کرد. این نکته را به خاطر داشته باشید که هدف اصلی تبلیغات، ایجاد فروش است، توجه بیش از اندازه به زیبایی متن تبلیغات یا طراحی تراکت، پست اینستاگرام و …ممکن است شما را از رسیدن به هدف باز دارد.

ویژگی‌های متن خوب، برای متن بیو اینستاگرام مشاوران املاک

متن بیو اینستاگرام بهتر است کوتاه و شفاف و بدون حاشیه باشد، سریع بروید سر اصل مطلب و سعی کنید در نوشتن متن بیو از کلمه شما استفاده کنید. مثلا: ما به شما کمک می کنیم تا …

نکته‌ی مهم دیگری که در نوشتن متن بیو می‌توانید به آن دقت کنید اسن است که برای خود یک شعار انتخاب کنید و سعی کنید که دیگران شما را با این شعار بشناسند. مثلا اگر فقط املاک نقلی و زیر 100 متر کار می‌کنید سعی کنید که با همین عنوان شناخته شوید. یا اگر املاک ویلایی لاکچری کار می‌کنید، سعی کنید همیشه با همین عنوان خود را معرفی کنید. شاید فکر کنید که دست گذاشتن روی حوزه‌های مختلف می‌تواند مشتریان شما را بیشتر کند، اما در عمل به دلیل غیر تخصصی کار کردن می تواند منجر به عدم موفقیت و افت درآمد شما شود.

توضیحات بالا برگرفته از کتاب آموزش مشاور املاک به شیوه شزوما است. اگر می‌خواهید ده‌ها نکات کاربردی دیگر برای نگارش متن تبلیغاتی موفق املاک یاد بگیرید، به شما پیشنهاد می‌کنیم که روی تصویر زیر کلیک کنید و این کتاب را مطالعه کنید.

کتاب آموزش مشاور املاک به شیوه شزوما

 

کتاب آموزش مشاور املاک به سبک شزوما

2 دیدگاه برای “نکات مهم آگهی‌نویسی متن تبلیغات املاک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همین حالا شانس خود را امتحان کنید!

گردونه را بچرخون
مهمترین راز موفقیت مدیران و صاحبان جواز املاک بزرگ ایران؟

چگونه بدون حضور خودمان مشاوران‌مان، بهترین عملکرد را داشته باشند؟

قیمت محصول رایگان

اطلاعات شما نزد آکادمی شزوما محفوظ است و صرفا برای اطلاع رسانی‌ استفاده می‌شود
دست نگه دارید...
یک پیشنهاد ویژه برای شما داریم.
محتویات این دوره را به صورت آنلاین و با قیمت کمتر مشاهده کنید.
مهمترین راز موفقیت مدیران و صاحبان جواز املاک بزرگ ایران؟

چگونه بدون حضور خودمان، مشاوران‌مان بهترین عملکرد را داشته باشند؟

قیمت محصول رایگان، به مدت محدود

اطلاعات شما نزد آکادمی شزوما محفوظ است و صرفا برای اطلاع رسانی‌ استفاده می‌شود
پادکست سریالی دیجیتال مارکتینگ املاک
برشی از دوره دیجیتال مارکتینگ املاک
برای شرکت در این دوره به صورت رایگان، اطلاعات خود را در فرم زیر وارد نمایید.
دست نگه دارید...
یک پیشنهاد ویژه برای شما داریم.
به شما پیشنهاد می‌کنیم دوره دیجیتال مارکتینگ املاک را مشاهده کنید.
دست نگه دارید...
یک پیشنهاد ویژه برای شما داریم.
به شما پیشنهاد می‌کنیم دوره وبیناری آموزش مشاوران املاک حرفه‌ای را مشاهده کنید.
SUBSCRIBE TO NEWSLETTER
Turpis dis amet adipiscing hac montes odio ac velit? Porta, non rhoncus vut, vel, et adipiscing magna pulvinar adipiscing est adipiscing urna. Dignissim rhoncus scelerisque pulvinar?
SUBSCRIBE TO NEWSLETTER
Turpis dis amet adipiscing hac montes odio ac velit? Porta, non rhoncus vut, vel, et adipiscing magna pulvinar adipiscing est adipiscing urna. Dignissim rhoncus scelerisque pulvinar?